1 Vernieuwde supermarkt opent morgen zijn deuren aan de Smitshof De Meest WOENSDAG 11 JUNI 1997 SOESTER COURANT PAGINA 12 Marjon van Brienen Coen Beerthuizen Miranda Hendrikse Claudette den Bak Marcel Houdel Voor festiviteiten Relatieconcert Luchtmachtka Caravan geste Uitslag kaart: Pakketten vo Albert Heijn-huistraiteur biedt culinaire ontdekkingsreis Nauwelijks drie jaar geleden onder ging de AH-supermarkt aan de Smitshof - tegelijk met het hele win kelcentrum - een totale en ingrij pende vernieuwing, waarmee werd ingespeeld op de wensen van het publiek. De recente verbouwing, die morgen feestelijk wordt afgerond, vormt daarvan de bekroning. De veranderingen hebben de inde ling van het grootste deel van de su permarkt vrijwel ongemoeid gela ten. De consument hoeft niet te vre zen voor een dooltocht langs aller lei stellingen en vindt de meeste ar tikelen dan ook op de inmiddels vertrouwde plek: zuivelproducten, vlees en vleeswaren, brood en kaas, maar ook koffie en thee, wijn en frisdrank, wasmiddelen, cosmetica, huishoudelijke artikelen, dierenvoe- ding en noem verder maar op - het is allemaal te vinden op zijn eigen plaats. Meer ruimte Het meest zichtbaar zijn de veran deringen in het voorste gedeelte van de winkel, tussen de beide hoofdin gangen. Door de daar beschikbaar gekomen extra halve cirkel maxi maal te benutten konden er in de totaal-indeling van de zaak enkele verschuivingen plaatsvinden. Die leiden ertoe dat de consument nog meer dan voorheen de ruimte heeft gekregen om zich te kunnen oriënJ teren op het uitgebreide aanbod van verse en verpakte levensmiddelen en al die andere artikelen in het rijk voorziene assortiment van de AH- supermarkt. Van enkele afdelingen kon het as sortiment zelfs nog een flinke uit breiding ondergaan, zoals de lec- tuur-afdeling, die aanzienlijk grote re keuze in tijdschriften biedt, de cosmetica, met een eveneens flink toegenomen sortering, en de toetjes en de sortering gekoelde (panklare) groente bij de groente- en fruitafde- ling. Met deze uitbreidingen voor ziet de Albert Heijn-supermarkt in elk geval al in een groeiende be hoefte. De bezoekers zullen boven dien met genoegen constateren dat de toegang tot de winkel (als van ouds bij de groente-afdeling) ook aanzienlijk ruimer is opgezet. Themaplein Door de nieuwe indeling is er tus sen de schappen in het midden van de zaak extra ruimte gecreëerd, die ten goede komt aan het zogenoem de "themaplein". Daar zal in het ver volg nog duidelijker dan voorheen worden ingespeeld op de actuali teit, met producten die bijvoorbeeld rond de feestdagen - Sinterklaas, Kerst en andere bijzondere gelegen heden - onder de aandacht van het pubhek worden gebracht. Hier zal men in het vervolg ook tal van "spe ciale aanbiedingen" aantreffen. De meest in het oog springende ver anderingen vormen echter ongetwij feld de afdelingen die zich bevinden "buiten de kassa's" - die trouwens ook een nieuwe opstelling (in een halve cirkel) hebben gekregen. De vernieuwing van de supermarkt is hier het opvallendst. Speelhoek Dat begint al met de nieuwe speel hoek voor kinderen, waar vaders en moeders hun kroost - zo tussen de 3 en 8 jaar - tijdens het inkopen doen met een gerust hart kunnen achterlaten. Albert Heijn-Smitshof is de eerste supermarkt in Soest die op die manier inderdaad ook op een andere manier "op de kleintjes let" en aan de jonge consument denkt. Dit unieke speelparadijsje voor de jeugd heeft een plek gekregen in de hoek links van de entree aan de Smitshof-zijde, waar tot voor kort de tabak-, bloemen- en informatie afdeling gevestigd was. De speelhoek wordt uitgerust met o.a. video, interactieve computers pelletjes, CD-i en zelfs een complete Fisher Price "schoolstraat", waar door de kleintjes er nog wat van opsteken ook. Ook aan hun veilig heid is gedacht; ze kunnen in elk geval niet zomaar de winkel in- en uitlopen. De speelhoek is uitgevoerd in gezellige kleuren en de kinderen zullen zich in deze "veilige haven" beslist niet vervelen. Sir Albert's Garden De tabaksartikelen en de