OP'T HOOGT muförm> Lintjesregen treft bekende Soesters Milieu-specialist uit Soester raad Vervuilde vijvers worden ververst ai 1 ACTUEEL JVan Breukelen Vast-goed VIJVERBODEM -BETREDFm C Letsel fietser Service bij .Schoemaker DE TROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist 035-6022871 Steenhoff straat 58 PAGINA 4 vr DONDERDAG 1 MEI 1997 SOESTER COURANT PAGINA 5 Koninklijke onderscheiding voor CDA-er Jan Zwaanenburg Defect verholpen, meeste vijvers leeggepompt Jan Visser neemt afscheid van gemeenteraad kantoorvakhandel ACTUEEL SOESTER STRATENLOOP f31S.000,- k.k. Burgemeester en wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 26 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW) bekend, dat zij besloten hebben I. Op woensdag 21 mei 1997 van 16.30 uur tot 22.00 uur het parkeerterrein van de Smitshof aan de zijde van de Weegbreestraat door middel van bord Cl van bijlage I van het RW-90 gesloten te verklaren voor alle verkeer; II. Van een half uur voor de start tot een half uur na afloop van de Soester Stra tenloop de volgende wegen door middel van bord Cl van bijlage I van het RW-90 gesloten te verklaren voor alle verkeer: Valeriaanstraat; Varenstraat; Weegbreestraat, tussen Valeriaanstraat en de oprit naar het parkeerterrein van de Smitshof; Smitsweg, tussen de oprit van het parkeerterrein van de Smitshof en de Weegbreestraat; N.B.: Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethouders binnen zes weken na de datum van de bekend making. Het bezwaar dient te worden gericht aan het college van B&W van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Hoofdstuk 6 (algemene bepalingen over bezwaar) en de afdelingen 7.1 en 7.2 (bij zondere bepalingen over bezwaar) van de Algemene wet bestuursrecht zijn van toepassing. Indien bezwaar is gemaakt kan ook om een voorlopige voorziening worden ge vraagd, als er tijdelijke maatregelen nodig zijn waarmee niet tot de beslissing op het bezwaarschrift kan worden gewacht. Het verzoek moet worden gedaan bij de president van de rechtbank te Utrecht, Postbus 16005, 3500 DA te Utrecht. Daarbij is een griffierecht verschuldigd van 200,- voor een natuurlijk persoon of 400,- voor een rechtspersoon. Titel 8.3 van de Algemene wet bestuursrecht is van toepassing. EERSTE WIJZIGING BESTEMMINGSPLAN SOEST-ZU1D Gedeputeerde staten van Utrecht maken ingevolge artikel 3:42 Awb bekend dat zij in hun vergadering van 25 maart 1997, onder toepasing van artikel 11, lid 4 WRO, hebben besloten tot goedkeuring van het besluit van burgemeester en wet houders van de gemeente Soest tot vaststelling van het wijzigingsplan "Eerste wij ziging bestemmingsplan Soest-Zuid". Het wijzigingsplan is bedoeld om nabij het winkelcentrum aan de Soesterbergsestraat enkele ontworpen gebouwen enigszins anders te kunnen bouwen dan was voorzien bij de vaststelling van het bestemmings plan in 1995. Het betreft een woonappartementengebouw aan het Driftje en de zogenaamde noordelijke pleinwand tussen de Schoutenkampweg en de Soester bergsestraat. Het besluit tot goedkeuring en het wijzigingsplan kunnen worden ingezien in het gemeentehuis van Soest gedurende de in deze gemeente geldende openingstijden, alsmede in het provinciehuis Rijnsweerd, Pythagoraslaan 101 te Utrecht (kamer F 2.20, tel.: 030 - 2582118) op werkdagen van 9.00 - 12.00 en van 14.00 - 16.00 uur. Het verdient de voorkeur vooraf telefonisch een afspraak te maken. Beroep Overeenkomstig het bepaalde in artikel 11, lid 6 WRO kan een belanghebbende beroep instellen tegen het besluit tot goedkeuring bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De ter mijn voor het indienen van een beroep bedraagt ingevolge artikel 6:7 Awb zes weken en vangt aan op vrijdag 2 mei 1997. Inwerkingtreding Op grond van het bepaalde in artikel 11, lid 6 WRO, juncto artikel 28, lid 8 WRO treedt het besluit tot goedkeuring van het wijzigingsplan in werking daags na af loop van de beroepstermijn. Indien binnen de beroepstermijn