SLANK DE ZOMER IN: HET KAN! SOI AFSLANKUITDAGING GROOT SUCCES Minikuur vernieuwd Avondvii 1WELZIJI\II SOESTERBERG A Op de bres voor de boerderij 75 jaar Carolusschool I Geslaagden WOENSDAG 18 JUNI 1997 SOESTER COURANT PAGINA 10 U weet toch dat... Vakantie voor gehandicapten Gevraagd VAKANTIE- BEZORGERS Soester Courant EXTRA BELONING! Sterven en erven Wandelen met de Wildbus Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant SPULLENHULP Textielinzameling en Spullenhulp Actie voor behoud stuk Sterrenberg r Eerste prijs voor Majorettes Odeon Waarover praatten zij: Brandweervaria Goochelshow en kinderworkshops in de Burgstede Informatie van Soesterbergs Belang Huldiging orga Luchtvaartmom van start Radio Soest elke vrijdag om 11.00 uur een programma Soest 55-plus aanbiedt? (op de kabel: FM 90.9 (mono) en FM 107.9 (stereo); met eigen antenne: FM 105.9) U aan de inhoud van Soest 55-plus kunt meewerken met uw vragen, door uw ideeën voor onderwerpen aan te dragen, en ook door eventueel zelf er in mee te doen? Gewoon tel. 6093851 bellen. Radio Soest is er blij mee! Volgens deelnemers aan de Tele fooncirkel (zoals vanuit het centraal Meldpunt opgezet) deze voorziening hun leven prettiger maakt? U eenzaamheid in beginsel zelf kunt verhelpen door het door ande ren aangeboden contact toe te staan en zelf ook contact te zoeken? (Bij voorbeeld op een Soos, een contact middag, tijdens een dagtocht, of het bezoeken van een theater- of muziek uitvoering met de Kunstbus) Het een goede vraag kan zijn, of u wel contact met uw buren onder houdt? U weet wel, een goede buur is beter dan een verre vriend, vooral in geval u of uw buur ineens ergens mee onthand bent... U als 50-pIusser kunt kegelen op dinsdagmiddagen van 2 tot 4 in Dar thuizen, en dat dit per keer f 5,00 kost? Mevrouw Felix, Sparrenlaan 2, tel. 6013047, kan u hierover meer vertellen. U als 55-plusser kunt biljarten in "De Vijverhof", op elke werkdag, 's morgens als roken u niet hindert, en 's middags zonder rokers erbij? Een biljartpas 1997 heeft u voor f 60,00. Meer informatie bij Gerard Mertens (tel. 035-6013957). Bron: Anbo-info in Soest voor de voor de maanden juni, juli en augustus. Aanmelden: tel. 601 41 52 In de pasverschenen Blauwe Gids staan meer dan vijftig vakantiemoge lijkheden voor mensen met een han dicap. Enkele voorbeelden: reizen naar Tunesië, Griekenland, Spanje, Schotland, Ierland, Guernsey, Praag, met verschillende verblijfsaccommo- daties (bungalows, hotels of apparte menten). Er zijn ook vakantie-centra in Nederland zoals de Dennenheul in Ermelo, of met de Wielewaal op stap, of een actieve watersportvakan tie. ook het Astma-Fonds, het Rode Kruis en het Reumafonds behoren tot de ruim 25 organisaties die in deze gids staan vermeld. U kunt de gids aanvragen via telefoonnummer (024)3997188. Kostprijs f 2,80 per exemplaar. Bron: Anbo-Vizier Dat is de titel van een boek dat bin nenkort bij Uitgeverij INTRO in Baarn zal verschijnen. Het is ge schreven door de heer J.P.G. Kokx, accountant van beroep en bestuurs lid van d? KBO-afdeling Bemmel. Aan de hand van eenvoudige voor beelden krijgt de lezer informatie over allerlei onderwerpen van nota riële en financiële aard. Bovendien staat het boek boordevol tips over bijvoorbeeld schenkingen aan kinderen of kleinkinderen en ad viezen om dat belastingtechnisch zo voordelig mogelijk te doen. De inhoud Het boek geeft informatie en tips over: erfrecht, testament en codicil en voorzieningen voor