regelen? En dit zijn de knallers van deze week: Eerste Centrum voorWerk en Inkomen van start in hal gemeentehuis IPr^lfh Autoschade Renovatie kerktoren is gestart 298 699 Nader onderzoek naar vervuiling Randstad Jarig? (75e JAARGANG NO. 39 WOENSDAG 21 MEI 1997 Eén loket voor werk, scholing of uitkering 3 Actueel 5 Actueel 11 Soesterberg 13 Sport iiQftaJr IjjjjjL'# tVft Snorfietser (16) na aanrijding oude dame alsnog gepakt De Rabobank Soest-Baarn is zaterdag open, elke week van 10.00 tot 13.00 uur! Kerkplein 9, Soest Eemnesserweg 26, Baarn Krediet van 35.000 gulden A. van der Lee HET VLEESCENTRUM Biefstuk "Stroganoff"2Q5o Kalkoenfilet -m 50 Opknapbeurt gaat half miljoen kosten Auto vernield pïtflCKEk baske; ll'MH Gerookte zalm Wiener visschnifzel Shoarma pakket: shoarmareepjes shoarma broodjes Nieuwe Berber aardappelen OOQ Rundergehakt VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Kassa gestolen uit 'oud' Molenschot Van Breukelen 5 Vast-goed Kassa gestolen uit cateringbedrijf Nog 7 nachtjes slapen... en dan zijn ze er weer! RUUD SMIT visspecialiteiterï Waarom zou u de weg naar de top niet comfortabel afleggen? Autobedrijf Bosboom t Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar 15.- Buifen Soesf 30 Losse nummers 85 ct Gecontr. opl. 1 1.700 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest Telefoon 035-6014152 Telefax 035-6024904 Postbank 126156 'Haagse ambities'voor Bart Krol op tweede plaats. Nog één week voorverha len- en fotowedstrijd. Van Logtenstein mag geen nieuwe GFT-wagens kopen. Politiek gaat door met omstreden ontsluitingsweg. St. Joseph realiseert bouw plan aan Koperwiek. 'Open Soestdijk' is voor CDA de beste keus. Rayonchef politie krijgt andere functie. Krasse Soesterse maakt hoge vlucht per ballon. Groots jubileum muziekvereniging Odeon. 'n Echte schrijfster op de Postiljon. 'Veel gewonden na explosie en brand. Luchtvaartmonument komt er. mm® Red Stars heren promoveert in nacompetitie. Samen met haar Baarnse collega Möhlmann en mevrouw M. Ruim- schotel, directeur van de Arbeids voorziening Midden-Nederland, heeft werkgelegenheidswethouder Neks Blommers vrijdagmiddag het eerste echte Centrum voor Werk en Inkomen van Nederland in Soest geopend. Het CWI is gevestigd in de hal van het gemeentehuis, tegen over de loketten van de burgerlijke stand. Werkzoekenden kunnen er dagelijks te recht om te informeren naar een baan. Ook over scholingsmogelijkheden is er volop informatie verkrijgbaar. En wie tenslotte onverhoopt voor zijn inkomen toch is aangewezen op een uitkering kan daarvoor ook terecht bij het CWI in Soest, het eerste centrum dat in Neder land werkelijk functioneert. Binnen het CWI hebben ook de bedrijfsvereniging Cadans en het uitzendbureau Start een eigen plek. Het banencentrum aan de Steenhoffstraat is inmiddels opgeheven, al is Start daar nog wel gevestigd. Kennis gebundeld Juist het feit dat mensen voor al die za ken zich vanaf heden nog maar bij één loket hoeven te vervoegen - en niet tel kens weer opnieuw hun "verhaal" hoe ven af te draaien - is een van de belang rijkste winstpunten van het CWI, vond Blommers, die uiteraard vereerd was met de landelijke primeur voor Soest. "De mensen komen niet alleen meer voor een paspoort naar het gemeente huis; de ontwikkeling van de overheid staken schrijdt snel voort," stelde ze vast. De halfhoge witte muurtjes in de raad- huishal, waarachter de medewerkers van het CWI de klanten kunnen ontvangen, noemde ze een waarborg voor privacy en tegelijk toch geen "drempel", omdat aan niemand te zien is waarvoor hij of zij zich bij het centrum vervoegt. Het CWI bundelt volgens Blommers alle kennis die tot dusver bij diverse organi saties aanwezig was -arbeidsbureau, ba nencentrum, sociale dienst, bedrijfsver enigingen etc. - "en wie hier aanklopt krijgt antwoord". Volgens Blommers krijgen veel werk zoekenden te horen dat er werk genoeg is, als ze hun best maar doen om wat te vinden, "maar als je al tien of meer keer je neus hebt gestoten is dat natuurlijk moeilijk te geloven". Ze vond het CWI een belangrijke schakel in de ketting van het werkgelegenheidsbeleid, en was er trots op dat Soest - samen met Baarn - over