NU KOPEN ....NU BETALEN! Rabobank SCHOEMAKER Drukke weken met Rabobank- toernooien en Voetbalkamp Bodewes Bouw BBS Soest IPDRT EXPERT, DAAR WORD JE WIJZER VAN. SPORTL Meimaand is jeugdmaand bij S. O. Soest: sub-sponsor: Toernooidata 1998 hoofdsponsor: Kerkplein 9, Soest Eemnesserweg 26, Baarn PAGINA 8 WOENSDAG 29 APRIL 1998 SOESTER COURANT ARU :te occasions Tel: 035-60142 89 Natuurlijk kunt u ook bij Schoemaker uitgesteld betalen, vele maanden gratis ook nog. De kredietmaatschappij of de bank betaalt de kosten. Soms is dat aardig, bij een onverwachte aankoop. Toch weten wij dat het een leuk gevoel is te kopen én te betalen, af is af, geen latere, soms onverwachte zorgen. Een fijn gevoel: het is van mij! Kijk en kies bij Schoemaker, een goede zaak, al meer dan vijftig jaar. PAGINA 9 toernooi sponsor: Soest - Baarn Amóse ?erstc fles ca speciale vaten, i kleine d ev\ op temate tussen 35,00 Ier een 1 meter, 1e Heeserlaantje 56 3766 LW Soest Postbus 501 3760 AM Soest Tel. 035 - 601 83 86 Fax 035 - 601 62 43 v/h Bouwbedrijf Jan Smeeing b.v. Zaterdag 9 mei: F1 en F2 pupillen El en E2 pupillen Zondag 10 mei: Cl en C2 junioren Zaterdag 16 mei: Meisjes junioren Zaterdag 23 en zondag 24 mei: Internationaal Dl en El pupillen Maandag 1 juni: Dames v Kraan bv W ADRES VOOR 535) 6022545 ■rdag, 930-17,0Ornr BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST - TEL. 035-6010344 Eigen technische dienst voor snelle service en garantie! Honderden B'tjes, C'tjes, D'tjes, E'tjes, F'jes en C-junioren zullen op aller lei wijzen de komende weken de groene velden van S.O.Soest aan de Bos straat-Oost bevolken. Niet alleen om er het edele voetbalspel te bedrijven. Er zal veel meer aan de hand zijn. Traditiegetrouw wordt de lentemaand mei gevuld met tal van sportieve en andersoortige speelse activiteiten die binnen een wijde kring rondom Soest hun weerga niet kennen. Maandenlang is er door een klein leger mensen keihard en onbezoldigd gewerkt om de diverse spektakelstukken rond te krijgen. Wie denkt dat er binnen zo'n voetbalclub alleen maar achter ballen wordt aangehold en waar leiders en be stuursleden hun favorieten uitsluitend bezighouden met tactiek en spelinzicht om het juichende volk langs de lijn te vermaken, heeft het deerlijk mis. Die zou zich de moeite eens moeten getroos ten om met de vinger langs de agenda, elders op deze pagina, één of meer da gen uit te trekken om iets van de tallo ze mei-manifestaties van S.O.Soest mee te maken. Dan word je wel wakker en neem je je pet diep af voor de inzet en de liefde die garant staan voor perfecte staaltjes organisatietalent die uitmonden in ware sportfeesten, waarvan met name de jonge jeugd van 6 tot en met 14 jaar met volle teugen geniet: de 'Rabobank- toernooien' en het 'Voetbalkamp'. Samenwerking Het succes van een organisatie hangt van een aantal factoren af. Dat geldt zeker ook voor een sportvereniging. Natuurlijk staat het sportieve doel, het winnen, steeds op de eerste plaats. Maar er is meer. Véél meer! Niet alleen de promotie van het eerste is belangrijk. Dat geeft de club meer aanzien, vergt andere bestuurdersinzichten, het levert een ingewikkelder kostenplaatje op, kortom: het brengt de club in een ande re wereld. Maar de club blijft de club. Die blijft pas sterk overeind als er in den brede onder de leden sprake is van club liefde, van betrokkenheid, van opoffe ringsgezindheid. En zeker waar het om teamsport gaat is een hechte samenwer king de basis voor een gezond voortbe staan. En de jeugd speelt daar een gro te rol bij, S.O.Soest, de blauw-witte voetbalclub met zoveel historie aan de Bosstraat-Oost, telt veel leden waarop voluit kan worden gerekend. Eén van hen had de kampioenswedstrijd en het overwinningsfeest van afgelopen zon dag, de maandag erop nog in de benen. Maar hij had direct weer andere zorgen. De trein dendert gewoon door. Michel Vlaswinkel, de rappe spits van het eer ste, organiseert onder andere, praktisch in zijn eentje, het zo succesvolle jaarlijk se Internationale voetbaltoernooi voor de D'tjes 1 en de E'tjes 1. Zeg maar de jeugdige toekomst van S.O.Soest van 8 tot en met 12 jaar. Michel, zelf ooit zo'n kriel, bewonderend opkijkende naar die grote mannen van het eerste van toen, heeft dat organiseren overgenomen van 'good old' Theo Westerveld, bij de voet- bal-goegemeente beter bekend als 'Ma- litrage'. Michel doet het voor de derde keer. Het eerste jaar in de leer bij Theo, daarna solo en het bevalt hem best. 