h 3 Zaterdag 17 mei: Perkplantendag dg STUNT Scholieren in de prijzen met slagzin Huis zekerheid 'Motor' Wil Teuling na twintig jaar uit bestuur Volksuniversiteit Oppas 1 ACTUEEL! op PINKSTERZATERDAG van 8.00 tot 11.00 uur Jassen en Jacks halve prijs! Werk aan de weg in Soest Grote vlooienmarkt op de Eng Chorus Line geeft concert PAGINA 6 WOENSDAG 14 ME11997 SOESTER COURANT PAGINA 7 verder 25% korting op bijna alle artikelen. 035 601 48 98 Op maandag 19 mei op evenemententerrein Naar aanleiding van tentoonstelling Thuis in het Milieu TRAITEUR CA TERING party - specialist Weer volop asperge-specialiteiten >.a. salade, quiche, soep, asperges (flamande) entj EEN PARTY? als wij die verzorgen is het voor u óók feest! Op zaterdag 7 juni in De Vijverhof Éénjarige zomerbloeiers: Allysum en Lobelia 1,00 per set a vier stuks, 32 stuks voor f 17,00 Geranium en Fuchsia 's in diverse kleuren 1,75 per stuk, 10 stuks voor f 14,75 OP OP Eindeloos veel keus in perk- en tuinplanten. Tweede Pinksterdag gesloten. f H. van Oest b.v. Voorlichting voor ondernemers-in-spé Mr. Gé Spruit wordt nieuwe voorzitter —F 0e grootste op het gebied van: verhuur videofilms (altijd grote aantallen), videoafspelers, "The Nutty Professor" en "Chain Reaction". ANK TE UTRECHT NT itbank te Utrecht d.d. 7 mej ober 1957 te Soest, voor- i71, thans wonende te 3766 l.n. Cytec Engineering, Gildeweg 34, KvK Midden- n, Birkstraat 108, Postbus van der Zijden ïheidsspecialiste 1verzorging voor nan en vrouw istenpad 75 Soest, 035 - 602 45 28 ser aantrek- leeft u het gezellige at fraaie bospark, of leurrijke, historische aapkamers, douche- is grotendeels voor- v.-gas installatie en rijs ook een nabijge- aar liefst 105 •uim balkon met prima staat van onderhóud. amers, badkamer, toi- Volledige financiering ca. f 1.235,-, netto ca. iterend en vrijblijvend ndvriendelijke en, openbaar vervoer, de directe omgeving, /an dubbele beglazing, n, toilet en hal. leverd.: let, overloop. 2e verd.: fliT adkamers, een 3n optimale zonligging. e uitzicht zowel aan de irhouden groenvoorzie- open keuken, werkka- e. 1e verdieping: ruime iterzijde, keuken en toi- >adkamer en overloop, woning. C8I8T 3n fraai aange- idvriendelijke omgeving iet parketvloer, licht uit- apparatuur, toilet en en- badkamer met 2e toilet. Ier met dakkapel, inge- >nderhouden en groten- WSl •gas en garage, in en fraai gedrapeerde Binnenshuis verrassend _n haardpartij, fraaie mar- jes en het sublieme uit- sn keuken, bijkeuken, toi- fieping: 3 slaapkamers, 2 aruimte, toilet en vide met U BENT OOK 'AN HARTE WELKOM 0.00 TOT 14.00 UL/R Koninginnelaan 22, 3762 DE Soestdijk Telefoon: 035 - 602 59 96 - Fax 035 - 601 27 40 Van Weedestraat Op het gedeelte tussen de Lindenlaan en het Nassauplantsoen rondt men het werk af. Tegenover de F.C. Kuiper straat zal binnenkort het plateau worden aangelegd. Voor het verkeer betekent de aanleg forse hinder. De herinrichting gaat verder op het gedeelte van de Van Weedestraat tussen het Nassauplantsoen en de Anna Paulownalaan. Overige werkzaamheden In het plan Boerenstreek worden op De Evenaar het trottoir, de parkeer plaatsen en de definitieve bestrating van de rijbaan aangebracht. Langs de Vrijheidsweg is de rioolver binding aangelegd. Nu legt men het fiets- en voetpad weer aan. Het werk neemt wat meer tijd in beslag vanwege de combinatie met andere