langstlevenden. Voorts over successierechten, fiscale gevolgen van overlijden en schenkin gen. Heeft u belangstelling voor het boek "Sterven en erven". Wegwijzer bij overlijden, nalatenschappen, erven en schenken"; het is te koop bij Uit geverij Intro te Baarn. Het boek telt 112 pagina's en het ISBN-nummer is 90 5574 125 6. De verkoopprijs be draagt f 19,95. In de Nestor van april vinden KBO-leden een bon waarmee zij het boek met korting kunnen ko pen. KBO-leden betalen slechts f 14,95. (f 17,95 inclusief verzendkosten). Bron: Soester Venster Een leuk nieuwtje voor mensen die graag wandelen of fietsen door inte ressante en wildrijke natuurgebieden: de Wildbus. U reist naar station Ede-Wageningen, vanwaar u per bus de bossen intrekt (er zijn ook ande re mogelijkheden). Aansluitend maakt een fikse wandeling van onge veer twee uur, onder begeleiding van een gids. Die zorgt dat u niet ver dwaalt en vertelt u over hetgeen er groeit en bloeit in de Veluwse wou den. Na afloop brengt de Wildbus u weer terug naar het station. Kosten van deze excursie bedragen f 15,- in clusief een kopje koffie of thee. Wilt u in plaats van wandelen liever fiet sen, dan kan dat tegen extra betaling van f 10,- voor het huren van een fiets. Deze tochten worden voor se nioren gehouden op maandag- en dinsdagmiddag. Informatie en aan melding via telefoon: (0318) 63 90 24. Bron: Anbo-Vizier I kringloopcentrum Telefoon 6018730 De Schans 20, 3764 AX Oud textiel kan men tegenwoordig kwijt in de speciale textielcontainers in Soest. Goede (en schone) kleding en schoenen kan men - liefst in aparte zakken - echter beter'recht streeks inleveren bij Spullenhulp aan de Schans 20. Wie toch gebruik wil maken van de containers wordt verzocht de textiel in stevige plastic zakken te doen, die goed dichtgebonden zijn. Losse kle ding wordt immers gauw vochtig en daardoor ongeschikt voor her gebruik. Voor een goed verloop van de in zameling ziet Spullenhulp op de zak ken graag duidelijk vermeld of het om goede, nog bruikbare textiel gaat of om vodden. Informatie: tel. 6018730. 'En dan krijg je ineens kort en bon dig te horen: 'De boerderij opheffen en combineren met terreinonder- houd'. Mijn eerste reactie was: dat gebeurt nooit! AJles mag, maar niet de boerderij opheffen. Toen hebben we plannen gemaakt om geld op tafel te krijgen voor behoud van de boerderij. Concreet betekent dit dat we dit jaar 45.000 gulden bij elkaar moeten krijgen en dat is een groot be drag'. Hennie Nieuwhof, de beheerder van de boerderij van Sterrenberg is heel duide lijk, de boerderij moet blijven. De mare begon al in 1996. Vanwege bezuinigin gen moest er gestreept worden, dus ook de boerderij. Juist dat prachtig stukje van Sterrenberg dat zoveel te bieden heeft voor de bewoners, maar ook voor de vele gasten die het bezoeken. Elke wandeling gaat altijd langs de boerderij met zijn tuinen en vee. Nieuwhof heeft de alarmbel geluid, want het besluit van de directie stond vast: of geld of weg met de boerderij. In het tv-programma Waku Waku werd 666 gulden opge haald. In samenwerking met Arnold van de Ark, hoofd plantsoenendienst wer den planten, struiken en bomen ver kocht. Sponsors en donateurs werden benaderd om hen blijvend te willen steunen. 