GOUDEN SNAAR: Kinderen in Soest-Zuid massaal de straat op voor speelvoorzieningen GOED NIEUWS VAN DE ;w Visser(s Picture 7lM Grasmaaier Provak Hooijer voor gazon Insingerschool Invalide vrouw kan woning niet in door liftstoring Prijswinnaars bij Wolverlei ^Sl I euro ram 'Opbrengst Tuzla-actie eigenlijk maar schamel' Vader, kijk even wat je krijgt! f 29.95 f 29.95 f29.9 f 29?5 f299 Moeder, wat een voordeel* Hollan bij wer] WOENSDAG 11 JUNI 1997 SOESTER COURANT PA(jl% WOENSDAG 11 Dakwerken Bewonersvereniging vraagt ook om 30 kilometerzones 'Soest Zuid' bedankt sponsors 'Kinderweek in de apotheek' BC Eemland huldigt Rempt/Thomas als clubkampioenen Naaldentochtvan Tempo Toer op zaterdag 21 juni DE EURO EN U RABOBANK SOEST-BAARN UW EURO ADVIES BANK Ed van Westerloo: 95 95 Steenhoffstraat 13a-15 Soest Tel: 035-6012132 The Talk of the Town Politiek en pers Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant Rode Kruis opent nieuwe verblijf Valeriaanstraat 'Met een lijst Opkikk - 3SiI (advertentie) De Insingerschool beschikt niet al leen over een zeer ruim en "natuur lijk" schoolplein, maar ook over een flink gazon aan de achterkant van het gebouw. Het maaien daarvan is voortaan een makkie, want Provak Hooijer verraste het team en de leer lingen vorige week met een elektri sche motormaaier (waarde ca. 600 gulden) waarmee het gras mooi kort Evert Hooijer (r.) draagt de motor maaier over aan lerares Marlinde van Velzen en haar klas. gehouden kan worden. Directeur Evert Hooijer kwam de maaier per soonlijk aanbieden. De machine werd uiteraard direct beproefd, met uitstekend resultaat. De aan een rolstoel gekluisterde Astrid van Veen heeft zondag drie ënhalf uur moeten wachten, voordat ze haar woning op de derde etage van een flat aan de Haverweerd kon bereiken. De oorzaak van het lang durig oponthoud was een liftsto ring. Uiteindelijk droegen vier sterke vrijwil ligers van de brandweer de Soesterse naar boven. Een half uur later, om kwart over negen 's avonds, verscheen eindelijk de monteur. De woningbouw corporatie SCW was 's middags rond half vijf al ingeseind. Telkens als ze weer belde, kreeg ze te horen dat de monteur 'onderweg' was. "Omdat ze niet in de lift zat, werd het niet als spoedgeval behandeld," reageer de Astrid's moeder Marina maandag. Ze weet niet of de monteur op de hoog te was van het feit dat Astrid niet met haar rolstoel naar boven kon komen. In elk geval moest ze het avondeten naar beneden brengen, waar haar dochter nog steeds zat te wachten. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 De tijd dat kinderen met hoepels over straat renden of met hun klom pen tegen een papieren bal trapten, ligt ver achter ons. Blikken voertui gen hebben de jeugd verdrongen en het asfalt en de klinkers veroverd. Spelen op de openbare weg is hier en daar weliswaar best nog moge lijk, maar niet ongevaarlijk. In Soest-Zuid werd vorige week woens dag de aandacht gevestigd op dit pro bleem. Want in dit 'verblijfsgebied', zo als de wijk in het bestemmingsplan staat omschreven, vinden ze dat de straat onvervangbaar is als speelterrein. De straat is neutraal terrein, kinderen kun nen, beter dan in een huis of privé-tuin zelf uitmaken met wie en wat ze spelen. Bovendien beschikt niet iedereen in Soest-Zuid over een tuin die groot ge noeg is voor spelende kinderen. Zestien procent van de ruim 4.800 in woners van Soest-Zuid is jonger dan vijftien jaar. Maar binnen de bebouwde kom zijn vrijwel nergens speelvoorzie ningen te vinden. Behalve het bos en een klein trapveldje langs het spoorvak Utrecht-Baarn is er eigenlijk geen plek waar de kinderen zich met een gerust hart kunnen uitleven. Plannen In de afgelopen twee jaar werden de bewoners nauw betrokken bij gemeen telijke plannen om hierin verandering te brengen. Na veel