25.- 25.- CH tker PITIAIR ma> mmttmiïi hTëiaó twerken rif Koninginnedag-cadeau Hartje-Zuid: Oranje-ontbijt en luxe glazen mmmm AVRO-programma 'Platenzaak' komt live bij De Gouden Snaar vandaan HL 7 v- «EK- rten, Wildschut Optiek 1439. Fietstochten met Tempo Toer Paarden laten instructrice Claudia de Borst niet los PAGINA 8 WOENSDAG 23 APRIL 1997 SOESTER COURANT iHANDEL WANDEL PAGINA 9 ijfRODI 6012372 en vers lekker Vanaf 6 uur 's ochtends ligt de loper uit voor Koning Klant Speciale aanbieding SANITAIR Gratis advies Zaterdag 3 mei met Ton Koopman op Radio 4 Gezien op TV de meest comfortabele contactlenzen Komende zaterdag Plassenpoldertocht PIET VAN HEUGTEN gfh Ook py- hoogpolig Centrilab neemt Bactolab over diverse wand- systemen ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN KvK geeft twee workshops over ondernemingsplan Diëtiste houdt rondleiding in AH-supermarkt Bij Van de Ven Steenhoffstraat Groot nieuws voor alle olieverfschilders kantoorvakhandel Weekendaanbieding: Grote sortering oranjegebak en oranjevlaaien. Oranje tompouces 5 halen 4 betalen orbeelden van het artistiek ÏWOS-cursisten in C-drie. daardoor niet zouden la- ;n om deel te blijven ne- ursus-activiteiten. in alle kleuren scheidingswanden. ide offerte 41 I personen TAAR S JS rsonen )E E KIPFILET FSTUK \AR JS rgkosten! ipend iFOON 6012387 smsÊÊÊ De ondernemers van winkelcen trum Hartje-Zuid hebben de smaak nu echt te pakken. Nadat zij met hun Koninginnedag-acties van de twee afgelopen jaren menig Soester tuintje van terrasstoelen hebben voorzien is het tijd voor verande ring. Wat begonnen is als een stunt wordt dit jaar uitgebouwd tot een traditie. Met een kleine variatie op het thema: de tuinstoelen maken plaats voor luxe glazen. Waar geen verandering in komt is de ontbijt service en de aanvangstijd van de actie. Zes uur blijft zes uur; voor de nieuwkomer: 's ochtends wel te ver staan. Gezien de tijd van het jaar en de zuide lijke ambiance van dit deel van Spest is gebleken dat vele dorpsgenoten op deze nationale feestdag graag wat eerder uit de veren komen. Trouwens ook de lok kende gastvrijheid helpt een handje en zal menige kussenmus doen veranderen in een vroege vogel. Immers met een goed Oranjegevoel trakteren de organi satoren hun gasten op een keur van smakelijke ontbijthapjes. Koning Klant als ontbijtgast van de ondernemers in winkelcentrum Hartje-Zuid. Luxe glazen gratis Thuis zijn ook winkeliers net mensen. En wellicht is dat de reden van hun ori- Eketrotechnisch instalhtiebwo Lichtstudio Gas, water en cv. installaties Inbouw reservoir compleet met V&B toilet en montage. Een compleet gemonteerd systeem voor slechts ƒ1500 ,- (incl. BTW) excl. tegels en tegelwerk. Apollo 92 Soesterberg Tel: 0346-351502 ginele idee. Iedereen die zijn glazen- plank in de servieskast weieens door snuffelt kent het probleem. Een setje wijnglazen niet meer compleet, dat glas- randje waar een stukje van afgebroken, een bierglas met een barstje. Kortom de Soesters zijn op tijd gewaarschuwd. Zij krijgen nu de kans om hun gehavende voorraad glazen op tijd te ruimen. Ook dat hoort bij het dynamische voorjaars- gevoel. En voordat u aan de slag gaat vergeet even niet dat er in "Soest-Na- tuurlijk" overal glasbakken staan. In Leerdam, onze nationale glastrots, moeten ze een wereldzaak hebben ge daan. Pallets vol glazen gaan deze week op transport naar Soest Zuid. De win keliers daar houden nu eenmaal niet van half werk en kijken zeker niet op een - leeg - glaasje meer of minder. Hun klan ten mogen rekenen op een complete aanbieding. Om te beginnen ontvangt men bij elke bestede 25 gulden (aanbie ding of niet maakt niet uit) een gratis waardebon. Deze bonnen kunnen uit sluitend op 30 april tegen glazen worden ingewisseld op twee glashelder aangege ven