Midzomerfestival op De Vrije Teugel Poppententoonstelling bij 'De Bereklauw' eme 3el Tweede poëzieconcert met "Zie de mens"-gedichten Nieuws van de bibliotheek Nieuws van de bibliotheek CULTUUR £t WELZIJN r Cabrio-kindervoorstellingen: genieten voor jong en oud 'Ontdek uw plekje' tijdens ritje met de Seniorenbus Inschrijven huttenbouwdorp kan vanaf dinsdag 24 juni aruóhocK I \GINA 22 IG ERWARMING (ORTING r ir ir WOENSDAG 18 JUN11997 Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Lucinda Princess of Bellever vult prijzenkast aan SOESTER COURANT Op zondag 22 juni (11.00-18.00 uur) aan het Vedelaarpad Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant iR^LpH/lNKEL De Tibetaanse dierenriem Morgenmiddag in de raadzaal 0-&- stichting openbare bibliotheek Kunstwerk van de maand sen- stichting openbare bibliotheek Keuze uit de nieuwe cd's PAGINA 23 Weer op 2 juli en 6 augustus Nieuwe cursussen in september PIET VAN HEUGTEN Nieuwe tarieven bij bibliotheek Soest Zaterdag 28 juni in C-drie Concert Soester Muziekgezelschap voor Derde Wereldgroep iatvb«ed»n9 iankoop ;en vloer Fax: 033 - 4655177 ir ar Recontour Di Lassostraat 65", tel. 6022195 Interieur op maat gesneden Een nieuw huis gekocht? U gaat bin nenkort verhuizen? Of wilt u gewoon uw interieur veranderen? Allemaal re denen om de cursus "Interieur op maat gesneden!" te volgen die op dinsdag 30 september begint van 19.45-21.30 uur. In acht lessen wordt stapsgewijs geleerd aan de hand van het interieurplan een inrichting "op maat" te maken. Tevens wordt er inzicht verkregen in de basis principes van het inrichten. Voordat men met de lessen start, wordt het les programma thuis gestuurd zodat ook in de eerste les gewerkt kan worden. De cursus is bedoeld voor iedereen; er zijn geen specifieke eisen. Voor elke les meenemen: interieurtijdschriften, schaar, papier, stiften, verf, lijm e.d. Aantal lessen: acht van 2 uur (lx per 2 weken). Cursusprijs f 145,-. Materi aalkosten boekje f 20,- via docent. Cursusadres: gebouw Orlando, Di Las sostraat 65, Soest. Tuinontwerp en aanleg (maximaal 10 cursisten) Deze cursus begint op woensdag 1 ok tober en wordt gehouden van 20.30- 22.00 uur. Er wordt een ontwerp ge maakt aan de hand van eigen wensen. Er wordt zowel gekeken naar een prak tische indeling als naar ideeën over een droomtuin! Zeker wordt er op gelet of deze op een betaalbare manier gereali seerd kunnen worden. Aan het einde van de winter is het tuinplan klaar en kan men er mee aan de slag. Aantal lessen: acht van 1,5 uur. Cursus prijs: f 115,-. Cursusadres: gebouw Or lando, Di Lassostraat 65, Soest. Spaanse leeskring In vier lessen, vanaf donderdag 2 okto ber van 20.35-22.05 uur, discussieert men - zoveel mogelijk in het Spaans - over van te voren gelezen boeken. De lessen worden eens per drie weken ge geven. Van het eerste boek: Crónica de una Muerta Anunciada, van Gabriel Garcia Marquez dient de helft vóór aan vang van de cursus te zijn gelezen. De andere boeken zullen in overleg met de docent gekozen worden. De leeskring is alleen voor gevorderde cursisten ge schikt. Aantal lessen: vier van 1,5 uur. Cursus prijs f55,-. Cursusadres: gebouw Orlan do, Di Lassostraat 65, Soest. De prijzenkast van Hennie Schoor en haar Labrador retriever puilt uit. Het succesrijke duo viel onlangs weer in de prijzen tijdens een moei lijke dirigeerproef in Rumpt. De Labrador retriever die luistert naar de naam Lucinda Princess of Bellever, roepnaam Lucinda, heeft veel in haar mars, zo bleek. Als enige van de 83 honden doorstond Lucinda de zware proef 'verre