Hulleman optiek 'Ze krijgen hier zelfvertrouwen' TUINHOUT Oproep Algemene Vergadering van de Rabobank Soest-Baarn 'Ik ga alles doen wat God verbiedt' Vogelpension opent deuren ii lloorn ACTUEEL T HOYA Van Breukelen Vast-goed Discussie over drugsbeleid Geef uw bril een gratis zomerbeurt en win f4000,- vakantiegeld. Klachten bezorging Soester Courant Rijbewijs Soester in beslag genomen Rookontwikkeling na kortsluiting kwaliteits kleurenfoto's nu Donateurs voor vogelopvang blijven welkom Service bij Schoemaker sP JfnSl A'meer t*an 50 A.P. van Doorn b.v. Rabobank PAGINA4 WOENSDAG 28 ME11997 h fWQBI rlichtins ters' SOESTER COURANT PAGINA 5 Griftlanders blij dat eind-examen is afgelopen Op initiatief van CD JA en RKJS Het Rollend Paard stimuleert paardrijden onder gehandicapten Bestuur. f419.000,-k.k. f 298.000,-k.k. f 169.000,- k.k. plaats adres woning Soest VAN GOYENLAAN 130 op de 3e etage gelegen, g/ kamerappartement met !/rhouden, 3- de begane grond ^/Gevraagde koopsom f 169.000,- k.k. vergunning ingevolge de ng omvattende vergun- ïtbedrijf waar als neven- ;st. bben van een inrichting erberg. nden ter bescherming van rekking hebbende stukken 0 uur is de openingsuren. [JKH BEZWAREN tegen ;d. len zijn persoonlijke gege- met het bezwaarschrift bij EZWAREN inbrengen op achtewisseling, waarbij de ïn. ;er en de adviseurs, slechts ren heeft ingebracht, tenzij iig) bezwaren in te dienen, 193593 mei 1997 vergunning inge- g hebben rpen. reerde koolwaterstoffen is weigerd. er bescherming van het mi- liggen ter inzage van 28 mei .30 uur werpbeschikking; geven van de acht; et in staat •rengen. echtspraak van de Raad van ;n van een VOORLOPIGE Ie termijn worden gericht aan ïn State. t, tenzij voor die datum een 'e beschikking wordt dan niet 6093593 A traie Voorlichting Soest BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Register-optometristen - Contactlensspecialisten A.N.V.O. BURG. GROTHESTRAAT10 - 3761 CM SOESTDIJK - TELEFOON 035 - 601 38 59 's Maandags gesloten Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bel len (tel. 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Een 48-jarige Soester heeft zijn rijbewijs moeten afgeven aan de politie, nadat hij betrapt was op het rijden onder invloed van alcohol. Op de Soesterbergsestraat werd de man vorige week dinsdagavond aangehouden, omdat zijn rijgedrag op viel. Na de blaastest onderging hij op het politiebureau de ademanalysetest. Hieruit bleek nog eens dat hij teveel drank had genuttigd. Kortsluiting in een vaatwasmachine heeft vorige week woensdag veel rook ontwikkeling teweeggebracht in een woning aan de Krommeweg. Omdat de rookmelder tijdig afging, kon worden voorkomen dat er een grote brand uit brak. De brandweer spoedde zich wel iswaar naar de woning, maar hoefde geen water meer te gebruiken om het probleem op te lossen. V COMBI VAN ESSEN FANTASTISCH IN FOTO SN VIDIO Zuidpromonafle 15. Soes) Tei 601 28 74 HELFT VAN DUBBEL WOONHUIS MET GARAGE MODERNE MIDDENWONING MET BERGING 3-KAMERAPPARTEMENT MET BERGING Vanaf 2 juni kunnen zieke of zwak ke vogels in het Vogelpension ach ter het Dierentehuis aan de Eem- weg worden opgenomen. De behui zing die de Dierenbescherming in Soest laat neerzetten, is voldoende afgebouwd om de eerste vogels op te vangen. De vogelopvang bestaat uit een behui zing met daarin ruimte voor de eerste opvang van vogels. Zowel binnen als buiten is er een afgeschermde zwemge- legenheid voor watervogels. Aan beide kanten van het gebouw staan volières, waarin kleine vogels en roofvogels ge scheiden van elkaar worden opgevan gen. Piet van Bethlehem, bekend van de Paardenkamp aan de Birkstraat, gaat de vogelopvang beheren. Hij heeft bij een soortgelijk project in Utrecht een jaar lang kennis en ervaring opgedaan om zieke en gewonde vogels te verzorgen en te revalideren. Op de oproep voor vrij willigers zijn bij de Dierenbescherming twintig reacties binnengekomen. Na een inwerkperiode gaan zij Van Bethlehem ondersteunen in de verzorging en reva lidatie. Slachtoffer De Dierenbescherming zal