■I I i f! Nog st Trailer te water bij zeeverkenners HMG-rowans komen van zomerkamp in Duitsland naar Soest steppen Knok) ^■1 ■H Bibliotheek verhoogt de prijs van 'hit-cd's' GROENEVELD PONDERDAC Wernsen ei DONDERDAG 1 MEI 1997 SOESTER COURANT PAGINA 18 Paltz- en Eemgeuzen kiezen weer het ruime sop Scouts tésten zelfbouw-prototype uit Wim van Rompuy in Anna Paulownahuis 12,50 39,- OTAK Geslaagden EHBO PIET VAN HEUGTEN 'Joy-rider' gaat ervandoor in auto van oom Lezing JanMenne bij KBO over reis bedevaartsplaats Breidablikk kwartet KORFBAL Eemvogels speelt alleen nog om eer HOCKEY Hockeyjeugd krijgt deskundige training van internationals VISSEN Gerrit Kasius wint eerste van tien zomerwedstrijden KLAVERJASSEN Morgenavond spelen om klaverjastitel in De Vijverhof Derde Gorterlezing Jeugdnieuws Sportuitslagei^j TENNIS Tennisplot TENNIS VOETBj Robert Ro trainingen voetbalkar Bij de tewaterlating van de zeeverkennersvloot van de Paltz- en Eemgeuzen is ook de trailer te water geraakt. Toen e laatste vlet bij Eembrugge de trailer afliep, brak het touw tussen de wagen en de auto. Gelukkig was een nieuw touw snel bevestigd zodat de aanhanger weer vlot uit het water kon worden getrokken. De tewaterlating van de lelievletten is een jaarlijks terugkerende happening aan het begin van het vaarseizoen. De boten, die speciaal voor Scouting Ne derland zijn ontwikkeld, kenmerken zich door hun stevigheid en eenvoudi ge tuigage. De vletten zijn daardoor erg veilig en makkelijk in het gebruik. De jongens en meisjes van de Paltz- en Eemgeuzen begonnen na de tewaterla ting direct hun boten op te tuigen. Om dat er een lekker windje opstak kozen de scouts direct het 'ruime' sop. Ook in de meivakantie en op de komende za terdagen zijn de zeeverkenners op het water te vinden. Wie meer informatie wil over de Soes- ter vereniging kan terecht bij de stand De trailer van de Paltz- en Eemgeuzen ging bij de tewaterlating van de vloot kopje onder. Foto: Goos van der Wilt. van de Paltz- en Eemgeuzen op de Oude Ambachtenmarkt. Of bel met voorzitter Boudewijn Sanders (030- 2523425), of secretaris Eble Mink (035-6021215). Het prototype is er, en het functioneert! Maar voor de rest krijgen de ro- wans van de Hopman Masselmangroep (HMG) uit Soest nog heel wat (technisch) werk te verzetten voordat ze met hun "grote-mensen-steps" én een gerust hart op zomerkamp naar Duitsland kunnen gaan. Elk jaar maken de HMG-rowans (16-18 jaar) iets bijzonders van hun zomer kamp. Drie jaar geleden trokken ze bij voorbeeld met een trekker door Neder land; vorig jaar dreven ze met een groot vlot - gemaakt van steigermateriaal en drijvers - over de binnenwateren uit Friesland terug naar Soest, en dit jaar hebben ze gekozen voor een geheel an dersoortig transportmiddel: de step (ook bekend als "autoped"). Met z'n tienen gaan ze dit jaar, van 5 tot 19 juli, op zomerkamp naar een plekje in de buurt van Osnabrück. De groep bestaat uit Klaas en Lucas Kruiswijk, Joeri van Daatselaar, Mark van Maar- senveen, Koen Muurling, Mirko van Ede, Rink Gercema, Frits Jansen en Remco Brandsma, onder leiding van Jeroen Jansen. Eerdere ideeën, zoals de bouw van een ligfiets of een tot camper omgebouwde autobus, of zelfs een ka novakantie in Bulgarije, haalden het - na rijp beraad - niet. Grote steps Het idee van de step ontmoette echter bij alle betrokkenen direct algemene geestdrift. Omdat