olumbus DE BESTE REDENEN lOM NU TE KIEZENl Pochetline I Pocketline Darwln*+ ISO-certificaat voor Hendrikse Zn De nieuwe haarmode: kleur mag weer, en zelfs een beetje extreem.., Gevraagd VAKANTIE BEZORGERS Soester Courant Bang&Olufsen jHANDEL (t WANDEL I Jubileum-maandprijs bij Reisbureau Gerth (25) Bertjan van der Heyden is een 'beregoeie bakker' Soester Han van Dijk wordt hoogleraar in Rotterdam Opleiding schoolverlaters binnen muren bedrijfspand Kindermarkt in Overhees steunt Cliniclowns JAN SLUYTER Hoe u ook wilt wonen. Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. Zwemdiploma SCHOEMAKER PAGINA 13 Gilde moet zelf beurs trekken voor twee kogelvangers PAGINA 12 DE MAGIE VAN MUZIEK IS ZICHTBAAR GEMAAKT WOENSDAG 4 JUNI 1997 Soester Aannemings- en wegenbouwbedrijf voldoet aan kwaliteitseisen SOESTER COURANT Leerstoel Erasmus-universiteit Nieuwe producten bij Jan Sluijter Coiffure Samenwerking Randstad en Ferag h Zaterdag 7 juni, 10.00-15.00 uur MASCARA FLASH 4 ChristiatiDior Nu ƒ50,- gratis belten bij uw nieuwe Profit abonnement (geldig t/m 5 ju li 1997) VryU.11; KAPSALON PARFUMERIE SCHOONHEIDSSALON BeoSound Ouverture 3 jaar garantie SPECIALE AANBIEDING VAN DE OFFICIËLE DEALER VAN PTT TELECOM 012610 0160 55 EXCL. BTW EN IN COMBINATIE MET EEN 3-JARIG SUPERSPACE-ABONNEMENT hn van der Lugt spiegelt in Soest voor de voor de maanden juni, juli en augustus. EXTRA BELONING! Aanmelden: tel. 601 41 52 Met een licht gebaar van uw handen schuiven de beide glazen deurtjes open. U vindt daarachter een CD, radio en cassette. Dat alles in een vormgeving waarvan alleen Bang&Olufsen het geheim kent. Ooit kiest u voor mooist Eigen technische dienst voor snelle service garantie. expert @Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035-6010344 Mevrouw Karin Roest uit Laren is bij Reisbureau Gerth in het kader van het 25-jarig jubileum uitgeroepen tot winnaar van de maand april. Ze is daarmee de gelukkige bezitter ge worden van f 1500,- aan reischeques, beschikbaar gesteld door Vrij Uit. Op de foto v.l.n.r. Karin Roest, F. Qerth, directeur van Reisbureau Gerth, en Birgitta van Kouwen, fi liaalmanager in Laren. Foto: John Ruis Tijdens de traditionele schietwed strijden in augustus moet het Groot Gaesbeeker Gilde kogelvangers gaan gebruiken, maar op financiële steun van de gemeente hoeft het niet te rekenen. (advertentie) 50 uur stand-by en 2,5 uur gesprekstijd Neemt tot 20 seconden gesprekken op Keuze tussen bellen en trillen Geschikt voor Short Message Service (SMS) zenden en ontvangen Directe toegang tot telefoonboek geheugen Lichtgewicht model; weegt maar 230 gram Tot 4 uur gesprekstijd, 65 uur stand-by Met alarm en memo Groot en duidelijk display Ontvangst verder verbeterd Geschikt voor datacommunicatie met Short Message Service (SMS) Koninginnelaan 42a - 035-6032266 schuin tegenover het busstation U bent verzekerd van deskundig advies over de oplossing die precies bij u past. Als specialist op het gebied van mobiele telecommunicatie leveren wij officieel dealer alleen de beste kwaliteit. ptt telecom Dit blijkt uit de beslissing van het col lege. Het heeft bij de stichting coördina tie kermissen Soest weliswaar gevraagd of er geld uit de kermispot beschikbaar kan worden gesteld, maar dit blijkt niet het geval te zijn. En dus moet het Gil de zelf opdraaien voor de kosten. Afhankelijk van de omvang van de schietfestiviteiten wordt elk jaar tijdens de Gildefeesten vijf tot tien kilo lood afgevuurd. Bij het