We kunnen wel wat armslag gebruiken." wordt Groots afscheid van pastoor Goddijn nemend Bomen Soesterbergsestraat verplaatst 'Bomenkwestie' sleept zich naar einde ^©EfiïïKoxg IQ Wildschut Optiek Boek paranormaal genezer bij jonge uitgeverij Goezinnen f- s c H Rabobank WILTU RE KIN UW BUDGET? Rabobank 'Ik ben een doorgeefluik' Soester inbreker moet zes maanden gevangenis in Primafoon® DE TROMSLA De salade- en koud buffet specialist 035-6022871 Steenhoffstra al Ï1 5 ER 58 ardinaal Simonis roemt grote verdiensten PAGÏNaT WOENSDAG 29 APRIL 1998 SOESTER COURANT Soest krijgt geld voor zes agenten voor asielzoekers Service bij .Schoemaker Waterschap stemt in met natuurterrein bij A.P. Hilhorstweg In kader van voorbereiding herinrichting winkelstraat Gemeente krijgt standje van bestuursrechter Vernielingen op bouwlocatie V.d. Veldeplantsoen Complete zonnebril (inclusief montuur en glas) al vanaf Ie Voorlichting HOYA Zonnebrillen HOYA bij de vakopticien Paula Hermans {35} Ly De familie Hermans kreeg onverwachts nieuwe gezinsuitbreiding: de tweeling Bowen en Chaddy. Gezellig natuurlijk, dat wel, maar ook met de nodige financiële gevolgen. Soms heb je meer geld nodig dan er op je rekening staat Daarom heeft de Rabobank Krediet op Betaalrekening. Daarmee hebt u altijd een extra bedrag achter de hand. Hoe hoog dat bedrag maximaal is, spreken we samen met u van tevoren af. Zo hebt 6 de vrijheid om soms eens wat meer geld uit te geven dan eigenlijk zou kunnen. Gewoon, rechtstreeks vanaf uw betaalrekening. Voor meer informatie: bel gratis 0800 - 2020. Bel de Rabo Leenlijn 0900-9275 (24 uur per dag) Soest-Baarn 035-6096333 Het verwijderen van de bomen was nodig om straks de Soesterbergsestraat te kunnen herinrichten. De Utrechtse politierechter heeft vrijdag een 23-jarige Soester tot zes maanden gevangenisstraf veroor deeld. Rechter mr. F. de Vries acht te bewezen dat de verdachte zich aan twee inbraken en een aantal au tokraken in Soest had schuldig ge maakt. De straf was gelijk de eis. De verdachte was bij zijn laatste inbraak in februari in een bakkerij pp heterdaad betrapt door de politie. Op het bureau was hem toen een dagvaarding overhan digd, maar toch was hij niet aanwezig op de zitting om zich te verdedigen. Officier van justitie mr. I. Hage had dan ook een relatief gemakkelijke klus om zonder verweer van de verdachte ook een woninginbraak in juli aan de Varen straat en een aantal autokraken bewezen te krijgen. Omdat de Soester al een groot aantal veroordelingen op zijn naam had voor vergelijkbare feiten, eiste officier Hage zes maanden cel, de maxi male straf bij de politierechter. DE WINKEL VAN PU TELECOM BRINKSTRAAT 9b BAARN Tel. nr. (035) 542 98 00 voor particulieren j»sLV en bedrijven i 'ink, Lanen form concept dat de door ?een aanleiding eerder geno- ring veldsport- en gelijkwaar- den wordt vol- tgestelde nor- omdat de I is onder- direct op de van het ïllen op van nform eken na verzending ster en wethouders vergunning kun- >aar maken bij de 'st, telefoonnum- Bij de jonge Soester uitgeverij Goe zinnen verschijnt binnenkort het boek "Ik ben een doorgeefluik" van paranormaal genezer Aad Persoon. Het is enerzijds een (auto)biografie in de vorm van een interview, ander zijds geeft het antwoorden op tal van vragen. Het gaat dan om vragen over zijn gaven, zijn werk en zijn visie, zoals: kun je on geneeslijke ziekten genezen; wordt 't afgedaan als kwakzalverij en suggestie; hebben