Verhuur R.0UD 6 IJUR nieuws 1 PRIKBORDr iliche •sconcert §ing ncert Ensemble Bezuinigingsbijeenkomst over 'vuur' in NPB-kerk De Postweg (4) Versoepeling herkeuring voor de oudere WAO-ers b te PAGINA 20 DONDERDAG 1 MEI 1997 KOCK SOESTER COURANT er zonder te hard averiuskerk PAGINA 21 Waarover praatten zij: Bejaarde vrouw valt Wie hel] mij eeii ciRo handje? 603 jBurgeri^ illem Van Oosten fotoservice Rommelmarkt SWS: bijna 11.000 gulden Bibliotheek start "opzoekcursus" co Frans Pointl in De Lieve Vrouw Rechtswinkel helpt bij geschillen Herdenkingsconcert Colenso Consort voor oorlogsgraven Informatierubriek voor ouderen Helpt U mee? Geef bloed word DONOR RODE KRUIS Soest/Soesterberg Tel. (035) 602 92 76 Bloedbank Gooi en Eemland Hilversum Tel. (035) 624 50 27 Maatschappelijk werk Zondag 4 mei 1997 - 10.15 uur spreekt Ds. R.M. Nepveu uit Naarden in het gebouw van de NPB aan de Rembrandtlaan 20. Het thema van deze bijeenkomst is VUUR. U KUNT DEZE VOORDRACHT NIET MISSEN! Kerkdiensten Dief slaat slag in praktijkruimte Muziek in Utrecht Spirit ontvangt ex-discjockey Gerard de Vries Medische dienst Dierenlief Dierenleed 6, tel. 60195 77 iei e tödliche Maria" is irentegen is het ver- Ibaar. Het gegeven nehjk af op een be- e, en hoewel de te- opwekkend is, en geestig zijn, kent de tilarische momenten Je titel. Maria is een anzienlijke verschij- t onder de plicht van fe moet niet alleen n maar ook nog eens annieke vader. Haar ippen beperken zich n van vliegen. :omt het keerpunt r heimelijke verlan- laat. Ver de deur uit iet: het is de beschei- Dieter die haar be- gewekt. Hij is geen eldenaar maar een red. Zijn huis is be en kranten. Hij is ar ia beschouwt hem als hrijver. [aria's leven trekken werd ze gepest, haar door haar vader ge- echtgenote heeft ze en kiezen. De afloop veet zich te bevrijden ar vader en haar man in de armen van de dijk blijkt Maria min- tijn dan verwacht, ir. Entree f 9,- CJP/ ge Soester zal waar- ijn buidel moeten tas- ringen te betalen, die I kreeg. Hij reed zon- >romfiets, toen de po- 'an Goyenlaan maan- j negeerde het stopte- te) hoge snelheid van- /an Goyenlaan dood- tie hem te pakken krij- met het schrijven van emble met Henk Soete- ;p. Tijdens de uitvoering ia Concertante zal diri- t Pieter Goudeijaan het irade" van Kees Olthuis ma. Olthuis, fagottist in Concertgebouw Orkest, lit werk in 1990. Het is k, met allerlei grappige blazers en het slagwerk, worden besloten met de voltooide" symfonie van vooijaarconcert van de zo een vrolijk en feeste- vorden. gint om 20.15 uur. Kaar- in f 10,00 zijn vooraf te /VV Soest, bij de leden en op 15 mei bij de Pet- srk, Kerkplein 2. ter en betekenis uitste- n herdenkingsconcert op Bach-Ensemble (NBE) ;ericht en stelt zich ten or koor en/of orkest uit icomponeerd zijn tussen DO. gramma van het NBE een groep zangers en/of en samengesteld, waar- afhankelijk is van de ei- Ie uit te voeren werken het NBE bestaat uit ge- :rs. De instrumentalisten klisten zijn professionele het concert zijn in de verkrijgbaar bij o.a. de jfoort, maar kunnen ook eserveerd worden via tel. -gint om 21.00 uur. En- 'P/Pas65: f 25,-. Spnarplannen Hypotheken Pensioenen Assurantiën Telefoon 035 - 6022204 Misschien herkent u hem wel. De man die altijd roept dat het zo goed met hem gaat. En ach, dat pensioen en die fiscaal aantrekkelijke hypotheek, die komen later wel. Deze man is zeker nog niet bij de hypotheek- planners langs geweest' Door nu te handelen en de juiste keuze te maken ta.v. pensioen of hypo theek, bent u later verze kerd van een goed verzorgde toekomst. De hypotheekpiaiuiezs legt in duidelijke taal de mogelijkheden aan u uit Kom eens langs