18 OITIAIK L TAPIJT s- 0 Laatste kans: nog één week voor verhalen- en fotowedstrijd! Wethouder Van Logtenstein mag nog geen nieuwe GFT-wagens kopen Politiek gaat door met omstreden ontsluitingsweg Braamhage AH 'Haagse ambities' voor Bart Krol vooralsnog op de tweede plaats 1 ACTUEEL! M/V 6027493 Cursus nieuw bestuursrecht doet politici geen kwaad Vijvers in Overhees moeten veel 'natuurlijker' worden PAGINA 2 WOENSDAG 21 MEI 1997 ERVICE SOESTER COURANT PAGINA 3 601 24 77 sterkte RENDEMENT entatiemap aan! wdelijke jsketel ids kwaliteitsprodukt ir-voorziening irAtag select-dealer ontract Gecertiliceerd huur (^T) nieUWS, Uiterste inleverdatum: 30 mei! g!~^ J.C. van Essen niet 'wijlen'! Commissie vindt afvalbeleid te onzeker Coalitie zwicht niet voor 1700 bezwaarden Soester gepakt met gestolen cheques Wie vergelijkt leest de Soester Courant KLAREN TROMP -0 e* Ook 's avonds en in 't weekend SS Schoutenkampweg gaat dicht voor 'straatspeeldag' Rustige Luilak Statenfractie Groen Links steunt reispas CDA-fractievoorzitter op groslijst voor Kamer Culinairie '97 in Bilthoven Raadsleden krijgen 'bijles' 2,5 zits bank normaal ƒ1295 aktieprijs ƒ1125,- in diverse kleuren leverbaar ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Ons heerlijke terras? Onze beroemde vlees- en visspecialiteiten? Het blijft genieten! Gemeentebelangen na milieuramp: I§p6CIOUSt^ Ook voor service moet u bij ons zijn aangevend disch adering. Sroep, waar in. int van wij kontakt volgende ahrift van de en/of Engels ïgevuld met imgeving i schriftelijke an pasfoto te )p uw sterkte am kontrast. 1ctlensspecialist A.N. V.O. a c 11 e n z e n 5-6018626 - Soest VAN BETER subsidie Waarborg- installateur 035 - 602 06 44 75 Jaar in het nieuws! Dat staat de Soester Courant op 24 augustus. Al bijna driekwart eeuw staat deze zelfstandige, lokale krant midden in de Soester sa menleving. Het bijzondere jubileum is aanleiding voor een spe ciale editie, die eind augustus verschijnt, en een reeks van activiteiten die zich over de komende maanden zullen uitstrekken en waarbij de inwoners van Soest en Soesterberg in het algemeen en de le zers in het bijzonder zullen worden betrokken. In deze rubriek wekelijks aandacht voor de festivi teiten, wedstrijden, prijsvragen en activiteiten die de Soester Courant in petto heeft. Nog maar één week, ruim gerekend, en dan verstrijkt de uiterste inlever datum voor de verhalen- en de foto wedstrijd, die de Soester Courant ter gelegenheid van het 75-jarig be staan heeft georganiseerd. Op vrij dag 30 mei, vóór 15.45 uur (als het kantoor aan de Van Weedestraat 227 sluit), moeten de verhalen en de foto's voor beide wedstrijden binnen zijn. Wie tot nu heeft gedacht dat meedoen aan een van de wedstrijden - of aan al lebei - een interessant idee was, maar er door tijdgebrek of anderszins niet toe gekomen is, heeft nog maar negen da gen om de daad bij het woord te voe gen. De tijd gaat dus dringen...! De verhalenwedstrijd heeft als thema "Soest in 2022", het jaar waarin de krant haar 100 jarig-bestaan hoopt te vieren. Een kolfje naar de hand van al die ama teur- of gevorderde schrijvers, die hun verbeeldingskracht kunnen uitleven op science-fiction-achtige onderwerpen als "Wolkenkrabbers aan de Wieksloot", "Fly-overs in de Eempolder" of "Ruim teschepen op de vliegbasis Soesterberg" (zoals we zelf min of meer uit de losse pols hadden bedacht). Hoe Soest er over 25 jaar - ver in de 21e eeuw - uit zal zien, en wat er dan te be leven is (geweest): voor wie een redelijk vlotte pen en een béétje fantasie heeft, moet dit futuristische thema een