- 2 L En dit zijn de knallers van deze week: Gemeente Soest heeft nog veel te weinig vrouwen op hogere posities Liefde na zestig jaar niet bekoeld 2ekVr' 198 Kostbaarheden in de kluis opbergen? 50 jaar? 6027493 f, 75e JAARGANG NO. 41 WOENSDAG 4 JUNI 1997 Werkgroep 'Sta-Op' doet aanbevelingen Inbraak Jachthuislaan 3 Actueel 5 Actueel 15Soesterberg 17 Sport Van Weedestraat gesloten op maandag 9 juni .Van Breukelen 5 Vast-gped Vlieg 'es vlug eaar de zon! ^l/XfaSET M:035 TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Gevraagd VAKANTIE BEZORGERS Soester Courant EXTRA BELONING! Aanmelden: tel. 601 41 52 A. van der Lee KLAREN Ook 's avonds en in 't weekend 88 HET VLEESCENTRUM f^delappen 10?s Ribkarbonades m 50 RUUD SMIT visspecialiteiten VOOR "öHT VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Diamanten huwelijksfeest Cornelis en Antonia Vaessen HOLLANDSE NIEUWE "IA Valencia hand pers sinaasappels Hollandse bloemkool Slagersham Pikante Noordhol landse kaas 698 - Magere runder lappen ^0 Verse kabeljauw- filet 699 VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest De Rabobank Soest-Baarn is zaterdag openelke week van 10.00 tot 13.00 uur! Kerkplein 9, Soest Eemnesserweg 26, Baarn Het gaat er niet om dat we nummer 1 zijn, maar waardoor we het zijn geworden. Autobedrijf Bosboom k i Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar 15, Buiten Soest 30, Losse nummers 85 ct Gecontr. opl. 1 1.700 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest Telefoon 035-6014152 Telefax 035-6024904 Postbank 126156 n In de gemeente Soest worden de hogere posities nog te veel door mannen bekleed. Er zou daarom actie ondernomen moeten worden om vrouwen op die posities te krij gen. Zo luidt een van de aanbevelin gen die de werkgroep "Sta-Op" aan het College van B. en W. heeft voor gelegd, na inventarisatie van de aandachtspunten die genoemd wer den tijdens een bijeenkomst in het kader van de Internationale Vrou wendag. "Sta-Op" (Steun- en Adviesgroep Orga nisatie en Personeel) bestaat uit de ge meente-ambtenaren Irma van Helden, Greetje Willeboordse en Betty Krook. Het drietal organiseerde ter gelegenheid van de Vrouwendag een informele bij eenkomst in het gemeentehuis, waar 50 vrouwen - en enkele mannen - op af kwamen. De bijeenkomst vond niet plaats op zaterdag 8 maart (de officiële Vrouwendagdatum), maar op de maan dag erna, kennelijk in-de-baas-z'n-tijd, want "middelen en tijd werden door het management ter beschikking gesteld". De deelnemers kregen na een inleiding van wethouder Neks Blommers allemaal een formulier om aan te geven waaraan er volgens hen bij de gemeente meer aandacht gegeven zou moeten worden. Nog niet de helft (22) stuurde een inge vuld formulier terug, maar dat leidde niettemin tot een fors waslijstje van uit eenlopende wensen, klachten, verlan gens en andere ontbezoemingen. Er valt aan de positie van de vrouwen binnen het gemeentelijk apparaat van Soest kennelijk nog wel wat te verbeteren. Onder het kopje "vrouwen in de orga nisatie" wordt bijvoorbeeld opgemerkt dat er alleen mannen in de staf van een afdeling (concreet voorbeeld: de Sociale Dienst) zitten, die bovendien ook nog eens "vastzitten" in hun functies terwijl er voorlopig geen vacatures zijn. De hogere posities worden sowieso alleen door mannen bekleed, en daar zou de gemeente best 's wat aan kunnen doen door meer vrouwen in leidinggevende functies te benoemen. In dat verband wordt dan ook gepleit voor actieve loopbaanbegeleiding en opleiding. Fabeltje Dat er op den duur vanzelf wel meer vrouwen op hoge posities terechtkomen als er maar genoeg vrouwen "in de pijp lijn" zitten wordt een fabeltje genoemd. De "achterliggende verankerde beelden" moeten veranderd worden, ook door organisatorische wijzigingen. En tenslot te zouden de "positieve kanten van vrouwelijke werknemers" gestimuleerd moeten worden, al wordt niet aangege ven wat daarmee precies wordt bedoeld. Loopbaanplanning en -begeleiding zijn een must. "In de gemeente geldt op dit moment beslist niet: 'waar een wil is, is een weg'," klinkt het. Medewerkers die een studie volgen groeien ook