SOESTERBERGSE Half jaar Politie Koninklijke Marechaussee in Soesterberg Verkeersexamen basisscholieren I Exposities in dorpshuis Burgstede Verhalen over verkeers(on)veiligheid Zomermarkt bij 'De Pruttelpot' geslaagd WOENSDAG 4 JUN11997 'Nietzeuren maar bellen' Meeste leerlingen slagen na fietstocht door Soesterberg Kerkdiensten 'De Drie Eiken' Assistentie van Soesterberg bij bezoek Clinton Grote jaarmarkt op de Postiljon Medische dienst Burgerlijke Stand Hulpverlening Klaverjas- en jokerwedstrijd Roefeldag gaat niet door In het kader van 'Ecce Homo' (Zie de Mens) 'Effe Gas Terug' van Soesterberger Koos Spee Rugletsel na ongeval op BB-laan Brandweervaria Agenda OURANT Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Maandag 2 juni was het een half jaar geleden dat de politiepost ver huisde van het Dorpsplein naar de Brigade van de Koninklijke Mare chaussee aan de Veldm. Montgo- mery weg. In hun kamer op de eerste elage is voldoende ruimte voor de eerste opvang van 'klanten' en het verrichten van administratieve za ken. Wijkagent Evert Oosterman kijkt tevreden terug op het eerste halfjaar samenwerking met de Ko ninklijke Marechaussee. Evert Oosterman: 'De samenwerking was voor die tijd al goed, maar uiteraard nu nog beter. Het aantal bezoekers dat om verschillende redenen de politie be zoekt is ongeveer hetzelfde gebleven. Het komt nogal eens voor dat juist tus sen 12.00 en 13.00 uur, als de politie post bemand moet zijn, er een ongeval of iets dergelijks gebeurt, waardoor de politie niet aanwezig kan zijn. Op het Dorpsplein hoorde je dan opmerkingen van: ze zijn er nooit als je ze hebben moet. Die opmerkingen zijn er nu niet meer, want ze worden door personeel van de marechaussee opgevangen en te woord gestaan. Deze geven dan uitleg om welke reden er op dat moment even geen politie is. Dat betekent dat we op dit gebied aanmerkelijk 'klantvriendelij ker' zijn geworden'. 'We hebben hier als politiepost geen di recte telefoonlijn, dus men kan ons niet rechtstreeks bellen. We blijven dan ook zeggen dat men maar één telefoonnum mer moet onthouden en dat is: 035 - 54 87 411. Elke werkdag is deze post tus sen 12.00 en 13.00 uur zowel direct als via de telefoon te bereiken. Heeft men ons buiten die tijd nodig, dan blijft dat telefoonnummer van kracht, want via de mobilofoon zijn we altijd bereikbaar. Als wijkagent ben ik hier gemiddeld twee a drie dagen per week, met uitzon dering van vrije dagen of verlof. Wil men ons spreken, aangifte doen of wat het ook mag zijn, dan is men tussen 12.00 en 13.00 uur welkom. Meestal doe ik dit werk hier alleen, terwijl de langzamerhand bekend geworden sur veillanten vaak met hun tweeën op rou te zijn. Naast de wijkagent verrichten de surveillanten hier hun werk en dat is ook zo'n twee a drie dagen per week. Hun inzet is afhankelijk van het aantal en soort klachten die worden ontvangen en waarop de surveillanten zich richten, of bij bijzondere aangelegenheden zoals Koninginnedag, kermis en soortgelijke dagen. Commentaar Als men iets constateert waar de poli tie bij moet komen en dat duurt iets lan ger dan zij menen, dan hoor je direct hoopjes commentaar. Laten we duide lijk zijn dat de politie niet overal tege lijk kan zijn. En als die hond voor de zoveelste keer in het speeltuintje zijn behoefte doet, dan is de politie daar meestal geen getuige van. Toch hoor je wel eens waarom wij er dan juist niet zijn. In gevallen dat men ons nodig heeft blijft dat ene telefoonnummer van kracht. Waarom zeuren en niet zelf het initiatief nemen om te bellen? En als men belt, wees dan eerlijk en zeg ook je naam, want wat hebben we aan anonie me reacties? Heus, we komen altijd als men ons no dig heeft, maar velen denken dat we dan direct als van dik