3- 7Wm College doet het volgens IVN Eemland zo slecht nog niet op milieu-gebied Hans de Widt op bezoek in Tuzla Rudo en Leidie Niemeijer uit Soest: Kinderopvang in Tuzla is broodnodig' 60311 19* 'Zet TOUte AGINA 8 1 bi 1A D10 a! PAGINA .OERTEGELS 19,95 mï 5-2-ro,- D66 heeft spijt van krabbel onder beleidsprogramma The Talk of the Town Eufemisme VR1JWILL1GERSHULP NODIG? Klachten bezorging "&et "ZVCtte ftyttcï reserveren: 035-461 71 47 Birkstraat 138 - 3768 HN Soest Joegoslavische gerechten op prijs gesteld Burgemeester bezoekt militairen DuMoulin kazerne Ooggetuigenverslag uit Tuzla (2) MP LHeur n-octs t~€ Wmr/aw^n<fm- ov-er Soest voor Tuzla (6) van de typi ook eens het Mercedes-Benz Amersfoort, 4619056 nthousiaste k en presentatie) Radio Soest pleiding krijgt. 3 bellen met in in het weekend: ierisje kans!!! K-mma qOBJASRS WOENSDAG 7 MEI 1997 SOESTER COURANT naf 3 Fax: 033-4655177 v.d. Heijden iat 32 jaar. iding krijgt u gedurende prijs van f32,-per uur. nd gen f 1.650,- exD). examen. -601 77 50 'etkuif-jaren stamt deze bec H koelkast. Die 'met-de-b1 uden' greep. Er zijn er maal t. Nijhof wist er een gering I Kom in ieder geval even at: 127x67x63cm. UiteraardI s Bvsch wttttrkjoker UT) «m- verokmsYrvti IWt fit TUKW-V. C<t7V ZUftlMlcUrt In Soesland draaide het zondag, middag om de vraag of het huidige eollege de groene principes over boord heeft gegooid. Na 1994 is een aantal milieu-onvriendelijke be sluiten genomen, dat daarop zou kunnen wijzen. Het zit volgens wet houder Ries van Logtenstein wel snor met het milieubeleid. Cannabis wordt sinds mensenheugenis bijna over de gehele wereld verbouwd, verhandeld en geconsumeerd, ook in Nederland en dus ook in Soest. De strijd die autoriteiten voerden en nog steeds voeren tegen dit kruid en het ge bruik ervan is tevergeefs gebleken en overheden die niet voor schut willen staan en nog enig gezag willen behou den, kiezen dan de weg van de minste weerstand en noemen dat, vindingrijk als ze zijn: gedogen. Op gemeente niveau hebben de autori teiten op dit punt ook nog iets in de melk te brokkelen en ons gemeentebe stuur worstelt dan ook met de vraag of die ene coffeshop die Soest rijk is ge doogd moet worden of weg moet. De verdeeldheid is maximaal, 50% wil ge dogen en 50% kiest voor de nul-optie (nul-optie, althans in onze gemeente raad, is een eufemisme voor: sluiten die tent). Het panel voor de verkiezing van de politicus van het jaar, gehoord heb bende alle argumenten voor en tegen de coffeeshop, komt tot de conclusie dat er op één uitzondering na in dezen geen punten uit te delen zijn. De uitzondering betreft raadslid Jous- tra die er mee dacht te scoren het aantal cannabiszakjes te noemen die hij per soonlijk op een schoolplein had gevon den, n.1. drie stuks. Tjonge jonge drie cannabiszakjes maar liefst, weliswaar leeg, maar toch. Raadslid Joustra op werkbezoek de wijk in, cannabiszakjes zoeken op het schoolplein, een wel zéér eigentijdse variant van het spijkers zoe ken op laag water. Deze inspanning wordt beloond met een minpunt. Een pluspunt heeft het panel echter ook weg te geven en wel aan iemand die er destijds al een kreeg voor zijn pogingen om een aantal beuken voor kap te be hoeden. Een pluspunt omdat het panel van mening is dat de man die hem krijgt, op een onorthodoxe manier het raadlidmaatschap vervult, zich niet for meel opstelt en niet schroomt ook bui tenparlementair actie te voeren. En zich, na gekozen te zijn, niet opsluit in raads-, commissie- en fractievergade ringen, maar die zich inzet voor wat hij een goede zaak vindt en daarbij burgers ondersteunt die het gevoel hebben niet serieus genomen te worden door de po litiek en die hun belangen en wensen vermalen zien worden door politiek cy nisme dat dan het algemeen belang wordt genoemd. Ik bedoel natuurlijk Harry Witte, het raadslid die enige weken geleden 1600 bezwaarschriften tegen het bestem mingsplan Soestdijk aanbood aan wet houder