in het werk, en dat zou gewaardeerd moeten worden, maar het management kijkt al leen "naar wat ze waren bij de start, en niet naar wat ze nu zijn". En: "Het zou jammer zijn als er alleen carrière ge maakt kan worden door elders te gaan werken; zo gaat een hoop capaciteit ver loren." Vrouwen (en mannen) die vanwege zorgtaken ooit korter zijn gaan werken maar nu weer beschikbaar zijn, zouden hun uren moeten kunnen uitbreiden. "Anders word je de rest van je arbeid zame leven nog meer op achterstand gezet, en onnodig." Verder is er te wei nig begeleiding van vrouwen die als parttimer beginnen en later willen door stromen naar een fulltime job. ADV en zorgverlof De besteding van de roostervrije dagen (ADV) leidt ook al niet tot geestdrift bij de dames. Ze wensen daarin veel meer vrijheid en willen ook mogelijkheden hebben om "op te plussen", wat nu ver boden is. "Dat benadeelt juist degenen die vrijwillig, vanwege zorgtaken, korter zijn gaan werken. Tijd om om je heen te kijken heb je dan helemaal niet meer." Ook het onderwerp Zorgverlof/Kinder- opvang zorgt voor een aantal hartenkre ten. Zorgverlof - er wordt momenteel al onderhandeld over een regeling - zou óók moeten kunnen als je kind, partner of ander familielid maar een weekje ziek is, en zelfs bij ziekte van goede vrienden. Er moet ook een. beter sociaal, beleid komen voor alleenstaanden met kinde ren en in het algemeen dient er meer rekening gehouden te worden en respect getoond voor thuissituaties. De gemeen te zou ook kindplaatsen moeten kopen voor naschoolse opvang en de indivi duele fiscale mogelijkheden laten benut ten. 'Contactuurtjes' Onder het kopje "overige" komen nog enkele opmerkelijke ideeën aan de orde. Zo is er iemand die pleit voor "contact uurtjes" met collega's van andere afde lingen. "Vaak weet je niet wat een an dere afdeling allemaal doet, laat staan wat door welke ambtenaar gedaan wordt. Hoe kun je integraal werken als sommige collega's volkomen vreemden zijn?" Daarnaast wordt er - tamelijk prozaïsch - gepleit voor cafeïnevrije koffie in alle apparaten (waarmee hopelijk alleen de koffie-automaten worden bedoeld, red.), maar ook voor een andere aanpak van de veranderingen in de organisatie ("geen overvaltechniek"), flexibiliteit van werkgever naar individuele werkne mer en voorrang voor mensen met kin deren bij het plannen van de vakanties. Meer respect Opmerkelijk is tenslotte ook de kenne lijke verzuchting dat er ruimte moet zijn om "leuke en minder leuke" privé-din- gen met elkaar te bespreken, meer aan dacht bij ziekte of problemen ("en voor al dat geroddel beperken en het ver keerd overbrengen daardoor"), meer bijeenkomsten met vrouwen, bijvoor beeld een keer per drie maanden, en sowieso meer respect voor elkaar: "vrouwen onderling, maar ook man/ vrouw". Het College van B. en W. heeft, zo blijkt uit de opvallend droge reactie op het overzicht, de ontboezemingen voor ken nisgeving aangenomen en zal ze, waar mogelijk, "meenemen" bij verdere be slissingen inzake het personeelsbeleid. Bij een inbraak in een woning aan de Jachthuislaan nam de dader geld en waardepapieren mee. Rubriek Soester Courant 75 jaar. 'Koningsweg-tracé niet opnieuw ter discussie. Soest vraagt om toe stemming ontsiuitingsweg. Handtekeningen bij fusie St. Joseph. Van Mavo Soest gestuurd meisje mag toch blijven. Jonge CDA-ers genuan ceerder over softdrugs dan officials. Els de Waard nieuw gezicht in Soester gemeenteraad. Politie en Marechaussee half jaar bij elkaar. Verkeersexamen basisscholen. Exposities in dorpshuis Burgstede. Verhalen over verkeers(on)veiligheid. Nieuw fusievoorstel voetbalclubs. SEC versterkt zich met Zeki Kurt. Soestdijk behoudt ongeslagen status. Provincie staat geen golfbaan toe. Op maandag 9 juni is de Van Weedestraat bijna de gehele dag af gesloten voor gemotoriseerd verkeer. De tijdelijke afsluiting is nodig, om dat ter hoogte van de F.C. Kuyper- straat een plateau wordt aangelegd. Om de overlast zoveel mogelijk te beperken, wordt geprobeerd de werkzaamheden op één dag af te ronden. Vanaf 5.30 uur tot laat in de avond zal het verkeer, met uitzondering van