13 DW Constanze Ollie B. Bommel-wenskaarten worden 'monsterklus' voor Kijkkader ELEN Geraniummarkt luidt de zomer in Architectenbureau feestelijk geopend 1 HANDEL WANDELÏ f'K Kans op mooie prijzen tijdens Future-show bij Renault Stam Dierengilde Soest: nieuwe dierenspecialiteitenwinkel Haken en ogen aan zondagse hobbybeurs in C-drie Feest in de Winkelkring lGINA 8 WOENSDAG 21 MEI 1997 SOESTER COURANT PAGINA 9 Eerste oplage: 400.000 stuks iur >*5 NVM Hoe u ook wilt wonen. Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. Broertjes (10 en 5) gewond bij botsing regelt 't ABI Mégane Scénic te winnen! Feestelijke start aan Van Weedestraat SCHOEMAKER TELEVISIE IS VERANDERD, DAT VRAAGT EEN ANDERE TELEVISIE Bang&Olufsen Ook tijdens kerkdienst... 'Groene Beer' in regio verkrijgbaar 4 NVM MAKELAAR antrekkelijk in gedeelte van gelegen is te sn een gescha- :end onderhou- uitgevoerde talow met (via «reikbare) ga- ing en zonnige l. Glas-, spouw-, tkisolatie. Opp, voning biedt di- s als plavuizen- ïtree, m.k., toe- oil„ woonk. met amer, luxe badk. ip naar 1e verd. w). Aanvaarding js f 510.000,- k.k. Zoals van de mythologische koning Croesus wordt verteld dat alles wat hij aanraakte in goud veranderde, zo verandert bij Ton Paauw - de kunstenaar die sinds enige jaren di recteur is van de succesvolle kaar- tenuitgeverij Kijkkader in Soest - bijna alles wat hij aanraakt in een kaart. Paauw laat opnieuw van zich spreken met een "monsterklus": de productie en verspreiding van (om te beginnen) zo'n 400.000 wens kaarten met de beroemde Ollie B. Bommel als beeldbepalende figuur. Paauw bereikte onlangs met Marten Toonder - Bommels geestelijke vader - overeenstemming over een licentiecon tract, waarbij Kijkkader het exclusieve productie- en verkooprecht van (voor lopig) 64 Bommel-kaarten is toebedeeld in Europa, met een optie op de rest van de wereld. Vanaf volgende week zijn de kaarten te koop, voorlopig alleen bij de Bruna-winkels met wie Paauw op zijn beurt een monstercontract heeft geslo ten. De belangstelling voor de avonturen van Bommel - "heer van stand" - en zijn onafscheidelijke metgezel Tom Poes, die hem voortdurend uit de nesten haalt - is in de afgelopen bijna zestig jaar (de eerste strips dateren van voor de oorlog) nauwelijks verflauwd. Er is bovendien sprake van een duidelijke Bommel-revi val en Kijkkader speelt daar handig op Ton Paauw: "Ik vond dat ik iets met Bommel moest doen en ben een half jaar bezig geweest om het concept te ontwikkelen. Voor die 64 kaarten heb ik honderden plaatjes bekeken, stripverha len, films, boeken. Een kaart is iets heel anders dan een stripverhaal, en dan moet je dus extra goed letten op de de tails." Bommeliaajise teksten Overigens komen naast Bommel en Tom Poes ook alle andere bijfiguren uit de bekende stripverhalen op de kaarten voor, zoals Bommels bediende Joost, commissaris Bullebak, kapitein Walrus en de altijd wat bedenkelijke types als Hyper, Terpentijn en vele anderen. De meeste kaarten zijn ook voorzien van Bommeliaanse teksten, waarvan er niet weinige inmiddels tot het standaard- Nederlands behoren, Op elke kaart staat vermeld uit welk van de inmiddels 177 Bommel-verhalen het plaatje afkomstig is. Paauw is zeer vereerd met het feit dat Toonder met hem in zee heeft willen gaan. "Hij schrok eerst wel even terug voor het idee, maar gaf zich gauw ge wonnen." Het bleek tussen de beide kunstenaars uitstekend te klikken en Toonder gaf dan ook zonder reserves het groene licht voor dit "innovatieve product", zoals Paauw het omschrijft, dat mogelijk nog wordt gevolgd door andere voorbeelden van Bommel-mer- chandising. Bij drukkerij TOV komen de eerste Bommelkaarten van de pers, onder het toeziend oog van Joop Verhoeff (TOV) en Willemijn Roelofsen (Kijkkader). '0&' Bommel prijkt als "heer van stand" op de meeste van de 64 kaarten. ze superlage jotheek heeft niets t goochelen te iken. Absoluut niet, ,nt onze hypo- shelder. Duidelijk estemd op uw aan de laagste