bloemen - tot dusver altijd een beetje achteraf - hebben een nieuwe plek gekregen, samen met de service-informatieba lie, in de nieuwe halfcirkelvormige ruimte voor de kassa's, vlak naast de ingang bij het parkeerterrein in de Morgen, donderdag 12 juni, wordt het een bijzonder feestelij ke dag aan de Smitshof. De vernieuwde Albert Heijn-super- markt in het winkelcentrum opent vanaf 08.00 uur zijn deu ren voor het Soester publiek, dat de afgelopen weken en dagen al een voorproefje heeft gekregen van de grote veranderingen die op stapel stonden. Het assortiment is uitgebreid, er zijn twee compleet nieuwe afdelingen - beide een unicum voor Soest, zoals de Albert Heijn-huistraiteur! - en bovendien: er worden extra parkeermogelijkheden gecreëerd. Op deze pagi na leest u alles over de nieuwste ontwikkelingen. koop thuis genuttigd worden. De consument kan de maaltijd warm meenemen in een speciale verpak king die het eten minstens 30 a 45 minuten op temperatuur houdt. Elke dag is er een ander Grote Pan- menu, gebaseerd op een van de zes thema's: Hollands (aardappelen, groente en vlees); Italiaans (pasta); Chinees, Indisch of Indiaas (een pansgerechten); Frans (stoofgerech- ten) en seizoensproducten. disch centrum) op de hoek van de Smitsweg en de Nieuwe weg, dus op minder dan een steenworp afstand. Spectaculaire start De deuren van de vernieuwde Al bert Heijn-supermarkt aan de Smitshof staan morgenochtend zo als gebruikelijk al om 08.00 uur open voor de consument. Dat zal zeker niet ongemerkt gebeuren, maar om precies 11.00 uur vindt het hoogtepunt van de opening plaats: de feestelijke, zelfs een beetje spec taculaire start van de nieuwe trai teur-afdeling. Voor elke bezoeker is daar uiteraard een hapje en een drankje en er kan de hele dag vol- op geproefd worden van de smake lijke hoogstandjes die Marcel, Mar- jon, Claudette, Miranda en Coen - het culinaire team van de super markt - voor hun rekening nemen. Marjon van Brienen is voor de mees te AH-klanten geen onbekende meer. Ze richting van de Nieuweweg. Nieuw is dat deze afdeling nu ook twee af- rekenpunten heeft (kassa's) - waar bovendien nu ook gepind kan wor den - zodat het geduld van de klan ten daar niet meer op de proef ge steld hoeft te worden. Het assorti ment verse snijbloemen, groene en bloeiende planten en potten en va zen, en allerlei kleurigs voor tuin en balkon, wordt voortaan gepresen teerd onder de veelbelovende naam bij "Sir Albert's Garden". Albert Heijn-huistraiteur Daarnaast bevindt zich wat wel de hoofdschotel van de veranderingen in de supermarkt genoemd mag worden: De Albert Heijn-huistrai teur - ook wel aangeduid als de Al lerhande-traiteur - waar speciaal opgeleide medewerkers de consu ment meenemen op een culinaire ontdekkingsreis. Wie geen zin heeft om te koken of zichzelf (of zijn gas ten) eens echt wil verwennen vindt bij dit veelzijdige "afhaal-restaurant" dagelijks een ruime keuze aan heel erg lekker eten, speciaal voor fijn proevers, die er - in overleg met de koks - zelf hun maaltijden kunnen samenstellen. De komst van de Albert Heijn- huistraiteur is voor Soest een uni cum. In het hele land zijn er trou wens nog maar tien, dus voor Soest iets om extra trots op te zijn. Alle gerechten kunnen koud of warm meegenomen worden en de chef koks Marcel Houdel en Coen Beert- huizen, geassisteerd door de culinai re medewerkers Marjon van Brie nen, Claudette den Bak en Miran da Hendrikse - weten het antwoord op alle vragen over de gerechten zelf, de bereiding en een passend wijnadvies. Héél erg lekker De Albert Heijn-huistraiteur is het antwoord van de supermarkt aan de Smitshof op de vragen van al die Soesters die te druk zijn om uren in de keuken te staan; die hun vrije tijd liever besteden aan hun hobby's dan aan koken; die het wel eens leuk vinden om de boel de boel te laten en iets te eten halen; die behoefte hebben aan een snelle lunch of iets lekkers tussendoor; die wel eens wat 'anders willen; die het fijn vinden om man, vrouw of kinderen extra te verwennen; die van (héél erg) lek ker