punten op een van de pleintjes van Hartje-Zuid. Makkelijke formule Het keuze-assortiment van kwaliteits glaswerk omvat niet alleen bier-, wijn en borrelglazen, maar ook champagne coupes en longdrinkglazen en zelfs ka raffen. Het "gewone" glaswerk kost 1 bon en het gelegenheidsglaswerk vraagt een bonnetje extra. Een fraaie karaf kunt u al voor 10 bonnen bemachtigen. Als de gratis waardebonnen onvoldoen de uitkomst bieden en u wilt toch nog iets extra hebben of een serie compleet maken dan kan dat natuurlijk ook. Te gen de aantrekkelijke prijs van f4,- per stuk zijn op Koniginnedag bonnen te koop bij de afhaalpunten. Zo gaan bijna alle wensjes van Koning Klant in vervul ling. Aanbiedingenboekje Vanzelfsprekend is winkelcentrum Hart je-Zuid met Koninginnedag feestelijk uitgedost en staan er weer veel gezelli ge kraampjes opgesteld. Onder de vro lijke klanken van het draaiorgel gaat er in de tijdspanne van zessen tot de stip te klok van tienen in het gehele winkel centrum buiten de glazen-actie weer een constante stroom van scherp geprijsde aanbiedingen rond. Alle aanbiedingen onder het aanstekelijke motto "Vroeg eruit met Hartje Zuid" zijn te lezen in het speciale aanbiedingenboekje, dat op maandag 28 april huis-aan-huis wordt verspreid in Soest, Soestduinen, Soester berg en het Soesterkwartier. Vorig jaar liep het storm in Hartje- Zuid op Koninginnedag-ochtend, en dat zal nu zeker niet anders zijn. Ook dit jaar is de hoofdregel weer glas helder: vroegst uit, voordeligst thuis. Enkele voorbeelden van werkelijk unie ke aanbiedingen. Tijdens het openings uur even goed opletten: liefst 6 rode stekgeraniums voor een tientje, een bril jant ter waarde van f 50,- voor iedere bestede f 100,- bij de juwelier en voor dames met een lentetintje niet minder dan 2 trendy T-shirts voor f 25,-. En kom op tijd want de file voor de kipfi let staat gegarandeerd weer op de vaste plaats: anderhalve kilo voor f 15,-. Daar lust u 3 kilometer verderop nog wel een stukje van. Zeker - langzaam lopend en stilstaand ziet u in de uurtjes daarna ongetwijfeld nog meer fantastische aan biedingen. Trouwens wakkere Soesters hebben dan in het aanbiedingenboekje al lang hun koopje gevonden. Meer winkels open Het was even wennen voor de klanten. Menige Soester kon - waarschijnlijk - haar ogen niet geloven toen de winke liers van Seost Zuid in 1995 voor het eerst hun Koninginnedag-stunt presen teerden. Toch bleek 30 niet op 1 april te zijn gevallen. Wat goed is komt snel. Een jaar later in 1996 liep het storm; er werden bijna 2.000 stoelen weggegeven. Aangemoedigd door de spectaculaire aanbiedingen komen dit jaar ongetwij feld weer meer dorpsgenoten. In ieder geval is het aantal deelnemende winkels opnieuw toegenomen. Niet minder dan 24 ondernemers uit Hartje-Zuid verlenen dit jaar jaar mede werking aan de unieke promotie van hun winkeldomein. Samen met hun medewerkers komen zij erop Koningin nedag extra vroeg uit. Aan de actie doen mee: Toon van der Linden, C1000 v.d. Graaf, Firstlady, Jac. de Bruin, De Snuifdoos, Bloemenhuis Jasmijn, Dog- terom, Supervlaai, Boutique Uno, Ada- ma Herenmode, Anja's mode, Jasper Mode, Wildschut Optiek, Klashorst Meesterslagers, Minichic, MacDenim, Boekhandel Van de Ven, Combi Van Essen, Foto Willem Van Oosten, Brandsma, Optiek Zuid, Roma, Sirco Juwelier en Blue Box. Weliswaar staat er een voorraad van liefst duizenden glazen gereed, maar de actie loopt uit sluitend op Koninginnedag van 6 tot 10 uur 's mórgens. Voor iedereen geldt: op is op. En voor de slimmerds: reserveren is - helaas - niet mogelijk! Daarom een goede raad: vroeg eruit en dan meteen naar Hartje-Zuid. De Gouden Snaar, het bekende ste reo-adviescentrum aan de Steen- hoffstraat in Soest, is op zaterdag 3 mei het decor voor een rechtstreek se