avondvierdaagse grootse happening Nu ook Thaise keuken in The Oriental Swan afwezig Door fusie samen 'sterker in zorg' Rob Brouwer ^slaagden F.A.TAMMER Zorgbureau Midden Nederland levert ouderen zorg op maat pagina 10 Huldiging organiserend echtpaar Hagmeijer bleef uit WOENSDAG 18 JUN11997 Luchtvaartmonument van start Automobielbedrijf 'De Drie Eiken' Meningen van lezers PvdA: Pronken met andermans veren [^Kerkdiensteii^^jj Medische dienst F.P. Prause HUISARTS Burgerlijke Stand Hulpverlening^j Klezmer-muziek in de Proefkelder Sterrenberg en Willem de Jong Stichting Carolusschool aan vooravond feestweek nu3,95 Examenfeestje? Feestagenda 75 jaar Carolusschool Zeist heeft eerste chipknip-automaat in de provincie Agenda ïoog omdat nogeens chtigen. Ook was hij nens. Alle leerlingen ijk, iemand voortrek- n niet bij. Ook buiten j actief, bijvoorbeeld Caroluskerkkoor. Hij ijn leerlingen en tegen school gingen, bezocht de toekomst van dat preken. schoolreisje, dat kostte ilder. Voor heel velen t je lijf. Met de bus van naar de Bedriegertjes ootje baden in Zand- ging de school uit en •roken regel was dat icht jongens even bui- n een daar staande heg heeft dat niet lang vol- aarmee eindigde ook jwoonte. r paniek. De zoon van n was met zijn hoofd op :n en had een gapende •or gaf juist catechisatie- jok even kijken. Heel de hij: 'Wegman, het gat noeten zijn, dan konden oon veel hersens heeft', g die meester Wegman euk vond. 1 van de oorlog werd de Duitsers gevorderd en ideren uitwijken naar de r de r.k. pastorie. Om tegen te gaan, lieteiÏMe om de school een muur na de oorlog werd afge- :s werd gegeven door juf- Maar toen die ziek was, sr Vastbinder dat ook wel iar ja, dat hadden ze nog 1 gehoord. Toen hij meer ïgend zijn best deed, kre- s in de klas ineens enorm Wat hij ook bulderde en :hriften begon te slaan, de niet tot bedaren te bren- de de deur open en som- te vertrekken, wat ze ook n het lachen deden, e school lag de boerderij ;n. De kinderen wisten aan )recies wat zich daar alle- le en vaak haakte meester rop in en kregen ze, zoals en zeggen, ook een stukje f, de latere referendaris van was toen onderwijzer in De gezichten van de heren edelen als ze vertellen hoe s. Nee, die was niet gemak- was er een lastige jongen zonder toestemming de innen verlaten. Hij stond sn jongen die heel snel kon meester Luijf was nog snel- hem weer terug in de klas. Luijf, daar hadden we res- opnieuw staan de gezich- eren vrij somber. De Caro- in hun herinnering blijven -en fijne tijd in hun leven, daar geleerd wat wij nodig et was goed om leerling van zijn', aldus het gezamenlijk aan de nu 75-jarige Caro- OURANT Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 De 43e Avondvierdaagse van N Soesterberg stond voor de 43e keer onder leiding van het echtpaar Hag meijer, uiteraard bijgestaan door een groot aantal medewerkers. Heel langzaam maar zeker geven ze de uitvoering van dit jaarlijkse evenement over aan de jongere garde en prompt ging er iets mis. Tot ongeveer acht uur zou men zich donderdagavond verza melen op het kermisterrein aan de Kampweg. Kennelijk is daarbij een groep kinderen en begeleiders van de Wethouder de Haanschool over het hoofd gezien, die later kwamen en niet Dinsdag 10 juni was er in het gemeen tehuis te Soest een vergadering met le den van de commissie Beeldende Kunst, de gemeente Soest en twee leden van het comité Luchtvaart