hout zaagt men plan ken te keer gaan. Niet alles is direct rijp voor een bekeuring; het gewone gesprek en overleg helpt soms nog meer. Een voorbeeld zijn de klachten dat auto's op het trottoir geparkeerd staan. Maar men vergeet dat de woningen en de straten zijn gebouwd in een tijd toen er nog weinig auto's waren. Nu heeft een gezin soms meer dan één auto voor de deur staan. Als er onvoldoende parkeerplaat sen zijn en de auto staat zodanig gepar keerd dat dit geen problemen oplevert, dan gaan wij geen bekeuringen uitschrij ven. Maar als een auto bijvoorbeeld het normale gebruik van een trottoir blok keert, dan wordt de zaak anders. Men moet voldoende ruimte laten voor bij voorbeeld mensen in een rolstoel Samenspel Als we op alle individuele klachten en opmerkingen direct zwaar zouden rea geren, dan was het hek van de dam. Klachten die door een hele buurt wor den gedragen is heel wat anders. Mis schien dat ik vervelend begin te worden, maar ik blijf het zeggen: Als men klach ten heeft, bel 035-5487411! Ook in alle andere gevallen, geef het door. De po litie kan pas goed reageren als dat gaat in een samenspel met de burgers. En laat ik duidelijk zijn, als wijkagent heb ik op dat punt nog niet te klagen, maar. het kan beter', aldus Evert Oosterman. Woensdag deden 85 leerlingen van de hoogste groepen van de plaatse lijke basisscholen hun verkeersexa men. Vanaf de scholen werd via rou te gereden, waar onderweg negen controleurs op bepaalde punten stonden. Om de twee minuten startte een leer ling, maar na een paar straten reden ze soms al in groepjes. Luid en duidelijk werden de moeilijke punten naar elkaar toegeroepen. De intentie was nogal ver schillend. Sommigen vonden het kenne lijk een leuk uitje en maakten er een wedstrijd van wie het eerste terug was, met alle meestal negatieve gevolgen vandien. De meesten echter waren bij zonder serieus met soms een overdreven gevoel van veiligheid. Voor een kruis punt waar gemiddeld één auto per uur rijdt en door de jeugd normaliter in vol le snelheid wordt gepasseerd, werd nu gestopt. Ook het richting aangeven was 'nu' heel duidelijk. Moeilijke situaties De route was hen kort voor het examen meegedeeld. Dat in een klein dorp als Soesterberg zoveel moeilijke opgaven zouden zitten, was voor velen een ver rassing. Vanaf de Kampweg linksaf de Kamerlingh Onneslaan inrijden op een moment dat van alle kanten auto's op je af komen, was het eerste probleem. Enkelen waren voor de autobestuurders heel duidelijk. Richtingaangeven, voor sorteren en net achter de passerende auto naar links ging prima. Anderen gingen maar even aan de kant staan om al het motorisch geweld even te laten passeren, om vervolgens snel schuin over te steken. De verkeerslichten op de Amersfoort- sestraat waren voor sommigen kennelijk i feestverlichting of ze waren kleuren blind. Desgevraagd reageerde een jon gen: 'Mijn vader doet het ook en die zei I dat de auto's wel voor je moeten stop pen, want anders gaan ze in de fout!' Hij erkende dat je moet stoppen voor rood licht, maar was het niet eens met de stel ling dat doorrijden levensgevaarlijk is. 'Ze stonden toch stil en zagen me toch?' Via Soesterberg-Noord en de Postweg kwamen ze via de ventweg weer terug bij hetzelfde kruispunt. Maar kort daar voor moesten ze de ventweg oversteken en daar stond geen verkeersbord of -te ken wie voorrang heeft. Daarom stop ten zowel de auto als het meisje en kreeg zij met een hoffelijk gebaar van de autobestuurder voorrang. Voor de wijk agent Evert Oosterman was dit ook een moeilijke vraag. 