Ten Hove. Met name de ontslui- tingsweg voor de nieuw te bouwen AH, zo vreest Witte, is de eerste aanzet tot een rondweg door het poldergebied die op den duur onvermijdelijk zal leiden tot het volledig verdwijnen van de nu nog bestaande dorpsrand. De rand die weliswaar niet de allermooiste van Eu ropa is, maar toch onze Soesterdorps- rand is die het verdient te worden be schermd. Gelukkig is er nog een aantal raadsle den dat dit inziet en Harry Witte is naar onze mening hierin de meest volhar dende die zich niet bij voorbaat gewon nen geeft. Harry, hierbij opnieuw een pluspunt en sinds één plus één twee is voer je momenteel de lijst aan voor de verkiezing van de politicus van het jaar. Hans de Bruin Zijn discussiepartners Harry Witte van Gemeentebelangen Groen Soest, Rob Maas van het IVN en voormalig milieuwethouder Mieke Swinkels menen dat er wel degelijk redenen zijn om je zorgen te maken of groen en milieu bij dit college in veilige handen zijn. Onder leiding van Jacqueline Evelaar passeerden verschillende bouwplannen, verdelingsplannen en schietplannen de revue. Het heropenen van de jacht op vossen is volgens CDA-wethouder Van Logtenstein wel degelijk nodig. "Wij hebben signalen gekregen uit de bevol king", verklaarde hij het besluit. "Het is uitvoerig besproken en wij zijn tot de conclusie gekomen dat er maatregelen getroffen moeten worden. Volgens Rob Maas van het IVN valt het met de overpopulatie van vossen wel mee. De 'dreiging' is afkomstig van on geveer tien vossen, die in de Soester bossen domicilie houden. "Die hebben wel eens een kip gepakt" aldus Maas. Witte wist dat er twee paartjes mogen blijven. De rest moet weg. "Maar het is niet zo dat de jacht op de vossen nu is geopend. We proberen ze te vangen", aldus de wethouder, die meldde dat dit tot het takenpakket van de gemeentelij ke jager behoort. Van Logtensteins voorganger in milieu, Mieke Swinkels van D66, zei niet ach ter de beslissingen van het huidige col lege te kunnen staan. "Wij hebben ons tijdens de onderhandelingen over het beleidsprogramma in 1994 teruggetrok ken, omdat er een passage over het mi lieu niet werd opgenomen." De krabbel van D66 die uiteindelijk toch onder het programma werd geplaatst, kan wat haar betreft als niet gezet worden be schouwd. "En dat hebben we ook laten weten", aldus de politica. Minder hard is het oordeel van het IVN over de prestaties van dit college. "In de kleine dingen doet het college het hele maal niet zo slecht. De gemeente heeft bijvoorbeeld het initiatief genomen voor ondergrondse opslag van glas en textiel, er wordt geen gif op straat gebruikt en de milieu-educatie is goed. Maar dit blijft kruimelwerk. De ruimte die wij voor de natuur hebben, staat onder druk. Over de grote lijnen maak ik me zorgen", aldus Maas. Tot een conclusie kwamen de milieu-ers niet. Punt van strijd bleek ook de on aantastbaarheid van bestemmingsplan nen. "Waarom moet er steeds terugge komen worden op een streekplan?" vroeg Maas zich af. Ook Swinkels vond dat er in veel te veel gevallen, en vol gens haar op het laatste moment, toch nog werd toegestemd in strijd met be stemmingsplannen. "Een kwestie van geld," denkt Witte, "De gemeente laat zich onder druk zetten door aannemers. De eerste vijf worden de deur gewezen. Bij nummer zes denkt de wethouder, nou vooruit dan maar". Dezelfde Witte werd door panelvoorzit ter Hans de Bruin geroemd om zijn on orthodoxe inzet in de gemeentelijke politiek. Dit leverde hem een pluspunt op. Een minpunt kreeg Rob Joustra aan zijn broek. Hij meende te kunnen sco ren met een zoektocht naar cannabis zakjes op het schoolplein. Helaas. Dit 'wijkbezoek' plaatst hem in de onderste regionen van onze lijst, die wordt aan gevoerd door de al eerder genoemde Harry Witte. Hij staat onbedreigd aan kop met twee punten. Het volledig ju ryrapport is als Talk of the Town in deze editie opgenomen. In het voorprogramma praatte Guus Kruis met