"Br* St. Joseph realiseert nieuw bouwplan (17 woningen) aan Koperwiek 'Open Soestdijk1 is voor het CDA de beste keus, maar geen dogma TUINHOUT Hl ACTUEELT Tijdelijk bij aankoop van een Ray-Ban zonnebril een Original Ray-Ban Cap' kado: Hulleman opSek Krasse Soesterse (93) maakt hoge vlucht per ballon rnmy Rayonchef politie Eemland krijgt andere functie Van Breukelen Vast-goed Soester veroordeeld wegens zware mishandeling WOENSDAG 21 MEI 1997 SOESTER COURANT PAGINA 5 Wildschut Optiek Inschrijving koopwoningen tot vrijdag 30 mei Achterban denkt genuanceerd over coffeeshop De Soester Duinen Cadeautje voor mevrouw Van Doorn A.P. van Doorn b.v Werkwijze riep spanningen op Dienstverlening en schadevergoeding Service bij .Schoemaker I BRILLEN OOGmETINQ CONTACTLCNZEN i Ctyitacij»n»»«i^ig«n 4-nyo I BURG. GROTHESTRAATIO-SOESTOUK-TEL035-6013859 's Maandags gesloten ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID TEL: (035) 6022212 Vandaag, woensdag 21 mei, start de inschrijving voor de toewijzing van 6 koopwoningen aan de Koper wiek, in het plangebied Klein Eng- endaal te Soest. Naast de 6 koopwo ningen zullen ook 11 sociale huur woningen worden gerealiseerd. Het plan betreft een vervolg op een eer der gerealiseerd bouwplan van 67 woningen en wordt gerealiseerd in opdracht van woningbouwvereni ging St. Joseph. De woningen zullen worden gebouwd door BAM Woningbouw te Bunnik. Het ontwerp is van Inbo Architecten uit Woudenberg. De planontwikkeling en projectmanagement is in handen van LaTei te Amersfoort. De start van de bouw is gepland in september 1997. Oplevering zomer 1998. De locatie is aantrekkelijk, gelegen dichtbij bossen en sportaccommodaties. In de nabije omgeving zijn voorts diver se voorzieningen aanwezig, zoals een bushalte, het NS-station in Soest-Zuid, het winkelcentrum in Overhees en ver schillende basisscholen. Er is gekozen voor 2 blokken van 6 woningen en 1 blok van 5 woningen. De hoekwoningen zijn vrije sector-koopwoningen en wor den voorzien van een vrijstaande gara ge, uitgevoerd in hout. De tussenwoningen zullen in de sociale huursector worden gerealiseerd. De ge vels zijn uitgevoerd in zalm/oranje bak steen en voor het schilderwerk zijn de kleuren zachtgeel, grijs en antraciet ge bruikt. In combinatie met het houtwerk aan de gevels geeft dit een bijzonder aangezicht. Indeling Alle woningen hebben een woonkamer 20 m2) met schuifpui naar de achter tuin. De open keuken 10 m2) ligt aan de straatzijde en is tevens geschikt als eetkeuken. In de entree bevinden zich de meterkast en het toilet. Op de le Het CDA is nog altijd voorstander van een "open Soestdijk", maar maakt daar geen dogma van. De fractie kan zich met twee van de drie nieuwe verkeersmodellen voor de wijk - ontwikkeld door de klank bordgroep - ook wel redelijk vinden (als "second best"-oplossingen). De komende besluitvorming daarover is volgens de christen-democraten "het laatste moment' om te zien hoe de verhoudingen in de raad werke lijk liggen. Zo'n 30 belangstellenden, van wie zeker de helft afkomstig uit de eigen CDA- gelederen, hadden zich vorige week woensdag verzameld in Credo, waar het Soester CDA met de kiezers in gesprek wilde komen over zaken als ruimtelijke ordening (verkeer), milieu (wonen in de polder?) of de veiligheid (softdrugs) - allemaal zaken die in Soestdijk in het middelpunt van de aandacht staan. Ver reweg de meeste tijd werd besteed aan de verkeersdiscussie, waarbij onvermij delijk de nodige "oude koeien uit de sloot" werden gehaald. Fractievoorzitter Bart