Vaders willen maar één ding! HAK Bedrijfssportcompetitie afgesloten Apart honk voor lastige jeugd van Overhees is definitief van de baan Rol Vrije Teugel roept vragen op in discussie over welzijnsfnsie 6027493 «u CQMRi VAN ESSEN ƒ1895,- 1 ACTUEEL o 14,95 Compleet ledikant WOENSDAG 11 JUNI 1997 SOESTER COURANT PAGINA 3 nieUWS, Smurfit Mercurius wint weer volleybaltoernooi 'Oprofep aan oudere Soesters' KLAREN TROMP w Ook voor service moet u bij ons zijn 'Praten met B. en W. in Overhees' De mspi voor (ook in CD Twee Amersfoorters komen niet aan joy-riding toe Vertraging volgens Ten Hove schuld van SWS1 140x200 inclusief sprei en nekrollen kwaliteits kleurenfoto's 75 Jaar in het nieuws! Dat staat de Soester Courant op 24 augustus. Al bijna driekwart eeuw staat deze zelfstandige, lokale krant midden in de Soester sa menleving. Het bijzondere jubileum is aanleiding voor een spe ciale editie, die eind augustus verschijnt, en een reeks van activiteiten die zich over de komende maanden zullen uitstrekken en waarbij de inwoners van Soest en Soesterberg in het algemeen en de le zers in het bijzonder zullen worden betrokken. In deze rubriek wekelijks aandacht voor de festivi teiten, wedstrijden, prijsvragen en activiteiten die de Soester Courant in petto heeft. De tientallen bekers die de Soester Courant beschikbaar heeft gesteld aan de bedrijfssportcompetitie heb ben een plaatsje gekregen bij de winnaars. Na twaalf sportieve avon den zit de 35ste editie er op. In De Banninghal werden gisteravond de wedstrijden van de sterkste zaalvoet balpoule afgewerkt. Dit gebeurde na het ter perse gaan van deze krant, zodat niet meer kan worden gemeld wie eerste, tweede, derde, vierde en vijfde werd. Sinds donderdagavond is wel bekend wie de hoofdprijs van het volleybaltoer nooi in ontvangst mocht nemen. Na een zinderende finale kwam Smurfit Mercu rius voor de vierde achtereenvolgende maal als winnaar uit de bus. In de twee voorgaande jaren rekende dit bedrijf in een spannende driesetter af met Chyparse, ditmaal liet Polychrome zich pas na drie sets van de eindzege afhou den: 15-11, 11-15, 15-10. Chyparse werd nu derde ten koste van Varoda, terwijl Verweij en Procar uit de eerste klasse degraderen naar de twee de klasse. Hun plaatsen worden volgend jaar ingenomen door Van Arkel 2 en Schipper. Deze teams speelden in de tweede klasse eveneens een spannende finale die met 2-1 (15-13,10-15,15-9) door Van Arkel 2 werd gewonnen. In de strijd om de derde en vierde plaats klop te Qualitech het team van Achtgoed. Omdat ze onderaan eindigden, moeten Hydrotest en Hypsos volgend jaar in de derde klasse uitkomen. Hieruit promo veren, zoals al eerder bekend was, Van den Hengel en De Kaasspecialist. Met De Kaasspecialist is tevens en nogmaals de winnaar genoemd van het veldvoet- baltoernooi. Auto Smeeing won het basketbaltoer- nooi bij de heren en Smurfit Mercurius bij de gemengde teams. De bedrijfses- tafette werd gewonnen door Menning (dames), Zwart Mul Co (heren) en Randstad Uitzendbureau (gemengd). De bedrijfssportcompetitie werd dit jaar georganiseerd door VVZ'49 (veldvoet- bal), SEC (zaalvoetbal), Stam/SoVoCo (volleybal), The Red Stars (basketbal) en AV Pijnenburg (atletiek). Ter gele genheid van het 75-jarig bestaan stelde de Soester Courant dit jaar alle prijzen beschikbaar. Links het team van Smurfit Mercurius dat voor de vierde achtereenvolgende