I1J1JR le Kerk Landingsbaan bij Griftland College Diploma voor 31 Soester ballerina's Uniek milieuproject voor De Bron Refortnfiuis Soest Eerst even inchecken bij de Rabobank! rijs! 1 ACTUEEL T Soester Gildefeesten 1997 worden weer ouderwets gezellig Soester gilde superieur op gildedag in Geysteren Onbezorgd op vakantie? Rabobank Soest - Baarn Sportuitslagen DE NIEUWSTE ADVANCED PHOTO SYSTEEM CAMERA KODAK APS 2000 AA» de modische lijn van Hef vanloloqrafcren PAGINA 16 WOENSDAG 4 JUNI 1997 SOESTER COURANT Leraar techniek Lolke Nijholt vertelt over hobby Deltavliegen PAGINA 17 Strenge examens bij balletschool Sylvia Voorverkoop Gilde-zaterdagavond per bon Braakliggende grond Yves Rocher wordt omgetoverd in tuin PIET VAN HEUGTEN IP4 0°k fer hoogpolig Inbrekers nemen sieraden mee cr méér fotowerk van... /illem Van Oosten fotoservice 'illem Van Oosten fotoservice ■en mlttmer scheerwol Voor uw betaalgemak Voor meer zekerheid onderweg Vakantie? Zorg dat u overal gemakkelijk kunt betalen. En dat u goed verzekerd bent. Ga eerst langs bij uw Rabobank. Daar regelt u snel uw buitenlands geld, Travellers cheques, reisverzekering of de service van de internationale hulpdienst voor nood gevallen (Rabo Interhelp Extra). Vooral op vakantie is een Europas met PINcode handig om contant geld mee op te nemen bij geldautomaten of te betalen bij betaalautomaten. Zo profiteert u bovendien van een voordeliger koers dan wanneer u contant geld wisselt. Nog meer betaalgemak hebt u met de Gouden Rabocard, de creditcard die wereldwijd geaccepteerd wordt. Ontdek nü de voordelen van het Rabo TotaalPakket Hebt al een Rabo TotaalPakket? Dat is optimaal betaalgemak voor maar 60,- per jaar. Daarvoor krijgt u standaard een Gouden Rabocard met bijbehorende Europas met Chipknip. Plus... keuze uit veel extra's. Zoals GRATIS Rabo Interhelp Extra, 35% korting op de Doorlopende Reisverzekering. En korting als u ook een Gouden Rabocard en/of Europas voor uw partner wilt. Vraag naar het Rabo TotaalPakket bij uw Rabobank of bel gratis de Vakantie Bestellijn: 0800 - 0584. 7 maand Algemeen Dagblad in de bus als u vóór 1 augustus a.s. het Rabo TotaalPakket aanvraagt. Ook bereikbaar op Internet: http://www.rabobank.nl Willem van Oosten. Soesterbergsestraat 5? (035) 5013109 Willem van Oosten. Van Weedestraat 147, (035) 6025942 Willem van Oosten, Soesterbergsestraat 57, lel. (035) 6013109 Willem van Oosten, Van Weedeslraat 147, lel. (035) 6025942 Bezoek onze afd. spec. partijen. Altijd 50.000 tapijttegels in voorraad. De Schieter I TRIATHLON In Nijeveen is Christiaan Rietveld als achtste geëindigd in een achtste triath- lon. Na 11.30 minuten zwemmen klom de Soesterberger uit het water, waarna hij 37 minuten nodig had om op de fiets 22 kilometer af te leggen. Ruim twintig minuten was hij onderweg voor de 5,5 kilometer die hij moest rennen. Zijn eindtijd kwam hiermee op 1.12.22. Wil maken «v meer fotowerk van Zillem Van Oosten fotoservice imm llormaolfl 149,-nu Wwt Inclusief film enb In ons eigen laboratorium worden APS-folo's bin nen 1 uur ontwikkeld en afgedrukt. De foto formaten zijn: 10 x 15 cm (standaard), 10 xl8 cm (breedbeeld) en 10 x 28 cm (panorama). Op de achterzijde van elke foto staat tekstinformatie afgedrukt, o.a. datum en negatiefnummer. Dus stopt u gerust bij ons binnen om olie mogelijk heden eerst eens te bekijken. Hartelijk welkom... FOtOntZX 200 IX ZOOM De Fotonex 200ix Zoom. Een ultracompact gemakkelijk