Krol herhaalde in elk geval nog eens het CDA-standpunt dat eigenlijk alleen een "open" Soestdijk een aanvaardbaar model is, maar dat de fractie - wegens gebrek aan politieke steun - ook met andere oplossingen zou moeten (en kunnen) leven. De eerdere voorstellen van de klankbordgroep had den hem de kortgeknipte haren ten ber ge doen rijzen, vertelde hij, maar met de nadere ideeën van dit gezelschap had hij minder moeite, zij het dat het CDA niets voor de afsluitingsvariant (Konin- ginnelaan en Korte Bergstraat) voelt. Uit de discussie met het publiek kwam duidelijk naar voren dat de voorstanders van echte "openheid", die alleen de hardrijders willen aangepakt zien, geen rol van betekenis meer spelen in de klankbordgroep. Het oud-CDA-raadslid G. Oldenboom voorspelde overigens RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM BOURGONDISCH MIDDAG BUFFET MET LIVE MUZIEK Zondag 25 mei Aanvang: 15.00 uur Onbeperkt genieten voor slechts f29,50 p.p. We starten met een keuze uit overheerlijke soepen Culinaire parade van salades en diverse soorten koud vlees, vis en paté Als hoofdgerecht een keuze uit diverse warme vlees- en visgerechten. Met groente en aardappelgarnituur. Als feestelijk slot van dit overheerlijke buffet een keuze uit diverse smaken ijs en pudding. Bel en reserveer, dan zit u zeker Ook Bourgondische buffetten op: 29 juni en 27 juli. Telefoon 035-6012739 Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest dat de hele wijk over een jaar of tien gewoon een dertig-kilometerzone zou zijn. "Dan is de vraag open of dicht van secundair belang en dus hoeven we nu de randverschijnselen ook niet te cure ren." Anderen maakten - evenals Krol - dui delijk dat 30-km zones niet een-twee drie realiseerbaar zijri, omdat ze een grote hoeveelheid drempels en asver- springingen met zich meebrengen, met alle gevolgen vandien. "En we hebben nü een probleem..." Krol weersprak overigens dat de gemeenteraad in 1993 een "open Soestdijk" had gegarandeerd. "We hebben toen besloten tot een on derzoek." 'We staan alleen' De fractievoorzitter benadrukte een en andermaal dat het CDA in de raad - met slechts zes zetels - geen oplossingen in de door hem gewenste zin kon door drukken. "Daar heb je in Soest veertien zetels voor nodig. We staan alleen, en dan gebiedt de politieke realiteit dat je je standpunten heroverweegt." Volgens sommigen voelt de meerderheid van de bevolking van Soest echter sterk voor een "open Soestdijk", en het CDA zou er daarom verstandig aan doen al die meningen te kanaliseren en zich bij de verkiezingen te blijven opwerpen als vurig pleitbezorger van dat standpunt. De mobilisering van het "draagvlak" zou de partij waarschijnlijk geen windeieren leggen, profeteerde een van de aanwe zigen. "Prima," antwoordde Krol, "maar ik moet ook in de raad medestanders zien te vinden." "O, maar die krijgt u dan echt wel," luidde de reactie, "want de anderen gaan nu blijkbaar al door de knieën als er maar 40 mensen op de tri bune zitten..." Geen wijs besluit Achteraf vond Krol het ook "geen wijs besluit" dat destijds - naast de Waldeck Pyrmontlaan en de Verlengde Talmal- aan - niet ook (zoals de bedoeling was) de Hellingweg was afgesloten. Hij on derstreepte nog eens dat er wat hem betreft niet teruggekeerd moest worden naar een volledig open Waldeck Pyr montlaan. "We willen niet terug naar de onveilige situatie van vroeger." Hij dacht in dat verband o.a. aan eenrichtingver keer en specifieke maatregelen tegen vrachtwagens. Het "reserveren" van de binnensteden