College slikt rondweg-plan na forse kritiek PPC helemaal in 5W En dit zijn de knallers van deze week: 1000 fyl wiltkenAÜ Vreemd geld nodig? Prinselijke opening van Daelhoven 199 249 HOLLANDSE NIEUWE ■-'f) 6027493 W v Eerst effecten nieuwe wegenstructuur meten Auto's doelwit van inbrekers A. van der Lee Gevraagd VAKANTIE BEZORGERS Soester Courant HERENMODE 25 jaar getrouwd? 3 Actueel 7 Varia 5 Actueel 15 Sport 17 Sport Ruim 58 procent rijdt te hard op Stadhouderslaan Getuigen gezocht van aanrijding met gewonde man kwaliteits kleurenfol De Rabobank Soest-Baarn is zaterdag openelke week van 10.00 tot 13.00 uur! Document ingemetseld achter 'laatste steen' Van Breukelen 5 Vast-goed RUUD SMIT iedere ochtend vers Sperziebonen Bananen bloembak dkgroem: C- Autobedrijf Bosboom W Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 I 3760 AB Soest Telefoon 035-6014152* Telefax 035-6024904 Postbank 126156 Abonnement: Soest/ Soesterberg per halfjaar 15, Buiten Soest 30 Losse nummers 85 ct. Gecontr. opl. 1 1.700 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG 75e JAARGANG NO. 40 WOENSDAG 28 MEI 1997 Het College van B. en W. gaat de gemeenteraad voorstellen het ambi tieuze plan voor de aanleg van de Buitenbrink - de parallelroute die de Van Weedestraat zou moeten ontlasten - voorlopig maar hele maal op de lange baan te schuiven. Het raadsbesluit van maart 1996 moet daarvoor gedeeltelijk worden ingetrokken. In 2002 zal er op nieuw gekeken worden naar nut en/ of noodzaak van de omstreden "rondweg". Na de vernietigende kritiek van de Pro vinciale Planologische Commissie (PPC) op het ontwerp-bestemmings- plan voor de Buitenbrink is het Cólle- ge nog eens gaan praten met Gedepu teerde Staten. Daarbij is eens te meer duidelijk geworden dat Soest onder de huidige omstandigheden niet op mede werking van de provincie hoeft te reke nen voor de aanleg van de omstreden rond- of randweg, tenzij het gemeente bestuur met overtuigende (nieuwe) ar gumenten komt. Anders zit er weinig anders op dan te wachten tot er een nieuw Streekplan komt, ergens aan het begin van de volgende eeuw. Het College heeft het PPC-advies vori ge week nog eens nader bestudeerd en komt tot de conclusie dat het - tot z'n zakelijke merites teruggebracht - erop neerkomt dat Soest eerst de effecten van de andere verkeersmaatregelen (Ko ningsweg, ontsluitingsweg AH) moet afwachten, vóórdat er aan een parallel- route of andere ingrijpende maatregelen wordt gedacht mag worden. Volgens gemeentesecretaris Wim de Kam heeft de provincie de deur voor een eventuele rondweg overigens nog niet echt dichtgeslagen, maar is het wel duidelijk dat die deur óók "niet wagen wijd openstaat"... zoals hij het met een treffend understatement omschrijft in zijn adviesnota aan B. en W. "Een an dere houding kan en mag het provincie bestuur in dit stadium trouwens ook niet innemen," aldus De Kam. Inslikken Op zijn advies gaat het College daarom aan de raad voorstellen het raadsbesluit over de hoofdwegenstructuur van 20 maart 1996, waarbij ook tot de aanleg van de rondweg werd besloten, voor dat deel maar weer in te slikken en af te spreken dat er in de tweede helft van 2002 een evaluatie komt van de effec ten (tot dan toe) van de nieuwe hoofd wegenstructuur, "inclusief de uitstra ling/uitwerking in de diverse wijken". Verder willen B. en W. met de raads commissie ROVW praten over een in strument (althans uitgangspunten en criteria) waarmee die effecten gemeten kunnen worden. Dat instrument moet binnen zes maanden uit de koker van R.O.-wethouder Pieter ten Hove en zijn medewerkers komen. De Kam wijst er overigens op dat de uitkomsten van die evaluatie niet in de plaats (hoeven te) komen van de poli tieke oordeelsvorming. Het is niet meer dan een hulpmiddel, aldus De Kam, met andere woorden: ook als de metin gen in 2002 uitwijzen dat de aanleg van de rondweg eigenlijk niet nodig is hóeft Soest zich daarvan niet persé iets aan te trekken... Op het politiebureau is dinsdag vijfmaal aangifte gedaan van diefstal uit een auto. In twee gevallen, op de Soester- bergsestraat en de Van Weedestraat, was de wagen niet afgesloten. De dieven namen uit beide