T College en commissies samengesteld mei \TIS Gemeente Soest wil meer aandacht voor voorzieningen minima Van het Raadhuisplein Ook u kunt in aanmerking komen voor kwijtschelding gemeentelijke belastingen Treintaxi Amersfoort rijdt vanaf 24 mei ook naar Soesterberg en Soestduinen ranjekoek klaar Preventieve voorlichting bij rampen Vergaderingen commissies en gemeenteraad Kermis op de Engh van 20 tot 25 mei 'J- 8e jaargang no. 8 RIL 1998 i.00 uur iend Uitgave gemeente Soest Centrale Voorlichting Raadhuisplein 1 3762 AV Soest Telefoon 035 - 60 93 460 lo'fknerinHpil °^eSe van burgemeester en wethouders voor reikt over de portefeuilleverdeling. Verder zijn ook de raadscommissies samengesteld. Ook is overeenstemming be- samengesteld. De portefeuilleverdeling in het college is Burgemeester J. de Widt: algemene bestuurszaken openbare orde en veiligheid coördinatie veiligheidszorg informatie- en automatiseringsbe leid volksgezondheid maatschappelijke dienstverlening opvang vluchtelingen Commissies De samenstelling van de commissies is als volgt. Commissie Algemene Bestuursza ken, Volksgezondheid, Maat schappelijke Dienstverlening e.a. (afgekort commissie ABZ): M. K, van Geet (WD); B. Anderson (WD); T. Middelkoop (CDA); J. Smeeing (CDA); H. L. Witte (Ge meentebelangen Groen Soest); J. B. van Wuijckhuijse (Gemeentebelan gen Groen Soest); C. Boerkoel Mevrouw A. Blommers-Biezeno (WD), loco-burgemeester: financiën grondzaken economische zaken sociale zaken emancipatie en kinderopvang cultuur personeels- en organisatiebeleid (PvdA); A. Mann (Groen Links/ Progressief Soest); W. R. Meilof (GPV/RPF/SGP); W. H. Roest (D66). Commissie Financiën, Economi sche Zaken, Sociale Zaken, Cul tuur e.a. (Afgekort commissie Fi nanciën): J. D. Mulder (WD); M. K. van Geet (WD); J. P. Lokker (CDA); T. Middelkoop (CDA); J. B. van Wuijckhuijse (GGS); J. Bij man (GGS); C. Boerkoel (PvdA); N. Koster (GL/PS); J. C. van Vuur- R. W. Krol (CDA), tweede loco burgemeester: ruimtelijke ordening volkshuisvesting stads- en dorpsvernieuwing monumentenzorg openbare werken recreatie voorlichting en (GPV/RPF/SGP); W. H. Roest (D66), Commissie voor Ruimtelijke Orde ning, Volkshuisvesting, Openbare Werken, Recreatie e.a. (afgekort commissie RVO): A. F. M. Krijger (WD); P. G. M. van der Weij (WD); J. Smeeing (CDA); P. O. M. M. Storimans (CDA); H. L. Witte (GGS); L. J. B. van 't Holt (GGS); W. A. A. Stekelenburg- Ruitenburg (PvdA); N. Koster P. V. ten Hove, derde loco-burge meester: milieu wijk- en buurtbeheer welzijnszaken sport onderwijs (incl. volwasseneneduca tie) verkeer en vervoer (GL/PS); W. R. Meilof (GPV/ RPF/SGP); H. Posthuma (D66). Commissie voor Sport, Onderwijs, Welzijnszaken, Milieu e.a. (afge kort commissie SOW/Milieu): E. Huberts (WD); (yacature (VVD); N. C. de Waard-Fransooijs (CDA); J. P. Lokker (CDA); G. L. van den Deijssel (GGS); J. Bijman (GGS); W. A. A. Stekelenburg-Ruitenburg (PvdA); A. Mann (GL/PS); J. C. van Vuuren (GPV/RPF/SGP); R. J. Sielcken (D66). In mei wordt op alle (ongeveer 493.500) adressen in de provincie Utrecht gelijktijdig dezelfde stan daardinformatie bezorgd over wat de ingezetenen moeten doen bij een calamiteit die een acuut gevaar voor de volksgezondheid oplevert. De informatie