f ^•a (De Meester Leo Kamphorst Jaarmarkt Soesterberg in file top 10 Militair Luchtvaartmuseum zoekt nieuwe medewerkers Liptonice Tennis Cup (LTC) bij LTV Soesterberg Soesterbergers op de foto iSÉééSés PAGINA 12 WOENSDAG 11 JUNI 1997 Voor festiviteiten van 75-jarige De Postiljon Relatieconcert Luchtmachtkapel Caravan gestolen Uitslag kaartavond Pakketten voor Polen Botsing na negeren verkeerslicht Voortbestaan 'kinderfeestjes'bedreigd |^Kerkdienstei^^J| Medische dienst Burgerlijk^Stai^ Hulpverlening BC Soesterberg begint aan nieuwe zomercompetitie Informatiemiddag peuterspeelzaal De Pruttelpot Agenda Voor kunstmanifestatie 'Ecce Homo' Volksuniversiteit Soest/Soesterberg i Internet-actie bieb Soesterberg Bijna vijfhonderd deelnemers aan avondvierdaagse Op vakantie met de YYV/ANWB Soest Winkeldief gepakt Spelcomputer weg 4V I 4*4,1 ".Ai* jK-i'f.'- OURANT Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 IStraten en pleinen krijgen namen, maar als de jaarmarkt van de Postil- jonschool een naam zou moeten f krijgen, dan zou het als 'de Meester Leo Kamphorst Jaarmarkt' moeten ivorden aangeduid. /iaandenlang had een grote groep vrij willigers, direct of indirect verbonden aan de Postiljonschool, aan de 'jaar markt van 7 juni' gewerkt. Deze jaar markt was nodig omdat het reserve geldpotje leeg was en de school nodig aan bepaalde vernieuwingen en aanvul lingen van lesmateriaal toe was. Zo is de collectie leesboeken dringend aan ver nieuwing toe en ook vraagt het spel- jleermateriaal uitbreiding en vernieu wing. ['Even met elkaar een grote krachtsin spanning leveren, en wie weetdat was ongeveer de gedachte van de vele vrijwilligers die zich hiervoor hebben l ingezet. Eindelijk was het dan zaterdag 17 juni en rondom de Postiljonschool was ■het op die vrije zaterdag in de vroege Y morgen al druk. De organisatoren had- Eden alles mee, prachtig weer, een lekke- Ire wind voor de nodige afkoeling, een ■groot terrein om de vele attracties te ■plaatsen, enthousiaste medewerkers, Iheel veel fijn publiek, spontane mede- I werking van de brandweer, een gillen- |de K-2 brandweerauto, ponypaardjes enz. enz. Van 10.00 tot 16.00 uur was I het één groot feest met daarin duidelijk I positief aanwezig, hoofdmeester, direc- I teur of hoe men het ook wil noemen, I Leo Kamphorst. I De man die in Doorn woont en onge looflijk veel Soesterbergers bij naam kent, moet zaterdagavond geen stem meer hebben gehad en doodmoe zijn geweest. Voor een riks mocht men 'de meester even uitlaten'. Met een hals band om zijn nek huppelde hij achter de velen aan die daarin plezier hadden en zo het rijksdaalder-potje steeds voller Ponyrijden, één van de vele attracties van de Postiljon. lieten lopen. Om drie uur, toen in het westen heel langzaam maar zeker een bepaalde dreiging kwam opzetten, was Kamphprst de veilingmeester en met verve. Wandkaarten en oude aardrijks- kundekaarten vlogen uit zijn handen en niet te vergeten de verloting waarin ve len een gokje hadden gewaagd. Nage noeg allemaal gingen ze met iets naar huis. Opvallend veel mensen waren op deze jaarmarkt afgekomen en bleven daar hangen vanwege de gezellige sfeer. Naast een hapje en een drankje was er veel te zien en te horen. Live muziek van een echte band met spontane me dewerking van kinderen die ook wel eens achter een microfoon wilden zin gen. Dat er geen enkele sprake was van schoolstrijd bleek uit het bezoek van ouders en leerlingen van de Carolus en de Weth. de Haanschool. Geen afge scheiden sfeertje zoals men die vroeger kende, maar een spontaan gezamenlijk dorpsgebeuren waarin Soesterberg sterk is. De organisatoren kregen tot slot nog een toegift. Eerst een stormachtige wind die het schoolplein schoonveegde met daarna enkele plensbuien om de rest schoon te maken. Voor de leiding van de Carolusschool mogelijk aanleiding om te vragen hoe zij dat allemaal wis ten te regelen. De jaarmarkt moet men niet als een traditioneel jaarlijks gebeu ren zien. Het reserve geldpotje is na