auto's een draagbare telefoon mee. Een zonnebril en een ra diocassetterecorder verdwenen, uit een auto die stond geparkeerd in de Ere prijsstraat. Iemand die zijn auto had achtergelaten op het Nassauplantsoen, raakte een frontje van zijn radio kwijt en ook aan de Torenstraat werd een fron tje uit een auto gestolen, alsmede een fototoestel en kleding^ VAN DER GOEN ADVOCATEN Ondanks verbouwing normaal bereikbaar. Birkstraat 108 Tel. 035-6015080 Fax 035-6024345 Autobedrijf Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag.14 in Soest voor de voor de maanden juni, juli en augustus. EXTRA BELONING! Aanmelden: tel. 601 41 52 HET VLEESCENTRUM Birkstraat 49 - Soest - Tel. 6012477 Hamlappen .nqe (de echte), per kiloI U? Fricando 11 50 (van de ham), per kiloI I Kalkoensaté kilo I 4?b Zie onze adv. op pag. 2 Altijd kwaliteit en betaalbaar Sportief of modieus klassiek. Een ruime selektie van de betere merken hebben wij in huis: Desch, van Gils, Arrow, Wellington of Bilmore, Paul Shark, State of Art, Konen, Marz, Point, Schiesser, John Miller, Trenco, Jaguar, Wimmers, Yves St. Laurent, Sportman e.a. SOESTERBERGSESTRAAT 51SOEST; TEL 035 - 6012400 Uw Herenmode specialist. Open houding De gemeentesecretaris pleit in dat ver band zelf overigens voor een "volstrekt open houding" - dus zonder dat de hele discussie van tevoren wordt belast met allerlei uitspraken voor of tegen een rondweg. Daarom moet het raadsbesluit volgens hem ook van tafel. "Indien al die tijd als een feitelijk gegeven een raadsbesluit blijft zweven waarin is vast gelegd dat er een parallelroute moet komen, zal daaraan voortdurend wor den gerefereerd en wordt m.i. de open heid daarmee geweld aangedaan." Volgens De Kam is het dus beter dat de politiek zich de komende jaren onthoudt van al te nadrukkelijke uitspraken over de gewenstheid van een rondweg. Hij heeft nog wel de kanttekening geplaatst dat de door hem gewenste "openheid" zich niet zomaar laat afdwingen, maar alleen tot stand komt met inachtneming van een aantal bestuurlijke of bestuurs rechtelijke voorwaarden. "Dat laat poli tieke stellingnames onverlet, ook al kun nen die een feitelijke belemmering be tekenen van de beoogde openheid." Nieuwe raad Dat het hele verhaal van de evaluatie (en een eventueel nieuw besluit over de rondweg) wordt opgeschoven naar 2002 verdient volgens De Kam aanbeveling omdat er dan genoeg tijd verlopen zal zijn om de feitelijke effecten van de nieuwe hoofdwegenstructuur te beoor delen (de uitkomsten kunnen dan be trokken worden bij het nieuwe Streek plan), maar ook omdat er in 2002 een geheel nieuwe gemeenteraad zit. En die kan er natuurlijk wel eens heel anders over denken dan de huidige... Volgens VVD-wethouder Neks Blom- mers, die het Collegevoorstel vorige week toelichtte, is het ook "voor de rust in de samenleving" goed om het rond weg-plan voorlopig in te slikken. "Wij denken nog steeds dat het er heus wel van zal komen, maar het kan natuurlijk helemaal geen kwaad om eerst te kijken of we kunnen volstaan met de andere verkeersmaatregelen. Het is volgens Blommers de bedoeling dat.de gemeente in de komende j aren met grote regelmaat gaat bekijken hóe het verkeer zich op de hoofdwegen- structuur ontwikkelt, inclusief de even tuele aanleg van een tunnel onder de spoorbaan in Soest-zuid en de nieuwe maatregelen die binnen afzienbare tijd in Soestdijk verwacht mogen worden. Vier uw feest in een originele Amsterdamse entourage! Iedere vrijdag vanaf 17.00 uur uitgebreide mogelijkheden om prijsgunstig te eten. 035 - 601 27 39 Soesterbergsestraat 188 - Soest Rubriek Soester Courant 75 jaar. Rechter bestraft opnieuw Schut. Missiewerker viert jubileum in Soest. Griftlanders blij dat eind examen is afgelopen. Droom van verjongd VVZ'49 spat uiteen. Soestdijk onderstreept suprematie. Breuk bij Soest-Zuid niet te lijmen. Bedrijfssportcompetitie in volle gang. Carousselgroep pakt goud. Ruim 58 procent van de automobi listen rijdt te hard op de Stadhou derslaan. Althans, dit bleek vrijdag middag tussen twaalf en één uur tij dens een snelheidscontrole van de politie. Van de 536 voertuigen die passeerden, overschreden er 319 de maximaal