Mayan Oomkes, de inmid dels bekende 18-jarige Soester dichteres. De leerlinge van het Griftland College las in de uitzending het gedicht voor dat door een landelijke jury uit vierduizend inzendingen werd gekozen. Het voorle zen ging haar prima af. Het was dan ook niet de eerste keer, gaf zij toe. Vorige week droeg zij het werk voor tijdens een feestavond in Groningen. Een onderwij zer had haar de voordrachtskunst bijge bracht. "Hij had enorm veel kritiek. Het draait allemaal om body-talk", vertelde Mayan. Tot slot las zij op deze vierde mei een toepasselijk gedicht voor dat haar gevoelens weergeeft bij een bezoek aan het voormalig concentratiekamp Bergen-Belsen. Centraal Meldpunt VrijwiHigershulp Soest - Soesterberg Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit hebt, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 6014152). De krant wordt dan nog dezelfde avond nabezorgd. Belt u woensdag na 18.30 uur, dan kunt u uw naam en adres op de band van het antwoord apparaat inspreken. De krant wordt dan echter pas donderdagmiddag nabezorgd. Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. Hotel restaurant u bent er thuis Aanstaande zondag mo&der verwennen met een heerlijk etentje. Bijvoorbeeld Hollandse asperges traditioneel met boerenham, ei en botersaus. Natuurlijk in Vluchtelingen uit voormalig Joego slavië hebben vorige week een steentje bijgedragen aan de actie voor Tuzla. Ze bereidden en ser veerden gerechten uit hun ver scheurde vaderland voor ruim veer tig mensen. Na een aperitiefje en een welkomst woord van Ammy Langenbach van de Stichting Vluchtelingenwerk schoven ongeveer veertig personen, onder wie burgemeester Hans de Widt en zijn vrouw, donderdag avond aan in het gebouw van de Stichting aan de Smitsweg. En zij smulden van de voortreffelijke kookkunsten van de vluchtelingen. Belangenloze medewerking aan de gezellige avond verleende de volks dansgroep Radost. En: uiteindelijk was er nog sprake van een opbrengst van bijna negen honderd gulden. Iedereen die aan tafel zat, had twintig gulden be taald. Dit geld kon in de pot voor Tuzla, omdat C1000, Slagerij Klas horst en de slijterijen Van der Lin den en Brouwer de ingrediënten, eet- en drankwaren gratis beschik baar hadden gesteld. Tot nu is al meer dan tienduizend gulden bijeengebracht. Dit bedrag loopt ongetwijfeld hoger op, omdat er nog meer acties op tafel staan, zoals de modeshow bij Spullenhulp en de huis-aan-huis collecte van deze week. Het gemeentebestuur zal de uiteindelijke opbrengst ver dubbelen tot maximaal 40.000 gul den. Vervolgens verdubbelt het mi nisterie *van ontwikkelingssamen werking dit bedrag nog eens. Burgemeester Hans de Widt is gis teren per militair vliegtuig gearri veerd in Split, vanwaar hij is doorge reisd naar Tuzla, de Bosnische stad die zich momenteel gesteund weet door verschillende inzamelingsac ties die in Soest worden gehouden. In Tuzla zal De Widt vier zogenoemde 'elfjes' overhandigen aan zijn ambtsge noot in Tuzla. Het zijn vier van de 280 affiches die Soester scholieren in de af gelopen weken hebben gemaakt. Eit Algra en een aantal andere vrijwilligers van het Vredesplatform Soest brachten de 'elfjes' maandag naar het gemeente huis, dat overigens was gesloten in ver band met Bevrijdingsdag. Een toepasselijke dag, vond Algra. Hij hoopt dat de bevolking van Tuzla toch een sprankje hoop krijgt op bevrijding en er een einde komt aan de benarde situatie waarin ze verkeren. De Widt (op deze pagina staat ook een colomn over Tuzla van hem afgedrukt) sprak zelf van een 'steuntje in de rug'. Voor zijn vertrek was hij nog niet op de hoogte van het programma in Tuzla. In elk geval zal hij de militairen van het 101 Tankbataljon van de Soesterbergse Du Moulin kazerne bezoeken, die daar al een half jaar zijn gestationeerd. Enkele dagen daarvoor was de burge meester naar de Bernhardkazerne ge weest om militaire kledij te halen. De oud-kaptein van het