Bekersucces voor volleybalsters Diploma voor acht jonge dammers Soester carrouselgroep pakt goud John van den Brom traint pupillen tijdens SEC-kamp Grote winnaars bij Soest Prijzen voor Slingerland SOESTER COURANT PAGINA 17 RUITERSPORT VOLLEYBAL Ali Moghadassian nieuwe trainer Stam SoVoCo-heren KORFBAL Eemvogels neemt 'afscheid' van oudere spelers Dubbelslag dames De Knickerbockers Mountainbikers actief op NK in Gulpen JUDO Veel prijzen voor judoka's Budo Ryu VOLLEYBAL DUIVENSPORT Duivenberichten I MHC Soest opnieuw gastheer tijdens NK B-junioren Zwemsuccessen voor negenjarige Denise van Rouwendaal Jubileumtocht van Olympia trekt bijna 700 deelnemers Gerrit Kasius aan kop van klassement van viscompetitie Jeugdviswedstrijd zaterdag bij vijver aan het Hazepad Rallyrit dames Toernooizege Ajax en Feyenoord Dansers sluiten af met hoofdprijzen Dubbelslag van Stam/SoVoCo na eenzijdige finale: 3-0 Damschool DVSB en grootmeester na zomer voortgezet Ondanks tegenslag toch beste op Nederlandse Kampioenschappen Reeks van zes Vitesse-vluchten zit er op Eerste kampioenen bij De Zwaluw Wedvlucht: Etampes; Datum: zater dag 24 mei; Afstand: 472 kilome ter; Wind: noord oost. De Zwaluw In concours: 452 duiven; Winnende duif: H. Vonk; Gemiddelde snelheid: 1.093 meter per minuut. H. Vonk 1 6 39 52 109; E. v.d. Brakel 2 4 10 18 21 32 34 41 67 69; H. de Bree 3 9 12 15 38 45 80 87 88 101 105; R. v.'t Net 5 28 29 50 53 57 70 79 92 103; J. v.d. BrakeJ Zonen 7 8 13 14 25 43 51 56 60 71 84 94 108 113; J. v.d. Belt en Klzn. 11 93 97 110; L. Vogel 16 111; A. de Bes 17 20 22 46 59 65 77; B. Roest 19 112; H. Huisman 23 26 48 54 91; J.W.E. Stam 24 33 36 44 49 82 86 90 106 107; A. van Ginkel 27 100; G. Rijksen 30 58 62 64 104; Gebr. de Lang 31 96; R. v. Hornsveld 35 47 76 99; H. Wouds tra 37; H. Toonen 40 85 89 102; Th. Wigt- man 42 73; J.A. Vogel 55 63; A. Hooijer 61; Weldink/v. Hengstum 66 95; J. de Jong 68; R. Merkenij 72 74 78; R. van Egdom 75; Gebr. de Bruin 81 83 98. Groep A: H. Vonk 1; E. v.d. Brakel 2,4; H. de Bree 3; R. v.'t Net 5. Groep B: L. Vogel 1; B. Roest 2; A. van Ginkel 3; H. Toonen 4; Th. Wigtman 5. Groep C: Gebr. de Lang 1R. v. Hornsveld 2, 4; H. Woudstra 3; A. Hooijer 5. De Vriendschap In concours: 345 duiven; Winnende duif: R. Eimers; Gemiddelde snelheid: 1.067 meter per minuut. R. Eimers 1 10 28 33 34 39 40 51 53 74 76 86; B.G. Schimmel 2 7 9 25 26 32 68 81 82; Altenaar/Reijerse 3 6 14 15 24 31 43 63 64- Comb. Westerveld 4 13 16 30 49; W. Co- chius 5 23 29 41 56 75; Comb. Zijtveld/Krol 8 12 18 48 55 73; A. Dijkstra 11; Vaessen/ Veenendaal 17 27 45 67 80; T. Kok 19 37- J.C. Wijnands 20 38 44 59 66 70 85; J.W.s! Büchner 21 22 46 47 50 58; Kamerbeek/ Rauch 35 36 57 60; H.H. v.d Veen 42 84- C.P. Jak 52 79; R.W. Scheffers 54; G. Riet veld 61; W. Hoffmann 62 68; W. van Drie 65; J. Beyer 71 78; J. Kortland Zn. 72; C Bokma 77; J. v. Groningen 83. Op de Nederlandse kampioen schappen carrouselrijden is zondag voor de zogenaamde vrijdagavond- groep van manege De Boshoeve aan de Beckeringhstraat het Wilhelmus gespeeld. De groep, die uitkwam in de A-poule pakte met 72,339 pun ten het goud. "We gingen voor de eerste plaats en die hebben we bereikt. We hebben het dus waargemaakt," zegt Marieke Spijker. De groep had een week eerder nog een be hoorlijke tegenslag te verwerken, waar door ze bijna niet kon meedoen aan de kampioenschappen. Marian de Koning, een kopruiter uit het