Verdwenen Soest Verdwenen Soest hervonden Soest 50 jaar geleden Foodmas Bij spin PROGRAMMA iOP SOEST! Werk aan de weg in Soest OVERZICHT Voor ver DONDERDAG 1 MEI 1997 SOESTER COURANT Rondje Soest Een lakse moraal IVN-wandeling in Pijnenburg PAGINA 8 Uit de Soester Courant van 29 April en 2 Mei Museum Oud Soest 'Soest Actueel' 5-9 mei De boeken van Rinke Tolman VAN DONDERDAG T/M WOENSDAG DONDERDAG 1 M Deze week aan Nieuwe activ :ekis deFc ifelaria aai helemaal g aan hondei Is dece door Arie Wandelaar "Soest Natuurlijk". Credo van de gemeente Soest. Bedacht en uitgevonden om burgers, zoals U en Arie, wat zorg voor- en ver zorging van het milieu betreft bij de les te houden. Logischerwijs mag men van een ge- jjieente, die deze slogan ongeveer heilig heeft verklaard, verwachten dat binnen de muren van het gemeentehuis "Soest Natuurlijk" met hoofdletters is geschre ven en in praktijk gebracht wordt, "et geloof en het vertrouwen in deze veronderstelling heeft de afgelopen maand fikse schade opgelopen. Te wij len aan de aanpak van wat zonder enig voorbehoud een miniatuur milieuramp kan worden genoemd. Een aanpak die bol staat van laksheid, hulpbehoevendheid en onmacht. Dat er zich een defect in het gemeentelijk rioolgemaal voordoet is acceptabel. Dat bovendien de automatische storings melder van het gemaal plotseling niet meer functioneert is evenmin iets om wie dan ook over aan te spreken. Voeg daaraan toe dat de detector, die geacht wordt de rioolpompen aan te zetten zo dra het waterpeil in de gemaalput daar om vraagt, het laat afweten, en de ellen de is niet alleen compleet, maar ook verklaard. Niet te verklaren, laat staan goed te pra ten, is de lakse aanpak die vervolgens in werking treedt. Dat buurtbewoners Groen en Milieu van de gemeente Soest op het spoor van de vissterfte moeten zetten is vreemd, maar nog tot daar aan toe. Onacceptabel en hoogst verwerpe lijk is de manier waarop onze gemeen telijke milieubeschermers de kans op overleven van de visstand aanpakken. Op een juiste of onjuiste wijze, wie het weet mag het zeggen, kwam men op donderdag 17 en vrijdag 18 april jl. met veel mankracht in actie. Hoewel iedere niet-deskundige zich ervan kon overtui gen dat de klus nog lang niet geklaard was lieten, voor zover Arie het vanuit zijn torenflat en al fietsend langs de vij vers heeft kunnen waarnemen, de hulp verleners de naar lucht happende vissen aan hun lot over. "Soest Natuurlijk" koos voor het vrije weekend, liet de vis de vis en omwonen den van de vijvers in stank en ergenis achter. "Een betreurenswaardige gang van za ken", liet het gemeentebestuur onlangs weten. Zo Arie woordvoerder van dit College van B. en W. was geweest had hij zich in deze iets andere, iets kernach tiger uitgedrukt. "Wij schamen ons collectief rot, hebben geleerd hoe het niet moet, beloven be terschap" zou een wat meer toepasselij ke en te verteren tekst zijn geweest. Het verwijt en de constatering met be trekking tot een lakse moraal is ook van toepassing op de zienswijze van de ge meente ten opzichte van voorlichting aan ouders en leerlingen rond versla ving aan drugs, roken, drinken en gok ken. Directies van de verschillende scholen voor het voortgezet opnderwijs hebben onlangs voor de zoveelste keer hun zorg over genoemde vormen van verslaving kenbaar gemaakt. Voorals nog wordt er tegen dovemansoren ge sproken. Hun veronderstelling dat de gemeente Soest voorop zou lopen in de organisatie en realisatie van voorlich tingsbijeenkomsten rond de versla vingsproblematiek van jongeren blijkt op een misverstand te berusten. Welis waar sluit het gemeentebestuur van Soest niet uit dat dergelijke