'Daar ga ik eens op stu deren', was zijn reactie. Vanaf de Mont- gomeryweg rechtsaf de Rademaker- straat oprijden, maar daar stond een rond bord met wit vlak en rode rand vanwege de markt. Hoe ga je nu rechts af? Sommigen gingen vlak voor 't Zwaantje al naar rechts, de meesten begrepen dat ze over moesten steken en Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Het Eikenblaadje Met ingang van heden is er weer een Eikenblaadje uit, met daarin alle tot september geplande activiteiten. Het kan opgehaald worden in het Diensten centrum De Drie Eiken. Warme maaltijd Dinsdag 10 juni wordt er weer een ge zamenlijke warme maaltijd gehouden. Het menu ziet er als volgt uit: groente soep, varkensrollade, aardappelen, tuin- boontjes, worteltjes, prei naar keuze, vanillevla met verse aardbeien. Opgave tot 9 juni te 12.00 uur via tel. 351402, kosten 7,50 gulden p.p. i» - b Tijdens het bezoek aan Nederland van Bill Clinton werd assistentie verleend door twee Cougars van de vliegbasis Soesterberg. In een veiligheids-escorte vlogen ze dinsdag 27 mei mee met de presidentiële helikopter van Schiphol naar het Malieveld en op donderdag 29 mei weer terug. In één van de Cougars zat de Amerikaanse ambassadeur in Ne derland en de Nederlandse ambassa deur in Amerika met een aantal Vips, terwijl de tweede Cougar als reserve de rij sloot. De twee Chinooks waren Ame rikaanse helikopters die, net zoals de di verse luxe personenauto's, speciaal voor deze gelegenheid per schip van Ameri ka naar ons land waren overgebracht. Met nummers op hun borst en rug fietsten de basisscholieren door Soester berg voor het verkeersexamen. dan rechtsaf via het fietspad. Maar geldt dat verkeersbord ook voor het fietspad? Er werd even overlegd, want op het kruispunt stonden de controleurs. Te voet gingen ze enkele meters verder. Omkijkend zagen ze dat de controleurs hen niet meer zagen en met een sprong zaten ze weer op hun 'ijzeren paard'. Aan het eind van de Rademakerstraat linksaf de Lorentzlaan in, met twee ge scheiden rijbanen. Maar dat je daar de rechter rijbaan moet aanhouden, was voor velen een te grote opgave. Even vragen: Maar je rijdt toch zo tegen het verkeer in? 'Ze zien me toch aankomen en ik rij toch rechts? En als je die andere weg gebruikt is het ook omrijden, dit gaat veel sneller'. Een meisje schaamde zich nogal om met zo'n groot nummer op haar rug te rijclen. Lachend en met een rode kleur erkende ze: 'Als ze me zien, dan rij ik toch voor paal?' De meesten slaagden voor hun examen; voor die anderen was het mogelijk toch een goede les. Meer berichten over Soesterberg op pagina 8 Zondag 8 juni ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: aalm. Crooijmans Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 dameskoor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. B. Terlouw, Zeist STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra; H.A. Op zaterdag 7 juni wordt in en om de Postiljonschool aan de Generaal Win kelmanstraat van 10.30 tot 15.00 uur een jaarmarkt gehouden. Voor de kin deren is er een optreden van een clown en verder kunnen ze onder meer mee rijden in de K-2 brandweerauto, pony- rijden en springen op een groot kussen. Vele leuke dingen zijn bijeengebracht die van groot belang kunnen zijn voor de geïnteresseerde koper. Om half drie begint de loterij met aansluitend de vei ling van oude schoolkaarten die tot die dag nog in de school hangen. Verder is er live muziek en staan er kraampjes met hapjes en drankjes. Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P. Creutzberg, Dorpsplein 10, tel. 351700. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M, Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. H.J.M. Tonino P.B.E. Tonino-van Schieveen DIERENARTSEN AFWEZIG van zaterdag 31 mei t/m zondag 15 juni WAARNEMING Mevr. Van den Boorn Rubenslaan 9 Bilthoven Telefoon: 030 - 228 60 91 GEBOREN 26 mei: Shanna, dochter van Marjan en Kees Wisgerhof, Chr. Huijgenslaan 96. GEHUWD 29 mei: Heieen van Doorn en Fred Lensink, Gen. Winkelmanstraat 63. Opgaven: tel. 351252. