Te koop Dribbel heeft kinderen in nieuw onderkomen heel veel te bieden 'De Blauwe Lantaarn' verkoopt sfeer Vluchtelingenwerk Soest wil voora op eigen benen blijven staan ACTUEELS «Pü mn \merikaans UIS ZEKERHEID Inline skaten: waarom hoe Scholieren Soest maakten 130 tekeningen over vluchtelingen WOENSDAG 29 APRIL 1998 SOESTER COURANT Kinderdagverblijf in v.m. Savornin Lohmanschool «ft iöfe aif, ,ii'! <2^MBÊtèas8ËM Nieuwe winkel aan de Soesterbergsestraat Snel Deskundig Betrokken HBO VANDERMEULEN Gevraagd Bezorgers voor de Soester Courant Westeneng Geen weekmarkt op Koninginnedag Drukbezocht feest bij tienjarig bestaan PArHvnFNSDAG 29 APR Sport 2000 specialist in populaire outdoorsporten Edelsteenslijperij "De Sprong" Drie tekeningen bekroond 531 laf». uri!»ïu ii, - 'H SfnaaaanainSn, i-JFBBtloi '"ijllll' 13".s».1 r ;jr i.f'. ^RÏ8«4»|*SA»MMt lüliiitll i;55Sj:iS5ïii "We zijn ontzettend blij met dit prachtige gebouw. We waren echt uit de oudé kleuterschool hiernaast gegroeid. Nu kunnen alle groepen weer onder één dak, met veel meer mogelijkheden dan we gewend wa ren." Does Verwer, coördinator van Dribbel, is zeer te spreken over de oude Savornin Lohmanschool aan de Driehoeksweg, waar het kinderdagverblijf - als eerste van Soest gestart in 1990 - zijn nieuwe onderkomen heeft gekregen. De nieuwe stek ligt overigens pal naast de oude: de voormalige kleuterschool (nu het "Speeldorp") naast de "School met den Bijbel", zoals nog steeds op de gevel boven de hoofdingang te lezen staat. Sinds november 1996 was een deel van Dribbel al in het oude schoolgebouw gevestigd, maar nu is de hele zaak weer compleet en beschikt het kinderdagver blijf over heel veel ruimte voor de 46 kinderen die er al dan niet dagelijks in vier groepen kunnen worden opgevan gen. Een fors deel van het aantal "kind plaatsen" is gereserveerd voor het be drijfsleven, maar ook de particuliere ouders kunnen hun spruiten (0 tot 4 jaar) er met een gerust hart achterlaten. Eventueel kunnen de ouders, als ze daarvoor qua inkomen in aanmerking komen, gebruik maken van een gesub sidieerde plaats 30 van het totale aantal). De ouderbijdrage wordt vastge steld aan de hand van het gezinsinko- Een deel van het nieuwe gebouw wordt bezet door de collega's van de buiten schoolse opvang - "Villa Kakelbont" - voor kinderen van de basisschool (4 tot 12 jaar), waarnaar de Dribbelaartjes t.z.t. prima kunnen doorschuiven. Bei de instellingen werken nauw samen en vallen onder het bestuur van de SKS, Stichting Kindercentra Soest, net als bij voorbeeld de peuterspeelzalen in Soest. Uitkomst Voor werkende of studerende ouders is De Dribbel een uitkomst. Ze kunnen hun kroost er van 's morgens half acht tot 's avonds zes kwijt in de vertrouwde handen van Does Verwer en haar me dewerkers (12 vrouwen en één man). Ook kinderen met een sociale of medi- ouwe Sfeervolle woon- en tuindecoratie Landelijke meubelen Tafellinnen Grand foulards, kussens Engelse plaids Waxkleding (o.a. Barbour) Engelse countrytruien Met ingang van 1 mei a.s. geopend Soesterbergsestraat 4la 3768 EB Soest. Telefoon: 035 588 00 00 Dribbel heeft "de grootste glijbaan ter wereld", waar de kinderen zich naar har telust kunnen uitleven. sche indicatie worden in Dribbel prima opgevangen. Voor de planning wordt nauw samengewerkt met de andere SKS-kinderdagverblijven het Kasteel en Ollekebolleke. Per kindplaats betalen bedrijven f 37,- per dagdeel, voor par ticuliere ouders is het tarief f 34,-. Er zijn in totaal vier groepen: de baby- groep, de dreumesgroep (anderhalf tot tweeëneenhalf jaar), de peutergroep (tweeëneenhalf tot vier jaar) en - nu voor het eerst - ook de aparte "vertica le groep", waarin de kinderen van 0 tot 