95 249 ^99 98 00 Elasticiteit helpt VVZ'49 een handje ak Pieter Verbrugh weg bij Soest-Zuid Grootmeester wint schaaktoernooi Vertrouwen bij Red Stars in succes Soestdijk: missie bijna voltooid iel 'oekrgh fyolsck Soesters hebben derde promotie in vier jaar in eigen hand NERVEUS CESPANNEN? Stratenloop in Smitsveen PAGINA 12 WOENSDAG 14 MEI 1997 SOESTER COURANT PAGINA 13 alen enschen i motorrijles itscertificaat >or auto, ni a.s. VOETBAL ZAALVOETBAL SEC kan alleen nog dromen van misstap concurrent OSO Tennistrainer trekt conclusies na kritiek van spelersgroep ATLETIEK Brons voor atlete Marloes Heerkens op NK studenten DAMESVOETBAL Dameselftal VVZ'49 onverwachts hogerop Reformhuis .Soest TENNIS SchaakFestival Soest trekt record aantal deelnemers SCHAKEN Basketballers moeten achterstand van vijf punten goedmaken Voorsprong op Soest-Zuid nagenoeg onoverbrugbaar TENNIS ZWEMMEN Duinkikkers slaan slag in Veenendaal Op woensdag 21 mei vanaf 18.30 uur SEC - Jeugd leeft! 3ok theorieles 035 - 6022061 0652-643170 daf werking Jitpleisters. I35 - 601 59 76 lessenjenever net gratis iosmopolitan >0% pilsener dienblad 16 blikjes ZATERDAG VVZ'49 weet waar het aan toe is. Als er zaterdag aan de Eemweg niet wordt gewonnen van De Merino's, mogen de groenwitten het na de zo mervakantie nog een keer in de der de klasse proberen. Bij winst kun nen ze op 24 mei voor de derde keer in vier seizoenen promotie bewerk stelligen. Zo simpel liggen de zaken na de 2-3- zege op Stroe dat donderdagavond al met 3-0 had verloren van De Merino's; Stroe is dus uitgeschakeld in de na-com petitie en zaterdag gaan De Merino's en VVZ'49 in Soest uitmaken wie er een week later tegen de winnaar van Swift- OSDO mag spelen om een plaats in de tweede klasse. Het duel met Stroe was er één in de ca- legorie merkwaardig. Op de hobbelige landvlakte op de Veluwe kwamen de combinaties van VVZ'49 niet uit de verf, maar toch oogde het spel van de $oesters beter dan het 'kick-and-rush' oetbal van Stroe. Dit werd geïllustreerd het kansen van Gijsbert Schaap (bal van de lijn gehaald) en Marcel van Es sen (voorlangs en paal). Vreemd genoeg Tras het bij de eerste de beste aanval van Stroe meteen raak: 1-0 na 38 minuten jia-competitievoetbal. Registers Dok in de tweede helft heerste WZ'49, naar de bal wilde er niet in. Van Essen jcopte de bal tegen de lat, Schaap deed hetzelfde en mikte ook nog eens tegen Üe paal. Henk van Asch trok alle regis- jters open. Hij verving Ton Wolfsen en .1 van der meer b.« Verhuur van biertaps stoelen glaswerk in onder voorbehoud Veel kwam Joop van Kooy niet aan spelen toe in de hoofdmacht van VVZ'49. Maar als invaller toonde hij zaterdag zijn waarde door vlak voor tijd een belangrijk doelpunt te maken tegen Stroe. Hierdoor zijn de Soesters nog in de race om promo de. Foto: Herman van Dam Schaap voor Ruben de Goede en Ger- ard Becker en bracht even later de kop- sterke Joop van Kooy als tweede cen trumspits in de ploeg voor Patrick Diks. Evenals in de laatste competitiewed strijd tegen De Merino's (op 3 mei), toen invaller Joep Akkerman het brood nodige winnende doelpunt maakte, had de trainer een 'gouden hand' en volgden de ontwikkelingen zich in snel tempo op. Een kwartier voor tijd maakte de opge komen Bas van Doorn gelijk. Meteen stuurde Van Asch Van Kooy naar de achterhoede. Het maakte immers niet uit of VVZ'49 een kleine zege zou boe ken of een gelijkspel zou halen bij Stroe. In beide gevallen zou er komende zater dag toch gewonnen moeten worden van De Merino's. Maar WZ'49 kreeg een grote tegenval ler te verwerken. Een minuut na de tref fer van verdediger Van Doorn kwam Stroe uit een hoekschop voor de twee de maal op voorsprong. En dus werd Van Kooy weer