'Wat mij duidelijk is dat we door eigen inspanning een heel eind kunnen ko men. Met veel donateurs uit Soesterberg moet dat gelukken. Denk je dat ze in het vliegdorp ons willen steunen? We zijn immers buren, goh, het zou fantastisch zijn', en de ogen van Nieuwhof stralen. Van Sterrenberg werken 28 mensen op de boerderij en het is hun hele leven. Vraag het maar eens aan Vincent Pelt, je zult hem daar bijna dagelijks aantref fen. Dieren voeren, hokken uitmesten, weilanden schoon harken en waterbak ken schoonmaken en nog veel meer. Vincent houdt van 'zijn' dieren, vooral Nu de tijd van bikini's, zwembroeken en badpakken voor de deur staat, komt menigeen tot de vervelende ontdekking dat er in de afgelopen periode toch wat pondjes teveel zijn bijgekomen. Veel mensen zien er echter huizenhoog tegenop om weer te moeten gaan lijnen. Ze hebben geen zin in het hongergevoel, de lusteloosheid en het gevoel van slapte, zo vaak de gevolgen van lijnen. Uit diverse onderzoeken blijkt steeds weer dat het maaltijd- vervangend dieet snel en gemakkelijk afvallen mogelijk maakt zonder deze nadelen. In een maaltijdvervangend dieet zoals bijvoorbeeld Minikuur zitten alle voedingsstoffen, mineralen en vitaminen die het lichaam dagelijks nodig heeft. Lijnen moet een gezonde bezigheid zijn die gemakkelijk vol te houden is. Daarom kun je kiezen uit meerdere maal tijdvervangers: Minikuur, Weekplan en Slimfast. Gezond en effectief Ook medisch onderzoek heeft aangetoond dat met calorie-arme maaltijdvervan gers, zoals Minikuur, over gewicht op een makkelijke en gezonde manier kan worden bestreden. Het onder zoek gaf een snel gewichts verlies te zien. Als bijko mend voordeel bleek dat Minikuur helpt de bloeddruk en het cholesterolgehalte omlaag te brengen. Ideaal toch! Gezond maakt ook fitter Twintig dagen lang gin gen veertig lezers van net blad Story de strijd aan tegen hun overge wicht. Afvallen met een maaltijdvervanger. Was het echt waar dat je snel een aantal kilo's kon afvallen, kun je zoiets ook 20 dagen lang volhouden, hoe fit blijf je daarbij? Twee deskundige diëtisten begeleidden deze groep en het resultaat was ongelooflijk. Een gemiddeld gewichts verlies van ongeveer 6 kilo in nog geen 3 weken en alleen maar enthousiaste reakties aan het eind Onlangs werden in de Consumentengids veel afsiankkuren afgekraakt. Puur ongezond. Alleen de maaltijd- vervangende dieten kwamen positief uit dit onderzoek. Voor het weekblad Story was dit reden om de proef op de som te nemen. Een aantal lezers werd uitgenodigd om onder deskundige begeleiding 20 dagen lang een maaltijdver vangend dieet te volgen. Men kon kiezen uit drie diëten: Minikuur, Weekplan of Slimfast. Minikuur werd gekozen door degene die echt snel een paar pondjes wilde afvallen, Slimfast door degene die onopvallend wilde lijnen of veel onderweg was, terwijl Weekplan werd beschouwd als het meest gemakkelijke dieet. Wegen en meten Aan het begin van de drie weekse afslankuitdaging waren alle deelnemers bij elkaar gekomen. Ze werden gewogen en gemeten. Want het verlies in centimeters is eigen lijk net zo belangrijk, stelde een van de diëtisten die deze groep ging begeleiden. Twintig dagen moest men zich vervolgens aan het gekozen dieet houden. Na twintig dagen kwam de groep weer bijeen en het resultaat was spraakmakend. Met z'n allen was men ruim 245 kilo lichter, wat neerkwam op een gemid deld gewichtsverlies van ongeveer 6 kilo. Sommige deelnemers zaten daar zelfs boven. Alex Eleveld bijvoor beeld was met Weekplan liefst 9,4 kilo afgevallen. "Ik koos voor Weekplan van wege de warme maaltijden. Als ik straks op vakantie ga wil ik er goed uitzien, dus ik ga ook zeker door." Voor de meesten was het gekozen