Ajax favoriete club honderdjarige U kunt dit ongetwijfeld beter! Weilanden moeten behouden b 798: Wildschut Optiek zelf uw kaas afsnijden Reteb dlefjiwtegno tidtnuku! ACTUEEL! PAGINA jeuwSi riante fauteuils ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Op zaterdag 10 mei krijgt iedere moeder bij aankoop van een zonnebril een mooi boeket kado WOENSDAG 7 MEI 1997 SOESTER COURANT Morgen voor de 22e keer Oude Ambachtenmarkt Snelheidscontrole Birkstraat: 13 8x! Tot ziens op Hemelvaartsdag! Kaasboerderij "De Staelenhoef" DE TROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist 035-6022871 Steenhoff straat 58 Dina van Groningen-Hornsveld gaat prat op zelfstandigheid Auto-inbraken Geld buitgemaakt bij inbraak 'bieb' SOEST Ook voor service moet u bij ons zijn College wil bestemming aan Soesterbergsestraat niet wimtet Politie zoekt bromfietser (m/v) Praatavond voor ouders over gedrag jongeren Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Wil maken «v méér fotowerk van... fSWillem Van Oosten fotoservice ws. 1 Het hieuwi rOtOSVSTEEM Studio-^ PORTRET- EN FAMHIEfOTOS Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum deze kost maar ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (035) 602 22 12 BAR, GRILL RESTAURANT Onze Hollandse aspergeschotel? Onze Bourgondische lamsschouder? Al onze andere beroemde vlees- en visspecialiteiten? Het blijft genieten! (Al onze gerechten kant u ook afhalen.) STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 75 Jaar in het nieuws! Dat staat de Soester Courant op 24 augustus. Al bijna driekwart eeuw staat deze zelfstandige, lokale krant midden in de Soester sa menleving. Het bijzondere jubileum is aanleiding voor een spe ciale editie, die eind augustus verschijnt, en een reeks van activiteiten die zich over de komende maanden zullen uitstrekken en waarbij de inwoners van Soest en Soesterberg in het algemeen en de le zers in het bijzonder zullen worden betrokken. In deze rubriek wekelijks aandacht voor de festivi teiten, wedstrijden, prijsvragen en activiteiten die de Soester Courant in petto heeft. Tachtig ambachten, een dansgroep, poppenkastvoorstellingen, muzi kanten, kleinvee en natuurlijk kra men met eten en drinken en ande re zaken. Ongetwijfeld tienduizen den mensen bezoeken morgen de Oude Ambachtenmarkt die voor de 22e keer in de Kerkebuurt zal wor den gehouden. De traditionele markt is geopend van 10.00 tot 17.00 uur, maar vroe ge vogels kunnen tussen 5.00 en 6.00 uur al starten voor het dauwt- rappen. De start is bij de Schaaps kooi van de familie Van de Grift aan de Ferdinand Huycklaan. Deel name aan de fietstocht van onge veer 25 kilometer kost 2,50 gulden. U mag op de Oude Ambachtenmarkt in Soest op Hemelvaartsdag bij de kraam van Kaasboerderij "De Staelenhoef" (1 1/2 pond) Doet u dat tot op 10 gram nauwkeurig, dan is het stuk kaas van u Zit u ernaast, dan bent u de koper... Bijna één op de vier auto's reed te hard, toen de politie een snelheidscontrole op de Birkstraat (binnen de bebouwde kom) hield. In een uurtje tijd werden 138 bestuurders betrapt en zij kunnen een bekeuring tegemoet zien. De con trole werd vorige week dinsdag tussen half twaalf en half één uitgevoerd. In dit tijdsbestek passeerden 589 voertuigen, waarvan er eentje met een snelheid van 89 kilometer per uur voorbij suisde. Ook dit kunt u ongetwijfeld beter! Want hoe denkt u over de toekomst van Soest? Wolkenkrabbers aan de Wieksloot....? Fly-overs in de Eem- polder....? Ruimteschepen op de vliegbasis Soesterberg....? Zijn dit denkbeelden die gebaseerd zijn op luchtkastelen of is het slechts een kwestie van tijd? 'Soest in het jaar 2022'. Wat zal er dan in de honderdja rige Soester Courant staan? De redactie is nieuwsgierig naar de ideeën die hierover bij de lezers van de krant bestaan. Of ze gestoeld zijn op realisme of geboren uit fantasie, het maakt niet uit. In de jubileumuitgave van 30 augustus vullen wij graag kolommen met üw vi sie op de Soester situatie iri 2022. Zo dat wij kunnen lezen wat u denkt. Wie een verhaal schrijft van 500 tot 1.000 woorden maakt ook nog eens kans op honderd gulden in de categorie ën t/m 12 jaar, 13-18 jaar en volwasse nen. Breng of stuur uw verhaal naar: Soester Courant, Van Weedestraat 227, 3761 CD Soest. En voorzie het van naam, adres, telefoonnummer