Nederlandse leger is echter 'rangloos' in Tuzla en is de eni ge burger van de delegatie. "Het is ge bruikelijk dat de burgemeester van de gemeente, waarin de kazerne van de militairen staat, op bezoek gaat. Daar om ben ik uitgenodigd," aldus de burge meester die dinsdag vanaf vliegveld Eindhoven koers zette richting Bosnië en overmorgen terugkeert in Soest. Eit A Igra van het Vredesplatform gaf burgemeester Hans de Widt vier 'elfjes' mee. Foto: Goos van der Wilt Deze maand voert het Vredesplatform Soest een grote actie voor het kinderop- vangproject in Tuzla. Het Soester echtpaar Rudo en Leidie Niemeijer - hij is me thodoloog/antropoloog, zij is psychologe - kent de Bosnische stad inmiddels uit eigen ondervinding en schreef voor de Soester Courant een ooggetuigenverslag van de situatie die ze er aantroffen. Deze week het tweede deel. Als psycholoog, gaf ik in het kader van de zomeruniversiteit twee work shops van elk vijf dagen aan onder wijzers, therapeuten, psychiaters, artsen en verpleegkundigen. Vorige maand gaf ik een follow-up training. Er bleek een grote behoefte te zijn aan training om op noodzakelijke wijze oorlogsslachtoffers te kunnen begeleiden. Het was noodzakelijk om met de deelnemers, zelf getrau matiseerd door de oorlog, persoon lijk begeleidingwerk te doen. Er was niemand in mijn groepen die niet zelf op meer of minder afschuwe lijke wijze met de oorlog in contact ge komen was. Veel artsen en verpleegkun digen hadden aan het front gezeten en het maar nauwelijks overleefd. Bijna alle deelnemers hadden zeer persoonlijke verliezen geleden. Sommigen waren ge vlucht uit hun woonplaats en na veel omzwervingen in Tuzla terecht geko men. Vaak was niet bekend of familie leden nog leefden of vermoord waren. Er was niemand die geen vrienden of familie verloren had. Ik werkte in een vluchtelingen-opvang huis, dat met hulp van geld uit Noorwe gen was opgezet. Ook hun kinderen worden daar overdag verzorgd en zij hebben een 24 uur beschikbaarheids- dienst opgezet. Vrouwen, wier mannen meestal vermoord zijn, wordt een moge lijkheid geboden wat geld te verdienen via weven, breien en het leren van het kappersvak. Er is een winkel opgezet waarin hun producten verkocht worden, de kinderen hoorde ik vaak beneden zingen en spelletjes doen, terwijl ik bo ven in het gebouw aan het werken was. De sfeer en liefdevolle wijze waarop de staf met iedereen omging raakte mij. Ik vond het heel leuk daar te werken en zoveel enthousiasme tegen te komen in mijn groepen om maar iets te kunnen bijleren over het begeleiden van bijvoor beeld oorlogsgetraumatiseerde kinde ren. 'Verhalen' Wat ik vooral merkte was dat ouders, zoals ook in ons land na de Tweede Wereldoorlog, veelal denken dat zij met hun kinderen maar beter niet over de oorlog kunnen praten, dat kinderen maar beter zo gauw mogelijk hun ver moorde ouders en de oorlogsellende kunnen vergeten. Traumatische ervarin gen van vluchten en getuige zijn van martel- en moordpartijen zijn zaken waarover volwassenen zelf het al heel moeilijk vinden te praten, laat staan dat zij er met hun kinderen over praten. Alleen door eerst zelf uiting te geven aan eigen verlies en woede kunnen ze kinderen begeleiden met het verwerken van verdriet, angst en woede. Ik kon een sfeer van vertrouwen creëren en in die sfeer durfden verschillende deelnemers "hun verhaal" aan elkaar te vertellen. Een veel gehoord commentaar uit de groep naar bekende collega's was, "ik wist wel stukjes en beetjes van je ver haal, maar nooit hoe het was en het hele verhaal met jouw gevoel erbij". In deze sfeer van vertrouwen kwamen ook de verhalen los over hun kinderen en de kinderen die sommigen van hen bege leidden. Ik denk aan een moeder die vertelde, dat zij zich schaamde voor haar tranen ten opzichte van haar kind, toen zij haar tranen niet houden kon, toen haar zoon tje van 3 op zijn eigen verjaardag een brief aan papa wou schrijven. Papa hoort bij de