carrouselteam, kwam tijdens een bosrit met haar paard ten val, waardoor ze een sleutelbeen brak. Na overleg met de jury mocht commandant Willemien van Rossum de plaats innemen van de geblesseerde kopruiter. Marian de Koning nam op haar beurt het commando waar. Kabaal De Nederlandse kampioenschappen zijn in verband met de varkenspest niet in Vught gereden, maar in Capelle aan de IJssel. Na het afleggen van de dressuur- proef hoorden de zestien ruiters aan het kabaal op de tribunes dat ze een goede kans maakten op de eerste plaats. Dit was aan het eind van de middag over duidelijk toen ze, met een verschil van twee punten, Muiderberg op een twee de plaats achterlieten. De maandagavondgroep, die uitkwam in de B-poule is, zoals ze zelf hoopte, niet gepromoveerd. Het team eindigde als derde in een deelnemersveld van tien groepen, een plaats lager dan nodig was om volgend jaar in de A-poule mee te mogen rijden. Vo<^r de ruiters en amazones zit het er voorlopig op. Internationale wedstrijden zijn er niet. In het najaar beginnen de voorbereidingen op het nieuwe seizoen, waarin de vrijdagavondgroep haar titel zal verdedigen. Ali Moghadassian wordt de nieuwe trainer/coach van de heren van Stam/SoVoCo. Hij is al begonnen met de trainingen, die eind juni worden stopgezet en in augustus hervat. De opvolger van Jan Jansen speelde dit seizoen en in het nabije verleden al me nigmaal in het eerste team dat is gede gradeerd naar de eerste klasse van het district. Met zijn A-diploma op zak stond hij de laatste jaren aan het roer bij het derde damesteam dat hij naar het divisieniveau loodste en waarmee hij zaterdag de beker pakte. Hij is nu bezig zijn B-diploma te halen, iets wat lange tijd niet meer is voorgekomen binnen de volleybalvereniging. Volgens routinier Jan Visser, die blijft spelen, vertrekt Sander Buitendijk naar Spirit en gaat 'good-old' Ron Goethals in een lager team acteren. Achter de naam van Jaap van der Vinne staat nog een vraagteken, terwijl Marcel Swart is uitgenodigd te komen trainen bij de Amersfoortse divisionist Vollkei. Voor de eerste teams heeft Stam/SoVo- Vo de technische staf nu rond. Eerder werd bekend dat Inge Olthof de nieuwe trainer/coach wordt van het eerste da mesteam dat zich na een moeilijk sei zoen handhaafde in de eerste divisie. Met een 13-12-zege op Telstar en een plaats in de middenmoot heeft Eemvogels de competitie afgerond. Voor enkele routiniers was het duel van zaterdag waarschijnlijk de laat ste wedstrijd in de hoofdmacht, want de ploeg zal worden verjongd. Dit is de opzet voor het nieuwe seizoen, waarin jong bloed en een intensief trai ningsprogramma moeten leiden tot be tere resultaten. Het was daarom aardig dat Eemvogels een mindere tweede competitiehelft af sloot met een zege. Aan de Staringlaan kwamen de korfballers met 0-2 en 1-4 achter, maar bij de korfwisseling waren ook de rollen omgedraaid: 6-4. De hervatting verliep stroef voor de Soesters die plotseling weer tegen een achterstand aankeken (7-9). Nadat Ton Kraaikamp scoorde, ontstond een span nende slotfase, waarin de teams om-en- om scoorden. Vlak voor tijd was het nog 12-12. Erik van de Pol, die op dat moment al driemaal goed had gemikt, nam het winnende doelpunt voor zijn rekening. Het had misschien af en toe wat weg van modder-worstelen wat de da mes van De Knickerbockers vorige week lieten zien. Maar dit had meer te maken met de condities van de velden dan het spel. De