>8 >5 )0 Kans Soest-Zuid hangt aan zijden draad Deceptie SEC-zaterdag in Baarn iauers I ivintet ^rauefëj Red Stars stap dichter bij promotie Stam/SoVoCo druipt aangeslagen af Heerschappij Soestdijk duurt voort Tweede maal na-competitie voor VVZ Ëflü ilfiliS :en I Soester Stratenloop: 21 mei °^GINA 16 WOENSDAG 7 MEI 1997 SOESTER COURANT PAGINA 17 gangen-menu g '55r 8 8 8 SCHAKEN Schaakfestival barst morgen los in Soest ATLETIEK Dick van den Broek mist drankpost op 10 Engelse mijlen Beslissingsduel in verlenging beslist: 62-59 (52-52) BASKETBAL Volleyballers stranden in zicht van de haven VOLLEYBAL TRIATHLON Triathleten weer actief in aantal wedstrijden Zege in afgebroken wedstrijd al veilig gesteld 2580.- JfF* w TENNIS Komende zaterdag uit tegen Stroe of thuis tegen De Merino's VOETBAL zaterdag Eemboys verandert droom in nachtmerrie: 8-2 Ui Wedstrijden op verschillende niveaus m A.J.W. njfsltygiëne diertebestrijding rWORM/BOKTOR 1033-2462248 )6.53446804 b ssa0a»a«M Voorjaarssalade g Aspergesoep 8 Spoom 8 imsbielstukje met mosterdsaus 8 kbiikken banaan met ijs 8 rjBsstaurant jj |RG. GROTHESTRAAT 55 tt TEL 035 - 601 25 16 ff FAX 035-601 87 79 Ook voor dinerbonnen n Schaakliefhebbers kunnen vanaf morgen hun hart ophalen in de EHBO-zaal aan de Parallelweg. Daar vindt tot en met zondag het Soester Schaakfestival plaats. Het is voortgekomen uit uit Hemel- vaartstoernooi dat de Soester Schaak Club al meer dan vijftig keer organi seerde. Het meerdaagse evenement voor denksporters bestaat uit drie toer nooien. Morgen wordt begonnen met een rapidtoernooi en een toernooi dat speciaal voor kinderen is georgani seerd. Vanaf vrijdag begint het hoofd toernooi, waarvan de winnaar duizend julden wint. Er zijn meer geldprijzen, evenals bij het rapidtoernooi. In 1995 werd het Soester Schaakfesti- val voor de eerste keer gehouden. De iilernationaal meester Barsov uit Oe zbekistan werd toen winnaar, vorig jaar ging de titel naar de Poolse grootmees ter Wojtkiewicz. Tijdens de laatste wedstrijd van het nationale wegcircuit de Telematica- loop in Heerlen heeft Dick van den Broek een goede prestatie neerge zet. De race verliep over 10 Engelse Mijlen en ging door het heuvelach tige Limburgse landschap. Vao den Broek ging goed van start en handhaafde zich de eerste vijf kilometer hij de kopgroep die bestond uit louter Ethiopiërs en Kenianen. Na het missen van een drankpost moest Van den Broek terrein prijsgeven, Ondanks een lager tempo tijdens de laatste kilometers hield Van den Broek de schade beperkt en kwam hij door de finish in 51.20, slechts 0.02 seconden boven zijn persoonlijk record. Met deze tijd werd Dick de negende Nederlander van de race. Het baanseizoen werd zaterdag traditio neel geopend door de Ter Specke Bo kaal in Lisse. AV Pijnenburg kende dit jaar in Marloes Heerkens de enige deel neemster. Heerkens, de nieuwe sprint- troef van trainer John Alloggio, liet zien al vroeg in het seizoen in vorm te zijn. Op de 150 meter zette Heerkens een tijd neer van 18.85, hetgeen een nieuw persoonlijk record opleverde. Het gastoptreden van Hans de Rond als coach van Red Stars duur de iets langer dan waarmee hij reke ning had gehouden én nodig was geweest. Vijf zuivere speelminuten om precies te zijn, maar lang genoeg als je weet wat er in 48 seconden tij dens een basketbalwedstrijd kan gebeuren. De beslissingswedstrijd tegen BV Alp- hia was 1.16 minuut verwijderd van de laatste zoemer, toen Red Stars een voor sprong van negen punten koesterde en de gedachten langzamerhand al uitgin gen naar de promotieduels tegen Gras shoppers. Het was 52-43 en het werd 52-45. Niets aan de hand. Meteen ver slikten de Soesters zich in de press