davo EEN ECHTE VADER GEEF JE EEN ECHTE POLAROID! tuitte1 Picture Point weer in een fris jasje isser(staete) bereikt hoogtepunt Kinderfeest voor Cliniclowns in winkelcentrum Overhees geslaagd Hollandse nieuwe glijdt erin bij werkers Van Weedestraat BARBECUEDEMODAG "jHANDÊj. WANDEL Amerikaanse Weber-barbecues te zien bij Davo CHIPPEN i en pers 'Met een lijst maak je er altijd iets moois van' koop of te geef? ts een "kleintje" Soester Courant Kruis opent e verblijf aanstraat f L I (advertentie) Opkikkertje van vishandel Ruud Smit Zaterdag 14 juni van 11.00 16.00 uur met veel spectaculaire acties ^Polaroid0 zonnebrillen Wildschut Optiek pagina» tik of the Towi WOENSDAG 11 JUNI 1997 SOESTER COURANT Hét topmerk in barbecues De unieke Weber barbecues voor de nieuwe eetcultuur. PAGINA 9 Auto's opengebroken Elf automobilisten op bon geslingerd Dief neemt geld mee Inbraak restaurant Demonstratie op zaterdag 14 juni Volop drukte aan de Tamboerijn Tandemtocht levert tienduizend mark op voor MS-vereniging VADERDAG-TIP Polaroid Coipor Bij vishandel Ruud Smit werd vo rige week donderdag met grool "extra lekker, vol van smaak, romig, malser dan ooit en iets zilt, kortom: Kom kijkenproeven, kopen! Voor iedereen saté of hamburger! GRATIS grote xak houtskool of briketten bij aankoop van een barbecue. Natuurlijk bij de Weber-dealer van Soest! V/SA DOE-HET-ZELF CENTRUM Weteringpad 1 - 3762 EN Soest Telefoon: 035 - 601 62 28 de grootste specialist nij, dames en heren «en ik her lied vJJ aiirnahsten hoorde moe aan jullie denken. dJ Divnis eenTalkofiheV? miers Soest is een dorp jven, klein, kneuter!». Vooral geen nieuwe hui» toekomst, geen winke|' Ms het aan de minderheid igtreggen we voortaan,, Gelukkig is de meerde, raad realistischer. Zij ki, gd en gedoseerd, roor noodzakelijke nieu». betere winkelvooraieni,, tee voor werkgelegenheid ten jullie Soester persnrei, fant menigmaal als hetoi, s gaat zie ik jullie aanko. i gezicht van: daar gaan», ond lang kijken jullie d„ af die hoge positie op on, een goed zicht op de pers. J zo'n avond, waar geen a„. bekende argumenten over •eb ik meelij met de pers ze nu weer schrijven? Ie bewoners van Soest, a|s Hen lezen, steeds meer van vraag me wel eens af of hei zou vallen als de tekst van keren geplaatst zou wor- lukkig zijn er ook avonden ibunes. Met burgers die i onderbouwd ons Soester willen overtuigen van hun levert soms nieuws op voor maar ook voor de pers. -ve feiten geven de pers de diepgaand te gaan spitten, het verleden, zaken boven en die de politiek van me- r» doen veranderen. Bij dit sies blijft de pers enthou- r stoel zitten. Dan doen ze I tijdens de schorsingen van lee aan speculaties van wie minderheidsstandpunt in, c'n beloftes, wie negeert z'n programma, wie gaat met dat doet zal het weten, want ers kent z'n Soester politie- ïimers. ennen de journalisten ook. ecies aan wie je het beste je t kunt. Wij weten wie waar- iseerd is, in bijvoorbeeld e, onderwijs of jeugd. Wij co werkt dat in een dorp als hun politieke sympathie Je leest dat, tussen de re- el uit hun artikelen. Daar is ïiks mis mee, mits hef niet at mis mee is en waar ik gro- ee heb is als je een column taat uit info die, naar ik ver zameld is uit diverse kran- I mt het beeld naar voren van e toeschouwer, die duidelijk kleurd een discussie aan- ie qua inhoud vaak, netjes i zijden de