voor een gratis en vrijblijvend advies. Merk het verschil) De hypotheekplanners ".want later i« al lang begonnen... Soeaterbergsestraat 6 Soest. De NPB, de Vereniging van Vrijzin nig Godsdienstigen te Soest, sluit op zondag 4 mei haar winterpro- gramma af met een laatste bezin ningsbijeenkomst van dit seizoen. In een reeks van lezingen werden de verschillende elementen, aarde, water en lucht door een aantal prominente sprekers toegelicht. De laatste inleiding wordt gehouden over het thema "vuur". Vuur is nog steeds een van de belang rijkste symbolen. Vuur geeft zowel warmte als licht. Vuur kan vernietigen maar ook louteren. Op vuur kun je wa ter koken, maar water blust het vuur. Het element vuur wordt béhandeld door een bekend spreker, Dr. R.M. Nepveu uit Naarden. Dr. Nepveu studeerde theologie en was een groot aantal jaren voorganger bij de Vrijzinnige Geloofs gemeenschap NPB, afdeling Naarden- Bussum en Zeist. Daarnaast was hij een aantal jaren rector van het opleidingsin stituut van de NPB, waaraan hij nog als docent is verbonden. De bijeenkomst wordt gehouden in het gebouw van de NPB aan de Rem brandtlaan 20 en begint om 10.15 uur. Iedereen die belangstelling heeft mag deze bijeenkomst meemaken. Er zijn geen kosten aan verbonden. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode 11 april t/m 25 april 1997 GEBOREN: Erik, zoon van R. Cooiman en D.E.C.J. van Twist. - Steyn, zoon van R.J. Boers en A. van de Hoef. - Debbie, dochter van H. Bosson en D.H. van Vliet. - Tom Adrianus, zoon van A.H.P. van den Breemer en C.T. van de Wolfshaar. - Ramon, zoon van C.J. de Haan en J.E. De Lange. ONDERTROUWD: Johannes Jozef Zethof en Ilonka Adria- na van Suijdam. - Cornelis Klomp en Chandra-Debie Jhinkoe-Rai - Erik Her mus en Debby Francis van Amelsvoort Willem Maurits van Buuren en Jani- ne Pascal Acosta. - Jan Willem Vlastuin en Francine Anna Louise Krouwels. - Jacob Verkuijlen en Christa Hildegard Ratsak. - Petrus Anthonius van Beek en Marion Maria Cornelia van Riel. - Yu- suf Altuntas en Nesrin Akbulut. - Jan Pieter Cornelis Alblas en Monica Fen- na Cortenbach. - Hendrikus Robertus Dijkman en Lisbet Porsmose-Andersen. GETROUWD: Charles Henk Rademaker en Mariska Alida Gerarda van Diepen. - Reyer Jo hannes de Bruin en Christina Alberdi- na van Nimwegen. - Peter Daniël Bos en Esther Miriam Bos. OVERLEDEN: Maddy Mary van der Hoek. - Adriana van den Hoek, echtgenote van H. de Zeeuw. - Geertruida van der Wal. - Margaretha Johanna Kettelake, weduwe van K. Corbeij. - Elisabeth Dominicus Antonissen echtgenote van P.A.J. So- ree. - Gerrit Hendrik Verwoerd, weduw naar van A.R. van Galen. - Catharina Helena Schild, echtgenote van H.F. Rutgers. Regelmatig zal men de heren Smo- renburg (85), Van Dijk (71), Riet veld (71), Hoogstraten (69) en Knoops (64) op een woensdagmor gen in het dienstencentrum 'De Drie Eiken' zien. Onder het genot van een kopje koffie praten zij als geboren en getogen Soesterbergers over het vliegdorp van toen. Deze keer was het onderwerp: Postweg (4). 'Opa Gijtenbeek, daar beginnen we mee' en binnen een seconde zijn de he ren één en al gesprek in het verre ver leden. In werkelijkheid zijn we nog op de Van der Griendtlaan en staan tegen over het huidig perceel nummer 16, be woond door de familie Van Putten. Zo ver de heren zich kunnen herinneren heeft daarvoor op ongeveer dertig me ter achteraf de oude dubbele woning van Opa Gijtenbeek en zijn twee zonen gestaan. Daarvoor woonde er een Van Helsdingen, Ravenhorst en Steenhoven. Het was een oud huisje met weinig ruimte. Het was eigendom van Stalen hoef, de boer van Ouders Vrucht. Dan komen ze bij een dubbele woning die