maal de hoofdprijs van het volleybaltoer nooi won. Foto: Goos van der Wilt In de krant van 23 april deed de re dactie een oproep aan oudere Soes ters, die uit eigen ervaring nog iets kunnen vertellen over Soest in de ja ren twintig, toen de Soester Courant voor het eerst verscheen. Onder de genen die enthousiast reageerden was ook een mevrouw, die haar ver haal op schrift zou stellen. De noti tie met haar naam en adres is helaas in het ongerede geraakt, waarvoor ons excuus. De redactie verzoekt haar langs deze weg om opnieuw contact op te nemen: tel. 6014152 (kantoor) of 6021297 (privé). onroerend goed Bemiddeling o.g. Hypotheken Huur-Verhuur Bouwkundig advies Interieurontwerpen Projectinrichtingen VERKOCHT Soest-Zuid Ossendamweg 12 VERKOCHT Spinet 38 Wij maken er meer van! loten bij Ook 's avonds en in 't weekend Vrijdag 13 juni is ons kantoor GESLOTEN Burg, Grothestraat 54 SOEST Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Er komt definitief geen jeugdhonk voor de opvang van de lastige jeugd in Overhees. Feitelijk gelooft het College van B. en W. helemaal niet meer in een oplossing van de pro blematiek door een nieuw gebouw, waar dan ook in Soest. Volgens wet houder Pieter ten Hove zal het wel zijnswerk het ook in de toekomst met de bestaande accommodaties moeten doen. Hij zei dat vorige week tijdens het "Pra ten met B. en W." voor de wijken Over hees en de Boerenstreek, waarop nog geen 25 burgers afkwamen. De lastige jeugd vormde - niet voor het eerst - een van de hoofdthema's van het gesprek. Volgens Ten Hove moeten de jongeren uit Overhees maar onderdak vinden in de Schoof. Over de optie van de Witte Boerderij (op de Eng, waar het Kinder paradijs graag naar toe wil) repte hij in dat verband niet. Volgens de wijkvereniging Overhees is er zeker acht jaar sprake van een jonge- renprobleem in de wijk, zonder dat het gemeentebestuur er iets aan heeft ge daan. De problemen zijn in feite alleen maar groter geworden. Ten Hove ant woordde dat de onderhandelingen met de SWS (De Schoof) en het Kinderpa radijs - waar al een zogenaamd meelo persproject loopt - binnenkort worden afgerond. "Maar een oplossing is moei lijk te vinden, omdat het probleem tel kens ergens anders Opduikt." Volgens de wijkbewoners is het echter een illusie om te denken dat de oudere jeugd uit Overhees ooit naar de Schoof zal gaan. "Ze steken de Koningsweg echt niet over..." Dieper Vanachter de Collegetafel verzuchtte Ten Hove nog eens dat ook de ouders verantwoordelijkheid dragen voor het gedrag van hun kinderen. "De gemeen te kan dit probleem niet oplossen. Het zit ook veel dieper en het zal dus wel nooit opgelost worden, denk ik." Wethouder Blommers weersprak de be wering uit de zaal dat het College ooit van plan was geweest de lastige jeugd een "duivenhok" te bezorgen. Dat was volgens haar echt een misverstand, ver oorzaakt door de kranten, omdat toe vallig in één en dezelfde raadsvergade ring was gesproken over de aankoop van het gebouwtje en de realisering van een jeugdhonk. Maar het had niets met elkaar te maken gehad, zei ze... Overigens klonken uit de zaal ook com plimenten aan het adres van de "vanda len", die zich onlangs bij de vissterfte in de met rioolwater vervuilde vijvers van hun beste kant hadden laten zien. "Ze verdienen een pluim, veel meer dan de medewerkers van de gemeente, die veel te laat in actie kwamen." Inzet