vermiste mensen, waar schijnlijk gedood door de "Cetniks" (Bosnische Serviërs). Aangezien veel mensen in massagraven zijn gedumpt en veel vrouwen niet eens zeker weten of hun man vermoord is, of misschien nog leeft en ergens in een mijn in Servië werkt, had deze moeder aan haar kind verteld dat papa er nog niet was, maar later zou komen. Deze papa was (zoals veel anderen) vrijwillig als arts aan het front gegaan. Ik heb haar aangeraden haar kind maar te vertellen, dat moeder niet weet of pappa nog leeft of niet, be ter dan het kind te willen laten geloven wat moeder en grootmoeder hopen, namelijk dat hij nog leeft, terwijl de kans groot is dat hij vermoord is. Rouwen Ik denk aan verhalen over kinderen waarvan de volwassen begeleiders den ken, dat zij maar beter niet meer met de kinders over hun ouders en hun vroege re leven thuis praten, zodat de kinders snel wennen in hun nieuwe omgeving en hun nieuwe verzorgers. Hetzelfde dacht men zoals ik al zei, vroeger hier. Dit is een grote misvatting. Kinderen hebben juist nodig hun eerdere leven een goe de plek te geven in hun herinnering en te kunnen rouwen over hun verlies. Een ander belangrijk aspect is, de vre selijke onmenselijke gebeurtenissen die vele kinderen hebben meegemaakt, ver krachting en soms vermoorden van hun zus of moeder, doodschieten en of mar telen van hun vader enz. Het ervaren van al dit geweld veroorzaakt gewoon lijk een verlies van veiligheid, vertrou wen in hunzelf en de wereld. Er is veel geduld en consistente, consequente lief de en aandacht nodig om dat vertrou wen te herstellen. Daarvoor is een lief devolle consequente kinderopvang van levensbelang. Een dergelijke opvang kan ook gelegenheid geven voor die kinderen die dat nodig hebben om op therapeutisch verantwoorde wijze hun woede en haat, angst en verdriet naar buiten te brengen. Leidie Niemeijer svsamma De nostalgische buitenlamp 'Venetië'. Een serenade in helder glas en groen gelakt aluminium. Italiaanse elegan tie voor een oer-Hollands hartenwensprijsje. Achtruits stompe bin nendeur 'Texas'. Wit voorbehandeld zodat u de deur meteen de kleur van uw keuze kunt geven. Voorzien van een stevig slot en versierd met een heer lijk hartenwensprijsje. Prachtkast voor de baUkamer. Drie-deurs spiegelkast in wit met artistieke verchroomde accenten. Voorzien van originele koof en met liefst twee halogeen spotjes. Kortom, een kast die haast "Goedemorgen" zegt. Afmeting: 68x103x23 cm (hxbxd). nuho Minervaweg 3, 3741 GR Baarn, (035) 54 86 111 Openingstijden: Maandag t/m zaterdag 9.00-18.00 uur Koopavonden: Woensdag t/m vrijdag tot 21.00 uur Hemelvaartsdag en 2e Pinksterdag: 10.00-17.00 uur Draagvlak en spanwijdte Deze twee woorden zijn de kernen van deze column. De laatste in de serie, die door de leden van het Comité van Aan beveling van het Soester Vredesplat form geschreven is. Ter aanmoediging van de actie Soest voor Kinderopvang in Tuzla. Draagvlak is het eerste kernwoord. Een woord, wat aangeeft in welke mate een onderwerp bij de bevolking leeft en op instemming mag rekenen. Grote zaken kunnen alleen maar echt van de grond komen, wanneer grote groepen uit de bevolking zich daarbij betrokken voe len. Wanneer brede instemming heerst met betrekking tot de aanpak van die zaak. Het vredesplatform is erin ge slaagd om de moeilijk te bevatten on derwerpen als wederopbouw en vredes werk "handen en voeten" te geven. Vre deswerk, iets waar wij immers allen vóó zijn, maar wat zo ontmoedigend moei lijk om te zetten in daden. Overtuiging, heldere en bevattelijke omvang van de actie, vertrouwen van de organisaties en instellingen waren kennelijk in een juis te verhouding gebracht. Het geheim van ,het scheppen van een groot draagvlak! We kunnen dus wel degelijk iets voor de vrede doen! Een zorg, bijna een gevoel van onmacht, kan worden omgezet in een moeilijkheid tot handelen, tot een daad! Het Vredeswerk is, door de acti viteiten van het