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 0900-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: tel. 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grofvuil Tel. 035-6093666. Vrijdag 6 juni, wordt vanaf 19.30 uur een klaveijas- en jokerwedstrijd gehou den in het dorpshuis Burgstede. Zoals voorgaande keren zijn ook nu mooie prijzen te winnen. De entree kost vijf gulden per persoon en aanmelding via Burgstede tel. 351975 of Marjon van Doezelaar, tel. 353511. Een ietwat teleurgestelde mw. Nel Ruis, bekend van de Stichting Jeugdwerk Soesterberg, zag zich helaas genood zaakt de Roefeldag voor 1997 af te bla zen. De Stichting Vrienden van het Vliegdorp deden dat voorheen en had den het plaatselijk jeugdwerk gevraagd dit over te nemen. Aanvankelijk ging alles goed, echter toen toezeggingen omgezet moesten worden in een echt meedoen waren er helaas heel wat afzeggers. Juist de rug gengraat van deze actie liet het afweten en toen kon zelfs Nel Ruis het niet meer bolwerken. Wie krijg je op zo'n korte termijn ingewerkt? Toen ook nog enkelen het lieten afwe ten vanwege een plotseling geplande vakantie, was er voor haar maar één mogelijkheid: afblazen. En dat is nu gebeurd. Alle bedrijven en instellingen die hun medewerking hadden toegzegd zijn afgezegd. Voor het volgend jaar hoopt de Stichting Jeugdwerk Soester berg voldoehde tijd en mankracht te hebben om het wel door te laten gaan. De maand juni staat in Soest en Soesterberg in het teken van de kunst. Deze kunstmanifestatie draagt de naam: 'Ecce Homo' (Zie de Mens). Daarin staat centraal de vraag wat de visie is van de kunste naars op de mens zo vlak voor het einde van deze eeuw. In Soesterberg kan men dit bekijken in het dorpshuis Burgstede, waarin naast vele kunstenaars ook de Soesterbergse Jean-Marie van Staveren een plaats heeft gekregen. Een maand lang beel dende kunst, muziek, dans, theater, workshops en exposities. Onder deze manifestaties valt ook de foto-expositie in het kader van Interna tionale Beeldententoonstelling van de Hazelaars Sculptures Soest. Vandaag en morgen in Soest staat op de markt een container waarin een provisionele foto studio is ingericht. Voorbijgangers wor den uitgenodigd om van zichzelf met behulp van een afstands ontspanner, een foto te maken. Een selectie van deze foto's wordt in een expositie ge plaatst die van 16 tot en met 29 juni onder andere in de Burgstede te zien is. Daarna worden ze opgeslagen in het gemeentelijk archief onder de noemer: inwoners van de gemeente Soest rond de eeuwwisseling. Tegelijkertijd kan men een expositie van schilderijen bewonderen, gemaakt door de cursisten van Jean-Marie van Stave ren, welke zij het afgelopen seizoen ge maakt hebben naar aanleiding van het project Alice in Wonderland. Jean-Marie: 'Deze expositie is thans nog te zien in C-drie. Het bijzondere hierin is dat een 'ogenschijnlijk' kinderonder- werp (waarbinnen het onmogelijke mo gelijk is), dieren situaties zo zijn uitver groot waardoor de mens c.q. het kind heel klein en ondergeschikt daaraan worden. De fantasie en de gekozen on derwerpen geven zoveel vrijheid en ruimte aan de verbeelding ook aan vol wassenen. Ze zijn daarin bevrijd van de zo 'soms' remmende waarden en nor men. Het is een plezier te zien hoe de cursisten het gegeven individueel heb ben vormgegeven, met ook de verbeel ding aan de macht'. Vervolgens zijn kinderen van 10 tot 12 jaar op zaterdag 21 juni van 14.30 tot 16.00 in dorpshuis Burgstede welkom. In deze kinderworkshop komen bouwen met klei en tekenen en schilderen naar voren. Docenten van C-drie geven dan twee open lessen en zullen het