S75 l?5 I?5 575 6?5 109° ÖfflAlK y m wrant Aftrap verricht voor bedrijfssport Zakkenrollers weer actief op kermis li Burgemeester Hans de Widt onder de indruk van wrede situatie in Bosnië ilen den alen 1 ACTUEEL 6027493 WSSSfefcL Buurtbeheer Smitsveen wil bewoners bij wijk betrekken jT| Gezien op TV de meest comfortabele contactlenzen Wildschut Optiek De beide Pinksterdagen? Natuurlijk Luykjedagenf GRATIS >AGINA 2 WOENSDAG 14 ME11997 SOESTER COURANT 1 24 77 tmaker: BAKJE OISE gkosten! 6012372 PAGINA 3 nieuws g TROMP KLAREN Ruim 800 werknemers begonnen aan 310 wedstrijden 82 Brandweer niet bereikbaar op dinsdag 20 mei BPSïKKËM -jn^I ."'4 Geen treinen op vrijdagavond 23 en zaterdag 24 mei Vrouw raakt tas kwijt in restaurant Bijeenkomst op donderdag 22 mei Verenigingen kunnen tot 15 juni geld uit kermispot aanvragen AVANT-GARDE Y Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Specialist, Ook voor service moet u bij ons zijn \N BETER 1EMENT map aan! teitsprodukt ening elect-dealer ■602 06 44 inen ÜPFILET TUK R kcre snack 75 Jaar in het nieuws! Dat staat de Soester Courant op 24 augustus. Al bijna driekwart eeuw staat deze zelfstandige, lokale krant midden in de Soester sa menleving. Het bijzondere jubileum is aanleiding voor een spe ciale editie, die eind augustus verschijnt, en een reeks van activiteiten die zich over de komende maanden zullen uitstrekken en waarbij de inwoners van Soest en Soesterberg in het algemeen en de le zers in het bijzonder zullen worden betrokken. In deze rubriek wekelijks aandacht voor de festivi teiten, wedstrijden, prijsvragen en activiteiten die de Soester Courant in petto heeft. onroerend goed Bemiddeling o.g. \M^oeA Hypotheken Huur-Verhuur Bouwkundig advies Interieurontwerpen Projectinrichtingen SOEST I Spinet 38 I Gelegen in een groene heerlijk rus tige kindvriendelijke wijk, in directe I omgeving van winkels, scholen, I openbaar vervoer, moderne, zeer sfeervolle hoekwoning met ruime besloten tuin (174 m2) op het zui- den en schuur. Ind.: entree, m.k., toilet, woonk. m. laminaat vloer, zijraam, open keu ken m. app. Verd.: 2 sik. (v.h. 3), (1 sik. en overloop v.v. van parket), badk. m. ligb., aparte doucheruim- I te, toilet en w.t. Zolderverd.: vaste trap, 2 sik. (1 sik. v.v. parket), ber ging m. c.v.-inst. en w.w. voorz. (huur). Kleine vliering. Aanvaarding: in overleg. I Vraagprijs: f 329.000,- k.k. TE KOOP SOEST Willaertstraat 9 Spinet 38 Koninginnelaan 56 Colenso 161 289.500, 329.000, 469.500, 925.000, BAARN Eemnesserweg 101 f 1.300.000,- SOESTERBERG Chr. Huygenslaan 40 f 357.500,- Aan de Eemweg is maandagavond de aftrap verricht voor de bedrijfs- sportcompetitie. Alle prijzen voor de 35e editie zijn beschikbaar ge steld door de Soester Courant. Dit sportieve gebaar heeft alles te ma ken met het 75-jarig bestaan van de krant. Op vijf fronten staan werkgevers en werknemers zij-aan-zij. Het zaalvoetbal- veldvoetbal-, volleybal en basket- baltoernooi en de bedrijfsestafette zijn goed voor in totaal twaalf avonden overwerk. Het veldvoetbaltoernooi is nu halverwe ge. Tien teams, waaronder titelverdedi ger De Kaasspecialist, plaatsten zich voor de winnaarspoule. De andere ge gadigden zijn Qualitech, Kuleitech, C1000 1, Bos en Duin, Van den Hen gel, Albert Heijn, Smeeing 2, Van Asch 2 en Zwart Mul Co. Het veldvoetbal toernooi wordt op maandag 26 mei voortgezet en afgesloten met de win naars- en de verliezerspoule. Gisteravond werd er ook al in de Ban- ninghal gevoetbald en morgen is de eer ste van vier volleybalavonden in Beu kendal. Dinsdag volgt basketbal in Beu kendal en op woensdag 21 mei is de bedrijvenestafette tijdens de Stratenloop in het Smitsveen. Op 10 juni klinkt het laatste fluitsignaal van de bedrijfssport- competitie die in de beginjaren be staansrecht kreeg dankzij de heren Brink, Blderman en wijlen J. van Essen. De laatste jaren worden de toernooien onder auspiciën van de Soester Zaken- kring georganiseerd door leden van Stam/SoVoCo (volleybal), The Red Stars (basketbal), SEC (zaalvoetbal), VVZ'49 (veldvoetbal) en AV Pijnen burg (atletiek). Ruim vijftig Soester bedrijven hebben gezamenlijk 126 teams ingeschreven voor de vijf toernooien. In één maand tijd werken de ongeveer 880 deelnemers niet minder dan 310 wedstrijden af. Dit is vooral mogelijk dankzij de medewer king van tientallen