149 598 600 1000 a nu Voetbal moet niet te lang wachten 3,25 izzn Verbetering veiligheid gewenst van vijftien sportaccommodaties Gevarieerd jeugdvoetbalkamp Hees SEC huldigt kampioenen op receptie Geluidsbegrenzer op sportterreinen Louter overwinningen Knickerbockers M EER TROËN VOOR EGEID Geen finaleplek DVS/De Kuil PAGINA 14 WOENSDAG 11 JUNI 1997 SOESTER COURANT PAGINA 15 ZZf 1 25 OO /eek ECT of WORD Raad neemt besluit over 1,7 miljoen extra investering clustering TENNIS Bestuur Soest-Zuid gaat verder met Pieter Verbrugh Gemeente krijgt rapport van Sportraad en politie Zevende plaats op NK halve marathon Dick van den Broek Soest-Soest per fiets door leden Tempo en Hansa Internationale successen voor dansers Gerla MÉ Veel hoofdprijzen voor Springbokken VOETBAL Om overlast van geluidsinstallaties te voorkomen Succes voor zowel heren- als damesploeg Triathleten in oude marathon Formido wint weer; Soester Courant derde ZAALVOETBAL ATLETIEK Hans Kleinekoort loopt vijftigste marathon uit rt u het bekende ct of Word. 2238 en vraag de i langs: spdienst. 035 - 602 27 44 De gemeenteraad moet op donderdag 3 juli beslissen of hij 1,7 miljoen gul den extra wil investeren in de clustering van sportaccommodaties. Het to taalbedrag komt hiermee op 7,2 miljoen, inclusief btw. Op woensdag 18 juni wordt hierover in commissieverband gesproken. In het raadsbesluit zal de clausule worden opgenomen dat de extra investering alleen doorgaat indien de ledenvergaderingen van Soest, SEC en VVZ'49 akkoord gaan met de integratie van de drie voetbalverenigingen. Het is de bedoeling dat de clubs eerst I worden opgeheven, waarna er één zater- dag- en één zondagvereniging worden ■opgericht. j.De ledenvergaderingen vinden pas in t september plaats. Volgens de statuten Bmoet ten minste driekwart van de stem- gerechtigde leden aanwezig zijn en moet een meerderheid van tweederde instem- nen met de opheffing van de club. Als de vergadering wordt bezocht door ninder dan 75 procent van de stemge rechtigde leden, kan er niet worden ge- f'stemd. De vereniging moet in dit geval binnen twee weken een nieuwe leden- 1, vergadering uitschrijven. Bij die gele- j genheid maakt het niet uit hoeveel le- 1 den er verschijnen, maar om de ophef- I fing te laten doorgaan, zal dan nog I steeds tenminste tweederde van de aan- I wezigen moeten instemmen met het voorstel. In het voorstel van het college aan de gemeenteraad staat dat de ledenverga deringen vóór 15 juli a.s. bijeenkomen, maar dit is niet juist. Pas na de start van het nieuwe seizoen wordt er gestemd. Ongeduld In politieke kringen lijkt het ongeduld toe te nemen. De fracties van GGS, D66 en GL/PS hebben eerder al laten weten het belachelijk te vinden dat er zoveel geld in de clustering van sportac commodaties moet worden geïnves teerd. Hoewel de grotere fracties in openbare vergaderingen niets van zich hebben laten horen, schijnt het zo te zijn dat er binnen deze fracties ook stemmen opgaan, die vinden dat de voetballers nu snel knopen moet doorhakken. Het col lege verwacht dat de Vereniging Sport raad Soest (VSS) dan wel de voetbal clubs volgende week uitleggen waarom ze zoveel tijd nodig hebben voor het proces dat een ingrijpende aanslag pleegt op de emoties van clubmensen. Bezuiniging De financiële injectie van 7,2 miljoen gulden is nodig om de structurele uitga ven aan de sport jaarlijks met 200.000 gulden te verminderen. Deze bezuini ging is nodig, omdat de gemeente min der geld van het rijk krijgt. Omdat in geval van integratie van de voetbalclubs de besparing hoger uitvalt, bestaat de bereidheid extra geld te investeren. Als ook maar één voetbalclub afhaakt, wordt de extra 1,7 miljoen gulden weer teruggenomen en moeten Soest, SEC en WZ'49 de toekomst in op veel beperk tere accommodaties. Het is nu of nooit, dat is een ding dat zeker is. Koningsweg Bij de sportclusteringzijn ook betrokken Mixed Hockey Club Soest, honk- en softbalvereniging de Knickerbockers en jeu de boulesvereniging De Gemshoorn, alle gevestigd