er nu nog staat. Rechts werd het be woond door onder andere Henk en Gearard Tammer, de familie Nys en De Cruijf en nu door Van Putten jr. Links woonden onder andere de militairen Van der Poel en Lith, de gepensioneer de heer Van Duivenbode en Maas, die in de oorlog in het distributiekantoor aan de Rademakerstraat werkte. Dan kwam de enkele woning van Gijs Hol de timmerman/aannemer, met de werk plaats achter zijn woning. Daarna werd het bewoond door Hans van jonge Gijs Tammer. n Een enkele witte woning volgt op de hoek met de Koppenlaan. Het werd ge bouwd door Gijs Hol die met Lodder een weddenschap aanging om een liter jenever. Hol moest dan in de nok van de voorgevel een gele steen metselen. Dit werd gedaan, de jenever was verdiend en de steen zit er nog in. Bodedienst de Cruijf was één van de bewoners met daarna Jan Tammer. De Koppenlaan wordt overgestoken en ze komen bij het UBO-gebouw. 'Daar is al een keer in de krant over gesproken, dus die slaan we over', was de snelle be slissing. In feite staan de heren nu op de provinciale weg, maar we laten hen maar even gaan. Naast UBO stond des tijds de woning van Hannes Tammer, die bij de waterleiding werkte, en daar na Gerrit Tammer, die naar Bunnik ver huisde als politie-agent. Inverband met de aanleg van de nieuwe weg werd het afgebroken. Daarnaast stond het kleine boerderijtje van Oude Gijtenbeek. Ver volgens woonden daar Jan Adema de melkboer, nu woonachtig aan de Kamp weg. Eerst maakte hij gebruik van een bakfiets en daarna een auto. Toen hij daarvoor een rijbewijs moest hebben kwamen de examinatoren naar Soester- berg. Hij moest een acht-figuur rijden, achteruitsteken en parkeren en met een dikke doos sigaren voor de examinato ren kreeg hij het rijbewijs. Maar ook deze woning werd vanwege de nieuwe weg verwijderd. Dan kwam een stukje weiland waar na de oorlog veel oude legervoertuigen stonden. We zijn nu de nieuwe weg overgestoken en passeren de nieuwe woning van Piet Weerdesteijn, destijds gebouwd door de aardappelhandelaar Joop Kalder, De enkele woning van Slot de carrosserie bouwer volgt, die ze vroeger wagenma ker noemden. Hij deed veel aan koets werk en rijtuigen en na de oorlog bouw de hij de oude Canadese legervoertui gen om tot redelijke vrachtauto's. Een aantal dubbele woningen volgen, waarvan de heren niet veel weten. Na men als Licht, Bleeksma, Henk en Wil lem Wijnands, van Hooft. Kraats, Zijt- veld en Claassens gieren over de tafel. Maar op de vraag wie er nu wonen wordt de schrijver vol verbazing aange keken. Het is tevens tijd om deze afle vering te beëindigen. De volgende keer wordt de rest van de Postweg met rechtsaf de Batenburglaan besproken. Met een 'waar blijven de beloofde foto's vertrekt ook Knoops. Met onmiddel lijk overspringend op: 'Ik kan nog net even een visje op de markt halen'. Vanaf 1 mei worden voor de eenma lige herbeoordeling WAO-ers opge roepen, die op 1 augustus 1993 45 tot 50 jaar oud waren. Na lang aandringen, ook van de mede werkers van het WAO-spreekuur, heeft de politiek erin toegestemd voor deze groep ouderen de veel gunstigere oude keuringskriteria te blijven hanteren. De belangrijkste zijn: Er wordt nog uitsluitend gekeken naar vroeger werk en een vak dat bij de op leiding past. Er wordt rekening gehouden met de kansen op de arbeidsmarkt. In de praktijk zal dit betekenen dat bij de keuring veel meer dan voorheen vol- ledige arbeidsongeschiktheid wordt vastgesteld. Omdat nieuwe regelingen wel eens aanloopproblemen kennen, worden belanghebbenden geadviseerd hun situatie met het WAO-Spreekuur door te nemen, liefst nog voordat de oproep in de bus valt. Overigens kun nen de medewerkers