de rowans in het al gemeen aardig uit de kluiten gewassen zijn kwam een gewone kinderstep uiter aard niet in aanmerking. Grote steps - voor volwassenen, zogezegd - bestaan, zo bleek na een grondig stukje markt verkenning, maar ze zijn ook erg duur. In elk geval te duur voor de rowans, die daarom besloten zelf steps te maken, met grotere (fiets)wielen en frames, ui teraard. Het ontwerp was op zichzelf snel klaai1, maar de uitvoering had wel wat meer voeten in de aarde. In de eerste plaats moesten de rowans op zoek naar oude fietsen die de meest noodzakelijke on derdelen konden leveren. Met de nodi ge moeite werden elf oude fietsen ver zameld, waarna met de bouw van het prototype begonnen kon worden. Nuttig en verstandig, zoals bleek, want het resultaat van de eerste test viel nogal tegen. De buizen waarop het stuur steunt (de bagage komt op een drager boven het voorwiel) bleken van te zacht materiaal, zodat de step steeds een beet- De HMG-rowans met het prototype van de zelfbouw-step voor het clubhuis aan de Sparrenlaan. je "inzakte". Inmiddels is er deugdelijker materiaal aangeschaft, maar ja... dat kost een paar centen en de pogingen die de rowans hebben ondernomen om sponsors te vinden zijn tot nu toe niet met succes bekroond. "We hebben brie ven gestuurd aan een groot aantal be drijven, maar alleen nog maar afwijzen de reacties gehad," aldus de rowans. Velgen gezocht Het belangrijkste onderdeel dat ze nog zoeken zijn velgen. "Het probleem met oude fietsen is dat ze oud zijn," aldus de rowans, "en dat de wielen dus bijna al tijd slecht zijn." Ze houden zich dus warm aanbevolen als iemand toevallig nog wat lichtmetalen 26-inch velgen te koop weet - tegen een vriendelijk prijs je, uiteraard. Klaas Kruiswijk (tel. 6018361) noteert de aanbiedingen Vanaf 1 mei is de bibliotheek helaas genoodzaakt de prijs voor het lenen van een hit-cd te verhogen van f 4,50 naar f 6,-. Deze prijsverhoging wordt veroorzaakt door de uitkomst van de onderhandelingen met de Stichting Leenrecht. Deze onderhandelingen zijn voor de openbare bibliotheken gevoerd door het NBLC, het Neder lands Bibliotheek en Lectuur Cen trum, de vertegenwoordigster van de bibliotheken. De nieuwe auteurswet bepaalt dat voor alles wat bibliotheken uitlenen een bedrag moet worden afgedragen aan de stichting Leenrecht. De stich ting Leenrecht verdeelt deze gelden onder de auteurs en musici. Voor cd's ligt dat bedrag op f 0,50. Voor de hit-cd's is dit bedrag verhoogd naar f 1,50. De verhoging geldt voor alle biblio theken in Nederland. De bibliotheek in Soest gaat de hit-cd's van een sticker voorzien, zodat het voor de lener duidelijk is dat het om een hit- cd gaat, vergelijkbaar met de hits onder de boeken: de Sprinter-collec tie. De Stichting Leenrecht bepaalt aan de hand van een drietal lijsten wat een hit is. De bibliotheken moeten dit volgen en zich aan deze lijsten houden. Als de hit van deze lijsten verdwenen is, wordt de gewone prijs - f 4,50 weer gehanteerd. Overigens blijven de meeste cd's f 4,50 per uit lening kosten. Het is overigens de bedoeling dat de HMG-rowans alleen de terugreis - van Duitsland naar Nederland - op de step maken. De heenreis gaat per auto, maar de steps moeten dan natuurlijk wel mee. Als het even kan bouwen de rowans zelfs nog twee of drie extra exemplaren, om op alles voorbereid te zijn. De expositie van schilderijen van Wim