aan de Koningsweg, het sportpark dat wordt vrijgespeeld en als bedrijventerrein zal worden verkocht. De Gemshoorn verhuist naar de Hen- riëtte Blaekweg, MHC Soest en de Knickerbockers worden ondergebracht op de Bosstraat-West, waar SEC nog voetbalt. Deze drie clubs hebben al in gestemd met het voorgestelde clus- teringsmodel en mogen volgens de ge meente niet de dupe worden van even tuele vertragingen door de voetbalclubs. Mocht de fusie van SEC, Soest en VVZ'49 niet doorgaan, dan zal de ge meente er daarom wellicht voor kiezen om de hockeyers en de honk/softballers toch op de Bosstraat-West onder te brengen. SEC moet dan naar de over kant verhuizen en wordt buurman van Soest, terwijl WZ'49 op een afgeslank te accommodatie aan de Eemweg blijft. Overeenstemming Zoals de zaken er nu voor staan, wordt de opgelegde besparing in 1999 niet volledig gehaald. Ervan uitgaande dat de drie voetbalclubs overeenstemming bereiken over de fusie, kunnen ze op z'n vroegst in augustus 1998 gebruik maken van de opgeknapte accommodaties aan de Eemweg (zaterdagvoetbal) en de Bosstraat-Oost (zondagvoetbal). Pas daarna kan de Bosstraat-West worden ingericht voor MHC Soest en de Knickerbockers. De verwachting is dat zij daar pas in de zomer van 1999 hun intrek kunnen nemen. Pieter Verbrugh blijft selectie-trainer bij TV Soest-Zuid. Het bestuur van de tennisvereniging staat, ook na het conflict tussen hem en drie spelers, achter de oefenmeester. Dit heeft voorzitter Marlies van Remortel laten weten. "Pieter Verbrugh heeft bij onze ver eniging zoveel krediet opgebouwd. Hij is een uitstekende trainer. De problemen hadden we liever niet in de krant gezien en intern gehouden, maar we willen hem houden. Hij blijft trainer bij ons," aldus Van Re- mortel. Ze wacht af welke conclusies de drie spelers hieruit trekken. "Je hoort wel hier of daar dat ze ergens anders gaan spelen. Hoe jammer we dat ook zouden vinden, gaan we toch door met Verbrugh. In de Soester Courant van vorige week werd ten onrechte gemeld dat Soest-Zuid op zoek moet naar een nieuwe trainer, omdat Verbrugh tus sentijds was opgestapt. Verbrugh was alleen gestopt met de coaching van het eerste mix-team, nadat hij one nigheid had gekregen met enkele spelers. Vrijwel alle sportaccommodaties in Soest moeten beter worden bevei ligd. Dit blijkt uit het rapport 'Veilig sporten in Soest' dat de Vereniging Sportraad Soest (VSS) in samen werking met de politie heeft opge steld. Hierin worden tal van aanbe velingen gedaan op het gebied van inbraakpreventie en sociale veilig heid op en rond vijftien accommo daties. Het rapport is vorige week overhandigd aan wethouder Ries van Logtenstein van sportzaken. Verschillende afdelin gen van de gemeente Soest gaan bekij ken welke aanbevelingen kunnen wor den uitgevoerd. Of er daadwerkelijk wat gebeurt, zal voornamelijk afhangen van de financiële voorwaarden. Aanleiding voor het rapport was onder meer een artikel in de Soester Courant van 22 november 1995. Hierin werd melding gemaakt van de kritiek die veel sportverenigingen hadden op de politie. Die zou niets doen aan de stijgende overlast op sommige locaties, zoals bij de atletiekvereniging Pijnenburg en C- drie. Duidelijk werd toen ook dat het aantal inbraken in clubgebouwen was toegenomen. Ad Ophorst van de politie Eemland- Noord trok zich de kritiek aan en hield met bestuursleden van de VSS en vrij willigers van de betrokken clubs schou wingen in en rond vijftien accommoda ties. Ophorst, die zelf veel vrije tijd in het project stak, kwam met een groot aantal aanbevelingen op de proppen, die het vandalisme en de overlast de kop moeten indrukken. Inbrekers Om inbrekers te weren, stelt hij beter hang- en sluitwerk en in sommige geval len zelfs (eenvoudige) alarminstallaties voor. Deze aanbevelingen zijn overge nomen in het rapport van de VSS. Om de sociale veiligheid te verhogen, krijgt de gemeente het advies om te zorgen voor goede verlichting op en rond de terreinen en moet er bijvoorbeeld vpor worden gezorgd