1 T 1 Hulleman opSek 7«oIiIieknl ïtiel "hill 'Grootscheeps' transport naar Kozle Vanaf Cj8,=* Basis gelegd voor Eigendomstede ~i ACTUEEL Van Breukelen Vast-goed Actie Christengemeente Soest met succes bekroond PAGINA 4 oester Duinen URGONDISCH )DAG BUFFET LIVEMUZIEK E E L - rig jaar juni stond het bol van de ÉT' Service bij J5choemaker DE TROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist 035-6022871 Steenhoffstraat 58 WOENSDAG 23 APRIL 1997 SOESTER COURANT PAGINA 5 Hulpverlening aan Poolse jumelagestad gaat gewoon door VBOl "ZohhebVïl op eigeft steffite Fietsster (74) gewond bij val Hoedenplank weg bij autokraak Speelautomaten leeggeroofd Collecte Kinderhulp ook in Soest van 27 april t/m 3 mei Alcoholcontrole Jeep voor Rien en Maaike de Bel Rechter geeft verslaafde een jaar celstraf Verkeerscontrole Nieuwbouwproject wordt eind dit jaar opgeleverd ESTAURANTS PARTY- EN GADERCENTRUM Zondag 27 april \anvang: 15.00 uur erkt genieten voor slechts f29,50 p.p. tarten met een keuze uit verheerlijke soepen üarade van salades en diverse n koud vlees, vis en paté gerecht een keuze uit diverse e vlees- en visgerechten. ;nte en aardappelgarnituur. lijk slot van dit overheerlijke ;t een keuze uit diverse ïaken ijs en pudding. Bel en reserveer, dan zit u zeker argondische buffetten op: '5 mei en 29 juni. elefoon 035-6012739 gsestraat 188, 3768 MD Soest Centrale Voorlichting AV Soest i BEHEER nelding in het kader van de e instelling zal aan de alge- bestuur gesteld, voldoen. april 1997 tot 21 mei 1997 /an 8.30 tot 12.30 uur. net verzoek bridgeclub treding passé partout- ;s met ingang van nieuw ng Sportraad Soest ïnnis stellen. dode berk binnen ïrwijderen. pvergunning aar woning Middelwijk- mededelen en bestuurs- :n. rm concept-brief berichten n de bestaande regelgeving :staat tegen de exploitatie aansluiting in een horeca- café of -snackbar). ffing voor éénmaal ver- •rgjes". aarde opnemen dat geen mische toiletten mag de betreffende locatie. ubsidie 1996 van de i vaststellen op f 2.824,05; an f 1.155, 95 n. weigerd conform ;sbrief. ïfinitief vaststellen op 930,— en het Jeugd. >or de Stichting egio Utrecht len op f 12.500,-. •or toneelvereniging itief vaststellen op bsidie 1996 vaststellen in f 72,— overmaken ten laste van reknr. 1102. bsidie 1996 f 200,-. bsidie 1996 f 1.400,-. bsidie 1996 f4.185,-. teducatie voor /oortgezet initief vaststellen van f19.700,-. :t restant subsidie uitbetalen. Dr de Diabetesvereniging jroep Soest) definitief 50,-. asidie 1996 f2.500,-. 4, t Rien en Maaike de Bel en f315.000,- k.k. plaats Soest adres VAN GOYENLAAN woning op de 3e etoge gelegen, goed onderhouden, 3- Komerapparlement (voorheen 4 kamers) met berging op de begane grond indeling hal, toilet, woonkamer met parketvloer, 2 sl.kamers met inb.kasten, moderne keuken voorzien van inb.app. o.a. afw.mach., magnetron, ker.kookplaot, afzuigkap, koel/ vriescomb., bijkeuken algemeen dit appartement verkeert in goede staat van onderhoud en is voorzien von alarminstall. en ged. uitgevoerd met dubb. glas, 3-KAMERAPPARTEMENT MET BERGING Gevraagde koopsom f 169.000,- k.k. f 169.000,-k.k. H tussenwoning, bouwjaar ca. indeling hal, garage, tuin met blokhut, tuinkamer en slaapkamer met wastafel verdieping woonkamer met open haard, keuken met balkon, toilet. Vanuit de woonkamer een trap naar de 2e verdieping met 2 ruime slaapkamers, badkamer met ligbad, dubbele wastafel en 2e toilet algemeen deze woning verkeert in redelijke staat van onderhoud. Oppervlakte ca. 150 m2 DRIVE-IN WONING Gevraagde koopsom f275.000,-k.k. plaats adres woning Soest VERLENGDE TALMALAAN 13^ helft van dubbel woonhuis grond. Bouwjaar 1930//O' Gevraagde koopsom QX/tfige garage op 570 n f 469.000,- k.k. Eindelijk