edelstenen genezende krachten, is ons paard gelukkig en gezond; kun je dwangneurosen verhelpen en wie brengt er genezing: Onze Lieve Heer, de Kos mische Kracht, of Aad Persoon? Hijzelf ervaart de paranormale gave om mensen en dieren te genezen, zijn hel derziendheid, heldervoelendheid, hel- derwetendheid en helderhorendheid, als Olga Goezinnen in gesprek met Aad Persoon. Foto. Fera Langedjjk. gaven "van boven z,elt tungeert hij slechts als doorgeefluik. Je zult ermee gezegend zijn: alle aura- en chakra-uitstralingen zien; heden, ver leden en toekomst zien, ook leven en dood, en dat iedere dag, van iedereen. Hij heeft een lange wachtlijst van pa tiënten met ziekten, kwalen, klachten, zorgen en problemen, en talloze vragen. Veel van die vragen komen in het boek aan de orde. "Ik ben een doorgeefluik" (ISBN 90.803962.3.0) is een van de eerste uit gaven van de jonge Soester uitgeverij Goezinnen van Olga Goezinnen-Slag- ter, die ook het interview maakte en de vragen formuleerde. Het boek is voor f 24,90 te bestellen bij de boekhandel en bij de uitgeverij in Soest (tel. 6016341). Minister Hans Dijkstal van Binnen landse Zaken heeft geld uitge trokken voor zes extra agenten die in Soest kunnen worden ingezet ten behoeve van de asielzoekers die binnenkort worden opgevangen in het centrum aan de Albert Cuy- plaan. Dat heeft hij schriftelijk meegedeeld aan de korpsbeheerder van de Regio Politie Utrecht. De beschikbaarstelling van een budget voor extra agenten was een van de voorwaarden die het gemeentebe stuur van Soest had gesteld toen het instemde met de komst van ongeveer 350 vluchtelingen zonder status. Ook voor de selectie en scholing van de agenten is geld beschikbaar gesteld. In middels zijn al twee nieuwe politiemen sen als medewerker vreemdelingen re gistratie aan het werk gegaan. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige L reparatie. Nu ook op zaterdag Kleuren TV deféct; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar shbeb Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 Een terrein van achtduizend vier kante meter tussen de Eem en de A.P. Hilhorstweg zal worden inge richt als natuurterrein. Ook wordt Donderdag vond bij de Utrechtse bestuursrechter de zoveelste kracht meting plaats tussen de gemeente Soest en bewoners van de Eigen domweg in de zogenaamde "bo menkwestie". De bewoners vroegen de bestuursrechter vernietiging van de bouwvergunning voor woningen aan de Winterkoning. Ze lijken het gelijk aan hun zijde te krijgen. Voor de bouw van die huizen aan de Winterkoning in 1991 was de kap van een aantal oude eiken aan de Eigen domweg noodzakelijk. De gemeente stond dit toe ondanks eerdere beloften aan omwonenden dat de bomen zouden worden gespaard. De bewoners van de Eigendomweg en met name F. van den Breul en R. Tromp waren woedend en zijn sindsdien in een slepend juridisch gevecht gewikkeld met de gemeente. Van den Breul en Tromp wonnen een procedure bij de Raad van State, maar kregen vervolgens van de gemeente Soest hun zin niet. Daarom vroegen zij donderdag de be stuursrechter om vernietiging van de bouwvergunning. Hun voornaamste klachten heten zich moeilijk in juridische termen vangen. Ze voelen zich in de maling genomen door de gemeente, die volgens Tromp, warrige en onduidelijke voorlichting geeft. Van den Breul druk te zich tijdens de zitting iets krachtiger uit. En slechts het goede humeur van rechter mr. J. Wolleswinkel