dieet makkelijk vol te houden en over één ding waren ze het allemaal eens. Iedereen was tevreden over het gewicht dat men was afgevallen en het fitte gevoel dat men daarbij had gehouden. Alex Eleveld viel 9,4 kilo af met Weekplan AI deze producten zijn verkrijgbaar bij dro gist, reformzaak, apo theek, Albert Heijn, Etos, Trekpleister en Kruidvat. Voor meer informatie kun je tijdens kantooruren bellen met de dieet- infolijn: 0492-509800. Minikuur is een 5-daags dieet. Per dag krijg je niet meer dan 500 calorieën. Dus snel gewichtsverlies is het directe resultaat. Naast Minikuur Vruchten is nu ook Minikuur Classic verkrijgbaar. Minikuur Classic bestaat uit een calo rie-arm ontbijt in diverse (nieuwe) smaken zoals cho colade, caramel, banaan, vanille en aardbei, 's Mid dags een lunchreep in de smaken chocolade en vruchten-yoghurt en voor 's avonds een groenten- of tomatensoep en dessert. Uiteraard bevat ook deze Minikuur Classic alle voe dingsstoffen die het lichaam van nature nodig heeft. Dus afvallen zonder gezond heidsrisico's. hen te bekijken. Opvallend is dat als de dieren Vincent zien, ze op hem afko men. Veel Soesterbergers en vooral veel kinderen bezoeken de boerderij. Even een schaap of paard aaien en dan naar de zandbak en speeltuin. Zijn er nog activiteiten? Nieuwhof: 'Vanaf 1 juli starten we met een hondenopvang van maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur. Voor 5 gulden per dag, exclusief voer zijn dat ook onze gasten. Verder staan er weer heel wat bijzonde re dingen op het programma. Bijvoor beeld zondag 22 juni van 12.00 tot 17.00 uur het grote schaapscheerders- feest. Heel leuk voor de kinderen.' Voor informatie bellen Hennie Nieuw hof, tel. (0346) 35 9306. U LIautobeorijfv de vakgarage voor Soesterberg Reparaties en onderhoud volgens dealerspecificaties APK-keuring 49,95 (incl.) Rademakerstraat 31a Soesterberg - Tel.: 0346 - 351 530 De majorettes van Muziekvereniging Odeon hebben meegedaan aan een openluchtfestival in Schaarsbergen. Aan het festival deden 25 eenheden mee, bestaande uit harmonieën, drumbands wel of niet in combinatie met majoret tes en majorettes die dansten op de maat van mechanische muziek. Aan dit laatste deden ook de majorettes van Odeon mee. Met verhitte, maar lachende gezichten dansten zij op het nummer 'Gentlemen prefer blonds' van Marilyn Monroe. De jury, die de dans positief beoordeelde, beloonde dit optreden met 8,1 punten, goed voor een eerste prijs. De miss ma jorette van Odeon was de instructrice Woutéra Bouwmeester. Zij deed mee aan een individuele wedstrijd en behaal de de derde prijs. Regelmatig zal men de heren Smo- renburg (85), Van Dijk (71), Riet veld (71), Hoogstraten (69) en Knqops (64) op een woensdagmor gen in het dienstencentrum 'De Drie Eiken' zien. Onder het genot van een kopje koffie praten zij als geboren en getogen Soesterbergers over het vliegdorp van toen. Deze keer was het onderwerp: de 75-jari- ge Carolusschool. Geheel onvoorbereid werd de heren gevraagd herinneringen op te halen over de Carolusschool van vele jaren geleden. 'En dat met dit mooie weer', was de eer ste lakonieke reactie van Knoops. Maar dan kijken ze toch vragend in de rich ting van hun nestor, Smorenburg. 