van het spreekuur vertellen wanneer men de oproep mag (en moet) verwachten. Het spreekuur in Soest en Baarn streeft er naar WAO-ers te steunen in hun be langen, die voortvloeien uit arbeidson geschiktheid. Zij doet dit vrijwilligers werk door voorlichting en zo nodig daadwerkelijk ondersteuning. De inloopspreekuren woeden gehouden vanaf 14.00 uur: Soest: Stichting Thuiszorg en Maat schappelijk Werk, Burgemeester Grote straat 74: Op de tweede en vierde woensdag van de maand. Bij het oversteken van de Beukenlaan is maandag om 15.00 uur een 87-jarige vrouw ten val gekomen. De slecht ter been zijnde dame is met een fractuur aan haar linkerschouder naar Medisch Centrum Molendael in Baarn gebracht. Na de behandeling mocht ze weer naar huis. 'Met geld hen ik en 400.000 andere reumapatiënten geholpen. U geeft toch ook?' Nationaal Reumafonds (£j>) Den Haag. Bank 70 70 70 848. Verkoop Verhuur Reparaties van gereedschappen en machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg37b - Tel. 6019589 Soesidijk De rommelmarkt van Stichting Wel zijnswerk Soest heeft f 10.672,- opge bracht. Dankzij alle medewerkers en alle bezoekers van de 27e rommelmarkt is de stichting in staat om inventaris te vernieuwen. Dit jaar gaat f 1000,- van de opbrengst naar een nieuw te starten kinderdagverblijf in Tuzla, een plaatsje in Bosnië. Zoals bekend wordt deze ac tie georganiseerd door het Soester Vre- desplatform. De stichting bedankt iedereen die een bijdrage heeft geleverd aan de rommel markt; in het bijzonder de bedrijven en winkels die het evenement op welke manier dan ook gesponsord hebben: Restaurant v.d. Brink, Dessa, King's Palace, de Smickel, In den Houten Klomp, Kwalita- ria Nieuwerhoek, La Pergola, Scholten bloe men en planten, Bloemenhuis Flora, 't Vaar- derhoogt, Oudwater, Big Boss Wolfsen BV, Juwelier Colitico, Foto Swager, Nic van Dam, Davo BV, Wortmann, Telesonic Record Company, Gemar Gezinsmarkt, Gebr. van Woerkom, RWA De Stapsteen, De Gouden Snaar, Stam BV, Hulleman Optiek, Ans Haarmode, G.V. de Munt BV, Intratuin A'foort, Karwei, Midds for you, Tromslager, IJssalon Nieuwerhoek, Jac. de Bruin, Otak, Hoka snacks, Hoogvliet, De Groot, Wibra BV, Brezan, Van Dasselaar en Albert Heijn Smitshof. De bibliotheek start een cursus van één ochtend waarin de bibliotheekgebruiker vertrouwd raakt met de computercata logus. Er wordt bijvoorbeeld behandeld hoe lezers een boek kunnen vinden waarvan alleen de titel bekend is of hoe zoveel mogelijk informatie over één on derwerp vergaard kan worden. De cur sus zal plaatsvinden op de dinsdagoch tend. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden bij de balie van de biblio theek aan de Albert Cuyplaan 202. Bij voldoende deelnemers begint de cursus eind mei. De dichter/verteller Frans Pointl (1933) is op zondagmiddag 11 mei om 13.00 uur te gast in de Grote Zaal van het Amersfoortse theater "De Lieve Vrouw" bij de Stichting Literaire Evenementen Eemland (SLEE). Pointl begon op zijn achtenveertigste met het schrijven van verhalen en publiceerde in Hollands Maandblad, De Tweede Ronde, Maat staf en Tirade. Als dichter was hij dit jaar tijdens De Nacht van de Poëzie in Utrecht één van de hoogtepunten van de avond. In 1989 verscheen de verhalenbundel De kip die over de soep vloog". De bundel, die genomineerd werd voor de AKO-literatuurprijs, bevat verhalen over z'n jeugd, over het leven alleen met z'n moeder, een joodse vrouw van wie vrijwel de hele familie in de oorlog was omgekomen, en over afgrijselijke hospi ta's. In 1990 volgde de tweede bundel, "De aanraking", in 1991 gevolgd door de dichtbundel "Het Albanese wonder kind". Zijn meest