een verzoek om voor lopig voorziening is ingediend bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, treedt het be sluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. f 169.000,- k.k. f 169.000,- k.k. plaats Soest adres EREPRIJSSTRAAT woning rustig gelegen drive-in woning, tussenwoning, bouwjaar ca. 1970 indeling hal, garage, tuin met blokhut, tuinkamer en slaapkamer met wastafel verdieping woonkamer met open haard, keuken met balkon, toilet. Vanuit de woonkamer een trap naar de 2e verdieping met 2 ruime slaapkomers, bodkomer met ligbad, dubbele wastafel en 2e toilet algemeen deze woning verkeert in redelijke staat van onderhoud. Oppervlakte ca. 150m2 DRIVE-IN WONING Gevraagde koopsom f275.000,-k.k. MODERNE MIDDENWONING MET BERGING Gevraagde koopsom 3-KAMERAPPARTEMENT MET BERGING 3-KAMERAPPARTEMENT MET BERGING Een veertienjarige jongen uit Soest heeft een pijnlijke heup en zere benen over gehouden aan een aanrijding op de Eemweg. Hij fietste zaterdagmorgen omstreeks half twaalf vanaf het dieren- pension de Eemweg op en verleende daarbij geen voorrang aan een 21-jari ge man die in zijn auto naderde. Een botsing was het gevolg. De fiets en de wagen, die ook nog tegen een lantaarn paal botste die ontzet raakte, werden beschadigd. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs i verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! ÊSnfiL' Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 voor particulieren en bedrijven t Centrale Voorlichting 62 AV Soest n de zender "Service TV van de iparatuur (afstandsbediener) in- men het beeld van de gemeente een keus maken uit de verschil- w.) spreekuren) uil en vijtschelding en aanslagen) en bestemmingsplannen indpreventie) id en agenda commissies) i en huwelijk en geboorte- chtentelefoon, iten) ppelijk en spreekuren) egen reclame-drukwerk en ouderenbus, alarmering, men bij aanvraag of verlenging) bijzondere bijstand, kermispot en n aanbieden huurwoningen) >ek om vergunning ingevolge de inrichting omvattende vergun- als gevolg van uitbreiding, wijzi- zullen onderdeel de meeijaren- g worden opgenomen verbonden ter bescherming van >p betrekking hebbende stukken 12.30 uur GELIJKE BEZWAREN tegen uur gelegd. worden zijn persoonlijke gege- :ertijd met het bezwaarschrift bij ;de BEZWAREN inbrengen op gedachtewisseling, waarbij de maken. ivrager en de adviseurs, slechts ezwaren heeft ingebracht, tenzij t (tijdig) bezwaren in te dienen, 15-6093593 voornemens zijn op een daartoe de Ruimtelijke Ordening, vrij- c Gebied 1994 te verlenen voor: ufortlaan 1 als kantoor. 1 ieder bevoegd binnen een ter- ïntuele bedenkingen schriftelijk nde diezelfde termijn, dagelijks en bouwen (balie bouwzaken), susidie 1996 f 280,- gen Project Spel aan Huis 4/95 en 95/96 stellen op 28.821,- en een bedrag van f 101,50 betaalbaar stellen subsidie vastgesteld op Een bedrag ad f 12.181,00 llen. t aanwenden van f 5.895,31 an de schuld. t ongegrond verklaren, ing in stand houden. ng aanschrijven tot herstel stand en beëindigen van liet perceel Dorresteinweg de wijziging dat met ingang 997 rolstoelen worden plaats van gehuurd; met ingang een regionaal rolstoel- i. Verwerken in begroting bij •ericht. De jaarlijkse lintjesregen aan de vooravond van Koninginnedag heeft ditmaal in Soest vijf redelijk bekende inwoners getroffen. Anton van den Dijssel, Henk Gerth, An- nelie Mees en Dik Stroband werden door de majesteit benoemd tot lid van de orde van Oranje Nassau. J. van der Worp kreeg de versierselen als ridder door burgemeester De Widt uitgereikt. De vijf Soesters waren dinsdagmorgen met al dan niet misleidende mededelin gen naar het gemeentehuis gelokt, waar burgemeester De Widt hen tijdens een feestelijke bijeenkomst temidden van familie en vrienden de versierselen op speldde. Hij werkte het gezelschap in alfabetische volgorde af en complimen teerde hen met de koninklijke hulde, die volgens hem beslist verdiend was als eerbetoon voor hun vele en langdurige