het huis gevonden waar u al zo lang Daarbij kunt u altijd op onze adviseurs rekenen.Van naar op zoek was? Met het uitzicht waar u altijd al de eerste oriëntatie tot het bezoek aan de notaris, van droomde? Dan is De Hypotheker er om voor u En van de taxatie tot de loonbeschikking. Zonder net zo'n passende hypotheek te vinden. Want zo dat het u geld kost. Het zal u dan ook niet verbazen persoonlijk als de keuze van een fijn onderkomen is, dat wij in ruim tien jaar tijd de belangrijkste on- zo persoonlijk is ook de keuze van een hypotheek. Wij helpen u graag wegwijs te worden in de honderden mogelijkheden. Met adviezen die 100% onafhankelijk zijn. Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. Or Hu po tlie kef afhankelijke hypotheek-adviesorganisatie zijn geworden. Met nu al meer dan hon derd vestigingen. LEr is er dus altijd wel één bij u in de buurt. Bel ons voor een afspraak. Soest, Steenhoffstraat 66, 035 - 6036000 Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! cMpert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 voor particulieren en bedrijven Als brildrager wilt u niet alleen scherp zien, maar óók genieten in de zon. Nu kan dat tegen een extra aantrekkelijke prijs. Wij maken gebruik van échte Essilor-zonneglazen. Dus: perfecte kwaliteit, praktisch onbreekbaar, vederlicht en geschikt voor zowel jong als oud. Maak bij ons uw keuze uit veel modieuze monturen. Enkelvoudige glazen -6.00 t/m 6.00 cyl. 2.00. Geldig tot 1-11-'97) BRILLEN - OOGMETING CONTACTLENZEN Register-optometristen - Contactlensspeciallsten A.N.V.O. BURG. GROTHESTRAAT 10 - 3761 CM SOESTDIJK - TELEFOON 035 - 601 38 59 's Maandags gesloten Een complete keuken voor een be jaardentehuis, tientallen meubelen, rolstoelen, krukken, brancards, ver banddozen, wasmachines, speel goed, matrassen en beddengoed zijn in het weekeinde afgeleverd in Kedzierzyn-Kozle. De hulpgoederen zijn ingezameld door voornamelijk Soester particulieren van de Stichting Dom Pomocy, een kleine organisatie die sinds 1994 op de achter grond de hulpverlening aan de Poolse 3-KAMERAPPARTEMENT MET BERGING MODERNE MIDDENWONING MET BERGING Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest Tel 035-6017962 Fax 035-6026061 Hypotheken Onroerend-goed Assurantiën Gevraagde koopsom Gevraagde koopsom jumelagestad voortzet en zich niet heeft laten verstoren door de perikelen binnen de officiële" jumelagevereniging. Een volle vrachtwagen werd zaterdagmorgen ingeladen en vertrok vervolgens naar het Oosten. Dankzij het Kontakt der Kontinenten (KdK) kon in Polen een complete keu ken worden aangeboden. Het grootste deel hiervan wordt bestemd aan een bejaardentehuis. Andere delen komen te staan in een huiskamerproject, waar ouderen hun dagelijkse maaltijd kunnen gebruiken. De apparatuur van het Soesterbergse conferentieoord verkeert volgens Bert Krijger in uitstekende staat. Het betreft onder meer een koelcel, een diepvries- kist, een dubbelfornuis met oven, een stel spoelbakken en een afzuigkap. Het KdK heeft de keuken vervangen, omdat deze te klein was geworden. Doordat haar jas bij het afstappen ach ter het zadel van haar fiets bleef haken kwam een 74-jarige Soesterse vorige week lelijk ten val. Dat gebeurde dins dagmiddag op de Ferdinand Huycklaan. Ze liep een hoofdwond op en raakte even buiten kennis. Na een bezoekje aan het ziekenhuis kon ze met een lichte hersenschudding naar huis. Een 44-jarige bewoonster van het Cho- ristenpad ontdekte vorige week dat een onbekende dader de complete hoeden plank uit haar auto had verwijderd, in clusief de boxen. De hoedenplank zelf werd zonder luidsprekers - later in de wijk teruggevonden. Onbekende daders hebben in het week einde ingebroken in