Herinnerings Monument Soesterberg. Nadat de be weegredenen en het doel tot de oprich ting van een Luchtvaart Monument door de beide comitéleden op verzoek waren verwoord, vond een open gesprek plaats over de mogelijkheden. Hieruit bleek dat de leden van genoem de commissie zeer welwillend staan te genover het tot stand brengen van een voor de bevolking van Soesterberg her kenbaar kunstwerk, dat als een herinne ringsteken zal dienen op basis van de historie van Soesterberg als bakermat van de luchtvaart en de luchtmacht. Aan de hand van ontvangen documen tatie van enkele kunstenaars werd beslo ten drie van hen uit te nodigen een schetsontwerp te maken. Na ontvangst van de betrokken schetsen komt het gezelschap weer bijeen om een keuze te maken en eventueel verder te nemen maatregelen. Het monument dient een centrale plaats te krijgen en ook de commissieleden zijn van mening dat de hoek Banningstraat/Rademaker- straat met de Kampweg, op het zoge naamde kermisterrein, een zeer geschik te locatie is. hoonoord Zeist •neum: Michiel Hildebrand. ioerd Overgoor en Marcel vo: Roy Bouwens en Sarina ennis Nachtegaal. Hege Zeist o: Anneloes Viersen. olengemeenschap ui Zeist fist Berger, Peter van het Hof ;r Mak. Jgier de Goede, Selina Jansen nijn van der Ven. Mavo: Joost d, Koen de Koster, Saskia Pfe- Daphne Wijnands. Ford Escort CLX 1.8 16V centr. vergr., sportvelgen, LPG, als nieuw '92 10.750,- Ford Fiesta l.li C zilv.metallic, weinig km '90 7.950,- i Mazda 121 1.1 DX j rood, mooie auto'88 3.950,- j Ford Siërra 2.0is centr.vergr.,zilv.metallic '87 3.950,- Honda Civic 1.5i GL16 Valve I als nieuw '90 9.250,- OpelKadett 1.6i I 4-drs, antraciet, trekhaak, I mooie auto'90 7.250,- VWJetta CL 4-drs, in zeer goede staat, wit '91 8.950,- Opel Vectra2.0i GT hatchback, centr. vergr., schuifdak '91 11.950,- Opel Kadett 1.3s 3-drs, incl. APK'86 2.950,- Mercedes 200D automaat, schuif-/kanteldak, met veel extra's getint glas, donkerblauw okt.'88 5.750,- VWPassat Variant 1.8i 5-drs, trekhaak'88 5.250,- Opel Kadett 1.6 4-dr snov.'89 6.250,- RenaultöTR blauw, 3-drs, in nw. staat nov/89 6.250,- UW VOORDEEL! 'APK Keuringsstation Gratis herkeuring Schade reparatie 'Las- en spuitwerk Klaar terwijl u wacht Roetmeting diesels verplicht vanaf 2 februari. Ook bij ons bedrijf Perfecte service! Postweg 58 (ind.-terrein) - Soesterberg Telefoon 0346 - 35 33 81 Open. 8.00-18.00 u. Vrijdag koopavond Zaterdag open van 9.00-16.00 u. aan het défilé konden deelnemen. Na tuurlijk een teleurstelling vooral voor de kinderen, maar door gewoon de stoet tegemoet te lopen konden ze de finale op het Dorpsplein nog wel meemaken. En dat was een feest, onder leiding van de Muziekvereniging Jonathan uit Zeist. Natuurlijk werden nogal wat negatieve opmerkingen richting Odeon gehoord en het zou een goede zaak zijn, indien het bestuur van Odeon daadwerkelijk liet zien daar iets aan te willen doen. Toch was er weer sfeer in het dorp dat in groten getale en voorzien van bloe men was toegelopen. Op het Dorpsplein stond Frits Hagmeijer ais een generaal dit spektakel voor de 43e keer gade te slaan. Toen hem verteld werd dat men te vroeg met de intocht was begonnen en daardoor een groep achter was geble ven, was zijn glimlachende opmerking: 'Jeugdig enthousiasme'. Met andere woorden, ze moeten het nog even leren en dat komt best goed. Na aankomst op het Dorpsplein bleef Muziekvereniging