ge schikt aanknopingspunt zijn voor een verhaal/opstel/artikel van 500 a 1000 woorden. De wedstrijd staat open voor drie leef tijdscategorieën: I: kinderen tot en met 12 jaar; II: scholieren van 13 tot en met 18 jaar; III: volwassenen. JjvX: S «och: .ST En Vjiü'ief>ï Voor de winnaars heeft de Soester Cou rant in elke categorie een geldprijs van 100 gulden beschikbaar gesteld. De jury, gevormd door de leden van de SLAS, beloont in elke categorie het leukste, origineelste of meest creatieve verhaal. Fotowedstrijd Ook de inlevertermijn van de fotowed strijd ter gelegenheid van het jubileum eindigt volgende week vrijdag op het zelfde tijdstip. Als thema is gekozen: "Soest in beeld", wat inhoudt dat de jury - bestaande uit de bekende Soester fo tografen Goos van der Wilt, Herman van Dam, Willem van Oosten en de re dacteuren van de Soester Courant - vooral zal letten op het "Soester plaat je" en de compositie. Iedereen die een fototoestel - simpel of geavanceerd - kan hanteren kan mee doen aan de fotowedstrijd "Soest in beeld", waarvoor drie rubrieksthema's zijn bedacht: I; het verkeer; II: natuur en milieu; III: mensen. Kleur of zwart-wit - dat maakt niets uit. Ook het formaat doet er in principe niet toe. Als het maar betrekking heeft op Soest. In alle drie rubrieken zijn prijzen beschikbaar van resp. 100, 50 en 25 gulden en elke deelnemer mag net zo veel foto's insturen als hij/zij wil. Zowel van de verhalenwedstrijd als de fotowedstrijd wordt de uitslag (en de winnende foto's en verhalen) gepubli ceerd in de speciale jubileum-uitgave van de Soester Courant, die eind augus tus verschijnt. Foto's en verhalen zijn, zoals aangege ven, tot uiterlijk vrijdag 30 mei, 15.45 uur, welkom op het kantoor van de Soester Courant, Van Weedestraat 227, 3761 CD Soest. De verhalen kunnen ook gefaxt worden: nr. 6024904. Door een uiterst betreurenswaardig misverstand is in het artikel over de bedrijfssportcompetitie (Soester Courant 14 mei j.1.) een van de grondleggers - de heer J.C. van Es sen - omschreven als "wijlen J. van Essen". De heer Van Essen is ech ter nog zeker niet overleden en stelt er prijs op dat de krant dat nog eens onderstreept. Waarvan acte, met onze welgemeende veront schuldigingen. (Redactie) Voor de zoveelste keer is het milieu- wethouder Ries van Logtenstein niet gelukt een Collegevoorstel op het gebied van het afvalbeleid er politiek doorheen te slepen. De commissie-Milieu zette hem vorige week de voet dwars bij de voorgeno men aanschaf van twee nieuwe GFT-vuilniswagens. Volgens de meerderheid van de com missie is het afvalbeleid van de gemeen te nog met zóveel vraagtekens omgeven, dat het zonde zou zijn nu bijna een mil joen gulden te spenderen aan twee nieu we vuilniswagens, speciaal bedoeld voor de GFT-inzameling. De huidige wagens blijken sneller te slijten dan verwacht en zijn inmiddels ook technisch "uit de tijd". Het staal van de trommels is in de afge lopen jaren - onder invloed van zure en corrosie veroorzakende stoffen in het "natuurlijke?" Groente-, Fruit- en Tuin afval - aangetast. Dat staal was oor spronkelijk 6 millimeter dik en nu nog maar 2 millimeter. Reparatie zou per wagen meer dan 150.000 gulden gaan kosten en het is volgens B. en W. zeer de vraag of dat nog wel de moeite wel waard is. Het College wil de wagens daarom een jaar eerder vervangen dan aanvankelijk was voorzien. De kosten daarvan kunnen worden gecompenseerd door de afschrijving op de GFT-contai- ners over nog een paar jaar uit te sme ren, want die gaan kennelijk wél langer mee dan destijds was aangenomen. Maar de commissie