Vragen over pensioen? NUH0 En dit zijn de knallers van deze week: Koningsweg-route nog dit jaar klaar Veel belangstelling Dodenherdenking Politie neemt vuurwapen in beslag bij invallen Slib in vijvers niet vervuild geraniums College start alvast procedure voor verkeersbesluiten Nieuwe confrontatie jongeren voorkomen De Rabobank Soest-Baarn is zaterdag openelke week van 10.00 tot 13.00 uur! Tragisch ongeval eist levens van twee peuters 3 Actueel 5 Actueel 15 Soesterberg 17 Sport Kantoor Soester Courant gesloten Soester vliegt met auto uit de bocht Duizenden guldens verdwenen bij diefstal kluis Inbrekers nemen duizenden stuks kleding mee 8?5 Geruststellende uitkomst onderzoek Brand door oververhitting televisietoestel WENSEN VOO. G Californische droge witte wijn Santé aardappelen Toiletpapier VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest ZVan Kreukelen 7 Vastgoed :mKEEÏÏÏÏESSM A. van der Lee JOH. METS Specialiteiten van de maand 50 jaar De gemeente hoopt dat het voor de bouwvak nog lukt, maar anders zal meteen daarna worden begonnen met de werkzaamheden voor de aanpassing van de Koningsweg-rou te. Het traject Beckeringhstraat- Birkstraat moet zoals bekend dé hoofdslagader van het Soester we gennet worden. De gemeenteraad van Soest heeft dit in december vorig jaar besloten. Op dit moment werkt de civieltechnische dienst van de gemeente keihard aan de teke ningen. Daarna wordt het bestek ge maakt en kunnen de aannemers in schrijven voor de uitvoeringsopdracht van dit deel van de hoofdwegenstruc tuur. Vooruitlopend hierop heeft het college de procedure in gang gezet voor de nieuwe verkeersbesluiten. Op verschil lende plekken zal bijvoorbeeld de voor rangsregeling worden gewijzigd. Een voorbeeld hiervan is de kruising van de Koningsweg en de Dorresteinweg (foto), waar een rotonde zal worden aangelegd. Ook de kruising van de Soesterbergsestraat, de Ossendamweg en de Vondellaan wordt omgelegd. Een ingrijpend verkeersbesluit zal wor den genomen voor de Ossendamweg. Zodra de nieuwe situatie gereed is, mag het verkeer vanaf de Ossendamweg niet meer de Braamweg, de Korte Ossen- dam en de dr. 's Jacobstraat inrijden. In verband hiermee wordt het eenrich tingsverkeer in de dr. 's Jacobstraat omgedraaid. Op de Birkstraat mag het verkeer uit de richting Amersfoort straks niet meer linksaf de Bartolottilaan inslaan. En op de Vondellaan komt een verbod om linksaf de PC Hooftlaan in te rijden. De kruising van de Birkstraat en de Von dellaan wordt overigens 'omgelegd'. Dit wordt als het ware een 'rechtdoor-rou-' te'. Volgens verkeersdeskundige Ad van Wanroij is het de bedoeling dat de werkzaamheden aan de Koningsweg route voor het einde van dit jaar gereed komen. Begonnen wordt met de aanleg van een middengeleider op de Becke- ringhstraat. Daarna wordt het project van de Koningsweg-route in delen uit gevoerd. De procedure voor de herinrichting van WmmÊ-. Op de kruising van de Koningsweg en de Dorresteinweg zal een rotonde worden aakgelegd, waardoor onder meer de voorrangsregeling verandert. Foto: Goos van der Wilt de kruising van de Beckeringhstraat en de Biltseweg heeft wat meer tijd nodig. De vertraging is opgetreden, omdat de gemeente met andere instanties heeft te maken. De Biltseweg is eigendom van de provincie Utrecht, de weg ligt op Baarns grondgebied en verder ligt er een perceel bij de kruising dat eigendom is van het Koninklijk Huis. De politie heeft donderdag invallen ge daan in drie woningen in Soest. Daarbij werd aan het Saenredamplantsoen een 27-jarige Soester aangehouden, van wie een vuurwapen met bijbehorende patro nen en een traangasgranaat in beslag werd genomen. De invallen werden 's morgens om 7.00 uur uitgevoerd, nadat de politie was geïnformeerd over een aanstaand treffen tussen enkele jonge inwoners van Soest en leeftijdgenoten uit De Bilt. Volgens de informatie van de politie zouden ze elkaar ergens treffen. Deze twee groepen hadden in april al een conflict gehad op de kermis in Den Dolder, waarbij rake klappen vielen en een achttienjarige Soester enkele scho ten afvuurde. Hij had daarbij twee Biltenaren geraakt, één in de kaak, een ander in de arm. Een dag later was de Soester aangehouden. Bij de vechtpar tij in Den