'Jij moet weten toen het gebouwd werd, dus...' Het is net een stoommachine, eenmaal warm draaien ze op volle toe ren en zo ook de gesprekken tussen de heren. Zeker kan Smorenburg zich de plechti ge inwijding van de school nog herinne ren. Dat was zonder muziek, want het vliegdorp kende toen nog geen muziek vereniging. Het hoofd van de school werd meester Wegman, die hoogstper soonlijk door de pastoor uit Nijmegen was gehaald. Zo ging dat vroeger. Het meestershuis was het huidige Cenakel, dat toen nog geen klooster was. Smo renburg was toen leerling van de plaat selijke openbare school, maar ging het laatste jaar naar de pas opgerichte Ca rolusschool. Naast de nieuwe school werd ook het 'meestershuis' gebouwd. Smorenburg kreeg van meester Wegman min of meer de opdracht diens kind in de kinderwagen van het Cenakel naar het nieuwe meestershuis te vervoeren. 'Dat was een ramp; het jong brulde de hele lange weg en wat ik ook schommel de, het was niet stil te krijgen. Nee, dat staat me nog helder voor de geest. Ik heb me toen plechtig voorgenomen nooit weer achter een kinderwagen te lopen en dat is ook zo gebeurd!' Tien jaar later, in 1932, kwamen Van Dijk en Rietveld op deze school. Om dat ze vlak bij elkaar woonden, betraden ze samen de klas bij juffrouw Nuyten. Kennelijk had zij deze beide knapen toen al door, want ze kregen helemaal voorin de klas hun bank. 'Ja, voor die tijd waren wij wel een stel boefjes, van daar die bijzondere plaats'. Meester Wegman kennen ze nog heel goed, de man die hen zuiver Nederlands leerde spreken. Vooral de ooo moesten ze nog al eens herhalen. En dan het zingen van de diverse Maria-liedjes en heel veel bidden. Zonder enige aankondiging beginnen de heren een Maria-lied te zingen. Na zovele jaren kennen ze de tekst en de melodie nog heel goed, al zijn de stem men niet meer zo helder als zestig jaar geleden. Ook was meester Wegman streng, voor al in de vastentijd. Je kreeg er van langs als hij je in die periode zag snoepen. Een donderpreek met heel wat strafre gels. Je zou zo zeggen dat hij daarom niet zo geliefd was, maar dat spreken de heren tegen. Nee, hij was wel streng maar rechtvaardig én een meester die zijn vak verstond. Hierbij gaat de rech terwijsvinger omhoog omdat nogeens duidelijk te bekrachtigen. Ook was hij een heel vroom mens. Alle leerlingen waren bij hem gelijk, iemand voortrek ken was er bij hem niet bij. Ook buiten de school was hij actief, bijvoorbeeld dirigent van het Caroluskerkkoor. Hij was begaan met zijn leerlingen en tegen de tijd dat ze van school gingen, bezocht hij de ouders om de toekomst van dat 'jongmens' te bespreken. Eén keer per jaar schoolreisje, dat kostte toen een rijksdaalder. Voor heel velen was dat een rib uit je lijf. Met de bus van Leguit gingen ze naar de Bedriegertjes in Arnhem of pootje baden in Zand- voort. Half vier ging de school uit en een niet afgesproken regel was dat steeds dezelfde acht jongens even bui ten het hek, tegen een daar staande heg plasten. De heg heeft dat niet lang vol gehouden en daarmee eindigde ook deze vreemde gewoonte. Een keer was er paniek. De zoon van meester Wegman was met zijn hoofd op een put gevallen en had een gapende wond. De pastoor gaf juist catechisatie les en kwam ook even kijken. Heel nuchter reageerde hij: 'Wegman, het gat had iets groter moeten zijn, dan konden we zien of je zoon veel hersens heeft'. Een opmerking die meester Wegman helemaal niet leuk vond. Na het invallen van de oorlog werd de school door de Duitsers gevorderd en moesten de kinderen uitwijken naar de Vetkeet achter de r.k. pastorie. Om scherfwerking tegen te gaan, lietefNie Duitsers rondom de school een muur metselen, die na de oorlog werd afge broken. Zangles werd