voor fietsers en voetgangers gebeurt volgens Krol eigenlijk alleen in gemeen ten waar ze (toevallig?) ook een lus, rond- of randweg hebben durven creë ren. "Soest is een interessante gemeen te hoor. Als ze allemaal een rondweg hebben, hebben wij 'm nog steeds niet. Dat duurt dan nog vijftien jaar of zo..." Milieulat Na de pauze spitste de discussie over Albert-Heijn-en-de-aantasting-van-de- polder zich toe op de vraag of er nou echt geen supermarktje in 't Hart had gekund, omdat daar toch 2000 wonin gen staan. Krol betuigde dat er echt geen ondernemers waren die daar wil den zitten, wat bevestigd werd door su permarkt-eigenaar Harry Janmaat. Krol vond het ook wel een beetje merkwaar dig dat de provincie Soest niet toestaat dat er ook maar een metertje weg in de polder wordt aangelegd, terwijl Baarn het gebied tot aan de spoorlijn (maar dan aan de andere kant) kennelijk mag volbouwen met woningen erfcle riool waterzuivering ook gigantisch mag bou- .weh^zoals iemand opmerkte^ 'Kföf: "En wij hébben zelfs helemaal verdieping liggen drie slaapkamers van resp. 14,5 m2, 8,5 m2 en 5,5 m2 en de badkamer. Via de vaste trap is de tweede verdieping bereikbaar. Hier be vindt zich de CV-ketel en er is ruimte voor de realisatie van een studeer- of hobbyruimte. De garage/berging staat aan de achterzijde van de woning en is uit veiligheidsoverweging voorzien van een lichtarmatuur met lichtgevoelige cel. Tevens is veel aandacht besteed aan het toepassen van energie- en milieubespa- rende maatregelen. De koopprijzen variëren van f 255.000 tot f 280.000 vrij op naam. De gemid delde kavelgrootte is 200 m2. Wie komen in aanmerking? Voor alle hieronder genoemde groepen geldt een minimale huishoudensgrootte van 2 personen. 1. Tot de eerste groep die in aanmerking komt behoren de woningzoekenden die voldoen aan het begrip "doorstromer uit Soest". 2. Tot de tweede groep die in aanmer king komt behoren Soester ingezetenen (minimaal 3 jaar) di$ niet aan het begrip "doorstromer uit Soest" voldoen. 3. Tot de derde groep die in aanmerking komt, behoren woningzoekenden die economisch gebonden zijn aan Soest en die in het gewest Eemland woonachtig zijn, niet zijnde de gemeente Soest. 4. Tot de vierde groep die in aanmer king komt behoren woningzoekenden die economisch gebonden zijn én wonen in het gewest Eemland, niet zijnde de gemeente Soest. 5. Tot de vijfde groep die in aanmerking geen woningbouwplannen. Kennelijk moet de buffer die de provincie wenst helemaal op Soester grond liggen, en misschien heeft Baarn betere contacten met de provincie. Ik heb in elk geval geen verklaring voor het feit dat de mi lieulat scherper langs Soest dan langs Baarn wordt gelegd. Het is jammer dat er zo met twee maten wordt gemeten, maar ja - ook in de Staten is het CDA bij de verkiezingen behoorlijk uitge kleed..." Stickie of Mars? Het laatste thema - veiligheid - was vooral opgehangen aan de aanwezigheid van een coffeeshop aan de Koninginnel- aan, die sommige partijen in de raad wel willen "gedogen", waar anderen - het CDA voorop - ijveren voor onmiddel lijke sluiting. Vooral omdat de bewuste coffeeshop, zoals Besseline Gerritse het omschreef, dicht bij een school (Grift- land) gelegen is, "en je moet voorkomen dat de scholieren in de pauze een stickie gaan kopen in plaats van een Mars..." Gerritse liet weten niet pessimistisch te zijn over het "zendingswerk" dat het CDA wat dit betreft nog in de raad wil verrichten. "We hopen dat het lukt de anderen te overtuigen." Uit de zaal klonk echter behalve