dat er altijd zicht is op de fietsenstallingen. Deze dienen in en kele gevallen te worden verplaatst. Het snoeien van groen, om het (uit)zicht te verbeteren is een aanbeveling die bij verschillende accommodaties wordt ge daan. Voor de sportzaal van C-drie stelt de VSS voor de ingang naar de zaal te ver plaatsen naar de voorkant van het ge bouw. Veel sporters zouden zich niet op hun gemak voelen, doordat er veel jon geren rondhangen. De clubs die een eigen accommodatie hebben, kunnen zelf ook wat doen. Door te zorgen voor toezicht en een sfeer te realiseren, waarin de sporters zich prettig en veilig voelen. De schouwingen van Ad Ophorst en de VSS zijn uitgevoerd in, op en rond de accommodaties van clubs die hierom vroegen. Het betreft de Bosstraat-West (SEC), Bosstraat-Oost (Soest), Staring laan (Eemvogels), Koningsweg (MHC Soest en De Knickerbockers), Verleng de Oude Utrechtseweg (Hees), Schrik- slaari (LTC Soestdijk), Eemweg (WZ'49), Bosstraat (TV Soest-Zuid) en de gym- en sportzalen aan de Pau- lus Potterlaan, Smitsweg, Willaertstraat (C-drie) en de sporthallen De Banning- hal, De Bunt en Aqua Indoor. Dick van den Broek is in Enschede als zevende geëindigd tijdens de Nederlandse kampioenschappen halve marathon. Zijn eindtijd be droeg één uur, zeven minuten en 22 seconden. Ondanks de zware weersomstandighe den, die hem vooraf aan het twijfelen hadden gebracht over zijn deelname, sleurde de Soester regelmatig aan kop van de groep die de drie koplopers ach tervolgde. Het gat werd evenwel niet meer gedicht. Van den Broek, in En schede begeleid door Bert van Velzen, kreeg na 19 van de 21 kilometer weer last van een oude buikspierblessure, maar realiseerde toch zijn beste klasse ring ooit. Vier Soesters hebben zaterdag mee gedaan aan de jaarlijkse toertocht Soest-Soest. De leden van Tempo Toer werden vergezeld door zeven rijders van de Duitse fietsclub Han sa. De Nederlanders waren vrijdagavond per auto naar de gelijknamige Westfaal- se stad gereden en stapten de volgende morgen op de fiets. Na ongeveer drie honderd kilometer arriveerden in Soest. De Duitse wielrijders overnachtten op hun beurt bij hun Nederlandse 'colle ga's' en keerden zondag per auto huis waarts. Vorig jaar werd van Nederland naar Duitsland gefietst tijdens de tweejaar lijkse sportuitwisseling. Voor de ogen van vijfhonderd toe schouwers hebben enkele paren van danscentrum Gerla successen ge boekt tijdens een internationale wedstrijd in het Poolse Poznan. Met een derde plaats in de D-klasse konden Eltjo en Miijam Kats tevreden zijn. Hetzelfde geldt voor Mark Schle- baum en Michelle Kok die in de C-klas- se beslag legden op de vierde plaats. In de deb. I-klasse eindigden Dirk Dop- penberg en Annie Pater als vijfde. Een fraaie tweede stek was weggelegd voor Marco Engberink en Emanuelle Rooze- mond die in de deb. III-klasse uitkwa men. De dansparen van Gerla bleven enkele dagen in Poznan. i&P: f'/S' Ook Hees heeft het jeugdkamp achter de rug. Van vrijdag avond tot zondagmiddag verbleven de pupillen en junioren van de voetbalvereniging. Ze bleven, met uitzondering van enke le jongere voetballertjes, ook slapen op het terrein aan de Ver lengde Oude Utrechtseweg. Nadat het tentenkamp was opgeslagen, werd vrijdag meteen begonnen met de finale om de penaltybokaal. Er volgden voetbalwedstrijden en droppingen. Op zaterdag stonden onder meer atletiek, klootschieten, een barbecue en een playback- show op het programma. Natuurlijk werd er ook volop gevoet bald en tijdens het spel-circuit konden de jonge Hezianen hun balgevoel etaleren, onder meer tijdens het schieten op de ga ten, zoals de foto laat zien. Foto: Aldo Allessie De vijf springploegen van De Springbokken die zaterdag meede den aan een wedstrijd in Eemnes, hebben veel ereplaatsen behaald. Dit was overigens wellicht mede het ge volg van het feit dat een gering aantal clubs zich had ingeschreven. De meisjes- groep van 7-9 jaar werd eerste op de minitramp-kast en de mini-trampoline en tweede op de langemat. De 