huigen ERS "Altijd zorgvuldig met zaken omgegaan" J CAFE klinkhamer van! Laura Fygi en groot kinderfeest ni.eil.oLs, ASSURANTIËN Visser W#RTMANN VERKERS an O ER (v) Zeil mee met de voorjaarsaanbiedingen van Wortmann mode! Dief steelt om ticket naar rechtbank te kunnen kopen Programma Koninginnedag RAGÏNA2 WOENSDAG 29 APRIL 1998 SOESTER COURANT PAGINA 3 party centrum advies 'hande er naar sten! de zaak Sander Brunekreef (54) weerspreekt onjuiste berichtgevingen r- Het blijft genieten! Optredens en tientallen activiteiten De Vrije Teugel Jai lllÉlfe» Mabel 6, speciale aanbiedingen: BAARN Met een 'TOP' dekkingen uitstekende service, ook bij schade, zijn de premies per f1000,- voor: Jarig? Inschrijven voor avondvierdaagse op 26 en 27 mei Ook voor service moet m bij ons zijn 14.00 UUR. personen: té - rde karbonade ssentatieve ds. on (035) 601 38 07 svend in meubels Woonplezier. lal te adviseren ruime ervaring in s van Woningtextiel telling zijn van groot ïeerde werkkring in erspectieven. men met >11004. an IRCOSMETICS, grootste Ned. an professionele haarcosmetica gen in Parijs en de USA en 46 landen, vraagt wegens tame van haar activiteiten: jename werksfeer, in kleine spraak 035-6016161 met ilialen in dames-, heren- •kent dat u direkt verkt in het filiaal. uitstraling van de leen ervaring in de /oor 15 uur per week. Sander Brunekreef van de VVD: "Ik heb meegewerkt aan het ontstaan van Pandion, omdat dat naar mijn mening no dig was. Op die manier heb ik meegewerkt aan verbetering van de bemonstering van verontreinigde grond, maar ik had vooraf moeten weten dat het anders geïnterpreteerd had kunnen wor den. Foto: Aldo Allessie "Ik ben naar mijn stellige overtuiging altijd zorgvuldig met de zaken om gegaan en heb naar eer en geweten met Pandion gewerkt. Ik heb meege werkt aan het ontstaan van Pandion, omdat dat naar mijn mening nodig was. Op die wijze heb ik meegewerkt aan verbetering van de kwaliteit van de bemonstering van de verontreinigde grond, maar ik had vooraf moeten weten dat het anders geïnterpreteerd had kunnen worden." Zegt Sander Brunekreef die tegenover de Soester Courant zijn ei kwijt wil over de kwes tie die hem zijn baan kostte, die hem voor de buitenwereld in een kwaad daglicht stelde en die een voortijdig einde van zijn politieke carrière bete kende. Zijn verhaal in chronologische volgorde. In 1989 verruilde Brunekreef zijn func tie als directeur van de dienst gemeen tewerken van de gemeente Soest voor die van directeur van het Service Cen trum Grondreiniging (SCG). Het was de bedoeling dat het SCG op het gebied van bodemverontreiniging taken van de provinciale overheid zou overnemen. Meer dan oprichtingsstukken waren er nog niet en Brunekreef bouwde het SCG van de grond af op. Gebrek Al snel kwam hij tot de conclusie dat er gebrek was aan vakkundige mensen voor het nemen van monsters in ernstig vervuilde grond, hetgeen volgens Bru nekreef een 'uiterst moeilijk vakgebied' is. De technische uitleg laten we hier achterwege. In ieder geval ontwikkelde het SCG zelf methodes om de kwaliteit van de mon sters te verbeteren, het zoeken was naar deskundige monster-nemers en die wa ren volgens Brunekreef nauwelijks te vinden. Van ingenieursbureaus werden wel goede monster-nemers ingehuurd, maar die werden na een half jaar elders ingezet, zodat het SCG steeds opnieuw moest beginnen. Toen kwam een medewerker van het SCG op het idee zelf een bedrijf op te richten