deze succesvolle zaterdag weer gevuld met ruim 5000 gulden. Als de bodem weer in het zicht komt kan men het draaiboek weer ter hand nemen voor: de Tweede Meester Leo Kamphorst Jaarmarkt. Op initiatief van deze krant geeft de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht dit jaar andermaal een relatieconcert voor bewoners van het vliegdorp Soesterberg en haar omgeving. Het is vastgesteld op vrijdag 12 december te 20.00 uur in de bedrijfsruimte van de firma Better Future, Amersfoortsestraat 68 te Soesterberg. Het orkest van de Koninklijke Lucht macht tracht een ruimte te vinden waar in het zich goed kan profileren. Het Casino aan de Kampweg is niet zo ge schikt en om die reden werd het concert in 1996 noodgedwongen in hun eigen ruimte aan de Richelleweg gehouden. Better Future bood de bedrijfsruimte aan, die voldoet aan de eisen van het orkest en tevens ruimte biedt aan drie honderd of mogelijk meer bezoekers. Het concert wordt aangeboden door de commandant van de Vliegbasis Soester berg, de kolonel B.M.J. Jansen, en be staat uit de opvoering van een vrij groots kerstconcert dat dan voor het eerst in het openbaar ten gehore wordt gebracht. Spelbreker kan zijn als het orkest voor een dienstoptreden met een hoge prioriteit moet worden ingezet. In september worden nadere regelingen besproken, o.a. de inzet van bussen van af het Dorpsplein voor het vervoer van bezoekers. Een nieuwe caravan is ontvreemd van af een bedrijfsterrein aan de Stemer- dingweg. De caravan heeft volgens de aangever van de diefstal, een 25-jarige man uit Huis ter Heide, een verkoop waarde van 18.500 gulden. Ondanks de warmte kwamen afgelopen vrijdagavond toch nog zo'n veertig kaar ters naar het dorpshuis Burgstede. Om kwart voor acht gaf Marjon van Doezel aar het startsein, waarna men al snel geluiden hoorde ais pit, een natte, enz. Uiteindelijk werd de uitslag bij het kla- veijassen: 1. dhr. v.d. Burg uit Zeist; 2. dhr. Verhaaf uit Soesterberg; 3. mw. Verhaaf uit Soesterberg en 4. Marie- José. De poedelprijs ging naar dhr. Van Nimwegen uit Soest die de vorige keer als eerste eindigde. Het blijft daarom maar een spel. Bij het jokeren ging de eerste prijs naar mw. Mocking uit Soesterberg en de poedelprijs naar nie mand minder dan Cor Brandes. Op vrijdag 13 juni is er van 17.00 tot 22.00 uur weer gelegenheid om pakket ten voor familie en vrienden in Polen in te leveren bij de fam. De Groot, Di Las sostraat 40. De pakketten worden in Polen aan huis afgeleverd. Inlichtingen: tel. 6014377. Op de kruising van de Amersfoort sestraat en de Richelleweg zijn donder dag twee auto's tegen elkaar gebotst. De aanrijding werd veroorzaakt door een 69-jarige vrouw uit Amersfoort, die het rode verkeerslicht negeerde. Op de krui sing botste ze tegen de wagen van een 65-jarige vrouw, eveneens uit Amers foort. Beide dames werden met licht let sel naar ziekenhuis Eemland, locatie De Lichtenberg, gebracht. Eén van de mooiste attracties van het Militair Luchtvaartmuseum zijn de ver in de regio bekende kinder feestjes. Elke woensdagmiddag en vrijdagmiddag kan men de jeugd er vinden. De jarige in het midden en daaromheen al de vriendjes en vriendinnetjes. Ze worden feestelijk ontvangen, hebben er een groots feest en worden ook weer feestelijk uitgeleide gedaan. Een onver getelijke dag staat dan in hun gedachten geprent en heel veel 'grote kinderen' van nu weten zich die dagen van lang gele den nog heel goed te herinneren. Het is ook niets niks als je als gast in het Mili tair Luchtvaart Museum wordt ontvan gen en vooral die kleine gasten worden wel in het bijzonder in de watten gelegd. In de loop der jaren zijn die middagen nog mooiei geworden, vandaar dal ze tot ver in het jaar al staan volgeboekt. Toch hangen donkere wolken boven het voortbestaan van deze bijzondere kinderfeestjes. Het ontbreekt het mu seum aan voldoende vrouwen en man nen, maar ook (oudere) meisjes en jon gens, die op de woensdagmiddagen en vrijdagmiddagen als gastvrouw of gast