voorkwam dat hij de zaal werd uitgezet. Rechter Wolleswinkel liet daarnaast, zonder op zijn uiteindelijke oordeel vooruit te lopen, duidelijk merken dat hij vond dat de gemeente juridisch niet juist had gehandeld. De gemeente ver leende de bouwvergunning namelijk voordat er een verklaring van geen be zwaar van Gedeputeerde Staten lag. Ook was er geen uitwerkingsplan van het bestemmingsplan. "Het is erg spijtig dat u dat toen alle maal zo gedaan heeft", zei Wolleswinkel tegen de vertegenwoordigers van de ge meente. Hij stelde dat er juridische ge breken aan die handelswijze kleven die tot vernietiging van de bouwvergunning kunnen leiden. Volgens de gemeente was dat "in die jaren" een normale gang van zaken. Wolleswinkel was het hier niet mee eens. Met enige ironie wees hij de ge meente Soest erop dat burgers al sinds de jaren zeventig ruim gebruik maken van hun inspraakmogelijkheden. De afwijking van de bouwvoorschriften werden nauwelijks behandeld. De rech ter liet doorschemeren dat de meeste klachten van Tromp en Van den Breul op dit gebied voor hem geen reden zou den zijn veranderingen te eisen. De bestuursrechter doet over zes weken uitspraak. Maar de bewoners hebben met een eventuele positieve uitspraak hun bomen niet terug. De gemeente Soest gaat dan waarschijnlijk proberen onjuistheden in het verlenen van de bouwvergunning te herstellen. Trom en Van den Breul zullen dit proces met argusogen volgen. Zuidpromenade 14, Soest, Hartje-Zuid, telefoon: 035 - 602 2212 een wandelpad aangelegd. Dijkgraaf en Heemraden, het dagelijks bestuur van het Waterschap Vallei Eemland, heeft daarmee ingestemd. Het Waterschap wil het behéer en onder houd van het terrein, dat aan de riool waterzuivering grenst, aan de gemeen te overdragen, maar wel zelf eigenaar blijven. Het terrein is van belang voor het waterschap, omdat langs de Eem een kade ligt, die een waterkerende functie heeft. Bovendien zou verkoop de eventuele uitbreiding van de zuive ring in de verre toekomst in de weg kun nen staan, aldus het Waterschap. artikel 23 van de Wet gedurende vier weken bouwen (balie bouw- jk INFOcentrum (ge in Soest, voor een ie- ing kan een ieder ge- smeenteraad kenbaar kenbaar gemaakt, in op sterkte Ultra-Violet absorptie Uitstekende bescherming tegen fe|-- schadelijke Ultra-Violette straling. -pi* Infrarood absorptie Impact zonneglas houdt haar natuurlijke kleur altijd. Contrastverhogend Alles wordt scherper en helderder door de unieke filtering. zijde van de even nummers heringericht. Dat kan zodra de riolering is vernieuwd. Daarna wordt het gedeelte tussen de Korte Ossendam en de uitrit van Brandsma met een laag asfalt verhoogd, waarna aan beide uiteinden de drempels worden aangebracht. Aannemer Van Asch hoopt dit voor de bouwvak af te ronden. Lukt dat niet, dan wordt met een kleine ploeg doorge werkt. Na de bouwvak worden de werk zaamheden op 17 augustus hervat. Het is de bedoeling dat de herinrichting op 15 november gereed is. Als Van Asch daar niet in slaagt, worden de werkzaamheden in ieder geval stilgelegd en hervat op 15 februari volgend jaar. In het weekeinde zijn vernielingen aan gericht op een bouwlocatie op het Van de Veldeplantsoen. Namens een schil dersbedrijf uit Heinoo werd aangifte gedaan van vernieling van een rolsteiger. De schade wordt geraamd op duizend gulden. Verder werden honderden nieu we stenen van een bouwbedrijf uit De venter stuk gegooid. Ook een net ge metselde muur