dat gekwalificeerd personeel zou moeten detacheren aan het SCG. Een derde persoon werd erbij betrokken en na vele gesprekken werd besloten een communitaire vennootschap (cv) op te richten. Een cv kreeg de voorkeur, om dat bij een bv de aandeelhouder(s) een te grote invloed op het beleid zou(den) kunnen uitoefenen. "Bij een cv heb je als stille vennoot geen invloed op het beleid. Je steekt er alleen geld in en hoopt dat je daar op een goed moment iets van terugziet," aldus Brunekreef, wiens vrouw een van de financiers werd van Pandion zoals het detacheringsbe- drijf werd genoemd. Betere kwaliteit "Dat is me later kwalijk genomen en dat kan ik begrijpen. Maar het voordeel was dat ik via de jaarverslagen van Pandion inzage kreeg en zicht had op het beleid. Daardoor kon ik de onderhandelingen juist goed aansturen. Daardoor zijn de tarieven die het SCG voor de bemonste ring aan Pandion betaalde met achttien procent omlaag gegaan ten opzichte van de periode yoor Pandion. Er is dus geen sprake van belangenverstrengeling. Het SCG was goedkoper uit en de kwaliteit van het werk werd aanzienlijk verbe terd." RAR, GRILL RESTAURANT Onze Bourgondische lamsschouder van 600 gram? Onze ongeëvenaarde spareribs? Onze beroemde vleesspies van een meter? STEENHQFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018262 De medewerkers die door Pandion wa ren opgeleid, werden op basis van jaar contracten gedetacheerd aan het SCG. Dat het SCG de mensen niet zelf op leidde en in dienst nam had te maken met het feit dat het SCG (toen bestaan de uit twaalf mensen) qua personele bezetting zo klein mogelijk moest blij ven. Bovendien zou het SCG met zijn cao hogere loonlasten hebben gehad. Bij Pandion was daarentegen een flexibelere inzet mogelijk. Winstuitkering Bij Pandion was bij de vaststelling van de tarieven uiteraard een zekere winst marge ingecalculeerd. Maar in de eerste anderhalf jaar van het bestaan, was er geen winstuitkering. Daarna wel, het geen volgens Brunekreef voornamelijk was te danken aan een zeer laap ziekte verzuim onder het personeel. "Mijn vrouw heeft haar geld eruit gehaald en een redelijke rente gekregen." In januari werd Brunekreef door het be stuur van het SCG aangesproken op de belangen van zijn vrouw in Pandion. "Toen wist ik dat het bestuur het zou uitzoeken, maar het heeft me meege deeld dat uit dat onderzoek geen verve lende zaken waren uitgekomen. Burge meester De Widt heeft dat bij het be stuur van het SCG geverifieerd en die kreeg dat bevestigd." Het bericht in de AC dat tot tweemaal toe jaarstukken van het SCG niet waren goedgekeurd door de accountant, slaan volgens Brunekreef nergens op. "Alle jaarstukken zijn goedgekeurd. Ze be doelen waarschijnlijk de stukken van het Centrum Hergebruik Grond (CHG), een van de drie bv's van het SCG. De accountant keurde die stukken wel goed, maar wilde behalve het geld ook de grondstromen in de boeken kunnen terugvinden. Dat was niet voorgeschre ven, maar op verzoek van de accountant hebben we dat aangepast. Het had niets met Pandion te maken. De accountant heeft nooit opmerkingen gemaakt over Pandion." Meningsverschillen Dat Brunekreef toch werd ontslagen, heeft naar zijn oordeel een volstrekt an dere reden. "Vanaf 1995 waren er zaken aan de orde, waaraan ik tegengas heb gegeven. We hadden meningsverschillen over een aantal beleidszaken. Vanaf eind '95 ben ik bezig geweest om weg te gaan en heb ik gesolliciteerd, omdat