heer willen optreden. Die net zoals hun kleine gasten er heel veel plezier in heb ben om er een feest van te maken. Het moeten vrijwilligers zijn, maar het is geen onbetaald werk. Misschien is dat iets waar menigeen op zit te wachten. Een telefoontje naar het museum, tel. 0346-353815, geeft heel wat meer infor matie, of wachten op de krapt van 18 juni, want dan komt er een advertentie op deze pagina waar ook heel wat in staat. Wie weet, tot ziens in het mu seum. Zondag 15 juni ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: aalm. F. Duivenvoorde Zaterdag 19.00 gemengd koor Zondag 10.30 jongerenkoor Soest Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK Kerkelijk centrum Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. P. van Breugel, Scherpenzeel STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 mevr. Z. Hageman Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: D.W. van Lier (Den Dolder), Paltzerweg 299, tel. 030-2284555. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. OVERLEDEN 4 juni: Everdina van Putten-Roemburg (83), Van der Griendtlaan 16. Opgaven: tel. 351252. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 0900-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: tel. 035-5487411 alarmnummer: 1.1.2. Grofvuil Tel. 035-6093666. Op 3 juni heeft de BC Soesterberg het seizoen 1996-1997 afgesloten met een prijsuitreiking aan de club kampioenen. Dat zijn geworden: In de A-lijn de heren Dijkhuizen en Van der Gun; in de B-lijn het echt paar Van Dijk en in de C-lijn het echtpaar Weerman. Op elke dinsdagavond van 10 juni tot en met 2 september, wordt de zomercom petitie georganiseerd. Deelname staat open voor clubleden (gratis) en andere belangstellenden (een rijksdaalder per persoon). Wellicht is dit de gelegenheid voor onder andere vakantiegangers in en om Soesterberg en voor de thuisbrid- gers, om eens nader kennis te maken met de Bridge Club Soesterberg. Elke speelavond begint om 19.45 uur, aan melding daarvoor in de recreatiezaal van De Drie Eiken, Dorpsplein in Soester berg. Op woensdag 18 juni is men van 13.00 tot 14.00 uur welkom op de peuter speelzaal van 'de Pruttelpot'. Ouders die voornemens zijn hun kind daar de eer ste beginselen van 'de school' bij te la ten brengen, hebben alle mogelijkheden deze speelzaal te bekijken. Tevens kan men kennismaken met de leidsters en de nodige informatie inwinnen. En is men het met elkaar eens, dan kunnen kinde ren vanaf anderhalf jaar worden inge schreven. Zijn de kinderen al aange meld, dan is het leuk om ze met deze peuterspeelzaal nader kennis te laten maken. Woensdag 11 juni 19.00 Avondvierdaagse, Dorpsplein Donderdag 12 juni 19.00 intocht Avondvierdaagse Opgaven: tel. 351252. Het is bijna gewoonte geworden dat de A-28 ter hoogte van Soesterberg in de ver keersinformatie wordt genoemd, 's Morgens en 's middags is het één rij 'blik' dat zich schuifelend en stilstaand een weg tracht te vinden naar elders. Voor Soesterbergers niet zo erg, als de wind maar noordelijk is. Komt 'ie uit zuidelijke richting, dan is het zaak dat 's nachts ramen worden gesloten om niet wakker te worden van de her rie. Vooral de vrolijke chauffeurs die nogal driftig gebruik maken van hun claxon zijn extra-storende elementen in de nachtrust. "Ik, meedoen aan een tennistoer nooi? Da's alleen voor toppers." Dat was alleen voor toppers, want bij LTV Soesterberg kan men mee doen aan de Liptonice Tennis Cup 1997. Voor het vierde achtereenvolgende jaar wordt er - onder auspiciën van de KNLTB - een clubtoernooi georgani seerd voor de recreatieve D2/E mixed doublés. Het prijzenpakket heeft een totale waarde van honderdduizend gul den. De Liptonice Tennis Cup, het officiële Nederlands D2/E kampioenschap voor mixed doublés, is een jaarlijks terugke rend evenement dat speciaal bestemd is voor de recreatieve D2/E tennis(st)ers. De LTC vindt plaats op drie verschillen de niveaus. Allereerst op clubniveau. Iedere D2/E speler kan zich bij LTV Soesterberg