bestaat uit een bro chure, een bewaarkaart om op een opvallende plaats in huis of gebouw op te hangen, een sticker om op de radio te plakken, en een begeleiden de brief van de commissaris van de koningin, namens alle burgemees ters. Het ministerie van Binnenlandse Zaken organiseert in juni een lande lijk campagne rond de. preventieve voorlichting bij rampen. Op woens dag 3 zal voor het eerst het sirene signaal in het gehele land tegelijk luid klinken. Deze luide proef is met ingang van dit jaar voortaan elk jaar landelijk te horen. De komende jaren is dit steeds op de eerste woensdag van de maand juni. De datum zal jaarlijks in het kader van een voorlichtings campagne aangekondigd worden. De agenda voor de commissie vergaderingen en de raadsver gadering ziet er als volgt uit: maandag 11 mei, commissie Al gemene Bestuurszaken, Volks gezondheid, Maatschappelijke Dienstverlening 12 mei, commissie Ruimtelijke Ordening, Volks huisvesting, Openbare Werken, Recreatie woensdag 13 mei, commissie Sport, Onderwijs, Welzijnsza ken en Milieu donderdag 14 mei, commissie Financiën, Economische Za ken, Sociale Zaken, Cultuur donderdag 28 mei, gemeente raadsvergadering. De vergaderingen worden ge houden in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein en beginnen om 19.30 uur. Met ingang van 24 mei a.s. gaan de treinen Utrecht - Baarn 's avonds en op zondag steeds ieder half uur rijden. Lijn 70 gaat daarop ook ieder half uur tussen Soestdijk Noord en Amersfoort aansluiten. Lijn 72 rijdt 's avonds en op zondag ieder uur tussen Soestdijk Noord en Soest Zuid NS via de Dalweg, Veenbesstraat, Varenstraat en Ko ningsweg in plaats van de Beuken laan en de Nieuweweg. Lijn 74 rijdt ieder uur tussen Soest Zuid NS en Soesterberg via Soestduinen en ver volgens ook tussen Soesterberg en Amersfoort een halfuurdienst in plaats van de huidige uurdienst van lijn 56. Rond het halve uur geven de bussen 70, 72 en 74 bij station Soest Zuid NS niet alleen onderling aansluiting, maar ook op de treinen van en naar Utrecht. Rond het hele uur geeft lijn 70 aansluiting op de trein. Op het overstappunt Soestdijk Noord sluit rpnd kwart voor het hele uur lijn 72 aan op de lijn 70 richting Hilversum. Rond kwart over het hele uur kan vanuit de richting Hil versum overgestapt worden op lijn 72. Rond kwart over het hele uur geeft lijn 56 in Soesterberg uit de richting Zeist aansluiting op lijn 74 naar Soestduinen en Soest. Rond kwart voor het hele uur geeft lijn 74 in Soesterberg uit de richting Soest duinen en Soest aansluiting op lijn 56 naar Zeist. Lijn 70 (Hilversum - Soest - Amersfoort) In de avonduren en op zondag rijdt lijn 70 voortaan elk half uur het tra ject tussen Amersfoort - Soest Zuid - Soestdijk Noord. De huidige rou te overdag wordt nu ook 's avonds gereden. Lijn 72 rijdt namelijk 's avonds en op zondag grotendeels de avondroute van lijn 70. 's Avonds en op zondag komt lijn 70 ca. 25 mi nuten later aan in Hilversum (.57) en vertrekt ca. 5 minuten later uit Hilversum. Deze wijziging wordt als een experiment uitgevoerd en wordt bij voldoende belangstelling in het jaar 2000 definitief. Lijn 71 (Soest Zuid - Soestdijk Noord) De zomerdienstregeling voor lijn 71 op de maandag t/m zaterdag vervalt vanaf 24 mei. Dit betekent dat de dienstregeling voor deze dagen, be halve op zondag, de hele dag gere den wordt. Ook d^ze wijziging wordt als een experiment uitgevoerd en wordt bij voldoende belangstelling in in het jaar 2000 definitief. Lijn 72 (Soestdijk Noord - Amersfoort) Lijn 72 wijzigt overdag niet. 