van Rompuy, op dit moment te zien in galerie het Anna Paulownahuis aan de Burgemeester Grothestraat 51, is ver lengd tot 26 mei. De kunstenaar zelf is komende zondag (4 mei) aanwezig in de galerie. Gezien de bezoekersaantallen is galerie houdster Ingrid Oudheusden van het Anna Paulownahuis uiterst tevreden over de tentoonstelling. "We kunnen wel stellen dat Van Rompuy is doorgebro ken in Eemland; we hebben nu al meer dan drie keer zoveel verkocht als bij zijn eerste expositie in 1995." Ook de beel den van Nel Knoop trekken veel be kijks. De galerie is geopend op vrijdag, zater dag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur (ook op de beide Pinksterdagen). QTAK KAPT DE PRIJZEN klok chroom lektuurbak groot 99",49,- Birkstraat 101 - Soest naast Middelman MEENEEMMEUBELEN Wooncentrum Het seizoen 1996-1997 voor de EHBO- en reanimatie-opleiding is afgesloten met een examen. Hiervoor behaalden 43 cursisten het EHBO-diploma en 40 cursisten slaagden voor de Reanimatie- aantekening, te weten: Mw. B. Anema, Mw. C. Bakker, Dhr. R. de Beer, Mw. S. Bieshaar, Mw. T. Bieshaar, Mw. I. Bolmeijer, Mw. M. Buskens, Dhr. J. Clep- has, Mw. R. van Dijk, Mw. E. van Ernst, Mw. A. van Essen-Rooker, Mw. S. Everts, Mw. C. Goyvaerts, Mw. J. Groen, Dhr. A. Gros, Mw. M. Hartman, Dhr. G. Hazelaar, Dhr. J. Ja cobs, Dhr. G. Kuyer, Dhr. M. van der Last, Mw. P. Poons, Mw. N. Prins, Mw. E. Rama ker, Dhr. G. Reijerse, Dhr. W. Reijerse, Dhr. R. Roeland, Dhr. J. van Roest, Dhr. F. Schul- te, Mw. M. van Soest, Mw. A. Sparnaaij-Vre- dendaal, Mw. C. Sparnaaij, Dhr. L. Staar- man, Dhr. J. Steenbrink, Dhr. K. Steenbrink, Dhr. G. Tokarenko, Mw. M. Vermeulen, Dhr. G. Versteeg, Mw. L. Vogel, Dhr. H. Wagenaar, Dhr. M. Warning, Mw. L. Wern sen, Dhr. D. Westhof, Dhr. L. Witte. De cursisten werden opgeleid door de arts-docent mevrouw M. Pondman- Mulder en de kaderinstructeurs me vrouw E. van de Steeg-Holleman en de heer R. van 't Land met ondersteuning van de Lotus slachtoffers de dames A. de Groot en N. Lipsius. Voor de nieuwe cursus die na de zomer vakantie gaat starten kan men zich op geven bij het EHBO secretariaat, Groenling 13, 3766 WG Soest, tel. 6011059. DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HQ TE6ELTAPIJT. Ook hoogpolig los te leggen tegeltapijt rechtstreeks van fabriek SHOWROOM: Amersföortsestraat 22 SOESTERBERG Bel GRATIS 0800 - 02 33 200 Bezoek onze afd. spec. parci|en. Altijd 50.000 tapijtcegels in voorraad. Een net achttien jaar geworden Soester, die nog geen rijbewijs bezit, is vrijdag avond bekeurd vanwege 'joy-riding'. Hij had hiervoor de auto van zijn oom mee genomen. Volgens zijn verklaring had de oom hiervoor toestemming gegeven, maar de betreffende oom vertelde de politie dat hij alleen had ingestemd met het enkele meters verplaatsen van zijn wagen. De jongen was echter, met drie vrienden, gaan toeren. Op de Dolderse- weg ging het ter hoogte van het Berken laantje fout. Daar botste hij tegen een boom, waardoor de auto beschadigd raakte en moest worden weggesleept. De Soester Jan Menne geeft op vrijdag •2 mei een lezing over de reis die hij met 'zijn echtgenote maakte naar Santiago de Compostela. Het echtpaar fietste vorig jaar op een tandem naar de Noord- Spaanse bedevaartsplaats. Aan de hand van diabeelden proberen de voormalige wethouder en zijn vrouw een indruk van hun pelgrimage te geven. De lezing is georganiseerd