10-11- jarigen van De Springbokken eindigden op drie onderdelen op de eerste plaats en hetzelfde geldt voor de jeugdturn- sters van 12 jaar en ouder. Ook de ver nieuwde jongensploeg had succes SEC heeft vrijdagavond tijdens een receptie nog eens stil gestaan bij het behalen van het kampioenschap. Precies twee maanden na dato vier de de club in de kantine een be scheiden feestje. Op de Bosstraat-West werd iedereen die een steentje bijdroeg aan de promotie naar de derde klasse bedankt. Tevens werd afscheid genomen van Jos van Rouwendaal, de man die officieel de assistent van Pierre Hoogers was, maar het in de praktijk voor het zeggen had. Volgens de betrokken spelers was Van Rouwendaal er verantwoordelijk voor dat het eerste elftal in het afgelopen sei zoen een eenheid vormde en daarmee de basis voor het succes legde. Op zijn beurt betrok Van Rouwendaal zijn 'as sistent' Hoogers en de begeleidingsstaf in de hulde. Van Rouwendaal wordt jeugdtrainer bij ESA, gaat zijn trainers- opleiding volgens en kan dan, als hij de papieren op zak heeft, over drie jaar als hoofdtrainer bij de Arnhemse tweede klasser aan de slag. Tijdens de receptie passeerde een reeks sprekers de revue. Sportwethouder Ries van Logtenstein en Sportraad-voorzitter De spelers die het kampioenschap bin nenhaalden, namen er vrijdagavond nog eentje op het succes. Foto: Goos van der Wilt Paul Lemmen wezen vanzelfsprekend nog eens op het belang van de oprich ting van één zaterdag- en één zondag vereniging. Een dag eerder was bij SEC een informatieavond gehouden voor le den die vragen hadden over het voorstel dat de besturen van SEC, WZ'49 en Soest gaan voorbereiden voor een fusie. In het najaar houden de drie clubs een ledenvergadering, waarbij opnieuw wordt gestemd over de integratie. Binnen vier maanden wil de ge meente de overlast van geluidsin stallaties op sportaccommodaties oplossen. Sportverenigingen die hiervan gebruik willen blijven ma ken, moeten een geluidsbegrenzer installeren en afstellen, zodat ze kunnen voldoen aan de vergunning. De clubs krijgen een brief van de ge meente, waarin deze maatregel wordt aangekondigd. Na ontvangst van de brief krijgen ze vier maanden de tijd om iets te doen aan de geluidsoverlast. Bij de gemeente zijn veel klachten bin nengekomen, die hun oorsprong vinden op de sportterreinen aan de Bosstraat en de Wieksloterweg. Het gaat om de voetbalvelden van Soest, SEC en Hees, de tennisparken De Toss en TV Soest-Zuid, de atletiek- accommodatie van AV Pijnenburg en de ruitersportcentra Eldorado en Black's Ranch. Dit blijkt volgens ambtenaar M. Vrancken uit de controle die de ge meente naar aanleiding van klachten over geluidshinder uitvoerde. De om wonenden ervaren, aldus Vrancken, vaak overlast als gevolg van het gebruik van de installaties. Met uitzondering van de tennisparken is voor alle betreffende sportaccommoda ties een vergunning afgegeven. Geble ken is evenwel dat het niveau van het geluid te hoog is. Een tennisvereniging heeft overigens net een aanvraag Wet milieubeheer ingediend. De gemeente zal de installaties niet ver bieden, mits de clubs een geluidsbegren zer installeren en ervoor zorgen dat de buurtbewoners geen last meer hebben van het geluid. Een begrenzer is volgens de gemeente verkrijgbaar vanaf zeshon derd gulden. Bij de gemeente is overigens ook ge klaagd over overlast van motorcrossers en jeugdcriminaliteit op en rond de Foe- kenlaan. Deze signalen zijn door de ge meente gemeld bij de politie. In een boeiende en lange tijd span nende wedstrijd heeft de Knicker bockers een knappe zege geboekt op Zuidvogels. In het hol van de leeuw sloegen de softballers uit Soest in de zesde inning toe, waar door het van 5-4 ineens 5-11 werd. De eindstand werd 7-12. De pitchers van beide teams waren aan elkaar gewaagd en dus kon, aldus de spelende trainer/coach Gerard de Clip- pelaar, de kracht van het veld goed wor den beoordeeld. Vijf innings lang gaven Zuidvogels en de Knickerbockers elkaar weinig toe, maar in de zesde slagbeurt