'Hard werken, keihard werken, maar oh zo leuk. Toernooivoetbal is gezellig weet je, spannend, overzichtelijk en je weet aan het eind van die toernooidagen pre cies hoe je het ervan af hebt gebracht. Daar hoef je geen heel seizoen op te wachten zoals wij in de competitie. En de hele familie komt kijken. Vaders, moeders, broers, zussen, neven, nichten, opa's, oma's. Allemaal gratis toegang, de Bosstraat is dan net zo druk als Hoog Catharijne op een zaterdagmiddag'. Ook de kantinebaas is altijd best in zijn nop jes. Het weer is bij herhaling de enige onzekere factor, maar echt gemopperd is er al die vijfentwintig jaren dat het Internationale tournooi nu al bestaat, nooit. 'Beetje mazzel hoort erbij', vindt Michel. Er wordt ook dit jaar weer he vig voor 'm geduimd. 'Drie turven' dan ook voor dit evenement een dag, of zelfs alletwee, zaterdag 23 mei en zon dag 24 mei, reserveren om een aantal van de in totaal 40 wedstrijden te gaan zien. Dat wordt immers gegarandeerd smullen geblazen! Voetbal in de meest oorspronkelijke vorm: heftig, knokken met jeugdige overmoed voor iedere meter gras, goudeerlijk en dolenthou siast, het landsbelang mede in gedach ten houdend.... Acht scheidsrechters kij ken erop toe. Naast de Nederlandse ver enigingen, Ajax, Sparta,Willem II, Hee renveen en S.O.Soest natuurlijk, kunt u kennis maken met Germinal Ekeren, Bickerstaffe, KV Mechelen, Frem Ko penhagen en Voluntas Brescia. De aan vang van alle S.O.Soest-toernooien is om half elf. Het fraaie, overzichtelijk in gerichte programmaboekje krijgt u zo dra u een stap op één van de vier fris groene velden van S.O.Soest hebt gezet. Wilt u het eerder ontvangen? Misschien kan dat ook. U belt gewoon even met de club: 035-6017529. Meestal is er wel iemand op of rond de terreinen aan de Maar eerst is er het F'jes 1 en 2 en E'tjes 1 en 2 'Drie turven-toernooi', dat voor zaterdag 9 mei op het programma staat. Zondag 10 mei komen de Cl- en C2- junioren aan de beurt. Zaterdag, de 16e mei, is gereserveerd voor een toernooi voor de meisjes B-junioren. Op 18 en 19 mei is er bovendien nog het 'Dream- team'-toernooi, speciaal bedoeld voor alle basisscholen van Soest. Dan pas, op 23 en 24 mei is het Internationale toer nooi aan de beurt en op 1 juni (Twee de Pinksterdag), als afsluiting van al dat vele werk, kunt u de dames bewonde ren. Al die toernooien, behalve het schoolvoetbaltoerunooi, worden ver speeld onder de naam 'Rabobank-toer- nooien 1998'. Het laat zich gemakkelijk raden dat de organisatoren deze bank, die zo 'midden in de samenleving staat' en al die andere goede gevers van gel den, waardoor zo'n magnifieke mei maand mogelijk wordt, veel dank ver schuldigd is. U treft al die sponsors aan in het programmaboekje. Echt internationaal Ie politiek Jden GGS •older heb- zal alles in •'ntebelan- lersdie We kun- te welkom De bezetting van het Internationale jeugdtoernooi is al even indrukwekkend als interessant. Wie het rijtje clubs waar deze Europese voetbaltoekomst van daan komt, leest, kan haast niet anders Bosstraat aanwezig. Ze regelen er graag wat voor u. Zeker weten! Het Voetbalkamp Alsof het met die prachtige rij Rabo- bank-toernooien nog niet genoeg is or ganiseert S.O.Soest al voor de veertien de keer het ('Viertiende') Voetbalkamp. Een gigantische manifestatie, waar door de prille jeugd van S.O.Soest al maan denlang reikhalzend naar wordt uitgeke ken. De S.O.Soest-sportvelden worden voor vier dagen omgetoverd in een groot, gezellig tenten-dorp, waarin hon derden vriendjes en vriendinnetjes de 'halve week van hun