Dolder waren destijds ongveer veertig jongelui betrokken. Met de invallen en de aanhouding van de 27-jarige Soester heeft de politie een waarschuwing willen geven. "We tolere ren geen geweld," aldus een woordvoer der. De vechtpartij die woensdagavond op de kermis in Soesterberg plaatshad, heeft overigens niet met het conflict tus sen de jongeren uit Soest en De Bilt te maken. Kerkplein 9, Soest Eemnesserweg 26, Baarn Een tragisch ongeval op de kruising van de Richelleweg en het Zeister- spoor in Soesterberg heeft vrijdag middag het leven geëist van twee peuters van één en drie jaar. Ze zaten achterin een personenauto die van achteren werd geramd door een vrachtwagencombinatie. Voordat de professionele hulpverle ners ter plekke kwamen, schoten omstanders toe om te helpen. Vol gens een ooggetuige waren de peu ters niet op slag dood. Twee vrouwen (33 en 34 jaar), die voorin de auto zaten, moesten door de brandweer worden bevrijd. Daarna werden ze, vermoedelijk met ernstig hoofd- en schouderlet sel, naar het Academisch Zieken huis in Utrecht gebracht. Eén vrouw komt uit Amersfoort, de an der uit Hooglanderveen. Ook de omgekomen kinderen kwamen uit Hooglanderveen. Het ongeluk gebeurde vrijdagmid dag. De vrouwen en de peuters za ten in de auto die stil stond voor het rode verkeerslicht. Volgens getui gen zou de vrachtwagen, bestuurd door een 29-jarige man uit Barne- veld, met onverminderde vaart op de auto zijn gebotst. Het gevolg was dat de achterkant van de personen auto tegen de voorstoelen werd platgedrukt. Lees verder de Soesterbergse Cou rant. Rubriek Soester Courant 75 jaar. Weilanden moeten behouden blijven. Ajax favoriete club honderdjarige. Morgen 22e Oude Ambachtenmarkt. Grofhuisvuil 'siert' Boerenstreek. "Zoiets gaat je door merg en been". Soesterberg herdenkt op 3 locaties. Gemeentepenning voor CeesLensink. Gewonden bij vechtpartij kermis. Red Stars stap dichterbij promotie. Tweede maal nacompetitie VVZ'49. Deceptie SEC-zaterdagS in Baarn. Stam/SoVoCo druipt 1 aangeslagen af. Het kantoor van dé Soester Cou rant aan de Van Weedestraat is op donderdag 8 mei (Hemelvaartsdag) en vrijdag 9 mei gesloten. Telefo nisch is het kantoor evenmin te be reiken. Advertenties en kopij kunnen even wel in de brievenbus (links van de voordeur) worden gedeponeerd. Verzocht wordt kopij voor de edi tie van 14 mei zo spoedig mogelijk in te leveren en hiermee niet onno dig te wachten tot het weekeinde of daarna. Op de kruising van de Birkstraat en de Soesterbergsestraat is een 33-jarige Soester maandagavond met zijn auto uit de bocht gevlogen. Vermoedelijk als gevolg van een te hoge snelheid verloor hij de macht over het stuur en botste hij tegen een geparkeerd voertuig. Het ongeluk gebeurde omstreeks half elf. De man hield er een fikse hoofd wond aan over en werd per ambulance naar ziekenhuis Eemland, locatie De Lichtenberg, vervoerd. Ook moest hij bloedproef laten nemen, omdat zijn adem naar alcohol riekte en gezien zijn toestand niet in staat was te blazen. Na behandeling in het ziekenhuis mocht hij overigens naar huis. Bij een inbraak in een bakkerszaak aan de Tamboerijn is een kluis ver dwenen. De middenstander is hier door volgens de politie enkele dui zenden guldens kwijtgeraakt. Het geld zat in de kluis. De inbraak werd vorige week ge pleegd in de nacht van dinsdag op woensdag. Een vijftigjarige man uit Arkel deed aangifte bij de politie. Zwaar gedupeerd is een bedrijf aan de Koningsweg, waar vrijdagnacht duizen den stuks kleding werden ontvreemd bij een inbraak. De daders namen onder meer een grote hoeveelheid spijkerbroe ken mee. De waarde van de buit is niet bekend bij de politie, maar loopt ver moedelijk in de tienduizenden guldens. (zie pag.16 in dit blad) HET VLEESCENTRUM Birkstraat 49 - Soest - Tel. 6012477 Dikke riblappen per kilo Zie onze adv. op pag. Altijd kwaliteit en betaalbaar Een kwartier eerder dan normaal begon zondagavond in Soest de her denking van de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Het Soester Mannenkoor, dat 75 jaar bestaat, zong een aantal liederen, alvorens de plechtigheid een aanvang nam. Omdat Apollo om ongeveer vijf voor acht op hield, duurde de stilte eigenlijk langer dan de officiële twee minuten; Om