thema Ecce Homo voor de kinderen vertalen. De toegang is gratis en alle Soesterberg se jongeren zijn welkom. In het kader van Ecce Homo staat het werk van Jean-Marie van Staveren in de schijnwerpers tijdens haar expositie in 'Het Slakkenhuis', tegenover het ge meentehuis. Daarin heeft ze met haar collega Gustavo Beckelmann uit Para- quay, als inspiratiebron de Oud-Iraanse mythologie; de zoektocht van de mens naar het hoe en het waarom van het le ven. Het zoeken naar houvast in een 'ik'-gerichte maatschappij. Schilderijen en bijvoorbeeld brons/ijzer gegoten kunstvoorwerpen zijn daar elk weekein de in de maand juni van 12.00 tot 17.00 uur te zien. Belangstellenden kunnen in de maand juni hun hart op halen in Soest en in het dorpshuis Burgstede. Met alcohol op in het verkeer? Tele foneren en rijden tegelijk? Voor dringen? Wieltjeszuigen? Middel vinger opsteken? Koos Spee, offi cier van justitie en woonachtig te Soesterberg, gaf donderdag 29 mei zijn boek: 'Effe Gas Terug' uit, waarin hij het verkeersgedrag op zijn bekende humorvolle wijze be schrijft. Het Janskerkhof in Utrecht gaf afgelo pen donderdag om vijf uur voor passe rende mensen en verkeer een ietwat vreemd beeld. Boeven in hun streepjes pak, advocaten en rechters in toga, klaarovers en verkeersbrigadiers, een hoogleraar en politieagenten brachten sommigen behoorlijk aan het schrikken. Voorbijgangers werden letterlijk uit hun auto of van de fiets gesleept en voor de officier van justitie Koos Spee gebracht. Daar werd geen veroordeling uitgespro ken, maar kregen ze van de auteur zijn pas uitgegeven boek: Effe Gas Terug. Komisch waren soms de verbaasde reac ties bijvoorbeeld van een nuchtere man uit Noord-Holland. 'Ben je een dagje in Utrecht en word je op klaarlichte dag letterlijk ontvoerd. Maar dit is leuk en dan ook nog een drankje met een boek toe krijge. Zal ik ze effe thuis vertelle. Wedde dat ze me nie gelove? 'k Zal ze zegge, dan mot je ook maar us een dagje Utrecht neme.' Van bakker tot OvJ Via bakker en tuinman werd Koos Spee (50), politieagent. Van rechercheur en verkeersman, werd hij na veel studie verkeersschout. Het was het jaar 1983 dat hij zich met zijn gezin in het vlieg dorp Soesterberg vestigde. De studie ging door, met in 1986 de grote stap naar Officier van Justitie. Vanwege zijn specialiteit 'verkeer' werd hij ook wel 'de verkeers-officier' genoemd en kreeg hij bekendheid op radio en tv. In 1989 ver liet hij het verkeer om zich te verdiepen in andere strafrechterlijke zaken, maar per 1 januari 1996 keerde hij weer terug op zijn specialiteit 'het verkeer'. 'Ik ben nu meer beleidsmatig daarin bezig, dat wil zeggen dat de verkeershandhaving op een ander en hoger niveau wordt gebracht. Dit kan resulteren in bepaal de verkeersacties die in samenwerking met de politie worden gedaan, maar ook het overleg op de betrokken ministeries. Aan de hand van ongeval-cijfers kun nen bepaalde activiteiten worden ont wikkeld ten dienste van de verkeersvei ligheid. De overtreding van de maxi mumsnelheid en het rijden door rood licht zijn twee items die zich hiervoor lenen. Maar ook het introduceren van nieuwe regelgeving is belangrijk. Het huidige verkeersbeeld vraagt dringend om maatregelen om erger te voorko men', aldus Spee. Van hem zijn ook de boeken 'Ik rij ais een scheermes', uitge geven in 1992 en 'Jij mag alleen eisen' in 1993. In 'Effe Gas Terug' vertelt de auteur anecdötes over vaak serieuze, maar soms ook zeer lachwekkende ver keerssituaties die hij dagelijks in zijn werk tegenkomt. Humoristisch, luchtig, maar ook bijzonder informatief. 'Want', zo zei Spee, 'als ik door het schrijven van een aardig verhaal een steentje kan bijdragen aan de verkeersveiligheid, dan zal ik dat zeker doen. 