naar voren gestuurd. En niet zonder succes, want acht minu ten voor tijd kopte hij de bal over de doelman van Stroe en stond het 2-2. En dus moest invaller Van Kooy weer een positie in de verdediging innemen. Het feest was evenwel nog niet compleet, want in de blessuretijd zorgde de ande re invaller De Goede voor de winnen de treffer: 2-3. Van Kooy had ditmaal geen seintje van Van Asch nodig en stormde spontaan naar voren. Herinneringen De elasticiteit die WZ'49 in de slotfa se toonde, zou weieens van doorslagge vende betekenis kunnen zijn in het res tant van de na-competitie. Een gelijk spel telt niet tegen De Merino's. Alleen winst is voldoende. Wat dat betreft be waart VVZ'49 louter goede herinnerin gen aan de twee eerdere ontmoetingen met de Veenendalers. In november had de ploeg van Van Asch lak aan de kop positie die De Merino's toen innam. Aan de Eemweg werd het 4-2 voor VVZ'49 dat anderhalve week geleden de reguliere competitie afsloot met een 2-3-zege op deze tegenstander. De Me rino's wordt zaterdag om 14.30 uur ver wacht aan de Eemweg. De winnaar van de na-competitie speelt op zaterdag 24 mei tegen de algemeen periodekampioen uit de andere derde klasse. Dit wordt het Amsterdamse Swift of OSDO uit Oudekerk a/d Am- stel. Het promotieduel wordt op een nader te bepalen neutraal veld afge werkt. De lange zaalvoetbalcompetitie zit erop. Na DVS/De Kuil sloten maandagavond SEC en Firtina'93 de reeks wedstrijden af in sporthal Beukendal. Derdeklasser SEC nam alleen de leiding in het klassement door een 4-0-zege op Crailo/Railpro, maar het is OSO dat vanavond de titel voor de neus van de Soesters kan wegkapen. Als OSO wint van Scarpata, heeft het evenveel wed- strijdpunten (57 uit twintig duels) als SEC, maar een aanzienlijk beter doel saldo. Bij een gelijkspel of nederlaag van OSO, waarmee geen rekening wordt gehouden, is alsnog kampioen. Firtina'93, dat vorige week in de halve finale van de bekerstrijd werd uitgescha keld, klopte maandag BTP met 9-5. De ploeg, die debuteerde in de hoofdklas se (de voormalige tweede divisie) ein digde de competitie op de derde plaats. Tijdens de Nederlandse studenten kampioenschappen atletiek heeft Marloes Heerkens uit Soest een bronzen medaille gewonnen. Op de 100 meter werd ze derde in 12.46. Het betekende tevens een persoonlijk record voor de atlete van Pijnenburg die in de series 12.50 had gelopen, iets wat haar nog niet eerder was gelukt. Ook op de 200 meter boekte ze een persoonlijk record. In de series plaatste ze zich via 26.28 gemakkelijk voor de finale, waarin ze de chronometer op 25.84 liet stilstaan. Heerkens eindigde hierdoor op een gedeelde vierde plaats. Bart Flinterman, gespecialiseerd in de 800 en 1.500 meter, startte op de 200 en 400 meter. Hij had er 25.94 en 56.74 minuten voor nodig. Pieter Verbrugh is zaterdag gestopt als coach van het eerste zondag mix- team van TV Soest-Zuid. Hij zegt zijn conclusies te hebben getrokken uit het gesprek dat hij vrijdag, een dag na de eerste competitieneder laag, had met de tennissers. Volgens hem heeft de groep geen vertrou wen meer in hem. Freddy Forger die eigenlijk niet wil rea geren ("We zijn niet belangrijk genoeg dat dit in de krant moet"), beweert het tegendeel. "Er is geen sprake van een conflict, maar een meningsverschil. Mijn vertrouwen in Pieter is niet weg. Buiten de baan is hij nog steeds een goede peer en op de baan een uitstekende trainer. Als je twee jaar goed met iemand werkt, kan dat toch niet in één dag wegvallen. Met een goed gesprek is dit volgens mij de wereld uit te helpen." Fatsoensnormen Verbrugh sluit evenmin uit dat het pro bleem wordt opgelost. "Maar dan zullen er harde noten moeten worden ge kraakt," aldus de