door de Katholieke Bond van en voor Ouderen en vindt plaats in de grote zaal van De Vijverhof aan de Klarinet. De aanvang is 14.00 uur, de toegang is gratis. De Soester Kring Secretariaat: Ok Albert Cuyplaan 136 Tel. 035-6017001 Op woensdagmorgen 7 mei om 10.00 uur concerteert het Breidablikk kwartet uit Soest in de Soester Kring. Uitge voerd worden strijkkwartetten en Haydn, Sjostakowitsj en Schubert. Een zeer afwisselend en attractief program ma. Het kwartet is als volgt samengesteld: eerste viool Atie Nieuwenhuis, tweede viool Wout Hoogendijk, altviool Arnout Chavannes, violoncello Wil Malotaux. Een ieder is welkom in "De Schoof", Molenstraat 142. Aanvang 10.00 uur. Bijdrage in de kosten f 4,- incl. koffie of thee. Op 21 mei is er een IVN-wandeling door het natuurmonument "Op Hees", tot besluit van het seizoen. In juni start het zomerprogramma met een bijzonde re fietstocht. Het volledig zomerpro gramma is verkrijgbaar in De Schoof op 7 mei of kan worden aangevraagd bij Ton Elderenbosch, tel. 035 - 6017001 (tevens voor aanvragen van vervoer). Voor Eemvogels staat in de twee laatste wedstrijden niets meer of minder dan de eer op het spel. Aan de Staringlaan leden de korfballers zaterdag weer een nederlaag. Viko 3 won met 9-15. In het begin van de wedstrijd kwam Eemvogels tweemaal op voorsprong, maar toen de rust aanbrak, was de ploeg eigenlijk al kansloos (3-8). Van 5-11 kwamen de Soesters nog terug tot 7-11, maar geen moment zat het er nog in dat de achterstand zou worden goedge maakt. Via 8-13 werd het 9-15 voorde gasten uit Vianen. De C- en D-jeugd van MHC Soest krijgt op zaterdag 3 mei training van de internationals Jaap Derk Buma en Erik Jazet. Het tweetal verzorgt de oefenstof tijdens het hockey- kamp. Dit vindt vrijdag 2 en zaterdag 3 mei plaats op de accommodatie aan de Ko ningsweg. Op vrijdag worden een geza menlijke warming-up en een tienkamp gehouden, op zaterdagmorgen zijn er onderlinge wedstrijden en 's middags geven Buma (van Klein Zwitserland) en Jazet (van Bloemendaal) een training aan de hockeyers van tien tot en met veertien jaar. Het jeugdkamp van MHC Soest wordt om de twee jaar gehouden. Gerrit Kasius heeft zich aan kop van de ranglijst genesteld van de zomer competitie. Hij won zaterdag de eerste in een reeks van tien wedstrij den. Aan de oever van de Eem had hij vijf tien keer beet met als uitschieter een vis van 43 centimeter. Eddy Strumpel ving zelfs een vis van ruim een halve meter, maar Gerrit Kasius was met een totale lengte van 4.73 meter het meest succes vol. Strumpel eindigde als derde (3.56), achter meervoudig winnaar Jan Livestro (4.04). De vangsten werden na de pauze ver stoord door een binnenvaartschip dat vrij snel en met een enorme diepgang voorbijkwam. Nieuwkomer Willem de Graaf haalde een paling uit het water en Willem van de Kraats sloeg een snoekbaars van 44 centimeter aan de haak. Tot 19.45 uur kan men zich morgena vond opgeven voor het klaveijaskam- pioenschap van Soest. Dit begint een kwartier later in de grote zaal van De Vijverhof aan de Klarinet. De deelname staat open voor Soesters vanaf 16 jaar. Behalve de wisseltrofee is er onder meer een negendelige tuinset te winnen. Ook wordt een loterij gehou den. De organisatie is in handen van de wijk- vereniging Overhees. Leden van deze vereniging kunnen meedoen voor 7,50 gulden; anderen moeten een tientje be