95 59 98 600 I000 fe «f \\\m I Overleg over integratie hervat i 9 Rentree Smeeing/BDC in le divisie Wiskunde-knobbel bij SEC-zaterdag Stijlvol afscheid van kampioen SEC Revanche VVZ'49 biedt perspectief Doek valt voor heren van MHC Soest ie n es Soest sluit af met nederlaag Goed veldwerk van Van Laar PAGINA 16 bu DONDERDAG 1 MEI 1997 SOESTER COURANT PAGINA 17 BASKETBAL Beslissingsduel van Red Stars komende zaterdag VOLLEYBAL rsbedrijf Begeleidingsgroep van Stam/SoVoCo is nu aan zet WATERPOLO Klassebehoud niet weggelegd voor heren Duinkikkers Schaakfestival van 8 tot en met 11 mei VSS en voetbalclubs nemen juridische adviseurs in de arm Kampioen tweede divisie wint promotiewedstrijden HANDBAL Neerlandici/SLTO wint met 3-0 Nederlaag helpt Soesters aan deelnameformulier na-competitie VOETBAL zaterdag Record aantal treffers (twintig) van Peter van den Berg VOETBi Uitzicht op titel in derde periode voor groenwitten VOETBAL zaterdag Degradatie naar tweede klasse in voorlaatste duel bezegeld HOCKEY Knickerbockers onderuit in spannend duel HONK-/SOFTBAL I - plaatsing KOMENDE AAMHEDEN K-garantie an SHELL butaan roorc.v.installa- ,37a (035) 601 43 32 Jienst. 35 - 602 27 44 In tegenstelling tot eerdere be richten hoefden de heren van Red Stars niet afgelopen zater dag in actie te komen. De beslis singswedstrijd tegen BV Alphia begint komende zaterdag om 16.00 uur in Waddinxveen. Inzet van het duel is de tweede plaats in de tweede klasse B van rayon West-Nederland. De winnaar speelt op 10 en 17 mei een uit- en een thuiswedstrijd tegen de 'lotgenoot' uit 2A. Dit is Grasshoppers uit Katwijk. Inzet van deze 'dubbel' is een plek in de eerste rayonklasse, waarin Red Stars in het seizoen 1990-'91 voor het laatst uitkwam. In het duel met BV Alphia wordt Red Stars gecoacht door Hans de Rond. Hij vervangt Hans de Bruin die op vakantie is en zal eventueel ook op 10 mei plaatsnemen op de bank. De speelsters zijn klaar, de begelei dingsgroep van Stam/SoVoCo is nu aan zet. Handhaving is bereikt, de competitie is beëindigd. Een nieu we trainer, de selectie en de sponso ring zijn de volgende doelstellingen. Voor wat betreft dit laatste ziet het er goed uit. De sponsor stelt in elk geval nog een jaar de auto's beschikbaar en praat binnenkort met het bestuur over de andere financiële zaken. Een opvol ger voor Agnes Bruninkhuis is nog niet bekend, althans niet gepresenteerd. Over de invulling van de selectie is het laatste woord ook nog niet gesproken. De laatste officiële klap viel zaterdag wel. In De Bunt was Gala/OS 2, niet onverwacht, te sterk voor de Soester volleybalvrouwen. Het werd 0-3. Stam/ SoVoCo eindigde als negende, Gala/ OS 2 als tweede. Heren Het herenteam van de Soester club moet vanavond aan de bak om handha ving in de promotieklasse te handhaven. In Bussum bindt het de strijd aan met de eersteklassers OSM en Wilhelmina. De winnaar van de ingelaste driekamp mag volgend seizoen in de promotiedi visie spelen. Het is de heren van De Duinkikkers niet gelukt klassebehoud te realise ren. Kampioenskandidaat Het IJ wenste vanwege eigen belangen niet mee te werken en won met 19-5. Voor de Soesters was een overwinning noodzakelijk om nog eventueel degra datie te kunnen afwenden. In Amster dam begon de ploeg goed tegen de fa voriet, waarvan in oktober nog was ge wonnen. Het IJ had in vergelijking met het duel in Aqua Indoor drie spelers van een behoorlijk kaliber erbij gehaald. Ondanks dat deed De Duinkikkers het goed in het eerste part. De 2-1-achter stand was eigenlijk nog te weinig, vond coach Roel Timmer die zijn team vier