te gebruiken technologisch wonder. Met alle voordelen van het Advanced Pholo System, waardoor fotograferen nog eenvoudiger en resultaten zichtbaar beter worden! Fujinon zoomlens 30mm-60mm met actiel autolocus- systeem «Automatischefilmgevoeiligheidsinstelling, belichting en transportsysteem Voorzien van Drop-in systeem «Ingebouwde automatische flitser Rode ogen-reductie Keuze uit 3 beeldformaten Voorzien van zelfontspanner Van AAA 3ÜFUJIFILM Zf 399,- «v meer fotowerk van cposeerde hij Amster- i Enschede, op Malta, n 1995 werd zijn werk het Mondriaanhuis te dus in de Oude Kerk aat in Soest. Geopend dag en zondag van 12 :gang is gratis, ns Scholze! J.V. et zwaardere werk moest >akt. Het monumentale Bray" werd overtuigend nzet gebracht, waarna et het keuzewerk "Tales e vooral het gediscipli- /an PVO, dat onder lei dirigent Peter Rieken, en e klankverhoudingen en Hes was dus goed voor 1 en een lovend juryrap- orkest van PVO neemt rdag deel aan een con- r De Fiint, Amersfoort, rkest is donderdagavond ien bij de intocht van de Na ruim veertig jaar teken- en bouwwerk zijn de Deltawerken in Zeeland klaar. Op het speelveld van het Griftland College stond donder dagmorgen Deltavliegen centraal. Lolke Nijholt, leraar techniek en geoefend Deltavlieger, gaf tekst en uitleg én korte demonstraties. Voor alle eerste en tweede klassers van de mavo, havo en vwo liet hij zien hoe hij met zijn speciale vliegtuig van de grond komt. Omdat in Soest en omge ving geen bergen aanwezig zijn, van waar hij zijn vluchten kan beginnen, maakt de Baarnse docent gebruik van een originele motor van een kettingzaag. De 15 pk's helpen hem het luchtruim te kiezen. "Tot zo'n duizend meter, anders wordt het te koud," aldus Nijholt die bij een vol vermogen per seconde één tot an derhalve meter stijgt en bij het aandui- ken in de lucht een topsnelheid van zo'n tachtig kilometer per uur kan bereiken. Meestal maakt hij gebruik van weilan den om op te stijgen met het vliegtuig dat, inclusief de motor, 52 kilogram weegt. Op het sportveld gaf hij korte demon straties, maar uit veiligheidsoverwegin gen zette hij het vliegtuig aan de grond, zodra hij een meter was gestegen. Som mige leerlingen mochten ook plaatsne men in het Deltavliegtuig, waarbij hun leraar de motor liet lopen, maar de vlie ger vast aan de grond bleef staan. In Nederland zijn er maar drie Delta vliegtuigen met een hulpmotor en zo doende schotelde hij de middelbare scholieren vorige week een redelijk unieke 'kist' voor. Nijholt, die in het bezit is van het A- en B-brevet was on- Lolke Nijholt geeft tekst en uitleg aan leerlingen van het Griftland College, voordat hij in zijn Deltavliegtuig een kor te demonstratie zal geven. geveer vijfhonderd uur bezig om de houten propellor te maken. De buitenles was niet bedacht om alleen maar van de zon te kunnen genieten. "In de theorielessen kom ik er wel degelijk op terug, want ik wil er inhoud aan ge ven. De leerlingen krijgen ook een re petitie, waar ik een cijfer voor zal ge ven." Het was dus opletten geblazen voor de scholieren. Maar dat is ook altijd nodig om ongelukken bij het Deltavliegen te voorkomen. "Je moet eerst aan de vei ligheid denken, dan een hele tijd aan niets en dan kun je pas voor je plezier vliegen," aldus Nijholt. Model Maas I Model Lahn bruin combi 40-46 I Tiffany 36-42 nu van 109,- voor slechts Uw speciaalzaak met de voetvriendelijke service: (Advanced Photo System) Met een APS-camera