loper over breed water' die door de felle windstoten en hevige re genval extra zwaar was. Het A-certifi- caat, een fraaie beker én een zak hon denvoer gingen ook mee naar Soest. Karaoke, Alpineskiën, brandweer race, mini-playbackshow, dreumes puzzel, stormbaan én de finale van het Gouden Vlinderfestival. Het is slechts een kleine greep uit het ge varieerde programma van het mid zomerfestival dat zich op zondag 22 juni aan het Vedelaarpad afspeelt. Tussen 11.00 en 18.00 uur stelt kinder paradijs De Vrije Teugel het terrein open. Voor de 4- tot en met 65-jarigen geldt een toegangsprijs van 7,50 gulden, alle andere bezoekers kunnen gratis naar binnen. Bij de entreeprijs zijn alle activiteiten inbegrepen, uiteraard met uitzondering van versnaperingen en drankjes. Bij de keuze van de tientallen attracties is aan kinderen van alle leeftijden ge dacht. Enkele andere voorbeelden zijn bierpulschuiven, de peuterauto, de rups band, de boevenkar en vanzelfsprekend het onmisbare springkussen. Verder én 1.500 gulden in ontvangst mag ne- Stichting Wereldwinkel Soest priting Steenhoffstraat 9' tel. 602 8132 Het heeft enige uitleg nodig dat de Ti betaanse dierenriem uit India komt. Deze koperen dierenriem is door Tibe- tanen gemaakt die, toen China in 1950 hun land bezette, naar India zijn ge vlucht. In India proberen zij een inko men te verdienen door het maken van traditionele handnijverheidsproducten. Daarnaast probeert men de eigen cul tuur in ere te houden; Tibetanen zijn zeer religieus. Volgens hen heeft koper een positieve werking op de gezondheid van de mens. Als je koper op de huid draagt, trekt het in de bloedvaten en verlaagt het de bloeddruk. Het heeft ook een gunstig effect op het zenuwstel sel en werkt reuma tegen. Volgens overleveringen mag koper slechts op bepaalde dagen worden be werkt, anders brengt het ongeluk. As trologie, voorspellingen en horoscopen spelen een belangrijke rol in het leven van de Tibetanen. Uit de Chinese astro logie zijn twaalf dieren in de Tibetaan se kalender opgenomen. Ieder dier staat voor een reeks jaargetallen. 1997 is het jaar van de os en 1998 het jaar van de tijger. Het Tibetaanse jaar loopt van fe bruari tot februari. In een overzicht, dat bij de koperen die renriem hoort, is op te zoeken hoe uw karakter volgens de Tibetaanse kalender is, hoe uw drie levensfasen eruit zien en welke "dieren" wel of niet geschikt zijn als partner. Natuurlijk zult u de dierenriem niet al tijd in de Wereldwinkel voorradig vin den, maar bestellen blijft altijd mogelijk. De Wereldwinkel is dagelijks, behalve maandag, van 9.30 tot 17.00 uur geo pend. Tijdens het tweede poëzieconcert, morgenmiddag 19 juni van 12 tot 1 uur in de raadzaal van het gemeen tehuis, leest Harry Witte (fractie voorzitter GGS) gedichten die in het teken staan van het Culturele festival in Soest deze maand "Ecce Homo". Hij leest: "Tijdgenoten" van Cees Nooteboom; "Ik heb nooit..." van Ger- rit Kouwenaar; "De idioot in het bad" van Vasalis; "Een klein draadje" van Leo Vroman; "Poëzie" van Remco Campert; "Geruïneerde barones" van Babyion; Een gedeelte uit "Horror" van Lucebert. Muziek De nog jonge Wieke Siezenga bespeelt de Galicische doedelzak (zie de foto van Wieke Siezenga bespeelt morgen de doedelzak in de raadzaal. Fred Schilder) en er wordt muziek ge bracht uit de Eemsaga van de Baarnse kunstenaar/componist Stormvogel, die ook Harry Witte zal begeleiden, samen met Semmy Prinsen (saxofoon), op de piano. Op de muziek uit de Eemsaga (theaters pektakel zaterdag om 19.00 uur in het Openluchttheater