I Albert Heijn-Smitshof 'apetrots' op nieuwe aanwinsten supermarkt Oosterse dag bij 't Yaarderhoogt ISBHSSl Perfecte Peugeot-presentatie in nieuwe showroom van dealer Vlug Smaakmakende samenwerking in Soest: bij aankoop bril 'n etentje cadeau! heken 1 HANDEL It WANDEL Eurogarant-erkenning voor Autoschade P. Stalenhoef Ballonvaart met de Gemar Gratis advies M.C. Molendael heeft eerste transferverpleegkundige 115,- Bezwaren huurverhogingen Actie vakantiekrachten bij Start Uitzendbureau PARKET. □QBQQÜÜ0 ALLERHANDE Traiteur tste opruiming, irvice-opvatting: inen dus!! SOESTER COURANT PAGINA 17 De Soester Duinen BOURGONDISCH MIDDAG BUFFET MET IJYE MUZIEK Vrouw bestolen tijdens bustocht Traiteur-afdeling spetterend geopend Tuinadviescentrum luidt zomer in met cadeau voor klanten Zomermarkt op 20 juni Speciale aanbieding SANITAIR Naadloze aansluiting ziekenhuiszorg-thuiszorg WIJNANDS Frisé tapijt 035-601 76 07 Drukbezochte receptie bij opening PAGINA 16 WOENSDAG 18 JUNI 1997 Optiek Zuid en restaurant Bauers Huurcommissie adviseert huurders egelt 't ïeekadvies- i F.W. van Gelder liet alleen voor de igste rente, maar e die renteschom- imloos opvangt, laagste rente =t de grootste eer 10 jaar! Dat smerkt voorbij vrijblijvend iwe of IfUIIIMGS- RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM Zondag 29 juni Aanvang: 15.00 uur Onbeperkt genieten voor slechts f29,50 p.p. We starten met een keuze uit overheerlijke soepen Culinaire parade van salades en diverse soorten koud vlees, vis en paté Als hoofdgerecht een keuze uit diverse warme vlees- en visgerechten. Met groente en aardappelgarnituur. Als feestelijk slot van dit overheerlijke buffet een keuze uit diverse smaken ijs en pudding. Bel en reserveer, dan zit u zeker Ook Bourgondische buffetten op: 27 juli, 31 aug. en 21 sept. Telefoon 035-6012739 Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Tijdens een bustocht van Amersfoort naar Soest is een 79-jarige vrouw uit Soest zaterdag bestolen. Een dief zag kans ongezien haar portemonnee uit haar tas te halen. Zijn buit bedraagt honderden guldens en persoonlijke be scheiden van de gedupeerde vrouw. "Apetrots", dat zijn ze bij Albert Heijn aan de Smitshof op de pas weer vernieuwde supermarkt. Om dat aan het volk duidelijk te maken was er vorige week donderdag een wel uitzonderlijk formidabel exem plaar van de meest-menselijke dier soort op het dak gaan zitten. Binnen was het die dag een drukte van belang, omdat zo'n beetje heel Soest een oogje kwam werpen op de nieuwe afde lingen van de supermarkt. Dat gold ui teraard vooral voor de nieuwe traiteur afdeling, die om klokslag elf uur - na een vriendelijk welkomstwoord van be drijfsleider Hans Goossens - officieel werd geopend door directeur C. Kerver en zijn moeder. Kerver maakte van de feestelijke gele genheid gebruik om te memoreren dat zijn ouders vijftig jaar geleden met hun eerste levensmiddelenzaak in Soest wa- Op de eerste dag van de zomer, za terdag 21 juni, haalt 't Vaarder- hoogt een deel van Azië naar Soest. Het terrein van het tuinadviescen trum aan de Dorresteinweg wordt dan omgetoverd in een oosters va kantieoord, waarin Thailand een voorname rol speelt, maar ook an dere Aziatische landen voor het voetlicht komen. De Oosterse dag is een cadeau van 't Vaarderhoogt aan alle trouwe bezoekers en klanten. "Zij zorgen ervoor dat ons tuincentrum floreert en als dank daar voor willen wij met alle medewerkers iets terug doen," zegt mede-eigenaar Harm Heinen. Het idee werd geboren na de succesvolle kerst- en vooijaarspe- riode, waarin de bezoekersaantallen de verwachtingen sterk overtroffen. "Er is keihard gewerkt om iedereen een fijne dag te bezorgen," verzekert Heinen. Afdingen In 'Chinatown' kan volgens goed Oos ters gebruik in een aantal kramen wor den