ik het niet eens was met de ontwikkelingen binnen het SCG. Vaak heb ik gedacht: ze kunnen m'n rug op. Maar als direc teur denk je dan ook: hoe moet het dan verder met het SCG en de medewer kers. Ik had het allemaal zelf opge bouwd. Het ging me aan het hart, nog steeds." Brunekreef zegt dat hij veel tegenwer king kreeg. Dat twee van de drie bv's Vanavond (20.15 uur) treedt Laura Fygi op in het openluchttheater aan de Soesterbergsestraat. Het concert is georganiseerd door Cabrio en De Vrije Teugel. De toegang kost 25 gulden (j^ugdtot en met 15 jaar en 65-pIussers 15 gulden). Maar het kinderparadijs pakt morgen ook uit op zijn terrein aan het Vedelaar- pad. Het kinderfeest op koninginnedag, zoals dat tot voor enkele jaren geleden een traditie was, is in ere hersteld. Tientallen activiteiten zijn er te doen en of te zien, waaronder de wervelwind- kast, de zeephelling, de stormbaan, de twistladders, het springkasteel en een 16 persoons zweefmolen. Ook heeft De Vrije Teugel een aantal optredens georganiseerd. Om 11.30 uur begint Reinier Sijpkens. De voorstelling van clown Reinier is vooral bestemd voor kinderen tot en met acht jaar. Twee andere clowns zijn Joop en Does. Deze twee rasartiesten wonnen in 1996 het Gouden Vlinderfestival dat De Vrije Teugel toen voor de eerste keer hield. Zij treden om 13.30 en 17.00 uur op. Tussendoor, om 15.00 uur, is de Roze Panter Show te zien. De 'Pink Panther' is de beroemdste panter van Hollywood en de wereld. De Amerikaanse artiest die hem speelt, treedt morgen samen op met de clown Snabbel. Samen doen ze goocheltrucs, spelletjes en de snelste ballonnenact van Nederland. Het kinderfeest van De Vrije Teugel be gint om 11.00 uur en duurt tot 18.00 uur. De toegang bedraagt 7,50 gulden (kinderen tot en met drie jaar en 65- plussers gratis). De activiteiten zijn gra tis. Hoerawij hebben een dochter zij weegt 7 pond en is 50 cm lang. Moeder en dochter maken het goed. 21 april 1998 Karei, Lia en Marnix Stas Burg. Grothestraat 19, 3761 CK Soest, Tel. 6013555 Laura Fygi, vanavond om 20.15 uur in het openluchttheater aan de Soesterberg sestraat. van het SCG verkocht moesten worden, moest hij aanvankelijk geheim houden voor zijn medewerkers. "Ik heb dat ver kooptraject een half jaar lang thuis voor bereid. De medewerkers zijn pas eind '97 daarover geïnformeerd." Stok om te slaan Om de verkooptransactie en de belan gen van de medewerkers niet in de weg te staan, wil Brunekreef geen inhoude lijke informatie verstrekken over de me ningsverschillen. Hij zegt ervan over tuigd te zijn dat die verschillen van in zicht de oorzaak zijn van zijn ontslag. Pandion was in zijn ogen slechts de stok die het SCG-bestuur nodig had om hem te slaan. Vorige week nam hij wel de WD-frac- tie en het seniorenconvent in vertrou wen om duidelijk te maken dat hij lou ter te goeder trouw is geweest. Maar juist doordat hij naar buiten toe geen volledige openheid van zaken kan ge ven, is het niet mogelijk de politieke schade die hij door de berichtgevingen opliep, te herstellen. Vandaar dat hij zijn raadslidmaatschap vrijwillig opzegde. Het enige wat hij zichzelf verwijt is dat hij van te voren niet goed heeft inge schat dat de financiële belangen van zijn vrouw in Pandion tegen hem zouden kunnen werken. Het SCG bood hem en Hagemeyer een minnelijke schikking aan bij het ontslag. Brunekreef accepteerde die. "Ik heb nog tien jaar te gaan en wil zo snel mogelijk mijn