scoort u altijd met foto's van topklasse en koopt u meer kwaliteit voor hetzelfde geld: bij elke opname kunt u willekeurig kiezen uit 3 formaten op hetzelfde filmrolletje. optimale foto's doordat de camera de opnome- instelling op de film vostfeqt. prachtige fotoofdrukken doordat onze printer deze informatie ook kan lezen. hef negatief blijft veilig in de cassette, daarom ontvangt u een indexprint voor nabestellingen. Het laatste weekend van augustus staat in Soest al jaren in het teken van de Gildefeesten. Een zeer geva rieerd programma waarin elke leef tijd en bevolkingsgroep wel iets naar zijn/haar gading kan vinden. Op en rond het feestterrein De Blaak en aan de Ferd. Huycklaan zullen tienduizenden mensen hetzij actief deelnemen, dan wel genieten van de activiteiten. De Gildefeesten starten dit jaar op maandag 25 au gustus en duren tot maandag 1 sep tember. De goede ervaringen van vorig jaar zijn reden geweest om dit jaar weer via een bon in de krant de gelegenheid te geven in te schrijven voor kaarten voor de za terdagavond (en dus niet voor andere avonden). Deze bon zal woensdag 18 juni verschijnen in de huis-aan-huis-edi- tie van de Soester Courant. Het ge vraagde aantal kaarten zal gereserveerd worden voor de op de bon vermelde persoon, indien deze kaarten op dat moment nog voorradig zijn. De kaarten kosten f 15,00 per stuk. Een zo snel mogelijk ingevulde en op gestuurde bon biedt dus de grootste kans op entreekaarten voor de zaterdag avond. Nadrukkelijk zij nogmaals ge steld dat hieraan echter geen enkel recht ontleend kan worden. Alle andere kaar ten zijn op een later moment bij de voorverkoopadressen te verkrijgen. Bij Yves Rocher is vrijdag het start sein gegeven voor een voor Soester begrippen uniek schoolproject. Vanaf september zullen leerlingen van De Bron een gedeelte van de braakliggende grond op het terrein van de cosmetica-fabrikant omtove ren in een kleurrijke en milieuvrien delijke tuin. Homeopathie - Vitamine en Mineralen - Biologisch brood - Gezond schoeisel - Zuivel - Huidverzorging Middelwijkstraat 75 Soest - Tel.: 035 - 601 35 27 'choen van Trema-cursist 'ilai uit Thailand is een n "dierbare voorwerpen" mstelling te zien zijn. Hij n hardloopwedstrijd over or semi-analfabete Soes- le. •eide gestaag; zowel het ente zorgden voor fïnan- ning en in januari 1987 roject naar het schoolge- laarwaterweg. In augus- r startte Trema '87 (fei- ting van Taal, Rekenen elijke oriëntatie - de be usonderdelen) officieel jk centrum voor basis- ïpte men algauw met ia enige tijd werd er op n verschillende loca- ook al omdat de taal- nderitaligen toenamen, rhuisde Trema naar het .ïw, de voormalige aan de Di Lassostraat, ischikken over voldoen- ndere ruimten. iting gingen en de door Den ngen schaalvergroting nog geen jaar later - op opgenomen in het Cen- 'asseneneducatie (CVE) samen met een aantal ellingen uit de regio. Op rde het CVE in juli van 'lijk met ROC de Amer- 1 januari ook leidde tot instellingen zelf. In ver- amsbekendheid in Soest zijn naam nog enige tijd »an komt volgende week inde. Het werk wordt Jer de naam ROC de ;stiging Soest, met op dit 0 cursisten en 25 mede- nder 14 docenten). Eind mei hebben 31 leerlingen van balletstudio Sylvia Refos uit Soest ballet-examen gedaan. De examens werden afgenomen door miss Elisa- beth Hill, verbonden aan de be roemde Royal Academy of Dancing (RAD) in Londen. De RAD tracht het balletonderwijs in de hele wereld