onderhandeld over rietwerk, potte- rie, vijverpompen en andere artikelen. Op deze manier kunnen de bezoekers de spullen tegen een zo gunstig moge lijke prijs overnemen. Heinen: "Vooral leuk voor de mensen die gewoonlijk niet durven afdingen." Op het voorplein zijn zaterdag diverse demonstraties te zien. Zoals 'fruit-car- ving', waarbij uit fruit de meest uiteen- Autoschade P. Stalenhoef, gevestigd aan de Nieuwe Gracht in Soest, mag zich voortaan FOCWA-Garantiebe- drijf met Eurogarant-erkenning noemen. Deze nieuwe erkenningsregeling is een initiatief van de FOCWA, de landelijke organisatie van autoschadeherstelbedrij- ven. De Eurogarant-erkenning is be doeld als extra onderscheiding voor FOCWA-garantiebedrijven die beant woorden aan zeer hoge eisen op het ge bied van doelmatig management en kwalitatief hoogwaardige dienstverle ning. Voor de erkenning komen slechts FOCWA-bedrijven in aanmerking, die in hun bedrijf een door de FOCWA er kend systeem voor kwaliteitszorg héb ben ingevoerd en als zodanig officieel gecertificeerd zijn. Ook'bedrijven die daar aantoonbaar mee bezig zijn en voor januari 1998 dat certificaat behaald zullen hebben, ko men voor de extra erkenning in aanmer king. Bij de kwaliteitszorg volgens het normenstelsel ISO 9002. Verder is voor Eurogarant-erkenning onder meer vereist dat wordt voldaan aan strenge eisen op het gebied van re presentativiteit en een klantvriendelijke uitstraling en service. Tegelijk met Au toschade P. Stalenhoef hebben nog cir ca 225 andere FOCWA-Garantiebedrij- ven de Eurogarant-erkenning gekregen. Eigenaar Piet Stalenhoef van Autoscha de P. Stalenhoef is uiteraard bijzonder content met z'n Eurogarant-erkenning. "Ik ben er van overtuigd dat opdracht gevers niet ongevoelig zullen zijn voor deze onderscheiding. Ik zie de Euroga rant-erkenning als een bevestiging van ons professionele ondernemerschap in autoschadeherstel. Autoschade P. Stalenhoef is gevestigd aan de Nieuwe Gracht 29 (bedrijven park de Grachten), tel: 6022744. (advertentie) lopende kunstwerkjes worden gesneden. Thailand-kenner Bussaya Lertvilai stelt zich garant voor deze demonstraties en zal ook typisch Thaise bloemenslingers en -kransen maken. Voor het showele ment zorgt de negenjarige Nong Mai die ongetwijfeld blikkenvanger wordt, zodra ze klassieke dansen uit Thailand op het podium uitvoert. Natuurlijk heeft 't Vaarderhoogt ook voor artikelen uit Thailand en Birma gezorgd. Eveneens verkrijgbaar zijn on der meer houtsnijwerk, woondecoratie, batik mode, edelstenen, exotisch fruit en speelgoed van recycling-materialen uit Indonesië. Keuken De Oosterse keuken ontbreekt niet. Voor de fijnproevers wordt het onge twijfeld een feest in het Thaise en/of Indonesische restaurant, waar kenmer kende gerechten en drankjes uit deze landen worden geserveerd voor de be zoekers van 't Vaarderhoogt. Wie de smaak te pakken heeft, kan zich meteen laten informeren bij de kraam van Selamat Jalan Tours, de specialist in Verre Oosten reizen. De Oosterse dag bij tuinadviescentrum 't Vaarderhoogt aan de Dorresteinweg wordt op zaterdag 21 juni van 10.00 tot 17.00 uur gehouden. ren gestart. De opening van de traiteur- afdeling vormde daarom tegelijk de kroon op een halve eeuw opmerkelijk ondernemerschap in Soest. Met een gezamenlijke druk op de knop brachten moeder en zoon Kerver ver volgens het vuurwerk tot ontploffing, waardoor het bord met de simpele da tumvermelding (12 juni 1997) onder veel spectaculair gespetter veranderde in de aanduiding "AH Allerhande-trai teur". Op hetzelfde moment viel het gordijn dat de nieuwe afdeling tot dat tijdstip aan het oog had onttrokken in één klap neer. De talloze bezoekers van de supermarkt kregen daardoor in een oggwenk een panorama voorgeschoteld met de nieu we culinaire afdeling als centrale