'Effe Gas Terug', uitgeverij Joss in Amsterdam. Een 25-jarige vrouw uit Soest heeft donderdagavond met haar auto een 28- jarige bromfietser uit Soesterberg aange reden. De vrouw haalde een auto in op de Buys Ballotlaan, en zag de man op zijn bromfiets niet aankomen. De man is met rugletsel opgenomen in het Aca demisch Ziekenhuis Utrecht. (door Monique den Exter) Na weken van voorbereiding was het afgelopen zaterdag eindelijk zo ver: de zomermarkt van de Pruttelpot. Mede. dankzij het mooie weer was de opkomst groot. Voor iedereen was er wel iets leuks te vinden. Terwijl de allerkleinsten werden vermaakt met poppenkast of zich konden laten schminken, maakten hun ouders een wandeling langs de ver schillende kratnen «net onder andere kleding, speelgoed en creatieve dingen. Ook werd de inwendige mens niet ver geten en kon men op het terras van de zon genieten en de zelf gebakken taart proeven. De kinderen van de Pruttelpot hadden allemaal hun handafdruk op een tegel geplaatst met een foto van hen er naast. De opbrengst van deze zomer markt komt ten goede voor aanschaf van nieuw speelgoed. Zowel, voor ouders, kinderen als leiding werd het een heerlijk dagje Pruttelpot, Tot op heden heeft de Vrijwillige Brand weer Soesterberg alle vuurhaarden we ten te blussen, echter een interne brand kan ze maar niet onder controle krijgen. Het vuur van de vele vacatures binnen het plaatselijk brandweerkorps vreet danig om zich heen en kan voor de na bije toekomst een gevaar zijn. Om die reden proberen de leden van het korps nieuwe 'collega's' te vinden. Man nen en vrouwen in de leeftijd van 18 tot 35 jaar die een stuk vrije tijd willen ge ven voor dit belangrijke werk. Elke dinsdagavond is men van 20.00 tot 22.00 uur in de brandweerkazerne wel kom waar een uitleg wordt gegeven van dit hulpverleningswerk. Ze zoeken man nen en vrouwen die 24 uur per dag in zetbaar zijn, dus het liefst in Soesterberg wonen en werken. Ook overdag kan men alle relevante informatie verkrijgen van de brandweercommandant René Moraal, tel. 035 - 6093761. Help de brand te blussen van de Vrijwillige Brandweer Soesterberg! Brand ook bij buren blussen Onlangs kwamen de gemeente Soest en Zeist in een convenant overeen dat de brandweer Soesterberg ook gaat optre den op het Zeister grondgebied. Uit onderzoek was gebleken dat de rappe brandweerlieden uit Soesterberg veel eerder ter plaatse zijn dan hun collega's uit Zeist, omdat laatstgenoemden een langere aanrijtijd nodig hebben. Dat betekent dat alle brandmeldingen uit Beukbergen, Sterrenberg, Kamp van Zeist en al het daaromheen gelegen ter rein nu ook onder het brandweerterri toir van Soesterberg vallen. Bij snelle hulpverleningen tellen gemeentegrenzen niet meer mee. Opvallend was dat bij de overeenkomst niemand van de Soesterbergse brand weer aanwezig was. Het zou van een goed beleid getuigen indien een delega tie van slechts twee leden van de Vrij willige Brandweer Soesterberg, die toch het werk moeten doen, hierbij waren uitgenodigd. Het mooiste zou zijn ge weest als het betrokken convenant in de Soesterbergse Brandweerkazerne was ondertekend. Wie weet, een suggestie voor de toekomst. Woensdag 4 juni 18.00 inschrijven 4-daagse, Koppenlaan Vrijdag 6 juni 18.00-21.00 Chemokar, Buijs Ballotlaan Zaterdag 7 juni 09.00-12.00 Oud papier thv Rabobank 10.30 jaarmarkt, Postiljon 10.00 behendigheidswedstrijd, Kamp van Zeist Zondag 8 juni 14.00 koersbal, Drie Eiken Maandag 9 juni 09.00 invullen huursubsidie, Drie Eiken 10.00 koffiemorgen, de Hoeksteen 19.00 avondvierdaagse, Dorpsplein Dinsdag 10 juni 12.30 gezamenlijke maaltijd, Drie Eiken 19.00 avondvierdaagse, Dorpsplein Woensdag 11 juni 19.00 avondvierdaagse, Dorpsplein Opgaven: tel. 351252.

Soester Courant | 1997 | | pagina 15