en de dakbedekking van een bouwkeet moesten het ontgelden. met enkelvoudig glas 98,- met bifokaal glas 198,- met multifokaal glas 249,- J .LLautobedrijf y de vakgarage voor Soesterberg Reparaties en onderhoud volgens dealerspecificaties APK-keuring 59,95 (incl.) Rademakerstraat 31a Soesterberg - Tel.: 0346 351 530 :el is) -dan alvast kwijt J :n naar de opslagplaat eg, tegenover het geboï Ivereniging (de oude P e ulp). Inleveren kan ook t 14 mei en 30 mei schikt de SRS als va„ouds at aantal particuliere i„|? waar men vanaf 9 m ie rommelmarkt kan afge :tische volgorde: 1 5 rdlaan 36 in 2 Op de Soesterbergsestraat zijn vori ge week bij het winkelcentrum Hartje-Zuid de bomen langs de rij baan verwijderd. Ze zijn herge plaatst aan de Ferdinand Huyck- laan. Langs de winkelstraat komen te zijner tijd andere bomen te staan. De verplaatsing van de bomen was no dig om plaats te maken voor de herin richting van de Soesterbergsestraat. In haar vergadering van mei zal de ge meenteraad het plan vermoedelijk goedkeuren. In dat geval zal op 2 juni worden begonnen met de uitvoering. Volgens de planning wordt eerst het ge deelte tussen de kruising met de Von dellaan en de Korte Ossendam aan de laan 17 traat 16 18 -g 42 9 J at 14 at 75 98 >7 10 )nder grote belangstelling heeft pastoor Herman Goddijn vorige veek afscheid genomen van "zijn" 'Taria-parochie in Soestdijk. Dat gebeurde met een eucharistievie- ring en een feestelijke receptie. Kardinaal Simonis was een van de cele branten tijdens de eucharistieviering in de kerk aan de Burgemeester Gro thestraat, evenals pastoor W. Veldhuis van de Petrus en Pauluskerk. Ook de pastores Burger en Nijland waren pre sent. In zijn toespraak roemde de kardi naal de grote verdiensten van pastoor Goddijn, niet alleen voor het werk in de parochie, maar ook in de missie. Volgens de kardinaal was het wel een beetje merkwaardig dat er bij het af scheid feest werd gevierd, omdat dat~d& indruk zou kunnen wekken dat men blij was van de man af te zijn. In het geval, van pastoor Goddijn was daar zeker geen sprake van, vond kardinaal Simo nis. De eucharistieviering werd opgeluisterd door zang van de kerkkoren van zowel Soestdijk als Soest-zuid en na afloop van de kerkdienst werd de scheidende pastoor volgens de regelen der kunst "overvendeld" door het Groot Gaesbee- ker Gilde, waarmee hij gedurende zijn twintig Soester jaren uitstekende contac ten heeft opgebouwd. Brazilië Tijdens de zeer druk bezochte receptie in de kerkzaal kwamen vele honderden persoonlijk de hand drukken van pas toor Goddijn. De meesten kwamen niet met lege handen. Namens het kerkbe stuur kreeg hij een toezegging van 5000 Foto: Goos van der Wilt gulden voor het project in Brazilië, waar hij jarenlang - voor zijn komst naar Soest - in diverse functies in de missie werkzaam is geweest, tot hij dat werk na een ongeval moest staken. Opmerkelijk was tijdens de ontvangst het optreden van het Soester Byzantijns Koor, dat o.a. het Russisch equivalent vertolkte van het Nederlandse "lang zal hij leven". In zijn dankwoord onder streepte de pastoor o.m. de hartelijke samenwerking met de talrijke vrijwilli gers in de kerkelijke gemeenschap van Soestdijk en daarbuiten. De hartenwens van pastoor Goddijn - nog een keer een kijkje nemen in Bra zilië - is inmiddels in vervulling gegaan. Het "kijkje" duurt overigens een maand of twee; daarna keert hij terug naar Soest.

Soester Courant | 1997 | | pagina 5