bijval voor het kloeke en rechtlijnige CDA- standpunt ook nogal wat twijfel. Met die éne, goed in de gaten gehouden coffees hop bleef de drugsverstrekking in Soest toch nog enigszins onder controle? De verkoop gaat toch wel door, maar dan ondergronds, met alle narigheid van dien. En wie zou de jongelui tegenhou den om op de fiets te stappen en in Amersfoort drugs te gaan kopen? Maar volgens Gerritse zou voor velen de lol er al aardig af zijn als ze er zoveel moei te voor moesten doen. Slappe was "Illusiepolitiek," was de reactie uit de zaal. "Alles wat je verbiedt wordt aan trekkelijker..." Volgens Bdrt Krol ging het echter ook om een uiterst principeel probleem. "Ik wens als bestuurder van deze gemeente niet mee te werken aan de verstrekking van middelen die scha delijk zijn voor de mensen. Het aantal softdrugsgebruikers is de laatste jaren verdrie- of verviervoudigd - dat zijn af schuwelijke cijfers. Wij moeten hier be leid maken, en een gedoogbeleid is vlees noch vis, maar slappe was." Van eventueel politieoptreden werd overigens niet veel heil verwacht. Aan het slot van de discussie kwam dat nog even op een andere manier ter sprake, omdat de politie zou weigeren op te tre den tegen notoire verkeersovertrëders, ook als die met naam en toenaam (al thans hun kenteken) bekend zijn. Ger ritse kon niet uitleggen hoe dat zat, maar vertelde dat de overijverigheid van sommige politiesurveillanten er onlangs toe had geleid dat een Soester die zijn auto voor zijn eigen garagepad had neergezet en ging koffie drinken, even later verrast werd met een bekeuring wegens het "parkeren voor een uitrit". Oldenboom vond de ervaringen met de politie in Soest beneden alle peil. "Ze surveilleren echt niet meer dan vroeger. Het enige wat ze hier voor elkaar heb*"' ben gekregen is een groter bureau, en voor de rest is het allemaal naadje pet." De schuld lag volgens hem vooral bij de vakbonden. Krol ging ook hier op de principiële toer. "Regels Zijn regels. Als we in dit land daarover afspraken ma ken moeten ze ook nageleefd worden én gecontroleerd, ook door de reguliere politie." komt behoren woningzoekenden die economisch gebonden zijn aan én niet woonachtig in zijn in het gewest Eem land, niet zijnde de gemeente Soest. 6. Tot de zesde groep die in aanmerking komt behoren woningzoekenden die in gezeten (minimaal 3 jaar) zijn van een van de gemeenten uit het gewest Eem land, niet zijnde de gemeente Soest. 7. Tot de zevende groep die in aanmer king komt behoren woningzoekenden die niet onder de hierboven genoemde groepen zijn genoemd. De volgorde binnen groep 1 wordt be paald door de ononderbroken lengte van de woonduur van de huidige wo ning van de woningzoekende, zoals dit blijkt uit de bevolkingsadministratie van de gemeente. De volgorde binnen de groepen 2 tot en met 7 wordt bepaald door een notariële loting. De duur van het ingezetenschap wordt bepaald aan de hand van de inschrijving in de Ge meentelijke Basisadministratie van per sonen. Informatie Van het bouwplan is documentatie ver krijgbaar bij de gemeente Soest, in de periode van 21 t/m 30 mei a.s. Inschrijfformulieren zijn vanaf vandaag, woensdag 21 mei, verkrijgbaar bij de gemeente Soest, Raadhuisplein 1. De inschrijving sluit op vrijdag 30 mei. In gevulde inschrijfformulieren kunnen worden ingeleverd bij de gemeente Soest, via de afd. Publiekszaken. De verkoop zal vervolgens plaatsvinden door WoonVast, Gróte Haag 1, 3811 HH Amersfoort. De 93-jarige mevrouw M.R. van Doorn-van Drie uit Soest nam op tweede pinksterdag