Jonathan het geheel nog geruime tijd amuseren met haar vrolijke klanken. In het draaiboek stond vermeld dat de voorzitter van de Stichting Gooise Wan delsport Bond, dhr. en mw. Hagmeijer een gouden ereteken zou opspelden vanwege de 43 jaren van organisatie. Maar wie er ook kwam, geen wandelau toriteit met deze taak. Om die reden werd ter afsluiting maar een kopje kof fie in het dorpshuis Burgstede genuttigd. Geen eervolle vermelding vanuit de Nederlandse Wandelsport Bond voor het echtpaar Hagmeijer, maar wel na mens alle plaatselijke wandelaars en allen die daarbij nauw betrokken waren een eresaluut. Wie weet, helpen ze bei den nog mee aan de 45e Soesterbergse Avondvierdaagse! Het Chinees Restaurant 'The Oriental Swan' aan de Rademaker- straat, vermaard om zijn kwaliteit, is uitgebreid met 'de Thaise keuken'. De meestal pittige gerechten vinden een goede aftrek. Onlangs bezocht de Chinese kok bij uit stek en eigenaar van The Oriental Swan, Siu Cheung Mok, Bangkok, het hart van Thailand. Daar kreeg hij les in de Thaise keuken, een receptuur barstensvol vlees en vis in een ongelooflijke variatie. Daarbij worden recepten gebruikt die men in de zestiende eeuw van de Por tugezen en Perzen leerde. In het Shang- ri-La hotel in Bangkok werd hij in de geheimen van deze keuken ingewijd. Ook werd hij hier verder ingevoerd in het bewerken van vruchten, zoals me loenen die na bewerking met een scherp mesje, ineens een prachtige bloem wor den. 'De Chinese keuken is aan vaste regels gebonden, de Thais durven meer. Je kunt je daar meer als kok in uitleven en zo je gaven goed etaleren', aldus Mok. The Oriental Swan wil zijn klanten graag met deze Thaise keuken kennis laten maken door middel van 'Menu Thai', een zevengangen menu waarin men met een scala aan heerlijke gerech ten wordt geconfronteerd. 'Wedden dat de Thaise keuken het gaat maken', lach te Mok. The Oriental Swan in Soester berg, Rademakerstraat 2 ('t Zwaantje), tel. 0346-352181/351423. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35.14 02 25 jaar Drie Eiken Op woensdag 15 april 1998 is het 25 jaar geleden dat het dienstencentrum De Drie Eiken werd geopend. Een werkgroep zal zich bezinnen op welke wijze dit heuglijk feit gevierd moet wor den. Visie van derden wordt op prijs gesteld. Tour de France De Franse toer is ook in De Drie Eiken aangeslagen. Vrijdag 20 juni is men van af 14.00 uur welkom. Na enige inspan ning zal bekend zijn wie de gele-truidra- ger gaat worden. De ravitaillering zal onder andere bestaan uit stokbrood met jam. Uiteraard zal na de finish een goed glas Franse wijn smaken. Tourrijders in alle vormen en maten kunnen zich tot woensdag 18 juni 12.00 uur opgeven via tel. 351402. Deelname voor een volle dig verzorgde tour is 5 gulden per per soon. Wegens vakantie gesloten Dit bekende bordje hangt van 5 juli tl m 1 augustus op de deur van mw. Tos- ca van Bussel. Zijdeschilderen In augustus wordt weer gestart met de cursus zijdeschilderen. Wanneer en hoe wordt nader bekend gemaakt. Eikenblaadje Eind augustus kan men het nieuwe Ei kenblaadje weer tegemoet zien met vele nieuwe punten voor de tijd daarna. Automatisering Ouderen die nader kennis willlen maken met de Personal Computer kunnen te recht bij een cursus die in september begint. Voor informatie en aanmelding een telefoontje naar de SWOS, 035- 6023681. Rommelmarkt Nu wordt vast medegedeeld dat