oaar js. ien voor. In de we onafhankelijk Als u een huis vindt dat precies bij u past, wilt u natuurlijk ook een hypotheek die bij u past. De Hypotheker is daarvoor het meest aange wezen adres. Niet alleen om de juiste hypotheek te vinden. Maar ook voor het kosteloos begeleiden van het hele koopproces. Vanaf de eerste oriëntatie tot en met de sleutelover dracht. En van de taxatie tot de loonbeschikking. Wat uw wensen ook zijn, bij De Hypotheker bent u zeker van een zorgeloos geregelde hypotheek. Soest, Steenhoffstraat 66, 035 - 6036000 Ingekleurd Vanaf 26 mei zijn de (dubbele) Bom mel-kaarten van kijkkader te koop bij zo'n 375 Bruna-winkels in het hele land, voor f 3,75 per stuk (met envelop). De oorspronkelijke tekeningen zijn vrijwel allemaal uitgevoerd in zwart-wit en moesten voor deze uitgave allemaal in gekleurd worden volgens de strikte aan wijzingen van Marten Toonder. Bij de afwerking van de kaarten speelt de bekende Soester drukkerij TOV (Nij- verheidsweg) een belangrijke rol: ze komen daar op grote vellen aan en wor den er volledig afgewerkt, dat wil zeg gen: gerild, gestanst en gesneden. In het Pinksterweekeinde zijn nog ca. 50 thuis werksters aan het werk geweest met de verpakking van de kaarten. Twee broertjes, resp. 10 en 5 jaar, zijn zaterdag gewond geraakt bij een aanrij ding op het kruispunt Nieuwstraat- Groen van Prinstererstraat. Ze zaten samen op een fiets en reden plotseling het kruispunt op, toen daar een auto naderde, bestuurd door een 19-jarige Baarnaar. Die kon hen niet ontwijken, zodat de jongetjes allebei over de mo torkap sloegen. Ze hadden beiden een gebroken enkel en schaafwonden. De politie bood hen een "troostbeer" aan. de beste aan- ;de omdat we in zijn vanwege ons formeer eens vrij- suwe of bestaande 3, 3760 DD Soest 16824 Het was moeilijk kiezen op de tweede Soester geranium - marktdat wel. Maar het publiek heeft afgelopen zaterdag vooral genoten in Hartje Zuid, waar Bloemenhuis Jasmijn en Scholten Bloemen en Planten met een kleurrijke uitstalling van onder meer geraniums, lobelia's, margrieten, seringen en andere kleine struiken, eenjarigen en vaste planten de zomer inluidden. Tuinliefhebbers konden ongedwongen snuffelen op de sfeervolle en inspirerende markt. De planten en bloemen, gewoon op de grond uitgestald, mochten dan ook net als vo rig jaar op veel bekijks rekenen en gingen grif van de hand Vader en zoon Scholten zijn blij met het succes en vast van plan van de geraniummarkt in Soest, in navolging van een groot aantal andere Soester gemeenten, een traditie te maken. ACTIE SM 4 sl. 6,5-15"BWA velgen (excl. banden) 099/" I 195/50VR15 Dealeradviesprijs 242,- mm 175/70R13 Dealeradviesprijs 160,- 135R13 Dealeradviesprijs 88,- Prijzen zijn geldig t/m 31 mei en zijn Incl. montage, "gouden"garant|e en BTW, excl. balanceren, ventie len en verwijderingsbijdrage. Zolang de voorraad strekt, niet in combinatie met andere aanbiedingen TYRECENTER Hilversum, 2e Loswal 9, Tel. 035 - 62 41 859. Soest, Nijverheidsweg 16A, Tel. 035- 60 25 112. NIET ALLEEN BETER IN BANDEN BANDEN VELGEN ACCU'S SCHOKDEMPERS UITLATEN TREKHAKEN REMMEN APK' ONDERHOUD ALLEEN IN HILVERSUM Renault is klaar voor de 21e eeuw. De jongste generatie Renaults zijn de auto's van de toekomst. Dealer Stam Soestdijk B.V. toont het frisse, actuele gamma tijdens een futuris tische show van 22 mei tot en met 9 juni. Veel modellen zijn voorzien van een "Future Voordeelpakket". Als klap op de vuurpijl is de Auto van het Jaar 1997 te winnen: de ruimtelijke Renault Mégane Scénic. Behalve de praktische en bovenal fraaie Mégane Scénic ter waarde van 35.975 gulden is er kans op een van de maar liefst 250 gezinsarrangementen naar Fu- turoscope, het Franse familiepark van de toekomst in Poitiers. Het enige dat de bezoeker van de show hoeft te doen om voor een prijs in aanmerking te ko men is met ingevulde "Ticket To The Future" uit de actiefolder of adverten tie de showroom van Renault te betre den. Na