opgeven om mee te doen. De voorronde vindt plaats op zondag 15 juni. Vervolgens gaan de winnaars van het clubtoernooi door naar één van de regionale finales die op 30 en 31 augus tus worden gespeeld. Alle winnaars van deze regionale finales plaatsen zich au tomatisch voor de nationale finale op zaterdag 27 september. De organisatie van de regionale en nationale finales, is in handen van de KNLTB. De Neder landse D2/E kampioenen winnen een lang weekend naar de finale van het Liptontennistoernooi in Key Biscayne U.S.A. Maar ook de winnaars van het clubtoernooi en de regionale finales ont vangen mooie prijzen, beschikbaar ge steld door Liptonice en Dunlop. De deelnamekosten voor het clubtoer nooi bedragen slechts twintig gulden per koppel. Deelname aan de regionale- en nationale finales is gratis. Alle deelne mers ontvangen een exclusief herinne- rings T-shirt en een Dunlop TP (KNLTB) official tennisbal. Genoeg re denen om een inschrijfformulier op te halen in het clubhuis van LTV Soester berg in het Sportpark aan de Kerklaan. In het kader van de kunstmanifesta tie 'Ecce Homo' (Zie de mens), stond woensdag een grote rode con tainer op de markt, waarin voorbij gangers werden uitgenodigd een foto van zichzelf te willen nemen. Het maakte deel uit van een kunstpro gramma van deze maand in Soest en Soesterberg, waarbij getracht wordt een antwoord te vinden op de vraag, hoe de mens aan het eind van dit millenium leeft en functioneert. Op uitnodiging van onder anderen Jean-Marie van Sta veren waren er meer dan honderd voor bijgangers die met of zonder gevulde boodschappentas wel even op de gevoe lige plaat wilden. De foto's kan men van 16 tot 29 juni bewonderen in het dorpshuis Burgstede. Aan de hand van de nummers onder de foto kan men deze gratis verkrijgen bij fotozaak Willem van Oosten, Soester- bergsestraat 57, in Soest-Zuid. Daarna worden alle foto's in het gemeentear chief opgeborgen en kan men bijvoor beeld in het jaar 5000 nog eens terug kijken op die eenvoudige mensen van 1997. Di Lassostraat 65°, tel. 6022195 Programmaboekje Het nieuwe programmaboekje ligt klaar en kan gratis afgehaald worden bij de Volksuniversiteit in gebouw Orlando aan de Di Lassostraat. Ook geven wij graag meer informatie over de diverse cursussen. Nieuw zijn de cursussen Duitse conver satie en Duits opfris. Duitse conversatie: deze cursus zal wor den gegeven door een docente wier moedertaal Duits is. Aan de hand van •kranten- en tijdschriftenartikeltjes en ander materiaal, zal geprobeerd worden de spreekvaardigheid te verbeteren. Deze cursus begint op maandag 29 sep tember om 11.00 uur. Duits opfris: ideaal voor mensen die in het verleden al kennis hebben gemaakt met de Duitse taal, maar bij wie deze kennis is weggezakt. De grammatica wordt nog eens vanaf het begin doorge nomen en er zal veel aandacht worden besteed aan luister- en spreekvaardig heid. Er moet een basis gelegd zijn van twee a drie jaar ervaring met de taal. De cursus begint op dinsdag 30 september om 19.00 uur. Kennismaken met de 5 wereldreligies. Er zijn 5 wereldreligies: Hindoeïsme, Boeddhisme, Jodendom, Christendom en Islam. Er zal in deze cursus aandacht worden geschonken aan de ontstaansge schiedenis, de stichters, de ontwikkeling en de verbreiding van deze religies. Be langrijkste doel van de bijeenkomsten is de globale kennis van dit onderwerp te verdiepen. Start; dinsdag 30 september om 19.30 uur. Inlichtingen en opgave: maandag van 13.00-16.00 uur, dinsdag t/m donder dag van 10.00-13.00 uur. Volksuniver siteit, gebouw Orlando, Di Lassostraat 65, tel. 6022195. De bibliotheek in Soesterberg wordt verbouwd; de voormalige politiepost wordt erbij getrokken. Er komt een grotere ruimte voor de jeugd, meer leesgelegenheid voor volwassenen, een dependance van de Kunstuitleen. De komende weken wordt er hard gewerkt aan de doorbraak van de muren en het opnieuw inrichten van de ruimte. Het hiervoor benodigde geld is gedeeltelijk ter beschikking gesteld door de gemeenteraad, en komt gedeeltelijk uit de lopende be groting van de bibliotheek. Eén wens kan echter niet vervuld worden: de aanschaf van een compu ter met Internet-aansluiting. Hier voor heeft de bibliotheek Soesterberg een actie gestart. Op de balie in de bibliotheek staat een bus waarin bij-, dragen gestort kunnen worden. Na tuurlijk is het ook mogelijk om giften te gireren. De heer Hagmeijer mocht dit jaar ruim 450 deelnemers voor de avondvierdaag se inschrijven. 