op za terdag 18 oktober een rommelmarkt in het dienstencentrum wordt gehouden. Daarvoor geschikte spulletjes zijn met ingang van heden welkom. Zelfs wil men ze wel ophalen, maar dan even bel len naar 351402. Met stijgende verbazing heb ik kennis genomen van het artikel op pagina 4 in de Soester Courant van woensdag 11 juni. Met vette kop stond er: 'PvdA wil skeelerbanen'. Net of zij alleen het in telligentieniveau bezitten om dat uit te vinden. Zoiets slaat goed aan, vooral bij de jeugd. Kijk eens wat wij als PvdA voor jullie betekenen. Maar sociale vrienden, dat is toch niet eerlijk. Als de IJsvereniging Soesterberg met dit plan komt, dan is dat toch 'hun' idee en niet die van u als PvdA? Trouwens, we heb ben dit voorstel niet alleen aan u als politieke partij verstrekt, maar aan alle politieke partijen in de gemeente Soest. Waarom moet nu die PvdA-haan alleen gaan kraaien? In het radio-interview met mw. Stekelenburg, PvdA gemeen teraadslid, was zij helemaal niet zo en thousiast. Of ik soms wel wist van dit en dat en dat gaat zo maar niet, werd me om de oren gesmeten. Heeft mw. Steke lenburg het soms alleen voor het zeg gen? Maakt zij uit wat wel en wat niet kan in Soesterberg? Om heel duidelijk te zijn, niemand anders dan alleen de IJsvereniging Soesterberg heeft het voorstel ingediend om een skeelerbaan 'op' het terrein van de ijsbaan te maken met mogelijk nog meer zaken. Wij heb ben u als politieke partij, net zoals al die andere politieke partijen, alleen ge vraagd ons hierin te willen steunen. Wij hebben de PvdA helemaal niet ge vraagd dit van ons over te nemen en een andere draai daaraan te geven ten nade le van de ijsvereniging. Het zou u als PvdA sieren hiervoor uw verontschuldi ging aan te bieden en 'samen' met alle andere partijen achter dit streven te gaan staan. Want het gaat niet om de eer en verheerlijking van de PvdA en ook niet om die van de IJsvereniging Soesterberg, maar alleen om de jeugd van Soesterberg en hen meer te geven dan alleen een Jongeren Ontmoetings plek- A.S. Blokzijl Zondag 22 juni ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: pater v. Burgsteden en zr. M.A. v. Erven Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor/kinder koor Cenakel, Amerst'oortsestraat 18 Zpndag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. R. Mijnals STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: W. Brandt (Den Dolder), Dolderseweg 57A, tel. 030-2293100. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hooit men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. van 30 juni - 20 juli De collega's nemen waar voor spoedgevallen. GEBOREN 4 mei: Jille Folkert, zoon van Folkert en Hannemieke Haisma, Apollo 15A; 24 mei: Sven Jasper Maria, zoon van Maarten en Barbara v.d. Wijst, Gen. Spoorstraat 17. GEHUWD 12 juni: Corry Merkens en Kees Frans- sen, Apollo 196; 14 juni: Anja v.d..Broek en Marcel Aus- sendorf; 17 juni: Bart Overbeek en Petra Buite man, Prof. Lorentzlaan 68. OVERLEDEN 9 juni: Suzanne Rebiérre-Stemerding (73), de Heijbergh. 17 juni: Hendrikus Eibertus Reinsma (67), Moerbessenberg 19. Opgaven: tel. 351252. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragendagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 0900-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: tel. 