3 jaar terecht kunnen en waarin bijvoor beeld kinderen uit één gezin bij elkaar worden opgevangen. Er zijn op dit mo ment nog enkele plaatsen vrij bij diver se groepen. Glijbaan Dribbel beschikt in het nieuwe gebouw over heel veel ruimte. Naast de 12 slaapkamers en de groepsruimten - al lemaal met hun eigen kleuren en inrich ting afgestemd op de leeftijdsgroep - is er in de voormalige gymzaal een heer lijk speellokaal ingericht, met volgens ingewijden "de grootste glijbaan/hang mat ter wereld". De kinderen kunnen zich daar naar hartelust uitleven zonder zich - letterlijk - een buil te vallen. Ook buiten het gebouw staat het jeug dige volkje een mooie ruimte ter be schikking: het plein achter het kinder dagverblijf en de "uitdagende" tuin, die naar boven loopt tot het (zeer veilige) hek langs de spoorbaan en voorzien is van een haag ("een soort doolhofje", zegt Does Verwer) waar de kinderen heerlijk kunnen spelen. Aan de voor kant komt nog een apart "babytuintje". Ontdekken en uitproberen De filosofie van Dribbel is volgens Does Verwer tweeledig: het is belangrijk dat ze als individu benaderd worden, maar ze maken ook deel uit van een groep, waarin ze van elkaar kunnen leren en rekening houden met elkaar. "Je moet de kinderen genoeg uitdaging geven om te ontdekken en uit te proberen. Voor de ontwikkeling zijn de eerste vier le vensjaren van een kind immers heel erg belangrijk." De "nieuwe" Dribbel draait al volop, maar wordt op 14 mei om 17.00 uur feestelijk geopend door mevrouw Tossi Pollmann, projectmanager van het kwa liteitsstelsel kinderopvang. Wie informa tie wil over de opvangmogelijkheden bij Dribbel kan bellen: 6026710. Op 1 mei opent De Blauwe Lan taarn zijn deuren aan de Soester bergsestraat 41A. Het Soester pu bliek kan vanaf dat moment kennis maken met een bepaald ongewone winkel vol woning- en tuindecora- ties. De nadruk valt bij De Blauwe Lantaarn op de sfeer, vertelt ook eigenaresse Aar tje Zutekouw, die in de winkel een oude droom gerealiseerd weet. Ze woont sinds een jaar of acht in Soest en week te tot voor kort nog bij Defensie, waar ze secretaresse was. De Blauwe Lan taarn is haar eerste stap in het zakenle ven, maar wél direct een hele goede. En in het "aankleden" van huis en tuin heeft ze altijd een grote interesse gehad. De collectie van De Blauwe Lantaarn is een met zorgvuldigheid en fantasie sa mengestelde verzameling van o.a. "lan- delijke" meubels (géén tuinmeubels) als tafels, stoelen en kasten, maar ook prachtig tafellinnen, fraaie grandfou- iards, grote en kleine kussens, Engelse plaids en nog veel meer. Ook kan men er terecht voor de bekende wax-kleding, o.a. van Barbour, die door de speciale bewerking geheel wind- en waterdicht is (korte en lange jassen, bodywarmers en petten), en voor een grote sortering bij zondere gebreide truien, voorzien van gezellige applicaties (dieren bijvoor beeld). Aartje Zutekouw heeft zich jarenlang voorbereid op deze stap en de trends op het gebied van woon- en tuindecoraties t Foto: Goos van der Wilt op de voet gevolgd. Ze is goed thuis op dit veelomvattende terrein en kan haar klanten dus uitstekende adviezen geven. Veel in de winkel, hoewel lang niet al les, is van Engelse herkomst. Op de ach tergrond wordt klassieke muziek ge draaid en de klanten krijgen alle gele genheid om op hun gemak rond te kij ken. Mede daardoor heeft De Blauwe Lantaarn de uitstraling van een winkel met een "landelijk karakter". "Wij ver kopen sfeer," aldus Aartje Zutekouw. De Blauwe Lantaarn, Soesterberg sestraat 41A, is op zondag en maandag gesloten, maar op werkdagen geopend van 09.00 tot 18.00 uur; op vrijdag tot 21.00 uur en op zaterdag tot 17.00 uur. 1 Administraties