talen. Belangstellenden kunnen zich vooraf telefonisch inschrijven bij Koos Frans, tel. 6019517. Op zaterdag 3 mei houdt de wijkvere- niging een bingo en een loterij. Ook deze vinden plaats in De Vijverhof en begint om 20.00 uur. De zaal is open vanaf half acht. Voor leden kost een bingokaart 6 gulden, voor niet-leden 12 gulden. KASTEEL VOOR BOS, NATUUR EN LANDSCHAP Tel. 035-542 04 46 Kasteel Groeneveld houdt zaterdag 3 mei de derde Gorterlezing. De lezing, onderdeel uit een reeks van tien, draagt als titel met zich mee 'Observatie en verslag'. Literair journaliste en recensen te Mirjam van Hengel gaat deze avond in gesprek met Adriaan Morriën en Herman de Coninck. Morriën heeft duidelijk oog voor details en nuances. De dichter maakte veel schrijversportretten, vertalingen en es says. Bovendien schreef hij als resensent voor het Parool. De Coninck is een scherpzinnig essayist die zijn dichterschap combineert met een functie als hoofdredacteur van het Nieuwe Wereld Tijdschrift. Dit jaar is hij ook voorzitter van de VSB Poëzieprijs. Net als op de vorige avonden presen teert actrice Ineke Holzhaus met pianist Polo de Haas een selectie van Herman Gorters gedichten. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is 25 gulden per persoon. Voor informatie en reserveringen kan men terecht bij Monica Nellestijn van kasteel Groeneveld (tel. 5420446). AV Pijnenburg Op zaterdag 26 april was de eerste baancompetitie voor de C/D junioren van AV Pijnenburg te Amsterdam. Na dine de Goede zorgde voor een evena ring van het clubrecord op het onder deel 80 meter horden in een tijd van 12.9 seconden. Als ploeg eindigde de meisjes D op de derde plaats en de meisjes C op de tweede plaats. Red Stars In een beslissingswedstrijd om het kam pioenschap heeft zowel het tweede mi- niteam als de jongens aspirantenploeg van Red Stars aan het kortste eind ge trokken. De mini's verloren in sporthal Beukendal met 31-35 van BZ'72, de aspiranten redden het niet tegen Prisma College: 49-61. Toch sloot de basketbal club een goed seizoen af. Alle jeugd- teams werden tweede, derde of vierde. Op vrijdag 16 mei worden in Beuken dal tussen 18.00 en 21.00 uur 'try-outs' gehouden voor de jeugd van 13-14,15- 16 en 17-19 jaar. Aan de hand hiervan worden de team-indelingen gemaakt voor het nieuwe seizoen. Ook niet-le den kunnen meedoen als ze vooraf even bellen met Joke Renzenbrink (tel. 6011719) of Nel Dijksma (tel. 6018558). Van vrijdag 30 mei tot en met zondag 1 juni wordt voor de basketbaljeugd tot en met 15 jaar een trainingsweekeinde gehouden. De Eemvogels De Cl legde in de eerste helft (2-0) de basis voor de 3-1-overwinning op Odik C4. Bij de Dl was het halverwege het duel met KVO nog 2-2, maar Petrick Friebel en Nando Kraaikamp maakten de beslissende treffers. Ook de F1 won. Het jongste team was te sterk voor DOS: 0-4. Soester Schaak Club Tijdens de slotronde van de nationale jeugdcompetitie zijn de junioren als vier de geëindigd. Het team had uitzicht op de hoofdprijs, maar verloor de laatste wedstrijd van Schaakmaat: 3-1. Bij de regionale kampioenschappen pro longeerde de tienjarige Daniël Stellwa- gen zijn titel bij de schakers die geboren zijn in 1987. Hij behaalde de maximale score van negen-uit-negen en mag in juni zijn nationale titel verdedigen. Het Schaakfestival is uitgebreid met een kindertoernooi dat op donderdag 8 mei (Hemelvaartsdag) zal