De recente "milieuramp" vormde een dankbaar onderwerp om de gemeente nog eens te wijzen op haar veronderstel de nalatigheden. Er had wel wat meer inzet getoond mogen worden om de vis sen te redden, vonden sommigen. Voor al het feit dat de "beluchting" na einde werktijd en in het weekeinde werd ge stopt tot de volgende morgen acht uur wekte bevreemding. Wethouder Ries van Logtenstein hield desondanks vol dat zijn medewerkers zich "maximaal" hadden ingezet. Hij beloofde verder dat er meer aan dacht gegeven zal worden aan het maaien van speelvelden en het zich op hopende zwerfvuil, hoewel er sinds kort ook op zaterdag een vuilniswagen rond rijdt om het overtollige afval bij de con tainers weg te halen. Ook dit is verder een zaak van de bewoners zelf, vond de wethouder. "Wij zetten het vuil er niet neer..." Van Logtenstein zal ook laten uitzoeken of er iets te doen is ana het feit dat "bol le" wegen als het glad is een extra ge vaar vormen voor bijvoorbeeld rolstoe lers, omdat het ijs in de goten een extra risico vormt. Ook de uitstallingen van winkeliers in het winkelcentrum kwa men aan de orde, waardoor de PTT-bus onbereikbaar is, evenals het parkeren op woonerven als Gemshoorn en Kornet. Bebouwde kom? Menig bewoner van Overhees (en de Boerenstreek) maakt zich - nog altijd - ernstig zorgen over de drukte op bij voorbeeld de Koningsweg, de Wiek- sloterweg en de Dorresteinweg, waar weinig chauffeurs zich iets gelegen laten liggen aan de snelheidsbeperkingen. Ook het sluipverkeer over de Nieuwe- gracht en Zuidergracht is velen een doorn in het oog. Een van de oorzaken is mogelijk het feit dat dit gebied buiten de bebouwde kom ligt - althans buiten de borden die dat aangeven - zodat ie dereen minstens 70 of 80 mag rijden. In de Boerenstreek zelf is er nog een groot gebrek aan voorzieningen, consta teerden bewoners. Wanneer gebeurt er wat voor de jeugd, wanneer komt de bus, en komen er nu eens brievenbus sen en glas- en papierbakken, en hoe zit het met het kunstwerk en het veilig heidskeurmerk (voor de verzekering)? Sommigen pleitten nu al voor verkeers remmers op de Hofstede ring, waar erg hard gereden wordt, maar ook voor as faltering van die straat, waar de passan ten met een beetje wind "gezandstraald" worden. De Collegeleden beloofden in de mees te gevallen dat ze er nog eens goed naar zouden laten kijken. Wethouder Neks Blommers kondigde aan dat er in sep tember een bijeenkomst wordt gehou den over het kunstwerk, waar ook de kunstenaar bij zal zijn. Stofwolk Aan de klachten over de "grondopslag" van Uyland bij het nieuwe Eigendom stede kan de gemeente weinig doen, zo bleek uit het antwoord van Ten Hove. Behalve de ontsierende verhoging (ze ker 1.50 meter volgens omwonenden) is het ook "één grote stofwolk". De wet houder vond het ook vervelend, maar beschikt niet over juridische wapens om Uyland te verplichten er iets anders aan te doen dan morele druk uitoefenen. Dat de politie het verkeer volgens de krant zeer regelmatig controleert op de Stadhouderslaan, en maar zelden op de Koningsweg, was sommigen een doorn in het oog. Burgemeester De Widt noemde het een kwestie van prioritei ten, maar rayonchef R. Meinema van de politie betoogde dat er ook met "stille" auto's wordt gecontroleerd. De contro le op motorlawaai was volgens hem technisch nogal moeilijk. Natuurlijk laanstraat 6J baarn 035-541558 Het gebeurt de laatste