Cabrio) wordt in de Raadzaal gedanst door de ballerina's Anouk Soutardjo en Dagmar Holstrater, die de choreografie bedacht. Het lunchconcert wordt rechtstreeks uit gezonden door Radio Soest. Techniek: Jaap Pastijn. De presentatie is in handen van Anne Boersen. Deze poëzieconcer- ten zijn een initiatief van SLAS (Samen werking Literaire Activiteiten Soest). Productie: Jan Visser. kunnen ze tuisen 13.00 en 14.00 uur deelnemen aan de mini-playbackshow of de karaoke. Om 15.00 uur is er nog een keer de gelegenheid om aan het karaoke mee te doen. Gouden vlinder De rode draad van het midzomerfesti val is de finale van het Gouden Vlinder festival. Een jury van kinderen van zes tot en met 12 jaar heeft in de afgelopen maandag alle zestien voorstellingen in de voorronde bekeken. Drie theater groepen zijn door de jury aangewezen en deze mogen op 22 juni nog een keer optreden. Om 12.00 uur treedt Ploef op met 'Een gestolen hamer', een verhaal dat is ge baseerd op een Noorse mythe. Om 14.00 uur is het de beurt aan Intra Min- tra met 'Madoc', een bewerking van De Vos Reynaarde en om 16.00 uur brengt Graat en Hermien 'De T van Tarzan' op de planken. De jury bepaalt wie de win naar wordt en de Gouden Vlindertrofee men. Voor de nummer twee en drie ligt respectievelijk 750 en 250 gulden klaar. De prijsuitreiking is om 17.30 uur, het geen tevens geldt voor de mini-play backshow. Ter afsluiting worden onge veer duizend ballonnen opgelaten. Kin deren kunnen hiervoor kaartjes invullen, maar er zijn géén wedstrijd en dus ook geen prijzen aan verbonden. Dit jaar zijn geen bekende artiesten uit genodigd voor een optreden. Het mid zomerfestival werd vorig jaar voor de eerste keer gehouden, als vervangend evenement voor het oranjefeest dat meer dan tien keer was gehouden op 30 april. De eerste editie van het festival trok weinig mensen, omdat het kwik tot het streepje van 9 graden Celsius daal de. 's Avonds, tijdens het optreden van 2 Brothers on the 4th Floor was het buiten niet aangenamer en had De Vrije Teugel zware concurrentie te duchten van de interland Nederland-Frankrijk die tijdens de EK in Engeland tegelij kertijd werd gespeeld. ea Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Het kunstwerk van de maand is van Bernadette Beunk. Het is een olie verf op doek zonder titel en het for maat is 45 x 45 cm. Beunk (1958) legt het initiatief voor een groot gedeelte bij de toeschou wer. Elk schilderij brengt een in aan trekkelijke kleuren gepenseelde tweedimensionale lijnstructuur aan de oppervlakte, met een contrast rijke achtergrond. Het kleurgebruik levert een zekere onbepaaldheid op van de afstand tussen voor- en ach tergrond, zodat één werk onder meerdere aspecten gezien kan wor den. Als de figuren dicht op het doek liggen, lijken het soms aaneen geschreven tekens van een oude, onbekende taal waarvan helaas de betekenissen niet zijn overgeleverd. De kunstenaar beperkt zich niet tot één of twee basiskleuren. Elk stuk krijgt daardoor zijn eigen karakter; en niet zelden leiden de associatieve kwaliteiten van de kleurgeving tot een eerste waardering van de buit die de maker in het gevecht met het materiaal heeft weten te bemachti- De toeschouwer kiest het zijne uit een rijke opbrengst. En of hij nu stukken tekst probeert te ontcijferen of ronddoolt in de stegen van een denkbeeldige stad: hij merkt dat het interpretatievermogen geen hori zonnen heeft. Bernadette Beunk wil niet bemiddelen tussen begrip en werkelijkheid. Ze doet een beroep op een fantasie die de kijker zelf, van de grond af aan moet opbou wen. De Kunstuitleen Soest is gevestigd in bibliotheek Overhees aan de Willaertstraat 49, telefoon: 035- 6012468. De kunstuitleen is in juli gesloten! Per 1 augustus is de kunst uitleen in plaats van maandagavond op maandagmiddag geopend. De openingstijden zijn: maandag-, woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. 