I SOESTERBERG Wedo Mode biedt waar voor geld Terrein ijsbaan hele jaar benutten KLAREN TROMP IN Hulpverlening fc 035-6027493 Rob Brouwer Verzoekplaatje of bericht via de radio naar Bosnië Stille groet op kruising Veel pinksteractiviteiten van zeventigjarig Odeon f^dOlfÜCQ)^ Kerkdiensten Medische dienst ^Burgerlijk^tandJ WOENSDAG 14 MEI 1997 Wij maken er meer van! KLAREN® TROMP Inschrijven voor reünie Carolusschool Kledingzaak Rademakerstraat garant voor service en kwaliteit Wijncursus in De Proefkelder Komende voorzitter Ab Blokzijl denkt aan onder anderen jeugd Agenda Uitbreiding bibliotheek nu mogelijk Orgelconcert Theo Hes Weer ITAL-dag op maandag 19 mei im luchtvaartmuseum onroerend goed Zondag 18 mei ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: pastor J. v.d. Zandt Zaterdag 19.00 cantores Zondag 09.30 uur gemengdkoor en jeugdorkest Odeon Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag en maandag 09.00 eucharistie viering; andere dagen 07.30; gebeds diensten: dagelijks 12.15,15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK Kerkelijk centrum Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Lenstra (H.A.) Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: D.W. van Lier Paltzerweg 299, Den Dolder, tel. 030- 2284555 Maandag 08.00 - dinsdag 08.00 uur: R.M.P. v.d. Wijgerd Paltzerweg 227, Den Dolder, tel. 030- 2280626 Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellendan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. Opgave gemeente Soest GBA gemeen telijke Basisadministratie Personen) OVERLEDEN 12 mei: Cornelis Johannes Weerdeste- ijn (67), Fokkerstraat 1. 12 mei: Richarda Everdina Gold- schmitz-Pas (77), Veldm. Montgo- meryweg 22. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligerswerk Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Meer berichten over Soesterberg op pagina 19 Chateau Le Tourt Medoc 1995,/9,95 6 flessen55,00 Pinot d'Alsace de asperges wijn, 8,95 6 flessen51,00 Tia Maria 0,7 I. (alleen op 16 en 17 mei)26,95 Dujardin vieux19,95 Hooghoudt jonge jenever 20,95 Stroh Carribean rum17,95 Florijn citroen brandewijn 14,95 OURANT Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Klaren Tromp vindt u nu ook in Soesterberg. In de Rademakerstraat. Dat makkelijk voor iedereen die een woning zoekt in Soesterberg of zijn huis wil verkopen. Klaren Tromp presenteert het aanbod in een grote etalage, duidelijk en in de bekende Klaren Tromp-stijl. VASTGOED ADVISEUR Uw huis melden wij ook op het Koophuisnet. Gratis, met foto en in al z'n glorie. Toegankelijk voor iedereen die op zoek is naar dat ene huis. Elke dag, ook in 't weekend, alleen bij Klaren Tromp. Waarom zou u moeilijk doen als het ook beter kan? v- Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54, Soest Rademakerstr. 1, Soesterberg JÊSm Bemiddeling o.g. Hypotheken Huur-verhuur Bouwkundig advies Interieurontwerpen Projectinrichtingen WIJNHANDEL SLIJTERIJ Gen. Winkelmanstraat 37 Soesterberg Tel: 0346-353439 Hoekwoning (1960) met 2 garages en flinke tuin op zuidwesten, scholen en winkels in directe omg. Pand verkeert in uitst. staat van onderh. en is v.v. isoglas en alum. kozijnen. Ind.: entree, kelderk., toilet, woonk. met open haardgranolwanden, schuifpui naar terras, aparte keuken. Verd.: 3 si.k., douchek. met v.w. Vaste trap naar ruime zolder met grote dakkapel en extra kamer. Aansl. voor wasm. en droger. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs f 357.500,- k.k. Kruiswerk Personeel van 101 Tankbataljon, de huzaren van de Dumoulinkazerne, bevinden zich nog in voormalig Joe goslavië. In den vreemde horen ze via hun transistor-radio's bekende Nederlandse klanken. In Novi-Travnik staat een twaalf meter hoge zendmast met daarnaast een con tainer en een schotel. Soms moet ie mand via een gammel trapje de sneeuw van de schotel vegen, zodat de signalen voor Base Wovi-Travnik weer doorko men. En zo klinkt 24 uur per dag de stem van het eigen radio-station 'One- O-One Powerstation' op 98.6 FM. Dank zij de hulp van radio Veronica hebben zij in hun 'studio' zendappara tuur in bruikleen gekregen en iedereen die een simpele draagbare radio heeft kan meeluisteren. Naast het doorgeven van Veronica verrichten zij ook hun ei gen uitzendingen. Een team van en thousiaste dj's verzorgt 's avonds korte uitzendingen, waarin zij, naast goede muziek, verzoekjes, 'base-news' en an dere berichten doorgeven. Ook voor het thuisfront in Nederland kan men van deze uitzendingen gebruik maken. Een bericht of een verzoekplaatje kan dan worden gedraaid. Hoe dat moet? Heel simpel. Een brief je zenden naar 101-Powerstation 101 (NL) Mechbat, NAPO 80, 3509 VB Utrecht, met daarin het berichtje of ver zoekplaatje. Wedden dat dit een leuke verrassing zal zijn? De inschrijvingen voor de reünie van de Sint Carolusschool beginnen binnen te stromen. Toch blijkt dat veel mensen, ondanks veel persberichten, nog niet op de hoogte zijn. Om die reden een her haalde oproep. Men kan zich opgeven bij mevrouw R. Merts, tel. 351989 of mevrouw L. Vergeer, tel. 352105. Ook blijkt dat veel oud-leerlingen onvind baar zijn, wie weet dat lezers hierin een handje kunnen helpen. 1 TE KOOP SOESTERBERG Chr. Huygenslaan 40 Op 27 maart j.l. bestond de Muziek vereniging Odeon 70 jaar. Dertien mannen, zonder enige muziekken- nis, zorgden dat op 31 augustus 1927 (Koninginnedag) de eerste klanken werden gehoord van wat toen de muziekvereniging St. Jo- seph heette en later Odeon werd ge noemd. Zo actief als ze nu zijn, zo waren ze ook in het begin. Een jaar later gaven ze al een concert in het Zwaantje, omdat het Casino toen nog niet bestond. Sinds die tijd is de plaatselijke muziekvereniging één geheel gaan vormen met het vlieg dorp. Via veel dirigenten groeiden ze zowel in aantal als in kwaliteit. In 1957 kregen ze voor het eerst uniformen dank zij het actief optreden van de Boe- renkapel. Van de muziektempel aan de Kampweg verhuisden ze in 1978 naar hun huidig gebouw aan de Rademaker straat. In 1994 gingen zij over van fanfare op harmonie, een ingreep voor het zo noodzakelijke voortbestaan. De afgelo pen jaren stonden in het teken van gro te veranderingen binnen Odeon. Men zag Odeon niet meer op straat, ze kre gen andere uniformen, een jeugdorkest en een leerlingenorkest werd geboren. Afscheid werd genomen van de drum band. Gelukkig wordt weer gestart met een slagwerkgroep en begint de werving daarvan via de plaatselijke basisscholen. Na de zomervakantie beginnen de drumbandlessen op elke dinsdagmiddag vanaf 16.00 uur. Op 27 mei a.s. wordt een introductieles gegeven. Jubileum Het pinksterweekeinde wordt een druk programma voor de jubilerende Mu ziekvereniging Odeon. Op zaterdag 17 mei verwachten ze om 14.00 uur de Musiekverein Bierbertal uit Hofbieber (Duitsland), 's Avonds om acht uur geeft Odéön een concert in het Casino met medewerking van de majorettes en musical intermezzo vocalisten. Op zondag 19 mei wordt om 09.30 liur medewerking verleend in de Carolus kerk door het leerlingenorkest en Caro- luskoor. Om 11.00 uur weer naar het Casino met frühshoppen van Odeon, Biebertal en het Caroluskoor. Maandag 19 mei, 's avonds om acht uur Casino: concert door Musikverein Biebertal. Kaarten voor deze beide avonden zijn voor 12,50 per avond of 25 gulden voor beide avonden te verkrijgen bij de Rabobank aan de Buijs Ballotlaan. Dinsdag 20 mei om 11.00 uilr Casino: muzikaal slotfestijn van Odeon en Bie bertal. Met deze start hoopt Odeon een basis te leggen voor een goede samenwerking met en voor de bevolking van Soester berg. Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 0900-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: tel. 035-5487411; alarmnummer: 112 Grof vuil Tel. 035-6093666. In de Proefkelder aan de Stemerding- weg 12, kan men in vier donderdag avonden een wijncursus volgen. Daarbij kan men wijn maken, proeven, bewaren en ervan genieten. Verschillende wijn- landen en druivensoorten worden be handeld en geven een indruk wat er achter het etiket schuilgaat. Voor aan melding en informatie kan men bellen, tel. 035-6021557. De cursus kost 125 gulden en is bestemd voor maximaal 14 deelnemers. Sinds tien weken is Wedo Mode ge vestigd aan de Rademakerstraat 25. Achter deze bruisende zaak staat een bruisende middenstander: Klaas Bruinink. Met Angelique, Gerda, Iris en Netta is Soesterberg een sfeervolle ambiance rijker ge worden. Het is even wennen: van DK Mode naar Wedo Mode, maar velen in en vooral buiten Soesterberg noemen Wedo Mode als hun zaak. Niet voor niets staan er vestigingen in Elburg, Epe, Nunspeet, Harderwijk, Putten, Spakenburg en als zevende en jongste ook in Soesterberg met allen dezelfde naam. Dan heeft die naam kennelijk iets te bieden waarin men vertrouwen heeft. Vanuit de grote steden komt men naar deze vestigingen, bekend om hun persoonlijke bediening, klantenservice, advies en vooral zeer in trek bij prijsbewuste mensen. In een klein kantoortje van het ver nieuwde filiaal aan de Rademakerstraat volgt een gesprek met Bruinink. Wat is het geheim van zijn succes? "In eerste instantie liefde voor het vak. Dan naast je medemensen gaan staan en hen dat geven waar ze naar op zoek zijn. Kleding is zo belangrijk, het maakt de mens en het helpt ze zichzelf te zijn. De zevende vestiging kwam in Soesterberg, omdat deze winkel en dit dorp iets heb ben. En als je daarin onze veelsoortig heid van kleding plaatst, dan moet dat kunnen. Natuurlijk is het even wennen, wederzijds. Daarom is het goed dat ze even binnenlopen, gewoon heerlijk snuffelen en kijken. Wij staan klaar voor jong en oud, mannen, vrouwen en kin deren, modern en klassiek en voor ie ders beurs. Je kunt hier een pantalon kopen voor 35 gulden, maar ook voor 135 gulden." "Met onze zeven filialen kunnen wij een breed assortiment bieden; is er iets niet bij, dan is het er morgen wel. Elke dag is er nieuwe handel en is er een constan te beweging in soorten, maten en kleu ren. Vooral Soesterbergers moeten, voordat ze een keuze in kleding gaan bepalen, eens bij ons binnenlopen. Ze zullen verbaasd staan van de mogelijk heden en de scherp concurrerende prij zen. Maar ook gewoon eens langs ko men en mode bekijken in een sfeervol le ambiance met even een lekker kopje koffie. Onze vier dames onder leiding van Angelique weten waarover zij pra ten en staan garant voor service en kwa liteit." "Weet je, de Soesterberger zou gewoon in eigen dorp moeten gaan winkelen. De tijd nemen om bijvoorbeeld bij ons kle ding te bekijken. Vergelijk dat dan maar gerust met andere soortgelijke zaken. Wij willen ze gaarne op een idee bren gen hoe bepaalde kleding hen staat. We zijn geen bedrijf die aan de onderkant van de markt zit met goedkope prijzen en navenante artikelen. Ook staan we niet aan de top, maar meer in het mid den waar men waar voor hun geld krijgt. Onze naam staat