smaak maker, in meer dan één betekenis van dat woord. In de afgelopen dagen heb ben zeer veel Soesters tot hun genoegen kennis gemaakt met het nieuwe "afhaal- restaurant". lEtectrotechnisch inslatlaüeburo Lichtstudio Gas, water en c. v. installaties Inbouw reservoir compleet met V&B toilet en montage. Een compleet gemonteerd systeem voor slechts ƒ1500 (incl. BTW) excl. tegels en tegelwerk. Apollo 92 Soesterberg Tel: 0346 351502 Medisch Centrum Molendael werkt als eerste ziekenhuis in de regio Eemland met een transferverpleeg kundige: mevrouw J. Uyt den Bo gaard. De transferverpleegkundige zorgt ervoor dat de zorg voor de pa tiënt van ziekenhuis naar thuiszorg naadloos op elkaar aansluit. Zij is in dienst van de Stichting Kruiswerk Noord-Oost Utrecht, maar werkt vanuit het ziekenhuis. "Voor een goede overgang van de spe cialistische zorg in het ziekenhuis naar de generalistische zorg thuis moet er voor de patiënt een "zorgarrangement" samengesteld worden," vertelt de nieu we transferverpleegkundige. "Het gaat om zorg op maat in de thuissituatie." Joke Uyt den Bogaard is wijkverpleeg kundige en gespecialiseerd reumaver- pleegkundige. "Voor de functie van transferverpleegkundige is het van be lang de zorg die de patiënt thuis nodig heeft goed in te schatten. Hierbij zijn mijn ervaringen als wijkverpleegkundi ge zeer praktisch. Daarnaast zorg ik er voor dat de patiënt de juiste materialen aanvraagt om thuis goed te kunnen functioneren. Het voordeel voor de pa tiënten is dat zij voor al deze zaken maar met één contactpersoon te maken heb ben," aldus Uyt den Bogaard. Bereikbaarheid De transferverpleegkundige is iedere dag in het ziekenhuis aanwezig. Afhan kelijk van de werkdrukte zal dat vooral in de middagen zijn. Zij staat dan klaar voor patiënten die meer willen weten over verzorging en verpleging na ontslag uit het ziekenhuis. Joke Uyt den Bo gaard is dinsdag tot en met donderdag van 13.00 tot 17.00 uur aanwezig in het ziekenhuis in Baarn en vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. INTERIEUR SERVICE 10 kleuren met andertapijt. Gratis gelegd! Normaalf 129,-, deze maand Bel voor meer informatie uw binnenhuis adviseur Albert Wijnands In de afgelopen weken was er weer volop beweging bij de Gemar-super- markt aan de Parallelweg. Bij aan koop van speciale aanbiedingen kreeg men een kanskaart voor een ballonvaart. Die werd gewonnen door Vera Stalenhoef (Kerkpad ZZ), die met haar vader en de prijswin naars van de andere Gemar-filialen op 14 juni de lucht inging. Een fan tastische ervaring. Zomermarkt Op vrijdag 20 juni organiseert de Gemar op het achterste deel van de grote parkeerplaats een zomermarkt van 16.00 tot 21.00 uur. De klanten Vera Stalenhoef en haar vader aan boord van de Gemar-ballon. krijgen bij de aanbiedingen (zie de krant of de gele folder) gratis munt jes of bonnen om te profiteren van gratis saté, salade, drankjes, suikers-: pin etc. Een draaiorgel zorgt voor vrolijke klanken en er zijn diverse spelletjes voor de kinderen (ballen- gooien, stapelmat enz.), waarmee ook prijsjes te winnen zijn. Iedere be zoeker kan op de zomermarkt genie ten van heerlijke proeverijen en de fantastische zomeraanbiedingen waarmee de Gemar de zomer inluidt. soortgelijke woning lagere huur; U vindt uw woning niet modem genoeg. Als de verhuurder de voorgestelde huurverhoging toch wil doorzetten, dan moet de verhuurder - binnen 12 weken vanaf de voorgestelde ingangsdatum - zijn voorstel aan de huurcommissie voorleggen met het verzoek om een uit spraak te doen over de redelijkheid van het huurverhogingsvoorstel. De huur commissie neemt de behandeling van het geschil dan verder over. Men kan met vragen bij het secretariaat van de Huurcommissie terecht. Het se cretariaat heeft op maandag, woensdag en vrijdag tussen 