kansen had zien missen. Door onder meer foute passes van de Soesters en snelle breaks van de Am sterdammers werd de wedstrijd in de tweede periode beslist: 8-1. Vanaf dat moment was het laatste sprankje hopp vervlogen en stapelden de fouten zich op, hetgeen resulteerde in een monster- nederlaag. Voor Roel Timmer was het de laatste wedstrijd als trainer/coach van de he renformatie. Hij heeft het bestuur en de spelersgroep te kennen gegeven dat hij stopt. Van donderdag 8 tot en met zondag 11 mei wordt in het EHBO-gebouw aan de Parallelweg het Soester Schaakfestival gehouden. Op Hemel vaartsdag (8 mei) vindt het rapid- toernooi plaats, op de overige speel dagen komen de deelnemers aan het hoofdtoernooi aan bod. Dit hoofdtoernooi bestaat uit zeven ronden volgens het Zwitsers systeem. Iedereen mag één ronde overslaan en krijgt dan toch een half punt. De eer ste prijs bedraagt duizend gulden en voor de zeven beste schakers daarna liggen bedragen van vijftig tot 750 gulden klaar. Om mee te doen moet veertig gulden worden betaald (jeugd vanaf 1977 25 gulden; FM/NM-rating 20 gulden en IGM/IM-rating gratis). Voor het rapidtoernooi zijn de in- schrijvingskosten vastgesteld op 10 gulden. In dit eendaagse onderdeel van het Soester Schaafestival zijn in twee groepen prijzen van 100, 50 en 25 gulden te winnen. Inschrijven kan bij Rob Prinzen (tel. 6025028), Rob van Aurich (tek. 06- 53264115) en Bert Bouwmeester (tel. 6023193). De gesprekspartners (v.l.n.r.) Ruud Prior en Henk van der Soest en Toon van Fulpen en Paul Smit van Soest hervatten Pol van VVZ'49, Henk Verheijen en Wim Welleman van SEC, maandagavond het overleg over de integratie van de drie voet- Cees Verkerk en Paul Lemmen van de Vereniging Sportraad balclubs. Foto: Aldo Allessle Een notaris en/of een advocaat gaan in opdracht van de Vereniging Sportraad Soest (VSS) de juridische aspecten bekijken van een integra tie van de voetbalverenigingen Soest, VVZ'49 en SEC. Bestuursle den van de clubs en de VSS hebben de onderhandelingen hierover eer gisteren hervat. Allemaal zijn ze het erover eens dat het voetbal in Soest het meest is gebaat bij één zaterdag- en één zondagclub. Dit is desgevraagd meegedeeld door Cees Verkerk van de VSS, die namens de ge sprekspartners als woordvoerder op treedt. Juridische deskundigen gaan in de ko mende twee weken de voor- en nadelen en de (on-)mogelijkheden van de ver schillende constructies onderzoeken. Op basis van hun aanbevelingen komen de voetbalbestuurders op dinsdag 13 mei opnieuw bij elkaar om verder te praten. "We zijn het erover eens dat dit proces uiterst zorgvuldig moet worden bege leid," zegt Verkerk die optimistisch is gestemd. Het is de bedoeling dat de clubs en de VSS straks een intentieverklaring onder tekenen, die bij de achterban geen vra gen meer oproept. Duidelijkheid over alle aspecten van de integratie is het parool van de bestuurders. Uiteindelijk hebben de ledenvergaderingen van de clubs wederom het laatste woord. Voorwaarde Tijdens de bespreking van maandag in restaurant De Soester Duinen hebben de verschillende voorzitters nogmaals hun standpunten uitgewisseld. Zoals bekend is de belangrijkste voorwaarde van SEC dat de drie clubs eerst worden opgeheven, voordat de zaterdag- en zondagvereniging worden opgericht. Volgens Verkerk heeft dit geen gevolgen voor de niveaus waarop alle elftallen spelen. Klassebehoud is een kwestie van een administratieve bobbel die eenvou dig gladgestreken kan worden. De voorbereiders van de integratie heb ben wel te maken met een tijdsdruk, want het gemeentebestuur wil vóór de