vrijwilligers van de organiserende clubs. Ongetwijfeld zullen zij weer verkeerde beslissingen nemen, maar zonder hen zouden de honderden deelnemers de gezellige bedrijfssport- avonden moeten missen. En dit laatste is volgens de Soester Courant iets om niet te vergeten. Ook niet tijdens de wedstrijden. Wij maken er meer van! v- <r ef Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 leest de Soester Courant Op dinsdag 20 mei is de brandweer Soest vanaf 12.00 uur niet bereik baar via de telefoonlijnen en -ver bindingen. Dit geldt tevens voor de reinigingsdienst en het meldpunt woonomgeving van de gemeente, die evenals de brandweer aan de Lange Brinkweg zijn gevestigd. De reden is de voorbereidingswerk zaamheden voor de verhuizing van het kantoor van de brandweerka zerne. Op woensdag 4 juni is de brandweer een groot gedeelte van de dag telefonisch niet bereikbaar vanwege de verhuizing. Maar voor spoedeisende gevallen kan men altijd het alarmnummer (tel. 112) bellen. Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum HMlMZCMf U ui»«"'h0Y A 'T V1 1 -r Per Stuk.\ Dorresteinweg 72b Soest Tel. 035 - 6012883 Op vrijdag 23 mei (vanaf 22.00 uur) is er tot en met zaterdagnacht geen treinverkeer tussen Utrecht en Baan. Dit betekent dat reizigers uit Soest geen gebruik van de trein kunnen maken. Ook het treinver keer Utrecht-Amersfoort, Amers- foort-Barneveld en Amersfoort- Apeldoorn vervalt in de genoemde periode. De NS zetten evenwel bus sen in. De InterCity treinen tussen Utrecht en Amersfoort worden omgeleid via Hilversum. De maatregelen zijn noodzakelijk in verband met de vernieuwing en be veiliging van de spoorlijnen en ove rige werkzaamheden op en rond station Amersfoort. Vanaf zondag morgen is de gebruikelijke dienstre geling weer van toepassing. Een twintigjarige vrouw is donderdag enkele honderden guldens armer gewor den, nadat ze in een restaurant aan de Burgemeester Grothestraat had gegeten. Niet omdat de rekening zo hoog was, maar omdat ze haar tas over haar stoel had laten hangen. Toen ze dit opmerk te en terugging, was de tas al door een onbekende meegenomen. Op donderdag 22 mei wordt in het wijkcentrum aan de Smitsweg een bijeenkomst gehouden over de leef baarheid en veiligheid in het Smits veen. Alle inwoners van de wijk zijn vanaf 19>30 uur welkom. De bijeenkomst is een initiatief van de vorige maand opgerichte Stuurgroep Buurtbeheer Smitsveen. Hierin zitten enkele bewoners en vertegenwoordigers van verschillende instanties en instellin gen. Het gaat hierbij om de gemeente, politie, Turkse vereniging, woningstich ting Achtgoed, bewonersorganisatie De Veenbes, Huurdersbelangenvereniging Soesterveen, Internationaal Vrouwen Centrum en de Stichting Welzijnswerk Soest. Deze stuurgroep wil de betrokkenheid van de bewoners bij de ontwikkeling van de buurt bevorderen en de onder linge relatie verbeteren. Ook het verant woordelijkheidsgevoel voor de woon omgeving en de leefbaarheid en de vei ligheid in de wijk wil de stuurgroep sti muleren. Het is de bedoeling dat ook de bewo ners van het Smitsveen hierin bijdragen door zitting te nemen in een project groep. De eerste projectgroep die van start gaat, is die voor de leefbaarheid en veiligheid. De stuurgroep coördineert de verschil lende activiteiten en informeert de be woners over de resultaten van het buurt beheer. Tijdens de bijeenkomst op 22 mei staat de stuurgroep ook open voor suggesties voor andere verbeteringen in de wijk. rrotf 0 ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (035) 602 22 12 I Vijf dagen lang heeft Soest zich kun nen uitleven op de kermis. Op het evenemententerrein De Engh wa ren voldoende attracties om het jong en oud naar de zin te maken. Waar veel mensen samenscholen, weten meestal ook zakkenrollers een graantje mee te pikken. Op donderdag werd van een zestienjarig meisje de portemonnee gerold en drie dagen later raakte een 23-jarige vrouw uit Soest op dezelfde manier haar geld kwijt. De zakkenroller die donderdagmiddag de portemonnee van een zestienjarig meisje uit Vreeland pikte, had pech. Hij was betrapt door een achttienjarige jon gen uit Soest. Die zette de achtervolging in en eiste de potrtemonnee terug. De zakkenroller voldeed hieraan en nam vervolgens de benen. Toen de jongen de portemonnee in het politiebureau kwam brengen, zat