bijeenkom sten nuttig zouden kunnen zijn, alleen trekt men daarvoor, wat de gemeente Soest betreft, aan de verkeerde bel. Het College van B. en W. plus de Soester ge meenteraad hadden immers besloten om geen geld meer uit te trekken voor voorlichting over verslavingszorg. Over zorg voor de volksgezondheid ge sproken! Desondanks mogen leerkrachten, ouders en leerlingen niet veronderstel len dat het gemeentebestuur geen oog en oor voor hun bezorgdheid kent. Na tuurlijk is daar sprake van. En dus wordt voor de oplossing en afwikkeling van een zo belangrijke zaak het ei van Co- lumbus weer eens uitgevonden. Voor lichting, een taak voor de Gewestelijke Gezondheidsdienst Eemland, is de stel lige overtuiging van het gemeentebe stuur. Per slot van rekening is dat een instantie die jaarlijks een bedrag van de gemeente Soest toegeschoven krijgt. Kunnen ze best waf voorlichtingsbij eenkomsten van organiseren. Toch. Of het te realiseren zal zijn, of het er ooit van zal komen? De directie van de Eem land GGD buigt zich er over en zal over enkele weken iets van zich laten horen. Van nabij weet Arie dat leerkrachten en ouders allerminst gelukkig zijn met deze oplossing. Een gegeven is ook dat een gemeente bestuur dat zo spijbelt als het de aanpak van problematiek rond vissen en men sen betreft demotivatie van zijn.burgers in de hand werkt, terwijl "Soest Natuur lijk" het juist van het tegenovergestelde moet hebben. Arie Wandelaar Instituut voor Natuurbeschermingsedu catie (IVN) organiseert zaterdagochtend 3 mei een vroege vogel wandeling. Gid sen met een speciale antenne voor vo gelgeluiden begeleiden de deelnemers door de schitterende laanbossen van Pij nenburg. IVN verwacht dat er een bont gezelschap aan vogels te zien is. De tjift jaf, fitis, zwartkop en tuinfluiter zijn al gesignaleerd. Ook de trekvogels zullen rond die tijd weer in het bosgebied te vinden zijn. Omdat er tijdens de twee uur durende wandeling waarschijnlijk veel naar boven gekeken wordt is het aan te raden laarzen aan te trekken. Geïnteresseerden worden, eventueel met verrekijker, verwacht om zes uur 's ochtends op het parkeerterrein aan de Wieksloterweg tegenover de Insinger- straat. De waterpartij die we u op 9 april hebben getoond, is inderdaad een stukje "verdwenen Soest", maar niet zo verdwenen dat er niet nog men sen weet van hebben. Soest heeft verschillende van zulke "waterpar tijen" gehad, al is er nu niet zo veel meer van over. De "partij" van een maand geleden heeft gelegen schuin achter wat nu Braamha- ge is, het bejaardencentrum. Een van onze lezers meende er de waterpartij in te herkennen die bij Mariënburg heeft gelegen, en dat is goed te begrijpen, want die leek er sterk op en had ook net zo'n soort kettingbrug. Veel van deze vijvers zijn in de loop der jaren gedempt, zo blijkt. De meest zicht bare plek die er over is gebleven, is wel licht de vijver in het slangenbosje, ach ter het monument 1940-1945. De geschiedenis van Braamhage is, te rugkijkend, vrij goed te volgen tot kort na Napoleon. De grond behoorde toen aan de molenaar van Soest, Willem Smits, en had nog geen nadere naams- aanduiding dan Lange Eind. Enige ei genaars later, in 1824, heette het Bui tenplaats Beek en Daal en gold het als een "Heeren Huizinge". Een keurig be zit, maar niet zo keurig dat er in de loop van de komende honderd jaar niet nog een heleboel aan vertimmerd en ver bouwd is. In 1830 is er ook al sprake van "waterpartijen en tuinen". Als u nu bij het Slangenbosje gaat kijken, heeft de gemeente daar een mooi bord neer gezet met een uitleg. U staat er aan de voet van een bijna 20 meter hoge stuw wal, waardoor er het hele jaar