van Groot dorpsfeest op Koninginnedag Zondag 4 mei: herdenkingsdag Postiljon wint schoolkorfbaltoernooi Van politiebureau naar nail-salon Taart voor mw. Den Exter wmmmmmÊÊfc- Hulde aan de vijf dames van het Oranje Comité DONDERDAG 1 MEI 1997 Plechtigheden op vliegbasis, in kerk en op Odijkplein Burgstede goed beoordeeld Soester Courant in Soesterberg Lezing en wandeling over geologie van Soesterberg Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlenin^^j Soesterbergs Belang Nagelstyliste Coelman: luchtvaartvrouw in hart en nieren Brandweer-varia Klusjesdienst voor ouderen Agenda Westerlaak aronder een uitgebreide oducten, waar de consu- t een keuze kan maken in het nieuwste dat de :nt te bieden heeft. Evert wacht er veel van: "De i ongelooflijk uitgebreid, dijk om er als installatie een eigen showroom op ;ijn er al een flinke poos n organisatie moet je sa- Er moet ook echt veel ne, dat ritje naar Nieuw- )el en dwars de moeite de jonge Van Westerlaak r zijn vak straalt van zijn okken vakman in hart en treft goed bedeeld. Juist •dt de mensen scherp. En Iaat repareren gaat, als tal niet even kijken: te torn je gaat ervan uit dat iet vertrouwen is net zo aanschaf van een dure >f niet in relatie met zon- weet daar alles van, gaat ijd mee, kent de moder- zijn duimpje. Dat geldt rbeeld kunststof dakbe- dat bestelt wil je er alles f neemt de tijd, legt het u an de voor- en de nade- in a tot z bent ingelicht bepaalt. Ze zijn er voor ie reparatie van de klas- in tot en met de installa- oject, zoals de 350 splin- ws in Lelystad op het in evo Golf Resort'. Voluit: erwarmingsbedrijf E.G. zijdige vakmannen en - n een technische bood- Sinds kort zijn ze ook er- unnen ze de ervaring, in- ructureerd doorgeven aan rkhof kunt u met een ge ltien mensen staan dag en 6014332 ~)e Bruin-team" ïl vol met asseccoires en n we prachtige kleding te- hoenen, tassen, kinderzit- i, kettingkasten, nippeltjes, tjes, ATB-, Hybride-en een speciale afdeling voor oor Soest exclusieve merk derfietslijn speciaal ont- ivottendc jeugd: veilig en en. Loekie kan tegen eén iets achterop de auto wil Bruin een passende dra- khaak kopen, maar er zijn toepassingen. Ook voor aak' heeft De Bruin voor leem van de fiets per auto ristische route, of gewoon een handige en effectieve en bij de Bruin heeft altijd eding kan antwoord geven vindvraagstukken, zonder fiets wilt klimmen. Jacks, mutsen, petten, wanten en al van hypermoderne des- ijn bepaald niet gebonden op fiets of brommer. Ze oed bij lange wandeltoch- u bij minder weer toch de •et doen. De Bruin is voor :el eigenlijk ook een beet- at er fietsen worden ver bekend, maar het kan wel. .50 per dag en f.35,- per ■r dan één tegelijk wil ge- beter even vooraf bellen, eurstelling te voorkomen, r om te vertellen dat De )e hele dag door, vakkun- g goedkoop ook. Kosten goed worden bespaard als lat ook bij de auto plaats- ian een beurtje laat onder- vordcn eerder ontdekt, re- 'ervanging van een onder- vaak erger. Verzekeren ',oede sloten bij De Bruin kan er eigenlijk niet bij De ietsen gaat? Alles. OURANT Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Kobus was de laatste man die zich gisteravond op Koninginnedag nog druk maakte. Want 'als na het bal de gasten loeiend zijn heen gegaan', dan blijft er vuilnis over dat opgeruimd moet worden. De vele blikjes en papierres- ten waren stille getuigen van een groots feest. Onder leiding van Anneke, Emmy, Loes, Sonja en Wilma werd Koningin nedag 1997 een leuk dorpsfeest. Ver voor acht uur 's morgens tot het midder nachtelijk uur was het een aaneenscha keling van zang, muziek en festiviteiten. Vanaf het Dorpsplein via de Radema- kerstraat of Moerbessenberg en uitmon dend op de kermis en jaarmarkt op de Banningstraat, was het een bonte men geling van mensen die van heel veel din gen