vermoedelijk jaarlijks enige honderden vogels in Soest opvangen. Veel van de vogels zullen slachtoffer zijn van elektriciteitsdraden of het verkeer. Meestal kunnen de vo gels na verzorging weer zelfstandig de natuur in. Helaas komt het ook voor dat de beesten uit hun lijden moeten wor- den verlost. Ouderloze vogels die bij de vogelopvang binnenkomen, wordt ge leerd zelfstandig voedsel te bemachti gen. Door bepalingen in de vogelwet is het voor de Dierenbescherming verbo den siervogels of andere vogels die niet uit de vrije natuur komen, op te nemen. Als men een vogel bij de opvang brengt, is het verstandig het beestje in een kar tonnen doos met voldoende ventilatie en water te vervoeren. Het is niet ge wenst om voedsel in de doos te plaat sen. Omdat de aanwezigheid van personeel op de vogelopvang afhankelijk is van het aantal vogels dat moet worden ver zorgd, moet men van te voren bellen als men een vogel komt brengen (tel. 6032844). Giften voor onder meer op vang, voedsel en medicamenten kan men storten op girorekening 22.82.70 of bankrekening 93.18.25.768 (SNS- bank). U jaar repareert N&f Schoemaker T beeld, geluid T j en huishoude- lf£Lalijke apparaten. V Eigen monteurs verzorgen snelle NflpaL en vakkundige QA1** VÉÉL reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! SHR£il Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035-601 03 44 40 verschillende modellen tuinschermen!!! Tuinoianken al vanaf f 2.25 m'. Koningsweg 33 Soest, Tel.nr. 035 - 601 01 67 Kwaliteit teoen de scherpste prijzen!!! Bij aankoop van materialen, gratis gebruik van aanhangwagen gereedschap. 6 dagen per week tot uw dienst op vrijdag koopavond tot 21.00 uur. De Rabobank is een coöperatieve bank met als doelstelling haar leden ondernemers te financieren tegen lage rente en gunstige voorwaarden. De Rabobank is een bank met leden. Betrokken mensen, die via een geko zen bestuur en de ledenvergadering invloed kunnen uitoefenen op het beleid van hun plaatselijke bank. Zo is gegarandeerd dat bij elke dienst die de Rabobank verleent het belang van de leden zwaar meetelt. De Coöperatieve Rabobank Soest-Baarn B.A. houdt op 10 juni 1997 om 20.00 uur haar Algemene Leden vergadering. De bijeenkomst wordt gehouden in Restaurant Darthuizen te Soest. De leden discussiëren dan onder meer over het jaarverslag 1996 van de bank, over de resultaten in de eerste zes maanden van dit jaar en de toekomstige koers van de bank. Verkorte agenda 1Opening 2. Notulen vorige vergadering 3. Jaarrekening 1996 4. Verkiezing leden Bestuur en Raad van Toezicht 5. TrefPunt Eemland (Internet) 6. "Invoering van de EURO", door dè heer drs. J.H. Reusch van Rabobank Nederland 7. Mededelingen en rondvraag De volledige agenda, de notulen van de vorige vergadering alsmede de jaarrekening 1996 liggen vanaf heden op het hoofdkantoor van de bank voor de leden ter inzage. Soest-Baarn >RIJF SOEST 173 - FAX 6017496 ud :n rondloopt om voor nen en graag wil weten aal bij komt kijken is lorlichtingsmiddag voor nemers, die de Kamer 1 en het Instituut Mid- edrijf op donderdag 5 Dat gebeurt in con- Eenhoorn, Koningin 33 (hoek Stationsplein) /an 13.00 tot 16.30 uur. t de praktijk - bank, be- countant - geven handi- i praktische tips over het ip. Voorlichter van KvK adviezen over de diver- pecten en de opstelling ondernemingsplan. De ijgen een syllabus met irmatie en kunnen ook agen stellen. >oraf bij de Kamer van fdeling handelsvoorlich- 612964. VISION CARE "Engels vond ik erg moeilijk. De onder werpen van de teksten waren erg onin teressant. Het feminisme in Duitsland na de val van de Berlijnse muur of dat verhaal over de psychologie van Freud sloegen echt nergens op," vindt Rose- marijn Schipper uit zes VWO. Micah Fox die vorig jaar op tweetiende punt zakte, denkt daar anders over: "De teksten vond ik juist wél interessant. Ik heb het examen goed gemaakt. Waar schijnlijk sta ik op mijn eindlijst een ne gen." Zijn cijfer heeft hij voor een groot deel te danken aan het contact met een Engelstalige vriendin en een verblijf van twee