gegeven door juf frouw Nuijten. Maar toen die ziek was, meende meester Vastbinder dat ook wel te kunnen. Maar ja, dat hadden ze nog nooit van hem gehoord. Toen hij meer gillend dan zingend zijn best deed, kre gen de meisjes in de klas ineens enorm de slappe lach. Wat hij ook bulderde en zelfs met de schriften begon te slaan, de meisjes waren niet tot bedaren te bren gen. Hij gooide de deur open en som meerde allen te vertrekken, wat ze ook schaterend van het lachen deden. Vlak naast de school lag de boerderij van Burgsteden. De kinderen wisten aan de geluiden precies wat zich daar alle maal afspeelde en vaak haakte meester Wegman daarop in en kregen ze, zoals ze toen zouden zeggen, ook een stukje natuurkunde. Meester Luijf, de latere referendaris van Soesterberg, was toen onderwijzer in klas 4 en 5. De gezichten van de heren spreken boekdelen als ze vertellen hoe streng hij was. Nee, die was niet gemak kelijk. Eens was er een lastige jongen die meende zonder toestemming de school te kunnen verlaten. Hij stond bekend als een jongen die heel snel kon lopen, maar meester Luijf was nog snel ler en sleurde hem weer terug in de klas. Ja, meester Luijf, daar hadden we res pect voor, en opnieuw staan de gezich ten van de heren vrij somber. De Caro lusschool is in hun herinnering blijven hangen als een fijne tijd in hun leven. 'We hebben daar geleerd wat wij nodig hadden en het was goed om leerling van die school te zijn', aldus het gezamenlijk compliment aan de nu 75-jarige Caro lusschool. Na de hulpverlening donderdag 5 juni bij een ongeval op de Amersfoort- sestraat, werd één keer uitgerukt voor een 'technische' brandmelding in het Kontakt der Kontinenten en vervolgens één keer in een gebouw van de Dumou- linkazerne. Deze twee objecten zorgen de laatste tijd voor de loos-alarm berich ten. Dat wil zeggen dat men wel naar het betrokken object moet om ter plaat se vast te stellen dat de alarmering om bepaalde redenen is afgegaan. Een taak die de Soesterbergse brandweerlieden lachend en schouderophalend verrich ten. Zondag 8 juni werden ze aan het eind Van de middag verzocht een afge broken boomtak in een boom bij de Heijbergh veilig te stellen. Het was even goed zoeken, maar kort daarop was het euvel geklaard. Een gast van het schuin tegenover gelegen café De Gouden Leeuw, 'verraste' de brandweerlieden met een dienblad vol glazen 'water', dat in stilte en volle concentratie werd ge nuttigd. Dinsdag 10 juni werd voor het eerst gevraagd op te treden in Sterren berg, maar ook dat bleek loos alarm te zijn. Diezelfde avond keek men even vreemd toen de oude K-2 brandweerau to, beladen met echte brandweerlieden, met zijn bekend gillend geluid door het dorp reed. Na de oefenavond werd hun collega Kees Franssen even in het zon netje gezet. Hij deelde zijn collega's en bijna vrienden mede dat hij voor het laatst als ongehuwde man in hun mid den was en hij donderdag 12 juni zou trouwen. Zoiets moet bij de brandweer een bijzondere plaats hebben en dat ge beurde. Kees mocht wel zijn brandweer helm en jas aanhouden, maar in plaats van een broek kreeg hij een rokje aan en laarzen. Na diverse toespraken en dui delijke vermaningen bleef Kees erbij dat het huwelijk toch door zou gaan. Dan moest hij dat ook maar voelen, want een vrouw is een blok aan het been. Met een zware keten werd hem een gewicht aan zijn linker laars bevestigd waarop stond 1000 kg. Aldus werd hij door het vliegdorp gevoerd waar hij bij bekenden aan moest