konden genieten. Dat daarbij de inwendige mens niet werd vergeten, bleek uit de overvolle afvalcontainers vol met papier- en etensresten. De jaarmarkt had een redelijke omzet, dat wel eens groter is geweest. De ker mis daarentegen had niets te klagen en op het Dorpsplein was het heerlijk ge zellig. Als een parel in dit alles was het con cert van het Zeister Philharmonisch or kest in het Kerkelijk Centrum aan de Generaal Winkelmanstraat. Vooral het pianospel van Michal Vader was virtu oos en bracht de handen van de aanwe zigen goed op elkaar. Vooral voor de jeugd was er op deze dag veel te bele ven en menig ouder zal die avond 'geen kind' aan hen hebben gehad. Ze moes ten overal tegelijk zijn en de kleine beentjes roffelden over de straat om maar niets te missen van zoveel sensa tioneels. Zichtbaar vermoeid begonnen ze 's avonds om negen uur aan de lam- pionnenoptocht en grote donkere ogen waren niet uitgekeken op al die lichtjes. Wie daarna nog moed had om wakker te blijven, zag om half twaalf het spet terend vuurwerk vanaf de ijsbaan. Met een laatste daverende knal en vuurspu wende groet werd Koninginnedag 1997 besloten, met een dankbaar saluut aan de vijf dames van het Oranje Comité. Zondag 4 mei staat in het teken van bezinning. Soesterberg krijgt de gele genheid twee keer een plechtigheid, verbonden aan de 4e mei, mee te ma ken. Om 10.00 uur staan bussen van de Koninklijke Luchtmacht op het Dorpsplein om de Soesterbergers als 'gasten' van de luchtmacht op te ha len. Langs een zijde van het platform en vóór het herdenkingsmonument, zullen vele stoelen klaarstaan om hen plaats te bieden. Het is wel zaak zich hiervoor goed warm te kleden en zonodig 'gewa pend' met een paraplu. Men zal weer getuige kunnen zijn van een indrukwek kende plechtigheid. Het gebed van de legerpredikant en een woord van bezinning van de aalmoeze nier zullen over het grote veld van de basis klinken. De kranslegging, eerst door de Bevelhebber van de Koninklij ke Luchtmacht en daarna om precies 11.29 uur door drie leden van het Oran je Comité Soesterberg, namens het vliegdorp Soesterberg. Voor het eerst zal Ben Niehoff Werning, geflankeerd door twee dames, hieraan mee doen omdat hij met ingang van het volgend jaar alle zaken van de 4 mei-herdenking van Piet Taai overneemt. Na afloop van het Wilhelmus wordt de plechtigheid afgesloten met een luchtdefilé door vier F-16 straaljagers, afkomstig van de vliegbasis Volkel. Ze zullen in een 'lost wingman formatie' overvliegen, dat wil zeggen dat één toestel ineens de forma tie verlaat om daardoor het verlies aan te tonen wat men gedenkt aan hen die voor de vrede vielen. Na afloop wordt men weer per bus naar het Dorpsplein in Soesterberg gebracht. De toegang tot de vliegbasis is 'alleen met de bus!' Dodenherdenking Op diezelfde zondagmiddag om vier uur, zijn de leden van het Oranje Comi té in de Caroluskerk om daar de Her denkingsbijeenkomst voor te bereiden. Een ieder die een krans of een bloem stuk bij het monument wil leggen, kan dat 's middags om vier uur in deze kerk brengen. Alle bloemstukken worden voor het altaar gedrapeerd, waarop om 19.00 uur de bijzondere bijeenkomst zal worden gehouden. Hierin zal medewer king worden verleend door het Carolus- koor onder leiding van J.G. de Groot met aan het orgel Theo Hes. Het ge- Bestuur en leiding van dorpshuis Burgstede hielden onlangs een enquête onder de bezoekers, met als centrale vraag hoe men over het Dorpshuis in het algemeen dacht. Velen hebben hierop gereageerd en tot vreugde van het bestuur was men vol lof. Ook werden goede tips en aanwijzingen gegeven die zeker zullen worden opge volgd. Het meer naar buiten treden werd onmiddellijk verzilverd en zo is Burgstede bij radio en televisie al be kend. Aan de enquête was een verloting verbonden met als prijs een