en fiscale adviezen Voor informatie: tel. 6014152 UURWERKMAKERIJ voor reparaties met ra-S ambachtelijke precisie. r t Den Blieklaan 48 - Soest - 601 17 66 De gebruikelijke weekmarkt op don derdag komt deze week te vervallen. Dat heeft te maken met Koninginne dag (morgen). De markt zal niet naar een andere dag worden verplaatst. Volgende week (donderdag 7 mei) staan de kramen weer op de parkeer plaats aan de Smitsweg. R.M.F. Kleinegris PENSIOEN ADVISEUR Ook second opinion consult. Kleinegris Adviesgroep v.o.f. y Bosstraat 12 - 3766 AG Soest Tel.: 035 - 601 32 60 Lid NBvA Ned. Bond van Assurantiebemiddelaars AIR FQRCE Het Militaire Luchtvaart Mus het Amerikaans straatje. Met h tijd: F-86 Sabre 1954-1956), F- (1960-1969), F-4E Phantorn "We zijn maar een kleine instelling en dat willen we ook graag zo hou den. We willen dus niet onderge bracht worden in een of andere koe pel of fusiegebeuren. Als zelfstandi ge stichting zijn we het goedkoopst voor de gemeente, het gezelligst voor de vrijwilligers en zonder drempels voor de vluchtelingen." Zo luidde de boodschap die coördina tor Ammy Langenbach van Vluchtelin genwerk Soest donderdag in de Schoof "uitzond" in haar toespraak ter gelegen heid van het tienjarig bestaan van de stichting. Ze gaf daarmee een niet mis te verstaan signaal af aan allen die - bin nen of buiten het gemeentebestuur - het liefst zouden zien dat Vluchtelingen- Werk werd opgenomen in het grotere geheel van Balans, de nieuwe welzijnsin- stelling van Soest. Langenbach stond o.a. stil bij een aan tal knelpunten waarmee de opvang van vluchtelingen en nieuwkomers in Soest nog .steeds te maken heeft. Zo is het rijksbeleid voortdurend onderhevig aan SOEST KOSTVERLORENWEG 3C Geheel gemoderniseerde en compleet opgeknapte, vrijstaande jaren '30 woning met eigen oprit. Indeling: entree, m.k., toilet, ruime woon-/eetkamer met openslaande deuren naar achtertuin, luxe keuken met inbouwapparatuur, bijkeuken met a.s. wasmachine en droger. Verdie ping: 3 slaapkamers, luxe badkamer met ligbad, 2e toilet en v.w. Zolder met mogelijkheid voor extra kamer. Bijzonderheden: combiketel (1995), perceelsoppervlakte 3 are 4 ca., onder houd binnen en buiten perfect, volledig v.v. dubbele beglazing, woning is optimaal beveiligd, deze woning is door zijn uitstraling en afwerking een must om van binnen te bekijken! Aanvaarding: per direct. Vraagprijs f 395.000,- k.k. Ij ONROEREND GOED HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN Soesterbergsestraat 61, 3768 EB Soest Tel. 035 - 602 90 61, Fax 035 - 602 90 85 Inline skaten is populair. Het rij den op de rolschaats met achter elkaar geplaatste wielen is één van de sterkst gegroeide outdoor sporten van de jaren negentig. Eind jaren zeventig, begin tach tig, is inline skaten in Amerika ontstaan als oefening voor ijs hockeyers. Maar door de combinatie van snel heid, wendbaarheid en balans, is in line skaten een allround sport gewor den voor iedereen die op een leuke en individuele manier in de buiten lucht aan zijn conditie wil werken. Sportzaak Sport 2000 in Soest is daarbij de aangewezen specialist voor alle benodigde materiaal en in formatie over het skaten. Met behulp van hun know-how lichten we vast een tip van de sluier op. Inline skaten is een perfecte manier om conditie op te bouwen. Zeker met de nieuwste modellen skates is het mogelijk te concentreren op het behalen van hoge snelheden. Bij dit "speedskaten is het niet ongebruike lijk snelheden van 20 km/per uur te halen. Tijdens korte sprints, maar ook tijdens lange buitentochten waar bij je ook nog eens geniet van de omgeving en het mooie weer. Toert ochten maken en recreatief skaten in een mooie omgeving is niet