's Avonds en op zondag gaat lijn 72 grotendeels de huidige avondroute en zondagroute van lijn 70 rijden. Dan rijdt lijn 72 via Van Weede- straat - Dalweg - Veenbesstraat - Varenstraat - Koningsweg - Soest Zuid NS. Lijn 73 (Eemnes - Baarn - Soest Zuid) De NS heeft de treintijden bij Baarn NS gewijzigd. Lijn 73 blijft ook daar aansluiting geven op en van de trei nen. Voor de richting van lijn 73 naar Soest heeft dit geen consequen ties voor de vertrektijden. De ver trektijden van lijn 73 richting Eem nes wijzigen wel met ca. 5 minuten waardoor de bus ook 5 minuten la ter in Eemnes aankomt. In de ochtendspits vanaf Eemnes richting Soest is de dienstregeling ook aangepast. Hierdoor wordt van uit Eemnes een meer gelijkmatige dienstregeling geboden. In Soest: rijdt lijn 73 na 24 mei een andere route. De bus rijdt niet meer via de Hellingweg en Julianalaan maar via de Beetzlaan en Waldeck Pyrmontlaan. Hierdoor vervallen de haltes Hellingweg, Julianaplein en Waldeck Pyrmontlaan. Nieuwe hal tes voor lijn 73 zijn Schrikslaan, Beetzlaan, Chalonhof, Julianalaan en op de Waldeck Pyrmontlaan. Lijn 74 (Soestdijk Noord - Soest Zuid - Soesterberg - (Amersfoort) In de avonduren en op zondag rijdt lijn 74 met een achtpersoonsbusje het traject tussen Soest Zuid NS - Soestduinen - Soesterberg - Amers foort NS v.v. Hierdoor wordt tussen Soesterberg en Amersfoort NS de reismogelijkheden uitgebreid samen met lijn 56. Lijn 74 geeft bij Soest Zuid NS aansluiting op de lijnen 70 en 72 richting Soestdijk Noord. In Soesterberg wordt aansluiting gege ven op lijn 56 van en naar Zeist busstation. Deze wijziging wordt als een experiment uitgevoerd en wordt bij voldoende belangstelling in het jaar 2000 definitief. Lijn 77 (Amersfoort - Leusden) Op zondag gaat lijn 77 drie minuten later vertrekken. Hierdoor verbetert de aansluiting op de intercity's van en naar Amsterdam voor lijn 77. Waar koopt u een nieuw busboek- je? Alle nieuwe dienstregelingen voor de buslijnen zijn weer gebundeld in busboekjes. Naast de verkoop via chauffeurs van Midnet is het bus boekje van de regio Amersfoort/ Soest/Harderwijk o.a. verkrijgbaar bij de volgende adressen: Amersfoort Informatiewinkel gemeente Amers foort, Stadhuisplein 1 VW Amersfoort, Stationsplein 9-11 AKO Amersfoort NS, Stationsplein Soest VW Soest, Steenhoffstraat 9a Soesterberg Boekhandel Marjolein, Rademaker- straat 30 Klachten, suggesties? Midnet Klantenservice, Antwoord nummer 103, 3800 VB, Amers foort, telefoon 08Ó0 - 022 79 07. De jaarlijkse kermis in Soest wordt gehouden van woensdag 20 mei tot en met zondag 24 mei op het eve nemententerrein op de Engh. De kermis wordt zoals ieder jaar geor ganiseerd door de Stichting Coördi natie Kermissen Soest. Burgemees ter en wethouders hebben aan de toestemming voor de kermis de voorwaarde verbonden dat op zon dag 24 mei de openingsuren van de kermis tussen 14.00 en 23.00 uur liggen. Wat is