van de Zuid-Hollanders die een fout mee kregen en vanaf de vrije worplijn moch ten gaan mikken. De Rond vond dit het juiste moment om de eerste van zijn twee time-outs te gebruiken, maar nog was er geen man overboord. Spanning De puntjes werden op de i gezet en ie dereen wist wat er gedaan moest wor den om de press te omzeilen. De eerste vrije worp trof doel (52-46), de tweede niet, maar het reboundduel werd ge wonnen door Alphia dat de bal buiten de cirkel speelde en met een driepunter 52-49 op het bord zette. De spanning steeg. Gerben de Jong's doelpoging, die volg de, werd onreglementair afgestopt, maar de jonge, talentvolle spelverdeler miste vanaf de vrije worplijn. BV Alphia had haast en had weer succes met een drie punter: 52-52. En weer leverde Red Stars de bal in. Op de klok stonden toen nog 28 seconden. Gescoord zou er niet meer worden. Totdat de verlenging aanbrak. Evenals na de rust startte Red Stars sterk. In de tweede helft had de ploeg geopend van 22-24 naar 29-24 en was de basis ge legd voor de marge die ze tot vlak voor het verstrijken van de reguliere speeltijd had behouden. In de verlenging werd snel een voorsprong van zes punten worden genomen en hoewel BV Alphia weer vanachter de driepuntslijn raak schoot, kwam de zege niet meer in ge vaar: 62-59. De Rond, die Hans de Bruin (vakantie) verving, roemde na de gewonnen partij de manier waarop Red Stars had verde digd. Aan de andere kant vond hij dat de ploeg in de aanval te veel onnodig balverlies had geleden, onder meer doordat voor de spelletjes te weinig tijd werd genomen. Bovendien had ook Al phia zijn zaakjes in defensief opzicht goed voor elkaar en juist daarom vond De Rond het jammer dat de communi catie tussen de rebounders en de outlet niet naar wens functioneerde. De break- out kwam daardoor onvoldoende uit de verf. Was dit wel gebeurd, dan had de ploeg veel gemakkelijker en veel meer kunnen scoren. Promotiestrijd In elk geval kon De Rond deze week de inmiddels teruggekeerde De Bruin suc ces wensen voor de promotiestrijd met Grasshoppers. Een slag, waarin De Bruin geen beroep kan doen op Guido LaRose en Frank van de Wal die in het buitenland een toernooi spelen met de juniorenploeg. Wellicht doet De Bruin een beroep op een of meer spelers uit het tweede team, dat dit seizoen al tweemaal met ruim verschil van Gras shoppers won, maar achter de Katwij- kres als vierde eindigde. Red Stars speelt aanstaande zaterdag om 17.00 uur in de Boorsmazaal in Kat wijk. Op zaterdag 17 mei volgt om 20.00 uur de 'return' in sporthal Beu kendal. Indien beide teams één wed strijd winnen, dan is het doelsaldo van de twee onderlinge duels van doorslag gevende betekenis. De winnaar promo veert naar de eerste rayonklasse van West-Nederland. Ooit een aangeslagen sporter ge zien? De gelaatsuitdrukking van Jan Visser zei donderdagavond meer dan duizend woorden. Men taal zat hij er ogenschijnlijk door heen nadat de herenformatie van Stam/SoVoCo het promotieklas- serschap had verspeeld. Eigenlijk had niemand er rekening mee gehouden dat het zover zou komen. Ondanks dat de ploeg promotie/degra datiewedstrijden moest spelen tegen de eersteklassers OMS en Wilhelmina. De drie teams speelden in Bussum om één plaats in de promotieklasse. In de drie kamp ging het in elke wedstrijd erom als eerste twee sets te winnen. Dit lukte Wilhelmina en Stam/SoVoCo in hun duel met OMS. En dus was er sprake van een finale toen de Soesters tegenover de Amersfoorters stonden. Binnen enkele minuten leidde Stam/ SoVoCo met 9-0. Even later bedroeg de voorsprong 11-2 en leken de verwach tingen uit te komen.'Wie ooit als eerste heeft geroepen dat de bal rond is, moet destijds een