garant voor kwaliteit en optimale service." "We moeten nog even wennen en ons aanpassen aan het vliegdorp. Dan wil len we ook graag inspelen op de plaat selijke mogelijkheden, naar de mensen toe gaan, voor hen iets speciaals doen. In dit verband denk ik bijvoorbeeld aan de bewoners van De Drie Eiken en de Heybergh. Het zijn allemaal plannen die we nog moeten uitwerken. Na bijna tien weken zijn we er klaar voor en we staan graag open voor suggesties. Nee, ik heb geen spijt van dit zevende filiaal in Soesterberjg. Als ze ons 'van binnen hebben bekeken', dan vergeten ze ons nooit weer", aldus Bruinink. Woensdag 14 mei 13.00 rondleiding vliegbasis Donderdag 15 mei 20.00 wijncursus, Proefkelder Stemer- dingweg Vrijdag 16 mei 19.00 bingo, Drie Eiken Zaterdag 17 mei 20.00 concert Odeon, Casino Zondag 18 mei 11.00 frühshoppen Odeon, Casino Maandag 19 mei 10.00 Ital-dag, Mil. Luchtvaart Museum 20.00 concert Biebertal, Casino Dinsdag 20 mei 11.00 concert Odeon en Biebertal, Ca sino Opgaven voor de agenda: tel. 351252. "Als IJsvereniging Soesterberg kun nen we dat prachtig stuk terrein van de ijsbaan veel meer rendabel ma ken. 's Winters kan men er hooguit drie weken op schaatsen en dan ligt het bijna vijftig weken ongebruikt. Dat kan anders als vooral de ge meente Soest haar medewerking wil verlenen." De aanstaande voorzitter van de IJsver eniging Soesterberg, Albert Steven Blokzijl, heeft een duidelijke mening over de toekomst van het terrein van de ijsbaan aan de Banningstraat. "Van zo'n prachtig mooi stuk terrein kun je voor Soesterberg iets moois maken. Natuur lijk kost dat een handvol geld, maar wat kost tegenwoordig niets? Drie weken lang heb je in de winter plezier op het natuurijs en dan ligt het bijna vijftig weken ongebruikt, dat is toch een schande? Maak een goede verharde bo dem waar je in de winter tijdens de vorst een paar centimeter water op laat lopen. Dan heb je een prachtige en goede ijs baan." Na de vorst laat je het water weglopen en dan kun je het gebruiken voor bij voorbeeld een rolschaatsbaan. Maar er De bibliotheek in Soesterberg kan worden uitgebreid, nu de politie post is verhuisd naar de kazerne van de Koninklijke Marechaussee. De gemeenteraad van Soest heeft inmiddels ingestemd met het plan om deze ruimte bij de bibliotheek te betrekken. Hierdoor kan het bestuur van de Stichting Openbare Bibliotheek Soest eindelijk zijn plannen voor een grotere jeugdhoek realiseren. Ook wordt een tentoonstellings ruimte ingericht en wordt een pu- bliekstoilet gerealiseerd, dat toe gankelijk is voor gehandicapten. Verder zal een aantal kunstwerken van de Kunstuitleen Soest in de Soesterbergse vestiging worden ge plaatst. Daarnaast krijgt de biblio theek in Soesterberg een kunstcata logus, zodat belangstellenden alvast een keuze kunnen maken uit het aanbod van de Kunstuitleen Soest die is te vinden bij de bibliotheek aan de Willaertstraat. Op vele manieren zijn blijken van medeleven gegeven naar de nabestaanden van de twee peuters uit Hooglanderveen. Die kwamen anderhalve week geleden op tra gische wijze om het leven bij een ongeluk op de hoek van de Richelleweg en het Zeis- terspoor, toen een vrachtwagencombinatie van achteren de auto ramde, waarin zij zaten. Op de plek des onheils zijn in de afgelopen week veel bloemen gelegd. Bij wijze van stille groet werden tevens knuffeldieren en zelfgemaakte tekeningen aan de paal van een verkeersbord gehangen. Op een briefje staat de tekst 'Ter nagedachtenis aan de twee peuters die op vrijdag 2 mei j.l. bij een auto-ongeval zijn omgekomen'. U Uautobedrijf de vakgarage voor Soesterberg Reparaties