tennistrainer die vindt dat tijdens het gesprek van vrijdag fat soensnormen zijn overtreden door één of twee spelers. Om die reden liep hij Onverwachts is het dameselftal van f WZ'49 gepromoveerd. Door punt verlies van de concurrentie eindig de het als derde en mag het hoger op. j VVZ'49 heeft dit deels te danken aan de tweede competitiehelft, waarin onder leiding van de trainers Cees Verbeeke en Gerrit Dasselaar en leider Willem van der Craats veel punten werden bin- i nengesleept. De dames waren al uitgespeeld, maar kregen zaterdag de tijding van het punt verlies van de andere ploeg die ook kans maakte op de belangrijke derde plaats. Homeopathie Vitamine en Mineralen Biologisch brood Gezond schoeisel Zuivel Huidverzorging Middelwijkstraat 75 -Soest -Tel.: 035 -601 35 27 weg uit de bespreking. "Een trainer moet open staan voor kritiek, maar als bepaalde proporties worden buitenge- treden en waardering en respect voor elkaar niet langer de boventoon voeren, vind ik dat er geen basis meer is voor een opbouwend en verfrissend gesprek. De situatie was tijdens het gesprek al geëscaleerd en ik doe er niet aan mee om ze op zo'n goedkope manier met gelijke munt terug te betalen. Ondanks dat je er met z'n allen met volle inzet te genaan gaat, is tennis daar niet belang rijk genoeg voor. Je moet wel als men sen met elkaar blijven omgaan," aldus Verbrugh. Toen hij een dag later niemand van het eerste team op de training aantrof, stel de hij t.c.-lid Henk Rouhorst op de hoogte van zijn besluit om te stoppen als coach. Een dag later zat hij in Amster dam Arena naar Ajax-Heerenveen (2- 1) te kijken in plaats van aan de Bos straat naar Soest-Zuid-'t Stort (5-3). Respect "Voor mij is de basis vertrouwen, res pect, en begrip. Als één van die drie wegvalt, kun je niet meer werken. Al thans, niet op mijn manier. Tijdens het gesprek hebben twee spelers het woord gevoerd en heb ik kritiek gekregen, die ik deels terecht, deels onterecht vind. De rest zei niets en wie zwijgt stemt toe. Toen heb ik mijn conclusies getrokken." Verbrugh trekt zelf het boetekleed aan als het missen van het kampioenschap ter sprake komt. Hoewel Soest-Zuid nog een theoretisch kansje heeft op de titel, is het waarschijnlijker dat Soestdijk zich op 25 mei al hiervan verzekerd. Met nog twee wedstrijden (zestien par tijen) te gaan, bedraagt de achterstand van Soest-Zuid tien punten. De con frontatie tussen de twee Soester teams, op zondag 1 juni, is dan qua spanning al gedevalueerd. Verwijt Verbrugh verwijt zichzelf dat hij niet in staat is geweest zijn team afgelopen donderdag in de sfeer te brengen om de uitgestelde wedstrijd tegen Bilthoven in winst om te zetten. En hij neemt het zichzelf kwalijk dat hij een aantal ver keerde beslissingen heeft genomen en heeft toegestaan dat de aandacht teveel werd verlegd naar de laatste wedstrijd tegen Soestdijk. "Waardoor je andere tegenstanders gaat onderschatten en de concentratie verliest. Het heeft me goed gedaan dat Xander de Groot zei: 'Jon gens waar hebben we het nu over, wij doen het op de baan'. Maar dit moet een uitspraak van het team zijn, niet van een eenling." Maandag ging Verbrugh, die in elk ge val de jeugd blijft trainen, ervan uit dat hij wel de trainingen van het eerste en het tweede mix-team blijft verzorgen. Deze week zal er nog worden gesproken op het tennispark van Soest-Zuid. Van donderdag tot en met zondag is het derde internationale Schaak- Festival Soest gehouden. Ruim tachtig schakers zorgden voor een record aantal deelnemers aan het toernooi dat gehouden werd in het EHBO-gebouw aan de Parallelweg. De hoofdprijs van duizend gulden ging naar de Chinese grootmeester Ronggu- ang Ye. Als beste Soesters kwamen Eric