uitzending van het AVRO-radio- programma "Platenzaak". Gast van de week is Ton Koopman, dirigent van het vermaarde Amsterdam Ba rok Orkest, die ook aanwezig zal zijn. Elke week is het actuele cd-programma "Platenzaak" te beluisteren op Radio 4 (zaterdags van 12.30 tot 14.00 uur), maar één keer per maand komt het rechtstreeks uit een klassieke platenwin kel ergens in Nederland, waar represen tatieve fragmenten van een aantal nieuw-verschenen klassieke cd's worden gedraaid. Kwaliteit en diversiteit staan daarbij voorop. De luisteraars worden actief bij het pro gramma betrokken en kunnen tijdens de uitzending via een telefoonnummer (06- 300468) hun voorkeur uitspreken. De cd met de meeste stemmen wordt uitge roepen tot "AVRO's cd van de week". Eenmaal per jaar - in augustus - worden alle cd's-van-de-week nog eens gedraaid en wordt "AVRO's Platenzaak-cd van het jaar" gekozen. Het wekelijkse programma staat bij de liefhebbers van klassieke muziek hoog aangeschreven. De gast van de week is altijd een bekende musicus, die zijn spo ren in het muziekleven heeft verdiend. Bij de Gouden Snaar is het op 3 mei Ton Koopman, die nationaal en interna tionaal bekendheid verwierf en talrijke prijzen wqn. Hij was in 1979 oprichter van het Amsterdamse barok-orkest, maar dirigeerde ook vele malen het Concertgebouworkest en het Residen tie-orkest, o.a. met uitvoeringen van Bachs Mattheüs Passion. Sinds 1994 is hij ook de vaste dirigent van het Radio Kamer Orkest. Daarnaast is hij o.a. als docent verbonden aan het Koninklijke Conservatorium in Den Haag en erelid van de Royal Academy of Music in Londen. Met het Amster dams Barok Orkest en Koor is hij in 1994 begonnen aan de uitvoering van een grootse en veel omvattende op dracht: het op de plaat vastleggen van alle cantates van Bach. Koopman zal in de uitzending commen taar $even op diverse nieuwe cd's, die Ton Koopman. Foto: Marco Borggre- dan pas verschenen zijn. Ter nadere kennismaking met zijn leven en werk komt ook een van zijn eigen cd's ter sprake in de rubriek "De cd van de gast". Het programma "Platenzaak" wordt sa mengesteld door Kees Vlaardingerbroek en gepresenteerd door Willem Vos. Liefhebbers van klassieke muziek zijn uiteraard welkom tijdens de rechtstreek se uitzending bij Dè Gouden Snaar aan de Steenhoffstraat 15, maar het pro gramma is uiteraard ook uitstekend te ,volgen via Radio 4, op hetzelfde tijdstip. I ZUIDPROMENADE 14 7 - SÖÉST HARTJE-ZUID - TELEFOON (035) 602 22 12 I De toerafdeling van Tempo Toer heeft voor de komende drie maan den drie fietstochten georganiseerd. De eerste staat komende zaterdag (26 april) op het programma. Het betreft de Plassenpoldertocht. Iedereen kan er aan meedoen en vol gens de organisatoren zijn met name de kortere routes uitermate geschikt voor DE Z00H VAN DE UITVINDER VAN H|I TEGELTAPIJT. los te leggen tegeltapijt rechtstreeks van fabriek Amersfoortsestraat 22, SOESTERBERG Tel. 0346-351838 Bel svp voor kleurenfolder en/of bezoek Tapijttegels van ƒ15,- p.m2. l/m ƒ120,- p.m2. Centrilab bv te Soest neemt per 1 mei aanstaande alle activiteiten en medewer kers over van Bactolab bv te Hilversum. Bactolab was gespecialiseerd in micro biologische analyses voor de farmaceu tische en cosmetische industrie. Door aansluiting van de werkzaamhe den van Bastolab bij Centrilab wordt het activiteitenprogramma van Centrilab verbreed en verstevigd. Hierdoor be hoort Centrilab tot één van de toonaan gevende laboratoria op het gebied van de microbiologie in de commerciële analysesector. Het spectrum aan dienstverlening van Centrilab (een 100% dochter van Tauw Milieu) bestaat uit het uitvoeren van analyses en het adviseren op het gebied van microbiologie en water, waaronder zwem- en drinkwater, cosmetica, farma ceutica en voedingsmiddelen. deze kost maar gezinnen. Voor de geoefende recreanten zijn er tochten tot 150 kilometer. Aan de hand van pijlen langs de route wor den de deelnemers naar het westen ge leid, waar ze door de polders en de wa terrijke gebieden kunnen fietsen. Het startpunt is het clubhuis van Tem po Toer aan de Industrieweg, waar na terugkeer iets kan worden gedronken. De starttijden en kosten zijn als volgt: 40 kilometer: start tussen 10.00-12.00 uur, kosten 3 gulden. 