en leeftijd. Faxen kan ook: tel. 6024904. Uiterste inzenddatum: vrijdag 30 mei. *vlak bij de dorpspomp. Birkstraat 123 Soest Tel. 035-6013781 voor particulieren en bedrijven Als Ajax of het Nederlands elftal speelt, moedigt ze de spelers vanuit haar stoel fanatiek aan. Ook de rest van het voetbal volgt ze op de voet en met the Bold and the Beautiful leeft ze elke keer intens mee. Welis waar met het geluid uit, want ze hoort niet alles meer even goed. Maar door middel van de ondertite ling kan ze het prima volgen. Dina van Groningen-Hornsveld, die vrijdag haar honderdste verjaardag vier de, is behoorlijk bij de tijd gebleven. Naar het bejaardentehuis wil ze niet, want ze kan nog goed voor zich zelf zor gen. Haar familie had zelfs al een keer een kamer voor haar geregeld in een Soester bejaardentehuis, maar de fami lie-oudste sprak haar veto uit en bleef zitten waar ze zit. Alleen de warme maaltijd laat ze door de Stichting Wel zijnswerk Ouderen Soest (SWOS) be zorgen. Vanwege de drukte in huis sloeg ze vrijdag de dagelijkse kost uit de keu- Aan de Van Goyenlaan is in de nacht van 30 april op 1 mei een auto van een 26-jarige man opengebroken. Uit de auto is de autoradio gestolen. Ook aan de Talmalaan is een auto gekraakt. Dit keer op donderdag 1 mei. De 37-jarige eigenaar moet nu een radiocassettere corder missen. Beide slachtoffers heb ben aangifte gedaan bij de politie. ken van Molenschot af. Toch kwam voorzitter Daan Lazonder van de werk groep Warme Maaltijden van de SWOS op bezoek. Om een feestelijke verjaar dagstaart te brengen. Aan aandacht had de eeuwling sowie so geen gebrek. Haar huis aan de Kor te Hartweg zat stampvol met familie en vrienden. Ook burgemeester Hans de Widt kwam haar persoonlijk feliciteren. En door middel van een hartelijk briefje ontving ze de felicitaties van de Konin gin en de Commissaris van de Koningin van de provincie Utrecht. De geboren Soesterse heeft vrijwel haar hele leven in Soest gewoond. In de ja ren twintig verhuisde ze naar Amster dam, waar haar enige dochter werd ge boren, maar na een jaartje keerde het gezinnetje terug naar Soest. Mevrouw Van Groningen is inmiddels oma van vier kleinkinderen en overgrootmoeder van zes achterkleinkinderen. Ooit werk- Bij een inbraak in de openbare biblio theek aan de Albert Cuyplaan is geld buitgemaakt. De daders drongen het pand vorige week in de nacht van maandag op dinsdag binnen. Ze namen enkele tientjes uit het kopieerapparaat mee en werden ook enkele tientjes rij ker door een geldkistje te stelen. Voorzitter Daan Lazonder van de werkgroep Warme Maaltijden bracht vrijdag een taart bij de honderdjarige Dina van Groningen-van Hornsveld. In het midden haar enige dochter. te ze als dienstmeisje in Baarn, maar daar hield ze mee op toen ze ging trou wen. De zorg voor anderen heeft ze ech ter nooit afgeleerd. Nog steeds breit Dina van Groningen truien en sjaals als ze ziet dat iemand er te koud bij loopt. Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Aan de bestemming van de weilan den langs de Soesterbergsestraat valt niet te tornen. Dit heeft het col lege in niets aan duidelijkheid te wensen overlatende termen duide lijk gemaakt aan Makelaar Van Wijk. Deze had in verband met taxatie van één van de weilanden het college ge vraagd of het in principe bereid zou zijn medewerking te willen verlenen aan bestemmingswijziging van het perceel. Het is duidelijk dat het perceel bij ver koop het veelvuldige oplevert als er woningen zouden mogen worden ge bouwd dan met de huidige bestemming. Maar burgemeester en wethouders wil len onder geen voorwaarde veranderin gen op dit punt aanbrengen in het be stemmingsplan. Het betreffende wei land, en ook de twee naastgelegen wei tjes, hebben de bestemming multifunc tioneel bos en moeten in de ogen van het college behouden blijven. In ambtelijke termijn zijn het percelen die 'uit landschappelijke overwegingen een waardevolle afwisseling tussen de extensieve bebouwing vormen'. Boven dien bieden ze fraaie doorkijkjes vanaf de weg in de richting van het bos. En ook op grond van het provinciaal- en rijksbeleid dient bebouwing in het bui tengebied tegengegaan te worden, aldus het college. Het weiland, dat Van Wijk wil(de) taxe ren is eigendom van de erven Brouwer. Op het weiland grazen drie