en onderhoud volgens dealerspecificaties APK-keuring 49,95 (incl.) Rademakerstraat 31a Soesterberg Tel.: 0346 - 351 530 Op vrijdag 23 mei geeft Theo Hes een concert, bestaande uit orgelwerken van de componist César Frank. Frank is de belangrijkste vertegenwoordiger van de symphonisch (orkestrale) Franse orgel cultuur uit de 19e eeuw. Zijn orgelwer ken zijn heden ten dage voor een groot publiek toegankelijk. Dit orgelconcert wordt gehouden in de Caroluskerk aan de Rademakerstraat en begint om 20.00 uur. De duur van het concert is onge veer 75 minuten en de toegang is vrij. Na afloop wordt men in de gelegenheid gesteld bij te dragen in de kosten voor de kerk. Een toelichting van dit concert staat in het programma vermeld. zijn veel meer dingen die je daar kunt doen. Het dorp kan daar z'n einde-zo merfeest op vieren met barbecue, rond om zitjes en in het midden een dans vloer. Kortom alles wat je buiten kunt doen, zou je op dat terrein kunnen doen. Vergeet niet dat het een omsloten geheel is, dus je kunt het goed contro leren en in de hand houden. Er zijn vrij willigers voldoende die daar gemiddeld een dagdeel per week hun vrijetijd aan willen geven. Er zijn heel wat opa's en oma's die daar hun kinderen graag zien spelen er best wat voor over hebben. Je zou kunnen beginnen met het rolschaat sen op de woensdagmiddag en in het weekeinde. Daarna kan het uitgebreid worden met bijvoorbeeld een skate- boardbaan. Maar ook voor ouderen is een jeu-de-boulebaan ideaal." Blokzijl, bekend van zijn acties voor Polen van 1981-1993, is enthousiast over de mogelijkheden. Op 7 maart heeft hij het College van B&W schrifte lijk mededeling gedaan en verzocht daarop te willen reageren. Toen hij op 10 mei nog niets had gehoord heeft hij alle fracties in de gemeenteraad hiervan schriftelijk in kennis gesteld met ander maal het verzoek over te gaan op actie. "Weet je, het kan nu nog. Als ijsvereni- ging staan we voor een dringende reno vatie van de ijsbaan. Daar kun je nu veel geld aan uitgeven, maar het kan in één keer ook anders en veel beter. We heb ben allemaal de mond vol over moge lijkheden voor onze jeugd. Hier ligt een prachtig en veilig afgesloten terrein, dus wat wil je nog meer. Als ijsvereniging hopen we dat de gemeente Soest nu snel over "de bult" komt en op ons voorstel reageert," alsdus Blokzijl. Op maandag 19 mei wordt van 10.00 tot 17.30 uur voor de zevende maal de Ital-dag gehouden in het Militaire Luchtvaart Museum. Het bekende motorspektakel in en rondom de beide museumhallen, wordt ook wel 'de Soesterbergse TT-dag' genoemd. Men kan daar de fraaie uitvoeringen bewonderen van Gilera, MV Augusta, Benelli, Bimota, Ducati, Lambretta, Laverda, Moto Morini, Moto Guzzi en Vespa, aangevuld met een stand van het Classic Racing Team. Dit alles onder het thema: 'historisch en klassiek op vleu gels en twee wielen'. De Ital-dag is een uniek jaarlijks evene ment dat vele duizenden bezoekers trekt. De eregast is Aalt Toersen, meer voudig Nederlands kampioen en oud winnaar van drie Grand Prixs in Duits land, Spanje en Frankrijk in de 50cc klasse. Hij bereed een Veen-Kreidler en in 1970 behaalde hij overwinningen op de Jamathi. Op de Ital-dag is hij voor zitter van een internationale vakjury, bestaande uit journalisten van diverse motorbladen, die de mooiste motor of scooter zal uitkiezen. Het zal weer een typisch Italiaans sfeertje hebben met de bekende Italiaanse muziek, pizza's, cap puccino, espresso en uiteraard het Ita liaanse ijs. Maar ook zijn er marktkra men waar Italiaanse motoronderdelen kunnen worden gekocht.

Soester Courant | 1997 | | pagina 17