horecazaken aan het Nieuwerhoekplein en de Burge meester Grothestraat. In beide gelegen heden werd een speelautomaat ge kraakt. Dat leverde in het eerste geval een bedrag van 500 a 700 gulden op; in het tweede 400 a 500 gulden. Bij het Kontakt der Kontinenten werd zaterdagmorgen de vrachtwagen volgela den met hulpgoederen voor Kedzierzyn- Kozle. Foto: Goos van der Wilt Ook de colonne Utrecht van het Neder landse Rode Kruis, de Stichting Oost- Europa in Rijssen en de Domeinen stel den spullen beschikbaar voor de Polen. Zij kunnen onder meer 150 dekens, veertig matrassen, 25 kuipstoelen, twin tig brancards en kleine fauteuils, acht tien krukken, elf rolstoelen, acht zakken gordijnen en verbanddozen, zes school- tafeltjes en vijf eetkamerstoelen verde len. De goederen zijn afgegeven bij de afde ling welzijn van Kedzierzyn-Kozle, die zorgdraagt voor de verspreiding over het bejaardentehuis, het ziekenhuis en an dere instellingen. De stichting Dom Pomocy heeft zoveel spullen kunnen inzamelen, dat binnen kort een tweede volle vrachtauto naar Kozle rijdt. In de week van maandag 27 april tot en met zaterdag 3 mei houdt het Nationaal Fonds Kinderhulp een landelijke collec te. Ook in Soest bellen collectanten bij de mensen thuis aan. Van de fondsen die Kinderhulp ver werft, financiert het verschillende pro jecten voor kinderen die in de jeugd hulpverlening terecht zijn gekomen. In ons land gaat het om één op de twintig kinderen, hetgeen neerkomt op 140.000 kinderen. Van het geld worden bijvoor beeld kampeerweken, fietsen en lid maatschappen van sportverenigingen betaald. Ook springt Kinderhulp bij in bijvoorbeeld de inrichting van kamers in tehuizen en pleeggezinnen. In de provincie Utrecht werd vorig jaar ruim 420.000 gulden opgehaald. Hier van werden verschillende projecten in de provincie bekostigd. Voor meer informatie over Kinderhulp kan contact worden opgenomen met Erna Metz, tel. 0570-611899. In Soest is C.J. Bruijn-Sleurink contactpersoon, tel. 6022418. De politie hield zaterdagavond in het hele district Eemland-Noord een, con trole op het gebruik van alcohol in het verkeer. In Soest werden op de Bos straat en de Vredehofstraat twee be stuurders aangehouden. Zij moesten blazen en kregen een proces-verbaal. Na afloop van de controle werd op de Hel- lingweg nog een 20-jarige Soester aan gehouden, die op de Van Weedestraat was gesignaleerd ómdat hij zonder licht reed. plaats Soest adres BUNTWEG (Soest-Zuid) woning zeer rustig gelegen, nabij station, winkelcentrum en scholen, moderne middenwoning met berging op 172 m2 grona indeling woonkamer met open haard, hal, toilet, gangkast, kelderkas! en U-vormige moderne keuken met inb.app. o.a. afw.mach., elek. kookplaat, afz.kap, koel/ vrieskast, inb.magnetron verdieping 3 ruime sl.kamers en badkamer met ligbad, 2e toilet en aparte douche zolder met vaste trap en 4e slaapkamer algemeen deze woning verkeert in goede staat van onderhoud Soest ALBERT CUYPLAAN zeer fraai gelegen, met uitzicht over Molenstraat, 3-kamer- appartement (voorheen 4 kamers) op de 4e woonlaag en berging op de begane grond hal, toilet, ruime woonkamer, keuken, bijkeuken, 2 slaapkamers en doucheruimte dit appartement verkeert in goede slaat van onderhoud, p/m Zoals geëist, is een 22-jarige oud inwoner van Soest vrijdag door de Utrechtse rechtbank veroordeeld tot een celstraf van een jaar. De ver dachte was in mei en oktober vorig jaar betrokken bij enkele inbraken en insluipingen in zijn oude woon plaats. Van de buit financierde hij zijn versla ving aan softdrugs. De verdachte, die zonder vaste woonplaats is, had alles bekend. Bij een insluiping in een Chi nees afhaalcentrum, half oktober, maak te hij geld buit. Drie dagen later pleeg