werkzaamhe den en de weersomstandigheden. Het fietsverkeer op de Vrijheidsweg wordt langs het fietspad aan de zijde van het bedrijventerrein geleid. De rioolverbinding tussen de Vrij heidsweg en de Chalonhof wordt vanaf de Beetzlaan naar de Waldeck Pyr- montlaan gelegd. Het is niet mogelijk dit zonder afsluiting van deze wegen uit te voeren. Voor het verkeer heeft dit ingrijpende gevolgen. Tenminste de ko mende zes weken zal op grote gedeelten van de Waldeck Pyrmontlaan geen ver keer mogelijk zijn. Ook fietsers zullen de Waldeck Pyrmontlaan ni^t kunnen gebruiken. Voor de aanleg van het riool in de Waldeck Pyrmontlaan ontvangen de bewoners bericht. De bewoners van de Chalonhof zullen gebruik kunnen maken van de bouwweg tussen de Beet zlaan en de Chalonhof. Op de bouwweg mag niet geparkeerd worden. De Dr. Rupertlaan wordt opnieuw bestraat tussen de Dr. Schoonebeeklaan en Burgemeester Grothestraat. Op de aansluitingen van de Dr. Schoonebeek laan, Dr. de Voslaan en bij het plant soen worden drie plateaus aangebracht. Met het gedeelte tussen de Dr. Schoonebeeklaan en de Noorderweg wordt gewacht tot de renovatie van het riool. De trottoirs zullen na de uitvoe ring van het werk aan kabels en leidin gen worden hersteld. Op diverse weggedeelten vinden tot en met de maand juni plaatselijk repa raties plaats aan het asfalt. Dit is een voorbereiding van het grootschalig as falteren van een groot aantal straten, dat tot begin juli is gepland. Als je 4 kinderen hebt wil je wel eens een avondje weg, maar we laten onze kinderen alleen achter onder de hoede van een goede oppas. Bent u dat, bel dan Linda of Arjan, Op het evenemententerrein op de Eng wordt op maandag 19 mei (Tweede Pinksterdag) een grote vlooienmarkt gehouden. Van 10.00 tot 16.30 uur kunnen particulieren er hun waar uitstallen. Voor inwoners van Soest is er een gra tis kleedjesmarkt aan gekoppeld, waar zowel kinderen als volwassenen uit Soest hun overtollige spullen te koop kunnen aanbieden. Kinderen met flip- po's krijgen overigens sowieso een gra tis standplaats. Op de vlooienmarkt zijn de meest uit eenlopende tweedehands artikelen ver krijgbaar. Klein antiek, boeken, platen, curiosa, kleine meubels, elektrische ap paratuur, maar ook artikelen uit de ja ren vijftig. Voor bezoekers kost de toegang tot de vlooienmarkt 3 gulden (volwassenen), 2,50 gulden (65+) of 1' gulden (3 tot en met 12 jaar). Voor inlichtingen over de vlooienmarkt: tel. 0343-442962 of 0343-431533. Drie basisscholieren zijn in de prij zen gevallen door de slagzin 'de ten toonstelling Thuis in het Milieu is leerzaam, omdat....1 af te maken. Uit de vijfhonderd inzendingen werden die van Marjanneke Otters, Mayner Sahingo en Aimee van Wiggen be loond met milieuvriendelijke map pen en een houten vulpen van Greenpeace. Het drietal kreeg de prijzen uitgereikt tijdens het programma 'Van het Raad huisplein' dat Radio Soest woensdag morgen tussen 11.00 en 12.00 uur uit zond. Gemeentevoorlichter Yvonne Dijkhuizen interviewde de milieubewus te scholieren die vervolgens hun prijs in ontvangst namen van Johan Simon van de afdeling groen en milieu. Tijdens de tentoonstelling 'Thuis in het Milieu', die kortgeleden in De Kweke rij aan de Molenstraat werd gehouden, konden de leerlingen aan de hand van opdrachten een slagzin ontcijferen. Ver volgens was het de bedoeling dat ze