zomervakantie een besluit nemen over de clustering. Indien de voetbalvereni gingen overeenstemming bereiken over integratie, zal de gemeente 7,6 miljoen gulden beschikbaar stellen voor noodza kelijke investeringen. De sportparken Eemweg en Bosstraat-Oost worden dan opgeknapt, terwijl MHC Soest en De Knickerbockers in dit geval nieuwe ac commodaties krijgen op de Bosstraat- West. Wordt de integratie voor de tweede maal afgeblazen, dan is 'slechts' 5,5 mil joen gulden beschikbaar voor de cluste ring en dat is waarschijnlijk veel te wei nig om ervoor te zorgen dat de betrok ken clubs uit de voeten kunnen. Dat de gemeente meer geld over heeft als de integratie tot stand komt, heeft te maken met het feit dat het samengaan van de drie voetbalclubs jaarlijks een hogere besparing op de vaste lasten op levert. Na drie jaar keert Smeeing/BDC terug naar de eerste divisie. Dankzij twee overwinningen verzekerden de handballers zich zondag in Arnhem van promotie. Het is de derde keer dat de club op dit niveau mag gaan uitkomen. Soepel begon Smeeing/BDC aan het eerste duel. Tegen EMM nam de kam pioen van de tweede divisie vlot een 6- 1-voorsprong, maar vanaf dat moment speelden spanningen de spelers toch parten. Het leidde tot foutjes en het missen van kansen, waardoor EMM zelfs op gelijke hoogte kwam. In de eindfase van de wedstrijd toonde Smeeing/BDC zich toch weer sterker: 15-13. Hetzelfde wedstrijdbeeld was te zien in de ontmoeting met HVC (13-11). Be slissend was volgens Gerard Tukker wellicht de ervaring die zijn team in der gelijke wedstrijden heeft opgebouwd. "Als het erom gaat, trekken we de wed strijd toch naar ons toe. Daar hebben we profijt van gehad," zei Tukker met de beslissingswedstrijd om de titel, j.1. maart tegen Animo (19-19), nog vers in het geheugen. Dat Smeeing/BDC het laatste duel met White Demons verloor, deerde hem al lerminst. Beide clubs waren al zeker van promotie. Toen White Demons een voorsprong nam, geloofde Smeeing/ BDC het wel: 10-11. De promotie (én de kampioenschappen van het eerste heren- en eerste dames team) werden zondagavond gevierd in het clubgebouw aan de Henriëtte Blae- kweg, waar de druk van de spelersgroep was afgevallen, maar duidelijk wél op de tap zat. P Deze week hebben de handballers vrij af, volgende week wordt er gesproken. Over het eventueel aanblijven van Tuk ker als coach. Nu Smeeing/BDC is ge promoveerd, wil de Utrechter graag een vierde seizoen aan de samenwerking knopen. Het bestuur praat hierover een dezer dagen met de spelers, van wie het niet zeker is of Wim Steenbakkers en Michael Ringeling beschikbaar blijven. Mocht de selectie instemmen met nog een jaar Tukker, dan wil de handbal- coach eerst met de spelers om de tafel gaan zitten om afspraken te maken. Dit moet volgende week woensdag gebeu ren. Volgens Tukker is enige haast geboden, omdat hij of zijn opvolger nog veel werk heeft te verrichten met het oog op de 'En daar moet op gedronken worden. Smeeing/BDC is terug in de eerste divi sie na een succesvolle reeks promotie- westrijden. Foto: Herman van Dam. voorbereidingsfase van de nieuwe com petitie die in oktober begint. De mees te clubs hebben hun oefenprogramma al grotendeels of volledig geagendeerd. Smeeing/BDC was, in afwachting van de succesvolle promotiewedstrijden, nog niet zover gekomen. Met de dames van Stam/SoVoCo (vol leybal) is Smeeing/BDC nu weer de tweede ploeg die op eerste divisieniveau uitkomt. Beide teams kunnen zeggen dat ze hiermee op het hoogste niveau van alle Soester sportploegen spelen. Met een 3-0-nederlaag bij Neerlan- dia/SLTO