moest er niets van hebben, zolang niet duidelijk vaststaat welke kant het opgaat met de toekom stige afvalinzameling in Soest. Al eerder weigerde de commissie uit dat oogpunt o.a. medewerking aan het op grotere schaal realiseren van ondergrondse mi lieu-eilanden, ter vervanging van de bovengrondse "bollen". Tweedehandsje? Met name het PvdA-raadslid Wil Steke lenburg drong erop aan dat het College het geld voor de nieuwe GFT-wagens voorlopig in de portemonnee houdt. Ze vond dat Van Logtenstein maar eens met Baarn of andere buurgemeenten moest gaan babbelen, om daar een tweedehands GFT-wagen te lenen, of er een te leasen. De wethouder beloofde uiteindelijk, een beetje nolens-volens gezien de brede tegenstand, dat hij daar voor zijn best zou doen. En de discus sie over het afvalbeleid komt ook op korte termijn, al wilde hij zich nog niet vastleggen op een datum. De coalitiefracties van WD, CDA en PvdA zijn - zoals te verwachten was - niet gevoelig voor de talrijke bezwaren tegen de voorgenomen ontsluitingsweg bij Braamhage, die ook de bereikbaarheid van de nieu we Albert Heijn-supermarkt moet verzekeren. De bedenkingen van ca. 1700 inwoners, neergelegd in een dik pak bezwaarschriften, weerhou den de Collegepartijen er niet van om op de omstreden weg door te gaan. De politie heeft vrijdagmiddag een 20- jarige Soester aangehouden, die bij di verse bedrijven probeerde goederen te kopen met gestolen cheques. Hij bena derde o.m. een rijwielzaak, een sport zaak, een cd-winkel en een benzinesta tion. Alleen bij de muziekwinkel en het benzinestation lukte het hem de cheques te laten accepteren. Een van de onder nemers kreeg argwaan omdat hij zich vreemd gedroeg en de cheque voor een hoog bedrag wilde uitschrijven. De ge waarschuwde politie kon hem later in de kraag grijpen in een zaak aan de Van Weedestraat. Waar de cheques vandaan kwamen en hoe hij eraan kwam kon de politie nog niet zeggen. Er werd proces verbaal opgemaakt wegens valsheid in geschrifte en heling. Dat bleek vorige week tijdens de verga dering van de raadscomissies voor Ruimtelijke Ordening, waar de bezwa ren werden besproken. De drie fracties volgden het voorstel van het College, dat alle protesten ongegrond heeft ver klaard. De gemeenteraad zal zich deze maand dan ook zeker in meerderheid achter het voorstel scharen, waarna bij de provincie de verklaring-van-geen- bezwaar kan worden aangevraagd. Geen van de tegenargumenten - zowel van de oppositiefracties als van een rij tje insprekers - kreeg van de coalitie partners een gewillig oor. Wel valt er weihcht nog wat te verhapstukken aan de vorm van de rotonde aan de Burge meester Grothestraat, omdat de vrees bestaat dat automobilisten de Inspecteur Schreuderlaan als de doorgaande weg (vanaf de Van Weedestraat komend) zullen beschouwen. Randweg Voor het plan voor een randweg ("Bui tenbrink"), die de Stadhouderslaan via de polder - achter de Brink om - met de brandweerkazerne moet gaan verbin den, lijkt Soest minder op succes te kun nen rekenen. De PPC, het belangrijkste adviesorgaan van de provincie, kraakte het plan onlangs vrijwel volledig af en dat was voor het Soester College van B. en W. reden om nog eens bij Gedepu teerde Staten te gaan buurten. De vraag was of Soest nog wel een beet je mocht rekenen op provinciale mede werking - laat staan goedkeuring - voor de ambitieuze randwegplannen. Dat valt tegen. Het voltallige College heeft in Utrecht te horen gekregen dat het maar nergens op moet rekenen, tenzij de ge meente nog kan waarmaken dat Soest aan de Koningswegroute niet genoeg heeft voor de