de Haan en Bram Otto uit het toernooi. Zij eindigden op een gedeelde twintig ste plaats. In het zaaltje, waar gespeeld werd, over heerste de stilte. Schakers zaten met de handen in het haar een strategie uit te denken. Degenen die niet aan zet wa ren, liepen rond om te kijken hoe col lega's speelden. Het toernooi werd gespeeld volgens het Zwitsers systeem. Elke speler kreeg in zeven ronden van twee uur de mogelijk heid om zoveel mogelijk punten te ha len. Een partij- duurde dus maximaal vier uur. Passie Voor de deelnemers ligt de passie voor het spel in het verslaan van de tegen stander. Met creativiteit en bluf probe ren de deelnemers elkaar van het bord te spelen. Bert Bouwmeester, een van de organisatoren van het SchaakFesti val: "Het leuke van zo'n toernooi is dat je de gelegenheid krijgt om tegen scha kers te spelen die sterker zijn dan dege ne waartegen je gewend bent te spelen.' Die mogelijkheid was volop aanwezig. Aan het toernooi namen naast de Chi nese schaakgrootmeester ook Interna tionaal Meester Herman Grooten en Nationaal Meester Joost Hogendoorn deel. Het SchaakFestival Soest, waarvan de organisatie op zoek moet naar een nieu we sponsor, is een onderdeel van drie toernooien. De andere twee worden in Bussum en Utrecht gehouden. Voor degene die uit drie toernooien als beste naar voren komt, is er een extra prijs van duizend gulden ter beschikking ge steld. tv xn Trt?nrp ff T JöxxDlxiL JL JjiULi Voor de twee promotieduels met Grasshoppers meende Red Stars- coach Hans de Bruin dat beide teams evenveel kans van slagen zou den hebben. Nu de strijd halverwe ge is, geeft hij zijn basketbalteam zeventig procent kans. Ondanks de 75-70-nederlaag in Katwijk, want daaraan was Red Stars, meende De Bruin, zelfdebet. Geen moment was hij onder de indruk van de andere gegadigde voor een plek in de eerste rayonklasse en op de bank had hij lange tijd vertrouwen in een goe de afloop. Zijn gevoelens werden ver sterkt doordat Red Stars een slechte dag had, maar niettemin gedurende de eer ste helft vrijwel voortdurend aan de lei ding was (12-19, 20-22, 22-29 en 34- 36). Omdat het defensief even niet klopte, moest Red Stars na de openingsfase van de tweede helft een 44-38-achterstand goedmaken. Zelfs dat lukte en op 50-50 in de tiende minuut brak de beslissen de fase aan. Ingreep Daarom vond De Bruin de tijd rijp voor een tactische ingreep. Met in zijn ach terhoofd de wetenschap dat het tweede herenteam van Red Stars in de regulie re competitie Grasshoppers tweemaal had 'vernederd' door onder meer een zone-verdediging neer te zetten, stapte De Bruin af van de man-to-man. Tij dens de training was deze optie, die dit seizoen niet eerder was toegepast, al besproken en De Bruin hoopte dat zijn team hiermee een gat kon slaan. Maar de manoeuvre in het concept had een averechts effect. Vier minuten en een aantal driepunters van de Katwij- kers later kwam De Bruin noodgedwon gen op zijn schreden terug. Red Stars dreigde het contact te verliezen (68-54), maar voor de tweede maal herstelde Red Stars zich en voorkwam het dat de thuiswedstrijd een formaliteit zou wor den. Toen de scheidsrechters er een ein de aan maakten, was het 75-70. En die marge is alleszins overbrugbaar, vindt De Bruin. "Ik heb er het volste vertrouwen in, de spelers ook. De sfeer werd na afloop bepaald door de domper dat ze een slechte wedstrijd hadden gespeeld. Ja, het kan alleen maar beter. Ik vind Gras- shoppers echt geen goede ploeg en ben blij dat we in de slotfase de schade be perkt hebben gehouden." Voordeel Op het centre court van Beukendal is Red Stars volgens De Bruin in het voor deel. Het veld is groter dan in Katwijk en als de break-out beter loopt, kan Red Stars