voor niets zomers één van de meest aan trekkelijke kanten van inline skaten. Maar ook een echte workout op wie len behoort tot de mogelijkheden. Skates mee naar het park en dan maar oefenen. Draaien, slalommen, versnellen, afremmen en zigzaggen, het is niet alleen een manier om aan je conditie te werken, maar tevens een goede oefening ter versteviging van bil-, binnenbeen- en bovenbeen spieren. Bovendien versterkt inline skaten het gevoel voor evenwicht en balans in combinatie met een kracht training voor benen en heup. Free-Styling is een vorm van inline skaten dat vooral in Amerika grote populariteit geniet. Deze combinatie van dansen met artistieke skate-tech- nieken is nauwelijks doorgedrongen tot onze Hollandse polders, maar in New York en L.A. is het de meest geliefde zondagmiddag-bezigheid, waarbij stress van de werkweek in groepjes wordt weggeskate op vrolij ke housemuziek. Voor succesvol inline skaten is het belangrijk goed materiaal aan te schaffen bij de gespecialiseerde sportzaak, want alleen daar beschikt men over de juiste informatie en de juiste merken. Sport 2000 verkoopt alleen gerenommeerde skatemerken, waaronder Bauer, X-cuse en Roller- blade, merken die bewezen kwaliteit leveren en genoeg keuze bieden in verschillende modellen inline skates. Speedskaten vraagt bijvoorbeeld om een andere type skate dan workouts- kating. Daarnaast is er grote variatie in de typen schoenen van de skates. Naast stevige, stoere boots zijn er ook soft boots voor meer comfort en speciale damesmodellen. Vraag dus om informatie en kwaliteit. Inline skates kunnen lang mee, maar zeker bij gebrek aan de juiste keuze en voor-informatie kunnen problemen optreden met wielen en lagers, de meest kwetsbare onderdelen van de Kies daarom altijd voor wielen die bij jouw manier van skaten passen. Hoe groter de wielen, hoe hoger de top snelheid en hoe kleiner, hoe groter de wendbaarheid. Öok de hardheid van de wielen verdient aandacht. Zachte re wielen liggen vaster op de weg en rijden het comfortabelste. Harde wie len glijden beter, maar hebben een kleiner schokabsorberend vermogen. Let ook altijd op het profiel van de wielen. Versleten wielen moeten op tijd ver vangen worden! Lagers zijn een ver haal apart. Deze kleine wielkogeltjes zijn gevoelig voor stof en vuil en moeten daarom goed onderhouden worden. Sport 2000 sportzaken we ten precies hoe dat moet en geven op maat gemaakt advies, maar door skates tijdens nat weer zo veel moge lijk binnen te laten wordt al veel "la- gefleed" voorkomen. veranderingen, waardoor de praktijk soms moeilijk uitvoerbaar is. Vluchtelin genwerk Soest wil met het "inburge- ringsprogramma" voor vluchtelingen en andere nieuwkomers zo snel mogelijk beginnen, desnoods als ze nog in een asielzoekerscentrum verblijven, en niet wachten tot ze een eigen woning hebben gekregen. Een ander probleem is de lange duur van de asielprocedure. Vijf jaar lang wachten op een definitief besluit is fu nest voor de vluchtelingen én voor de Nederlandse samenleving, aldus Lan genbach. "Vijf jaar onzekerheid, dat is geen leven meer en maakt goede op vang onmogelijk." Los van de vraag naar een ruimer of stringenter toela tingsbeleid hoopt Vluchtelingenwerk op de handhaving van de driejaarstermijn. Succes Het inburgeringsprogramma is overi gens een succes, meldde ze. Meer dan de helft van de mensen die in 1996 be gonnen zijn heeft werk of krijgt dat bin nenkort. Meer dan 80 spreekt intus sen redelijk Nederlands. Ze haalde in dat verband enkele "inburgeraars" naar voren, die het programma onder soms moeilijke omstandigheden met succes hebben afgemaakt. Eerder had voorzitter Lenie Hindriks een groot aantal belangstellenden wel kom