Vredesplatform, mid den in de Soester samenleving terecht gekomen! Een compliment hiervoor! Spanwijdte is het tweede begrip. Hoe ver reikt de actie? Wie hebben er be lang, dan wel voordeel bij? En wat is dan de inhoud van dal voordeel? Gaat het alleen om Tuzla, of gaat het ook over en om ons, burgers van deze gemeente? We kunnen het begrip spanwijdte zowel bezien vanuit de techniek, bijv. het vlie gen, als vanuit maatschappelijk ge zichtspunt. Bezien vanuit het vliegen, de vredesduif, is spanwijdte het begrip waarmee aangegeven wordt, dat er een nauwkeurig beschreven verhouding be staat tussen belastingen, snelheid en ef ficiency van het vliegen. En dit alles te gen de achtergrond van het doel van de vlucht en de afstand tot dit doel. In het project Kinderopvang in Tuzla en de manier waarmee daar in, en vanuit, Soest aan gewerkt wordt, zijn de over eenkomsten met deze uitleg van span wijdte duidelijk te vinden. Voor de win ter begint, moet er wat gerealiseerd zijn. Er moet wat staan! Het kinderopvang- werk moet gestart worden. Samenwer kend binnen Soest vergroot de doelma tigheid van de actie. Het delen van de actie met andere gemeenten vergroot óók de spanwijdte van het project. Zo komen we aan de maatschappelijke betekenis'van spanwijdte. Inzet van mensen hier in Soest en daar in Tuzla! Doordat wij iets doen, hier en nu, in onze gemeente, verandert er 1500 km van ons gelegen iets. Iets wat tot nu daar en hier niet kon en dus niet gebeurde, kan dus wél! Gevers en begunstigden worden allebei ontvangers! Hier, in Soest en Soesterberg, collecteren en ge ven, helpt dus niet alleen daar, maar ook hier! Een enorme spanwijdte! Niet alleen de guldens zijn veel waard, nuttig en nodig, maar ook het vergroten van verbondenheid tussen hen daar en wij hier. En de positieve gevolgen voor onze beide samenleving. Tot slot: duidelijk is dat, populair ge zegd, iedere rijksdaalder en tientje waard wordt. Let U er wel op dat dit al leen maar geldt voor de guldens die ge geven worden??? Geef dus! Ten eerste de omvang van het project in Tuzla. Een nieuw te realiseren kinder opvang in die gemeente. Bouwen dus aan de toekomst. Een project waarvan de gemeente Soest niet alles voor haar rekening kan nemen. Samenwerking is dus geboden. Voor Tuzla is opgericht de Stichting Kinderopvang Tuzla. Een Stichting waarin samenwerken plaatse lijke vredesgroepen uit Soest, Almere, Dordrecht en Vlaardingen. Uit andere gemeentes wordt belangstelling ge toond. De avond van 21 april toonde dit. De duif, rondcirkelend boven Soest en Soesterberg, zoekt naar de juiste ther miek, voorzien van energie, zo mogen we de giften die in deze week ingeza meld worden toch bezien, gaat binnen kort weg. Op weg naar Tuzla. Naar niets, Naar niets? We kunnen de dona tie daar ook vanuit een ander invals hoek beziën. De invalshoek aangebo den door de bekende song "You never walk alone". Wat doen we dan wel hier in Soest en Soesterberg? De afgelopen maanden is gebleken, dat vertrouwen een vernieuwende rol kan spelen. Ver trouwen overigens gekoppeld aan ver antwoording afleggen, maar ook waar verantwoording geven. Soest, wij allen gefeliciteerd met ons platform. Geef! Geef gul! Geef met ge voel en verstand. Verstand dat van Uw riks een tientje maakt. Gevoel dat uw portemonnee of giroblok doet openen. Of anders gezegd op weg naar mensen, vrouwen en kinderen vooral, slachtof fers. Wat een fantastisch beeld. En meer dan dat, door de werkwijze van het Vredesplatform hebben zij veel or ganisaties en instellingen ervan kunnen overtuigen, dat deze aanpak werkt! Het bestuur van de gemeente heeft be sloten iedere gulden, die U geeft, te ver dubbelen. De Minister van Ontwikke lingssamenwerking heeft op zijn beurt gezegd, dat iedere Soester gulden ook door hem verdubbeld zal worden. Iede re rijksdaalder wordt dus een tientje en ga zo maar door!!! De burgemeester van Soest, J. de Widt J

Soester Courant | 1997 | | pagina 9