afwikkeling van het door gaande verkeer. Lange adem Dat is dan een zaak van lange adem, want de Koningsweg moet eerst nog aangepakt worden - dit jaar, is de be doeling - en dan zal het effect ook nog eens moeten blijken. Soest zal dan moe ten aantonen dat er nog te veel door gaand verkeer over de Van Weedestraat gaat, zoals PvdA-wethouder Pieter ten Hove de commissie vorige week uitleg de. Dat geldt trouwens ook als Soest nog een paar jaartjes wacht en probeert de randweg in te passen in het nieuwe Streekplan, dat echter pas in de volgen de eeuw - rond pakweg 2005 - af moet zijn. Deze week zou het College een besluit nemen over de verdere aanpak van het Buitenbrink-plan, maar het voornemen om er volgend jaar al mee te beginnen - zoals de planning aanvan kelijk was - is geheel op losse schroeven komen te staan. onroerend goed Bemiddeling Hypotheken Wij maken er meer van! „qe*|0,en bl/ Burg. Grothestraat 54 Het College van B. en W. zal de Schou tenkampweg - althans het stuk tussen de Plasweg en de Oude Utrechtseweg - op woensdagmiddag 4 juni afsluiten voor het verkeer. Het gemeentebestuur rea geert daarmee positief op een verzoek van de Bewonersvereniging Soest-Zuid, die daar in het kader van de 8e Natio nale Straatspeeldag een aantal activitei ten wil organiseren. De straat wordt tus sen 13.00 en 17.00 tijdelijk afgesloten. De traditionele Luilakviering in de nacht en vroege ochtend van "pinkster- zaterdag" heeft dit jaar in Soest niet tot problemen van enige omvang geleid. De politie spreekt van een rustige Luilak. Alleen werden op het kruispunt Beetz- laan-Beukenlaan enkele verkeersborden van de paal gerukt en op het wegdek gedeponeerd. De luilakvierders plaats ten ook een winkelwagentje en borden ("vijfjaar luilakcomité") bij de zwerfkei op de rotonde voor het gemeentehuis De fractie van Groen Links in de Pro vinciale Staten wil tijdens de behande ling van de kadernota 1998 een motie indienen om het mobiliteitsplan Utrechtse Heuvelrug te ondersteunen. Het plan houdt in dat toeristische bus lijnen gekoppeld worden aan een zoge naamde toeristische reispas. Een bete re bereikbaarheid van accommodaties en attracties op de Utrechtse Heuvelrug zal het gevolg zijn. Vakantiegangers kunnen, als dit plan wordt uitgevoerd, de auto laten staan en zich met de bus naar zogenaamde 'mooi en slecht weer' attracties laten vervoe ren. Men zal proberen de eigen bijdra ge van de gebruiker zo laag mogelijk te houden. Het initiatief van het plan ligt bij organisaties als Midnet, de provincia le VVV, de Stichtse Milieufederatie, de ANWB, het recreatieschap Utrechtse Heuvelrug en vertegenwoordigers van de toeristische sector. "Moet ik dat nou wel doen? heb ik me in eerste instantie afgevraagd. Uiteindelijk ben ik, na diep naden ken, tot de conclusie gekomen: laai ik dat dan maar eens wagen... Maai je moet wel realistisch zijn. De kans dat het doorgaat is niet bepaald groot. Ik kan nog op diverse mo menten uit de boot vallen." Bart Krol, fractievoorzitter van hel CDA in de Soester gemeenteraad, maakt geen geheim van zijn "Haagse ambities" nu zijn naam voorkomt op de zgn. groslijst van CDA-kandidaten vooi een zetel in de Tweede Kamer, na de verkiezingen van mei (of april?) volgend jaar. De lijst is vorige week gepubliceerd en Krol staat ergens in het midden. "Vanwege m'n achternaam, want het is louter een alfabetische opsomming." Hij is ook de eerste om te onderstrepen dat hij het voorlopig als zijn belangrijk ste taak blijft zien om het CDA-beleid in Soest, in de gemeenteraad, uit te dra gen en vorm te geven. "Ik ga er voorals nog van