belangeloze activiteiten op cultureel en maatschappelijk gebied in de gemeen schap van Soest of daarbuiten. Anton van den Dijssel Anton van den Dijssel (70) is bekend als voormalig directeur van het gelijkna mige carrosseriebedrijf aan de Lange Brinkweg, maar wellicht nog bekender als oprichter en voorzitter van de Stich ting Oud Soest en het Museum en als vice-voorzitter van de Historische Ver eniging. Hij combineerde dat jarenlang met activiteiten als lid van de monu mentencommissie, voorzitter van de scoutingclub Don Bosco, lector in de Petrus en Paulusparochie, bestuurslid van het Katholiek Onderwijs en mede werker aan Radio Soest. Henk Gerth Henk Gerth (66) - oud-technicus bij de luchtmacht en later bij Philips - geniet bekendheid als oud-gemeenteraadslid voor D66 en als bestuurslid van het Museum Oud Soest, maar ook als wed strijdleider bij de schaakbond en de Soester Schaakclub, bestuurslid van de postzegelvereniging Eemland en van de afdeling Gooi/Utrecht van de Neder landse Geologische Vereniging. Daar naast was hij burgerlid van de wel standscommissie en de monumenten commissie en adviseert hij de beheerder van het gemeentearchief als kenner van "verdwenen Soest". Hij is verder een veelgevraagd aanspreekpunt voor bur gers. Annelie IViees Annelie Mees-Lubberman (52) heeft zich bijzonder ingezet voor Soesterberg en het behoud van de natuur. Ze was vanaf 1986 voorzitter van Soesterbergs Belang, bestuurslid van Groei en Bloei, lid van de Raad van Toezicht van Het Utrechts landschap, bestuurslid van Landschapsbeheer Utrecht, de "geluid- hinder"-commissie ex. art. 28 voor de vliegbasis en bestuurslid van de Derde Wereldgroep Soest. Dik Stroband Dik Stroband (54) kan bogen op een indrukwekkende loopbaan bij het Ne derlands Centrum Buitenlanders en het bureau Internationale Migratie Ontwik kelingssamenwerking, bij het ministerie van Sociale Zaken en de stichting Ar beidsvoorzieningen, maar heeft ook in de Soester gemeenschap zijn sporen ver diend als bestuurslid van het Regionala Centrum Buitenlanders Gooi en Eem land en voorzitter van de gemeentelijke commisiie Minderheden. Eerder was hij o.m. betrokken bij de Wereldwinkel, maar vooral op sportgebied werd hij bekend: als speler en bestuurslid bij de Mixed Hockeyclub Soest, bestuurslid van de Sportstichting, later de Vereni ging Sportraad en als secertaris van de stichting Wolfduin, die zich beijvert voor een golfbaan. Tenslotte is hij actief als bestuurslid van het Buurtcomité Soest- Zuid. J. van der Worp Jacob van der Worp (55) is de enige Soester die tot ridder werd benoemd. Hij is voorzitter van de Federatie van Ondernemers in het Schilders-, Afwer- kings- en Glaszetbedrijf (Koninklijke Vereniging FOSAG). Tot 1985 was hij zelf actief als eigenaar van een schilders bedrijf in Zuidlaren, maar hij bekleed de daarnaast een groot aantal maat schappelijke functies, o.a. als bestuurs lid van de Rabobank Nederland, en in het onderwijs, als leraar en bestuurslid van diverse opleidingscentra op zijn vakgebied. Politiek was hij actief als WD-raadslid en -wethouder in Zuid- laren, later als statenlid van Drenthe, en hij vervulde en vervult talrijke bestuurs functies bij ondernemersorganisaties als het KNOV en het (VNO)-NCW, de schildersbedrijfstak en aanverwante of daarmee verbonden organisaties, ook internationaal. Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest Tel 035-6017962 Fax 035-6026061 j Hypotheken Onroerend-goed Assurantiën Jan Zwaanenburg, geflankeerd door zijn vrouw, kreeg van burgemeester Hans de Widt de versierselen uitgereikt, die horen bij de koninklijke onderscheiding (Lid in de Orde van Oranje Nassau). Foto: Goos van der Wilt voor de CDA-er. "Jan Zwaanenburg is niet gemaakt van het eeuwige lood of zink, maar is gewoon een kwetsbaar mens van vlees en bloed. Dat besef je maar al te goed als je al tweeënhalf jaar doodziek ligt te staren naar die ene ver gankelijke boom achter in je tuin, waar bij je je afvraagt: zie ik hem deze zomer nog in volle bloei. Je bent in je werk zaam leven een man van de wereld ge weest, een realist en je weet dat je bin nen afzienbare tijd gaat 'hemelen', zoals je het zelf uitdrukte. Letterlijk zei je te gen mij: Ik weet waar ik vandaan geko men ben en ik weet waar ik terecht kom." Voordat hij tientallen handen schudde, sprak Zwaanenburg nog één keer voor de microfoon. "Het is niet prettig om je taak voortijdig te beëindigen, maar voor u staat een dankbaar mens." Het was al bekend, maar is nu ook officieel schriftelijk meegedeeld aan het gemeentebestuur. Na een perio de van 23 jaar als raadslid stopt Jan Visser in september als volksverte genwoordiger. In de fractie van GroenLinks/Pro- gressief Soest was in 1994 reeds af gesproken dat de fractievoorzitter zich zou terugtrekken. In de eerste raadsvergadering na de zomervakan tie neemt hij afscheid. Zijn vervang ster is Ans Mann die al geruime tijd fractie-assistente was en bekendheid geniet als onder meer directeur van de openbare basisschool Desmond Tutu. Zij zal in elk geval tot de raads verkiezingen van maart volgend jaar met Nel Koster de twee zetels van GL/PS bezetten. Koster wordt de nieuwe fractievoorzitter. plaats Soest adres BUNTWEG (Soest-Zuid) woning zeer rustig gelegen, nabij station, winkelcentrum en scholen, moderne middenwoning met berging op 172 m2 grond indeling woonkamer met open hoord en parketvloer, hal, toilet, gangkast, kelderkast, moderne keuken met inb.app. o.a. afw.mach., gasfornuis, elek. oven, afz.kap, koelkast en magnetron verdieping 3 ruime sl.kamers, badkamer met ligbacC 2e toilet en aporie douche zolder vaste trop, voorzolder met aansl. wasmach./droger en 4e slaapkamer algemeen deze woning verkeert in goede staat van onderhoud Gevraagde koopsom Gevraagde koopsom De gemeente is vorige week voortvarend aan de gang gegaan met het schoonmaken van de vijvers in Overhees, die door een defect in de riole ring vervuild zijn geraakt. De verontreiniging leidde tot een enorme sterf te onder de vissen-populatie. Door de storing in het gemaal stagneer de de afvoer van het rioolwater naar de zuiveringsinstallatie aan de Maatweg. Omdat de pompen niet in actie kwamen stroomde het vuile water naar de vijvers in Overhees, die bedoeld zijn om de overstort - van bijvoorbeeld overvloe dige regenval - op te vangen. De zuur stofgraad van het vijverwater liep in vrij korte tijd zo sterk achteruit dat de vis sen massaal het loodje legden. Intussen is het defect verholpen en voert het gemaal (aan de Dorresteinweg) het rioolwater weer als vanouds naar de Maatweg, maar daarmee zijn de proble men nog niet zomaar voorbij. Dat blijkt uit de brief die ir. J. van Gent, directeur van de sector Milieu en Stadsbeheer, vorige week mede namens het College van B. en W. aan de omwonenden heeft verstuurd. Kwestie van tijd In overleg met het waterschap Vallei Eem, waaronder Soest ressorteert, is de gemeente begonnen de vijvers aan het Claroenstekerpad, het Choristenpad, het Minstreelpad en de Kornet helemaal leeg te pompen. Vervolgens worden ze schoongemaakt; de vervuilde grond wordt afgevoerd. Daarmee hoopt de gemeente de grootste overlast (stank) weg te nemen en de "zichtbare situatie" te verbeteren. Het is de bedoeling dat de lege vijvers vervolgens weer worden ge vuld met vers regen- en kwelwater, maar dat is een kwestie van (veel) tijd. Voor de vijvers bij de Draailier en het Spinet ziet de toestand er wat rooskleu riger uit. Daar volstaat de gemeente met het "beluchten" van het water. Uiteraard wordt ook hier de kwaliteitsverbetering van het water nauwlettend in de gaten gehouden. Van Gent laat verder weten dat het geen goed idee is om - zoals hier en daar is gesuggereerd - de droogstaande onder waterbermen van de vijvers schoon te maken. "Dat is ons ten sterkste afgera den. Bij het schoonmaken zou de water kwaliteit verder teruglopen door de ver menging van het slib met het water." Over de raadsverkiezingen van