14.00 en 16.00 uur een telefonisch spreekuur, het informatie nummer is (033)233 35 13. Daarnaast is er op dezelfde dagen tus sen 09.00 en 12.00 uur een inloop spreekuur op het kantoor van het secre tariaat. Voor het aanvragen van stan daard bezwaarformulieren en brochures over het huurbeleid kan men bellen met telefoonnummer (030) 233 86 33. Het bezoekadres van het secretariaat is Muntstraat 7 in Utrecht, het postadres is Postbus 1548, 3500 BM Utrecht. onlangs werd gesloten omdat zij door de recente wegafsluitingen in de buurge meente bijna onbereikbaar was gewor den. Daarmee is het autobedrijf aan de Kerkstraat in Soest - ooit begonnen als filiaal van Baam, waar de firma Vlug 45 jaar geleden startte - de hoofdvestiging geworden. De grote klantenkring krijgt in de nieuwe showroom een goed beeld van de leverbare Peugeot-collectie. Het nieuwe gebouw kwam door een gelukkig toeval ter beschikking van het Soester autobedrijf. Directeur E.A. Vlug: "Vanaf de jaren tachtig is de Soes ter klantenkring sterk gegroeid. We zochten al een poosje naar uitbreiding smogelijkheden, maar dat lukte niet. We hebben het inmiddels wel twee keer zo druk gekregen, ook in de werkplaats. Dus toen dit gebouw, direct naast ons bedrijf, beschikbaar kwam hebben we geen moment geaarzeld, want het was voor ons een lot uit de loterij." 'Parketvloer' Een van de opmerkelijkste zaken in de nieuwe showroom is de vlakke "parket vloer", bestaande uit kunststof-laminaat, wat het geheel een warme, bijna huise lijke uitstraling geeft. "Wij houden er niet van om de auto's in een rijtje op een tegelvloer te zetten, want dan lijken alle showrooms op elkaar. Op deze manier J760 DD Soest 324 tin de Jong van Bauers ai vanaf de schoolbanken. Twee jaar Aanleiding voor de samenwerking is het feit dat de optiekzaak inmiddels twee jaar in Soést-zuid gevestigd is. Bauers had trouwens altijd al iets met brillen: wie als bezoeker z'n bril vergeten was en daardoor moeite had om het menu te ontcijferen kon altijd een beroep doen op de "brillendoos" in het sfeervolle res taurant, waar elk etentje een feest is. Foto: Goos van der W/Jt De actie werd vorige week opgestart met een culinair voorproefje in de bril lenwinkel, waar Annet en haar mede werker Roef Veldhuizen met Maarten en Martin plaatsnamen aan een voor de gelegenheid fraai gedekte tafel. Die blijft tot 26 juli ook in de winkel staan, om de aandacht op de actie te vestigen. Ove rigens: bij Optiek Zuid kan men altijd zonder afspraak terecht voor een gratis ogentest of oogdrukmeting met de mo dernste apparatuur. In juni begint het zomerseizoen voor vakantiewerk. Dit jaar maken de vestigingen van Start Uitzendbu reau in Soest en Baarn het vakantie werk nog leuker met een actie. Iedere vakantiekracht krijgt, zolang de voorraad strekt, bij aanvang van het werk-een opblaasbaar boogie-board voor op het strand of in het water. Elk bedrijf mag een Start-vakantiekracht opgeven, over wie het het meest tevre den is. Deze vakantiekracht maakt kans op één van de Giant mountainbikes, waarvan elk van de vestigingen er één weggeeft. Het vakantiewerk dat Start Uitzendbu reau biedt, gaat om allerlei soorten ba nen, variërend van enkele wekèn tot enkele maanden. Het kan werk zijn op kantoor, in een fabriek of in de buiten lucht. Uiteraard staat Start borg voor een prima salaris. Door toepassing van het bruto-netto systeem profiteren Start- vakantiekrachten maximaal van hun belastingvoordeel. De scholieren en studenten, die nog va kantiewerk zoeken en kans willen ma ken op één van de moutainbikes, kun nen zich bij Start inschrijven. Zij kunnen elke maandag tot en met vrijdag terecht tot 17.30 uur. Voor de inschrijving dient een geldig legitimatiebewijs, sofinum- mer en bank- of gironummer meegeno men te worden. Een toost op de