60 Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest 78 Candy Dulfer - For the love of you (hit-cd). Ongetwijfeld zal ook deze cd van Candy Dulfer weer een groot succes worden. Deze keer is gekozen voor een iets romantischer repertoire. 60 Jaap Fischer - De liedjes van Jaap Fischer. De student-troubadour Jaap Fi scher is en was een man die niet houdt van publiciteit en aandacht. Dat neemt niet weg dat er regelma tig vraag is naar de liedjes die hij 35 jaar geleden schreef. Op deze dub- bel-cd kunt u opnieuw genieten van "De monniken", "Eendje" en "De koning". 78 Emmylou Harris - Wrecking ball. Dit is zonder meer een verrassende nieuwe cd van Emmylou Harris die vorig jaar al uit kwam. Medewerking verleenden o.a. Neil Young en Anna MacGarrigle. 68 Miss Saigon - originele Neder landse versie. De Nederlandse versie van Miss Saigon is momenteel dagelijks te zien in het Circustheater. Deze mu sical van Alain Boubin en Claude Michel Schönberg werd door Seth Gaaikema van Nederlandse teksten voorzien. Linda Wagemakers en Tony Neefs spelen de belangrijkste rollen. 69 Tineke de Nooij - Tineke's ont spannen wereld. Fysiotherapeut Hans van Rijswijk ontwikkelde voor zijn patiënten een aantal oefeningen die lichaam en geest ontspannen. Deze oefeningen worden op deze cd ingesproken door Tineke de Nooij. Het geheel wordt ondersteund door new-age klanken. 64 Pontes, Dulce - Caminhos. Het fraaie en imponerende stemge luid van deze jonge Portugese fado zangeres staat garant voor een cd vol meeslepende klanken. De cd bevat een groot aantal schitterende songs waaronder een prachtige ode aan Portugal "Fado Portogues". 89 Reiziger in muziek - Van Bue nos Aires tot Loon op Zand. "Reiziger in muziek" is een VPRO- televisieprogramma dat wekelijks op zondagmorgen wordt uitgezon den. Presentator van dit programma is Han Reiziger. In de zeven jaar dat dit programma bestaat werd aan dacht besteed aan muziek uit alle windstreken. Een selectie daarvan staat op deze dubbel-cd. N.B. In de maanden juni, juli en au gustus is de bibliotheek op zater dag gesloten. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 035-6015210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 035- 6012468. Dinsdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30- 20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 0346-352017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Tientallen kinderen en volwasse nen hebben vorige week genoten van de eerste kindervoorstelling van dit seizoen in het Cabrio-open- luchttheater. Er komen nóg twee voorstellingen: op de woensdag middagen 2 juli en 6 augustus. Afgelopen woensdag speelden Leo van den Berg, Marianne v.d. Schaft en Irm- gard Wortel. In een fantasierijk decor wist het maanmannetje het goudep Sleuteltje van Geluk, dat hij verloren had, met veel list en humor te ontfutse len aan de boze tovenaar. Hij werd daar bij geholpen door een clowntje en het publiek. Voor de komende kindervoorstellingen van 2 juli en 6 augustus geeft de Soes ter Courant een speciale korting vanwe ge het 75-jarig bestaan van de krant. Let op de bon in de krant van 25 juni en 30 juli! Het openluchttheater Cabrio ligt aan de Soesterbergsestraat, schuin te genover het oude ziekenhuis