schieten op de wip is het tegenwoordig technisch mogelijk de kogels op te vangen in metalen vangers. Het Gilde is verplicht deze te gebruiken om de loodbelasting van de bodem te beperken. Vorig jaar was dit nog niet zo, omdat er toen te weinig kogelvangers op de markt waren. Voor het schieten op de gaai en de koningsvogel zijn overi gens nog geen geschikte kogelvangers ontwikkeld. Hierbij is het gebruik ervan daarom nog niet verplicht gesteld. Soest, Steenhoffstraat 66, 035 - 6036000 eur op weg naar de illemaal geautomati- halen kunnen het ge- lan haken als gewoon vaststellen. Etiketten 2 klantnaam komen e voorschijn. Er kan m. De weegschaalge- aan de computer die aan de voorzijde van imen met zijn vrouw Jeuvel daar de orders 'ie de routes voor de er week rijden er twee s rond die ervoor zor- middaguur bij de sla- trekt al om 6 uur, de klaar. Het is een mooi, et veel concurrentie en reft: met nogal wat te- groothandel machte- BSE en varkenspest el bepaald niet in de Heuvel heeft het vol- product en in de toe- nder vlees is nauwelijks lt de problemen zeker :n service houden de op koers. Inspelen op jen' is een andere zorg. ijke slagers slinkt eerder :iding sprake is. De zo- oducten' worden immer oek aan de supermarkt in de vleesverwerken- grip 'marketing' al lang n Heuvel houdt de vin- )ls. Het uitbenen gaat worden perfect uitge- artieel voorbereid, keu- eerd zorgt de Vleescen- at de vele soorten vlees iet varken, het rund en >i van kleur, met de re- op de verkooppunten k! er dan zonneklaar gunstig loog rendementsglas. De een aantrekkelijk subsidie tar HR-glas: f.20,- per m2, lat betekent dat, indien u laten vervangen u slechts lalt. enge winter nog vers in het 'ellicht handig die operatie :n. Van Ede assisteert u er soorten glas. De entree bij kvol opgetuigd met kleine aal verschillend zijn. Een voor allerlei doeleinden. Er 'guss-antiek', 'klein' of 'grof si',confetti', 'kathedraal', n nog veel veel meer. Hel- kleurd (grijs, brons, blauw ioorzichtig en hebt u ooit -mirror' gehoord? Een spie van de achterkant uit ge- kunt kijken...Pikant voor eft, effectief voor wie op :n goed gesorteerd. Zijn 24- vereldberoemd. Met twee -de dag en nacht paraat voor calamiteiten. In 'normaal' aan het inzetten van ramen zowel in de particuliere als ;ctor. p vervanging en reparatie in narkt. Ze doen dat razend- uur na de melding, maakt voor dag en op welke tijd, ;Iashard bij u voor de deur. zit er in een wip in. lan te bevelen om het servi- Van Ede naast dat van de tie en de brandweer in de iefoon te hebben: 035 - 601 iracht 1, Soest. Bertjan van der Heyden, de bakker van Overhees, is een "beregoeie bakker". Met een groot aantal colle ga's in het land verkoopt hij sinds kort een aantal "berenproducten". Met dat verrukkelijke assortiment steu nen hij en de andere bakkers de opvang van beren in het Berenbos te Rhenen. Daar worden beren opgevangen die in het verleden zijn mishandeld of gebruikt als "straatartiest". Met de aankoop van de "berenproduc ten" bij Bertjan van der Heyden steunt de Soester consument de adoptie van Bora, een van de bewoners van het Be renbos. Bovendien spaart men op die manier voor een korting op een serie prachtige, exclusieve berenmokken. De "beregoeie bakkers" werken in deze ac tie samen met het Ouwehands Dieren park in Rhenen. Als u een huis vindt dat precies bij u past, wilt u natuurlijk ook een hypotheek die bij u past. De Hypotheker is daarvoor het meest aange wezen adres. Niet alleen om