recente verhalenbun del kreeg de titel "Rijke mensen hebben moeilijke maten" (1993). In 1995 ver scheen de verzamelbundel "Ongeluk is ook een soort geluk". Reserveren is gewenst: tel. 033- 4618865. Toegang: f 10,- CJP/PAS 65 f 7,50, donateurs gratis. Steenhoffstraat 9A, tel. 601 20 75 In "Beleef de natuur in Nederland in elf karakteristieke landschappen" kan men aan de hand van 30 bijzondere wandel en fietsroutes de verschillende land schappen van ons land verkennen en zo'n 400 planten en dieren beter leren kennen. Tevens kan men interessante informatie aantreffen over het ontstaan van landschappen, waarbij natuur en cultuur hand in hand gaan. Het boek kost f29,95. Waar men vlinders van in de buik kan krijgen, zijn de verschillende Vlinder routes die de ANWB dit jaar heeft uit gezet. In het kader van de Grote Zomer Vlinderactie is een 29-tal fiets- en wan delroutes uitgezet door alle provincies heen. Elke route kan men voor f 5,00 per stuk kopen. Een routebeschrijving en kaartje wijzen de weg; tevens wordt uiteraard verteld waar men op de route welk soort vlinders goed zult kunnen aanteffen op welke soort bloemen. Twee voorbeelden dicht bij huis: op de Utrechtse Heuvelrug is een 22 kilome ter lange fietsroute uitgezet (Leersum- se Veld: omgeving Doorn en Leersum), een aardige wandelroute treft men aan in de Betuwe tussen Culemborg en Geldermalsen. De Rechtswinkel is een instantie die vrijblijvend helpt bij het oplossen van kwesties op gerechtelijk gebied. Ge dacht kan worden aan huurgeschillen, arbeidsrechtelijke kwesties, echtschei ding, burenruzies en meningsverschillen met de overheid. Samen met de cliënt wordt gekeken wat de beste manier is om het probleem op te lossen. Zo kan er geadviseerd worden om naar een ad vocaat te stappen of naar een instantie die de klant verder kan helpen. De Rechtswinkel Baarn houdt elke dinsdag avond spreekuur van 19:30 uur tot 20:30 uur in het gebouw van Thuis zorg/Maatschappelijk Werk aan de Eemnesserweg 10 te Baarn. De opbrengst van het herdenkingscon cert dat het Colenso Consort uit Soest op 3 mei uitvoert in de Pauluskerk in Baarn komt ten goede aan de Oorlogs gravenstichting. Deze stichting werd opgericht in 1946 met als doel het in richten, instandhouden en verzorgen van de Nederlandse oorlogsgraven, waar ter wereld ook gelegen. Een doel stelling, ingegeven en gedragen door gevoelens van respect en piëteit jegens al diegenen die gestreden hebben voor de vrijheid van ons volk of die ten of fer zijn gevallen aan onderdrukking en vervolging door de vijand. De stichting vervult deze nationale ereplicht nu ruim 50 jaar: werkzaamheden die grotendeels in stilte worden verricht. Ook in de toekomst zal de Oorlogsgra venstichting blijven waken over hetgeen tot stand werd gebracht, ter nagedach tenis van de Nederlandse en geallieerde oorlogsslachtoffers. Om dit uit te kun nen dragen naar de jongeren van deze tijd is de stichting doende een lespakket te ontwikkelen voor middelbare scholie ren, waaruit duidelijk zal worden waar aan wij onze vrijheid te danken hebben. Als motto werd gekozen: "Daar wordt duidelijk dat elk mens telt." De Lionsclub Eemland onderschrijft dit motto en steunt het doel, dat ook ge richt is op de toekomst, van harte. Kaarten a f 25,- zijn op zaterdag 3 mei verkrijgbaar aan de kerk en voordien o.m. bij de plaatselijke VVV. Kinderparadijs De Vrije Teugel Vëdelaarpad 53, tel. 6018136 Bejaardenhulp en gezinsverzorging Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk, tel. 6036800. Voor Soesterberg bovendien: Centrum voor Maatschap pelijke Dienstverlening Zeist, tel. 030- 6924764. Wijkverpleging en uitlenen van