door hel der, mineraalrijk kwelwater uit de grond TOEGANG VUURWERK Waar het organiserend comité voor het vuurwerk op Woensdagavond 30 April a.s. van de veronderstelling is uitgegaan, dat ter plaatse entreeprijs kon worden geheven van 25 c§nt per toeschouwer en inmiddels is gebleken, dat de wette lijke bepalingen dit aldaar niet toegela ten, zijn er grote moeilijkheden ont staan. Om het publiek niet te duperen en dit grote, aantrekkelijke vuurwerk toch" te kunnen laten doorgaan op de oorspron kelijk gedachte plaats, is besloten de medewerking van het publiek hiervoor in te roepen. Daarom worden de toeschouwers thans verzocht bij het betreden van het terrein, ter dekking van de hoge kosten van dit vuurwerk, een vrijwillige bijdrage te wil len verlenen, waartoe aldaar bussen aanwezig zullen zijn. Gezien deze hoge kosten worden de toeschouwers bij het bepalen van de grootte van hun bijdra ge verzocht daarmede rekening te wil len houden. Met deze wijze van organiseren is thans besloten eens één keer een proef te ne men. Indien deze slaagt, kan men in de toekomst nog wel eens op meer vuur werk rekenen. Mislukt het echter, dan zal het voortaan wel niet meer mogelijk zijn het geven van vuurwerk te organi seren. Het organiserend comité vertrouwd er op, dat de toeschouwers dit zullen in zien, dienovereenkomstig zullen hande len en gezamelijk door hun vrijwillige bijdragen de kosten van dit vuurwerk zullen dekken; dit mede in het belang voor de toekomst. NIWIN CANTINE-WAGEN -ACTIE Een cantine-wagen, die onze jongens in Indië op de meest afgelegen plaatsen van versnaperingen, rookartikelen e.d. voorziet, was ook in Soest op bezoek. Het doel was de inwoners aan te sporen gelden bijeen te zamelen voor aankoop van een dergelijke cantine-wagen. In totaal zijn er 30 nodig. Ten einde de inwoners niet alleen te vra gen, maar ook iets aan te bieden werd erwtensoep aangeboden, tegen f 0,60 per liter of f 0,25 per kop. Deze erwten soep-actie werd een groot succes. Werd aanvankelijk gedacht, dat het centrale- keuken-idee nog te levendig bij de in woners in herinnering zou zijn, al spoe dig bleek, dat de hoeveelheid van 500 liter veel te gering was. Dit toont wel duidelijk aan, dat de kooksters en de verschillende diensten, die zo belangrij ke medewerking verleenden, eer van hun werk hadden. In de namiddag werd voor de vele te- leurgestelden ijs beschikbaar gesteld, hetwelk ook grif afnemers vond. Verschillende dames en een heer van de band Nederland-Indië droegen in be langrijke mate bij tot het welslagen van de actie. OPGEPAST. Regelmatig worden in onze gemeente nog handgranaten en andere projectie len, zakjes kruid, glazen buisjes met ontplofbare vloeistof enz. gevonden. De politie verzoekt de vinders bedoelde voorwerpen niet aan te raken, doch van deze vondsten direct kennis te geven. BURENRUZIE. Wederom had op de Korte Hartweg een ruzie plaats tussen de fam. B en mej. K., die daar in één pand samenwonen. Er werd geslagen met een zwabber en ge dreigd met een bajonet. De politie her stelde de rust. MR VISSSER BURGEMEESTER VAN DEN HAAG. Onze oud-burgemeester, Mr. W.A.J. Visser, thans burgemeester van Zeist, is voorgedragen om te worden benoemd tot burgemeester van Gravenhage. GEVONDEN VOORWERPEN Een motorrijder verloor op de Van Weedestraat een linhen tas, welks in houd bestond uit 5 K.g. spek en 2 liter jenever. Deze goederen bleken kenne lijk van zwarte handel afkomstig te zijn en werden in beslag genomen. NA LINGADJATTI... WAT NU? Maandagavond hield Mr. Dr. L.J. Ca- ron uit Bussum, oud- gouveneur van Celebes over bovengenoemde onder werp een rede in de zaal van Eemland, op uitnodiging van