80 kilometer: start tussen 09.00-11.00 uur, kosten 3 gulden. 120 kilometer: start tussen 09.00-10.00 uur, kosten 4 gulden. 150 kilometer: start tussen 08.00-09.00 uur, kosten 4 gulden. Voor kinderen tot en met twaalf jaar die onder begeleiding van volwassenen meedoen, bedraagt het inschrijfgeld één gulden. Wie geen NTFU-lidmaatschap- kaart heeft, moet 3 gulden extra beta len. Hiervoor zijn de deelnemers tijdens de fietstocht WA-verzekerd. De volgende tochten zijn op zaterdag 21 juni (de Naaldentocht) en op zaterdag 30 augustus (de Gildetocht). De Kamer van Koophandel begint in mei met twee workshops over het op stellen van een ondernemingsplan voor beginnende ondernemers. Een work shop is bestemd voor ondernemers die zakelijke klanten hebben, de ander voor bedrijven die zich op de consument richten. Een goed ondernemingsplan is van be lang voor de ondernemer. Hij kan er onnodige tegenvallers mee voorkomen en heeft veel meer kans om kredietver strekkers te overtuigen van de haalbaar heid van zijn plannen. Deskundige do centen geven les en tijdens de laatste bijeenkomst kunnen deelnemers hun plan bespreken met deskundigen van banken en de belastingdienst en ac countants. Iedereen die een plan af heeft, krijgt een certificaat. Beide workshops bestaan uit vijf lessen (op maandag- of dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur). De kosten per deelnemer bedragen 325 gulden. Voor meer informatie en inschrijving kan contact worden opgenomen met de af deling handelsvoorlichting van de Ka mer van Koophandel, tel. 033-4612964. Wat is goede en gezonde voeding? Ie dereen die daarover meer wil weten kan deelnemen aan de gratis rondleidingen die diëtiste Celestine Schotanus op dins dag 13 mei bij de AH-supermarkt aan de Smitshof verzorgt. In heel Nederland worden bij 300 supermarkten dergelij ke rondleidingen gehouden, als onder deel van de campagne "Goede voeding, wat let je?". De diëtisten hebben een speciale training gekregen van de Ne derlandse Hartstichting. Doel van de campagne is de consument te wijzen op een beter voedingspatroon: minder (verzadigd) vet, meer producten als brood, rijst, pasta, aardappelen, groenten en fruit. In de supermarkt wordt de keuze uit het grote aanbod voedingsmiddelen steeds moeilijker; er verschijnen steeds nieuwe producten en wat betekenen al die termen op het eti ket? Ook omschrijvingen als light, dieet, mager of halfvol zijn niet altijd duidelijk. Celestine Schotanus organiseert op 13 mei twee rondleidingen: de eerste van 09.00-10.30 uur; de tweede van 14.00- 15.30 uur. Na een inleiding gaat de groep (10 a 15 personen) de supermarkt in en wordt bij diverse productgroepen stil gestaan. Aanmelding: Albert Heijn Smitshof, tel. 6017078; informatie: Celestine Schot anus, tel. 6023727. Royal Talens uit Apeldoorn, een van 's werelds grootste fabrikanten van kunstschildersmaterialen is er in geslaagd de topkwaliteit van Rembrandt Olieverf nog verder te verbeteren. Het assortiment is vol ledig aangepast aan de wensen van de kunstschilder die alleen wil wer ken met de best verkrijgbare kwali teit. Kunstschilders kiezen voor Rembrandt vanwege zijn exclusieve pluspunten: Een compleet assortiment van maar liefst 120 kleuren, die allemaal de hoog ste lichtechtheid bezitten (gegarandeerd 150 jaar lichtecht bij museumbelichting). Naast traditionele