worden gehou den. Maximaal dertig basisscholieren kunnen meedoen door zich telefonisch aan te melden: 6025028 of 0653- 264115. Het inschrijfgeld bedraagt vijf gulden. Er worden zeven ronden ge speeld. De Schieter In Lelystad heeft Christiaan Rietveld het seizoen geopend met een goede eindtijd in een run-bike-run over 5, 20 en 2,5 kilometer. De vijftienjarige Soes- terberger eindigde in 1.04.10, hetgeen hem de derde plaats in zijn leeftijds groep opleverde. Hees 1 Met uitzondering van de A-junioren werden alle wedstrijden gewonnen. On der aanmoediging van een groot en en thousiast publiek wonnen de F-jes van het veel sterker geachte WZA. De E- pupillen zijn kampioen geworden met een totaalscore van 42 punten uit 15 wedstrijden en een doelsaldo van 134- 38. Ondanks een tegendoelpunt in de eerste minuut werd een grote zege ge boekt: 11-1. SEC Om zeker te zijn van een kampioen schap moest de Dl pupillen minimaal gelijkspelen bij WZ'49 Dl. Het verloor echter met 5-1 waardoor zij de laatste drie wedstrijden beslist niet mogen ver liezen. Ze hopen via hun doelsaldo de kampioensvlag te hijsen, zo rond de tiende mei. Hierna volgen op 17 en 24 mei de thuis- en uittoernooien voor alle jeugdteams. Voor de pupillen volgt het voetbalkamp op 31 mei en 1 juni. Soest De SO Soest jeugd behaalde zaterdag 54 punten in 31 wedstrijden. Na de doordeweekse overwinning op Can- dia'66 in Rhenen won de Al ook haar laatste wedstrijd. In Culemborg werd Vriendenschaar met 3-0 verslagen. Bei de B-juniorenteams lieten op eigen véld de punten aan de tegenstander. De Cl kon de achterstand op koploper KVVA niet verkleinen. In Amersfoort bleef de onderlinge confrontatie onbeslist, waar de C2 en C3 wel wonnen. Op de D3 na speelden alle D-pupillen thuis. D2, D4, D5 en D7 hielden de punten in Soest. De grootste overwinning was voor de D5 dat met 13-1 van KVVA won. VVZ'49 De Al gaf een voorsprong uit handen en moest de winst aan de tegenstander laten. De A2 speelde uit tegen Ter- schuurse Boys. Dit team met drie F-jes in de ploeg speelde verdienstelijk, maar door vooral "scheidsrechtelijke dwalin gen" kreeg het verlies gestalte. De BI kon het ook deze week niet redden. De tegenstander was net even iets beter. De Dl speelde de belangrijke derby tegen SEC Dl. Een sterk gemotiveerd VVZ'49 speelde goed en maakte de weg vrij voor een kampioenschap: 5-1. De Duinkikkers Zaterdag 26 april zwommen De Duin- kikkers in Zeist een internationale wed strijd. De deelnemende verenigingen waren DJK Dudweiler (D), De Kwakel Utrecht, U.Z.S.C. Utrecht, De Zwoer Driebergen en ZC Zeist. De Duinkik kers kwamen met de grootste groep, 46 zwemmers van zowel de wedstrijdgroep als de recreatieve groep. De zwemmers van de wedstrijdgroep behaalde 31 per soonlijke records, 2 clubrecords, 12 eer ste, 9 tweede en 7 derde plaatsen. Persoonlijke records werden gezwom men door o.a. de nieuwkomers Emily Janssen (16,5 sec) en Mirjam Rekelhof (7,1 sec). Peter Oosthof verbeterde zijn 200 meter wisselslag met 7 seconden. AV Pijnenburg Meisjes D junioren: Estafette: 4 x 60 meter 34.8 seconden. Hoog: Amanda 1.10 m., Christel 1.20 m.; speer: Enneke 16.64 m., Suzanne 15.48 m.; 60 m.H: Marlies 12.9 sec., Kim 13.3 sec., Elise 13.6 sec.; ver: Rian- ne 3.91 m., Marlies 3.91 m.; kogel: Enneke 8.01 m., Suzanne 7.75 m.; 1000 m.: Maaike 3.45 min., Marijke 3.47 min., Kim 3.52 min; discus: Maaike 