'Dat is wel meer als het vorig jaar, maar helaas hebben we de 500 nog niet gehaald. Wie weet komen er maandagavond nog velen zich spon taan opgeven en anders moeten we het volgend jaar wat meer actie gaan onder nemen om dit magisch getal te kunnen passeren', aldus Hagmeijer. Alle verenigingen en scholen werden aangeschreven waarop alleen de Korfbal Vereniging Oranje zich als vereniging heeft aangemeld. Verder zijn de drie plaatselijke scholen weer van de partij en uiteraard ook een detachement van Sterrenberg, zoals zij dat al zovele jaren doen. Op dit moment is de derde avond juist gelopen en staat men voor de laat ste, en vaak ook de mooiste avond. Alle deelnemers verzamelen zich donderdag avond na hun wandelroute op het ter rein naast de ijsbaan (ook wel het ker misterrein genoemd). Onder leiding van de Muziekvereniging Jonathan uit Zeist met voorop de majorettes van Odeon, wordt het défilé gehouden. De route is Kampweg, Generaal Spoorstraat, Van Maarenplein, Generaal Winkelman straat, Buijs Ballotlaan, Professor Lo- rentzlaan, Van Angerenstraat en als eindpunt het Dorpsplein. De bewoners aan deze route worden dringend ver zocht hun auto's donderdagavond even elders te parkeren. y Sfeénhoffsfraat 9A, fel. 601 20 75 Wie goed vakantie wil vieren moet zich terdege voorbereiden. De VVV (voor de binnenlandse vakantie) en de ANWB (voor binnen- en buitenland) kunnen daarbij behulpzaam zijn. Allereerst voor belangrijke documenten, zoals vakantieverzekeringen, internatio nale kampeercarnets, internationale reis- en kredietbrieven, internationale rijbewijzen e.d. Vervolgens voor het assortiment aan ANWB-reiscadeau's, variërend van reis- kussentjes, portefeuilles, geldbuidels en geldriemen tot wereldstekkers, gasnip- pels, bagagesloten, NL-stickers en talis manhangers, dat direct inspeelt op de reis- en veiligheidsbehoeften. Kaarten heeft de VVV/ANWB Soest uiteraard in overvloed: fiets- en wandel- kaarten van Nederland, wegenkaarten van de landen (en delen daarvan) van Europa en daarbuiten (Kümmerly en Frey, Michelin), provinciekaarten van Nederland, maar ook (voor ANWB-le- den) de gratis routekaarten (met bijbe horende landenbrochures) naar vakan tiebestemmingen in Europa. Daarnaast zijn er de stadsplattegronden van ver schillende grote steden verkrijgbaar of te bestellen. Om een gebied te leren kennen, is een reisgids absoluut onmisbaar. De diver se ANWB-reisgidsen, wijzen de weg langs monumenten, bezienswaardighe den, door landschappen en steden, en geven allerhande handige tips en infor matie. Ook zijn er de speciale A&A reisgidsen, voor de mensen die op actie ve wijze (wandelen, fietsen, met de auto) het buitenland willen ontdekken. Tenslotte de Accommodatiegidsen: ho tel-, camping- en bungalowgidsen, maar ook uitgebreide informatie over Bed Breakfast in de ons omringende landen of over kamperen bij de boer. Ook het hotel kan men bij de VVV/ANWB boeken, alsmede fiets-, wandel-, beau ty-arrangementen in Nederland. Diefstal van twee kledinghaken zijn een 44-jarige Soester op een reprimande van de politie komen te staan. De man had ze uit een kledingzaak aan de Van Weedestraat gestolen, maar werd aange houden door de politie. Even later mocht hij weer gaan. Op de Draailier heeft een inbreker kans gezien een woning binnen te komen. Hij deed dit vorige week en beloonde zich zelf met een spelcomputer ter waarde van 775 gulden. Hiervan is bij de poli tie aangifte gedaan door een 44-jarige inwoonster van Soest.

Soester Courant | 1997 | | pagina 13