die afmaakten. De tienjarige Marjanneke Otters uit groep zeven van De Wegwijzer bedacht het volgende: 'omdat wij nu beter met het milieu om kunnen gaan en er wel een spreekbeurt over kunnen houden.' Een langere inzending kwam van de hand van Mayner Sahingo, een twaalf jarige leerling van de Desmond Tutus- chool: 'omdat je er iets van leert. Het milieu is heel belangrijk. Je moet weten hoe je iets moet scheiden en als je wat voorzichtiger bent, kan je ook het milieu helpen en je kan er veel geld mee bespa ren. We moeten gewoon met elkaar het milieu zo goed mogelijk houden.' De derde prijswinnaar komt uit Soester- berg. Het is Aimee van Wiggen, elf jaar en afkomstig van de Wethouder de Openingstijden: van 10.00 - 20.00 uur - zondag van 15.00 - 20.00 uur 's woensdags gesloten FC. Kuyperstraat 3 3761 EG Soest Tel.: 035 - 602 46 64 Leusderweg 180 3817 KE Amersfoort Tel.: 033 - 462 28 63 Chorus Line, het Soester koor vóór lichte muziek, geeft op zaterdag 7 juni met Brassband Concordia een concert in dienstencentrum De Vij verhof aan deKlarinet. BLOEMISTERIJ Eigendomweg 80 3765 EE Soest Telefoon (035) 601 4617/601 06 47 Chorus Line is op 7 juni te zien en te horen in De Vijverhof. De groepen zullen zowel gezamenlijk als apart optreden. Op het programma staan verschillende genres uit de lichte muziek, zoals pop en jazz. In de finale van het concert zal een speciale popcan tate ten gehore worden gebracht. Kaarten a 10 gulden zijn verkrijgbaar bij De Gouden Snaar aan de Steenhoff- straat en bij Fotografie Willem van Oos ten aan de Soesterbergsestraat. Voor re serveringen kan men bellen met Ingrid Hassebroek, tel. 5421593. Op donderdag 15 mei houden de Ka mer van Koophandel en het Instituut Midden- en Kleinbedrijf weer een voor lichtingsmiddag voor startende onder nemers. Deskundigen op velerlei gebie den helpen de deelnemers op weg. De bijeenkomst wordt van 13.00 tot 16.30 uur gehouden in Congrescentrum De Eenhoorn aan de Koningin Wilhelmina- laan 33 in Amersfoort. Voor informatie en aanmelding: afdeling handelsvoor lichting KvK, tel. 033-4612964. De drie prijswinnaars poseerden trots op het Raadhuisplein. Foto: Goos van der Wilt Haanschool. Zij schreef: 'omdat je thuis dan ook zelf kan meehelpen de aarde te redden.' ONROEREND GOED HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN Huis en Zekerheid is een snel groeiend concept, met op dit moment vestigingen in Soest, Amersfoort en Bunschoten. Onze kracht is dat wij u als onafhankelijk kantoor gedegen kunnen adviseren over de juiste hypotheek en de benodigde verzekeringen. Huis en Zekerheid verzorgt tevens de verkoop van uw woning (gratis verkooptaxatie!) en staat u bij gedurende de zoektocht naar een nieuwe woning (gratis zoekopdracht!). SOEST Haverweerd 9 Vraagprijs f 205.000,- k.k. Op 1e woonlaag gelegen ruim 4- kam.-app., met berging op begane grond. Ind.: entree, m.k., keuken (m.v.), woon kamer met balkon (ZW), eetkamer, overloop met inb.kast, 2 slaapka mers, toilet, badkamer v.v. douche, v.w., aansl. wasmachine. Blokverwar- ming warmwatervoorziening via huurgeiser. Woonopp. 