uit dat ik voor de Kamer niet op een verkiesbare plaats kom te staan. Het is zelfs maar helemaal de vraag ol ze me uiteindelijk op de definitieve kan didatenlijst willen hebben. Er staan 347 namen op die groslijst; daar zullen er eerst nog wel minstens zo'n 250 van geschrapt worden, dus de kans dat ik bij de zeg maar 50 of 60 échte kamerkan didaten zit die dan overblijven, is rela tief gesproken heel erg klein..." Illusies maakt hij zich dus niet. "Het is al mooi dat ik op die groslijst terecht ben gekomen. En verder heb ik er geen slapeloze nachten van, want je kunt er in dit stadium zelf toch weinig aan doen." Het past een kandidaat niet om voor zichzelf te lobbyen en Krol is dat ook geenszins van plan. "Ik zou niet weten hoe je dat moest doen. Ik wacht het maar rustig af. Pas in september of oktober wordt die advieslijst opgesteld, en dat gebeurt nadat er met de geselec teerden in de eerste ronde ook nog een gesprek heeft plaatsgevonden." Daarna komen de plaatselijke afdelingen er nog aan te pas, want die moeten uiteindelijk hun zegen geven aan de onderlinge volgorde op de lijst voor alle plaatsen na In het weekeinde van 30 mei-1 juni or ganiseert de Kiwanisclub Bilthoven de zevende "Culinairie". Er worden ca. 10.000 bezoekers verwacht op dit culi naire evenement, waaraan een groot aantal zeer gerenommeerde restaurants uit Midden-Nederland meewerkt. Ze bieden er volop gelegenheid om te proe ven van hun specialiteiten. De op brengst gaat naar een project van de stichting Utrechts Landschap. De Culinairie '97 is te vinden op de hoek van de Maartensdijkseweg en de Prof. Bronkhorstlaan in Bilthoven. De entree is f 10,-. Openingstijden: vrijdag 17.00-24.00 uur; zaterdag 16.00-24.00 uur; zondag 12.00-21.00 uur. Het College van B. en W. heeft vori ge week besloten de leden van de gemeenteraad in de gelegenheid te stellen om mee te doen aan een een- dagscursus Algemene Wet Be stuursrecht (AWB). Op die manier kunnen de politici een beetje thuis raken in de "ins and outs" van de nieuwe wet. In de AWB worden aneriei zaken gere- Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum geld die betrekking hebben op de rela tie tussen de overheid en de burgers. In 1994 is de nieuwe AWB ingevoerd, al thans voor een deel. De wet geeft aller lei voorschriften over het omgaan met besluiten, verordeningen en de eventue le beroepsmogelijkheden daartegen. Volgend jaar wordt de derde "tranche" van de nieuwe wet ingevoerd, waarbij o.m. onderwerpen als subsidies, manda tering, handhaving en beleid worden geregeld. De ambtenaren van Soest worden dege- .«jorbereid op de nieuwe wet. Ze volgen - ca. 170 man/vrouw sterk - deze en de komende weken een speciale (interne) cursus, die. al met al zo'n 35.000 gulden kost. "Een koopje", vol gens het sectormanagement, want een simpele externe AWB-cursus van één dag kost al gauw f 700 per deelnemer. De cursus voor de ambtelijke medewer kers wordt begeleid door het "juridisch platform" van de gemeente, bestaande uit de juridisch doorknede ambtenaren Paul Schmittmann, Irma van Helden, Ilona Welleman en Marion van Lunte- ren. Zij opperden dat zo'n AWB-cursus ook de raadsleden geen kwaad zou doen ("De naam van de wet zegt het al; de wet is zo belangrijk, niet alleen voor ambtenaren maar juist voor alle bestuur ders")." Lunchpakketje Zo'n "bijles" zou natuurlijk in eerste in stantie een zaak van de politieke par tijen moeten zijn, maar omdat de klein tjes daarvoor nauwelijks mogelijkheden hebben ligt het voor de hand dat de ge meente dat voor haar rekening neemt, zegt het platform, dat heeft uitgerekend