de eigenaresse daar net aangifte te doen van de diefstal. Kermispot Zoals elk jaar stelt de Stichting Coördi natie Kermissen een deel van de op brengst van de kermis ter beschikking aan verenigingen en instellingen. Het betreft geld dat is gegenereerd uit de pacht van de grond. In aanmerking voor een bijdrage komen Soester én Soester- bergse verenigingen en instellingen die actief zijn op charitatief gebied. De aanvragen moeten vóór 15 juni De botsauto's zijn niet weg te denken op de kermis. p0f0: qoos van der Wilt schriftelijk worden ingediend bij de Stichting Coördinatie Kermissen, p/a Raadhuisplein 1, 3762 AV Soest. In de brief moet het doel van de aanvraag worden omschreven en indien mogelijk moet een begroting worden bijgevoegd. Uiteraard is het verstandig alvast het giro- en/of banknummer te vermelden. In het najaar vindt de verdeling van de kermisgelden plaats. BAR, GRILL RESTAURANT STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035 - 60182 52 I De salon met altijd de nieuwste behandel mogelijkheden SCHOONHEIDSSALON totale lichaamsverzorging voor dames en heren, permanent make-up, zonnebank en AFSLANKEN MET LANGDURIG RESULTAAT Jan de Rooystraat 36, Soest 035-602 69 14 MEI-AANBIEDING: bij een cellulite-/afslankkuur (10 behandelingen) een gezichtsbehandeling "Toen we vrijdag naar Nederland terugkeerden, was het net of je weer vrij kon ademen. Ik vrees het ergste als straks het Dayton-akkoord is af gelopen. Onder toezicht van de VN- militairen gaat het nu goed, maar hoe gaat het als ze daar zelf de orde moeten handhaven?" Burgemeester Hans de Widt is onder de indruk geraakt van de situatie in Bosnië dat hij op uitnodiging vorige week met een aantal militairen bezocht. Hij voel de de spanning en zag de gevolgen van de verschrikkelijke burgeroorlog die voormalig Joegoslavië heeft verscheurd. De vernielingen en wreedheden hebben hun sporen nagelaten. Tijdens de in spannende en vermoeiende reis zag hij talrijke uitgebrande en vernielde huizen en las hij de hatelijke anti-Moslim kre ten op de ruïnes. Tijdens het verblijf bezocht De Widt de Nederlandse militairen van het op de DuMoulin kazerne gelegerde 101 Tank- Bat. "Dagelijks kampen ze met het pro bleem dat er drie tot zes miljoen mijnen liggen, die moeten worden opgeruimd. De terugkeer en opvang van duizenden vluchtelingen levert problemen op en niet te vergeten de onderlinge haat en nijd onder de bevolking. En dan heb je nog de loslopende oorlogsmisdadigers en de voorbereidingen voor het vertrek van de USA en NATO-troepen." Goed werk De Hollandse militairen doen in elk ge val veel goed werk, zo stelde de burge meester ter plekke vast. Naast de mili taire taken houden ze zich bezig met ci vieltechnische zaken, zoals schoonma ken (het huisvuil ligt op hopen op straat), het herstel van wegen, timmer werk en reparatie van de plaatselijke brandweerauto. In Fraonik hebben de militairen bovendien de bovenste etage van het ziekenhuis hersteld, zodat dit weer in gebruik kon worden genomen. Volgens het Dayton-akkoord zijn ze ver der belast met onder meer de voorbe reidingen voor de gemeenteraadsverkie zingen die op 13 en 14 september zul len plaatsvinden. In militaire kringen mag opschudding zijn ontstaan doordat minister Joris Voorhoeve zich tijdens zijn bezoeken aan de Neerlandse troepen in voorma lig Joegoslavië in het militaire camoufla gepak stak zonder daarbij behorende baret te dragen. De Widt, die dinsdag in Split arriveerde, kreeg na aankomst een helm, kogelvrij vest en slaapzak uitge reikt, alsmede het camouflagepak mét baret. In deze kleding ondernam hij de zes uur durende reis naar Sisava in Bosnie-Herzegovina, waar hij welkom werdgeheten door luitenant-kolonel Fr. de Wit. Hier zijn de meeste militairen van het 101 TankBat gelegerd. "Gezien de vijandigheid die er heerst en omdat de bevolking nog veel wapens bezit, moet je altijd onder begeleiding van de ene naar de andere plaats rij den," aldus De Widt die niet in het 200 kilometer verderop gelegen Tuzla kwam. De vier affiches ('elfjes') die hij vorige week maandag meekreeg van het Vredesplatform Soest kon hij derhalve niet persoonlijk overhandigen aan zijn ambtsgenoot, in Tuzla. Een Nederland se officier beloofde hem dit voor hem te doen. SOEST Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 1997 | | pagina 3