een (verlaat) maar bijzonder verjaarscadeautje in ontvangst: een ballonvaart, haar aangeboden door de kinderen. Onder grote belangstelling koos ze on der de rook van Soest het luchtruim met een hete-luchtballon van Rob Wiegers, uitgewuifd door tal van vrienden en be kenden, onder wie buurtbewoner en oud-wethouder Jan Menne. De ballon vertrok bijna vanaf mevrouw Van Doorns geboortegrond: de Isselt in Amersfoort, en landde na een voor spoedige vlucht in de buurt van Nijkerk. De hoogbejaarde maar zeer krasse en bereisde Soesterse is volgens ingewijden niet voor een kleintje vervaard; ze ge noot dan ook volop van de vlucht. 40 verschillende modellen tuinschermen!!! Tuinnlanken al vanaf f 2.25 m'. Koningsweg 33 Soest, Tel.nr. 035 - 601 01 67 Kwaliteit teaen de scherpste prijzen!!! Bij aankoop van materialen, gratis gebruik van aanhangwagen gereedschap. 6 dagen per week tot uw dienst op vrijdag koopavond tot 21.00 uur. De eind vorig jaar in de vacature van Patricia Zorko benoemde rayonchef Eemdal van de politie Eemland-Noord, Peter Kiestra, heeft een andere functie. Een en an der heeft ook te maken met zijn op treden naar de collega's. Uit het summiere persbericht van de politie is op te maken dat Kiestra-bij zijn collega's niet goed "lag'THifgaat zich nu bezighouden met de Invoering van de 36-urige werkweek bijde politie in Eemland-Noord. Er wordt inmiddels naar een opvolger gezocht. Volgens het persbericht heeft de regio nale korpsleiding besloten Kiestra te be lasten met de uitwerking van de onlangs afgesloten CAO-onderhandelingen. Hij krijgt de leiding van een werkgroep die zich gaat buigen over "de consequenties van de implementatie van een aantal aspecten o.a. ten gevolge van de 36-uri- ge werkweek, waaronder planning, flexibiliteits- en efficiencymaatregelen", zoals het omschreven staat. De regiona le korpsleiding heeft daaraan "een zeer hoge prioriteit" toegekend. Ongewenste spannirfgen De keuze is volgens het persbericht ge vallen op Kiestra in verband met zijn kennis en ervaring op dit .terrein in zijn vorige functie. "Daarnaast heeft bij deze keuze de stijl van leiding geven van Peter Kiestra binnen het district Eem land-Noord een rol gespeeld. Door zijn directe en ongeremde werkwijze zijn bij sommige collega's ongewenste spannin gen ontstaan." De politieleiding wil de vacature die nu ontstaan is snel opvullen. De ontwikke lingen op het gebied van wijkpolitie, noodhulp en service maken het niet ge wenst dat de lege stoel van Kiestra lang open wordt gehouden. woning indeling zolder algemeen Soest STARINGLAAN Soest-Zuid op aantrekkelijke locatie gelegen, helft van dubbel woonhuis met garage en mooi aangelegde achtertuin op 278 m2 grond hal, toilet, kelderkast, woonkamer met grenen vloer, moderne open keuken met inb.app. verdieping ruime overloop, 3 slaapkamers met inb.kasten, doucheruimte met wastafel en 2e toilet vaste trap naar royale zolder met aansl. wasmach. en droger deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud en is recentelijk geheel gerenoveerd HELFT VAN DUBBEL WOONHUIS MET GARAGE Gevraagde koopsom f419.000,-k.k. zolder algemeen plaats Soest adres ING. MEN KOL AAN (Soestdijk) woning in rustige laan gelegen, nabij winkelstraat, moderne middenwoning met berging en tuinhuisje op 167 m2 grond indeling ruime hal, toilet, meterkast, fraai uitgebouwde woonkamer met lichte, open keuken, werkkamer, inpandige berging met aansl. wasmach./droger verdieping overloop, 3 slaapkamers met inb.kasten, doucheruimte vlizotrap naar ruime bergzolder deze woning is geheel uitgevoerd met dubb. glas en verkeert in goede staat van onderhoud MODERNE MIDDENWONING MET BERGING Gevraagde koopsom f298.000,-k.k. De servicekosten bedragen f 280,- p/m plaats Soest adres ALBERT CUYPIAAN woning zeer fraai gelegen, met uitzicht over Molenstraat, 3-kamer- appartement (voorheen 4 kamers) op de 4e woonlaag en berging op de begane grond indeling hal, toilet; ruime woonkomer, keuken, bijkeuken, 2 slaapkamers en doucheruimte algemeen dit appartement verkeert in goede staaf van onderhoud. 