uren van vergaderen, lag maanden later een voorstel op tafel om onder meer aan het einde van de Schoutenkampweg speeltoestellen te realiseren. De bezwaren van enkele omwonenden wogen evenwel zwaarder dan de wens van honderden buurtgeno ten en dus gebeurde er nagenoeg niets. Daarom was het tijd voor een vriende lijke actie, vond de bewonersvereniging Soest-Zuid. De wijkbewoners hadden vorige week woensdag hun boodschap niet duidelij ker kunnen uitdragen. Ongeveer 350 kinderen deden mee aan de diverse spelletjes in de feestelijk versierde Schoutenkampweg, waar op de Natio nale Straatspeeldag een gedeelte van de rijbaan was afgesloten. Met onder ande re ballengooien, bandenlopen, schmin ken, een springkussen en een fietsspel vermaakten de kinderen zich opperbest tijdens de speelmiddag die was georga niseerd door Ingrid Koomen en moge lijk werd dankzij de medewerking van veel vrijwilligers en sponsors. Een zware delegatie van het college (burgemeester Hans de Widt en de wet houders Ries van Logtenstein en Pieter ten Hove) was er, nadat ze op ludieke wijze was onthaald, getuige van. Speel voorzieningen zijn echter niet het enige, waarover de gemeentebestuurders zich met betrekking tot Soest-Zuid zullen moeten buigen. 30 Kilometerzone De bewonersvereniging benutte het be zoek van de burgemeester en wethou ders tevens om voor de zoveelste keer te pleiten voor de instelling van een 30 ki lometerzone aan weerszijden van de Soesterbergsestraat. In een notitie, die aan het college werd aangeboden, vraagt de bewonersvereniging om een onderzoek naar de mogelijkheden van modernisering van de wijk. Dit zou, al- De straatspeelmiddag in Soest-Zuid was zo'n groot succes, dat de organisato ren een herhaling volgend jaar niet uit sluiten. dus Soest-Zuid, kunnen leiden tot (ge faseerd) ingevoerde 30 kilometerzones. Dat er iets moet veranderen, is volgens de bewonersvereniging zo helder als maar kan. Het huidige stratenpatroon is niet meer van deze tijd en is zowel in technische als praktische zin toe aan een renovatie. Natuurlijk is de bewonersvereniging be reid mee te denken en te helpen. En om eensgezindheid in de wijk te krijgen, want de vereniging zet zich in voor de belangen van alle bewoners. "Maar ze ker voor de belangen van de jonge be woners die nog niet mogen stemmen, maar die veel sterker afhankelijk zijn van de inrichting van de wijk dan me nigeen die wél via de stembus invloed kan uitoefenen," aldus de bewonersver eniging in de notitie. Als het aan de vereniging ligt, komt er in elk geval volgend jaar weer een straatspeelmiddag, maar liever zien ze dat er structurele maatregelen worden getroffen. Zodat de kinderen met hun driewieler of scooter de straat op kun nen en met hun gymschoenen tegen een lederen bal kunnen trappen. Op een veilige manier. advertentie De Bewonersvereniging Soest Zuid be dankt langs deze weg de sponsors van de straatspeeldag 1997: ABN-AMRObank, 't Pleintje, FMT, Ton Uyland, Wildschut optiek, H.S. Hendrikse Zn., C1000 v.d. Graaf, Voet bomenbeheer, makelaarskan toor W.W. Deelen, restaurant Van den Brink, foto Willem van Oosten, Provak Hooijer en De Goudreinet. Door hun medewerking hebben de kinderen genoten van het evenement. Ook de Wolverlei-apotheek (Weeg breestraat) heeft meegedaan aan de "kinderweek in de apotheek", die in het voorjaar werd gehouden. De winnaars van de kleurwedstrijd kregen onlangs hun prijs uitgereikt en gingen met z'n allen op de foto. Marina van Veen had inmiddels ook al de politie gebeld, maar die had slechts twee mensen beschikbaar, voor wie het ondoenlijk zou zijn geweest Astrid en haar rolstoel naar boven te tillen. Toen buurtbewoners zagen, dat ze nog steeds beneden was, boden ze aan te helpen. Maar toen wilde moeder Marina wach ten en kijken hoe lang het zou duren, voordat