aankomst bij de dealer wordt het biljet verruild voor een "Paspoort voor de Toekomst". Dit waardepapier vermeldt of er een prijs is gewonnen en zo ja welke. Bovendien maakt iedere showroombezoeker kans op een fraai designklokje. In de showroom van Stam Soestdijk B.V. staan de Twingo Spring, inclusief een zonnig vouwdak, de chique Clio Chipie, de populaire Laguna Hatch- bacic, de Mégane Hatchback en de Mé gane Scénic, die tijdens de actieperiode leverbaar zijn met "Future Voordeelpak ketten" die honderden guldens bespa ring bieden op fraaie accessoires. Als persoonlijk financieringsplan biedt Stam Soestdijk B.V. Renault Selections. Hiermee bestaat de mogelijkheid elke twee of drie jaar een nieuwe Renault te rijden voor een vast laag maandbedrag. De toekomstige inruilwaarde kan de dealer nu al gedetailleerd voorspellen. Met een financiering via Renault Selec tions betaalt de Renault-rijder dus al leen voor gebruik van de auto. Dat maakt de overstap naar een volgende nieuwe Renault prettig voorspelbaar. Vrijdagavond voor Pinksteren heeft de feestelijke opening plaatsgevon den van Dierengilde Soest aan de Van Weedestraat 14. In deze nieu we- dierenspecialiteitenwinkel zwaait Marianne Aalders de scepter. Marianne is er, samen met Wendy Hols, actief als dierenliefhebber-van-dienst. De nieuwe zaak valt vooral op door haar overzichtelijkheid en netheid, wat volgens ingewijden ook de belangrijkste kenmerken zijn van de Dierengilde- kwaliteitswinkels. BeoVision Avant BeoVision Avant, televisie en videorecorder ineen, leverbaar in 100 Hz uitvoering. Dat alles in een vormgeving waarvan alleen Bang&Olufsen het geheim kent. Ooit kiest u voor mooist Eigen technische dienst voor snelle service en garantie. expert @Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035-6010344 3 jaar garantie De feestelijke opening werd verricht door dierenarts J. Meursing. Hij hield een toespraak, doorspekt met anekdo tes over Marianne en Wendy, en knipte het lint - uitgevoerd in de speciale Die- rengilde-kleuren - door. Ter gelegenheid van de start bood Die rengilde Soest ook de Lindenhof, het gezinsvervangend tehuis aan de Van Weedestraat, een bijzondere cadeau aan als blijk van zorg voor de gemeenschap. Hen delegatie van de bewoners nam met zichtbaar enthousiasme een prachtige kooi in ontvangst, gevuld met twee par kieten. Vervolgens konden de ca. 100 gasten zich uitgebreid laten informeren over de grote sortering kwaliteitsartikelen voor kleine huisdieren, met een flink aantal duidelijke gerpesenteerde en aantrekke lijke aanbiedingen ter gelegenheid van de opening. Met de vestiging van Dierengilde Soest is de Van Weedestraat weer een bijzon dere specialiteitenwinkel rijker. De zaak is telefonisch te bereiken via tel. 6037198. Het College van B. en W. heeft vori ge week positief beslist op de aan vraag voor een vergunning voor een hobby-creatiefbeurs in C-drie, op zondag 9 november. Eigenlijk mag het niet, omdat C-drie slechts tot 1 juli een ontheffing heeft voor "kleinhandel". Wat betreft de APV en de winkeltijden wet is er geen bezwaar tegen het evene ment (waar ook goederen verkocht zul len worden), want toevallig is 9 novem ber een van de zondagen die door B. en W. zijn aangewezen als "bijzondere da gen", waarop de normaliter verboden zondagverkoop wel mag plaatsvinden. Het feit dat de beurs wordt gehouden in een centrum dat beschouwd kan worden als een "horeca-inrichting" (C-drie heeft op basis daarvan een drankvergunning) levert wel enige haken en ogen op. Ge bruikelijk is dat in horeca-inrichtingen geen verkoop van kleinhandel mag plaatsvinden, tenzij er een ontheffing is van dat verbod, afgegeven door de mi nister van WVS. C-drie hééft weliswaar zo'n ontheffing, maar die loopt slechts tot 1 juli, en tot op heden worden nieuwe ontheffingen alleen aangevraagd voor zgn. "vliegen de winkels", die inmiddels niet meer zijn toegestaan. Maar omdat het hier een beurs voor amateurs betreft is er geen bezwaar om de vergunning toch te ge ven, luidt het ambtelijk advies, mits C- drie de ontheffing nog even aanvraagt (en krijgt...). 