soortgelijke wedstrijd heb ben gezien, want Wilhelmina ging als nog met de eerste set aan de haal en won ook de tweede: 14-16. Terug Daardoor is Stam/SoVoCo weer terug op het niveau van eind jaren tachtig/ begin jaren negentig. Vijf jaar geleden begon de ploeg, geholpen door een aan tal oud-leden, aan de opmars. De ploeg promoveerde naar de promotieklasse, pakte het jaar daarop de districtsbeker en maakte een seizoen later het beste jaar door met een kwartfinaleplaats in het nationale bekertoernooi én promo tie naar de derde divisie. Daarin ging het vorig jaar mis. Toen het kwaad min of meer al was geschied werd trainer/coach Bram Muijs aan de kant geschoven. Nadat de wonden wa ren gelikt, werd de selectie doorgelicht en paste de technische commissie van de club een verjongingskuur toe. Jan Jan sen, die was aangetrokken voor het tweede team, kreeg de leiding. En werd daarmee de zoveelste volleybaltrainer die het karwei niet kon afmaken. Als gevolg van gebrek aan vertrouwen stap te hij vlak voor het einde van de regu liere competitie op. Ook toen was het eigenlijk al twee voor twaalf voor Stam/ SoVoCo dat donderdagavond alsnog het vege lijf had kunnen redden, maar in het zicht van de haven zijn eigen gla zen ingooide. Wie de nieuwe trainer/ coach wordt van de formatie is op dit moment nog niet bekend. Verschillende leden van De Schie ter deden op Koninginnedag mee aan een wedstrijd over 10 kilometer in Baarn. In deze Oranjeloop was Frank de Groot in 35 minuten en twintig seconden de snelste van dit gezelschap. Chris van Trigt was de volgende tria- thleet die binnenkwam (36.50) gevolgd door Frank Versloot (39.25). Bij de da mes liep Annemarie Arkema een per soonlijk record in 44.30. Gerda van de Veen (46.37) en Alda van der Veen (51.38) deden ook mee. In de wedstrijd over 7,5 kilometer werd Ed van Renswouw na precies 29 minu ien geklokt. Bea Beijer finishte in 38.00, terwijl Plony van Renswouw 38 tellen later binnenkwam. Gerda en Alda van der Veen kwamen zaterdag wederom in actie. In Cothen had de eerste 1.16.02 nodig voor de 15 kilometer, de laatste was 51.25 minuten onderweg op de 9 kilometer. In zijn eerste triathlon van dit seizoen sindigde Christian Rietveld als tweede. Wie verspert LTC Soestdijk de weg naar de tweede klasse. Is er in de derde klasse een ploeg die in staat is de als favoriet gestarte formatie klein te krijgen? Na Bilthoven, Baarn, en Shot moet ook Randen broek deze laatste vraag ontken nend beantwoorden. Hoewel de uitwedstrijd tegen de Amersfoorters morgen om 10.30 uur wordt voortgezet, is al zeker dat Ran denbroek (derde op de ranglijst) het hoofd moet buigen. De tussenstand na de singles en de dubbels is 1-5 in het voordeel van coach Harald Wernsen, Peter Dijkema, Robbert Jan Mulder, Saskia Huizinga en Ingeborg Vonk. Soestdijk, dat tot dusver tweemaal met 7-1 en een keer met 6-2 won. Ook mor gen zal vermoedelijk een dergelijke uit slag op het scorebord verschijnen. Al leen de mixen moeten nog worden ge speeld, nadat deze zondagmiddag wer den afgelast als gevolg van nee Na'drie zeges ondervond Dijkema weer eens wat het is om als verliezer van de baan te stappen. In Remi van Gent trof hij een tegenstander die in twee sets steeds een break meer pakte: 6-4, 7-5. Mulder voerde zijn percentage op met een overwinning in twee sets op Sebas- tian van Delft. Het werd 4-6, 4-6 voor de Soester die dit seizoen zijn rentree maakte in de competitie. Eentonig Het verhaal over de dames van Soest dijk begint bijna eentonig te worden. Ze zijn eenvoudigweg te sterk voor de der de klasse, erkende ook hun trainer Wernsen nog maar eens. Huizinga ken de geen pardon met Manon Kolder (2- 6, 2-6) en Vonk veegde