toegestane snelheid van 50 kilometer per uur. Eén bestuur der reed 90 toen hij de agenten pas seerde. Bij een gordelcontrole op de Birk straat werden vrijdagmorgen tussen 10.00 en 11.15 uur zeventien auto mobilisten bekeurd, omdat ze de veiligheidsriem niet gebruikten. De politie is op zoek naar getuigen van een ongeval dat vorige week donder dagmiddag rond of iets na vijf uur plaatsvond op het fietspad van de Stad houderslaan. Daar werd om kwart over vijf een man aangetroffen met verschil lende (schaafwonden. Per ambulance werd hij naar Medisch Centrum Molen- dael in Baarn gebracht, waar tevens een hersenschudding en gebroken ribben werden vastgesteld. Het slachtoffer, een 59-jarige Soester, kon zich nauwelijks iets herinneren van het ongeval, maar had het wel over een bromfiets. Mensen die het ongeluk heb ben zien gebeuren (of de eventuele bromfietser) wordt verzocht zich in ver binding te stellen met de politie. Dit kan telefonisch: 5487411. COMBI VAN ESSEN FANTASTISCH IN FOTO IN VIDIO ZutöpromenaóB 15, Soest ,T«L- BDt SB 74 Kerkplein 9, Soest Eemnesserweg 26, Baarn Prins Bernhard heeft vorige week woensdag de officiële opening ver richt van het verpleegcentrum Dae lhoven in Soest. De prins plaatste een koker met een document in een nis, die later werd afgedekt met de "laatste steen" van het gebouw. In het document staat de speciale visie op papier, vanwaaruit Daelhoven op dit moment de zorg voor de 60 psychoge riatrische en dertig lichamelijk gehandi capte bewoners biedt. Als het verpleeg huis - dat daarnaast ook over er een dagbehandeling beschikt - over veertig jaar wellicht wordt afgebroken kan de dan aangetreden generatie zich daarin nog eens verdiepen. Kenmerkend voor de Daelhoven-visie zijn bijvoorbeeld kleinschaligheid, privacy en overzichte lijkheid, waardoor de bewoners zich er zoveel mogelijk thuis zullen kunnen voelen. De prins, naar verluidt speciaal voor de opening gevraagd omdat een van zijn oud-medewerkers in het centrum woont, werd bij zijn komst verwelkomd en toegesproken door Daëlhoven-direc- teur Ad Witlox, die er o.a. op wees dat het centrum vanwege de "huiselijkheid" was ingericht met "huisjes" (voor telkens zes bewoners, elk met een eigen kamer of een kamer-voor-twee) en "straten". Ook gedeputeerde Thea Poortenaar voerde het woord in "De Gouden Ploeg", zoals de ditmaal snikhete ont moetingsruimte van het centrum is ge noemd. Ze stond nog even stil bij de voorgeschiedenis van deze "unieke voor ziening", waarmee de "witte vlek", die Soest en Baarn tot voor kort waren op Prins Bemhard kreeg van directeur Ad Witlox een kunstig vervaardigd minia tuurkamertje. Foto: Goos van der Wilt verpleeghuisgebied, nu definitief was ingevuld. Het gezelschap begaf zich vervolgens naar de entree van Daelhoven, waar de prins de koker met het document op zijn plaats zette. De "laatste steen", waarop het historische moment voor de toekomst is aangegeven, werd daar la ter voor gemetseld. De prins kreeg als aandenken een kunstig vervaardigd mi niatuurkamertje en maakte daarna nog een rondleiding door het gebouw. zie pagina Hollandse Nieuwe visspecialiteiterï van weedestraat 149 soest 035-6015288 per stuk 2,50 5 voor Bij iedere vis- of vleesaankoop een extra frisse neuzen spaarzegel. 500 gram kilo VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest In diverse kleuren nt balsemt» Dorresteinweg 72b Soest Tel. 035-6012883 KLAREN fS onroerend ooed Bemiddeling o.g. Hypotheken Huur-Verhuur Bouwkundig advies Interieurontwerpen Projectinrichtingen Wij maken er meer van! Ook 's avonds en in 't weekend ffi Burg. Grothestraat 54 zie pagina 3 Amerikaans comfort in een Europees jasje. Chrysler Neon. Standaard o.m. airco, automaat, twee airbags, portierdwarsbalken, elektrisch verstelbare buitenspiegels en een pittige 2,0 liter 16V motor. Ga voor een proefrit naar: Chrysler I? Birkstraat 105 Soest Tel. 6013256 I Afgebeeld Chrysler Neon LE Prijs incl B T.W., af importeur, excf. kotten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage Lease vanaf 1.031,- p.m. (cxd. BTW cn brandstof). Chrysler Lease, tel. 0347 367850 Wijzigingen voorbehouden.

Soester Courant | 1997 | | pagina 1