Zonneglo ren (waar parkeergelegenheid is). In de zomer worden minder ritten met de Seniorenbus aangevraagd dan in de rest van het jaar. Daarom houdt de bus tijd over voor andere ritten. De komende maan den kunnen ouderen met de Senio renbus langs hun favoriete plekjs in Soest rijden. Onder het mom 'ontdek uw plekje' no digen de medewerkers van de Senioren bus ouderen uit een tochtje te maken langs bijvoorbeeld de ouderlijke woning, de school waar ze op zaten en andere locaties die in hun verleden een belang rijke rol speelden. Zodra een aantal reacties bij de Senio renbus binnen is, wordt een route uitge stippeld, waarbij alle aangevraagde plekjes zijn opgenomen. De rit vindt 's ochtends of 's middags plaats op een doordeweekse dag. De datum moet nog worden vastgesteld. De kosten van de rit in het kader van 'ontdek uw plekje' bedragen tien gul den, inclusief koffie en gebak. Voor informatie over deze zomerritten en alle andere zaken van de Senioren bus, kan worden gebeld met het num mer 6019190. Vanaf 24 juni kunnen kinderen van zes tot en met dertien jaar zich (la ten) inschrijven voor het hutten bouwdorp, een zomervakantie-acti viteit die van 6 tot en met 9 augustus in Soesterberg wordt gehouden. Op het terrein van Sterrenberg kunnen de kinderen hun eigen hut bouwen en deelnemen aan verschillende spelletjes en andere activiteiten. Steeds is er een ander programma voor de kinderen die overigens elke dag naar huis gaan om te slapen. De organisatie is in handen van de Stichting Welzijnswerk Soest (SWS), de Stichting Jeugdzorg Soesterberg (SJS) en de wijkvereniging Overhees. De kos ten per kind bedragen 10 gulden voor de gehele week. Ze moeten, op één dag na, zelf een lunchpakket meenemen. Er is plaats voor 120 kinderen. Informatie is verkrijgbaar in buurthuis De Schoof aan de Molenstraat 142 op de dinsdagen 24 juni en 1, 8, 15 en 22 juli (van 19.30 tot 21.00 uur). Op deze tijden kan men zich ook inschrijven. Dit kan ook op de woensdagen 25 juni en 2, 9, 16 en 23 juli in De Dubbeldek ker aan het Dorpsplein in Soesterberg (van 19.30 tot 21.00 uur). Voorbijgangers in de Steenhoff straat kunnen gedurende de ko mende weken genieten van de ver schillende poppen in de etalage van het kunstwinkeltje "De Bereklauw". De expositie is het resultaat van cur sisten van de poppencursus van An- gelique Wagenvoord, die in twee blokken van 10 avonden (beginners en gevorderden) een hele serie pop pen hebben gemaakt. Menig zweetdruppeltje heeft het gekost om zulke mooie poppen te scheppen. Zonnekind-poppen worden ze door in siders genoemd en Angelique heeft zich er op toegelegd om haar kennis over te dragen aan andere poppenmoeders. Dit doet ze nu al meer dan tien jaar in "De Bereklauw" en ieder jaar zijn de mensen enthousiast en trots op hun creaties. Ook dit jaar was het resultaat weer ver bluffend. De poppen, gemaakt van na tuurlijke materialen, gevuld met zuiver, wol, zijn uitgevoerd in zachte kleurtjes. De zonnekind-poppen worden gemaakt naar de ontwikkelingsfase van het kind. Voor een baby is er eigenlijk alleen een sabbellap met een hoofdje. Naarmate het kinder ouder wordt, worden er an dere poppen gemaakt. Behalve deze poppencursus zijn er in september weer tal van nieuwe creativi- teitscursussen in "De Bereklauw". Het aanbod is groot die jaar, omdat veel mensen enthousiast zijn geraakt om din gen zelf te leren maken. Tot de moge lijkheden behoren: poppenkastpoppen maken, kabouters, bioemenpopjes, wol len wandkleden van sprookjeswol, kerstgroeppoppen en een houten trek- plaat maken voor