dat een en ander per raadslid ongeveer f 200 moet gaan kosten. Als de politici nu zelf voor een lunchpakketje zorgen en uit hun "riante?" onkostenvergoeding zelf 100 gulden betalen, wil het platform de cursus wel op poten zetten, laten Schmittmann c.s. weten. B. en W. vinden het een prima idee, zo blijkt uit de instemmende beslissing van het College. Voor een "eigen bijdrage" hoeven de politici overigens niet te vre zen, want het College stelt grootmoedig vast dat er voor de raadsleden géén kos ten aan verbonden zullen zijn. En een lunchpakketje is vermoedelijk ook niet nodig, want B. en W. vinden dat er ge mikt moet worden op een middag/ avond-cursus. En wie praat er dan nog over meegebrachte boterhammetjes...? Jaap de Hoop Scheffer. Dan is het in tussen wel november. Maar voor die tijd kan ik op diverse momenten al lang uit de boot gevallen zijn..." Iedere gegadigde voor een plaatsje op de kandidatenlijst heeft wel moeten melden of hij/zij de eventueel verkies bare plaats zal accepteren en dat heeft Bart Krol toch maar wel gedaan. "Kijk, als het ooit zo ver komt, dan wil ik me er ook voor honderd procent voor inzet ten." Bliksemcarrière Krol, die sinds 1979 in Soest woont, in Utrecht geschiedenis studeerde en in het dagelijkse leven leraar is aan een Amersfbortse scholengemeenschap, was in 1987 mede-oprichter van het CDJA- Soest (de plaatselijke jongerenorganisa tie van het CDA). Hij is met zijn 32 jaar waarschijnlijk een van de jongere kan didaten. In de Soester politiek maakte hij een soort bliksemcarrière, nadat hij in mei 1979 in de raad kwam. In 1993 koos de fractie hem unaniem als (tus sentijdse) opvolger van fractievoorzitter Kees Verhêus en bij de verkiezingen van 1994 werd hij "vanzelfsprekend" lijst trekker. Hij keerde in de raad terug met een van acht tot zes zetels gereduceer de fractie, niet (naar zijn stellige over tuiging) omdat het CDA het in Soest zo beroerd deed, maar omdat de Haagse voetangels en klemmen - zoals de kwes ties rond Brinkman en Lubbers - de partij ook plaatselijk parten speelde. Krol geeft openlijk toe dat hij van die Haagse trammelant wél eens wakker heeft gelegen. "Maar dat is juist reden te meer om me kandidaat te stellen. Ik zie het zo: als je vindt dat ze het eigenlijk niet goed doen in Den Haag - dat vind ik soms echt - en je denkt dat je het zelf beter kan, dan moet je daarvoor niet weglopen." Theoretisch dilemma Voorlopig wijst niets erop dat Krol al aan de nadagen van zijn politieke car rière in Soest begonnen is. Volgens hem ligt het voor de hand dat hij in Soest blijft, "en dat wil ik ook graag". Er zou (geheel theoretisch) wel een dilemma kunnen ontstaan als hij inderdaad op nieuw het Soester CDA bij de verkie zingscampagne gaat aanvoeren - wat er dik inzit - en als hij dan óók nog op een verkiesbare plaats voor de Kamer wordt gezet. Als het mocht-komen-staan-te-gebeu- ren dat hij inderdaad kans maakt op een kamerzetel, dan zal hij die gelegenheid zeker gebruiken. "De kans is klein, maar als dat zo is kies ik natuurlijk voor de Kamer..." Het dilemma doet zich alleen voor als hij bij de eerste pakweg dertig namen van de lijst zou prijken, en dat komt hem toch wel als uiterst onwaar schijnlijk voor. "Sta ik op een 40e of 50e plaats, dan is er geen enkel probleem." Het staat wel vast dat de Soester chris ten-democraten hem, als het zo ver komt, zeer node zullen laten gaan. Wel heeft afdelingsvoorzitter Henk Striet- man - die Krols kandidatuur persoonlijk van harte steunt - vorige week al laten weten dat hij het als een eer ziet voor het plaatselijk CDA dat de