heerlijke taart. Tijdens het bezoek van de nabe staanden van de familie Burgsteden aan het Dorpshuis kreeg pastor Burgsteden de eer om één uit de vele formulieren te trekken. Het werd mw. Den Exter en zij was dinsdagmorgen uitgenodigd om in de Burgstede haar prijs in ontvangst te ne men. Klokslag negen uur bracht bakker Tammer de taart die hij kort daarvoor had gemaakt. Het dagelijks bestuur, be staande uit mw. Jean-Marie van Stave ren, de secretaris en de penningmeester waren hierbij aanwezig en met een kor te speech van de voorzitter werd de taart met de naam Burgstede overhandigd. Mw. den Exter reageerde verheugd op deze leuke geste. 'Je hebt de verloting gewonnen, je bent door een pastor uit geloot en dan nog ook nog een heerlij ke taart, dan ben je met recht uitverko zen'. dicht van 'de ballade van de ter dood veroordeelden' zal door Bep van Esse- veld-van de Waal worden voorgedragen, terwijl H.J. Koster een herdenkings woord zal uitspreken. Vanaf 19.45 uur zal vanaf de Caroluskerk de Stille Tocht worden gehouden, die via de Radema- kerstraat, Van Angerenstraat, Dorps plein en Moerbessenberg naar het mo nument aan het Van Odijkplein gaat. Van kwart voor acht tot acht uur zullen de klokken van de drie plaatselijke ker ken de stoet begeleiden. Op het monu ment staat weer een erewacht van mili tairen van de vliegbasis en Dumoulinka- zerne. Een jarenlange traditie waarvoor Soesterberg hen dankbaar is. Om twee minuten voor acht zal de Last Post van een trompetter van Odeon weerklinken met daarna die zo intense twee minuten stilte. Dan na die twee minuten klinkt ineens de zo bekende melodie van het Wilhelmus. Vervolgens zal Bep van Es- seveld ook op het monument een ge dicht voorlezen, waarna de voorzitter van het Oranje Comité, Emmy Viersen zal aankondigen wie de kransen en bloemen gaat leggen. Deze worden steeds door twee dames van het Oranje Comité overhandigd aan hen die de kransen of bloemen gaan leggen. Als sluitstuk zal weer het défilé worden ge houden, waarin een ieder de mogelijk heid heeft voor een stille bloemengroet. Het Oranje Comité verzoekt de inwo ners van Soesterberg de vlaggen op 4 mei van 18.00. tot 21.00 uur halfstok uit te hangen. Een uitzondering hierop maakt het mo nument aan het Van Odijkplein. Daar hangen de vlaggen de gehele dag half stok tot 's avonds negen uur. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel/fax (0346) 351252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035) 602 18 41. In Nederland wonen mensen op de klei, zandgrond, veen of in Limburg op löss. De vraag is, waar leeft de Soesterberger op? Over deze plaatselijke leer van de vorming en samenstelling van de aard kost, die we geologie noemen, wordt donderdag 1 mei, om 20.00 uur een le zing gehouden in het dorpshuis Burgste de. Deze is georganiseerd door de Ver eniging Soesterbergs Belang en verzorgd door P.G.E.F. Augustinus uit Soest. Speciaal wordt aandacht besteed aan het bosgebied tussen Soesterberg en Zeist en met name over het Oerstroomdal. Zaterdag 3 mei, wordt er van 14.30 tot 16.30 uur, door dit gebied een wande ling gemaakt. Wat op 1 mei werd be sproken en toegelicht, kan men op 3 mei aanschouwen. De start van deze wandeling is vanaf het dorpshuis Burg stede. Iedereen is voor deze beide dagen van harte welkom en de toegang is gra tis. Zondag 3 mei ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: aalm. I. Crooymans Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK Kerkelijk centrum Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 mevr. F. Kraan Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P. Creutzberg, Dorpsplein 10, tel. 351700. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, <tekst>Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het ant woordapparaat wie er dienst heeft. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershuip Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 0900-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: tel. 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grofvuil Tel. 035-6093666. Bestuur Gert Lamers en Gerrit Stekelenburg zijn opgevolgd door Peter van Rijt hoven en Jody van Seumeren. Jody zal zich speciaal richten op het penningmeesterschap dat hij over neemt van dhr. Abbas Naserie. Daar door is het bestuur weer compleet en kan het met onverminderde vaart zich voor het belang van de Soesterbergers inzetten. Protest REMU De VSB zal zich tegen de (sluikse) prijsverhoging van de REMU verzet ten. Een schriftelijk bezwaar wordt ver zonden. Rademakerstraat Het gedeeltelijk schuinparkeren is in onderzoek en wordt in september geë valueerd. Het ware beter indien deze wijze van parkeren voor de gehele straat van toepassing zou worden ver klaard. Fietsers worden vaak geblok keerd door onjuist gepaarkeerde voer tuigen. In het proefgebied is dat niet meer mogelijk. Veel klachten worden ontvangen over het onjuist parkeren tussen de Caroluskerk en de Professor Lorentzlaan. Zelfs wordt gesproken over een 'bende' en Waarom de politie hier niets aan doet. De VSB zal dit schriftelijk aan de gemeente Soest ken baar maken. Fietspad naar Zeist De voorgestelde verbetering van het fietspad naar Zeist is vrij duur. De Utrechtse Heuvelrug, eigenaar van dit pad, zal overleg plegen met de ge meente Zeist. Laantje Zonder End. Staatsbosbeheer is voornemens om het Laantje Zonder End af te sluiten, om ongewenst verkeer daar tegen te gaan. De VSB vindt dit een goede zaak. Ledenvergadering De ledenvergadering van de VSB werd geëvalueerd. Gestreefd moet worden dat deze vergaderingen niet door min der belangrijke zaken onnodig wordt opgehouden. Overigens kon men zich in het geheel goed vinden. Rondleiding vliegbasis In samenwerking met het Basis Infor matie Centrum, wordt een rondleiding over de vliegbasis gehouden op woens dag 14 mei. Start te omstreeks 13.00 uur vanaf het Casino. Groepswonen. De reacties over de gehouden inleiding zijn enthousiast. Een bezoek aan een dergelijk centrum vindt veel aanhang. Mogelijk dat op 29 of 30 mei met maximaal zes personen een bezoek aan Koningsdal zal worden gebracht. "Als wij als eerste team van korfbalvereniging Oranje zoveel enthousiaste mensen bij de thuiswestrijden hadden, dan waren we denk ik niet gedegra deerd. Wat je hier ziet is gewoon prachtig, een toernooi met enorm veel sfeer." Een beetje dromerig keek Folko de Raad over het korfbalveld van KVO, waar op 24 april bijna driehonderd mensen rond de vele velden stonden om de jonge scholieren aan te moedigen in de traditionele korfbalwedstrijden. Op 17 april wérden ze door spelers van KVO getraind en op 22 en 24 april moesten ze laten zien wat ze geleerd hadden. De Raad: "Jammer dat niet alle groepen van de scholen mee doen. Groepen 4 en 8 kon men niet compleet krijgen waar door nu alleen kinderen uit 5, 6 en 7 op het veld staan." Vooral donderdag 24 april heerste er op het korfbalveld een gezellige sfeer. Heel veel ouders en belangstellenden, die de sportieve prestaties van hun pupillen wel eens wilden zien. En dan de kinde ren, met een soms ware doodsverachting stortten ze zich op de bal waardoor heel wat scheidsrechtersballen moesten wor den gegeven. Het leer vloog door de lucht zonder te kijken waar die nu heen moest, als er maar werd gegooid. Heel duidelijk zag men de KVO-pupillen tus sen al dat gewriemel, die het spel maak ten. Bij de korf werden titanische ge vechten ontwikkeld om het leer toch maar uit handen van die ander te krij gen, ook als het een teamgenoot betrof. En als de bal soms even boven de korf bleef hangen en met alle geluk van de wereld toch door de korf ging, dan werd men in het