eten houden. Het is in elk geval hét antwoord op de verzuchting: wat moeten we nü weer eens eten...? Als zonder meer de verruk kelijkste afdeling van de supermarkt - waar u ruikt, ziet en proeft hoe lekker eten kan zijn - kent de traiteur-afdeling overigens apar te openingstijden: alle dagen vanaf 11.00 uur 's morgens en dan tot 20.00 uur op maandag, dinsdag, woensdag en donderdag, maar op vrijdagavond tot 21.00 uur en op zaterdag tot 18.00 uur (zoals trou wens de hele supermarkt sinds kort op zaterdag tot dat late tijdstip ge opend is). Buffetten Bij de huistraiteur vindt men diver se buffetten, ilvaar men kan kiezen uit een wisselend aanbod van verse producten, uiteraard samengesteld uit de beste grondstoffen. Zo is er het Saladebuffet, met allerlei verse salades en dressings, o.a. Italiaanse tomatensalade met tomaat, fetakaas en olijven, Duitse kartoffelsalade, tortellini-salade, Caribische koolsa lade en de salade-van-de-maand. Een andere mogelijkheid is het Ita liaanse buffet, met een keur aan overheerlijke pastagerechten: tortel- lini gorgonzola, lasagna bolognese, om maar wat te noemen, of echt- Italiaanse desserts als torta proifi- teroles of torta tiramisu, al dan niet begeleid door Italiaanse wijnen of verrassende salades. Ook het American pizzabuffet is een van de bijzondere specialiteiten van de traiteur-afdeling: panpizza's met krokante bodem, waarin een keur van specifieke Italiaanse krui den is meegebakken, en die vervol gens worden belegd met een keur van verse ingrediënten. American pizza's zijn er in drie variëteiten en verkrijgbaar in de formaten extra large, large of slice (een punt). Belegde broodjes Vers gebakken broodjes, zó uit de oven, rijk belegd met versgesneden vleeswaren en kaas, vormen de ba sis voor de'belegde broodjes van de Albert Heijn-huistraiteur. Tussen 11.00 en 14.00 uur kan men kiezen uit een uitgebreide kaart met o.a. een broodje Yorkham of Zaanlan- der kaas, een royaal belegde ciabat- ta Palermo, een Italiaanse bol of een Frans pistoletje met beenham of brie. De broodjes kunnen desge wenst ook tevoren worden besteld. Het seizoensbuffet biedt wisselende maaltijdspecialiteiten, afhankelijk van het seizoen. Vier keer per jaar zijn er dus diverse vooijaars, zo mer-, herfst- of winter/wildgerech- ten, zoals een andijviestamppot met gehaktballetjes, een Marokkaanse lamsstoofschotel met couscous en nog veel meer. Liefhebbers van de "Indische" keu ken komen volop aan hun trekken bij het Javaanse buffet, waar de maaltijden uiteraard volgens de au thentieke receptuur zijn bereid: babi pangang bijvoorbeeld, of kare dja- wa, of satehballetjes, met bami gov reng, nasi goreng of mihun goreng. De Grote Pan Het opvallendste onderdeel van de Albert Heijn-huistraiteur is zonder twijfel "De Grote Pan". Daar wordt de bezoeker van de supermarkt ie dere dag vanaf 16.00 uur (zaterdag vanaf 14.00 uur) onthaald op een "live" kookshow van de speciaal opgeleide medewerkers. Zij berei den elke dag weer een ander verras send dagmenu in de grote pan, met uiteraard verse ingrediënten en vol gens de beste receptuur, en de klant ziet met eigen ogen wat erin gaat. Grote Pan-maaltijden, altijd lekker gevuld, zijn complete dagverse thuis-maaltijden. Ze worden per portie verkocht en bestaan uit vlees met saus, verse groenten en aardap pelen, rijst of pasta. De consument kan zo'n basismaaltijd makkelijk zelf uitbreiden: in de aangrenzende koelvitrine kan men een keuze ma ken uit salades, dressings en toetjes. Warm mee naar huis De Grote Pan-maaltijd wordt vers geserveerd en kan direct na aan- Marjon, Coen, Miranda en Claudette van het team, met op de achtergrond een medewerkster van de AH-organisatie, hebben in de afgelopen week al "warm- gedraaid" voor de opening van de trai teur-afdeling. Foto: Goos van der Wilt Zeker niet de minst belangrijke ver andering voor de Albert Heijn-su permarkt vormen de binnenkort fors uitgebreide parkeermogelijkhe den. De bedrijfsleiding hoopt aan het nijpende tekort aan parkeer ruimte zo een definitief halt toe te roepen