softbalsters wonnen namelijk wel tweemaal. De zeges kwamen moeizamer tot stand dan in de voorgaande duels, maar De Knickerbockers blijven alleen aan de leiding van het klassement. Tegen VIPS werd in Maartensdijk een 2-0-achterstand weggepoetst (3-8) en twee dagen later moest ook Red Caps eraan geloven. Met vallen en opstaan werd op het moerassige veld in Leusden met 7-11 gewonnen. Tijdens de Nederlandse kampioen schappen mountainbike in Gulpen is Ard Janssen als 35e geëindigd. Hij reed geruime tijd met een aanlo pende achterrem. Dit werd veroorzaakt doordat hij bij de afdaling van de stenen trap een slag in het achterwiel opliep. Tijdens de wed strijden is het verboden van materiaal te wisselen. Bij de veteranen werd Fred van Zanten zestiende, minder dan waarop hij had gehoopt. "Ik was niet vooruit te bran den," aldus de mountainbiker uit Soest. In zijn eerste wedstrijdjaar sloot Harold van Haaren de NK af met de negentien de plaats. Michael Nagel viel in de laat ste ronde van ruim 7.500 meter uit. Met louter prijzen is Budo Ryu te ruggekeerd van het tweedaagse in ternationale Meyhorsttoernooi in Nijmegen. Alle vijf judoka's vielen in de prijzen. Donald Pondman werd eerste in de klasse tot 35 kilogramn, Eline van Luyn (tot 34) en Michel van de Meer (tot 45), Thomas Houtman (tot 45) en Ronald Franck (tot 71) tweede. In Zeist deden drie karateka's van de Soester sportschool mee aan een toer nooi in Zeist. Arno Visser van Budo Ryu sleepte een eerste prijs in de wacht, Valon Sokoli werd tweede en Aeron van Looy derde. Met het veroveren van de districts beker heeft Stam/SoVoCo het sei zoen alsnog met goudkleurige inkt in de boeken kunnen bijschrijven. De pen werd gehanteerd door het derde damesteam dat zaterdag in Leusden aan de haal ging met de materiële prooi. De volleybalsters, vorig jaar nog verliezend finalist, versloegen Woudenberg met 3-0, een klus die in iets meer dan een uur werd geklaard. Alleen in de eerste set was er sprake van enige spanning in het wedstrijdverloop (7-10). Door onder meer een tactische omzetting van trainer/coach Ali Mog hadassian trok Stam/SoVoCo de set (15-10) én de wedstrijd vervolgens ge heel naar zich toe. Voor Woudenberg was nog slechts een verdedigende rol weggelegd, al mocht het na 14-4 in de tweede en 14-2 in de derde set nog eventjes profiteren van de plotselinge onrust bij de Soesters die overigens in beide situaties tijdig orde op zaken stel den. Voor coach Moghadassian was het de tweede keer dat hij een beker omhoog hield. Drie jaar geleden won hij de bo kaal met het eerste herenteam, waarvan hij nu de nieuwe trainer/coach wordt. Moghadassian had een belangrijk aan deel in de triomfen, maar gaf alle 'cre- dits' aan zijn team. Dit bestond uit Ca roline van den Berg, Hilde van Breuke- len, Mariëtte van den Brink, Antoniët- ta Carta, Linda Heidman, Annemarie Goebertus, Irene Koelewijn, Bianca Na het kampioenschap, waarmee pro motie naar de derde divisie werd bereikt, won Stam/So VoCo 3 ook de districtsbe ker van de NeVoBo. Regoor (ontbreekt op de foto), Ineke Remkes, Irma van de Velde en Angela van Daatselaar. In de jaren tachtig had dames 3, toen in een andere bezetting, ook al eens beker succes geboekt. Een herhaling voor het derde damesteam zit er voorlopig niet in. Vorige maand werd het immers kam pioen en promoveerde daardoor naar de derde divisie. Om die reden kan het niet meer aan de districtsbeker deelnemen. Maar