waarheid is. Op nt wordt een politicus bijna gemaakt. Want hoe moetje je standpunt uit z'n verband .t of onjuist wordt geciteerd? aren die ik meeloop weet ik ids niet. Geef mij maar een nalistieke column. Zo een :r op de zere of zwakke plek zelf het mikpunt ben: niks em. Zo'n column scherpt je, de les. Helaas kennen we dit ins wat mij betreft te weinig. Ie politiek heeft de pers no- Je pers ook de politiek. Ze :n bevruchten elkaar in het de democratie. En met het verkiezingen houden ik en, moed, velen van mijn colle- s graag te vriend. Want wat at je in het dórp Soest twee een weekkrant, twee huis aden, een kabelkrant en ook Soest hebt. Hef lijkt wel een ie dus) maken het ons moge- rhaal, onze keuzes voor te i ons Soester kiezerspubliek, jectief en onbevooroordeeld rs beoordeeld. n heren journalisten, na de dt het weer leuk voor u en )an begint het politieke ver- reus. En nu al weet ik zeker als in de afgelopen vier jaar, over wonen, wegen en win- ïalisten, ik hoop dat u erbij :ns u sterkte met ons. En bij xcuses. Wil Stekelenburg Het raadslid Jan Visser GroenLinks-Progressief Soest) heeft vorige week donderdag de vlag mogen hijsen op hetap- artementencomplex Visserstaete, dat aan de Steenhoffstraat errijst. Het gebouw draagt zijn naam uit erkentelijkheid voor ijn bemoeienissen tijdens zijn wethouderschapdie door bou wer Uyland op hoge prijs werden gesteld. Visserstaete telt 28 luxe appartementen, waarvan er nog enkele te koop zijn. Het complex is gesitueerd op de plek waar destijds het r.k. vereni gingsgebouw St. Joseph stond. In november worden de wonin gen opgeleverd. Hand in hand met de herinrichting van de winkelstraat heeft Picture Point, de bekende lijstenmakerij annex kaarten- en wanddecoratie winkel op nummer 55 van de Van Weedestraat, in de afgelopen perio de een "uplift" ondergaan. Het inte rieur is ingrijpend gemoderniseerd en ook het assortiment is fors uitge breid. 513 juni is het feest aan de straat 2b. Hef pand wordt e onderkomen van de af- est/Soesterberg van het Ise Rode Kruis. g is vrijdag om vier uur 's wordt verricht door wethou- en Hove. Belangstellenden >0 uur welkom om een kijk en te toosten op de huisves- ad het Rode Kruis onderdak £onneheuvel op het terrein h Centrum Molendael (v/h ti). Door de sluiting van het enhuis en de verkoop van aan Sinaï moest het Rode >ek naar een ander verblijf. evonden in de wijk Smits- rijwilligers hebben geholpen Jizing en de inrichting van an de Valeriaanstraat. De rijdagmiddag vanaf vier uur )pen. genoegen gadegeslagen dat de inrichting van de "nieuwe" Van Weedestraat precies tot (en met) de ingang van de zaak gevorderd was. De warmte van de afgelopen dagen weerhield de mannen van de fa. Van Asch niet van deze prestatie. Het hielp natuurlijk wél dat ze door Ruud Smit werden onthaald op een smakelijke traktatie: Hollandse nieu we, volgens de visspecialist dit jaar heel erg lekker". De haring zorgde voor een welkom opkikkertje en gleed er bij de werkers zonder de minste problemen in. Speciaal voor vaderdag - komende zondag - zorgt Ruud Smit voor een extra voorraad nieuwe haring, want de meeste Hollandse vaders zijn er dol op. En op paling, natuurlijk. Met het oog op vaderdag krijgen de pa lingen van Ruud Smit desgewenst allemaal een mooie strik om. Dat geldt in de eerste plaats voor de lijs ten - in alle soorten, maten en