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grofvuil Tel. 035-6093666. Op zaterdag 28 juni a.s. is men vanaf 20.00 uur in de wijnproefkelder aan de Stemerdingweg 12 welkom om de pre sentatie van de vermaarde Amsterdam se Klezmer Band bij te wonen. De band, bestaande uit Job Chajes, saxofoon en basklarinet, Misha Grande!, trompet en cornet, Don Munzer accordeon en Jas per de Beer, akoestische bas, is ontstaan uit de Hebreeuwse woorden 'kley' (in strument) en 'zemer' (zang). Wat Klez mer ten gehore brengt is de oorspronke lijke muziek van de joden uit Oost-Eu ropa, dat men vaak speelde op bijvoor beeld bruiloften die wel eens een week konden duren. In deze muziek herkent men ook klanken uit Bulgarije, Honga rije, Roemenië, Rusland, verder de be kende zigeunermuziek tot zelfs in de Arabische sferen. De combinatie van een goed glas wijn en deze muziek staat garant voor een prachtige avond. Toe gang 20 gulden p.p. en reserveren via tel. 035-6016272 of een half uur voor aanvang in de Proefkelder. Stichting Sterrenberg en de onlangs daar ook gevestigde Willem de Jong Stichting hebben het voornemen om per 1 januari 1998 te fuseren. Beide organisaties houden zich be zig met de zorg voor mensen met een verstandelijke handicap. De twee toch verschillende stichtingen vormen straks één sterk geheel on der een nieuwe naam en logo. Om het juiste daarvan te vernemen werd een gesprek gevoerd met mw. Marianne van Ravenswaaij-Snoek (32), public relationsfunctionaris van de Wil- lem de Jong Stichting. 'Sterrenberg is van oorsprong (1928) een intra-murale instelling en gevestigd in het Utrechtse Huis ter Heide. De afgelopen jaren heeft het nogal wat verhuizingen van bewoners meegemaakt naar kleinscha lige voorzieningen elders, zoals Maars- sen, Zeist, Vleuten/De Meern en Soesterberg. De organisatie als geheel biedt huisvesting aan meer dan 500 mensen met een verstandelijke handicap in de leeftijd van 18 tot ver boven de 90 jaar. De zorg varieert van 'zeer verzor gend' tot 'enkele uren begeleiding per week'. Verder verzorgt Sterrenberg zelf de dagbesteding van dp zorgvragers in Huis ter Heide, Maarssen en De Meern, waarvan ook externe deelnemers ge bruik maken. Stichting Sterrenberg biedt werk aan meer dan 900 medewer kers'. Willem de Jong Stichting 'De historie van de Willem de Jong Stichting is totaal verschillend van die van Sterren berg. Deze semi-murale or ganisatie heeft zich vanaf het begin (1962) beziggehouden met de dienstver lening aan mensen met een verstande lijke handicap op kleine locaties: gezins vervangende tehuizen. Deze woonvoor zieningen liggen verspreid over de gehe le provincie Utrecht. De Willem de Jong Stichting biedt huisvesting en begelei ding aan meer dan 250 mensen in de leeftijd van 5 tot 80 jaar. De zorg van deze zorgvragers varieert, evenals bij Sterrenberg het geval is, van 24-uurs zorg tot enkele uren begeleiding per week. De Willem de Jong Stichting biedt werk aan ongeveer 300 medewer kers'. Samen sterk 'De voorgenomen fusie is niet uit de lucht komen vallen. De eerste contacten dateren al van vier jaar geleden en sinds een jaar werken beide organisaties sa men op het gebied van dagopvang en andere zorgprojecten, personeelsuitwis- selingen en uitwisselingen van kennis op het gebied van zorg voor mensen met een verstandelijke handicap. Derhalve is er in december 1996 door beide stich tingsbesturen een overeenkomst onder tekend, vanuit de overweging dat met de nieuwe organisatie beter ingespeeld