nieuwe showroom van Peugeot-dealer Vlug aan de Kerkstraat. Foto: Goos van der Wilt hebben we iets aparts, waar we de klan ten met genoegen kunnen ontvangen," aldus de heer Vlug. De auto's kunnen met een nieuw aan gebrachte hellingbaan de showroom via de grote schuifpui in- en uitrijden en onder de showroom bevindt zich nog een even groot souterrain. De heer Vlug wil deze ruimte voorlopig gaan gebrui ken voor opslag van oude en nieuwe auto's, maar ze is eventueel ook geschikt te maken is als quick service- of poets- afdeJing. De "oude" showroom zal voortaan vooral gebruikt gaan worden als ontvangstruimte voor de klanten en voor de verkoop van accessoires. Nieuwe modellen In de nieuwe showroom komen de fraaie Peugeot-modellen uitstekend tot hun recht. Het Franse automobielmerk blijft onveranderd populair in Soest en omstreken. In juli verwacht de heer Vlug de eerste exemplaren van de Peu geot 306 Break - "daar zit iedereen op te wachten" - in september mogelijk al gevolgd door de sportieve Peugeot 406 Coupé, de nieuwe topper op basis van de uitstekend verkochte 406, die o.a. als lease-auto buitengewoon populair is. m.2 vanaf ti.2 vanaf ■n.2 vanaf Wanneer men het niet eens is met de huurverhoging, dan kan men bij de verhuurder - binnen zes weken vanaf de voorgestelde datum van in gang van de huurverhoging - be zwaar maken tegen de huurverho ging op grond van drie redenen: Door de voorgestelde huurverhoging zal de kale huurprijs uitstijgen boven de maximaal redelijke huurprijsgrens vol gens het woningwaarderingsstelsel en/ of; De woning vertoont ernstige gebreken en tekortkomingen. In het algemeen moet de verhuurder al wel op de hoog te zijn gebracht van de aanwezigheid van de gebreken, zodat hij in de gelegenheid is geweest om de tekortko mingen op te heffen. Vormverzuim (bijvoorbeeld een niet tij dig voorgestelde huurverhoging). De volgende bezwaren zijn geen argu menten om te protesteren tegen de huurverhoging: U bent van mening dat u een te hoge huur betaalt ten opzichte van uw inko men; Andere huurders betalen voor een Optiek Zuid, de bekende brillen winkel aan de Soesterbergsestraat 45, verrast de klanten tot en met 26 juli met een uiterst aantrekkelijk aanbod: wie een nieuwe bril (inclu sief glazen) aanschaft ter waarde van minimaal 500 gulden krijgt een etentje cadeau! Wie in de actieperiode de brillenwinkel van opticien Annet Schut-Appelhof binnenstapt en een bril aanschaft kan sowieso profiteren van een smakelijke aanbieding. Elke klant ontvangt name lijk een bon die 25 korting biedt voor de gehele rekening bij Bauers, inclusief de drankjes, voor 1 tot 4 personen. De actie geldt voor de hele monturencollec- tie, met merken als Rodenstock, Metz- Ier, Sting, Winchester, Lacoste etc. De bijzondere samenwerking tussen Optiek Zuid en restaurant Bauers heeft als motto: "Geef je ogen de kost...". Met deze actie wordt dat motto inderdaad waargemaakt. Annet Appelhof - zoals I de meeste Soesters haar kennen - kent gastheer Maarten Beenen en kok Mar- En niet "zómaar" een etentje, maar een geheel verzorgd viergangendiner voor twee personen - inclusief een wijn-ar rangement, een welkomstcocktail en koffie toe - bij restaurant Bauers, het Franse restaurant aan de Burgemeester Grothestraat 55. Het gaat bij Optiek Zuid tenslotte ook niet om "zómaar" een bril... Under grote belangstelling is vorige week de nieuwe showroom geopend van Peugeot-dealer Vlug aan de Kerkstraat. De genodigden konden zich er met eigen ogen overtuigen van de perfecte presentatie van de nieuwste modellen Peugeot. De nieuwe showroom is vooral ook een uitkomst voor de sterk toegenomen be langstelling uit Baarn, waar de vestiging ;eldig t/m 3 augustus 1997 IEN ONDER 1 DAK Amsterdamseweg 29, mma, tel. 033-4651737. I

Soester Courant | 1997 | | pagina 17