tijd regelmatig dat met gestolen auto's, voornamelijk van het type Opel Kadett, wordt ge- crosst in het Monnikenbos. De joy-ri- ders laten de wagen daarna meestal staan of steken het voertuig een enkele keer in brand. Dit gebeurde anderhalve week geleden nog. Enkele dagen later zag een voorbijgan ger dat twee jongens op het punt ston den te gaan rijden in het bos. Hij waar schuwde de politie via zijn mobiele te lefoon. Die was vlot ter plekke en kon de inmiddels gevluchte jongelui in Amersfoort aanhouden en overdragen aan de Amersfoortse collega's. H3AR.GRILL RESTAURANT Wist u dat u al onze beroem de Luyckje-gerechten ook kunt afhalen? Onze bekende spare-ribs óók voor uw barbecue-party. U kelt, en wij zorgen dat Het klaar staat STEENHQFFSTRAAT 47 SOEST 035-601 8252 FUJI MAGNETICS VIDEOTAPE 2 pak P5-90 SHG Van 24,95 AGFA 24+3 KLEURENFILM 200ISO Van 19,95 Voor VERREKIJKER EUROACTIV P75 AF II Incl. film en batterij AQFA<S> *GFA<S> EUROACTIV APS0LUTIX Van 159,- Voor FANTASTISCH IN FOTO EN VIDEO ZUIDPROMENADE 15 - SOEST - TELEFOON 601 28 74 De SWS (Stichting Welzijnswerk Soest) is volgens wethouder Pieter ten Hove schuldig aan de vertraging van de voorgenomen welzijnsfusie tussen SWS/SJS, Internationaal Vrouwencentrum (IVC) en Vrijwil ligers Vakaturebank (VVB). Hij zei dat zondagmiddag in het discussie programma "Soestand" van Radio Soest, waar de welzijnsperikelen nog eens op tafel kwamen. De SWS beloofde aanvankelijk loyale medewerking, maar bleek het bij de uit werking" niet eens te zijn met de finan ciering van de zgn. "facilitaire unit" voor de samenwerkende instellingen. Ten Hove: "De stichting wilde tot mijn ver rassing eerst dat de gemeente daar het geld voor op tafel zou leggen, terwijl er in het raadsvoorstel van was uitgegaan dat de instellingen het zelf zouden be talen, bijvoorbeeld door efficiencymaat regelen. Het hele proces heeft daardoor vertraging opgelopen." Hij toonde zich tegenover Soestands Jacqueline Evelaar overigens niet som ber over de uitkomsten van de onder handelingen over het nieuwe "welzijns- concern", waar inmiddels ook de Vrije Teugel aan deelneemt. Dat heeft te ma ken met het feit dat het "Kinderpara dijs", zoals de kinderboerderij tegen woordig heet, zich intussen óók heeft opgeworpen als mogelijk alternatief voor de opvang van de lastige jeugd, zowel inhoudelijk als qua accommoda tie, zoals Ten Hove het omschreef. Het gaat dan met name over de Witte Boer derij op de Eng, die de Vrije Teugel graag wil hebben. Ook de politiek heeft daar wel oren naar. Ten Hove liet weten dat het voorzitters- overleg tussen de betrokken instellingen positief verlopen is. Begin juli moet blij ken of de besturen inderdaad op één lijn zitten. Hij maakte met zoveel woorden duidelijk dat de betrokkenheid van de Vrije Teugel zeker gevolgen zal hebben voor het management van het "con cern". Het lijkt erop dat Vrije Teugel-di recteur Leo van den Berg nu opeens de gedoodverfde kandidaat voor deze nieuwe functie is, maar dat zei Ten Hove er niet bij. De toevoeging van het Kinderparadijs moet overigens nog "po litiek getoetst" worden, zoals hij op merkte. Dat gebeurt waarschijnlijk op 17 juni in de commissie RO/Welzijn. Wethouder Pieter ten Hove (PvdA). Overdreven Die toevoeging van het Kinderparadijs - lees: Leo van den Berg - wordt niet door alle partijen bij voorbaat toege juicht, zo bleek uit de reactie van