volgend jaar: "Ik hoop dat het een periode van duidelijkheid zal worden, waarin moeilijke zaken niet worden ge schuwd en niet alleen de krenten in de pap aan de orde komen." plaats Soest adres VAN GOYENLAAN woning op de 3e etage gelegen, goed onderhouden, 3- kamerappartement (voorheen 4 kamers) met berging op de begane grond indeling hal, toilet, woonkamer met parketvloer, 2 sl.komers met inb.kasten, moderne keuken voorzien van inb.app. o.a. afw.mach., magnetron, ker.kookplaat, afzuigkap, koel/ vriescomb., bijkeuken met aansl. wasmach./aroqer, doucheruimte algemeen dit appartement verkeert in goede staat van onderhoud en& voorzien van alarminstall. en ged. uitgevoerd met dubb. glas. De servicekosten bedragen f 300,- p/m Soest ALBERT CUYPLAAN zeer fraai gelegen, met uitzicht over Molenstraat, 3-kamer- appartement (voorheen 4 kamers) op de 4e woonlaag en berging op de begane grond hal, toilet, ruime woonkamer, keuken, bijkeuken, 2 slaapkamers en doucheruimte dit appartement verkeert in goede staat van onderhoud, p/m Met deze boodschap zette Jan Zwaanenburg donderdagavond een punt achter zijn politieke loopbaan. Als Lid in de Orde van Oranje Nassau, want bij zijn afscheid van de Soester gemeen teraad kreeg de CDA-er de versierselen van deze koninklijke onderscheiding opgespeld. Door een slopende ziekte kon de 62-ja- rige Zwaanenburg zijn tweede termijn als raadslid niet afmaken. Zijn zetel biedt straks plaats aan Els de Waard. Het CDA in het bijzonder en de raad in het algemeen moest hierdoor een spe cialist op het gebied van milieu en mo numentenzorg laten gaan. Zwaanenburg had politiek in zijn bloed zitten, wist volgens de huidige CDA- fractievoorzitter Bart Krol vaak al wat een ander zou gaan zeggen en was nooit te beroerd adviezen te geven. Burge meester Hans de Widt roemde de wel overwogen oordelen van Zwaanenburg Sleenhoffslraat 13 Soest Tel. 035 - 602 60 01 die volgens hem vaak vaderlijk over kwam en een groot gevoel voor humor heeft. "Er is nog een karaktertrek die ik u wil toeschrijven: een enorme wil en doorzettingsvermogen. Hoewel uw lichaam verzwakte, was uw geest helder en gezond en dat hebben wij gemerkt de laatste maanden." Grondlegger Zwaanenburg heeft zich 33 jaar verdien stelijk gemaakt in de politiek. Eerst ne gen jaar als secretaris van de KVP in Budel, vervolgens in dezelfde functie van de KVP in Soest. Met Van Poppe- len en Menne was hij één van de grond leggers van het federatief verband van de KVP met de CHU en de ARP, wat uitmondde in het Christen Democra tisch Appél (CDA). Volgens Krol is Zwaanenburg altijd het bewijs geweest voor het feit dat de 'C' van het CDA ondanks alle bloedgroepen binnen de partij wel degelijk iets voorstelt. Het geloof speelt immers een belangrijke rol in het leven van de Soester die tot 1 mei 1990 vice-voorzitter van de plaatselijke afdeling van het CDA was en daarna werd gekozen als raadslid. Van oktober 1979 tot april '91 was hij namens zijn partij ook lid van de Provinciale Staten. Zijn maatschappelijke carrière begon op 26-jarige leeftijd als commercieel tech nisch adviseur van de Kempische Zink- maatschappij. Later werkte hij negen jaar als sales manager bij Billiton Inter national Metals in Den Haag en sinds 1982 is hij directeur van het Technisch Adviescentrum Stichting Informatiecen trum Bewerkt Lood in Rijswijk. Zwaanenburg is een alom gerespec teerde deskundige op het gebied van lood en zink. Nestor Jan Visser van de raad: "Als deze zomer de hele Europese top over het Verdrag van Amsterdam vergadert on der de koepel van de Nederlandse Bank, moet u beseffen dat deze koepel destijds is geconstrueerd door de Soes ter loodadviseur Jan Zwaanenburg. En zo'n in lood gezette koepel op het dak van de Nederlandse Bank gaat waar schijnlijk langer mee dan het Verdrag van Amsterdam, vermoed ik." Visser had ook een persoonlijk woord plaats adres woning indeling algemeen De servicekosten bedragen f 280,-

Soester Courant | 1997 | | pagina 5