ideaal realiseren." De Soester wil een eigen bedrijf starten voor interim- en projectmanagement met als twee pij lers de lagere overheden en alles op het gebied van ruimtelijke ordening, plano logie en milieu. Deze week zijn de pa pieren naar de Kamer van Koophandel verstuurd. Zelfstandig Om te voorkomen dat de publicaties hem belemmeren zelfstandig verder te gaan, geeft hij tijdens de onderhandelin gen over contracten zijn potentiële klan ten opening van zaken, waarbij hij het belang van het SCG en het personeel niet uit het oog verliest. "Want ik kan honderdduizend keer roepen dat het niet waar is wat er over mij is geschre ven, maar waarom zouden de mensen mij geloven om mijn mooie, groene ogen?" Het is Brunekreef niet in zijn koude kle ren gaan zitten. "Via de GPD is het ver haal het hele land doorgegaan. Overal wordt mijn naam genoemd. Mensen die me kennen, bellen me op. Zij twijfelen niet aan mijn integriteit, maar ik wordt nu zakelijk gezien als een persona non- grata. Het is verschrikkelijk hard als je naam zo bezoedeld wordt." osvoirvree/ MAKELAAR/TAXATEUR 0. G IA/ 'vrv TE KOOP, Heuvelweg 49, Soest Een kleiner huis en lekker tuinieren? Dan is dit het stekje dat u zoekt! Deze vrijstaande bungalow heeft een fraai aangelegde tuin, comple£l>^\uinhuisje. Het rustige, eenpp^^Y^^s? straatje bevindt zii^^^>>^afstand van de winkelstiC\J^>^5ark Colenso en het Baarnscha Belangrijke kenmerken woonkamer met open haard open keuken met inbouwapparatuur 1 ruime slaapkamer met veel lichtinval 2e slaapkamer badkamer inclusief toilet bergzolder isolerende beglazing CV combiketel (1992) perceelgrootte 495 m2 bouwjaar 1951 1/1,*xO w Alle werkzaamheden op het gebied van (ver)koop, taxaties, (ver)huur en beheer, worden niet alleen professioneel, maar ook met enthousiasme en betrokkenheid uitgevoerd. En dat verschil merkt u direct. Want naast de belangrijke zake lijkheid, is het menselijke aspect bij onroerend goed aangelegenheden natuur lijk ook belangrijk. Een vrouw heeft in deze mannenwereld ook op dat gebied meer in huis. Interesse in een nadere kennismaking? Bel voor een vrijblijvende afspraak. Speenkruidstraat 55 3765 AB Soest Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 Nu het voorjaar van 1998 écht lente aan het worden is, leek het ons een aardig idee om u te verrassen met een aantal voor dames: Blazers van 'Hucke' in linnen-optiek, maar kreukvrij! In marine, zwart, bleu, rood en geel. Nu van 239,- voor 189,- voor heren: Eén- of tweerij blazer van 'Stylemaster'. Zuiver scheerwol. Nu van 398,- voor 318,-. Eén- of tweerij kostuums van 'Stylemaster'. Zuiver scheerwol. Marine of antraciet. Ng van 598,- voor 478,-. Bijzonder: mocht uw pantalon-maat afwijkend zijn, dan is dat geen enkel probleem! Deze aanbiedingen zijn geldig t/m zaterdag 9 mei 1998. EX C LUS IE V E DAMES- EN HERENMODE SOESTDIJK Burg. Grothestraat 7 (035) 601 4488 Laanstraat 65 (035) 541 5418 De inmiddels dertigjarige man die in april tot tweemaal toe was aangehouden en bekende voor honderden gulden aan lege fles sen te hebben gestolen, is vorige week opnieuw opgepakt. Dat was vrijdag, de dag waarop hij zich voor de rechtbank moest verant woorden. De man, die geen vaste woon- en verblijfplaats heeft, werd op de Albert Cuyplaan aangehou den. Daar fietste hij met twee krat ten en een tas lege flessen. De tas had hij gestolen aan de Van Hamel straat, de kratten had hij ergens van de Soesterbergsestraat