als winnaar van deze prijs mag het volgend seizoen wél uitkomen in het nationale bekertoernooi voor divisie teams, waarin het eerste damesteam van Stam/SoVoCo één van de mogelijke tegenstanders is. J.W.E. Stam, prijzeuverzamelaar bij uitstek, heeft bij De Zwaluw de meeste punten behaald in de reeks van zes Vitesse-vluchten. De meer voudige clubkampioen werd om die reden gehuldigd. De Vitesse-vluchten zijn nooit langer dan 300 kilometer. Daarnaast wijzen de postduivenhouders elke week twee van hun duiven aan, waarvan ze verwachten dat deze het snelst zullen zijn. Winnaar van dit zogenoemde aangewezen kam pioenschap werd Evert van den Brakel. Ook in de sterke A-groep werden Stam en Van den Brakel eerste. In de B-groep werd Harry Toonen win naar onaangewezen en won André Rookhuizen de titel aangewezen. Rob van Hornsveld was in de C-groep in beide categorieën de beste. Voorzitter Hans van Dijk van De Zwa luw zette de eerste winnaars van dit sei zoen in het middelpunt van de belang stelling. De postduivenhouders zijn nu al weer druk met de wedvluchten van langer dan 300 kilometer. Voetbalvereniging SEC krijgt op za terdag 31 mei bezoek van John van den Brom. De profvoetballer van Vitesse verzorgt die dag een trai ning voor de pupillen, beantwoordt vragen en gaat met de jeugdspelers op de foto. Dit gebeurt allemaal tijdens het jaarlijk se pupillenkamp dat SEC op 31 mei en 1 juni houdt. Het begint zaterdag met een zeskamp, waarin onder meer de slangenkuil, de krattenrace, de hinder- nisbaan en de oberrace zijn opgenomen. Daarna kunnen de kinderen hun licht opsteken bij Van den Brom die twee jaar geleden met Ajax de Champions League-finale won, daarna verhuisde naar Istanbulspor en dit seizoen terug keerde bij Vitesse waar hij zijn profcar rière begon. Tijdens de vijfde en laatste dans wedstrijd van het VDTM-toernooi zijn de teams van Slingerland zowel in groepsverband als individueel weer goed voor de dag gekomen. Enkele ereplaatsen in Helmond waren het resultaat. Met twee paren was het Soester dans centrum goed vertegenwoordigd in de finale, waarin de Engelse wals en een Rumba op het programma stonden. Linda Husmann en Alex Verwoerd stonden al vaker in de finale. Het twee tal is uitstekend in Latin-dansen, maar door een mindere wals moesten ze ge noegen nemen met de derde plaats. Groot was de verrassing echter bij Mar- cia Gruijters en Patrick van der Wens die voor de eerste keer in de finale dans- Mixed Hockey Club Soest is zater dag 31 mei opnieuw gastheer voor de sterkste B-juniorenteams uit Ne derland. Zowel bij de meisjes als de jongens strijden de beste zes ploe gen om een plaats in de kruisfinales van het Nederlands kampioen schap. Deze worden een dag later afgewerkt in Amersfoort, waar op zaterdag de A-ju- nioren aan de bak moeten voor de voor ronde. De finales vinden op zondag 8 juni plaats in het Wagener-stadion in Amstelveen. De eerste wedstrijden van de B-junioren in Soest beginnen zaterdag om 9.30 uur. Tot ongeveer 18.00 uur is aan de Ko ningsweg tophockey van de jeugd te zien. In de afgelopen jaren waren de velden van MHC Soest ook al het de cor van de NK. Na de activiteiten met en rond Van den Brom wordt een familie-vossenjacht ge houden. Behalve de deelnemers aan het pupillenkamp kunnen ook (groot)ouders meedoen. Belangstellen den moeten zich hiervoor om 17.45 uur op de Bosstraat-West melden. Voor de kinderen bestaat voorts de mogelijkheid op