leven' ondergaan. Vol met spelletjes, wedstrijden, lekker eten, grote wandelingen, optredens met onder andere bekende Nederlandse voetballers zoals Robert Roest met een paar van zijn collega's, waaronder de keeper van Fortuna Sittard, Arno van Zwan, Ronald Hammeling en Robert- Jan Zoetmulder! Een team van 11 vrij willigers steekt onder aanvoering van voorzitter Wiebe Vellema een jaar lang vele honderden uren in de organisatie van dat geweldige festijn vol vrolijkheid en ongedwongen sportvriendschap. Vier dagen lang en het begint dit jaar al op zondag 3 mei (aanstaande!) tot en met donderdagavond 6 mei, te gast bij S.O.Soest. Alle pupillen van 6 tot en met 14 jaar, de B'tjes, de C'tjes, de D'tjes, de E'tjes en de F'jes. Een krioe lende, maar goed georganiseerde menig te die, in twee groepen, slaapt, eet, drinkt in en om 25 tenten en waar zo'n 450 pakken melk, 30 pakken karne melk, 25 kilo's hagelslag, 600 broden, 25 kilo's kaas 53 kilo's vleeswaren, 20 kilo's jam, 45 kilo's boter, 900 warme maaltijden, 150 stuks warme worst, 200 kroketten, 500 appels, 475 bananen, 500 liter koffie, 700 liter thee, 70 kilo's suiker en 500 liters limonade voor no dig zijn... En dan nog 133 medailles, 25 schildjes en 400 troost- en andere prijs jes. Stapels papier torsen de elf mannen en vrouwen wekelijks met zich mee om te checken, te checken en nog eens te checken. Er mag geen vork te weinig in het kamp aanwezig zijn. Sport en spel Vaders en moeder brengen hun kroost zondag naar de Bosstraat. Het afscheid is aandoenlijk. Ze mogen ze dit keer niet naar bed brengen... Voor velen is het de eerste keer dat ze echt helemaal van huis zijn. Niet in een gewoon bed, maar op een matras of een veldleger. Keurig verzorgd, dat wel, maar toch even vreemd die eerste nacht? Er wordt goed op gelet. Pa, ma of verzorgers kun nen ook rustig gaan slapen. Wiebe Vel lema en zijn staf waken en houden al les perfect in de gaten. René Kaats is de technische man. Hij laat ons een lange lijst zien met 'dingen die er gedaan wor den' erop. Een greep: Spijkerbroekhan gen, Touwtrekken, Spijkersslaan, Dun ken, Klauteren op een speciale baan, Beachball (er wordt gewoon even 5 kuub zand gestort...) er is een 'Wiebel- plaat', er is 'Glijkracht', er wordt met water gespoten, er is een wedstrijd Accu-tillen... Ze komen bepakt en be zakt aan. De klus kan beginnen voor Wiebe en Leo Rauch, René Kaats, Paul van Beek, Peter Beijer, Emmy Pashley, Lyda Plagge, de 'moeder overste', Jan Danvers, Aucke Pickhard, Theo Wig man, AdAarts en al die anderen die niet 'n het comité zitten, maar die wel over al helpen, zoals de mensen van de EHBO, en het maakt niemand iets uit hoe laat het wordt, wat ze moeten doen, voor wie ze wat moeten halen of weg brengen, wie ze moeten bellen, wie ze mogen troosten... Allemaal clubliefde. Het kost veel geld, dat voetbalkamp. Hoeveel precies willen ze niet kwijt, die hard werkende dames en heren van het comité. Maar we hebben wel eens ho ren fluisteren dat er toch op zijn minst zo'n 20.000 guldentjes voor nodig zijn om de jeugd van S.O.Soest jaarlijks op dat favoriete uitje te kunnen trakteren. Dat geld komt er steeds weer. Het is de investering waard: wie de jeugd heeft heeft immers de toekomst. Die kweekt clubliefde, die zorgt voor samenwerking. Ooit was ook Michel Vlaswinkel zo'n kotertje in korte/lange broek en de meesten van zijn maatjes uit het eerste. Vandaag zijn ze de grote mannen die S.O.Soest recentelijk naar de eerste' klasse tilden. Omdat ze ervoor wilden vechten. Samen. Omdat er mensen zijn die tijd willen steken in hun 'kluppie' en omdat er geld is van die tientallen sym pathieke sponsors. Zonder tijd, zonder geld, zonder 'houden van' géén bloeien- de vereniging. Twee keer promoveren in vier jaar tijd. Dat is geen toeval. Dat is^ de verdienste van het jongste pupilletje tot en met de voorzitter van al dat blauw-witte, sportieve gewriemel daar aan de Bosstraat. Ga dit weekend eens kijken als u even tijd hebt!

Soester Courant | 1997 | | pagina 9