er eindelijk hulp van de instan ties zou komen. Uiteindelijk bleek een telefoontje naar de brandweer uitkomst te bieden. Vier sterke brandweermannen schoten te hulp en maakten met vereende krachten een einde aan het urenlange vervelende avontuur van Astrid van Veen. Bij bridgeclub Eemland zijn Betty Rempt en Roel Thomas gehuldigd als clubkampioenen. Ze kregen on der meer een beker en het kunst werk 'De bridgers' van Bernadette Leijdekkers. In de B-poule werden Jeanette en Ernst van Dorrestein eerste, terwijl de C-pou- le werd gewonnen door Marijke Kuiper en Helen van der Spoel. De prijsuitreiking had vorige week plaats na afloop van de topintegraal- avond, waarmee het seizoen traditioneel wordt afgesloten. De beker die hierbij beschikbaar was, kwam terecht bij de heren Swaalf/Kelderman. Open Huis Hoewel het seizoen is afgesloten, wordt er nog elke donderdagavond (behalve tussen 3 en 25 juli als De Vijverhof dicht is) bridge gespeeld door BC Eemland. Ook niet-leden kunnen meedoen aan deze drives om kennis te maken met de sport en/of de club. In De Vijverhof aan de Klarinet spelen de deelnemers tel kens in één of twee lijnen. De nummers één en twee van elke speelavond mogen op donderdag 28 augustus meedoen aan de zomerfinale. De winnaars van deze eindstrijd krijgen ook het kunstwerk 'De bridgers'. Gastspelers kunnen zich elke donderdag om 19.30 uur melden in De Vijverhof. Per paar bedragen de kosten vijf gulden. Op zaterdag 21 juni houdt Tempo Toer de Naaldentocht. De met pij len aangegeven route loopt richting de Veluwe door de Gelderse Vallei. Gestart wordt vanaf het clubgebouw van Tempo Toer aan de Industrieweg. De deelnemers kunnen kiezen uit vier afstanden: 40 kilometer (start 10.00- 12.00 uur), 80 kilometer (9.00-11.00 uur), 120 kilometer (8.00-10.00 uur) en 150 kilometer (8.00-9.00 uur). De inschrijfkosten bedragen drie of vier gulden, afhankelijk van de afstand. Wie geen NTFU-lid is, betaalt het dubbele, maar is dan tijdens de tocht meteen WA-verzekerd. Voor kinderen tot en met twaalf jaar, die met een volwasse ne aan de 40 kilometer meedoen, wordt één gulden aan inschrijfkosten bere kend. De avondfietsvierdaagse wordt dit jaar gehouden van maandag 23 tot en met donderdag 26 juni. Start en finish zijn telkens bij Honsbergen. Binnenkort maakt Tempo Toer hierover meer be kend. Niemand heeft al Euro's in contanten, maar bij de Rabobank Soest-Baarn kunt u op 16 en 17 juni aanstaande, tijdens de Eurotop, wel een speciale Rabo-Eurokoek nuttigen. Natuurlijk beantwoorden wij ook graag al uw vragen betreffende de Euro. Volgens Ed van Westerloo, oud hoofdredacteur van het NOS- journaal en een van de Soester prominenten uit het comité van aanbeveling voor de Tuzla-actie, is de campagne eigenlijk geen succes geweest. De opbrengst van 40 mille vindt hij achteraf nogal mager. Van Westerloo blikte in Soestand zondagmiddag met Peter Ensdorff even terug op de actie van begin mei, die door allerlei activiteiten en een grote huis-aan-huiscollecte 40.000 gulden opleverde. Omgerekend is dat nauwelijks een gulden per inwoner, rekende Van Westerloo voor. Afgemeten aan de ruime publiciteit, waarvoor hij het Vredesplatform had geadviseerd, vond Van Westerloo het uiteindelijke financiële resultaat niet meevallen. "We hebben misschien niet voldoende duidelijk gemaakt dat de mensen ook wat moesten géven... Dat de gemeente de opbrengst ver dubbelt, evenals het ministerie van Ontwikkelingssamenwerking, maakt het nog tot een redelijk bedrag." Van Westerloo had verwacht dat de betrokkenheid bij Tuzla - met name na de gebeurtenissen in Srebrenica - wel wat groter zou zijn. Hij hield het erop dat de bevolking langzamer hand een beetje 'fed up' is door de berichtgeving over Bosnië. De gemiddelde Nederlander wordt trouwens toch al