Har- ry Witte (Gemeentebelangen). Hij vond dat de rol van de Vrije Teugel bij de opvang van lastige jongeren - ondanks de verhalen in de kranten - nogal over dreven werd. "Maar Van den Berg stopt er heus nog geen tien procent van zijn tijd in en het gaat ook echt niet om tien tallen jongeren..." Witte had spijt van de afwachtende op stelling van de raad, onder het motto dat de "broedende kip" maar beter even niet gestoord kon worden. Hij vond de resultaten tot dusver heel teleurstellend, hoewel het rapport toch duidelijk had aangegeven waar het aan schortte, met name bij de SWS. "Maar er is nog niks gebeurd." Hij wil voortaan maandelijks geïnformeerd worden over de voort gang. Volgens hem zou het fusieproces ge woon door kunnen gaan zonder de in menging van de Vrije Teugel. "Die kan toch later best aanhaken? Laten we nu eerst de SWS.maar eens goed op poten zien te krijgen." Witte vroeg zich in dat verband enigszins boosaardig af "welk spel er wordt gespeeld", omdat het hele verhaal volgens hem doorspekt was van "concurrentie en kinnesinne". "Als er zo nodig op Leo van den Berg gewacht moest worden zit er vast meer achter..." 'Het resultaat telt' Wil Stekelenburg maakte het haar po litieke geestverwant Ten Hove echter niet moeilijk. "Kijk nou 's naar de sport- integratie, dat duurt toch ook heel lang? Het gaat om het resultaat, dat is het enige dat telt." Zij wilde de rol van de Vrije Teugel zeker niet minimaliseren. "Als ze zeggen dat ze meer kunnen dan de SWS, dan moet je dat serieus nemen. Aan de andere kant: de SWS had een gevestigde plaats, en dat kun je ook niet in één dag ongedaan maken..." Ze waardeerde het dat de stichting zich intussen wat "meegaander" had ge toond. Ze had er alle vertrouwen in dat het allemaal goed zou komen. "We moeten voorwaarts en vergeten wat er in het verleden is gebeurd," zoals ze een oude socialistische slagzin parafraseer de. Oud-voorzitter Hans van den Berg (geen familie), die - op persoonlijke ti tel - ook aan het gesprek deelnam, toonde zich al evenmin geestdriftig over de plotselinge verschijning van het Kinderparadijs in het fusiespel. "Je kunt in de krant wel makkelijk scoren door wat te roepen, maar de Vrije Teugel heeft vanaf 1990 nooit serieus willen meedoen aan vormen van samenwer king. Bij alle gesprekken schitterde Leo van den Berg door afwezigheid." Haarlemmerolie Dat de "facilitaire unit" inmiddels - vooruitlopend op de totstandkoming van het "concern" - is opgestart (Ten Hove liet weten dat het IVC de boek houding al heeft overgedragen) maakte op Hans van den Berg geen indruk. "Ach, dat is toch gewoon een kwestie van software..." Hij vond dat het rap- port-Rycken op dit moment te veel als een soort Haarlemmerolie werd ge bruikt en wees erop dat er een groot verschil in gewicht is tussen enerzijds de SWS - met zijn beroepsstaf - en de IVC en de VVB, met hooguit één resp. nul beroepskrachten. De SWS heeft volgens hem altijd loyaal willen meewerken aan de fusie, als tenminste de positie van de betaalde medewerkers beschermd zou worden. SWS-medewerkster Barbare Bunte liet in Soestand overigens weten dat het werk gewoon doorgaat. "We zijn net zo druk als altijd, maar we willen juist graag aan de slag." ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN VAN ESSEN FANTASTISCH IN FOTO IN VIDIO Zuidpromenade 15, Soeet ,TeU 601 28 74

Soester Courant | 1997 | | pagina 3