zo'n centrum kan beschikken. "Wij hebben er als gemeentebestuur alle ver trouwen in." Forse banengroei De Baarnse wethouder Möhlmann stond vervolgens stil bij de voorgeschie denis en toonde zich verheugd over het feit dat Baarn ook zelf nog een depen dance heeft gekregen (LWI= Loket Werk en Inkomen). Mevrouw Ruim- schotel onderstreepte de goede samen werking tussen de verschillende instan ties en liet weten dat zich momenteel in de regio een forse banengroei aan het aftekenen is. Op verzoek van vestigingsmanager Rianne Roding, die het motto van het CWI kernachtig samenvatte als "wij maken werk van werk" - verrichtten De wethouders Blommers (l.) en Möhlmann en mevrouw Ruimschotel van Arbeidsvoorziening verrichten ge drieën de officiële opening van het CWI. Foto: Goos van der Wilt Blommers, Möhlmann en Ruimschotels gezamenlijk de enigszins ludieke ope ningshandeling. De politie heeft vorige week donderdag een 16-jarige jongeman uit Soest aange houden, die 's middags met zijn snorfiets een oude dame had aangereden en ver volgens was doorgereden, zonder zich om het slachtoffer te bekommeren. De vrouw raakte bij de botsing gewond aan het hoofd en moest per ambulance naar het ziekenhuiis in Baarn worden ge bracht. Het ongeluk gebeurde 's middags om streeks 15.00 uur op de kruising Dal- weg-Beukenlaan. De oude dame reed daar op haar fiets en viel toen ze door de snorfietser werd geraakt. Bij de bot sing verloor de snorfiets enige onderde len en samen met de verklaring van ooggetuigen leidde dat uiteindelijk tot aanwijzingen over de identiteit van de snorfietser. Toen de politie hem aan de tand wilde voelen bleek hij echter niet thuis, 's Avonds meldde hij zich - op aandringen van zijn moeder - aan het bureau, waar hij een bekentenis aflegde. De snorfiets werd in beslag genomen en tegen de jongeman werd proces-verbaal opge maakt wegens doorrijden na een aanrij ding, wat als een misdrijf geldt. I De raadscommissie Milieu is vo rige week akkoord gegaan met het voorstel van B. en W. om een kleine 35.000 gulden uit te trek ken voor een nader onderzoek naar de bodemvervuiling van het Randstad-terrein aan de Eiken laan. Dat onderzoek vindt plaats op verzoek van de provincie, om een beter beeld te kVijgen van de vervuiling. Tien jaar geleden werd ontdekt dat het terrein waar destijds de Chemi sche Industrie Randstad gevestigd was, vervuild was met o.a. lood, chroom, chloroform en naftaleen. Bij de beperkte sanering die daarop volgde werd alleen de bovengrond afgegraven. De verontreining belem mert echter de planologische ontwik keling van het gebied, dat in aanmer king komt voor woningbouw, en daarom wil de gemeente van de pro vincie wel eens horen hoe het nu staat. Sinds enige jaren hanteert de wet het begrip "de vervuiler betaalt", waarbij de veroorzaker van de verontreini ging aansprakelijk kan worden ge steld voor de financiering en uitvoe ring van de bodemsanering. Als de provincie vaststelt dat het een geval van "ernstige" verontreiniging betreft, moet zij ook een termijn aangeven waarbinnen de sanering plaatsvindt. De gemeente heeft de provincie daarom benaderd met de vraag hoe ernstig de vervuiling eigenlijk is en wanneer er iets aan gedaan gaat wor den. Daarvoor is nader onderzoek nodig. Als de "vervuiler" niet vrijwillig sa neert - zijn aansprakelijkheid moet nog worden vastgesteld - draait de overheid ervoor op. De provincie zorgt dan voor de uiteindelijke uit voering, maar de gemeente betaalt een drempelberag van 100.000 gul den, en uiteindelijk een portie van 7,5 procent van het bedrag dat daar boven uitgaat. Dat bedrag wordt ove rigens terugbetaald als de "verhaals- actie" van de provincie succesvol is. Op dit moment is niet duidelijk wan neer de provincie de sanering wil la ten uitvoeren. Daarvoor is het nadere onderzoek juist nodig, want daarvan hangt de saneringstermijn af. "Snel le besluitvorming voorkomt dat de verontreiniging zich via het grondwa ter nog meer verspreidt," aldus het College-voorstel. Het College wil van de gemeenteraad alvast wel toe stemming om een krediet te voteren van 35.000 gulden. VAN DER GOEN ADVOCATEN Ondanks verbouwing normaal bereikbaar. Birkstraat 108 Tel. 