17.05 m., Christel 16.90 m.; 60 m.: Amanda 8.8 sec., Elise 9.3 sec., Ma rijke 9.8 sec. Meisjes C junioren: Estafette: 4 x 80 meter 41.9 sec.; hoog: Saskia 1.35 m.; speer: Da- niëlle 14.54 m.; 80 m. horden: Nadine 12.9 sec., Daniëlle 17.2 sec.; ver: Jiske 4.42 m.; kogel: Laura 9.80 m.; 1000 m. Jiske 3.26 min., Marloes 3.43 min; discus Nadine 26.74 m.; 80 m. Paulien 10.3 sec., Saskia 11.9 sec. Soester Bowling vereniging Jeugd maandag: Looney Tunes - Spetters 5- 0; Bowling Boys - Dubbel 5-0; Splitjes - Pin- nekes Vk-Vh. Senioren maandag: Big Splitters - Resto Girls 5-0; Keien - No Name 2-3; Langenoord - Boule d'Or 5-0; Lonely Loosers - Baanbre kers 5-0; De Enghe - Teamwork 5-0; v. Ede - Raadhuis 14-1. Senioren dinsdag: Dreamteam - Lucky Stri kes 0-5; Toverbal - Corlaat 4-1; Graphique - Raadhuis II 2-3; Karei de Stoute - Stress- less 2-3; Naadje - Heppie Hoekers 4-1; H.A.M. - Strajk 2-3; Spitsheuvel - Cobra's 4- 1; Ottifantjes - Westra/v. Schaik 4'A - Vi; BB team - Team X 5-0. WP Eemland Hindernisparkoers en ringsteken voor kinde ren van 6 tot en met 12 jaar. Groep 1:1. Denise Beemer, 2. Bo de Klerk, 3. Esmee Lensink. Groep 2: Kristien van Breuk, 2. Caroline van Duinkerken, 3. Wen- dy de Hiep. Groep 3: 1. Daphne Hooft, 2. Lisa Kolb, 3. Jose Laroy. Hees Hees Al - Amersfoortse Boys Al 1-2; Ben schop BI - Hees BI 3-8; Hees Dl - Hoog landerveen Dl 9-1; Roda'46 Ell - Hees El 1-11; Hees F1 - WZA F7 2-1. SEC Hoogland Al - SEC Al 4-2; AFC Quick 1890 BI - SEC BI 9-1; IJsselmeervogels C2 - SEC Cl 2-5; WZ'49 Dl - SEC Dl 5-1; SEC E2 - Roda'46 E8 1-9; NSC E4 - SEC E3 1-0; SO Soest F1 - SEC F1 5-2; WZA F6 - SEC F2 0-2. Soest Vriendenschaar 1 - SO Soest Al 0-3; SO Soest BI - JSV 1 1-2; SO Soest B2 - Hoe velaken 2 2-3; KVVA 1 - SO Soest Cl 1-1; KVVA 2 - SO Soest C2 1-5; KVVA 3 - SO Soest C3 1-2; SO Soest C4 - Roda 7 2-3; SO Soest Dl - JSV 1 2-3; SO Soest D2 - IJssel meervogels 3 4-1; Eemboys 1 - SO Soest D3 6-3; SO Soest D4 - Hoogland 5 7-0; SO Soest D5 - KVVA 5 13-1; SO Soest D6 - KWA 4 3-8; SO Soest D7 - CJW 5 8-1; Roda 2 - SO Soest El 2-3; Hoogland 3 - SO Soest E2 1-2; Cobu Boys 2 - SO Soest E4 4-4; SO Soest E5 - A'foortse Boys 3 3-9; CJW 5 - SO Soest E6 1-5; SO Soest E7 - Spakenburg 5 7-2; Hoogland 11 - SO Soest E8 1-4; Roda 14 - SO Soest E9 5-4; SO Soest F1 - SEC 1 5-2; Cobu Boys 2 - SO Soest F2 2-6; SO Soest F3 - Hoogland 4 2- 1; Spakenburg 2 - SO Soest F4 2-1; SO Soest F5 - Spakenburg 3 0-5; IJsselmeervo gels 6 - SO Soest F6 0-8; Roda 8 - SO Soest F7 7-1; SO Soest F8 - CJW 5 5-0; SO Soest F10 - SO Soest F9 4-6. VVZ'49 VVZ'49 Al - Saestum Al 4-6; Ter- schuurse Boys Al - WZ'49 A2 4-0; WZA B3 - WZ'49 BI 5-0; WZ'49 Dl - SEC Dl 5-1; VVZ'49 D2 - WZA D6 7-0; IJsselmeervogels E3 - WZ'49 El 0-4; WZ'49 E2 - WZA E5 13-2; CJW E4 - WZ'49 E3 1-7; Hoevelaken E4 - VVZ'49 E4 1-10- VVZ'49 F1 - Quick 1890 F3 1-2; Hoogland F8 - VVZ'49 F2 1-1; Spa kenburg F4 - VVZ'49 F3 0-3. De Duinkikkers 100 meter schoolslag: Samantha Bender I.52.0; Mattijs Wijnmalen 1.38.5; Emily Janssen 1.37.7; Hanke Schalkx 1.38.1; Mirjam Rekelhof 1.44.5; Nicole Bruij- nesteijn 1.46.5; Kim Witte 1.32.6; Leo- nie Oosthof 1.38.4; Sebastiaan Schuur man 1.35.0; Elise Hooft 1.37.9; Menno Smit 1.31.6; Robbin Blokpoel 1.37.1; Bas Buxtorff 1.32.6; Peter Oosthof 1.25.0; Vivian Spronk 1.36.9; Roel Koot 1.20.3; Astrid Buxtorff 1.32.0; Raymond Honderdors 1.26.1; Hester Vlaanderen 