fietsers en bromfietsers, moeten om rijden. Het verkeer wordt omgeleid via de Stadhouderslaan, de Korte Brinkweg, de Lange Brinkweg, de Korte Kerkstraat en het Kerkplein naar de verkeerslichten op de krui sing met de Steenhoffstraat. Bij de smalle spoorwegtunnel tussen de Korte en de Lange Brinkweg komt een mobiele verkeerslichtinstallatie te staan om de afwikkeling zo vlot mo gelijk te laten verlopen. De doorrij- hoogte van deze tunnel is 3.90 me ter, hetgeen voor veel vrachtwagens een probleem is. Op verschillende invalswegen worden vrachtwagen chauffeurs maandag hierop geatten deerd. Zij zullen van de Koningsweg route gebruik moeten maken. Het busverkeer (lijn 72, 73 en 74) kan wel via de Brink worden omgeleid. Op de Korte Brinkweg zullen nabij de Grote Melm noodhaltes worden geplaatst. Op 9 juni worden de ge bruikelijke haltes Soestdijk NS en Van Weedestraat niet bediend door Midnet. zie pagina Gran Canaria 8 of 15 dgn, juni, div.app.v.a. 595,- p.p. Turkije 8 of 15 dgn, juni, div.app. v.a. 595,- p.p. Portugal 8 of 15 dgn, juni, div.app. v.a. 695,- p.p. Egypte 8 dgn, juni, div.hotels v.a. 695,- p.p. Mexico 9 dgn, juni, div.hotels v.a. 999,- p.p. SoBStBrberBSestraat 22 I 602 28 03 V STERRIiN IN REIZEN voor een degelijke taaltraining! ENGELS-FRANS-DUITS-SPAANS - PORTUGEES - ITALIAANS - ZWEEDS NEDERLANDS START DIRECT! Telefoon 033 -4729Q97 in Soest voor de voor de maanden juni, juli en augustus. (zie pag. 2 in dit blad) Autobedrijf Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. 22 Vier uw feest in een originele Amsterdamse entourage! Iedere vrijdag vanaf 17.00 uur uitgebreide mogelijkheden om prijsgunstig te eten. onroerend goed Burg. Grothestraat 54 zie pagina 3 Birkstraat49 - Soest - Tel. 6012477 Schouderrolladesn en per kilolU?U kilo I I ?U Zie onze adv. op pag. 2 035 - 601 27 39 Soesterbergsestraat 188 - Soest Altijd kwaliteit en betaalbaar OEUOTOOK van weedestraat 149 soest 035-6015288 mm- HL I m ,k> MA Al jarenlang vertroetelt hij dagelijks zijn duiven, waarmee hij tijdens het seizoen meedoet aan de wedvluch ten. Maar dé tortelduif van Cornelis Vaessen is zijn vrouw Antonia Ver hoef, met wie hij al zestig jaar is ge trouwd. De liefde tussen de tachtigjarige gebo ren Limburger en de twee jaar jongere VAN DER GOEN ADVOCATEN Ondanks verbouwing normaal bereikbaar. Birkstraat 108 Tel. 035-6015080 Fax 035-6024345 Op zee gekaakt en licht gezouten Bij ons vakkundig schoongemaakt en altijd vers van het mes Uiteraard 1e kwaliteit 2 kilo 100 gram 500 gram kilo 500 gram m Amersfoortsc is niet minder intens dan toen ze elkaar destijds ontmoetten op de dansvloer. Hij was als militair in Amers foort gelegerd en viel voor de plaatse lijke schoonheid. Het gevoel was weder zijds en dat is altijd zo gebleven. Het diamanten echtpaar kreeg twee dochters en geniet inmiddels ook van zijn drie klein- en drie achterkleinkinde ren. Hun huis aan het Roggeveld puil de maandag uit tijdens de viering van hun huwelijksfeest. Het weekeinde had den Cornelis en Antonia Vaessen met hun familie doorgebracht in een bunga lowpark. O Al ruim zestig jaar houdt de liefde tus sen Cornelis en Antonia Vaessen stand. Vaessen is nog steeds druk met zijn dui ven. Hij is lid van PV De Vriendschap, waar zijn vrouw regelmatig aanschuift' voor een kaartspelletje. Tijdens zijn maatschappelijke loopbaan werkte Vae ssen als kraandrijver en was hij lange tijd in dienst bij Drukkerij Atlas. Deze werkgever had voor de gelegenheid spe ciale viltjes laten drukken met het op schrift 'Liefde is60 jaar getrouwd'. Een toepasselijker tekst voor het echt paar Vaessen is er niet. De Chrysler Voyager. 36 uitvoeringen, standaard o.m, airco (SE/LE), twee airbags, elektrisch bedienbare buitenspiegels. De best verkochte ruimte-auto van Nederland. Bij de Chrysler dealer. Chrysli E Birkstraat 105 Soest Tel. 6013256 I Afgebeeld Chrysler Voyager LE, vanaf 93 405.- Pmzen incl B T af importeur, xct, kosten rijklaar maken en vcfwi|denngsbi|dragc Lease vanaf 1.393,- p m. Icxcl B.T.M! en brandstol I Chrysler Lease, tel. 0347 - 367850 Wegingen voorbehouden. 11

Soester Courant | 1997 | | pagina 1