veld, maar nog meer er naast, dol van vreugde. Voor de kleinere groepen had KVO een spelcircuit uitgezet met onder meer een aardappelrace en doelschieten. Zo moesten ze allemaal punten verzamelen die goed waren voor een diploma. "Ja, jammer dat groep 8 niet ingezet kon worden. Zo missen we onze afvaardi ging naar het KNKV-schoolkorfbaltoer- nooi van Midden-Nederland wat in Zeist wordt gehouden," aldus De Raad. Als toegift werd een wedstrijd gespeeld tussen de leraren van de scholen en oud-leden van KVO. De uitslag was een totale verrassing, de leraren wonnen met 4-2. Organisatie "Zo'n schoolkorfbaltoernooi vraagt veel meer werk dan menigeen denkt. Heel wat mensen van KVO zijn er druk mee, zoals de trainers, scheidsrechters, de mensen van de verzorging, de vele han den die de velden uitleggen en korfbal- palen in de grond plaatsen, het uitzet ten maar ook regelen van het spelerscir cuit. Gelukkig heerst er een goede sfeer binnen KVO en helpt een ieder een handje mee." Op dat moment werd Folko onderbro ken door kinderen die ballonnen aan hun schoenen hadden vastgeknoopt en elkaar te lijf gingen om natuurlijk de 'oranje' ballonnen kapot te trappen. Er werd gespeeld in drie poules. In groep 5 was de eindstand: 1. Postiljon, 2. St. Carolus, 3. Wethouder de Haan. Groep 6: 1. Postiljon, 2. Wethouder de Haan, 3. St. Carolus. Groep 7: 1. St. Carolus, 2. Postiljon, 3. Wethouder de Haan. Algemeen kampioen werd de Postiljonschool. Indien er kinderen zijn die in de drukte geen diploma hebben ontvangen, dan kunnen ze Folko de Raad bellen (tel. 033-4950434. Ook voor informatie over KVO kan men bij hem terecht. 'Woensdag 16 april heb ik mijn zaak geopend, waar vele jaren geleden het hart van de politie Soesterberg klopte. Waar toen vingerafdrukken werden genomen, verzorg ik nu handen, nagels en zelfs ook voeten. En is een ver dere voetbehandeling gewenst of noodzakelijk, dan verwijs ik ze door naar mijn buurvrouw, de pedicure Wil Polman'. Aldus Marianne Coelman-van de Put ten (43) in haar open en frisse nagelstu dio aan de Plesmanstraat. Wat is de overeenkomst tussen een luchtvaart vrouw, en een nagelstyliste? De goed lachse Marianne komt nu op haar stok paardje: "Op 15-jarige leeftijd kwam ik al bij de KLM als administratief mede werkster en doe dat al 28 jaar met ple zier. Ik ben geboren en getogen in Den Haag en met mijn ouders ging ik tijdens mijn jeugd veel in de auto naar Soester berg, om daar met de fiets heerlijk rond te dolen in de prachtige omgeving. Vooral de vliegtuigen en de Amerika nen die hier woonden, hadden onze be langstelling. Die liefde voor de lucht vaart heb ik op mijn 15e jaar voortge zet door bij de KLM te gaan werken. Ongeveer acht jaar geleden kregen wij als gezin de kans om in Soesterberg te kunnen wonen, dat kwam ook goed uit vanwege het beroep van mijn echtge noot." "Ik kreeg vrij direct een mogelijkheid om bij de Amerikanen op de vliegbasis te werken, wat ik tot hun vertrek heb kunnen doen. Het vliegdorp Soester berg werd onze woonplaats; het heeft iets speciaals, iets dat je vrijheid en ruimte geeft." Nagelstyliste Maar hoe komt een vrouw van de lucht vaart op het behandelen van handen en nagels? "Ongeveer twaalf jaar geleden volgde ik een cursus voor pedicure, maar dat lag mij niet zo. Toch wilde ik iets doen en volgde in 1996 een oplei ding bij Star Nails en andere soortgelij ke opleidingsinstituten. Daar heb ik al les op gebied van nagels en in het bij zonder het kunstnagelsysteem geleerd. Ik kreeg deze ruimte en met ingang van 16 april werd het als nailsalon geopend. Waar vroeger vingerafdrukken werden genomen, mag ik nu nagels verzorgen. En niet alleen handen en nagels, ook kan men voor voetverzorging bij mij te recht. Zoals massage, maskers en het verwijderen van eelt kan men hieronder rekenen. Voor speciaal