de juiste hypotheek te vinden. Maar ook voor het kosteloos begeleiden van het hele koopproces. Vanaf de eerste oriëntatie tot en met de sleutelover dracht. En van de taxatie tot de loonbeschikking. Wat uw werisen ook zijn, bij De Hypotheker bent u zeker van een zorgeloos geregelde hypotheek. Aan de Schoutenkampweg waren gisteren blijde gezichten te zien. Het aannemings- en wegenbouwbedrijf H.S. Hendrik- se Zn bv kreeg daar het NEN-EN-ISO 9002 certificaat uitgereikt. Het felbegeerde 'papiertje' van de KI WA werd over handigd door wethouder Ries van Logtenstein. Met het beha len van het ISO-certificaat voldoet het Soester bedrijf, dat op tal van locaties in Soest aan de weg timmert, aan de strenge eisen. "Hiermee hebben we weer een stap gezet om onze doel stelling te halen. Dit is onze processen voortdurend evalueren en waar mogelijk verbeteren,aldus directeur Hendrikse van het gelijknamige bedrijf dat actief is op het gebied van grond werken, rioleringen en alle voorkomende verhardingen. Morgen, donderdag 5 juni, houdt prof. dr. J.K. van Dijk zijn inaugure le rede aan de Erasinus-universiteit in Rotterdam. Hij aanvaardt daar mee de bijzondere leerstoel "Perso neel en Organisatie in de Gezond heidszorg" en is daarmee de eerste hoogleraar op dit gebied in Neder land. "De haarmode verandert dit jaar sterk. In de internationale mode- Ferag Verpakkingstechniek bv uit Soest en Randstad Uitzendbureau gaan een samenwerkingsverband aan voor het werven van schoolver laters voor zogenoemde beroeps praktijkvormingsplaatsen (BPV's). Evenals veel andere bedrijven, heeft Ferag de grootste moeite om geschikte, nieuwe medewerkers te krijgen. Met name op de technische arbeidsmarkt is een groot tekort aan personeel. Daarom gaat Randstad voor het Soester bedrijf kandidaten werven, die bij Ferag zullen worden opgeleid voor een technische baan. Ferag heeft één van de medewer kers opgeleid, die de leerlingen kan be geleiden. Ook is een lokaal ingericht voor praktisch onderwijs. Het traject is met name geschikt voor jonge mensen met een (afgeronde) LTS-opleiding. Op contractbasis kunnen de kandidaten een technisch diploma behalen als zij de tweejarige opleiding volgen. In deze periode worden ze gewoon betaald als werknemer. Na het behalen van het di ploma bestaat uiteraard de mogelijkheid A i om met wederzijdse instemming het contract te verlengen. Met het BPV-project breidt Randstad zijn dienstenpakket uit. Ferag is het eer ste bedrijf, waarvoor Randstad school verlaters gaat werven. Het idee de schoolverlaters intern op te leiden, is ontstaan doordat veel bedrijven geen geschikte sollicitanten vinden voor het opvullen van technische vacatures. Met name in de installatietechniek en de metaalbranche bestaat een chronisch tekort aan vakkundig personeel. Veel bedrijven willen hun eigen personeel opleiden, maar vaak worden de moge lijkheden beperkt door een tekort aan gekwalificeerde vervangende krachten. Daarnaast wil Randstad de inzetbaar heid van (uitzend)krachten vergroten. Dit kan worden bereikt door extra scho ling. Bedrijven of kandidaten die meer willen weten over het BPV-project kunnen contact opnemen met Randstad Uit zendbureau Amersfoort, tel. (033) 4554088. In Soest is Randstad gevestigd aan de Dillenburglaan, tel. 6024442. bladen zie je het al, en dat betekent dat je het binnenkort ook overal in Nederland in het straatbeeld ziet opduiken. Kleur mag weer, zelfs als het beetje extreem is..." Jan Sluijter van de