meegenomen. De man vertelde de politie dat hij het statiegeld nodig had om een trein kaartje te kunnen kopen, waarmee hij naar de rechtbank zou kunnen reizen. Maar de man verscheen vrijdag niet voor de rechter en werd bij verstek veroordeeld tot twee weken voor waardelijke gevangenisstraf. De uit spraak was conform de eis van offi cier mr. I. Hage. Het ziet ernaar uit dat de flessendief binnenkort weer in Utrecht wordt verwacht. Evenals vrijdag was hij een week eerder aangehouden voor dief stal. Omdat de veroordeelde man in Soes ter winkels al berucht is, probeert hij de flessen tegenwoordig in Baarn in te wisselen voor geld. Opstalverzekering steen/hard v.a. 0,55 Opstalverzekering steen/riet incl. glas 2,20 Inboedelverzekering steen/hard 1,35 Inboedelverzekeringsteen/riet 1,95 Verder voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Veenbesstraat 128 Soest Tel./Fax: 035-601 6011 WOENSDAG 29 APRIL 20.15 uur. Concert Laura Fygi in openluchttheater Cabrio aan de Soesterbergsestraat. Toegang: 25 gul den (jeugd t/m 15 jaar en 65-plus- sers 15 gulden). 21.00 uur:Lampionnenoptocht van af de Open Hof aan de Veenbes straat. Route: Veenbesstraat, Valeri aanstraat, Weegbreestraat, Dalweg, De Akkeren, Klaarwaterweg, Titus Brandsmastraat, Wiardi Beekman- straat, Gerrit van de Veenstraat, Klaarwaterweg, Haverweerd, Dal- weg, Open Hof. DONDERDAG 30 APRIL 09.00 uur: Natuurfietstocht IVN Eemland met als vertrekpunt de Kwekerij aan de Molenstraat. Start- tijden: 9.00-10.00 uur en 13.00- 14.00 uur. 10.00 uur: Paardensport bij manege Eldorado aan de Bosstraat. Toegang: gratis. 10.00 uur: Oranje Vrijmarkt op het evenemententerrein De Eng (tot 15.00 uur). Toegang: gratis. 10.30 uur: Optocht versierde fietsen vanaf De Werveling aan de Oude Utrechtseweg. Aanmelden: 09.30- 10.00 uur. Route: door Soest-Zuid (tussen de Soesterbergsestraat, de Ossendamweg, de spoorlijn en het bos. 11.00 uur: Kinderspelen bij Tuinad- viescentrum 't Vaarderhoogt aan de Dorresteinweg (tot 15.30 uur). Toe gang: gratis. 11.00 uur: Kinderspelen in Kinder paradijs De Vrije Teugel aan het Ve- delaarpad (tot 18.00 uur). Toegang: 7,50 gulden (kinderen t/m 3 jaar en 65-plussers gratis). 12.30 uur: Zeskamp bij Partycen trum Bos en Duin aan de Bosstraat. Opgeven: vóór 12.15 uur. Deelname per team: 35 gulden. 16.30 uur: Oranjebal in Partycen trum Bos en Duin aan de Bosstraat met live-muziek van No Idea. Toe gang: gratis. 20.00 uur: Oranje-bingo in de grote zaal van de Vijverhof aan de Klari net. Deelname: 10 gulden voor elf ronden en 1,25 gulden voor de super ronde. 21.00 uur: Taptoe van PVO en ande re korpsen op het Raadhuisplein. Toegang.' gratis. 22.30 uur: Vuurwerk aan de Dalweg (tegenover het gemeentehuis). MAANDAG 4 MEI 19.45 uur Herdenking van de geval lenen van de Tweede Wereldoorlog bij het monument aan de Inspecteur Schreuderlaan met optreden van Apollo en PVO, twee minuten stilte en kranslegging. Al jaren en jaren zit ik met Betty K. en Lisette V. op het stembureau van stern- district 17, het Dienstencentrum Hons- bergen in Klaarwater. Daar worden op 6 mei a.s. weer 1646 stemgerechtigden verwacht uit de naaste omgeving. Vijfhonderdvijfenzestig personen kwa men op 4 maart bij de gemeenteraads verkiezingen tussen acht en acht uur in Honsbergen niet opdagen. En van de 1081 wel opgekomen kiezers (65,67%) stemden slechts drie mensen blanco. Gebouw Credo noteerde de hoogste opkomst in percentages: 73,99% en de