overvoerd met inter nationaal nieuws, vond de Soester, die aan het hoofd staat van de orga nisatie die straks voor een aantal omroepen de publiciteit gaat verzor gen van het Wereldkampioenschap voetbal (dat in 2000 in Nederland en België plaatsvindt). Hij voorspelde de lokale omroepen dan ook "een gouden toekomst" als ze het goed doen, "omdat de luiste raars het nieuws van om de hoek veel interessanter vinden dan de berichten uit Verweggistan." Politicus van het jaar In Soestand werd ook ditmaal plaats ingeruimd voor de "politiek water hoogten", ofwel de scores van de af gelopen maand voor de Soester po liticus van het jaar. Namens het ano nieme panel ("geheim comité" vond hij zelf te veel naar inquisitie, gehei me praatclubjes, P-loges of louche genootschappen rieken) deelde Hans de Bruin met sonore stem mee dat Wil Stekelenburg (PvdA) ditmaal een minpunt had moeten incasseren voor de opmerking dat "regeren vooruitzien is", zulks in verband met de door de PPC - en vele anderen - verguisde rondwegplannen. "Een minpunt zo groot als de Domtoren voor het hele College." Volgens het panel is zo'n opmerking namelijk "vragen om problemen". Jan Visser (GroenLinks-PS) kreeg zijn tweede pluspunt voor het initia tief van de poëzieconcerten in de raadzaal, evenals Günther Plomp (WD), voor de door hem voorge dragen gedichten van Pablo Neruda, in het Spaans nog wel. "Nóóit klonk er duidelijker taal in de Soester ge meenteraadszaal..." aldus De Bruin. ,<z SSb VQOf/OM B/N A symphonic night Jantje Smit - Ik zing dit lied voor jou alleen van f 42,95 voor Andrea Boccelli Romanza Zucchero Best of van f 42,95 voor Marco Borsato De Waarheid van f 42,95 voor voor televisie, video, camcorders, i i i hifi-stereo, cd's 11 voor persoonlijk advies en I I i een stipte service voor betaalgemak b. v. pincode binnen 8 dagen omruilgarantie voor installatie en instructie tra garanlieverzekering tot 5 jaar. Alleen donderdag, vrijdag en zaterdag! voor extra garantieverzekering tot 5 jaar. tS BK Vergeef het mij, dames en heren «04, pers. Maar toen ik het lied van J0o Visser over journalisten hoorde ik toch echt aan jullie denken. Talk of the Town is een Talk of the Vt lage. Want immers Soest is een dorp,*, dat soms blijven, klein, kneuterig^ behoudend. Vooral geen nieuwe huhe meer in de toekomst, geen winkel) geen wegen. Als het aan de minder^; van de raad ligt zeggen we voortaantt gen alles nee. Gelukkig is de meerdei heid van de raad realistischer. Zij kit. zen, gematigd en gedoseerd, vot, nieuwbouw, voor noodzakelijke nieu». wegen, voor betere winkelvoorzienit. gen en daarmee voor werkgelegenheil Maar dat weten jullie Soester persnitD sen allang. Want menigmaal als hetoc deze thema's gaat zie ik jullie aank* men met zo'n gezicht van: daar gaan»t weer. Een avond lang kijken julliedjj letterlijk vanaf die hoge positie opoi neer. Ik heb een goed zicht op de pen. tribune en op zo'n avond, waar geenau dere dan de bekende argumenten 010 tafel gaan, heb ik meelij met de pen Waf moeten ze nu weer schrijven? Dus lezen de bewoners van Soest,ah ze het nog willen lezen, steeds meenj( hetzelfde. Ik vraag me wel eens af of he een lezer op zou vallen als de tekst vat voorgaande keren geplaatst zou wor- den. Maar gelukkig zijn er ook avonds met volle tribunes. Met burgers dit meestal goed onderbouwd ons Soesle raadsleden willen overtuigen van hm mening. Dat levert soms nieuws op vooi de politiek, maar ook voor de pers. Deze nieuwe feiten geven de persdf gelegenheid diepgaand te gaan spitten te duiken in het verleden, zaken boven water te halen die de politiek van me ning kunnen doen veranderen. Bij dii soort discussies blijft de pers enthou- siasf op haar stoel zitten. Dan doen ze bijvoorbeeld tijdens de schorsingen van een debat mee aan speculaties van wit neemt