materia len - die met een nieuw systeem van "schuivende panelen" gemakkelijk en overzichtelijk in de winkel worden ge presenteerd. Vooral de vraag naar hou ten lijsten is de laatste jaren zeer sterk toegenomen en Picture Point is wat dat betreft uitstekend voorzien. "Negen jaar geleden, toen we hier begonnen, waren voornamelijk aluminium lijsten in trek. Janny Woltjer (l.) en Femke Lockefeer van Picture Point in de gemoderniseerde winkel. Foto: Goos van cfer Wilt Nu vragen de mensen voor bijna 99% om hout," zegt Janny Woltjer van Pic ture Point. Bij de recente opknapbeurt werden o.a. de plafonds, de toonbanken en de ver lichting vernieuwd, waardoor Picture Point, zoals ze zegt, "weer in een fris jasje gestoken is." Dat geldt ook voor de uitgebreide kaartencollectie, die behal ve in de bekende molens nu ook een moderne en overzichtelijke wandpresen- tatie .heeft gekregen. Ook daarvan is de sortering weer helemaal "up to date". Wanddecoraties Picture Point is in de afgelopen negen jaar bekend geworden bij een grote vas te klantenkring. Tot ver buiten Soest komen mensen naar de Van Weede straat om zich door Janny Woltjer en haar medewerksters Rita Schuier en Femke Lockefeer te laten adviseren over wanddecoraties en ophangsystemen, en ook het bedrijfsleven doet steeds vaker een beroep op hun deskundigheid en ervaring bij de "aankleding" van het in terieur. "Veel directies laten het aan ons over wat er aan de wand moet hangen. Voor ons is dat altijd een leuke uitda ging-" Sinds kort is in de etalage van de zaak elke maand een wisselende artistieke productie te zien, die als "wanddecora tie van de maand" de volle aandacht krijgt. In de winkel is daarvan ook een prent verkrijgbaar met o.a. achtergrond informatie over de maker en de oor spronkelijke uitvoering. De wanddeco- ratie-van-de-maand is altijd te koop te gen een speciale actieprijs. Overigens: bij Picture Point kan men ook uitste kend terecht voor het deskundig schoonmaken van oude olieverfschilde rijen. Lijstenmakerij Picture Point is in Soest vooral ook be kend als lijstenmakerij. Janny Woltjer gebruikt de maandagen intensief voor het bezoeken van beurzen, waar de ont wikkelingen goed te volgen zijn. Ook voor passe-partouts kan men er uitste kend terecht. De nieuwste trend op dat gebied zijn bijvoorbeeld de houten in- lays, waardoor men als het ware een "lijstje in een lijst" heeft, wat het effect nog verhoogt. Een mooie lijst of passe-partout geeft meteen een heel ander cachet aan iets wat waardevol is: van dierbare foto's, kindertekeningen en borduurwerk tot het "speciale werk', zoals zelfs antieke doopjurken. Alles wat een mens graag bewaart wordt met een lijst eromheen eigenlijk vanzelf een soort kunstwerk. "Met een lijst maak je er altijd iets moois van," aldus Janny Woltjer. Of zoals Vincent van Gogh ooit opmerkte: "Een prent zonder lijst is als een ziel zonder lichaam." Ervaar het verschil En zéker nu deze echte Polaroid zonnebril ter ere van vaderdag maar fl 39,95 kost. Er zijn twee modellen, die uiteraard voorzien zijn van de beroemde Pplaroid polariserende lenzen. Ga nu voor deze speciale aanbieding direct naar... ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (035) 602 22 12 Deze aanbieding geldt zolang de voorraad strekt Absolute topkwaliteit Unieke warm te- circulatie voor snelle bereiding Indirektc braad- methode, zodat vlees yT/'* V, niet verbrandt l'V/x Eenvoudige bediening De Weber barbecues gaan jaren lang mee. Het kinderfeest dat afgelopen zater dag in het "clowneske" winkelcen trum Overhees aan de Tamboerijn werd georganiseerd voor de stich ting Cliniclowns mag zeker een suc ces heten. De hele dag door was het er gezellig druk en de kraampjes trokken veel belangstelling. Dat gold des te meer voor de vele acti viteiten voor de jeugd, waarvan de op brengst geheel of gedeeltelijk bestemd was voor de stichting Cliniclowns. Het is de bedoeling dat de winkeliers de ac tie nog een paar weken voortzetten. Veel \vinkels houden de versiering van de etalages ook nog een poosje vol. Bij de groentezaak en de kaasboer blijven de grabbeltonnen (waarvoor ook C-drie bowling, de Remu, Mobil-Koningsweg en de Spitsheuvel bijdragen leverden) voorlopig nog even staan en er zijn de komende dagen ook zeker nog clown tjes (a f 7,50) te koop bij de kaasboer en Clown Benno ontbrak uiteraard niet op het evenement in het winkelcentrum. Foto: Aldo Allessie de apotheek. Foto's Vanaf morgen zijn ook de foto's die Sas- kia van Essen van het evenement heeft gemaakt - en die op de ruit van de apo theek te zien zijn - na te bestellen. Wie een of meer foto's wil levert een gefran keerde envelop in (voorzien van naam, adres en telefoonnummer) met vemel- ding van de nummers én het overeen komstige geldbedrag. Bij de apotheek staat een speciale doos waarin de enve loppen gedeponeerd kunnen worden. Op 27 juni wordt de definitieve op brengst overhandigd aan een vertegen woordiger van de Cliniclowns. In krin gen van de winkeliers gaan al stemmen op om het evenement jaarlijks te herha len. In het weekeinde is bij de politie vier keer aangifte gedaan van diefstal uit een auto. In één geval, aan de Birkstraat, bleef het overigens bij een poging daar toe. Op het Driftje, de Goudwesp en de Zonnedauw werd geluidsapparatuur uit auto's gestolen. Op de A.P. Hilhorstweg zijn donder dagmiddag elf automobilisten op de bon geslingerd. Zij lapten de geslotenverkla ring (in de richting van Soest) aan hun laars en hadden de pech dat ze dit tus sen vier uur en half zes 's middags de den. In deze periode stond de politie te controleren. In een schoolgebouw aan de Paulus Pot- terlaan zijn tientallen guldens gestolen van een 42-jarige vrouw. Het geld zat in haar portemonnee, die door de dief uit een tas werd gehaald. j Aan de Birkstraat is woensdagnacht in gebroken in een restaurant. De dader nam geld, drank en sigaren mee. Hier van werd de politie op de hoogte gesteld door een 49-jarige vrouw uit Baarn. in ketel en deksel geopend zijn, is de temperatuur in de barbecue overal ge lijk en wordt het vlees zonder te draaien gelijkmatig gaar. Deze methode is ide aal voor het bereiden van grote stukken vlees zoals beenham, rollades, kip of kalkoen. Rookwolken behoren bij beide metho des tot het verleden. Dat is ook goed nieuws voor de buren! Briketten Weber brengt voor het eerst onder eigen naam briketten op de markt van hoog waardige kwaliteit. Ze zijn groter en uniformer dan de tot nu verkrijgbare briketten, waardoor ze eerder de ge wenste barbecuetemperatuur bereiken en deze ook langer vasthouden. Ook nieuw zijn de Weber aanmaakblokjes. Deze roken niet als ze aangestoken wor den en laten geen vieze geur op uw han den achter. Bij de