verpleegartikelen: Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht, tel. 06-8344*. Warme-maaltijdenvoorziening: A. Thuisbezorging: tel. 6016324 (Molenschot); B. Restaurant voorziening in bejaardencentra: Braamhage, tel. 6013851 Gr. Engendaal, tel. 6015251 Mariënburg, tel. 6022044 Molenstraat, tel. 6016324 Voor de restaurantvoorziening dient men 55 jaar of ouder te zijn. Minstens twee dagen van te voren opgeven bij desbetreffend bejaardencentrum. Personenalarmering: Voor informatie en aanmelding, tel. 6014114. b.g.g. Secretariaat SWOS, tel. 6023681. Kortdurende noodhulp: Stichting Hulpdienst Soesterberg, tel. 0346-351789 of 352097. Sociaal-culturele activiteiten: in de dienstencentra, en andere locaties, bijv. bejaardengymnastiek, zwemmen, yoga, biljarten, kegelen, bowling, tafel tennis, badminton, fietsen, volksdansen, stijldansen, tekenen en schilderen, cur sussen Engels en Frans, bridge, zang koor, toneelclub enz. Algem. informatie te verkrijgen bij: SWOS, Dalplein 6, 3762 BP Soest, tel. 6023681; Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat 475, Soest, tel. 6010607; De Vijverhof, Klarinet 39, Soest, tel. 6023139; De Drie Eiken, Dorpsplein 18, Soester berg, tel. 0346-351402. Vereniging Groepswonen Ouderen in Soest (GOS) Postbus 129, 3760 AC Soest. Seniorenvoorlichting Voor 55+-ers met een beperkt inkomen, die vragen hebben op het gebied van de sociale voorzieningen, subsidies, kwijt scheldingsregelingen, enz. Alle werkdagen 9.00-12.00 uur, tel. 6027997. Klusjesdienst Klusjesdienst voor ouderen, tel. 6023681. Centraal Meldpunt Vrijwilligers hulp Hulpvragen: elke werkdag 9.30-11.00 uur, tel. 6031119. Kinderparadijs De Vrije Teugel is iedere dag geopend van 8.00 tot 18.00 uur en vrij toegankelijk voor iedereen die van de omgeving en de dieren wil genieten. Hieronder de vaste activiteiten. Maandag 9.30-11.30 uur Natuureducatieles. 13.15-15.15 uur Natuureducatieles. 15.45-17.45 uur Verjaardagspartijtjes. Dinsdag 9.30-11.30 uur Natuureducatieles. 13.15-15.15 uur Natuureducatieles. 15.45-17.45 uur Verjaardagspartijtjes. Woensdag 9.30-11.30 uur Natuureducatieles. 9.30-11.30 uur Peuterouderochtend. 14.00-16.00 uur instuif voor 4 tot en met 12 jaar met veel verschillende acti viteiten. Donderdag 9.30-11.30 uur Natuureducatieles. 9.30-11.30 uur Handenarbeid voor volwassenen. 15.45-17.45 uur Verjaardagspartijtjes. Vrijdag 14.00-18.00 uur Verjaardagspartijtjes. 19.00-21.00 uur Iedere eerste en derde vrijdag van de maand Kinderdisco; Iedere tweede en vierde vrijdag van de maand disco met veel activiteiten voor jarige kinderen en hun vriendjes. Zaterdag 13.30-16.00 uur Verjaardagspartijtjes. Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht. Bureau Soest: Burg. Grothestraat 74, 3761 CN Soest, tel. 6036800, fax 6036888. Spreekuren: Thuiszorg: - Soest: werkdagen van 9.00-10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 6019004. Maatschappelijk werk - Soest: werkdagen van 9.00-10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 6019004. - Soesterberg: van 9.30-10.30 uur, (al leen op woensdag) geref.kerk, Gen. Winkelmanstraat 103, tel. 0346- 352606. - Soest-Zuid: woensdag 9.00-11.00 uur, tel. 6013750, Gezondheidscentrum de Bundeling, Schoutenkampweg 4. Buiten kantooruren kan u, voor uitslui tend telefonische hulp, bellen met de THD te Hilversum, tel. 6024555. Zo nodig kan de THD één van de maat schappelijk werkers bereiken. Sociale Dienstverlening gemeente Soest, afd. Maatschappelijk Werk. - Spreekuur maatschappelijk werk: werkdagen 8.30-10.00 uur, gemeente huis, Raadhuisplein 1, tel. 6094311, toe stel 56. Sociale Verzekeringsbank, district Amersfoort (vh. Raad van