het comité Soest van Handhaving Rijks-eenheid. De vergade ring werd gepresideerd door de eere voorzitter Generaal Winkelman. Wij moeten, zo zeide spr. o.m., blijven pro testeren en duidelijk doen blijken, dat nog steeds een zeer groot deel van ons volk tegen de verkwanseling van ons schone Insulinde is en daarom tegen deze regering. Mr. Caron bleek een kenner bij uitstek te zijn van alle Indische toestanden en problemen. Duidelijk toonde hij aan, dat er geen sprake was van uitbuiting of achterstelling van de Indonesiër. In de Volksraad was de meerderheid Indone siër, in de Raad van Indië waren zij ruim vertegenwoordigd, zelfbestuur was in ruime mate aanwezig. Nu is dat alles weg en doet van Mook alles alleen. Onbegrijpelijk is het, dat onze regering steeds verder afglijdt in haar houding tot de groot-moordenaar en groot-collabo rateur Soekarno, die ontzien en op voet van gelijkheid behandeld wordt, terwijl elders de collaborateurs worden opge hangen. Uitvoerig schetste spr. de toestanden en verhoudingen in Indië na Lingadjatti. Dat er feest gevierd zou zijn na de on dertekening van het vodje papier van Rijswijk is een leugen van de Neder landse voorlichtingsdienst. Men heeft de vlag halfstok gehangen, behalve in de "Republiek Nog met andere voorbeel den toonde spreeker aan, dat de voor lichting na Lingadjatti even waar is als de voorlichting in de tijd der moffen. Zeer gedocumenteerd becritiseerde spreker de onbegrijpelijke houding van onze regering. Ik hoop, aldus spreker, dat ik het eens mag beleven, dat zij zich verantwoorden moet voor een Neder landse rechtbank (daverd applaus). Spr. wekte op te blijven voortgaan met protesteren en te blijven volharden in crietiek op deze regering. Eerst als deze verdwenen is, is er kans, dat het beter zal worden. Thans glijdt ons land hoe langer hoe verder af, ook financieel en economisch. De bijeenkomst ging hierna over in huishoudelijke vergadering. De heren Mr. van Doorne, Van Olden- borg, van Harten, Veldhuizen en van Zanten, die hun benoeming als be stuurslid slechts voorlopig hadden inge nomen, namen in het definitieve bestuur geen zitting. Generaal Winkelman bracht dank aan Mr. Van Doorne, die als secretaris van het comité de zwaartste taak heeft ge had. Het bestuur is thans als volgt samenge steld: Mevr. Wisboom-Verstegen, voor zitster; O.L. Zimmerman, secretaris; Mevr. v.d. Swan, penningmeesteresse; Ir. F. Begeman, Mevr. Landweer-De Visser, J. v.d. Arend, W. Hogeboom, G. v.d. Pol, Jhr. C.H. v.d. Brandeler en W.G. Bouwman. komt dat het gebiedje zijn speciale ka rakter geeft, dat met name aantrekkelijk is voor de ringslang, de hazelwurm, maar ook voor padden en bijzondere vogels als de ijsvogel, en voor vleermui zen. Braamhage is in de loop der jaren vele malen van eigenaar gewisseld. In 1912 kwam het in handen van ene Stork die er een herstelplaats voor geesteszieke patiënten van maakte. Villa en bijgebou wen werden aangepast en ook het park onderging een renovatie om het de be woners zo aangenaam mogelijk te ma ken. Zo werden er voor de grote vijvers waterfietsen gekocht, waarmee men tochtjes kon maken. In een vroeger nummer van Van Zoys tot Soest, de periodiek van de Historische Vereniging Soest is dit uitgebreid beschreven. Tien jaar later kwam er weer een wisse ling van eigenaar. Het pand, dat inmid dels Rustoord heette, werd geheel ge sloopt en kreeg de naam Braamhage. Het kwam in handen van de heer Maar ten Iburg, een zakenman uit Rotterdam. Iburg zorgde goed voor het bezit en had o.m. verschillende tuinlieden in dienst. Hoofdtuinman was ene Jan van Dijk, en dat is waarschijnlijk degeen die u op de foto in de boot op