kwijtschelding? Kwijt schelding betekent dat u de door u te betalen belasting geheel of gedeeltelijk niet hoeft te vol doen. Wie kunnen voor kwijtschelding in aanmerking komen? Heeft u een laag inkomen of een uitke ring, dan kan het zijn dat u in aanmerking komt voor kwijt schelding van de gemeentelijke belastingen. U heeft geen recht op kwijtschel ding indien u over een vermogen beschikt. Vermogen is bijvoor beeld - een auto die een dagwaarde heeft van meer dan 3.000 gulden - een bank- of girosaldo en/of spaartegoed boven een bepaald bedrag - overwaarde van de eigen wo ning. Komt u niet in aanmerking voor kwijtschelding maar bent u niet in staat de aanslag vóór de vervalda tum te betalen, dan kan de ge meente in de meeste gevallen met een betalingsregeling helpen. Waarvoor kan kwijtschelding worden aangevraagd? Dit is mo gelijk voor de aanslagen onroeren- de-zaakbelastingen, afvalstoffen heffing en/of rioolrecht. Wilt u meer weten? Haal dan de folder 'Kwijtschelding van ge meentelijke belastingen' bij het gemeentelijk informatiecentrum in de hal van het gemeentehuis. Heeft u dan nog vragen, dan kunt u bellen met de gemeentelijke af deling Financiën en Belastingen, telefoonnummer 60 93 675. U kunt dit nummer ook bellen in dien u problemen hebt met het invullen van de aanvraagformu lieren voor kwijtschelding. Wie een laag inkomen heeft, kan voor kwijtschelding van gemeente lijke belastingen in aanmerking ko men. Dit is de boodschap van de nieuwe voorlichtingscampagne voor mensen die moeten rondko men van een laag iqkomen of een uitkering. Voor deze groep mensen is het vaak al moeilijk genoeg om de eindjes aan elkaar te knopen. Toch gebeurt het nog veel te vaak dat zij bepaalde kosten zelf betalen, terwijl daar voorzieningen voor zijn. Gewoon weg omdat men niet weet welke re gelingen er zijn of omdat men denkt hier niet voor in aanmerking te ko men. Vaak denkt men ten onrecht dat de financiële voorzieningen er alleen zijn voor mensen met een bijstands uitkering. De doelgroep is echter veel breder. Ook mensen/huishou dens met een inkomen dat min of meer gelijk is aan de voor hen gel dende bijstandsnorm kunnen een beroep doen op de voorzieningen. Hiertoe behoren bijvoorbeeld ook ouderen met alleen AOW. Vooral ouderen schromen om een beroep te doen op 'steun' van de overheid. Toch is het steun waar men recht op heeft! De sociale dienst wil daarom de komende tijd extra veel aandacht be steden aan de verschillende finan ciële voorzieningen. Verspreid over het jaar zullen verschillende 'thema- maanden' ingevoerd worden, waar in aandacht wordt gevestigd op be paalde voorzieningen. Het eerste thema is 'kwijtschelding van gemeentelijke belastingen'. Dit thema wordt grootschalig aangepakt. Informatie over dit onderwerp kan men krijgen via kranten, teletekst en internet. Ook zal de sociale dienst pogingen doen om zoveel mogelijk instellingen, verenigingen, belan genbehartigers en anderen tot mede werking aan te sporen. Op maandag 4 mei is telefoonnummer 60 93 675 beschikbaar gesteld voor vragen over kwijtschelding van gemeentelij ke belastingen. Andere thema's die dit jaar volgen, zijn: 200,-- voor de langdurig mi nima; woonkostentoeslag voor ge handicapten schuldhulpverlening; en