pedicurewerk verwijs ik ze dan door naar Wil Polman, die ook in dit,gebouw als pedicure werkzaam is. Een ieder die er meer van wil weten is van harte welkom. Ze kun nen zo binnenlopen of even een af spraak maken via telefoon 350500," al dus Marianne. Voor Moederdag heeft ze een speciale aanbieding: 25 gulden korting op elk kunstnagelsyteem. Ze heeft haar nagel studio 'Memphis Belle' genoemd, naar de gelijknamige en beroemde lucht vaartfilm. Een poster van die film hangt levensgroot in haar studio. Verder heeft ze zo haar gedachten over een verdere introductie van de luchtvaart in haar werkruimte. Wat te denken van een ech te vliegtuigstoel 'first class' voor haar klanten en andere voorwerpen die nauw verband houden met alles wat met de luchtvaart te maken heeft. "En dan mijn werk ook nog te verrich ten in een pand dat aan de Plesman straat staat. Kun je je een betere lucht vaartplaats voorstellen?" Marianne Coelman is een vrouw die zich in het vliegdorp thuis voelt en weinig moet hebben van mensen die over geluids overlast van vliegtuigen klagen. Ook een vrouw die heel wat Soesterbergers en ook daarbuiten zeker zal aanspreken. Een behandeling bij haar zal niet ge paard gaan met de waarschuwing 'fasten your seatbells'. Maandag 21 april werd de brandweer na een lange tijd van stilte zelfs twee keer om hulp gevraagd, 's Morgens moest een keukenbrandje in een woning aan de Laan van Blussé Oud Alblas worden geblust. Toen de brandweer uiteraard supersnel aanwezig was, hadden de be woners het vuur reeds gedoofd, 's Avonds werd brand gemeld in Recy cling BV Harry van Es aan de Stemer- dingweg. Ter plaatse gekomen bleek het loos alarm te zijn, maar ook deze keer was de brandweer weer sneller dan de correspondent van deze krant. Woensdagnacht om kwart over drie werd assistentie ingeroepen om een olie- spoor op de autosnelweg te verwijderen. Een automobilist was over de kop gesla gen en had zijn auto op de linkerrijbaan achtergelaten. 's Middags om drie uur was er een bui tenbrandje aan de Richelleweg en 's avonds om acht uur werd een bosbrand op de Leusderheide gemeld. Ter plaat se veroorzaakten een paar tanks zoveel stof dat dit voor rook werd aangezien. De klusjesdienst voor ouderen is ont staan om oudere mensen in huis bij te staan. De vrijwilligers komen op verzoek kleine klusjes doen. Daarbij kan worden gedacht aan het ophangen van een schilderij, de cv- ketel vullen, tl-buizen en lampen ver vangen, stopcontacten herstellen, rol gordijnen gangbaar maken en lek kende kranen repareren. Voor een klusje wordt 2,50 gulden in rekening gebracht. Voor twee klusjes moet dus vijf gulden worden betaald. Ook eventuele bijkomende mate riaalkosten worden in rekening van de aanvrager gebracht. De medewerkers verwijzen de oude ren desgewenst ook door naar hulpverleningsadressen. De Klusjes dienst is een initiatief van de drie ouderenbonden in Soest. Het centrale meldpunt van de Klusjesdienst is de SWOS, tel. 6023681. Donderdag 1 mei 09.30 tennis dames, Sportpark 20.00 Soesterberg geologisch, Burgste de Vrijdag 2 mei 18.00-21.00 chemokar Buijs Ballotlaan Zaterdag 3 mei 09.00-12.00 oud papier thv Rabobank 14.30 geologische wandeling, Burgste de 15.00 receptie Odeon 19.00 tennis recreanten, Sportpark Zondag 4 mei 09.00 tennis KNLTB, Sportpark 10.00 vertrek bussen Dorpsplein 10.30 herdenking vliegbasis 19.00 herdenking Caroluskerk 19.45 stille tocht, Caroluskerk 20.00 herdenking Odijkplein Maandag 5 mei 11.15 zitting Rabobank, Drie Eiken 14.00 toneel, Drie Eiken Dinsdag 6 mei 09.00 tennis grabbelochtend, Sportpark 09.00 veilingdag Domeinen 12.00 warme maaltijd, Drie Eiken 19.00 Duitse topwijnen, Wijndoos 20.00 tennis grabbelavond, Sportpark Woensdag 7 mei 13.30 tennis junioren, Sportpark Opgaven: tel. 351252. i i

Soester Courant | 1997 | | pagina 14