3-KAMERAPPARTEMENT MET BERGING Gevraagde koopsom f 169.000,- k.k. pk. - Soest VAN GOYENLAAN op de 3e etage gelegen, goed onderhouden, 3- komeroppartement (voorheen 4 kamers) met berging op de plaats adres woning indeling hol, toilet, woonkamer met parketvloer, 2 sl. kamers met inb.kasten, moderne keuken voorzien van inb.app. o.a. afw.mach., magnetron, ker.kookploat, afzuigkap, koel/ vriescomb., bijkeuken met aansl. wasmach./droger, doucheruimte algemeen dit appartement verkeert in goede staat van onderhoud en is voorzien van alarminstall. en ged. uitgevoerd met dubb. glas. De servicekosten bedragen f 300,-p/m 3-KAMERAPPARTEMENT MET BERGING Gevraagde koopsom f 169.000,- k.k. plaats adres Soest EREPRIJSSTRAAT 181 woning rustig gelegen drive-in woning, <rv7fbogde koopsom Douwjaar ca. 1970 f269.000,-k.k. Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest Tel 035-6017962 Fax 035-6026061 Hypotheken Onroerend-goed Assurantiën "De bedoeling was niet om zijn hoofd in dat glas te drukken, dat ging per ongeluk". Ondanks deze uitleg veroordeelde de Utrechtse politierechter vorige week een 37- jarige Soester wegens zware mis handeling tot honderd uur dienst verlening en een maand voorwaar delijke celstraf. Daarnaast moet hij zijn slachtoffer duizend gulden schadevergoeding betalen. Het tweetal zat op 10 september vorig jaar met een aantal vrienden in een auto. Ze waren in Utrecht op stap ge weest en gingeq weer terug naar Soest. De mannen hadden zeer veel gedronken en de verdachte had zich de hele avond al aan één van de leden van het gezel schap geërgerd. Toen deze aan het ein de van de avond verhinderde dat de Soester uit de auto'STapte barstte te bom. De verdachte pakte het slachtoffer bij zijn haar en duwde zijn hoofd hard voorover. Naar eigen zeggen wist hij wel dat het slachtoffer een glas in zijn han den had, maar was het niet zijn bedoe ling het gezicht van zijn opponent daar in te drukken. Zo liep het echter wel. Het glas brak en het slachtoffer raakte ernstig gewond aan neus-etf wangen. Hij had 21 hechtingen in zijn gezicht. De officier van justitie eiste drie maan den celstraf, waarvan een maand voor waardelijk. Daarbij hield hij rekening met een eerdere veroordeling van de verdachte wegens mishandeling van het zelfde slachtoffer. Hij vond daarnaast dat de Soester voorlopig duizend gulden schadevergoeding moest betalen. De raadsman van het slachtoffer, mr. H. Veen, eiste vijftienduizend gulden scha devergoeding. Hij vertelde dat zijn cliënt plastische chirurgie moet ondergaan, omdat zijn aangezicht ernstig is ver minkt. De officier vond dat de civiele rechter een beslissing moet nemen over de definitieve hoogte van de schade claim. De rechter was het met de officier eens en nam diens eis over. Wel zette hij de celstraf om in een dienstverlening. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs i verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar I eKRSEt Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 1997 | | pagina 5