de vloer aan met Eva Drager (3-6, 0-6). Ook in het damesdubbel was er geen enkele twijfel over de krachtsverhoudingen. In beide sets gunden Huizinga en Vonk hun te genstanders niet meer dan twee games. En daarmee tilden ze de stand naar 1- 4. Dijkema en Mulder hadden meer moei te om het koppel Van Gent/Van Assen delft van zich af te schudden. Na de 3- 6-zege in de eerste set, maakte Randen broek een derde set noodzakelijk door in de tie-break te zegevieren. Maar de heren van Soestdijk lieten zien dat dit niet zo was bedoeld en pakten de beslis sende set met 4-6. De wedstrijdzege is dus al binnen. Nu draait het nog om het zesde en zeven de punt. Met een schuin oog keek Wernsen al even naar de tussenstand in Bilthoven, waar Soest-Zuid morgen een 3-2-achterstand moet goed maken. De wedstrijd wordt hervat met een tie break in de derde set van de herendub- bel.\ Als Soest-Zuid morgen nog een punt verspeeld, is de competitie eigenlijk al beslist. Want dan kan de voornaamste concurrent van Soestdijk de achterstand nooit meer goedmaken. Ook niet met een zege op Soestdijk in het laatste duel op 1 juni. Of Soestdijk zou tussentijds de fout moeten ingaan, maar Wernsen gelooft niet in een misstap van zijn team tegen Strokei of 't Stort, waarvan de laatste zo'n beetje de zwakke schakel in de poule is. "We spelen goed en preste ren gewoon constant. Aan onze kant heerst er absoluut geen angst," aldus Wernsen. c 'Zanzabar' in stof 3660.- t! I I I I De spelers van Soest-Zuid begeven zich momenteel in ijle lucht. De ti- telkansen hangen aan een zijden draad. Eerder dan venvacht staat de ploeg van Pieter Verbrugh onder druk. Morgen wordt de strijd om het kampioenschap mogelijk al beslist in het nadeel van Soest-Zuid en in het voordeel van LTC Soestdijk. Met een 3-2-achterstand hervatten de tennissers morgenochtend de wegens regen afgebroken wedstrijd tegen Bilt hoven. Begonnen wordt met een tie break in de derde en beslissende set van de herendubbel, daarna volgen nog twee mix-partijen en Soest-Zuid weet dat het zowel de tie-break als de reste rende potjes moet winnen. Zelfs een gelijkspel (4-4) is hoogstwaar schijnlijk onvoldoende om de kurken op de champagneflessen van het favoriete Soestdijk te houden. Immers, de ploeg die aan de Schrikslaan huist, heeft tot dusver veel meer punten verzameld dan Soest-Zuid dat de tweede plaats bezet. Alleen als Soest-Zuid alle wedstrijden wint (dus ook op 1 juni van Soestdijk) kan het aanspraak maken op de titel, omdat in dat geval niet het aantal pun ten telt. Tegen Bilthoven stapte Soest-Zuid met een 3-1-achterstand uit de serie enkel spelen. Alleen Sonja Huizinga (5-7, 0- 6) won haar partij. Fred Forger speelde een grillige wedstrijd (1-6, 6-3, 0-6). Verbrugh had gerekend op minimaal een punt van de heren, maar Arno Jel- lema bleef andermaal onder zijn niveau steken en verloor met 6-2, 7-6. "We wisten sowieso dat de wedstrijd moeilijk zou worden, omdat Bilthoven zeker in de singles sterk is. Maar ik vind dat hun dubbels ten onrechte zwak zijn afgeschilderd," vond Verbrugh. Hij zag de dames (Mariëlle van Soest en Sonja Huizinga) winnen met 3-6, 5-7 en was getuige van een spannend herendubbel spel. Jellema en Xander de Groot pakten de eerste set (0-6), verloren de tweede (7- 5) en kwamen een break voor in de der de (5-3). Het lukte ze niet de partij naar zich toe te trekken en de stand in even wicht te brengen. Sterker nog, Bilthoven kwam op 'match-point', maar dit werd weggewerkt: 6-6. Op dat moment haal de Verbrugh zijn spelers van de baan. "Omdat het al een tijdje regende en ik weet dat mijn jongens bij droog weer en droge ballen in het voordeel zijn." De tennistrainer heeft nog