maanden in Engeland. "En veel televisie kijken, daar leer je van," zegt hij grijnzend. Met het wiskunde-A examen heeft hij meer moeite gehad. Volgens Micah, aanstaand psychologiestudent, hoorden enkele sommen in het wiskun- de-B-examen thuis. Zakken Lucas Waagmeester uit vijf HAVO dacht vooraf dat hij tijdens de examens meer gespannen zou zijn. Het viel hem reuze mee. "Voordat de examens begon nen, kregen we nog een dagopening. Daar werd ik wel rustig van." De jour- nalist-in-spé denkt dat hij zijn diploma wel haalt. "Na de tentamenperiodes stond ik niet zo sterk, maar ik heb mijn cijfers met de eindexamens weer opge haald." Klasgenoot Susanne Schippers is niet zo zeker van haar zaak. Zij is bang dat ze op wiskunde en aardrijkskunde zakt. "Ik vond geen enkel examen makkelijk, be halve Nederlands. Aardrijkskunde was supermoeilijk omdat er op.het examen termen werden gebruikt, die niet in het boek stonden." Volgens Harm Wind, rector aan het Griftland College, zijn de examens goed verlopen. "Tot dusver heb ik geen extre- De Griftlanders zijn blij dat het eind examen erop zit. Foto: Goos van der Wilt men over moeilijke examens gehoord. Ik heb alleen begrepen dat Frans op het HAVO en Engels op het VWO moeilijk waren." Over de wandeldrang van de leraren tijdens de examens hebben hem geen klachten bereikt." Met de leer krachten hebben we strakke afspraken gemaakt. Ze moeten gewoon op hun plaats blijven zitten." Spieken Spieken hebben de zes leerlingen van het Griftland College niet gedaan. "In principe had het makkelijk gekund, maar er hangt gewoon te veel van af. Als je wordt gepakt, wordt je voor alle examens gediskwalificeerd. Dat risico neem ik liever niet. Maar in principe had ik mijn zakdoeken kunnen vol schrijven of een Dextrootje met ant woorden kunnen overgooien naar dege nen die naast me zat," aldus, Susanne Schippers. Donderdag 29 mei nemen de leerlingen afscheid van hun leraren. "We hebben een leraarvriendelijke stunt in gedach ten. Nee, dat liegen we. We zullen ze lekker afzeiken. We geven ze een beeld van hoe ze werkelijk zijn," smaalt Micah Fox. Na de examenstunt kunnen de leerlingen tot drie uur 's nachts een feestje bouwen in de middelbare school. Ze hebben zich nu al voorgenomen dat het voortgezet wordt in de duinen. Lu cas Waagmeester: "Ik ga de komende twee weken alles doen wat God verbo den heeft. Lekker feesten tot diep in de nacht en daarna slapen, zodat ik 's avonds weer naar het volgende feest kan." Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest Tel 035-6017962 Fax 035-6026061 I Hypotheken i Onroerend-goed Assurantiën Op vrijdag 30 mei is drugsbeleid het onderwerp van gesprek tijdens een discussieavond in het Gildehuis aan de Steenhoffstraat. Deze bij eenkomst begint om 20.00 uur. Het CDJA, de jongerentak van het CDA, en de Rooms Katholieke Jonge ren Soest hebben het CDA-Tweede Ka merlid Kees Bremmer bereid gevonden een inleiding te verzorgen. Ook Ben Kraal van het Steunpunt Kinderopvang Jeugd- en Jongerenwerk Utrecht komt als spreker. Zowel in de Haagse als lokale (Soester) politiek is het wel of niet gedogen van het gebruik van softdrugs een heet hangijzer. Beide inleiders zullen vanuit hun dagelijkse werk ingaan op dit vraagstuk en vervolgens met de bezoe kers in discussie gaan. Deze discussie staat onder leiding van Erica de Waard. De bijeenkomst van het CDJA en de RKJS is gratis toegankelijk. plaats Soesl adres STARINGLAAN (Soesl-Zuid) woning op aantrekkelijke locatie gelegen, helft van dubbel woonhuis met garage en mooi aangelegde achtertuin op 278 m2 grond indeling hal, toilet, kelderkast, woonkamer met grenen vloer, moderne open keuken met inb.app. verdieping ruime overloop, 3 slaapkamers met inb.kosten, doucheruimte met wastafel en 2e toilet zolder vaste trap naar royale zolder met aansl. wasmach. en droger algemeen deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud en is recentelijk geheel gerenoveerd Gevraagde koopsom plaats Soest adres ING. MENKOLAAN (Soestdijk) woning in rustige laan gelegen, nabij