Arbeid). Informatie over kinderbijslag, AOW- pensioen, weduwen- en wezenpensioen, rentezegels. - Spreekuur Soest: vrijdag 10.00-11.00 uur, gemeentehuis, Raadhuisplein 1. Christelijk maatschappelijk werk. Spreekuur Soest: iedere maandag 9.00- 10.00 uur in de Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2, tel. 6015708. Op andere dagen 8.30-10.00 uur en 13.00-13.30 uur bereikbaar in Huizen, tel. 5250132. VERENIGING VAN VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN NPbI TE SOEST Zaterdag 3 mei ROOMS-KATHOLIEKE KERK Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19.00 eucharistie; gemengd koor Zondag 4 mei ROOMS-KATHOLIEKE KERK H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 09.30 eucharistie; Cantate Domino Joanneskerk, Willaertstraat 51 11.00 communie; samenzang Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10.30 eucharistie; parochiekoor Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 11.00 eucharistie; samenzang HERVORMD/GEREFORMEERD (Federatie 'Samen op Weg') Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 ds. H. Gijsen De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 ds. H.R. van Heil Oude Kerk, Torenstraat 1 09.00 en 10.00 ds. M.R. Limburg-Klok ke HERVORMDE GEMEENTE Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 ds. H. van Ginkel, Goes 17.00 ds. R. van Kooten CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 09.30 en 16.30 ds. J. Slagboom GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 10.00 ds. G. Blijdorp, Wageningen 17.00 ds. J. Wesseling, Ede GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehobothkerk, Dalweg 44 geen opgave NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 dr. R.M. Nepveu, Naarden EV. GEMEENTE IN DE RUIMTE Insingerstraat 39-53 10.00 S. McConnell CHRISTENGEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 15.00 Louis Boer; doopdienst (Kraan- vogelstraat 1, Amersfoort) NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Zondag 9.30 en 17.00 uur; woensdag 20.00 uur JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 18 Gemeente Soest: dinsdag 19.25 uur; zaterdag 18.00 uur Gemeente Baarn: zondag 10.00 uur; donderdag 19.25 uur Soesterberg Zie Soesterbergse pagina Baarn DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63B 10.30 mr. F. Ph. Groeneveld NED. GEREFORMEERDE KERK Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10.00 drs. H. de Jong, Zeist M.C. MOLENDAEL Molenweg 2 10.00 ds. J.W. Huisman, Soest LEGER DES HEILS De Wetstraat 25 10.00 kapt. Th. Kruisinga Amersfoort EVANGELISCH-LUTHERS Lutherse kerk, Langestraat 61 10.30 ds. K. v.d. Horst ORTHODOX Parochie van de H. Cornelius de Honderdman, Bloemweg 11 woensdag 19.00 vespers zaterdag 19.00 vespers zondag 09.00 'metten zondag 10.45 goddelijke liturgie Tijdens een behandeling bij een fysio therapeut aan de Koninginnelaan zijn van een 29-jarige Baarnse vrouw haar helm, sleutels en wat persoonlijke pa pieren gestolen. De sleutels en papieren zaten in haar jas die ze samen met haar helm in de garderobe had achtergelaten. Toen zij buiten kwam, bleek ook de brommer weg te zijn. De vrouw heeft aangifte gedaan bij de politie. Zaterdag 3 mei, Domkerk: Requiem van Gabriel Fauré, door solisten, koor en orkest van de Domcantorij o.l.v. Remco de Graas. Aanvang 15.30 uur. Toegang vrij. Op radiogebied was hij jarenlang een fenomeen, de Nederlandstalige muziek zat hem in het bloed, hij maakte hits en stapt tegenwoordig als paragnost/psy- choloog door het leven. Gerard de Vries is daarom uitgenodigd door Spirit, het centrum voor alternatieve geneeswijzen in Soest. Vanavond komt De Vries om de psychologische kant van het