mogelijkheden scholing en kin deropvang voor mensen zonder werk. Het voornaamste doel van deze ini tiatieven is dat het geld ook daad werkelijk terecht komt bij de men sen die. het nodig hebben en er recht op hebben. Met ingang van 24 mei wordt het geldigheidsgebied van de IVeintaxi Amersfoort uitgebreid met de ker nen Soesterberg en Soestduinen. Deze uitbreiding is mogelijk door een financiële bijdrage van de ge meente Soest. Het gaat om een contract voor een periode van twee jaar. Treintaxi is een comfortabele vorm van voor- en natransport op de trein reis. De Treintaxi is op het station Amersfoort te vinden bij de Schuil- zuil op het voorplein. De treintaxi's rijden zeven dagen per week vanaf het station van 's morgens 07.00 uur (op zon- en feestdagen 08.00 uur) tot en met de laatste trein 's avonds. Ook kan men van huis opgehaald worden. Daarvoor moet men mini maal een half uur van te voren bel len met de Treintaxi-centrale op te lefoonnummer 033-462 24 44 In Amersfoort maken momenteel meer dan 12.000 passagiers per maand gebruik van de Treintaxi. Landelijk werden in 1997 ruim 3,8 miljoen passagiers van en naar het station gereden. De Treintaxi is te vinden op 111 stations in Nederland en bedient meer dan 750 kernen. Het Treintaxi-biljet is voor zeven gulden te koop aan het NS-loket of bij de verkoopautomaten van de NS. Deze treintaxi-biljetten zijn in alle 111 Treintaxi-steden te gebruiken. Meer dan 60 procent van de huis adressen in Nederland ligt binnen het geldigheidsgebied van de Trein taxi. VERGEET NIET TE STEMMEN! Actuele informatie van de gemeente Soest is op Radio Soest te be luisteren iedere woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. De uitzending wordt de daaropvolgende zondag op hetzelfde tijdstip herhaald, dus van 11.00 tot 12.00 uur. Radio Soest is te ontvangen op de volgende frequenties: kabel 90.9 (mono) en 107.9 (stereo) en via de ether op 105.9 Mhz. Nu weten we eindelijk met zeker heid waar de afkorting REMU voor staat: REgelmatig MUtaties. Landje-pik-op-stuk-beleid. Hebben we nu goed begrepen dat ex-wethouder Van Logtenstein de aap op zijn schouder niet langer laat koekhappen? Achter het kabelnet vissen. Man stal voor honderden guldens aan lege flessen. Dat-ie dat dorst! Middelwijkstraat: gemeente houdt oogje in het zeil. Zesde inbraak in kaaswinkel. Kop op! Da's nog lang geen 40+. Rabo(uw)bank. Kenteken in ruit graveren? Ach, die geel-zwarte platen zijn toch best leesbaar?! In de Krapte. In de Ruimte: voor Soest-Zuid the last Post. Golfbaan "t Holt'. Soester marathonatleet Dick van den Broek: mijn naam is haas. In C drie spel over veiligheid-op- straat. Zeker een mini-acter. Het vervolg van de regentonactie komt voor de meeste regen van dit voorjaar wel wat laat. Graafmachine valt van aanhanger: weg dek. Nieuwe zaak van Sassoon: juweel tje. REMU: kosten noch moeite wor den de klant bespaard. Jongen van 17 met speelgoedwa pen aangehouden. Terecht, daar is-t-ie toch zeker veel te oud voor. Waarom haalt die flessen stelende recidivist niet gewoon de glasbak leeg? Zijn hoge voorrijkosten niet een beter tegenmiddeltje dan al die drempels? Dieven van kauwgomballen zijn het nu wel spuugzat.

Soester Courant | 1997 | | pagina 29