de achtergrond kon zien. Iburg was in de oorlogsperiode in Frankrijk niet op Braamhage, dat deels onderduikadres was voor Joodse mede burgers, deels domicilie voor Duitse militairen. Misschien komen we daar nog een keer op terug. In samenwerking met Fotoservice Willem van Oosten. Een echte laan, en het was binnen de gemeente. Maar het is wel een paar jaar geleden, dus het gezicht zou wel eens wat anders kunnen zijn, nu. Herkent u het, kunt u zeggen waar het was? We hebben de foto uit een gidsje van 1948, bijna vijftig jaar geleden. Voor informa tie, tel. 6016372. De actualiteitenrubriek van Radio Soest wordt 's morgens van 9.00 tot 10.00 uur en 's middags van 15.00 tot 16.00 uur rechtstreeks uitgezon den. De redactie wordt gevormd door Peter Ensdorff, Jan Visser en Ad van Wijngaarden. Wie wil mee praten of iets te melden heeft is wel kom in de studio in het souterrain van het gemeentehuis aan het Raad huisplein. Bellen kan ook: tel. 6093856, of schrijven: postbus 3062, 3760 DB Soest. De studiogasten in de ochtenduitzen dingen van de komende week zijn: Lenie Lergner, Amnesty Internatio nal Soest (maandag); Ad van Wan- rooij, Stichting Oude Ambachten markt Soest (dinsdag); Joop Ver donk, Vredesplatform Soest (woens dag); donderdag geen Soest Actueel i.v.m. Hemelvaartsdag; Harm Visser, computerfanaat en kunstschilder (vrijdag). De Ronde van Soest: In deel drie van de programmaserie bij Radio Soest over Rinke Tolman praat Jan Visser op zondagmiddag 11 mei (moederdag) om één uur met Geert de Groot uit Hoogland over de boeken van Rinke Tolman. G.A.H. de Groot is één van de belangrijkste auteurs van de bro chure "Rinke Tolman, de wandelaar in weer en wind", die in mei 1991 ver scheen onder auspiciën van de Histori sche Vereniging Soest. Deze brochure is nog verkrijgbaar bij Museum Oud Soest. Eit Algra steekt zijn column af over Be grafenissen en leest een gedicht van Gerrit Achterberg. Techniek: Jaap Pas- tein. De Ronde wordt herhaald op woensdagmiddag 14 mei om vijf uur. Luisteraars die Rinke en Kathe goed ge kend hebben en een bijdrage willen le veren aan deze programmaserie kunnen contact opnemen met Jan Visser, G. v.d. Veenstraat 52, (tel. 6014283). Van Weedestraat Er wordt gewerkt op het gedeelte tus sen de Lindenlaan en het Nassauplant- soen. Tegenover de F.C. Kuijperstraat metselt men de siermuurtjes. Aanslui tend zal het plateau worden aangelegd. Voor het verkeer betekent de aanleg forse hinder. Overige werkzaamheden Er vinden de volgende uiteenlopende werkzaamheden plaats: In het plan Boerénstreek worden op het Gareel het trottoir, de parkeerplaat sen en de definitieve bestrating van de rijbaan aangebracht. Aansluitend krijgt de Evenaar parkeerplaatsen en de defi nitieve bestrating. Langs de Vrijheidsweg is de rioolver binding aangelegd. Nu legt men het fiets- en voetpad weer aan. Het werk neemt wat meer tijd in beslag. Het trot toir wordt van grijze tegels voorzien en het fietspad krijgt rood asfalt. Het fiets- verkeer op de Vrijheidsweg wordt langs het fietspad aan de zijde van het bedrij venterrein geleid. De rioolverbinding tussen de Vrij heidsweg en de Chalonhof zal op 12 mei vanaf de Beetzlaan naar de Waldeck Pyrmontlaan worden gelegd. Het is niet mogelijk dit zonder afsluiting van deze wegen uit te voeren. Voor het verkeer heeft dit ingrijpende gevolgen. Tenmin- 'ste de komende zes weken zal op grote gedeelten van de Waldeck Pyrmontlaan geen verkeer mogelijk zijn. Ook fietsers zullen de Waldeck Pyrmontlaan niet kunnen gebruiken. Voor de aanleg van het riool in de Waldeck Pyrmontlaan ontvangen de bewoners bericht. De be woners van de Chalonhof zullen gebruik