gelijknamige kapsa lon aan de Zuidpromenade, die de nieuwste trends op het gebied van de haarmode uiteraard met grote interesse I volgt, is zeker te spreken over de groeiende kleuren-belangstelling. Na de coupe soleil, waarin de kleurverschillen doorgaans niet al te scherp zijn, is het volgens de nieuwe modevoorschriften al i helemaal niet meer zo bijzonder om hele lokken blond te verven. Het bekende Franse haarverzorgings- j merk 1'Oréal heeft daarvoor een nieuwe crème op de markt gebracht, waarmee men het haar blond kan maken zónder het te "blonderen". In het nieuwe pro duct zit dan ook geen ammoniak en het is de eerste crème voor coupe soleil die het haar verzorgt en tegelijk blonder ,jj maakt, tot vijf tinten lichter. Door deze nieuwe techniek blijft de conditie van H het haar aanzienlijk beter. Mascara Bij sport- en zwemschool De Wieksloot zijn zaterdag de volgende leerlingen geslaagd voor het zwemdiploma: A-diploma: Lotte Bartels, Nicole Gelder man, Rutger van der Heide, Martine van Ginkel, Lisalotte Hanja, Jelle Hoeke, Samuel Honsbeeck, Jasmijn Kortes, Fran Leyten, Sabrina Meines, Boyd van Mierlo, Joost Poutsma, Roderick Ruyssenaars, Marlotte Schlebaum, Lidwien Strik, Jorinde Vos, Amber van der Zeyst. B-diploma: Denise de Boer, Selina Blok, Rachel Cummins, Annette Glas, Laura van der Heiden, Ellis Klifman, Stefan Kok, Mi reille van der Laan, Anna Mank, Yorick Radstake, Floris Rep, Yannick van der Ruit, Matthijs Scheltema, Matthias Scholten, Boy Staal, Milou Schothorst, Josefien van der Wielen. In Soest kennen de meeste mensen de nieuwe professor als Han van Dijk. De geboren Fries studeerde in Groningen en Amsterdam; hij werkte eerst aan de Rijksuniversiteit Groningen en woont vanaf 1983 in Soest, sinds kort aan de Van Goyenlaan. Hij werkt al even lang bij het NZi (instituut voor onderzoek, informatie en opleidingen in de zorg) in Utrecht als hoofd van de afdeling Per soneels- en Arbeidsvraagstukken. De nieuwe hoogleraar geeft verder lei ding aan een aantal landelijke projecten, o.m. voor de invoering van de 36-urige werkweek in de gezondheidszorg. Hij adviseert ook diverse instellingen op het gebied van personeels- en organisatie vraagstukken, was lid van diverse com missies en publiceerde inmiddels een aantal geschriften op zijn vakgebied. De Rotterdamse leerstoel die hij - als eerste - gaat bekleden is verbonden aan het Instituut Beleid en Management Gezondheidszorg (BMG) aan de Facul teit Geneeskunde en Gezondheidswe tenschappen van de Erasmus-universi teit. Zijn oratie heeft als titel: "Maat schappelijk ondernemen en zorgverle ners, een 'pas de deux'." Bedrijfstak Zorg Volgens Van Dijk is de gezondheidszorg (in totaal 800.000 werknemers) mo menteel sterk in beweging. Het is daar bij van het grootste belang dat er vol doende goed opgeleid personeel be schikbaar zal zijn. De marktwerking - waarvan hij geen tegenstander is - heeft volgens hem echter duidelijke schaduw zijden voor het personeelsbeleid in de "bedrijfstak Zorg", zoals hij de zorgsec tor noemt. Hij pleit in dat verband voor zorgvuldig heid, o.a. voor wat betreft de arbeids voorwaarden, die afgestemd dienen te zijn op de specifieke eigenschappen van het werk, de werkomstandigheden en de werkers. Van Dijk is dan ook voorstan der van een CAO, ook voor de mede werkers in de particuliere organisaties. Ook Christian Dior, het beroemde cosmeticamerk, speelt op de nieuwste kleur-ontwikkelingen in met een masca ra. Die kan door de kapper, maar