heeft Soest de competitie op teleurstellende wijze afgesloten. Na een goede reeks na de winters top werd in de laatste drie duels geen punt meer behaald. In Amsterdam speelde Soest zonder Wessel Sennef, Maurice d'Aquino (bles sure) en de geschorste Paul van der Grift, Martijn Stalenhoef en Martijn.de Jonge. De eerste kans van de wedstrijd was voor Arjan van den Breemer, maar in de matige eerste helft was Neerlandia/ SLTO aanvallender ingesteld. In de blessuretijd van de eerste helft werd het 1-0 door Uhlenkamp die helemaal vrij was gelaten. Tijdens de pauze werden Jelle Huizen- ga en Van den Breemer vervangen door Christiaan de Vos en Ferenc Kleinegris. De Amsterdammers bleven eenvoudig op de been, onder meer door enkele hoekschoppen weg te geven. Drie minu ten nadat hij was ingevallen voor Paul Hilhorst zorgde Nico van Woerkom voor paniek bij de hoofdstedelingen. Op de lijn voorkwam Sahertian een doel punt. Gescoord werd er wel in de 65e minuut toen Angelo Grip de bal met zijn hoofd beroerde (2-0). Vanaf dat moment geloofde Soest het wel en de sportieve wedstrijd kreeg in de 85e mi nuut nog iets vermeldenswaardig door de derde treffer (Patrick Mossel). Zeeburgia (ondanks winst op Green stars), UW en Hercules degraderen naar de derde klasse. Nijenrodes werd kampioen en aan de na-competitie wordt deelgenomen door Vrienden schaar, Xanthos en CDW. sa Een beetje voetbaltrainer moet tegenwoordig niet alleen zijn talen spreken, maar wordt tevens geacht enige wiskunde-achtergrond te hebben. Vraag het Hendrik-Jan de Boer die zaterdag met een staf rekenmeesters aan de slag moest om tot de conclusie te komen dat SEC-zaterdag aan de na-com petitie mag deelnemen. werd 0-2 in de 58e minuut en in de slot fase liep De Posthoorn uit naar 0-4. Staartje De zege van De Posthoorn had evenwel een leuk staartje voor SEC. Omdat Odin verloor, werd De Posthoorn ach ter algeheel kampioen Veenendaal tweede in de derde periode. Deze titel komt derhalve bij De Posthoorn terecht. Omdat de Amersfoorters om dezelfde reden ook de tweede periodetitel al van Veenendaal mochten overnemen, ver valt deze nu naar SEC. De ploeg van De Boer staat immers na Veenendaal en De Posthoorn het hoogst gerangschikt in de eindstand (derde). Eemboys, De De ploeg zal hiertoe moeten afrekenen met onder meer Eemboys, waar ze za terdag 3 mei om 14.30 uur wordt ver wacht. De verliezer van dit duel speelt op 10 mei tegen De Posthoorn, de win naar doet dit op 17 mei. SEC zal op één van deze dagen gastheer zijn van de Amersfoorters die dan waarschijnlijk meer tegenstand kunnen verwachten dan afgelopen zaterdag. SEC bezondigde zich in de eerste helft aan onderling gemopper. Het speelde na de rust (0-1) wel beter, maar ver zuimde de gelijkmaker te maken. Het Posthoorn en SEC strijden om twee plaatsen in de zesde klasse. Op het wedstrijdbord stonden geen rug nummers en pijlen, maar ingewikkelde stellingen en formules met als resultaat een deelnameformulier voor de promo tiewedstrijden. Kort daarvoor had SEC nog met 0-4 verloren van De Posthoorn en para doxaal genoeg bleek de nederlaag de Soesters te helpen aan een startbewijs voor de extra wedstrijdenreeks, waarin twee tickets naar de zesde klasse te ver dienen zijn. "Het is nu of nooit, want dit maak je misschien nooit meer mee," hield De Boer zijn spelersgroep voor. "Het zou mooi zijn als we eindelijk een klasse hoger gaan," aldus de trainer die zijn vierde seizoen bij de groenwitten moge lijk met een prijs afrondt. SEC vertoeft al langer dan tien jaar in de kelder van het zaterdag-voetbal en is dus toe aan een