hoge ogen gooien. Alleen zal dan met name de eerste pass sneller moeten worden gegeven, iets wat in de uitwed strijd te weinig gebeurde. Verder zal Red Stars komende zaterdag opnieuw proberen de bal dicht bij de basket te brengen, voordat een schotpo ging wordt gewaagd. Meestal wordt hierbij een aanzienlijk aantal vrije wor pen geforceerd. Gedurende het grootste gedeelte van het seizoen tooïide Red Stars zich trefzeker vanachter de vrije worplijn, maar in de twee laatste duels was het richtingsgevoel ver te zoeken. Tegen Grasshoppers waren slechts elf van de 25 schoten succesvol, dus is ook dit aspect vatbaar voor verbetering. Overtuiging Maar dit zit wel snor is de stellige over tuiging van De Bruin. Hij had alleen Kim Ho Leung (14 punten tegen hon derd procent, rebounds, assists en met name in de eerste helft uitstekend ver dedigend werk) goed zien spelen. Voor de hard werkende Manfred Dikkers (18 punten tegen 63 procent en weinig fou ten) had hij ook nog een goed woord over, maar de andere spelers bleven onder hun niveau steken. En daarom is De Bruin er zeker van dat zijn basket- balploeg in staat is zaterdag voor eigen publiek de achterstand van vijf punten goed te maken. Red Stars won dit sei zoen alle elf thuiswedstrijden. Het twaalfde en beslissende duel in Beuken dal begint om 20.00 uur. Hoewel nog niet officieel, is de be slissing bij de tennissers in de derde klasse gevallen. Bij LTC Soestdijk kunnen ze de champagne alvast be stellen, voor TV Soest-Zuid is voor de tweede achtereenvolgende maal de tweede plaats het hoogst haalba re. Zoveel is duidelijk nadat Soest- Zuid de eerste nederlaag leed, ter wijl Soestdijk met grote cijfers bleef uithalen. Doordat Soest-Zuid niet langer ongesla gen is, moet het niet alleen op de slot- j van Soestdijk winnen, maar moet het in deze competitie tevens meer par tijen hebben gewonnen. Theoretisch is dit nog mogelijk, maar de praktijk zal deze stelling ongetwijfeld omver kege len. De voorsprong van Soestdijk be draagt twee wedstrijden voor het einde tien punten en de koploper krijgt 't Stort, de zwakste ploeg uit de poule, nog op z'n bord. Soestdijk-coach Harald Wernsen maakt zich daarom geen enkele zorgen meer over de afloop van de competitie. Ze ker niet nadat zijn viertal zondag de beste wedstrijd van dit seizoen afwerk te en het bepaald niet kinderachtige Strokei met 8-0 van de baan veegde. Drie dagen daarvoor had Soestdijk de door regen afgebroken wedstrijd, tegen Randenbroek en passant met 7-1 ge wonnen. Eerlijk gezegd is Wernsen blij dat de beslissing normaliter is gevallen als zijn ploeg op zondag 1 juni naar de Bos- Saskia Huizinga leverde voor de eer ste keer een set in, maar bleef ongeslagen in de singles. Foto: A/do Allessie straat moet voor de confrontatie met Soest-Zuid. "Het is net als met IJssel- meervogels en Spakenburg. Al staat de één boven- en de ander onderaan, het is een derby en dan is het altijd een an der verhaal." Vooraf had Wernsen Soest-Zuid niet als de gevaarlijkste concurrent gezien. Vol gens hem heeft de goede competitie mentaliteit de club van de Bosstraat een eind op weg geholpen. "Maar wij zijn gewoon de meest constante vereniging. We winnen een keer met 8-0, drie keer met 7-1 en een keer met 6-2. Dat zegt genoeg. Voorheen lieten we nog wei eens een mix lopen, nu pakken we die overtuigend. Want we worden het liefst zo snel mogelijk kampioen. Al zijn we het nog niét natuurlijk." Aspiraties Strokei werd zondag het slachtoffer van de aspiraties van Soestdijk dat in totaal slechts drie sets afstond, waaronder op merkelijk genoeg één van Saskia Hui zinga. Het betekende haar eerste setver- lies in de singles (4-6), maar ze won dankzij winst in de eerste (6-2) en der de set (6-2) toch de partij. Ook Rob- bert-Jan Mulder leverde een set in (2- 6, 6-4, 7-6), terwijl Peter Dijkema en Huizinga in hun mix eveneens drie sets nodig hadden om van succes te kunnen spreken. Nadat de eerste met 6-2 was gewonnen, werd de partij wegens regen val voortgezet in de hal. Daarin voelde Ron Keesman van Strokei zich kenne lijk thuis, want hij was verantwoordelijk voor de 2-6-zege. Toen hij in laatste set zijn service verloor, was de strijd beslist: 6-3. De titel is nu binnen handbereik voor Soestdijk en dus is het de vraag of het team zich volgend jaar weet te handha ven in de tweede klasse. Wernsen maak te tot nu toe louter kampioenschappen (derde klasse) en degradaties (tweede klasse) mee. "Vorig jaar hadden we de mogelijkheid om erin te blijven, maar toen kregen we te maken met de bles sure van Saskia," aldus Wernsen die vol gend seizoen zeker nog aan de Schrik- slaan aan het werk zal zijn. Met de spe lers zal hij eerdaags een gesprek voeren over hun plannen voor 1998. Maar eerst moet de ploeg zich verzekeren van het kampioenschap en de daarbij horende promotie. De missie is bijna voltooid. Zondag was de eerste wedstrijd van de kringkanipioenschappen in Veenendaal. Deze dag stond in het teken van de lange afstanden en De Duinkikkers mochten met zes zwemmers op deze afstanden uitko men. Op de 400 meter vrije slag zwom Mat rijs Wijnmalen een mooie tijd van 5.57.4, wat hem een tweede plaats en een clubrecord opleverde. Hij verbeter de zijn persoonlijke tijd met 19.4 secon den. Remko Hooft zwom op deze af stand een tijd van 6.14.0, wat hem een derde plaats opleverde en een persoon lijke verbetering van 27 seconden. Han- ke Schalkx behaalde een clubrecord en verbeterde haar persoonlijke record mei 18.3 seconden en eindigde in 6.15.9. Op de 800 meter vrije slag zwom Leo- nie Oosthof een tijd van 11.00.4. Zij behaalde daarmee een clubrecord en een verbetering van haar persoonlijk record met 10.9 seconden. Paul Spronk zwom op deze afstand een clubrecord in 11.18.6 en verbeterde zijn tijd met ruim een minuut. Vivian Spronk behaalde in haar leef tijdsklasse een derde plaats op de 800 meter in een tijd van 11.18.8. Een goed begin van deze serie wedstrijden, waar van de volgende in Amersfoort zal plaatsvinden op 23 mei. Op woensdag 21 mei houdt AV Pij nenburg de Soester Stratenloop. Deze wedstrijden vonden voorheen in Klaarwater plaats, maar sinds vo rig jaar in het Smitsveen, waar een geasfalteerd parkoers van 1.200 meter wordt uitgezet. Start en finish zijn op de Smitshof. De Stratenloop bestaat uit zes wedstrij den van verschillende afstanden, waar bij alle leeftijdscategorieën aan bod kun nen komen. Begonnen wordt met de ba sisscholieren, het slotstuk vormt de pres tatieloop en tussendoor is de bedrij- venestafette die tevens deel uitmaakt van de Soester bedrijfssportcompetitie. De Holle Vaten, het huisorkest van het Thialf-stadion in Heerenveen, zorgt voor de muzikale ondersteuning. Het programma ziet er als volgt uit: 18.30 uur 1.200 meter basisscholieren (Voorin schrijving). 19.00 uur 1.200 meter prestatieloop voor jeugd tot en met 12 jaar (inschrijfkosten 2,50 gul den). 19.15 uur 1.200 meter middelbare scholen (voor inschrijving). 19.45 uur 3.600 meter prestatieloop voor iedereen (3,50 gulden). 20.10 uur 4 x 1.200 meter bedrijvenestafette (25 gulden). 20.45 uur 6.000 meter prestatieloop (5 gulden). Voetbalvereniging SEC zoekt voor het nieuwe seizoen een Pupillen-trainer voor de woensdagmiddag, eventueel de maandag avond en begeleiding van de E1 op zaterdagochtend. Inlichtingen en sollicitaties Jeugdsecretaris Rob Groen Koperwiek 13 3766 AM Soest Tel. 035 - 602 93 01

Soester Courant | 1997 | | pagina 13