de hij met een vriend inbraken in wo ningen in de Emmalaan en Kerkstraat. In het eerste geval stond hij slechts op de uitkijk. Twee dagen later sloop hij een huis aan de Nieuweweg binnen en griste een damestas weg. Datzelfde had hij in mei al eens geprobeerd bij een woning aan de Vosseveldlaan. In januari was de rechtszaak uitgesteld om de man de gelegenheid te geven zich te laten opnemen in een afkickkliniek. Daar was echter niets van terecht geko men. De geadviseerde kliniek kon geen goedkeuring vinden in de ogen van de verdachte, omdat er softdrugs en alco hol mogen worden gebruikt. De officier van justitie eiste daarom een geheel on voorwaardelijke straf. Eerder had de verdachte al eens deels voorwaardelijke en alternatieve straffen gekregen voor inbraken en diefstallen. De politie controleerde het verkeer vrij dagmiddag zowel op de Birkstraat als de Maatweg, waarbij gelet werd op ver schillende overtredingen. Drie autobe stuurders kregen een proces-verbaal wegens het niet dragen van de veilig heidsgordels, een wegens fout voorsor teren. Vier snorfietsers bleken hun mo tor te hebben opgevoerd en een kon geen certificaat tonen. plaats adres woning Aan het einde van dit kalenderjaar zal de vloertegel, die wethouder Pieter ten Hove vrijdag legde, niet meer te zien zijn. Dan levert Bouw maatschappij Uyland (BMU) het nieuwbouwproject Eigendomstede op aan de kopers. Op de hoek van de Koningsweg en de Eigendomweg komen dertien apparte menten, een twee-onder-een kap huis en een vrijstaande villa. Behalve de BMU waren verder onder meer archi tectenbureau Jan Peters, konstruktiebu- reau Krabbendam/Boerkoel en make laarskantoor Van Wijk bij het project betrokken. De toekomstige bewoners hebben al een Vereniging van Eigenaren opgericht, namens wie de Soester F, van busscho ten enkele gevulde flessen aan Ten Hove aanbood. De wethouder kon zich herinneren dat het bouwplan van de BMU één van de eerste projecten was die hij drie jaar geleden, na de aanvaar ding van het wethouderschap, onder ogen kreeg. Of zijn handeling van vrij- van Peko plaatsnam, één van zijn laat ste officiële daden is, zal in maart na de. gemeenteraadsverkiezingen blijken. Als het goed is, zijn de kopers dan al een beetje gewend aan hun nieuwe woning. Toekomstige bewoners en andere be trokkenen waren vrijdagmiddag getuige van het officiële tintje dat de BMU gaf aan de bouw van Eigendomstede. Foto: Goos van der Wilt indeling algemeen De servicekosten bedragen f 280,- activiteiten in de Christengemeente Soest. Dit was om zoveel mogelijk geld bij elkaar te krijgen voor de nieuwe jeep voor de familie De Bel. Zij wonen en werken als zendings- en ontwikkelingswerkers met hun twee kinderen in de binnenlanden van Thailand. Misschien herinnert men zich nog het concert in de Julianakerk in Soest, met Elly en Rikkert, of heeft men iets leuks gekocht op de rommelmarkt op de Brink in Baarn. Kinderen deden mee met de skeelerij en velen sponsorden hen. Op allerlei manieren werd er geld ingezameld. Ook elders in het land wa ren mensen actief voor Rien en Maai ke de Bel. Eind september vorig jaar ging er een bericht naar Thailand: "Bestel de auto maar, 't is voor elkaar!" Ze waren ongelooflijk dankbaar en overweldigend door zoveel goedheid. De auto liet ech ter lang op zich wachten.... Begin februari 1997 was het zo ver! Een grote wens ging in vervulling. Ze schrij ven enthousiast over het grote verschil van rijden in hun nieuwe Toyota Four Wheel Drive in vergelijking met hun oude Landrover met vele mankemen ten. Rien en Maaike de Bel bedanken alle mensen die op één of andere manier de vervulling van hun wens hebben moge lijk gemaakt. v ren bij de nieuwe jeep.

Soester Courant | 1997 | | pagina 5