steeds een goed gevoel over de afloop van de wed strijd die morgen wordt uitgespeeld. "Hoewel ik zondag aan het einde van de dag de indruk had dat een aantal spe lers 'em zat te knijpen. Ze zijn een beet je teveel met de laatste zondag (tegen Soestdijk-red.) bezig geweest, terwijl er nog wat hindernissen moeten worden genomen." Foto: Herman van Dam Arno Jellema heeft nog steeds niet zijn oude niveau bereiktmaar blijft volgens Pieter Verbrugh iemand die in de beslis sende fase iets extra kan brengen. Niemand bij WZ'49 zal het draai boek hebben geschreven, maar op de laatste competitiedag in de derde klasse liep alles zoals de Soesters zich konden wensen. De ploeg boekte ten koste Van De Merino's de zesde zege in de laatste zeven duels en Vianen verloor. Hierdoor mocht de ploeg van Henk van Asch de derde periodetitel overnemen van algeheel kampioen Zwart Wit'63. Met deze ploeg eindigde WZ'49 in de derde periode bovenaan, maar het doel saldo van de Harderwijkers was beter. Omdat ze toch al kampioen waren, ver viel de prijs van de derde periode naar WZ'49 dat nu, evenals in 1992 aan de na-competitie mag deelnemen. Daarin komt het andermaal De Meri no's tegen. De ploeg uit Veenendaal stond halverwege de competitie fier bo venaan, maar stortte na de nederlaag tegen VVZ'49 volledig in. Afgelopen zaterdag was VVZ'49 weer te sterk (2- 3). De derde deelnemer aan de na-com petitie is Stroe dat als tweede eindigde. De Merino's en Stroe trappen morgen avond om 18.00 uur af in Veenendaal. De verliezer van dit duel speelt zaterdag 10 mei tegen WZ'49. Is dit De Meri no's, dan speelt VVZ'49 zaterdag thuis. Verliest Stroe, dan gaat VVZ'49 eerst daar naar toe en ontvangt het De Me- Invaller Joep Akkerman scoorde zes minuten voor tijd de winnende treffer. rino's een week later. De winnaar van deze halve competitie speelt daarna nog tegen de algemeen periodekampioen uit de andere derde klasse. Vieren Na de periodetitel in '92 (die op een te leurstelling uitliep) en de kampioen schappen van '94 en '96 had VVZ'49 dus weer wat te vieren. Hoewel het in de tweede minuut al een tegenslag moest verwerken. Mare Brouwer werd verrast door een afstandsschot dat in de korte hoek doel trof. Maar amper drie minuten daarna sprak goalgetter Marcel van Essen zijn medespelers hoop in met zijn 25e competitiedoelpunt. In de dertigste minuut had De Merino's weer op voorsprong kunnen komen, maar tot tweemaal toe Mare Brouwer en uiteindelijk Bas van Doorn op de doel lijn voorkwamen dit. Niet veel later, een minuut of zes voor rust, was Jordi Brou wer trefzekerder, nadat Ton Wolfsen bij een vrije trap op de paal had gemikt: 1- 2. De voorsprong hield stand tot de 75e minuut. Op het randje van buitenspel mocht een spits van De Merino's op Mare Brouwer afstormen: 2-2. Van Asch koos voor een alles-of-niets tac tiek. Hij wisselde middenvelder Patrick Diks, aanvaller Gijsbert Schaap en libe ro Wim Turksma in voor Ruben de Goede, Gerard Becker en Joep Akker man en zal daar later met plezier aan hebben teruggedacht. Want Van Essen bediende in ue 84e minuut Akkerman die draaide, schoot en de bal met een stuit over de keeper in het doel zag be landden. Na het laatste fluitsignaal duurde de spanning nog tenminste een kwartier, omdat de wedstrijd Candia'66-Vianen (op dat moment 3-2) nog in volle gang was. Vianen moest gelijk spelen om WZ'49 te verdringen in de na-compe titie, maar verloor zelfs met 4-2. -V' VOETBAL zaterdag Het was een droom voor SEC om te mogen deelnemen aan de na-com- petitie, een uitgelezen mogelijkheid om misschien eindelijk eens uit de laagste klasse van het zaterdagvoet bal te stappen. De droom kwam uit. De droom kwam, zes jaar na de