paranor male te belichten en praat over de pijn die een mens heeft als hij wordt afgewe zen. Om 20.00 uur begint hij te vertel len in buurthuis De Eng aan de Albert Cuyplaan. Belangstellenden die geen abonnementhouder zijn, moeten 7,50 gulden entree betalen. Voor meer infor matie, tel. 6021962. Zaterdag 3 mei en zondag 4 mei HUISARTS Zaterdag 08.00 - zondag 24.00 uur: B.E. Spelberg (A), Klarinet 37, tel. 6025544. H.B. Huitema (B), Regentesselaan 14, tel. 6012388. Groepsindeling: A: Bavinck, Van Dorssen, Van Kranenburg, Krijger, Mout, Rupert, Spelberg, Walter. B: Von Bartheld, Chavannes/Verberne, Hui tema, Oudshoorn, Nicolas, Overbeek, Smits- Schaffels. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbel len! APOTHEEK Vanaf vrijdag 17.30 uur: Apotheek Overhees, Tamboerijn 35, tel. 6025073. TANDARTS a terdag en zondag 13.00-13.30 uur: F.A. Soors d'Ancona Larixlaan 16, tel. 6013842. DIERENARTS Vrijdag 20.00 - zondag 24.00 uur: Grote huisdieren: W. Tander (Bunschoten), Vivaldiweg 39, tel. 033-2984455. Kleine huisdieren: E. Klein-Benes, Ereprijsstraat 23, tel. 6014211. M.C. MOLENDAEL Bezoekadres Soest: Dalplein 61, tel. 6092911, maandag-vrijdag 08.00-17.00 uur. Bezoekadres Baarn: Molenweg 2, Baarn, tel. 5482511. Bezoektijden: Alle afdelingen Dagelijks 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur; op zondag tevens 11.00-11.30 uur. Uitzonderingen: Kinderafdeling Doorlopend bezoek voor familie; ove rig bezoek: 15.00-16.30 uur. Kraamafdeling Voor vaders en kinderen: 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur; overig bezoek: 15.30-16.30 en 19.00-20.00 uur. Special Care Dagelijks 11.00-11.30, 15.00-15.30 en 19.30-20.00 uur. <tekstvet>* Spoedei sende hulp Zeven dagen per week, 24 uur per dag, in m.c. Molendael Baarn, Molenweg 2, Baarn, tel. 5482511. KRUISWERK Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht: 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 0900 -8344* (20 ct. per minuut). RODE KRUIS/BLOEDBANK Aanmelding nieuwe bloeddonoren: Bloedbank Gooi en Eemland, Rem brandtlaan 31,1213 BE Hilversum, tel. 035-6245027; Donorwerving Rode Kruis afdeling Soest/Soesterberg, Amnestylaan 76, 3765 EX Soest, tel. 6029276. Secretariaat Rode Kruis Soest/Soester berg: tel. 6017973. Amivedi, telefoon 60134 87 I VERMIST: Kater, zwart, geel vlooienbandje met belletje en naamkokertje, jong, Gooyer- gracht (Eemnes). Kater, zwart, witte bef, witte teentjes aan de 4 voetjes, schud altijd met de kop, Amnestylaan (Soest). Kater, rood, 2 kleine zwarte puntjes op neus, 4 witte sokjes, wit op buik, mid del-groot, Hoofdstraat (Baarn). Kater, zwart, scheef wit blesje, dikke onderlip, Soesterbergsestraat (Soest). Lapjespoes, bruin/zwart/wit, klein kop je overwegend donker, tenger, hoog zwanger (loopt "op alle dag")!!!, Patrijs gang (Soest) Wilt U als U in de buurt van de Patrijs gang woont extra goed opletten het is nl. ook mogelijk dat de kittens al gebo ren zijn. Kijk in Uw schuur, garage of onder struiken. Namens de eigenaar: Dank U). Poes, zwart, klein wit vlekje op de borst, wit op de buik, litteken(tje) t.h.v. knie tje, erg schuw, zwarte vlooienband. Schaepmanstraat (Soest). GEVONDEN: Teckel-achtige hond, reu, bruin, loslo pend gevonden in Baarnse bos. Kater, zwart/wit, 4 witte sokjes, wit streepje op neus, wit op buik, wit punt je a/d staart, redelijk jong, Stationsweg (Soest). Kater, zwart, normaal tot slank ge bouwd, geschatte leeftijd 2 jr. Soester bergsestraat (Soest) Poes, zwart, waarschijnlijk nog geen jaar, Zandheuvelweg (Eemnes) Konijn, grijs/wit, beschadigd oor, blind aan 1 oog, Talmalaan (Soest). Tamme rat, beige/wit.

Soester Courant | 1997 | | pagina 20