cadmium- en ko- baltkleuren zijn er ook zeer lichtechte, halfdekkende vervangers, die voordeli ger en minder milieubelastend zijn. Unieke nieuwe kleuren zijn: ultrama- rijngroen, transparantwit en betrouwba re transparantgelen en -roden. Voor speciale effecten zijn er zelfs metaalkleuren toegevoegd. Daarnaast is er parelwit, dat in com binatie met transparante kleuren een heel scala aan parelmoertinten oplevert. Naast een zink- en titaanwit op basis van lijnolie,'kent het assortiment nu ook een zink- en titaanwit op basis van niet- vergelende saffloerolie. Verder onderscheid Rembrandt Olieverf zich door een intens diepe gloed, hoge kleurzuiverheid en maximale kleur- kracht. Deze optimale kleurkracht is verkregen door de verf uiterst fijn te malen, de kleuren blijven daardoor zui ver, ook bij lang doormengen. De nieuwe Rembrandt Olieverf herkent men aan de nieuwe tubes in een gloed volle styling van zwart en goud. De tu bes zijn verkrijgbaar in diverse forma ten. Tevens kan men kiezen uit diverse aantrekkelijke sets en kisten. Kortom: Rembrandt Olieverf: The pro fessional choice. Vanaf nu is dit nieuwe assortiment Rembrandt Olieverf ver krijgbaar bij de kunstschildersspeciaal zaak Van de Ven aan de Steenhoffstraat. •Steenhoffstraat 13•Soest'Tel.035-602 6001 Alles dagelijks vers uit eigen bakkerij. mmooo- en Birkstraat 93 - Soest - Tel. 60123 54 van Weedestraat 46A - Soest - Tel. 60138 77 Koninginnelaan 5 - Soestdijk Tel. 601 89 04 Op haar zevende kwam ze in con tact met paarden en sindsdien heeft dit edele dier haar niet meer losge laten. Van beginnend ruiter is Clau dia de Borst uitgegroeid tot gediplo meerd rij-instructrice. Voor haar is het paard het mooiste schepsel op aarde. "Van nature is het een kuddedier, maar toch is het bereid in een stal te leven en onder mensen te verblijven. Zoals de meeste huisdieren onderwerpt het zich aan een zekere graad van discipline. Wanneer je op de juiste manier met het paard omgaat, doet het graag wat je van hem verlangt," zegt de 33-jarige Clau dia de Borst die als zelfstandig onder neemster al enkele jaren een pension en dressuurstal runt. Ze geeft privé-lessen aan beginners, maar tevens aan ruiters die actief zijn in de wedstrijdklasse zware dressuur, waar aan ze zelf overigens ook heeft deelge nomen. Aan beginners geeft ze lessen aan de longe, zodat de ongeoefende rui ter op rustige wijze kan wennen aan de bewegingen van het paard. En bij de vergevorderden zorgt Claudia de Borst ervoor dat de rijkunst van haar leerlin gen zich blijft ontwikkelen. "Want één ding is zeker: uitgeleerd raak je nooit," aldus Claudia die ook op de tussenlig gende niveaus lesgeeft. "De één komt met een jong paard dat nog van alles moet leren, de ander be rijdt een paard dat gecorrigeerd moet worden en een derde neemt een draver mee die hij wil omrijden tot dressuur- paard. In alle gevallen gaat het erom dat paard en ruiter elkaar begrijpen en goed met elkaar samenwerken." Volgens de Soesterse is dressuurrijden wellicht de meest boeiende tak van de paardensport. "De term doet sommige mensen misschien vreemd aan, maar eigenlijk betekent het niet meer en niet minder dan ontwikkelen of africhten. Je leert het gevoelige dier zich zo goed mogelijk te bewegen. Door de dressuur leert het paard alle natuurlijke bewegin gen onder controle van de ruiter correct uit te voeren." Dressuurrijden is in de ogen van Clau dia de Borst een veeleisende tak van sport. Onderling begrip is het eerste vereiste voor een perfecte samenwer king tussen ruiter en paard. "En dit be grip kan alleen ontstaan door er met geduld en goede begeleiding aan te wer ken," zegt Claudia de Borst die bereik baar is via telefoonnummer 6017500. TELEFOON 601 31 82 SOESTERBERGSESTRAAT 32A

Soester Courant | 1997 | | pagina 9