105 m2, bouw jaar 1971gebouw en flatwoningen zijn in 1994 geheel gerenoveerd. Aanvaarding in overleg. Het apparte ment ziet er van binnen verzorgd uit Van deze woning is het bouwkundige rapport aanwezig!!! Soesterbergsestraat 61 Soest Tel. 035 - 602 90 61 Op zoek naar een woning? U wilt uw huis gaan verkopen? Wij bieden u: gratis verkooptaxatie, standaard een bouwkundig onderzoek, gratis zoekopdracht, passende courtage, deskundige begeleiding en advies. Kom ook eens langs op ons kantoor voor vrijblijvende hypotheekinformatie. "Een goed gevoel." Zo omschrijft Wil Teuling, voorzitter en coördina tor/directeur van de Volksuniversi teit Soest/Soesterberg, haar ge moedsgesteldheid nu haar langste tijd er opzit bij de,"VU", zoals de instelling meestal körtweg wordt ge noemd. In de loop van het jaar draagt ze de voorzittershamer over aan mr. Gé Spruit. De wisseling van de wacht verloopt niet ongemerkt, maar krijgt pas haar beslag in het najaar. "Twintig jaar is een mooie tijd," zegt Wil Teuling, die niet ten on rechte de "motor" van de Volksuniver siteit wordt genoemd. "Het wordt lang zamerhand tijd dat anderen, met een frisse kijk op de dingen, de kar gaan trekken." Ook privé is ze er langzamer hand aan toe om afscheid te nemen, "voordat ze gaan zeggen dat ik trager en ouder word en niet meer zoveel kan hebben..." Zo ver is het nog lang niet, maar na al die jaren wil ze bijvoorbeeld óók wel eens met vakantie in de mooiste tijd van het jaar. Dat zat er nooit in, want juist in de periode van augustus tot oktober was het bij de VU altijd alle-hens-aan- dek". Ze blijft overigens wel adviseur van het bestuur. Wil Teuling kijkt met genoegen terug op de jaren waarin ze aan het VU-roer stond. Ze was er feitelijk vanaf de op richting in 1976 bij, eerst als cursiste (aanvankelijk nog in Baarn), maar kort daarna als secretaris van de Soester Volksuniversiteit. Die herleefde - na een kortstondig bestaan in de jaren '50 - in 1977 toen een groep vrouwen die de VOS-cursus (een soort algemene ont wikkeling voor vrouwen) in Baarn had den gevolgd behoefte toonden om ver der te leren en hun kennis uit te breiden. In 1981 nam Wil Teuling de leiding over van de eerste voorzitter, Machiel van Dorp. Kroon op het werk Het afscheid komt na een roerige perio de, waarin de VU eindelijk een nieuw onderdak kreeg in het Orlando-gebouw aan de Di Lassostraat, de vroegere Alfrink-mavo. "We hebben nu een eigen ruimte, met de cursussen en de admini stratie onder één dak. Dat is een hele vooruitgang, ook voor de cursisten." Ze beschouwt de verhuizing naar het Or lando-gebouw dan ook als de kroon op het werk. Wil Teuling kent de Volksuniversiteit bij wijze van spreken als haar broekzak, en niet alleen vanachter de bestuurstafel. Zelf volgde ze in de loop der jaren o.a. cursussen Italiaans en Engels ("dan krijg je ook een goeie indruk hoe de cursis ten reageren"). In die twintig jaar heeft ze de doorsnee-VU-cursist wel een beetje zien veranderen: "Vroeger was er veel meer sprake van een groepsgebeu ren. We hadden uitstapjes en feestavon den, maar het wij-gevoel is een beetje weg. Het is allemaal wat zakelijker ge worden. De cursist van vandaag wil ge woon een goeie cursus, snel en betaal baar, en de docenten zijn ook meer aan kritiek onderhevig." Ook het cursus-aanbod is veranderd. De talen vormen nog altijd de kern van het pakket, maar de behoefte aan crea tieve en hobbycursussen is duidelijk toe genomen. Overigens vormen de vrou wen nog altijd het leeuwendeel van de cursisten, zo'n 90 procent. Het cursus pakket is ook al lang niet ,meer afge stemd op groepen met