succes. Het slotakkoord van SEC in de vier de klasse van het zondagvoetbal klonk fraai. In stijl nam de kam pioen afscheid van de klassengeno- ten door SCH'44 met 5-2 te klop pen. De tegenstander behoorde tot de sub-toppers die op grote afstand van de Soesters eidnigden. Het succesvolle seizoen werd ook nog eens afgesloten met een record van Peter van den Berg. De spits, die bezig is aan zijn tweede jeugd, maakte zondag op de Bosstraat-West zijn negentiende en twintigste competitietreffer. Bij Soest was hij in een grijs verleden ooit een keertje tot vijftien doelpunten gekomen. 'Berg' was na vier minuten al succesvol toen hij met zijn hoofd een voorzet van Saban Aksit verlengde. De behendige spelbepaler zorgde kort na rust voor 2- 0, waarna SCH'44 in de 55e minuut de achterstand verkleinde. Met een fraaie actie, waarbij verschillende verdedigers en de doelman uitkapte, maakte Van den Berg er tien minuten later 3-1 van. Opnieuw mochten de bezoekers uit Harmeien iets terugdoen, maar in het laatste kwartier zetten Aksit en Remco van Veenendaal hun ploeg op een rui mere voorsprong. Bij SEC werd afscheid genomen van doelman Edwin van de Luitgaarden en Ron Daselaar. De eerste kan de trainin gen niet meer met zijn werk combine ren en Daselaar wordt hoofdtrainer bij Hees. Beiden speelden ruim vijf jaar in de hoofdmacht van SEC. Of René van den Deijssel blijft, is nog niet bekend. De middenvelder gaat verhuizen. Vol gens een woordvoerder van de club ziet het ernaar uit dat de overige spelers in elk geval bij SEC blijven voetballen. Gert-Jan Timmer wordt de opvolger van (aasistent-)trainer Jos van Rou wendaal. Timmer is er inmiddels van verzekerd dat verzorger Charles Roest blijft. Dit in tegenstelling tot eerdere berichten in deze krant. Plotsklaps zijn er toch nog kansen voor VVZ'49 om in de na-competitie te spelen. De groenwitten moeten dan zaterdag de uitwedstrijd tegen De Merino's winnen. Verder zou het van pas komen als Vianen gelijkspeelt en/of kampioen Zwart Wit'63 verliest. de Soesters beter. Door enkele omzet tingen leek het team meer uitgebalan ceerd. Patrick Diks was naar het mid denveld doorgeschoven en achter hem speelde Wim Turksma als libero met Barry van den Berg als voorstopper. Nieuw in de ploeg was Allender Kurt die als linksback een goede indruk ach terliet. Binnen een half uur was het 2-0 door doelpunten van Jordi Brouwer, voor wie NVC in de rij zou staan. In de achttien de minuut werd hij vanaf de achterlijn bediend door Gijs Schaap (1-0) en twaalf minuten later passeerde hij Bort Nieuwboer met een harde, diagonale Het draaiboek is dus nog ingewikkeld, maar houdt de spanning er in elk geval tot en met de laatste competitiewedstrijd in. WZ'49 revancheerde zich op Eemdijk met een 2-1-overwinning. Het duel be loofde interessant te worden, omdat bei de ploegen zowel in de totaalstand als in de derde periode evenveel punten had den. In de beginfase was het alleen WZ'49 dat voor de laatste kans streed. Zowel qua ploeg als individueel waren schuiver. Na de rust zakte de wedstrijd naar een bedenkelijk niveau. Eemdijk kon geen vuist meer maken en WZ'49 speelde enkele versnellingen te laag om nog ge vaarlijk te worden. Doelman Mare Brouwer, die evenals Marcel van Essen in de belangstelling staat van Spaken burg, raakte zes minuten voor tijd be trokken bij een vervelend incident. Hij ging een duel aan met een diep gestuur de Eemdijker die gewond uit de strijd kwam. Met een ontzette kaak en een kapotte tong werd de tegenstander per ambulance naar het ziekenhuis ge bracht. Mare Brouwer kreeg een rode kaart en