met de ingebruikneming van maar liefst 60 nieuwe parkeerplaat sen rondom het Kruisgebouw (me- dvies over vlees en de bereiding daar van. Nu doet ze dat, deskundig en en thousiast, bij de traiteur-afdeling voor complete maaltijden. Coen Beerthuizen behoort al enige ja ren tot de vaste medewerkers van de AH- supermarkt aan de Smitshof. Ook hij heeft van zijn liefhebberij - koken en wat daarbij komt - zijn werk gemaakt en zal de traiteur-klanten daarvan graag laten proeven. Miranda Hendrikse is nog maar kort geleden de gelederen van AH-Smitshof komen versterken. Zij ziet haar nieuwe job bij de traiteur-afdeling van de super markt als een echte uitdaging en is zelf trouwens ook dol op lekker eten. Claudette den Bak is iemand die zelf heel graag kookt, voorde "fun", zoals ze zegt. Ze vindt het erg leuk dat ze van haar hobby haar werk heeft kunnen maken en verheugt zich erop dat ze kan koken voor de klanten van de traiteur afdeling. Chefkok Marcel Houdel hanteert, evenals collega Coen Beerthuizen, de pollepel bij de Grote Pan als een ware kook-artiest. Hij is de meester van het dagmenu en laat graag zien én proeven wat hij - samen met zijn collega's van het culinaire team van Albert Heijn-Smits hof- "bekokstooft" in de traiteur-afde ling. Gastvrijheid staat hoog in zijn vaandel en hij is - na vier jaar Hotel school en acht jaar in de horeca - erg en thousiast over deze nieuwe uitdaging. SOI Straten en pleinen krijgen i maar als de jaarmarkt van dc jonschool een naam zou r krijgen, dan zou het als 'de R Leo Kamphorst Jaarmarkt' worden aangeduid. Maandenlang had een grote gr willigers, direct of indirect ve aan de Postiljonschool, aan i markt van 7 juni' gewerkt. D markt was nodig omdat het geldpotje leeg was en de schc aan bepaalde vernieuwingen ei lingen van lesmateriaal toe was collectie leesboeken dringend nieuwing toe en ook vraagt leermateriaal uitbreiding en wing. 'Even met elkaar een grote k spanning leveren, en wie weel was ongeveer de gedachte va: vrijwilligers die zich hiervoo ingezet. Eindelijk was het dan 7 juni en rondom de Postiljons) het op die vrije zaterdag in c morgen al druk. De organisati den alles mee, prachtig weer, e re wind voor de nodige afkoi groot terrein om de vele att plaatsen, enthousiaste med< heel veel fijn publiek, sponta werking van de brandweer, e de K-2 brandweerauto, pon enz. enz. Van 10.00 tot 16.0' het één groot feest met daarir positief aanwezig, hoofdmees teur of hoe men het ook wil Leo Kamphorst. De man die in Doorn woont Op initiatief van deze kr Kapel van de Koninklijke dit jaar andermaal een n voor bewoners van he Soesterberg en haar omg< vastgesteld op vrijdag 12 20.00 uur in de bedrijfsri firma Better Future, Amer: 68 te Soesterberg. Het orkest van de Konin macht tracht een ruimte te in het zich goed kan pr< Casino aan de Kampweg schikt en om die reden wei in 1996 noodgedwongen ruimte aan de Richellewi Better Future bood de fc aan, die voldoet aan de orkest en tevens ruimte b honderd of mogelijk mee Het concert wordt aanget commandant van de Vliej berg, de kolonel B.M.J. J staat uit de opvoering groots kerstconcert dat eerst in het openbaar ten gebracht. Spelbreker ka orkest voor een dienstopt hoge prioriteit moet won september worden nadt besproken, o.a. de inzet v af het Dorpsplein voor h bezoekers. Een nieuwe caravan is o af een bedrijfsterrein a dingweg. De caravan ht aangever van de diefstal man uit Huis ter Heide waarde van 18.500 guld Ondanks de warmte kw; vrijdagavond toch nog z< ters naar het dorpshuis kwart voor acht gaf Mar aar het startsein, waar geluiden hoorde als pit Uiteindelijk werd de uii verjassen: 1. dhr. v.d. B dhr. Verhaaf uit Soesl Verhaaf uit Soesterbei José. De poedelprijs gir Nimwegen uit Soest di> als eerste eindigde. H maar een spel. Bij het eerste prijs naar mv Soesterberg en de poet mand minder dan Cor Op vrijdag 13 juni is 22.00 uur weer gelegen ten voor familie en vrie te leveren bij de fam. D sostraat 40. De pakk Polen aan huis afgelevi tel. 6014377.

Soester Courant | 1997 | | pagina 12