jonge frac tievoorzitter kennelijk in brede kring de aandacht heeft getrokken en gewaar deerd wordt. Krols gooi naar een ka merzetel wordt officieel ook gesteund - zoals voorgeschreven - door minstens Bart Krol: "Ik wacht het maar rustig af" vijf andere partij-afdelingen (o.a. Baarn, Amersfoort, Zeist, Bilthoven, Drieber gen). Boterham verdienen "Regionaal weten ze intussen wel een beetje wie ik ben," aldus Krol, "maar landelijk ben ik natuurlijk helemaal niet bekend." De nationale politiek heeft overigens van jongs af aan zijn belang stelling gehad en hij zou - zoals hij des gevraagd Iaat weten - niet bijvoorbaat opzien tegen een loopbaan als "beroeps politicus". "Ik zou er geen bezwaar te gen hebben om er m'n boterham mee te verdienen, maar dat betekent niet dat je persé kamerlid moet worden. Als wet houder kan dat ook, om maar wat te noemen." Echt gespecialiseerd is hij niet, en hij zou ook niet precies weten naar welke Haagse beleidsterreinen zijn voorkeur zou uitgaan. "In dat opzicht ben ik mul- ti-inzetbaar, denk ik." Als het allemaal niet doorgaat zal hij daar trouwens ook niet om treuren. "Ik ben wie ik ben, en ik ken m'n capaciteiten. Het is leuk dat anderen je zien zitten voor zo'n baan, maar als het hierbij blijft is het ook niet erg. Ik zit echt niet in spanning." Van een actie voor een voorkeurszetel, nu de mogelijkheden daartoe sterk worden verruimd, wil hij overigens niets weten. "Dat past niet zo bij me, geloof ik." Stukje krediet Hij is in elk geval van plan zich voluit in te zetten voor de gemeenteraadsverkie zingen van maart volgend jaar. "Uitein delijk hebben we als CDA medeverant woordelijkheid gedragen voor het be stuur van de afgelopen jaren. We heb ben een goeie club en een helder beleid: de Soester kiezers weten waar ze met ons aan toe zijn. Dan verwacht ik dat ze ons volgend jaar wel een stukje krediet zullen geven, en daar ben ik dan zelf toch óók graag bij..." Aan voorspellingen over de verkiezings uitslag waagt hij zich niet, landelijk noch plaatselijk. "Maar ik ben er absoluut zeker van dat het er méér zijn dan we nu hebben." En ook tot een antwoord op de vraag wie - bij zijn eventuele vertrek naar Den Haag - het Soester CDA in de toekomst moet gaan aanvoeren, laat hij zich niet verleiden. "Ik heb daar best ideeën over, maar die verklap ik niet..." BAR, GRILL RESTAURANT STEENHQFFSTRftflT 47 SOEST 035-601 8252 De fractie van Gemeentebelangen Groen Soest heeft onlangs een ini tiatief-voorstel gepresenteerd voor de omvorming van de vijvers in Overhees. Volgens fractievoorzitter Harry Witte moeten de vijvers na tuurlijke oevers krijgen. Witte ziet als doel van die omvorming de ontwikkeling van een zo gevarieerd mogelijke flora en fauna in en langs het water. Hij reageert daarmee op de mi lieuramp door de ongecontroleerde overstort van rioolwater in de vijvers, vorige maand. "Juist nu de ontwikkeling van het vijver leven helemaal opnieuw op gang moet komen, is het een goed moment om te zorgen dat we daar een meer natuurlij ke biotoop met een perfecte waterkwa liteit krijgen," aldus Witte, die het voor stel aan het College van B. en W. heeft aangeboden. GGS is daarbij van mening dat de emis sie van riooloverstort tot het minimum, "zo mogelijk tot nul", moet worden be perkt. Eventueel moet er volgens Wit te worden overgegaan tot het toepassen van speciale randvoorzieningenn, zoals helofytenfilters. De omvorming van de vijvers kan gefaseerd worden aangepakt, vindt GGS. De leeggepompte vijvers het eerst, aldus Witte. Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 1997 | | pagina 3