het voetbalterrein te overnachten, want de volgende dag gaat het voetbalkamp na het ontbijt verder met een geluks-voetbaltoernooi en penalty-schieten op de doelverdedigers van SEC 1 en SEC 2. Kinderen van vijf tot en met twaalf jaar die willen meedoen aan het pupillen kamp kunnen hiervoor terecht bij jeugd- secretaris Rob Groen, tel. 6029301. In schrijven kan uiterlijk op zaterdag om 9.30 uur op het SEC-terrein. Ook niet- leden kunnen deelnemen. ten en vooral dankzij een uitstekende Engelse wals de eerste plaats opeisten. Ook in teamverband was er succes. Het eerste team legde beslag op de gedeel de eerste plaats, zodat captain Verwoerd een grote beker in ontvangst mocht ne men. Het tweede team plaatste zich eveneens voor de finale en eindigde hierin als zesde, zodat Bernie Mets (die met Natasja Sprengers op een goede wedstrijd kan terugzien) ook een beker mocht ophalen. Het dansseizoen zit er nu op. In het na jaar starten de cursussen weer bij Slin gerland. De deelnemers kunnen even tueel ook meedoen aan de VDTM-wed- strijden die door vijf grote dansscholen (waaronder Slingerland) worden geor ganiseerd. Pas negen jaar is Denise van Rou- wendaal en toch heeft de Soesterse al een aantal indrukwekkende re sultaten achter haar naam staan. In Duitsland won de jonge zwemster vorige week vier medailles. Tijdens een internationale wedstrijd, waaraan 711 zwemmers uit tien landen deelnamen, werd ze bij de in 1987 ge boren zwemsters eerste op de 50 meter rugslag (42.06), tweede op de 50 meter schoolslag (48.50) en de 100 meter schoolslag (1.39.8) éri derde op de 400 meter vrije slag (8.20.09). Verder be haalde ze drie keer een vierde plaats. Omdat Denise van Rouwendaal op de 50 meter afstanden de beste progressie had geboekt met nieuwe persoonlijke records, ontving ze tevens een beker. Ondanks de concurrentie van ne gentien andere wandeltochten telde Olympia zaterdag 671 deelnemers aan de traditionele natuurwandel- tocht. De veertigste editie overtrof hiermee het aantal wandelaars van vorig jaar (626). Ze kwamen weer uit het hele land en opmerkelijk waren de grote aantallen mensen die kozen voor de 30 (121) of 40 (95) kilometer. Velen van hen berei den zich voor op de Vierdaagse van Apeldoorn en Nijmegen. Met 165 wan delaars was de route over 10 kilometer evenwel de grootste publiekstrekker. De wandelaars weten nu hoe de natuurge bieden in Soest eruit zien. In het startbureau (het clubhuis van AV Pijnenburg) kregen de organisatoren van wandelsportvereniging Olympia tal loze complimentjes over de jubileum- tocht. Omdat de treinen op het baanvak Utrecht-Baarn niet reden, kwamen ve len op eigen gelegenheid naar de Wiek- sloterweg. Dit leverde parkeerproble men bij de sportaccommodatie op. Voor de busreizigers die op station Soest- Zuid uitstapten, had Olympia een pen delbusje ingezet. Gerrit Kasius is goed bezig in de zo mercompetitie van De Snoekbaars. De leider in het klassement onder streepte zijn positie met een over winning in de derde wedstrijd. Aan de Eem in Soest sloeg hij 7.45 meter vis aan de haak en daaraan kon niemand tippen. Jan Livestro, tot zater dag mede-koploper, bleef bijvoorbeeld steken op 3.74 meter en werd derde. Op Willem Latamahina, die als tweede ein digde, had Gerrit Kasius ook een voor sprong van ruim twee meter. De omstandigheden waren slecht. Een dieplader, die vlak voor aanvang van de wedstrijd langs kwam, zorgde voor pro blemen, evenals een