een minderheidsstandpunt in, wie vergeet z'n beloftes, wie negeert z'n verkiezingsprogramma, wie gaat mei wie? En wie dat doet zal het weten, wan! de Soester pers kent z'n Soester politie ke pappenheimers. Maar wij kennen de journalisten ook. Wij weten precies aan wie je het besteje verhaal kwijt kunt. Wij weten wie waar in geïnteresseerd is, in bijvoorbeeld sport, politie, onderwijs of jeugd. Wij weten ook (zo werkt dat in een dorp als Soest) waar hun politieke sympathie naar uitgaat. Je leest dat, tussen de re gels door, wel uit hun artikelen. Daar is natuurlijk niks mis meemits hef niet doorslaat. Waar wel wat mis mee is en waar ik gro te moeite mee heb is als je een column leest die bestaat uit info die, naar ik ver onderstel, verzameld is uit diverse kran ten. Dan komt het beeld naar voren van een afwezige toeschouwer, die duidelijk politiek gekleurd een discussie aan zwengelt die qua inhoud vaak. netjes gezegd, bezijden de waarheid is. Op zo'n moment wordt een politicus bijna monddood gemaakt. Wan t hoe moet je reageren als je standpunt uit z'n verband wordt gerukt of onjuist wordt geciteerd? Na al die jaren die ik meeloop weet ik het nog steeds niet. Geef mij maar een goede journalistieke column. Zo een die de vinger op de zere of zwakke plek legt. Als ik zelf het mikpunt ben: niks geen probleem. Zo'n column scherpt je, houdt je bij de les. Helaas kennen we dit soort columns wat mij betreft te weinig. Kortom, de politiek heeft de pers no dig, Maar de pers ook de politiek. Ze bestuiven en bevruchten elkaar in het belang van de democratie. En met het oog op de verkiezingen houden ik en, naar ik vermoed, velen van mijn colle ga's de pers graag te vriend. Want wat een luxe dat je in bet dórp Soest twee dagbladen, een weekkrant, twee huis- aan-huisbladen, een kabelkrant en ook nog Radio Soest hebt. Het lijkt wel een stad. En zij (jullie dus) maken het ons moge lijk ons verhaal, onze keuzes voor te houden aan ons Soester kiezerspubliek. Eerlijk, objectief en onbevooroordeeld door de pers beoordeeld. Dames en heren journalisten, na de zomer wordt het weer leuk voor u en voor ons. Dan begint het politieke ver kiezingscircus. En nu al weet ik zeker dat het, net als in de afgelopen vier jaar, weer gaat over wonen, wegen en win kels. Journalisten, ik hoop dat u erbij bent. Ik wens u sterkte met ons. En bij voorbaat excuses. Wil Stekelenburg Soestand, 8.6.97 Op vrijdag 13 juni is het feest aan de Valeriaanstraat 2b. Het pand wordt het nieuwe onderkomen van de af deling Soest/Soesterberg van het Nederlandse Rode Kruis. De opening is vrijdag om vier uur 's middags en wordt verricht door wethou der Pieter ten Hove. Belangstellenden zijn tot 18.00 uur welkom om een kijk je te nemen en te toosten op de huisves ting. Jarenlang had het Rode Kruis onderdak in de villa Zonneheuvel op het terrein van Medisch Centrum Molendael (v/h Zonnegloren). Door de sluiting van het Soester ziekenhuis en de verkoop van het terrein aan Sinaï moest het Rode Kruis op zoek naar een ander verblijf- Die werd gevonden in de wijk Smits veen. Tientallen vrijwilligers hebben geholpen bij de verhuizing en de inrichting van het pand aan de Valeriaanstraat. De deur staat vrijdagmiddag vanaf vier uur wagenwijd open. f Het raadslid Jan Visse heeft vorige week donderc partementencomplex Viss verrijst. Het gebouw draa% zijn bemoeienissen tijdens Hand in hand met d van de winkelstraa Point, de bekende annex kaarten- en winkel op nummer Weedestraat, in de j de een "uplift" ondt rieur is ingrijpend j en ook het assortim breid. Bij vishandel I rige week dor genoegen gac inrichting var Weedestraat p de ingang van was. De warm dagen weerhi de fa. Van A prestatie. Het hielp natui Ruud Smit wei smakelijke trak we, volgens de

Soester Courant | 1997 | | pagina 8