035-6015080 Fax 035-6024345 Autobedrijf Officieel Citroen-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag.16 Vier uw feest in een originele Amsterdamse entourage! Iedere vrijdag vanaf 17.00 uur uitgebreide mogelijkheden om prijsgunstig te eten. 035 - 601 27 39 Soesterbergsestraat 188 - Soest Birkstraat 49 - Soest - Tel. 6012477 per kiloI I Gegaarde drumsticks oqc kiioU? Zie onze adv. op pag. 2 Altijd kwaliteit en betaalbaar Wethouder Ries van Logtenstein (CDA) heeft vorige week woensdag het startsein gegeven voor de restau ratie van de kerktoren aan het Kerk plein, onderdeel van de Petrus en Pauluskerk. De wethouder gaf het groene licht door het bouwbord bo ven de ingang van de kerk te onthul len. Met de renovatie is ruim een half miljoen gulden gemoeid. De restauratie van de toren is noodza kelijk om het historische gebouw te be houden. Al in 1994 werd in het boven ste gedeelte houtrot gevonden. Dat gaf aanleiding om in 1995 de kerktoren in zijn geheel te onderzoeken. Uit het on derzoek is gebleken dat onder meer de houtbekleding van de spits en het lood, koper- en zinkwerk van het gebouw moeten worden vervangen. Ook het kruis op de torenspits en die boven het entree worden opnieuw verguld. Bij het onderzoek is ontdekt dat de ori ginele kleuren veel vrolijker zijn dan de tinten die tegenwoordig het gebouw sie ren. Het oorspronkelijke geel zal bij de renovatie weer worden aangebracht. Aannemingsbedrijf J. Kneppers voert samen met architectenbureau Fritz het onderhoud aan de kerktoren uit. Beide bedrijven zijn gespecialiseerd in het re noveren van monumenten. Subsidie Het bouwwerk, dat eigendom is van de gemeente Soest, wordt onder meer ge restaureerd met subsidiegeld van het rijk. De gemeente krijgt jaarlijks zo'n negentigduizend gulden binnen voor restauratie aan gebouwen. Om de kos ten van de renovatie te dekken heeft de gemeente een voorinvestering gedaan. Het financiële gat dat daardoor ontstaan is, wordt de komende jaren door middel van het geld uit de rijkssubsidie opge vuld. Naast het geld dat afkomstig is van het rijk, ontvangt de gemeente een bij drage van twintigduizend gulden uit het cultuurfonds van het Bouwfonds Neder landse Gemeente. Eind september hoopt de aannemer de toren van een nieuw jasje te hebben voorzien. Een 50-jarige bewoner van de Oude Utrechtseweg ontdekte zaterdag dat onbekenden - Luilak-vierders? - zijn auto, een Fiat 127, fors hadden toege takeld. Ze bleken o.a. de ruitenwissers en de antenne te hebben afgebroken. Verder was de achterruit ingeslagen en waren ook het dashboard en de verlich ting vernield. vookd» SOORTEN verkrijger )j VOOR 100 gram 500 gram 500 gram cnmpn 2,5 kilo Wethouder Van Logtenstein onthult het bouwbord waarmee de renovatie van de kerktoren officieel van start gaat. foto: Goos van der Wilt Onbekenden hebben vorige week de kassa weggehaald uit het winkeltje in het "oude" verzorgingshuis Molenschot aan de Albert Cuyplaan, dat tijdelijk in gebruik is als onderkomen voor de be jaarde bewoners van Santvoorde uit Baarn. De kassa bevatte enkele honder den guldens. Hij werd later teruggevon den langs de spoorlijn bij de Parallel weg, met alleen nog wat klein muntgeld. Een 42-jarige medewerkster van het te huis stelde de politie op de hoogte. (zie pag.16 in dit blad) zie pagina Onbekende daders hebben vorige week bij een inbraak in een cateringbedrijf aan de Steenhoffstraat de kassa wegge nomen. Dat gebeurde in de nacht van dinsdag op woensdag. In de kassa be vond zich een bedrag van enkele hon derden guldens. Een 42-jarige Soester deed aangifte bij de politie. van weedestraat 149 soest 035-6015288 Als u veel reist, moet uw auto goed zijn uitge rust. De Chtysler Stratus heeft standaard o.m.. airco, twee airbags, elektrisch bedienbare ramen en een 2,0 liter 16V motor voor een bijzonder comfortabele top. Ca voor een proefrit naar: Chrysler If Birkstraat 105 Soest Tel. 6013256 I Atgcbecld Chrysler Strams 2 5i V6 LX 71 600,- Cmzcn .nd B T W al importeur, cl. kosicn rijklaar maken cn vcrwijdcrmgsbiidragc. Lease vanal j I 251, p m. (excl BTW en brandstofI Chrysler Lease, tel 0347 367850. Wijzigingen voorbehouden

Soester Courant | 1997 | | pagina 1