paarden die door de vorig jaar overleden Soester zijn geschonken aan Paul Schneider, die met zijn dochter al jarenlang de paarden ver- Toegegeven, deze foto is niet hele maal gelukt. Ofschoon er veel op aan te merken is, wilden we 'em toch laten zien. Om u uit te dagen, want u kunt dit ongetwijfeld beter. De Soester Courant is graag getuige van het resultaat. De politie is op zoek naar de bromfiet ser (m/v) die op dinsdag 29 april om streeks 08.00 uur betrokken was bij een botsing op de Ossendamweg. De brom fietser haalde toen een fietsster in, waar bij de fietsster ten val kwam. De brom fietser is even gestopt, maar verkeerde kennelijk in de veronderstelling dat de gevolgen wel meevielen. Het fietsstertje, een tienjarig meisje uit Soest, klaagde echter over duizeligheid, liep knieletsel op en had een pijnlijke hand. De brom fietser wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de politie, tel. 5487411. Op woensdag 14 mei wordt een praatavond gehouden voor ouders die geïnteresseerd zijn in het gedrag van jongeren. De bijeenkomst vindt plaats in buurthuis De Schoof aan de Molenstraat en begint om 19.30 uur. Want als lokale krant willen we niets lie ver dan onze lezers betrekken bij het 75-jarig bestaan dat de Soester Courant gaat vieren. Al driekwart eeuw kunnen de Soesters wekelijks zien hoe de Soes ter Courant Soest ziet. Nu willen wij onze gemeente wel eens door üw ogen bekijken. En daarom is het leuk als in onze jubileumuitgave (zaterdag 30 au gustus 1997) foto's van Soester inwo ners staan afgedrukt. Hoe meer, des te beter. Dat er ook nog drie keer 100, drie keer 50 en drie keer 25 gulden te winnen valt (voor de makers van de foto's die in de ogen van de jury het leukst of meest origineel zijn), is mooi meegenomen. Schroom niet. Pak uw vakantiecamera of hypermoderne apparatuur uit de kast of tas en oefen alvast voor de komende zomervakantie. Kiekjes die slaan op het verkeer of na tuur en milieu of mensen in Soest din gen mee naar de uitgeloofde prijzen. Zoals eerder aangegeven, zal de techni sche kwaliteit van de foto's nauwelijks enig gewicht in de schaal leggen bij de beoordeling door de jury. Het gaat voor al om de compositie van de foto en het geen in beeld wordt gebracht. Dit is zo bepaald om iedereen een gelijke kans te bieden op één van de prijzen. Breng of stuur de foto's naar: Soester Courant, Van Weedestraat 227, 3761 CD Soest. En voorzie ze van naam,- adres, telefoonnummer en leeftijd. Ui terste inzenddatum: vrijdag 30 mei 1997. Tijdens de praatavond zal worden ingegaan op de vraag of er in Soest een jeugdprobleem is en zo ja, wat ervan bekend is. Hebben ouders hun oudere kinderen iets te bieden en zijn er instellingen en mensen die hulp kunnen bieden, als de ouders niet weten wat ze met hun opgroeiende kinderen aan moeten? Het is een initiatief van de Stichting Welzijnswerk Soest (SWS), het HALT-project Eemland, de politie district Eemland-Noord en kinder paradijs De Vrije Teugel. Op 22 april waren de jongeren al aan de beurt om hun zegje te doen. Deze instellingen en instanties zijn de mening toegedaan dat er gepraat moet worden over de preventie van probleemgedrag onder jongeren. Ze vinden dat ervoor moet worden gezorgd dat jongeren en ouderen het fijn vinden om samen in Soest te leven. Tijdens de avond is er gratis koffie en thee. zorgde. Schneider heeft zwart-op-wit staan dat de paarden hun leven lang gebruik mogen blijven maken van het weiland. Schneider is ook voorzitter van de Stich ting Milieubelangen. Uit hoofde van deze functie zegt hij dat hij niet anders had verwacht dan dat het college elke medewerking aan bestemmingswijziging weigert. Het middelste perceel weiland is sinds enkele jaren in eigendom van de fami lie Borgts die in het huis, dat voor in het weiland staan, woont. Het linker per- Deze paarden mogen hun leve gebruik maken van dit weiland aan de Soesterbergsestraatzo heeft de vorig jaar overleden Soester Brouwer zwart- op-wit laten stellen. De bestemming van het weiland (multifunctioneel) is eeuwig, als het aan het college ligt. ceel, waaraan het ruiterpad grenst, is van Bouwbedrijf Gebr. Higler. Dit wei tje wordt verhuurd aan een inwoonster van Soestduinen, die het gebruikt om haar paard te berijden en te laten gra zen.

Soester Courant | 1997 | | pagina 3