geheten en de gemeente en de Rotary bedankt voor hun bijdrage aan de jubileumviering. Ze wees verder op de conferentie die de stichting in het najaar gaat organiseren over de positie van de Somaliërs in Soest, die een gro te afstand hebben tot de Nederlandse cultuur. Ze feliciteerde uiteraard ook de vluch telingen met het jubileum van de orga nisatie die dag en nacht voor hen klaar staat en hen de weg wijst in Soest. Ook wenste ze de gemeente geluk met de aanwezigheid van Vluchtelingenwerk, die garant staat voor professionele en adequate opvang. Maar vooral de vrij willigers ontvingen haar felicitaties, zon der wie Vluchtelingenwerk weinig zou kunnen beginnen. Ze werden allemaal mtrnsmMmmJÊÊÊ^^ onthaald op het bekende "lang at; leven". Hindriks riep ook het asielzoeker trum alvast een warm welkom toe de opening daarvan uitgesteld totl juni. Vluchtelingenwerk krijgt eeni te afdeling in het centrum, waaiè ridische steun wordt verzorgd, l'j ons ervan bewust dat het een hele, wordt," aldus Hindriks. In juni e: worden zo'n 100 asielzoekers begt bij het verhoor over het waarom hun vlucht, en al die gesprekken n ten goed voorbereid worden. Voor de feestelijke afwisseling ze, het hartverwarmende optreden i groep 8 van de Insingerschool ei Soester zangeres Conny Vink, diei samen het Vluchtelingenlied ten ge; re brachten. Het lied was voor dezer, ciale gelegenheid enigszins "versa terst", zoals bleek uit het refrein: "In Soest daar vinden we gelukkig, een plekkie, waar het goed wonen is dankzij dek gerij. We hebben in een flat meestal onstig stekkie, en daarmee zijn we als nieuweling r. tuurlijk erg blij. Vaak gaat niet alles altijd even gladjes, tenslotte zijn ook 'wij' niet zomaar nek 'zij', maar echt, we voelen ons gauw tfiii hoor en we hebben het heel snel door: ja, dat Soest is voor ons zeer gastvrij Boekje Daarna kreeg burgemeester Hans di Wïdt het woord, die in welgekozen be woordingen de felicitaties van het ge meentebestuur overbracht en de stich ting enkele abonnementen op de bi bliotheek aanbood, speciaal bedoeld voor de vluchtelingen. Hij op zijn beun kreeg van een van de vluchtelingen hei eerste exemplaar van een gedenkboek je dat ter gelegenheid van het tienjarig jubileum is gemaakt. De feestelijkhedec werden 's avonds voortgezet met o.a een Somalische en een Koerdische band, waarbij een zeer groot aantal Soester vluchtelingen mee kwam doen. BOSCH AQUA-STOP V AFWASAUTOMAAT Voor 12standaard-couve(ts 3 programma .ADV.4JW' eigen collectie gouden sieraden met edelsteen en brillant zilveren sieraden met edelsteen en colliers reparaties, colliers knopen etc. eigen slijperij STEREO RADIO/ CASSETTE ECORDER t CO Draagbaar muziekplezi met een swingende gel kwaliteit. Skum- Lange Brinkweg 66 Soest Tel. 035 -60130 42 EwrldflRt SHARP OIOITfl 800 Watt magnetn SKookstanden.ln' :>=v Grati W (bija Robert van Ekris (De Postiljon), Maxine Hilhorst (De Driesprong) en Nicky Lijftogt (De Werveling) zijn vorige week dinsdag in het zon netje gezet omdat ze zulke mooie tekeningen hadden gemaakt over vluchtelingen in Soest. Dat gebeurde ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van Vluchtelingen- Werk Soest. Zo'n 130 leerlingen van diverse scholen maakten een tekening, die min of meer bedoeld moest zijn als hoes voor een cd-tje met het vluchtelin genlied. Peter Ensdorff maakte namens de jury (waarin verder Lenora Crom, Piet Davelaar en Jan Visser) de prijswin naars bekend. Hij constateerde dat de kinderen heel goed begrepen hadden waarom mensen uit hun land vluchten. Sanne Feil reikte namens Vluchtelingen- Werk de prijzen uit. Ze kregen een foto van hun tekening, bloemen en een boekje.

Soester Courant | 1997 | | pagina 18