winkelstraat, moderne middenwoning met berging en tuinhuisje op 167 m2 grond indeling ruime hal, toilet, meterkast, fraai uitgebouwde woonkamer met lichte, open keuken, werkkamer, inpandige berging met aansl. wasmach./droger verdieping overloop, 3 slaapkamers met inb.kosten, doucheruimte zolder vlizotrap naar ruime bergzolder algemeen deze woning is geheel uitgevoerd met dubb. glas en verkeert in goede staaf van onderhoud Gevraagde koopsom Gevraagde koopsom De koffie mag volgende keer sterker en leraren zien ze liever op pantof fels lopen. Sommige surveillanten haalden tijdens de eindexamens met hun kraakschoenen leerlingen uit hun concentratie door heen en weer te lopen in de examenzaal. Verder zijn zes leerlingen van het Griftland College aan de Noorder- weg alleen maar blij dat de eindexa mens achter de rug zijn. Het vrijwilligerswerk varieert van het schoonmaken van stallen tot helpen bij de paardrijlessen aan gehandicapten. Plannen Voorheen was Inge Schouten instructri- ce op een manege in Schiebroek. Om dat ze daar te weinig ruimte kreeg haar ideeën uit te voeren, is de instructrice naar Soest gekomen. Op de manege, waar voorheen stichting Stimulans actief was, heeft ze wél de mogelijkheid haar plannen te verwezenlijken. Zo geeft Inge Schouten les in binnen- en buiten rijden, wedstrijdrijden en het mennen van paard met wagen. Bovendien kun nen bepaalde ruiters voltigeles krijgen. Dat is het uitoefenen van kunstjes op een paard. Verder hoopt Inge Schouten van de zomer een paardrijkamp te hou den. Op De Stoethoeve zijn aangepas te verblijfsaccomodaties aanwezig. Het Rollend Paard heeft op dit moment twaalf paarden in de stallen staan. Eén paard is in bruikleen en één op proef. Inge Schouten: "Het is ontzettend moei lijk om paarden te vinden voor dit werk. Op de Stoethoeve volgen zowel valide als lichamelijk en/of verstandelijk ge handicapte mensen paardrijles. Ze moeten een goed karakter hebben en elkaar kunnen verdragen." Voor ge handicapten zijn aanpassingen gemaakt aan onder meer zadels en teugels. Zo hebben de zadels een extra lus die de gehandicapte ruiter kan vastpakken op momenten dat hij of zij zich onveilig voelt. "De meeste ruiters zijn niet bang en rijden zelfstandig op de paarden," zegt inge Schouten, "De paarden blijyen natuurlijk beesten. Die hebben ook wel eens hun dag niet. Een berijder kan hooguit van een paard vallen, maar ge lukkig komt dat niet zo vaak voor." Gehandicapten die op De Stoethoeve willen paardrijden, krijgen na hun aan melding een intake-gesprek met een re validatiearts, een fysiotherapeut en twee bestuursleden van stichting Het Rollend Paard. Belangstellenden of mensen die zich aan willen melden voor vrijwilli gerswerk kunnen bellen met Inge Schouten, tel. 4650180. Soest ALBERT CUYPLAAN zeer fraai gelegen, met uitzicht over Molenstraat, 3-kamer- opportement (voorheen 4 komers) op de 4e woonlaag en berging op de begane grond nal, toilet, ruime woonkamer, keuken, bijkeuken, 2 slaapkamers en doucheruimte dit appartement verkeert in goede staaf van onderhoud, p/m "Wij kijken hier niet naar beperkin gen, maar naar mogelijkheden." zegt paardrij-instructëur Inge Schouten van Stichting Het Rollend Paard. Sinds december vorig jaar is de stichting actief op Hippisch Cen trum De Stoethoeve aan de Birk straat. Doel van de organisatie is het gezamenlijk beoefenen van de paar- desport door zowel gehandicapten als validen. Bij Het Rollend Paard rijden ongeveer 45 lichamelijk, verstandelijk en meer voudig gehandicapten samen met 35 niet-gehandicapten. "Wat veel gehandi capten hier leren is zelfvertrouwen. Door het paardrijden komen ze er ach ter dat ze iets kunnen, ook al heeft ie mand bijvoorbeeld een beenverlam ming," vertelt de instructrice die ruim tien jaar ervaring heeft met het geven van paardrijles aan gehandicapten. Van de niet-gehandicapten wordt ver wacht dat ze naast het paardrijden twee uur per week actief zijn op de manege. plaats adres woning indeling algemeen De servicekosten bedragen f 280,-

Soester Courant | 1997 | | pagina 5