in voering van de periodetitels, uit, maar veranderde binnen een kwar tier in een nachtmerrie. Helemaal kansloos is de selectie van Hendrik-Jan de Boer. Van de drie pe riodekampioenen mogen er straks twee naar de zesde klasse. Maar hooguit dc geboren optimist met een blinde club liefde én teveel geld zal nog geld durven zetten op de kansen van de groenwitten die zaterdag een smadelijke 8-2-neder- laag in Baarn leden tegen Eemboys. Enkele maanden geleden was SEC nog met een 1-7-overwinning van hetzelfde veld gestapt. Destijds misten de Baar- naars een aantal basisspelers, ditmaal ontbeerde SEC de verdedigers Jeroen Verweij, Richard Steensma en John Huiden. En dit probleem werd vlot blootgelegd door Eemboys dat in vijftien minuten tijd een 2-0-voorsprong nam. De illusies werden SEC helemaal ontnomen toen doelman Jan Willem Verwoerd de rode kaart kreeg voorgehouden, nadat hij buiten zijn domein de bal met de hand had beroerd. Met tien man kon SEC niet voorkomen dat het na 55 speelminuten inmiddels 4- 0 was geworden. Invaller Johan de Jong redde de twijfelachtige eer, voordat het 6-1 werd. En nadat Razzo van Dam nog een keer scoorde, zorgden de voorma lige doelman Wim Natter en Dick Koops voor 8-2. Als verliezer van de eerste wedstrijd in de na-competitie moet SEC komende zaterdag aan de bak tegen De Post hoorn. Dit duel begint om 14.00 uur op de Bosstraat-West. Als SEC wint, heeft het nog een kans als De Posthoorn thuis verliest van of gelijk speelt tegen Eem boys. Winnen de Amersfoorters dit duel, dan zal het doelsaldo van door- Mohammed Touhami komt niet aan scoren toe. Razzo van Dam (rechts) zou later wel scoren. Foto: Goos van der Wilt slaggevende betekenis zijn. En na de 8- 2-nederlaag ziet het er dan triest uit voor de Soesters die overigens anderhal ve week geleden thuis nog met met 0-4 verloren van De Posthoorn. De Soester Stratenloop van AV Pij nenburg wordt dit jaar gehouden op woensdag 21 mei. Voor de tweede keer vindt dit traditionele evene ment plaats op en rond De Smits hof. Tussen 18.30 en 21.30 uur starten honderden deelnemers in de verschillende wedstrijden. Als eersten komen de basisscholieren aan bod. Zij worden om half zeven weg geschoten door wethouder Ries van Logtenstein die tijdens de Stratenloop het pistool in handen heeft. De leerlin gen moeten een ronde van 1.200 meter afleggen. Hetzelfde geldt voor de pres tatieloop voor de jeugd tot en met 12 jaar (start 19.00 uur) en de middelbare scholieren (19.15 uur). De scholen moeten van te voren de in schrijving regelen. Voor de jeugdpresta- tieloop bedragen de inschrijfkosten 2,50 gulden per deelnemer. Om 19.45 uur klinkt het startschot voor de prestatieloop over 3.600 meter (drie ronden). Hieraan meedoen kan tegen betaling van 3,50 gulden. Om 20.10 uur volgt de estafette voor teams die tevens onderdeel uitmaakt van de bedrijfs- sportcompetitie. Elke ploeg brengt vier lopers aan de start die na elkaar één ronde van 1.200 meter afleggen. Het inschrijfgeld bedraagt 25 gulden per team. Op dit moment hebben zich al tien ploegen ingeschreven. Het sluitstuk is de prestatieloop over vijf ronden (6.000 meter). Voor vijf piek kan iedereen proberen Dick van den Broek te verslaan. Hij won vorig jaar voor Chidar van BAV en clubgenoot Erik Tolboom. Behal ve prijzen voor de beste lopers heeft de organisatie een herinnering voor elke deelnemer klaarliggen. De jeugdige deelnemers kunnen verder rekenen op een ijsje of een drankje. Voor de muzikale ondersteuning heeft AV Pijnenburg de Holle Vaten vastge legd. Dit huisorkest van de Heerenveen- se schaatstempel Thialf loopt niet, maar blaast de longen uit zijn lijf. f t

Soester Courant | 1997 | | pagina 17