'Expositie' Het College doet wat creativiteit betreft nauwelijks onder voor de hobbyisten, want bij de uiteindelijke beslissing staat dat doorslaggevend is geweest dat de hobbybeurs eigenlijk te beschouwen is als een "expositie" waarvoor entree wordt geheven. En dan kan het kenne lijk allemaal. C-drie moet van het Col lege nog wél even napluizen of het ge bruik op zondag volgens de statuten wel is toegestaan gedurende de tijd dat er een kerkdienst wordt gehouden... Menig Soester consument zal het niet zijn ontgaan: de herinrichting van de Van Weedestraat is halver wege! In september 1996 ging de eerste schop de grond in, waarmee een start werd gemaakt met de face lift van het winkelgebied. De herinrichting maakt een duidelijk onderscheid tussen het voetgangersge bied en de doorgaande-verkeersader, de N221. Inmiddels is het gebied tusen de spoorwegovergang en het kruispunt Nassauplantsoen/Stadhouderslaan voorzien van een zandkleurig trottoir en steenrode fietspaden. De parkeerstroken zijn ruimer dan vroeger, om de auto- SCHGONHEIDSSALON v. Weedestraat 21 1A Soest Tel: 601 07 17 consument ten dienste te zijn. Er is extra aandacht voor de fiets- en stalling smogelijkheden: de groen fietshekken. En met de plaatsing van extra afvalbak ken is ook een begin gemaakt met de bestrijding van het "zwerfvuil". Ge meente en winkeliers hebben samen goede afspraken gemaakt over het we kelijks legen van de bakken en het op ruimen van het vuil. De Winkelkring Van Weedestraat ver raste de consumenten vorige week op een flesje Vin Mousseux - in plaats van pannenbier - om hen te laten delen in de feestvreugde. "Complimenten aan het adres van de uitvoerders," aldus een van de winkeliers. "We zijn op de helft..." De herinrichting zal naar verwchting omstreeks medio november zijn afge rond. Tegen die tijd zal de Winkelkring ongetwijfeld nog wel van zich laten ho- "Groene Beer"-schoonmaakartikelen, waarbij gebruik is gemaakt van een spe ciale polyamidevezel (die het vuil alleen met water en zonder chemische midde len wegkrijgt) is sinds kort ook in de regio Baarn-Soest verkrijgbaar. De "Groene Beer"-producten worden voor lopig uitsluitend gedistribueerd door consulentes. Wie belangstelling heeft voor de producten van "Groene Beer" of het consulentschap kan contact op nemen met Marion Veldhuizen, Verbin dingsweg 17, 3742 WK Baarn, tel. 5421164. Op zaterdag 24 mei is ze pre sent in het Kringloopcentrum Baarn. Vrijdag j.l. is het nieuwe onderko men van "Eras Architecten bv" aan de Valeriaanstraat geopend door dochter Marieke, zes jaar oud, geze ten op een fjordenpaard, en haar vader. Na een eerste mislukte po ging onthulde het tweetal het nieu we logo, dat op het boeiboord be vestigd is. De opening kreeg wel een heel bijzon der tintje door de verzorging van de ge nodigden door de fantasierijk uitgedoste medewerkers van de Vrije Teugel, die de nodige verrassingen in petto hadden. Zeker de kinderen werden niet verge ten, want voor de deur stond een met ballonnen opgetuigde huifkar met paard waarin de kleinsten rondritjes mochten maken. De rol van de Vrije Teugel bij de ope ning is niet zo verwonderlijk. Jos Eras heeft al diverse schetsen gemaakt voor uitbreiding van de vestiging aan het Ve- delaarpad en ook het haalbaarheidson derzoek naar de eventuele vestiging in de Witte Boerderij op de Eng is door het architectenbureau begeleid. In plaats van planten mee te brengen, was de ge nodigden verzocht een donatie te doen ten behoeve van het kinderparadijs en het resultaat was een goed gevulde melkbus bij de oprit. Eras Architecten bv houdt zich o.a. be zig met woningen en interieurprojecten voor particulieren, maar is gespeciali- V seerd in praktijkruimten voor artsen, fysiotherapeuten, tandartsen e.d. Het bureau is te vinden op Valeriaanstraat 2a, tel. 035-6032511.

Soester Courant | 1997 | | pagina 9