Weber-barbecues is er ook keu ze uit een aantal praktische accessoires. Zoals een rekje voor karbonades, saté's en maiskolven, een thermometer en er is een handig werkblad dat aan de bar becue geklemd kan worden. Wie van traditioneel houdt kiest een zwarte Weber-bol, maar de barbecue is ook verkrijgbaar in vrolijk rood, blauw en groen. Bij de bol is een 'jasje' te koop ter bescherming tegen weersinvloeden en stof. Men heeft al een echte Weber vanaf f98,-. De bolvormige Weber One-Tou- ch houtskoolbarbecues zijn verkrijgbaar vanaf f 259,-. De firma Davo, Weteringpad 1 in Soest, heeft de Weber-collectie in huis. Op za terdag 14 juni, van 10.00 tot 16.00 uur, vindt er een demonstratie plaats. De beste manier om overtuigd te raken van zijn unieke eigenschappen! De tandemrit Soest (NL)-Soest (D) heeft meer dan DM 10.000 (ongeveer 11.500 gulden) opgeleverd. Het geld komt ten goede aan onderzoek naar de ziekte Multiple Sclerose (MS). In mei startte een aantal Nederlandse fysiotherapeuten, die een praktijk in het Duitse Soest hebben, vanaf het gemeen tehuis van Soest voor de ruim 300 kilo meter lange tocht. De groep fietste via Kampen, waarmee de Westfaalse stad een stedenband heeft. Per afgelegde ki lometer werden sponsorgelden bijeen gebracht. Na de driedaagse tocht arri veerde het gezelschap bij Mobel Wiemer in Soest, waar op dat moment een Hol landse markt werd gehouden. De op brengst hiervan is nog niet bekend, maar wordt ook geschonken aan de Duitse MS-vereniging. Het is de bedoeling dat initiatiefnemer Erik Tannink en de andere actievoer ders volgend jaar een nieuwe actie op touw zetten. Wie kent 'm niet van Amerikaanse films en series? Zo'n prachtige bol vormige barbecue: ouderwetse kwaliteit gecombineerd met culi naire hoogstandjes. Weber brengt deze barbecues ook in Nederland op de markt. Ze zijn niet alleen mooi, maar behoren ook nog eens tot de beste barbecues die er zijn. En wie de productvoordelen van een Weber boven een 'gewone' bar becue wil zien, kan dat op zaterdag 14 juni bij Davo in Soest meema ken. LINNEN- EN WOONACCESSOIRES Van Weedestraat 88 (naast Mets) telefoon: 035 - 603 26 75 De Weber-barbecues zijn verkrijgbaar in alle soorten en maten. Alle uitvoeringen zijn gemaakt van porselein en geëmail leerd staal, dat niet roest, vlekt of door brandt. De barbecues met het One-Tou- ch systeem, waarmee luchttoevoer gere geld en as afgevoerd kan worden, zijn kenmerkend voor Webers kwaliteit en hebben 5 jaar garantie. Met barbecues kunnen culinaire hoog standjes geleverd worden. Er kan op twee manieren gebarbecued worden. De directe methode: hierbij wordt het houtskoolrooster geheel gevuld met bri ketten. Door de deksel te sluiten vindt er geen opvlamming plaats als vet of vleessappen op de gloeiende briketten vallen. Deze methode, waarbij het vlees wel gedraaid dient te worden, is geschikt voor het bereiden van kleine stukken vlees, zoals karbonades en biefstukjes. De indirecte methode: hierbij wordt in het midden van het houtskoolrooster een druipbakje met een beetje water erin geplaatst en aan weerszijden briket ten. Het vlees wordt boven het druip bakje op het vleesrooster geplaatst. Doordat de deksel tijdens het barbecuen gesloten blijft, waarbij ventilatieschuiven Bij aankoop van een badjas een mooie handdoek KADOÜ! Tot ziens bij Cocoon!

Soester Courant | 1997 | | pagina 9