kan worden op het welzijn van mensen met een verstandelijke handicap. Het samengaan betekent ook een uitbreiding van mogelijkheden op het gebied van sociaal beleid. De nieuwe trans-murale organisatie zal, (zoals gezegd, beter dan de twee organisaties afzonderlijk) goed kunnen inspelen op de veranderende zorgvragen in de samenleving: samen staan we 'sterker in zorg'. De nieuwe organisatie wordt de grootste Utrechtse organisatie op het gebied van zorg- en dienstverlening aan mensen met een verstandelijke handicap. Binnen de or ganisaties is men nu druk doende om gecombineerde projectgroepen te bestu deren op welke wijze de aanstaande fu sie het beste tot stand kan komen. De verwachting is dat de fusie in januari 1998 kan plaatsvinden. Uiteraard zal deze gefuseerde organisatie een eigen naam krijgen, met daarbij een nieuwe huisstijl en een bijpassend logo', aldus Marianne van Ravenswaaij. De Carolusschool aan de Christi- aan Huijgenslaan wil het weten dat er een jubileum wordt gevierd. Met grote letters staat het al aangekon digd: St. Carolusschool 75 jaar. In de week van 22 tot en met 28 juni is het dan eindelijk zover. 'De laatste puntjes moeten nog even op de i', aldus een medewerkster van de feestcommissie. Alles draait om die ene feestweek. De kinderen worden onder andere vermaakt met een zeskamp, musical, poppenspektakel, een optreden van een clown enz. Zondagochtend 22 juni om 10.30 uur, wordt er in de St. Caroluskerk een herdenkingsdienst ge houden. Zaterdag 28 juni zal de feest week in stijl worden afgesloten met een reünie. Er is een foto-expositie, waaron der een schoolklas, beschikbaar gesteld door het museum Oud-Soest, over de geschiedenis van de school. In het pro grammaboekje dat in het dorp is ver spreid kan men lezen wat er georgani seerd is en waaraan men kan meedoen. Liebfraumilch Duitse qualitatswein Bulgaarse rode Merlot nu4,95 Jonge jenever Olifant20,95 Apfelkorn Berentzen13,95 Stroh Carribean rum f bruin of wit17,95 Wij hebben div. BIERTAPS in de VERHUUR. WIJNHANDEL SLIJTERIJ Gen. Winkelmanstraat 37 Soesterberg Tel: 0346-353439 'We leven in een tijd waarin alles is geregeld. De bekende kreet 'van de wieg tot het graf' is nog goed be- kertd. Maar als het zover is dat hulp verleend moet worden, dan blijkt dat men vaak een lange weg via bu reaus en instanties moet gaan om het doel te bereiken. En stel dat je vanwege je leeftijd dat allemaal niet meer kunt bijhouden en je gezond heid of andere omstandigheden la ten je in de steek, dan is het goed als er een instantie is die dat alles voor je regelt'. Aan het woord is dhr. J. Stevens, voor zitter van de onlangs opgerichte Stich ting Zorgbureau Midden Nederland (SZMN), gevestigd in Soesterberg. Hij spreekt uit ervaring, want in diverse ge vallen waarin nood verleend moest wor den, keek hij over de schouders mee en zag al dat geploeter. 'En als je het dan allemaal niet meer zo goed weet en kent, dan wordt men onrustig en ner veus met alle gevolgen van dien. Om al die sores te voorkomen heb ik zelf een bureau opgezet, waar met één telefoon tje dat wordt geregeld waar op dat mo ment behoefte aan is'. De stichting stelt zich ten doel het zelf standig wonen van ouderen te bevorde ren en biedt daartoe de benodigde faci liteiten. Het werkterrein beslaat voorals nog Midden Nederland, ruwweg van Veenendaal tot Woerden met zwaarte punten in het Eemland en rond de stad Utrecht. SZMN levert ouderen zorg op maat; van alarm- en sleutelservice tot assistentie bij klachtenbehandeling en 'L secretariële ondersteuning. Maar bij voorbeeld ook verpleging, alarmering, bewaking, wasserij, verzorgende hulp, klusjesman, reiniging, huishoudelijke hulp, thuisdiners, maaltijden- en bood- schappenservice behoren tot de moge lijkheden. 