bellen en met leedwezen moest kennisgeven van zijn voorgeno men huwelijk. Zaterdag 21 juni a.s. zijn kinderen van 10 t/m 12 jaar van 14.30 tot 16.00 uur welkom in dorpshuis Burgstede, waar Lucia Davenschot en Judith Dekker de kinderworkshops 'bouwen met klei' en 'tekenen en schilderen' organiseren. De toegang is gratis. Hieraan voorafgaande is er ook in de Burgstede van 12.00 tot 13.30 uur een gratis goochelshow van een bekende goochelaar. Tevens kan men de foto-expositie bekijken van be kende of minder bekende dorpsgenoten die onlangs op de markt zijn gefotogra feerd. Bij iedere foto staat een nummer, welke recht geeft op een gratis exem plaar te verkrijgen bij fotoservice Wil lem van Oosten, Soesterbergsestraat 57 in Soest-Zuid. Volgens een kenner zijn de foto's enig om te zien. En als dat nog niet voldoende is kan men ook het schil derwerk van de cursisten van Jean-Ma- rie van Staveren eveneens in het dorps huis bewonderen. Rondgang raadsleden De VSB is voornemens om de raadsle den van de gemeente Soest uit te nodi gen voor een rondgang op zaterdag 4 oktober a.s. door het vliegdorp Soester berg. Bepaalde zaken kan men dan to nen en in een nabespreking verder be handelen. Onderwerpen of suggesties zijn bij de VSB welkom. Middagtarief REMU De VSB heeft zich schriftelijk bij de REMU beklaagd over het afschaffen van het goedkope middag(elektri- citeits)tarief. In haar antwoord deelde REMU alleen mede dat zij dit noodge dwongen wel moest doen. De VSB kon zich hierin niet vinden en heeft nu ge vraagd om bijvoorbeeld het goedkope re avondtarief te vervroegen, zoals an dere nutsbedrijven dit hebben gedaan', dan wel een ander redelijk alternatief te verstrekken. Wordt vervolgd. De 43e Avondvierdas Soesterberg stond voor dt onder leiding van het echt] meijer, uiteraard bijgest een groot aantal medewei Heel langzaam maar zeker g uitvoering van dit jaarlijkse over aan de jongere garde ging er iets mis. Tot ongevei zou men zich donderdagavi melen op het kermisterre Kampweg. Kennelijk is d groep kinderen en begeleid Wethouder de Haanschoo hoofd gezien, die later kwan Dinsdag 10 juni was er in h( tehuis te Soest een vergader den van de commissie Beelde de gemeente Soest en twee het comité Luchtvaart He Monument Soesterberg. Na weegredenen en het doel tot ting van een Luchtvaart 1 door de beide comitéleden waren verwoord, vond een oj plaats over de mogelijkhede Hieruit bleek dat de leden vj de commissie zeer welwiller genover het tot stand breng voor de bevolking van Soest kenbaar kunstwerk, dat als e ringsteken zal dienen op bi historie van Soesterberg al: van de luchtvaart en de li Aan de hand van ontvangen tatie van enkele kunstenaars ten drie van hen uit te nc schetsontwerp te maken. Na ontvangst van de betrokk komt het gezelschap weer bij keuze te maken en eventuei nemen maatregelen. Het dient een centrale plaats te ook de commissieleden zijn dat de hoek Banningstraat/f straat met de Kampweg, oj naamde kermisterrein, een z< te locatie is. OSG Schoonoord Zeist Vwo-atheneum: Michiel Hildebrand. Havo: Sjoerd Overgoor en Marcel Schep; VBO-mavo: Roy Bouwens en Sarina Meijer; IVBO: Dennis Nachtegaal. Chr. College Zeist Vbo-mavo: Anneloes Viersen. RK Scholengemeenschap De Breul Zeist Vwo: Ernst Berger, Peter van het Hof en Reinier Mak. Havo: Rogier de Goede, Selina Jansen en Willemijn van der Ven. Mavo: Joost Groenland, Koen de Koster, Saskia Pfe* ijffer en Daphne Wijnands.

Soester Courant | 1997 | | pagina 10