kunnen maken van de bouwweg tussen de Beetzlaan en de Chalonhof. Op de bouwweg mag niet geparkeerd worden. De Dr. Rupertlaan wordt opnieuw bestraat tussen de Dr. Schoonebeeklaan en Burg. Grothestraat. Op de aanslui tingen van de Dr. Schoonebeeklaan, Dr. de Voslaan en bij het plantsoen worden drie plateaus aangebracht. Met het ge deelte tussen de Dr. Schoonebeeklaan en de Noorderweg wordt gewacht tot de renovatie van het riool. De trottoirs zul len na de uitvoering van het werk aan kabels en leidingen worden hersteld. Op het Harperpad worden trottoirs hertegeld en de zogenaamde graskeien vervangen door betonklinkers. De ^ras- keien worden hergebruikt op de fnsin- gerstraat nabij de Wieksloterweg als ver sterking van de berm. Op diverse weggedeelten vinden tot en met de maand juni plaatselijk repa raties plaats aan het asfalt. Dit is een voorbereiding van het grootschalig as falteren van een groot aantal straten, dat tot begin juli is gepland. Op de Meidoornweg zal op dinsdag 29 april begonnen worden met het uit nemen van de asfaltverharding. De nieuwe verharding zal op vrijdag 2 mei worden aangebracht. Maandag 12 mei wordt op de Dorps- streek begonnen met het asfalteren van het fietspad. In de eerste week van mei zullen as- falteringswerkzaamheden plaatsvinden. - Op maandag 5 mei wordt op de Di Lassostraat, de Willaertstraat en de Obrechtstraat. Vanwege het winkelcen trum Overhees wordt dit werk op maan dag uitgevoerd. In de Di Lassostraat gaat het om het gedeelte tussen de Dorpsstreek en de Sweelinckstraat. Tij dens de werkzaamheden zal het auto verkeer via de Koningsweg omgeleid worden. De bussen van buslijn 70 zul len niet worden omgeleid. Ze zullen tus sen de werkzaamheden door worden geloodst. - Op dinsdag 6 mei werkt men op de Dalweg tussen Albert Cuyplaan en de Beukenlaan. Daarvoor is de Dalweg steeds gedeeltelijk afgesloten tot de ro tonde bij het Dalplein en Raadhuisplein. Men leidt het verkeer om via de Molen straat. Ook de buslijnen 72 en 74 rijden via de Molenstraat. Bij het in- en uitrij den van de Molenstraat stellen de bus sen de verkeerslichten op aansluiting Molenstraat/Nieuweweg in werking. De buslijnen 72 en 74 bedienen de haltes "Raadhuisplein" en "Beukenlaan" niet. Voor de gebruikers van de haltes "Raad huisplein" zijn de haltes "Albert Cuy plaan" en "Sint Josephstraat" het alter natief. Voor de haltes "Beukenlaan" zijn de haltes "Smitsweg" de mogelijkheid, 's Avonds gebruikt buslijn 70 de Dalweg weer normaal. Ter plaatse van werkzaamheden wordt van het verkeer extra oplettendheid ge vraagd en een aanpassing van de snel heid. Dit in verband met de veiligheid van alle weggebruikers en degenen, die de werkzaamheden uitvoeren. Kabel: FM 90.9 (mono) en FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. Elke dag nieuws op de hele uren VRIJDAG 2 MEI 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst. 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Rob Joustra/Miep Jansen. 10.00 HET GOUDEN UUR pr. Jan Lagerweij. 11.00 SOEST 55-PLUS pr. Rob Joustra/Miep Jansen. 12.00 MUSIC BOX pr. Sander van Zweden/Martijn Bax. 13.00 LUNCHROOM SPORT pr. Ruud van Vuuren/Joop van Ipenburg. 14.00 UW FAVORIETE KEUZE Populair verzoekplatenprogramma; pr. Jap van Vuuren en Mieke Boon (aanvragen: postbus 3062, 3760 DB Soest). 15.00 SOEST ACTUEEL pr. Rob Joustra/Miep Jansen. 16.00 NEDERLANDS OP RADIO SOEST pr. Gerard van Holland. 17.00 JOURNALISTENFORUM pr. Guillaume Spierings. 18.00 DIVERTIMENTO pr. Jacques v.d. Griendt. 19.00 Sluiting. ZATERDAG 3 MEI 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst. 09.00 OUD GOUD pr. Ap Kruitbosch. 11.00 DEZE WEEK pr. Peter Ensdorff. 