al sinds 76 jaar op een zo hoog mogelijk niveau te brengen. Dat betekent dat er strenge eisen worden gesteld aan de aangesloten balletscho len, zoals die van Sylvia Refos. Voor de leerlingen is het een plezierige uitdaging en een extra stimulans om goed hun best te doen. Zo leren ze op jonge leef tijd al zichzelf te presenteren en van hun beste kant te laten zien. Ditmaal namen 31 leerlingen van ballet studio Sylvia aan de examens deel, in zes verschillende niveaugroepen: Pre- Primary, Primary en Grade 1, 2, 3 en 4. In de Pre-Primary laten de leerlingen (6 jaar) 22 oefeningen zien, in Grade 4 (14 en 15 jaar) zijn dat er 32, waaronder twee solodansen. Een week voor de echte examens konden ze een proef- examen afleggen, zodat ze precies wis ten wat er van hen werd verwacht. Ook de familie kon komen om te zien wat de ballerina's ze geleerd hadden. Tijdens het examen werden de leerlin gen beoordeeld op houding, techniek, muzikaliteit, danskwaliteit, lijnen van de armen, manier van bewegen, ritme en stijl, gevoel voor detail en presentatie. Ondanks dè strenge beoordeling slaag den ze allemaal, zoals Sylvia Refos met gepaste trots laat weten. Geslaagden De geslaagden zijn: Gerjanne Drieber gen, Marieke Eras, Kirsten Janssen, Caroline Karsten, Hanouk Lunter, Clai- re Meyer, Valerie Poortvliet, Annelies Quik, Jessie Schimscheiner en Zoë van der Weerd (Pre-Primary); Claudia Daan, Sophie de Koning, Alexandra Pondman en Joy Specken (Primary); Frederike Bosman, Zeynep Gulec, In geborg van Haagen, Kim Hoogeboom, Fauve Kuypers, Elian Noordanus, Vi- vian Proper en Isabella Wentink (Gra de 1); Suzanne Kniest, Teesa Koudijs, Lee Sun Verneuil en Annelies Wedema (Grade 2); Nathalie Bentvelzen en Su zanne Venema (Grade 3); Rosita Ab- bink, Sera Proper en Daniëlle Serné (Grade 4). Uitvoering Nu de examens achter de rug zijn gaan de leerlingen door naar een hoger ni- Sylvia Refos en haar geslaagde ballet leerlingen. veau. In het nieuwe seizoen wordt er gerepeteerd voor een uitvoering in ja nuari, als er weer een leuk verhaal wordt opgevoerd waarin alle leerlingen kun nen meedansen. In september start er weer een nieuwe groep voor kinderen van 4 en 5 jaar, maar ook ouderen kun nen zich opgeven bij balletstudio Sylvia Refos, gediplomeerd balletlerares RAD, aan de Steenhoffstraat 46 (Artishock- gebouw). Informatie: tel. 0346-576285. Voor het eerste jaar heeft het bedrijf, waarvan de Nederlandse hoofdvestiging aan de Koningsweg is gevestigd, dui zend gulden beschikbaar gesteld. Hier van kunnen planten, boompjes en ma terialen worden aangeschaft. Deze ges te van de geurmakers liet de school niet aan haar neus voorbijgaan. Gerhard Sterken is de leerkracht die na de zo mervakantie elke week met een andere groep aan de slag gaat in de tuin. In het kader van de Internationale Mi lieudag, waarop Yves Rocher elk jaar participeert, werden vrijdagmiddag al vast twee appel-, twee peren- en twee pruimenbomen geplant door de leerlin gen. Het ongebruikte terrein, dat nu niet eens aan de eisen voldoet om als gras veld te worden afgeschilderd, past niet bij de stijl van het bedrijf dat schoon heidsproducten maakt. Dit is, aldus Marjolein Faber van Yves Rocher, de hoofdreden geweest voor de samenwer king met De Bron. De contacten zijn gelegd door ouders van leerlingen, die bij Yves Rocher werken. Structureel Voorlopig kan De Bron zich een school jaar lang uitleven in de tuin. Volgens Faber is het de bedoeling