legden de Soesters de basis voor de overwinning. Toen alle honken waren bezet, en alleen Erno van Gooi bij een poging een honk te stelen uit ging, sloeg Oene Huizenga zijn teammakkers Floris Leben en Paul de Clippelaar binnen. Vervolgens bracht Leo van Laar Hans Stuivenberg thuis en zette Gerard de Clippelaar op zijn beurt Huizenga thuis af. Voordat Leben, als derde uit ging, zorgde Van Gooi ervoor dat Martijn Strijker en Rick Waddel de thuisplaat bereikten. Met een mooie aangooi naar het eerste honk van Van Laar en vangballen van Leben en Strijker bleef de stand daarna 5-11. De laatste slagbeurt werd door Paul de Clippelaar aangegrepen om de voorsprong te vergroten. Deze werd weliswaar verkleind in de gelijkmaken de beurt van Zuidvogels, maar meer dan twee punten zaten er niet in voor de thuisclub: 7-12. Dames De twee wedstrijden die de dames soft- balsters afwerkten, leverden winst op. Tegen VIPS werkte de Knickerbockers een 4-0-achterstand weg. Na drie in nings was het alweer 6-6. Moeizaam kwam het laatste punt in de laatste in ning tot stand, maar het telde wel: 6-7. Tegen Zuidvogels werd het 2-6 voor de Knickerbockers. Pas na twee innings werd duidelijk hoe het verloop van de wedstrijd zou worden. Pas toen ging de motor van de Soester ploeg lopen. Deze werd 'aangezwengeld' door Ingrid Vers traten die een homerun sloeg. Met twee pitch-wissels probeerde Zuidvogels het tij te keren, maar dit mocht niet baten. De triathleet Bert den Breejen heeft zondag drie uur en 32 minuten meegedaan aan de marathon van Enschede. Na die tijd was hij de fi nish voorbij. Hij moest drie minuten wachten, voor dat hij de hand kon schudden van zijn clubgenoot Gijs van Korlaar die tijdens één van de oudste georganiseerde ma rathons van de wereld te kampen had met een pijnlijke voet. Halverwege was het verschil tussen bei den een minuut en omdat Van Korlaar zich liet verzorgen, groeide het verschil tussen beide leden van De Schieter. DVS/De Kuil heeft dit jaar niet de finale bereikt van het zaalvoetbal toernooi waarmee het elk seizoen afsluit. In de tien eerdere edities lukte dit vijfmaal, maar de ver nieuwde ploeg nam ditmaal genoe gen met de zesde plaats. Titelverdediger Formido, met Dijkstra uit de eerste divisie als beste speler van het toernooi, werd evenals in 1996 eer ste. In de finale won de ploeg met 3-2 van Wings, waarbij Jorge Smeets de be langrijkste speler was. De 'bedwinger' van Ajax in het nationa le bekertoernooi was verantwoordelijk voor de uitschakeling van de Soester Courant die één van de favorieten voor de eindzege was. Het krantenteam be stond uit Daniël Hilhorst (prijs voor de minst gepasseerde doelman), Ronald de Rooij, Saban Aksit, Patrick Dorrestein, Zeki Kurt, Peter van den Berg en Peter van der Neut en was dit jaar versterkt met verzorger Charles Roest die zo sportief was om de aan zijn enkel ge blesseerd geraakte Michel Vlaswinkel van DVS/De Kuil onder handen te ne men. Hierdoor moest De Rooij langer dan strikt noodzakelijk pijn lijden, toen hij aangeslagen op de speelvloer lag. Na zeges op Candia (3-0), Adelaars van Berkel (3-0) en hoofdklasser Spring- boks (2-1) kreeg de Soester Courant in de halve finale tegen Wings drie, vier opgelegde kansen, voordat Smeets drie minuten voor tijd aanlegde voor een vrije trap, die er wél inging en beslissend bleek. De Soester Courant eindigde als derde door in de troostfinale Candia (met Jos van Rouwendaal als coach) met 8-2 te kloppen. Hans Kleinekoort. De Soester Hans Kleinekoort heeft zondag voor de vijftigste keer een marathon gelopen. De atleet, sinds kort lid van AV Pijnenburg, deed er veertien jaar over om de mijlpaal te bereiken. In Enschede had de 57-jarige Kleine koort zondag drie uur en 45 minuten nodig voor de marathon, voordat hij door de organisatie naar voren kon wor den geroepen en gehuldigd. Het per soonlijke record van hem dateert van 1984. Toen realiseerde de Pijnenburger in Apeldoorn een eindtijd van twee uur en 54 minuten.

Soester Courant | 1997 | | pagina 15