ook door de consumente thuis, op het haar worden aangebracht in acht verschillen de kleuren (o.a. champagne, koper, ce derbruin, kobaltblauw, amber) en is voor alle haartypen geschikt. De mascara wordt - net als de gewone oog-mascara - snel en gemakkelijk aan gebracht met een borsteltje en kan met één keer wassen weer verwijderd wor den. Een flacon van 37 gulden is goed MAQUILLAGE DES CHEVEUX HIGH LIG HTS FOK HAIR voor enkele tientallen behandelingen. De mascara is - exclusief bij Jan Sluij ter - vanaf 6 juni leverbaar en biedt al lerlei mogelijkheden voor een "apart kleurtje" tijdens een avondje uit of an dere gelegenheden. "Het wordt absoluut de trend voor deze zomer," voorspelt Jan Sluijter. Klassieke make-up Maar ook de dames die misschien niet zo snel tot een lokje blauw of rood zul len overgaan en juist de voorkeur geven aan een wat klassiekere uitstraling ko men bij Jan Sluijter aan hun trekken. Van Estée Lauder is er bijvoorbeeld een nieuwe naturel make-up met een "smo- ky effect", die eventuele kleurverschil len juist verzacht, zodat ze nauwelijks opvallen. Voor een goed totaal-advies, zowel voor het haar als voor make-up, hebben Jan Sluijter en zijn medewerksters - allemaal gediplomeerd schoonheidsspecialist en visagist, evenals Jan zelf - alle kennis en vaardigheden in huis. De kapsalon an nex schoonheidssalon is te vinden aan de Zuidpromenade 2A in Soest Zuid. Poffertjes, schminken, een lucht kussen, een ballonnenwedstrijd, een grabbelton en nog veel meer. Het gonst komende zaterdag tussen tien en drie uur van de activiteiten voor de jeugd op de grote kinder markt in het winkelcentrum Over hees. Het evenement - "voor kinderen door kinderen" - is bedoeld om de stichting Cliniclowns te steunen. De jeugd kan er spulletjes kopen en verkopen. De kindermarkt wordt georganiseerd door de winkeliersvereniging Overhees, in samenwerking met etaleuse Saskia van Essen. Zij zorgt ervoor dat het hele win kelcentrum, met zijn 15 winkels, zater dag in het teken van de clowns staat. Scholen Saskia heeft zich daarbij verzekerd van de steun van drie scholen in Overhees: de OBS, de Brcn en de Insingerschool. Van elke school komen er acht kinde ren, door Saskia "omgetoverd" tot clowns, helpen bij het feest. Ze assiste ren ook de winkeliers bij de kraamver- koop. Een van de grootste attracties van de kindermarkt is de grote grabbelton (er zijn er zelfs twee: een enorme appel en een dito kaas), waarvoor de spulletjes beschikbaar zijn gesteld door een aan tal winkels in Soest: Expert Schoema- ker, Nic van Dam Sports, Ziengs, Mode Pallette, Tingelijn, Natuurlijk Wonen, Mobell, Albert Heijn Smitshof, Hoog vliet, Gemar, Big Boss, Karwei, snoep- kraam van de markt, Esso-pompstation, Wasiel Steitner en Optiek Zuid. Kaarten De kinderen die willen meedoen aan de activiteiten kunnen op school (of bij de winkels) een of meer kaartjes kopen - een rijksdaalder per stuk - die recht ge ven op vijf verschillende onderdelen. De opbrengst van de kaarten gaat naar de stichting Cliniclowns, die zich inzet om ernstig zieke kinderen in ziekenhuizen een beetje plezier te geven. Na de kindermarkt zullen de winkeliers van Overhees nog diverse acties hou den. Dat loopt door tot vrijdag 27 juni; de gezamenlijke opbrengst wordt op die dag tussen 11.00 en 12.00 uur overhan digd aan een vertegenwoordiger van de Cliniclowns. Zuidpromenade 2° Soest Telefoon 035 - 601 59 62 Verkrijgbaar vanaf 6 juni bij:

Soester Courant | 1997 | | pagina 13