moest zich laten vervangen door Michiel Kok. Het is de vraag of hij aan de na-competitie kan deelnemen. Als VVZ'49 tenminste mag aanschui ven voor dit sportieve nagerecht. Het doek is gevallen voor het heren- team van MHC Soest. De hockeyers verloren in Bloemendaal met 2-1 van HBS en hoorden dat Spanders- bosch een punt had gehaald, waar door de achterstand van drie punten met nog één duel onoverbrugbaar is geworden. Degradatie naar de twee de klasse is een feit. Soest had volgens coach Frans Tordoir wel mogelijkheden om tenminste een punt te halen. In het eerste kwartier werd Soest al op een 2-0-achterstand gezet, maar in de tweede helft knokte de ploeg zich terug. In de 58e minuut leid de dit tot een treffer van Peter van Kes- sel die attent was in de rebound van een strafcorner. Daarvoor en daarna drukten de scheids rechters een stempel op de wedstrijd, waarbij Tordoir de conclusie trok dat zijn team ernstig was benadeeld. Nadat Herman Stam in de cirkel was onderuit gehaald, kreeg Soest een strafbal toege kend, maar de scheidsrechters kwamen op deze beslissing terug. Daarnaast strooiden ze op de meest vreemde mo menten met gele kaarten. "Je weet nooit hoe het anders zou zijn gelopen, maar ze hebben de wedstrijd verziekt. Het is jammer dat je tegen HBS én twee scheidsrechters moet knokken." Tordoir stelde evenwel dat Soest het eerder in dit seizoen heeft laten liggen. Met name de onnodige nederlaag in de uitwedstrijd tegen Roomburg was vol gens hem bepalend voor de aftocht naar de tweede klasse. De Amersfoorter blijft in principe trai ner/coach van de heren. "Ik heb mijn diensten weer aangeboden, want ik ben niet iemand die weggaat als het schip is gezonken. Ik wil proberen volgend sei zoen in de top mee te doen." Het damesteam van MHC Soest is de laatste tijd enigszins van slag af. Dit bleek in Bloemendaal, waar de ploeg van Peter Heemskerk tegen het laagge klasseerde HBS aantrad. De degradatie kandidaat haalde alles uit de kast en won verrassend met 1-0. De infielders heersten tijdens de softbalwedstrijd die de heren van De Knickerbockers vrijdagavond in Utrecht speelden. Vooral Leo van Laar droeg een steentje bij, maar ook hij kon niet voorkomen dat de Domstad Dodgers er met de buit vandoor ging: 4-2. In de eerste inning temperde Van Laar de Utrechters al met een vangbal, ge volgd door een perfecte aangooi naar het tweede honk, waardoor de tweede en de derde uit werd genoteerd. Ook in de tweede inning was hij verantwoorde lijk voor twee 'outs', al opende Domstad Dodgers wel de score. In de derde slagbeurt nam De Knicker bockers een voorsprong, doordat Floris Leben Rick Waddel binnensloeg en Le- ben later door pitcher John Vunderink werd thuisgebracht. In de gelijkmaken de beurt trok de thuisclub de stand in evenwicht. Pas in de vijfde inning zou er weer wor den gescoord in de spannende wed strijd. Na twee infield-hits was een twee honkslag voldoende voor de Utrechters om twee man binnen te krijgen. Door onder meer een prachtige vangbal van links-fielder Waddel bleef de schade beperkt, maar het was intussen wel 4-2 geworden en daarin zou in de resteren de twee innings geen verandering meer komen. Dames Het damesteam verpulverde vorige week dinsdag al Blue Soeks. De Vee- nendalers boden weinig tegenstand aan de ploeg, waarin de nieuwkomers M. van Rijn en I. Verstraeten hun draai hebben gevonden. De Knickerbockers won met de alleszeggende cijfers 1-32. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. I Licht- en krachtinstallaties Telefoon (035) - 601 30 14 1'

Soester Courant | 1997 | | pagina 16