kennis-achter stand, want die kunnen tegenwoordig uitstekend bij Trema '87 (ook in het Orlando-gebouw) terecht. Onbeschreven blad De nieuwe voorzitter, Gé Spruit, is in Soest weliswaar geen onbekende (hij is o.m. voorzitter van de commissie voor de beroeps- en bezwaarschriften en ver vult ook een "ombudsfunctie" bij de ge meente), maar voor de Volksuniversiteit is hij een onbeschreven blad. Spruit is jurist en in het dagelijks leven werkzaam playstation, sega 16-bit, nintendo 16 bit, nintendo 64-bit spellen en spelcomputers, videoprojectors (voor bedrijven e.d.) verkoop compact discs, koopvideo (neem een kijkje in onze speciale koopvideohoek), cd-rom (nu ook grote selectie leuke cd-roms) openingstijden: maandag 13.00-21.00 uur dinsdag t/m zaterdag 11.00 - 21.00 uur zondag 14.00-21.00 uur Videobanden e.d dienen voor 19.00 uur geretourneerd te worden! Nu te huur in grote aantallen: Dillcnburglaan 12, Soest (naast Randstad) Tel. 035 - 6012340 De gaande en de komende voorzitter van de Volksuniversiteit Soest/Soester berg: Wil Teuling en Gé Spruit. bij de gemeente Utrecht, eerst als hoofd van de afdeling juridische zaken, later van de afdeling algemeen bestuur. Tot zijn afscheid - komend najaar - functio neert hij nog als interim-hoofd van de afdeling Onderwijs in Utrecht-stad. Met hem haalt de Volksuniversiteit een be langrijk stuk bestuurlijke en juridische ervaring in huis. Spruit is zelf geïnteresseerd in de edu catieve elementen van het cursuspakket. "Ik kom in m'n werk regelmatig mensen tegen die te weinig kennis in huis heb ben, of een te magere opleiding. Voor hen kan de VU veel betekenen, denk ik. Maar ook voor de mensen die na hun 65e of eerder met werken ophouden en dan eigenlijk geen raad weten met hun vrije tijd. Er is zoveel aanbod op het gebied van hobby en cultuur." Kennis en opleiding spelen in de samen leving een steeds belangrijker rol, aldus de nieuwe voorzitter. De belangstelling voor een VU-cursus begint vandaag de dag wel op een wat ander niveau dan vroeger, omdat mensen meer opleiding hebben genoten. "Vroeger had je met een mulo-diploma al heel wat in huis, tegenwoordig ben je met een mavo-di ploma nog niet ver..." De Volksuniver siteit kan in veel gevallen een gemiste opleiding voor een stukje goed maken maar heeft ook mensen met een brede belangstelling - "van filosofie tot de we reldgodsdiensten" - veel te bieden. Komt er een koerswijziging bij de Volks universiteit als Gé Spruit het roer over neemt van Wil Teuling? Spruit: "Wel nee, de VU ligt goed op koers. Het pro gramma voor 1997/1998 staat in feite al vast, dus er komt echt geen cultuur schok. Maar je moet natuurlijk altijd de markt in de gaten houden en goed kij ken waar de belangstelling naar uitgaat." 'Bedrijfje' De dagelijkse leiding van de Volksuni versiteit gaat overigens van Wil Teuling over in de ervaren handen van secreta ris Miek Waagmeester, die de coördina torsfunctie overneemt. De VU is im mers een "bedrijfje" geworden, dat zich commercieel staande moet zien te hou den, en de nieuwe coördinator kan voorlopig altijd terugvallen op haar voorgangster, die als adviseur van het bestuur de banden met de VU niet he lemaal doorsnijdt en nog als Soester af gevaardigde actief blijft in regionale en landelijke organen van de Bon van Ne derlandse Volksuniversiteiten.

Soester Courant | 1997 | | pagina 7