'Daarom luidt ons motto: Stichting Zorgbureau Midden Neder land, een zorg minder!' Ze zijn 24 uur per dag en zeven dagen per week voor hun cliënten aanspreekbaar, in de prak tijk zijn dat ouderen boven de 60 jaar. Wat zijn de eerste handelingen om on der deze bijzondere zorg te vallen? Ste vens: 'Als iemand zich aanmeldt wordt in een persoonlijk gesprek vastgesteld waaraan behoefte bestaat. Indien ge wenst kan dit uitgebreid worden met een medische intake, waarvoor wij als bureau dan een arts of deskundige uit de zorgsector inschakelen. Door middel van een abonnement weet een lid zich verzekert van hulp en ondersteuning. De hoogte van het abonnement is af hankelijk van het gewenste servicepak ket, wat een ieder individueel bepaalt en tussen de 30 en 335 gulden per maand kost. Wij verlenen niet alleen een inter mediaire functie, maar onderhouden ook persoonlijk contact met onze leden en controleren de kwaliteit van de gele verde diensten en/of producten. Wij zijn een organisatie met een ideële en geen commerciële doelstelling. Dit betekent dat wij het aantal mensen die op ons een beroep doen, afstemmen op de service die we kunnen verlenen', aldus Stevens. Voor aanmelding of informatie ken men bellen met de Stichting Zorgbureau Midden Nederland, telefoon (0346- )350310 of 350279, faxnummer: 354355. Zondag 22 juni 10.30 viering Caroluskerk 12.15 officieel gedeelte 12.30 koffieconcert Caroluskoor Maandag 23 juni 13.30 clown voor alle kinderen 19.30 zomeravondconcert Odeon Dinsdag 24 juni 10.00 speurtocht leerlingen Woensdag 25 juni 10.00 zwarte markt groep 4-8 10.00 poppenspektakel groep 1-3 Donderdag 26 juni 13.15 zeskamp kinderen 17.30 maaltijd leerlingen 18.30 voorstelling 19.30 informeel samenzijn Zaterdag 28 juni 15.00 reünie 17.00 broodmaaltijd 19.30 feestavond Meer berichten over Soesterberg op pagina 10 In de parkeergarage achter Hotel Figi in Zeist is onlangs, in samenwerking met de plaatselijke Rabobank, de eerste "on- bemensde" chipknip-automaat in de provincie Utrecht geplaatst. Gebruikers kunnen hun parkeerkosten daar nu met de chipknip (in de toekomst de Chip per) afrekenen. Ze hoeven alleen hun bankpas in de automaat te steken en bij het bedrag "ja" in te toetsen. De kosten worden dan afgeschreven. De parkeer garage is niet alleen voor de hotelgasten bedoeld; ook het winkelend publiek kan er terecht. Woensdag 18 juni 13.00 infomiddag, Pruttelpot Donderdag 19 juni 18.00 tennis clubkamp., Sportpark Vrijdag 20 juni 14.00 Tour de France, Drie Eiken 18.00 tennis clubkamp., Sportpark Zaterdag 21 juni 09.00 tennis clubkamp., Sportpark 12.00 goochelen, Burgstede 13.00 foto-expositie, Burgstede 13.30 kinder-workshops, Burgstede Zondag 22 juni 09.00 tennis clubkamp., Sportpark 12.00 schaapscheerdersfeest, Sterren berg Maandag 23 juni 18.00 tennis clubkamp., Sportpark Dinsdag 24 juni 09.00 tennis grabbelochtend, Sportpark 18.00 tennis clubkamp., Sportpark Woensdag 25 juni 18.00 tennis clubkamp., Sportpark Opgaven: tel. 351252.

Soester Courant | 1997 | | pagina 11