flinke bries die kwam opzetten. De vissers moesten daarom zware dobbers gebruiken, waar door scherp vissen onmogelijk werd. Voor de pauze vielen de vangsten dan ook tegen, ook al omdat er nog een die plader met een te hoge snelheid langs de vissers voer. Bij het tellen van de vissen bleek dat de vissers op de kopstekken het minst last hadden gehad van de te genslagen. Voor de jeugd wordt zaterdag de jaarlijkse viswedstrijd gehouden. Aan de vijver aan het Hazepad in Overhees wordt in de ochtenduren geprobeerd zoveel mogelijk vissen aan de haak te slaan. De wedstrijd is georganiseerd door de hengelsportvereniging De Snoekbaars. Alle kinderen, ook niet-leden, kunnen er aan meedoen. Inschrijven is niet no dig. Informatie over de viswedstrijd is verkrijgbaar bij Willem van de Kraats, tel. 6016895, en Bert Giele, tel. 5412461. Op dinsdag 3 juni houdt de RAC Amersfoort e.o. een speciale rallyrit voor dames. De aanvang is om 19.30 uur bij partycentrum 't Houteveen in Hooglanderveen, waar om 20.01 wordt gestart voor een rit over ongeveer 50 kilometer. Het inschrijfgeld voor niet- leden bedraagt 15 gulden per equipe. Leden krijgen de gebruikelijke korting. In de eredivisie kaapte PSV de hoofdprijs voor hun neus weg, maar bij S.O. Soest haalden ze toch een eerste prijs. Feyenoord bij de E- en Ajax bij de D-pupillen won het in ternationale jeugdtoernooi dat elk jaar op de Bosstraat-Oost wordt ge houden. De jeugd van Soest hield zich uitstekend staande tussen de ploegen van grote clubs, waaronder Champions League finalist Borussia Dortmund. Door een 6-0-zege op Zeeburgia, een 6-0-neder- laag tegen Feyenoord en een 2-ü-zege op Germinal Ekeren plaatsten de E-tjes zich zaterdag voor de kruisfinale op zon dag. In de halve finale was Ajax te sterk (2-5), maar in de strijd om de derde en vierde plaats versloeg Soest Dortmund met 4-3. In de finale won Feyenoord met 2-1 van de aartsrivaal uit Amster dam. De D-pupillen van Soest eindigden als vijfde. Na de laatste wedstrijd tegen SVV nam Soest de noodzakelijke straf schoppen beter. De eindzege ging hier naar Ajax, dat in de finale te sterk was voor Borussia Dortmund, Feyenoord werd derde, voor Germinal Ekeren. Vier Soester jongens hebben maan dagavond een damdiploma ge haald. Evenals vier leeftijdgenoten uit Nijkerk kregen ze het certificaat van de Nederlandse grootmeester Johan Krayenbrink die het achttal sinds januari in twintig lessen meer kennis van de damsport had bijge bracht. De damschool was ondergebracht in De Werveling, de protestants-christelijke basisschool aan de Oude Utrechtseweg. Om de twee weken werd er op maan dagavond les gegeven aan de jonge dammers, van wie er vier lid zijn van DVSB. Het zijn de Soesters Marvin Kar- wockzik, Timo Spijkerboer, Bram de Vries en Michael Riethoff. Afgelopen maandag legden ze examen af, waarna 'meester' Krayenbrink (tweede op het onlangs gehouden Nederlands kam pioenschap) de diploma's kon uitreiken. In september wordt de damschool her vat. De lessen zijn bestemd voor gevor derde dammers tot en met dertien jaar. In september komen jeugdleiders van andere verenigingen kijken hoe het er in de damschool aan toe gaat. Het is ove rigens geen voorwaarde om lid te zijn van DVSB. Voor opgave en/of informa tie kan men terecht bij Adri Butzelaar van DVSB, tel. 6011050. De vier Soester dammers die maandag hun damdiploma behaalden. Foto: Herman van Dam

Soester Courant | 1997 | | pagina 17