R.K. basisschool Sint Carolus te Soesterberg de laagste: 47,66%. Volgens Martin van Amerongen in de Volkskrant is Soest een typisch nette- mensen-gemeente net als Aerdenhout, Santpoort, Bentveld, Nigtevecht en Noordwijkerhout, schrijft-ie. De WD behaalde in Honsbergen de laatste keer 222 stemmen, een veertiende plaats in de rij v£n 24 stemdistricten in Soest en Soesterberg. Het CDA 232 stemmen, wat neerkomt op een zevende plaats. Honsbergen trok van alle stembureaus de meeste GroenLinks-stemmen (131). De Partij van de Arbeid scoorde 167 keer, D66 hield het op 59 en GPV/ RPF/SGP 73 stemmen. Het zou inte ressant zijn te weten op wie de Burgers met een Andere Mening (46) en Ge meentebelangen Groen Soest in Hons bergen stemmen op 6 mei. Ze kunnen nu kiezen uit maar liefst 22 partijen. Zie "Op 't Hoogt" van vandaag! Er zijn drie soorten stemgerechtigden: de trouwe, onwankelbare kiezer, de zwevende kie zer (een kwart van allemaal) en de ik- ga-niet-stemmen-kiezer. Van deze laat ste groep toch nog 565 in deze nette- mensen-wijk Klaarwater. Tot de eerste soort behoren onze vaste klanten, die Betty, Lisette en ik langzamerhand door de jaren heen hebben leren ken nen van gezicht: ze zeggen weinig of niets en zijn binnen de kortste keren weer vertrokken. Tot deze categorie be horen ook de bejaarde bewoners van het dienstencentrum, die weliswaar trager zijn, maar wel erg gemoedelijk zijn en tijd hebben voor een praatje. De zwe vende kiezer is de leukste kiezer. Hij/zij komt aarzelend binnen, kijkt nog eens rustig alle partijen langs, verdwijnt op zijn/haar gemak achter de stemmachi- ne, overlegt met partner of kind en zegt vriendelijk en opgelucht goedendag. Wie ons het meest intrigeert is de weg blijver. Het is meestal altijd dezelfde. Wat zit daar achter: geen tijd? geen zin? ongeïnteresseerd? Kom ook eens langs op 6 mei, mevrouw/mijnheer. We wil len graag met u kennis maken. Hoe dan ook, het wordt weer een lange dag voor honderd gulden belastingvrij. Maar wel leuk: Betty bewaakt de com puter, Lisette kijkt in het register of er iemand toevallig jarig is en ik mopper op de kleffe broodjes en de kouwe hap van de gemeente. Ik beloof u als ieder een op 6 mei in stemdistrict 17 komt opdagen, trakteer ik. .«u; Vier uw feest in een originele Amsterdamse entourage! 7 dagen per week geopend. 035-60127 39 Soesterbergsestraat 188 - Soest De avondvierdaagse Soest wordt dit jaar gehouden van maandag 8 tot en met donderdag 11 juni. Voor-inschrij ven kan op dinsdag 26 en woensdag 27 mei in de Mavo Soest aan de Va leriaanstraat. Vrijwilligers van de plaatselijke rege lingscommissie zijn op beide dagen van 19.00 tot 20.00 uur aanwezig in het schoolgebouw om de inschrijvin gen vast te leggen. De organisatoren hebben vier routes van 5 en 10 kilometer uitgestippeld. De deelnemers aan de avondvier daagse worden geloodst door onder meer de Lange Duinen, het landgoed Pijnenburg en over het begrazingsge- bied De Stulp. Op de slotavond lo pen de deelnemers via de Eng en de wijk Soestdijk naar de witte boerde rij op de Eng. Daar verzamelen de wandelaars zich voor het défilé dat hen langs het gemeentehuis aan het Raadhuisplein voert. Binnenkort volgt meer informatie over de avondvierdaagse. Voor in lichtingen kan ook contact worden opgenomen met Cari van Dorre- steijn, tel. 6026289, of Henk en Mie- ke Krops, tel. 6238801. SOEST Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 1997 | | pagina 3