twee over acht zong Apollo nog een keer, voordat het Wilhelmus werd ingezet. Daarop legde burgemeester Hans de Widt, zoals gebruikelijk geholpen door twee jonge scouts, de eerste krans bij de gedenkplaats aan de Inspecteur Schreu- deriaan. Hij werd gevolgd door verte genwoordigers van het voormalig verzet, het Oranje Comité en vijf scholieren van het Griftland College. Daarna trok het publiek in défilé langs het monument. Hoewel het niet lang voor de 52ste her denking nog regende, was het aantal belangstellenden niet aanzienlijk minder dan in de afgelopen jaren, toen het bij zonder druk was. Ofschoon het aantal aanwezigen moeilijk is te schatten, bracht de Dodenherdenking in Soest Het bodemslib in de vijvers van Overhees is niet chemisch veront reinigd. Volgens de gemeente kan dit worden vastgesteld na onder zoek van een ingehuurd bureau. In het slib zijn alleen organische stof fen aangetroffen. De uitkomst van het onderzoek is ge ruststellend, zegt de gemeente die ove rigens niet anders had verwacht. Om elke twijfel uit de hand te nemen, gaf ze een bureau toch opdracht een onder zoek in te stellen. Nu het onderzoek is afgerond, ziet de gemeente geen noodzaak om alle bo demslib uit de leeggepompte vijvers te halen. Alleen uit de vijvers aan de Obrechtstraat (ter hoogte van het kunst werk) en langs de Koningsweg (ter hoogte van de Varenstraat) wordt de bodemlaag afgegraven en opgeslagen in het gemeentelijk depot op de hoek van de Koningsweg en de Clemensstraat. Op deze twee locaties bevinden zich overstortvoorzieningen en is de bodem extra voedselrijk. Hierdoor wordt de zuurstofbalans van het water verstoord. Met de verwijdering van het voedselrij ke slib hoopt de gemeente de situatie juist gezonder te maken. Nadat de vijvers grotendeels waren leeg gepompt, is maandag een begin ge maakt met het opruimen van zwerfvuil en andere spullen die niet in de onder waterberm thuishoren. De massale vissterfte van enkele weken geleden is het gevolg van het inmiddels verholpen defect in het rioolgemaal aan de Dorresteinweg. Hierdoor duurde de overstort van zuurstofarm rioolwater in de vijvers te lang en daalde de zuurstof- grens in de vijvers onder de kritische grens. Ook scholieren van het Griftland Col- i lege legden zondagavond een krans bij het herdenkingsmonument. Foto: Goos van der Wilt zeker honderden, misschien wel duizend mensen op de been. In Soesterberg werden herdenkingsbij eenkomsten gehouden op de vliegbasis en bij het monument op het Van Odi- jkplein (zie de Soesterbergse Courant). In een woning boven een winkel aan de Soesterbergsestraat is woensdagnacht brand uitgebroken. Omdat het televisie toestel langdurig op stand-by' stond, was het apparaat oververhit geraakt. De bewoners, een vijftigjarige man en een 42-jarige vrouw, werden om tien over half één wakker door de rookontwikke ling. In een poging het vuur te doven, gooiden ze een dekbed over de televi sie, maar het beddegoèd was geen par tij voor de vlammen. Met vergiftigingsverschijnselen werd het tweetal per ambulance naar ziekenhuis Eemland, locatie De Lichtenberg, ge bracht. Om half vier werden ze hieruit ontslagen. Daarna werden ze naar een hotel gebracht om de nacht te kunnen doorbrengen. De plaatselijke vuurbe- strijders hadden de binnenbrand toen al lang geblust. De rook werd afgeblazen. Volgens de brandweer bedraagt de schade ongeveer 40.000 gulden. Minervaweg 3, 3741 GR Baarn, Tel: (035) 54 86 111 utat nuts te timwensen over- Fumé blanc '95 5 kilo baal 24 rollen '>A zie pagina h <n pa CO Dorresteinweg 72b Soest Tel. 035 -6012883 Autobedrijf Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. KOFFIE- EN THEESALON Soep van deze maand: Heldere Kippensoep ƒ4,95 Broodje van deze maand: "Bagles" Amerikaans rond broodje met 5,95 slagroom en verse aardbeien •jlr Roomboter croissant rijk belegd met Parmaham 6,95 Ijscoupe van deze maand: "Amaretti-Amaretto" Italiaans amandelijs 8,75 Van Weedestraat 90 - Soest - Telefoon: 035 601 2404 VAN DER GOEN ADVOCATEN Ondanks verbouwing normaal bereikbaar. Birkstraat 108 Tel. 035-6015080 Fax 035-6024345 Vier uw feest in een originele Amsterdamse entourage! 035 - 601 27 39 Soesterbergsestraat 188 Soest

Soester Courant | 1997 | | pagina 1