dat het pro ject een structureel karakter krijgt, met De Bron dan wel met een andere basis school. Het enige wat Yves Rocher van Zes vruchtbomen werden vrijdag al vast geplant in de milieuvriendelijke tuin die De Bron bij Yves Rocher mag aan leggen en inrichten. Het schoolproject met De Bron is één van de activiteiten die Yves Rocher Nederland steunt. De Stichting Fonda- tion van het bedrijf stelt elk jaar een oplopend bedrag (dit jaar 100.000 gul den) beschikbaar voor diverse doelein den. Het zijn nagenoeg allemaal projec ten, waarbij de jeugd in contact wordt gebracht met de natuur. Op haar beurt is De Bron ook actief geweest op andere milieu-terreinen. Onder leiding van Sterken werden di verse projecten uitgevoerd. Zo verdiep ten de scholieren zich aan de Sweelin- ckstraat onder meer in de inzameling van blik, composteren en de besparing van water. Voor het tuinwerk mogen ze overigens gebruik maken van de water leiding van Yves Rocher. Water kregen ze vrijdagmiddag ook al. Met ranja én een rietje. Het Groot Gaesbeeker Gilde deed zondag mee aan de Kringgildedag van het Land van Cuijk, dat werd georganiseerd in Geysteren in Noord-Liinburg. Al 's morgens vroeg vertrok een delegatie van het Soester gilde om tijdig aanwezig te zijn in de Plechtige Eucharistievie ring die in de gildetent werd gehou den. De bedoeling was de dienst in de open lucht te houden, maar de weersomstan digheden waren deze dag slecht tot min der goed. De organisatie van deze Gildedag was in handen van het St. Willibrordusgilde, dat zijn 525-jarig bestaan vierde. Tijdens de dag bleek weer welk een indruk het grote tamboer-, hoornblazer-, vendel en schutterkorps maakte. Langs de rou te oogstte het Soester gilde veel succes door luid applaus van het ruimschoots t aanwezige publiek. Ook de jury was gul in zijn beoordeling, hetgeen bleek aan het einde van de dag toen het gilde de ereprijs kreeg uitgedeeld. Ook tijdens de wedstrijden imponeer den de leden van het gildekorps. Er werd een eerste prijs behaald bij het groepsvendelen, het groepsbazuinbla- zen, het groepstrommen en de korps wedstrijd. Ook bij het individueel ven delen wist Hans Kok in klasse A een eerste prijs in de wacht te slepen. Bijzonder was het feit dat koning Theo Vlug het Koningskruis behaalde. Hij won de strijd tussen de aanwezige ko ningen. Na het Koningschap in Soest, het Keizerschap in Soest-Duitsland be haalde hij nu het Koningschap van het Land van Cuijk. Een grote opbrengst gildezilder op deze Gildedag. Op woensdagavond 18 juni is het Soester gildecorps te zien tijdens de Taptoe die door en op Eemeroord in Baarn wordt gehouden. de scholieren verwacht, is dat ze er iets leuks van maken. Achter het project schuilt echter wel degelijk ook een ideëel argument: het milieu. In 1989 stopte het Franse cosmeticahuis met dierproeven en in plaats hiervan ontwikkelt het zoge noemde invitrotesten in zijn eigen labo ratorium. Vanwege dit milieuvriendelij ke beleid ontving Yves Rocher in 1992 een gouden medaille van de SPA, de Franse Dierenbescherming. DE ICON VAN DE UITVINDER VAN HET TEGELTAPRT. los te leggen tegeltapijt rechtstreeks van fabriek SHOWROOM: Amersfoortsestraat 22 SOESTERBERG Bel GRATIS 0800 - 02 33 200 Diverse sieraden van een 55-jarige vrouw uit Soest zijn verdwenen. Verant woordelijk hiervoor is een inbreker die de woning aan de Emmalaan binnen drong. De diefstal is woensdagavond gepleegd.

Soester Courant | 1997 | | pagina 17