12.00 OVER DE PLANEET pr. Annie van Geet. 13.00 COCKTAIL pr. Cock Schouten. 15.00 ALLES UIT DE KAST pr. Henk van Bremen. 16.00 ONTMOETING MET... (H) 17.00 DE BIJBEL VOOR MENSEN VAN NU pr. Herman Spoor. 18.00 KLASSIEK NON-STOP 19.00 Sluiting. ZONDAG 4 MEI 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst. 09.00 BAROK... SERIEUS? pr. Jaap Gankema. 10.00 OMMETJE IN NATUUR EN MILIEU pr. Joke Vrolijk. 11.00 VAN HET RAADHUISPLEIN (H) Gemeente-voorlichting. 12.00 PARACONTACT pr. Ronald Groenensteijn. 13.00 SOEST OUD EN NIEUW pr. Piet Ekel en Anton v.d. Dijssel. 14.00 SOESTAND pr. Guus Kruis/Jacqueline Evelaar. 15.00 DE SALON pr. Werner Paans. 16.00 SOMETHING ELSE pr. Semmy Prinsen/Jelis Stam. 17.00 'N WERELD VAN MUZIEK pr. Peter Ensdorff. 18.00 HET BOEKOPEN pr. Herman Spoor. 19.00 RADIO SOEST NON-STOP 20.00 DODENHERDENKING 20.30 Sluiting MAANDAG 5 MEI 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst. 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Jan Visser/Ruud van Vuuren. 10.00 HET GOUDEN UUR pr. Jan Lagerweij. 11.00 RONDJE SOESTERBERG pr. Anneke Vestéring. 12.00 MUSIC BOX pr. Sander van Zweden/Martijn Bax. 13.00 LUNCHROOM pr. Anne Boersen. 14.00 LISTEN TO A COUNTRY SONG pr. Gerard van Holland. 15.00 SOEST ACTUEEL pr. Peter v.d. Weij/Anne Boersen. 16.00 NEDERLANDS OP RADIO SOEST pr. Thari Schröder. 17.00 THE POWER AGE Jongerenprogramma; pr. Ivo van Gurp. 18.00 THE NIGHT CLUB Jongerenprogramma; pr. Martijn Bax/Mi- chel Merck. 19.00 Sluiting. DINSDAG 6 MEI 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST Eef v.d. Horst. 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Henk de Jong. 10.00 HET GOUDEN UUR pr. JanJLagerweij. 11.00 SCHIJVEN VOOR BEDRIJ VEN pr. Gerda Alders. 12.00 MUSIC BOX pr. Sander van Zweden/Martijn Bax. 13.00 LUNCHROOM pr. Ada van Os. 14.00 MUZIKAAL INTERMEZZO pr. Paul Sparnaaij. 15.00 SOEST ACTUEEL pr. Jan Visser. 16.00 NEDERLANDS OP RADIO SOEST pr. Thari Schröder. 17.00 RADIO SOEST NON-STOP 18.00 MUZIEKPALET pr. Wim Leeuwenkamp. 19.00 Sluiting. WOENSDAG 7 MEI 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst. 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Peter Ensdorff. 10.00 HET GOUDEN UUR pr. Jan Lagerweij. 11.00 VAN HET RAADHUISPLEIN Voorlichtingsprogramma gemeente Soest; pr. Yvonne Dijkhuis en Ben van Os. 12.00 MUSIC BOX pr. Sander van Zweden/Martijn Bax. 13.00 LUNCHROOM pr. Lonneke Meijer. 14.00 UW FAVORIETE KEUZE Klassiek verzoekplatenprogramma; pr. Jap van Vuuren en Mieke Boon. 15.00 SOEST ACTUEEL pr. Peter Ensdorff/Anne Boersen. 16.00 NEDERLANDS OP RADIO SOEST pr. Gerard van Holland. 17.00 SOEST OUD EN NIEUW (H) 18.00 INTERLUDIUM pr. Willem Posthumus. 19.00 Sluiting. Bij Fysio Fitness I nesscentrum aan de1 een nieuwe beweegv ken lang proeflessen Bij spinning draait het groepsverband, op mu2 geleiding van een opge Speciaal hiervoor heef Promotions tien fietsei op de begane grond v nieuwe ruimte ingeric bikes' zijn voorzien va stuur en een sportzat hoogte verstelbaar zij stand is te beïnvloeden ter op zijn eigen nivei outs' kan meedoen. In tempo-wisselingen van telkens een training afgewerkt. Vanzelfsprc tie erbij gebaat en bind automatisch de strijd t lig vet. Het in de Verenigde de spinning wint in kc lariteit in ons land. "G pele manier yan bev Sinds vorige week is het bekende cafetaria straat 1, weer weggeweest. Nadat de februari een flink deel ken vernielde is de hele vervangen. Ter heropening is er zes actie met telkens zes snacks in de In de afgelopen zes master overigens volop vanuit de ringhstraat, een paar derop. Daar is sinds «vw. catering-afdeling gevestigd,

Soester Courant | 1997 | | pagina 7