1.34.3; Lize van de Berg 1.30.7; Matja de Zoete 1.37.1 100 meter rugslag: Samantha Bender 1.48.7; Mattijs Wijnmalen clb 1.24.9; Emily Janssen 1.42.5; Hanke Schalkx 1.37.2; Mirjam Rekelhof 1.40.2; Nico le Bruijnesteijn 1.36.5; Kim Witte 1.27.1; Leonie Oosthof 1.26.2; Sebasti aan Schuurman 1.28.4; Paul Spronk 1.21.5; Elise Hooft 1.30.7; Menno Smit 1.26.8; Robbin Blokpoel 1.24.9; Bas Buxtorff 1.28.4; Mariska Wijnmalen 1.25.5; Peter Oosthof 1.17.5; Joanna Thijs 1.19.9; Vivian Spronk 1.15.6; As trid Buxtorff 1.24.4; Raymond Honden dors 1.12.0; Lize van de Berg 1.23.3; Annuska van Drie 1.25.4. 4 x 50 meter vrije slag: Vivian Spronk 32.8; Peter Oosthof; Joanna Thijs; Ray mond Honderdors 2.00.0. 4 x 50 meter vrije slag: Sanne Schalkx 33.8; Roel Koot; Mariska Wijnmalen; Jurgen van Nimwegen 2.02.1. 200 meter wisselslag: Sebastiaan Schuurman 3.16.0; Elise Hooft 3.09 8- Robbin Blokpoel 3.05.6; Mariska Wijn malen 3.06.7; Peter Oosthof 2.34 3- Vivian Spronk 2.52.4; Raymond Honderdors 2.34.3; Hester Vlaanderen 3.09.6; Annuska Van Drie 3.03.5. 100 meter vrije slag: Samantha Bender 1.43.3; Mattijs Wijnmalen 1.16.6; Emi ly Janssen 1.29.7; Hanke Schalkx 1.21.7; Mirjam Rekelhof 1.28.7- Nico le Bruijnesteijn 1.32.9; Kim Witte 1.19.2; Leonie Oosthof 1.11.0; Paul Spronk 1.10.2; Menno Smit 1.17.7; Bas Buxtorff 1.20.7; Jurgen van Nimwegen 1.00.3; Mariska,Wijnmalen 1.10.0; Jo anna Thijs 1.09.2; Roel Koot 1.04 0- Sanne Schalkx 1.12.5; Astrid Buxdorff 1.14.2; Hester Vlaanderen 1.12.5; Lize H2 g6 Berg U0'°: Maria de Zoete 100 meter vlinderslag: Kim Witte 1.42.4; Leonie Oosthof 1.47.5; Sebasti aan Schuurman 1.43.4; Paul Spronk clb 1.24.7; Elise Hooft 1.28.5; Bijna soeverein woi twintig punten uit volgers Soest-Zuid komende tegenstai Die zal vermoedelijk bieden dan Shot zone tenaren verlieten met het sportpark aan de enige punt dat Soestd eerste mix van Peter Huizinga. Dit verlies raid Wernsen toe aan in de single en het speeld, maar zakte in hij kon de motivatie i gen om terug te kor "Er zat meer in, ma ik tevreden zijn me winning. Zolang we we een kans houde te worden." Aldus J na de derde zege Zuid. Bij Baarn was Lian meest geduchte tege verantwoordelijk vo< die de bezoekers op haalden. Ze klopte P die nog enige conditii maar zo goed stond t baan afstapte met hel gewonnen. Ondank begon Soest-Zuid n sprong aan de dubb partijen aanbraken, v den, omdat de dame en Annouk van der de heren (Arno Jelle Groot) wonnen. De 'mixen' werden tegenstellingen. Am ontevredenheid bij V op een bedenkelijk Zijn trainer nam no, 'wanprestatie' in de moet de heer het sp< ken, maar er was ge< Terwijl ze weten dat de rit elk puntje bc Arno leidde niet, m< en Huizinga leken n ste set (4-6) orde op kwamen met 5-3 en ce van Serge van B Van Bachum pakte game, waarna Jellen den gaf. En toen wt 6-7. Verbrugh: "He vend slechte mix." Daarentegen was Ve over Fred Forger di Soest aan zijn zijde in de eerste set go> daarna via een tie- Op de Bosstraat dag 5 mei het dei balkamp van Soe lijk heeft de spoi voor het cijfer spreekt van het Voetbalkamp. Het wordt een w» Robert Roest. Dt Fortuna Sittard, dt in De Kuip op 4-4 makker Robert va tweetal verzorgt woensdag 7 mei, en van 10.45 tot 1 De 235 deelneme: nachten, krijgen vi een groot aantal n< geschoteld. Van d show en het Tour twee voorbeelde kamp wordt mee ders, vijftig traine: kers.

Soester Courant | 1997 | | pagina 17