advent. Ook op het gebied van kunstzinnige vorming worden diverse cursussen aan geboden. Zo is er een cursus Kunstzin nig bezig zijn met het thema "Van pre historie tot Middeleeuwen". Er is een cursus Tekenen en schilderen en boet seren met als thema "De reizen van Odysseus". Verder zijn er cursussen sluiertechniek-schilderen, werken met speksteen (ook voor kinderen) en kindercursussen schilderen voor de leef tijd van 6-8 en 8-12 jaar. Dit alles staat vermeld in het nieuwe cursusprogramma dat verkrijgbaar is in "De Bereklauw". Voor mensen die in de zomervakantie iets zelf willen scheppen is er dit jaar een weekend op 15, 16 en 17 augustus, waarin kan worden ge werkt met speksteen en albast. De cur sus wordt gehouden in "De Bereklauw" onder leiding van Elly Sleeswijk uit Leersum. Voor inlichtingen over het cursusprogramma kan men terecht bij "De Bereklauw", Steenhoffstraat 63, tel. 6019176. DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HET TEGELTAPIJT Wil je lekker leven? Neem dan tegel tapijt. Altijd verwisselbaar en meeneem- baar. Gewoon los leggen, dankzij de zware bitumen rug. En kom 'ns kijken wat een keuze we nebben! JAAR TEGELTAPIJT V.A. 15.- TOT 120,- PER M1 Particulierenverkoop: SOESTERBERG, Amersfoortsestr. 22 Rijksweg A28 afslag Soesterberg/Soest. Tapijttegelfabriek en Projektinrichting met 600 m2 tegeltapijttoonzaal. RENSWOUDE, Utrechtseweg 4, A12 afslag Renswoude/Veenendaal. Tel: 0318-571225, Fax: 573369 Bel voor een folder en/of vrijblijvend bezoek aan huis/bedrijf. Wij leveren en leggen door 'i hele land. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 I Donderdag 14 juni 'Secrets and Lies' "Secrets and Lies" is de winnaar van de Gouden Palm op het filmfestival van Cannes in 1996. Hoofdrolspeelster Brenda Blethyn werd onderscheiden als beste actrice. Ook met deze film geeft Leigh weer een indringende kijk op het leven van gewone mensen in de Britse samenleving. Leigh regisseerde onder andere succesvolle films als "Life is sweet" en "Naked". Deze laatste film was onlangs nog bij de VPRO te zien. Identiteit is het sleutelwoord in de film. "Hortense probeert uit te vinden wie ze is. Dat proberen we allemaal, we zoeken constant naar bevestiging van wie of wat we zijn. Deze film gaat over het beeld dat wij van onszelf en anderen hebben en hoe wij dat ondergaan", aldus regis seur Leigh in een interview. "Weet je wat de grootste prestatie van deze film is? Dat volwassen mannen er om moe ten huilen. Ik heb begrepen dat zelfs journalisten er om hebben gehuild". In vergelijking met zijn vorige film "Na ked", heeft "Secrets and Lies" een opti mistische toonzetting. Er is dan wel geen sprake van een happy end, maar de filmbezoeker kan toch met een op gelucht gevoel naar huis daar het ver moedelijk allemaal wel weer goed zal komen. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,-; CJP/ 65+f7,-. Volgende week donderdag de zomerse film: "Conté d'été"/regie: Eric Rohmer, Frankrijk 1996. In juli en augustus is het Filmhuis geslo ten. Vanaf 31 augustus verhuist de vas te vertoningsavond van donderdag naar maandagavond! De bibliotheek wijzigt per 1 augustus de volgende tarieven: Abonnement 16- en 17-jarigen: f 25,-. Boete jeugd: f 0,25 per dag, met een maximum van f 5,-. Boete volwassenen: f 0,25 per dag, met een maximum van f 10,-. Boete cd's: f 0,50 per dag, met een maximum van f 10,-. Boete Sprinters: f 1,- per dag, met een maximum van f 10,-. Inschrijfgeld volwassenen: f 5,-. Duplicaatpas: f 5,-. Reserveren: f 1,-. Nieuw is dat van de 16- en 17-jarigen per 1 augustus een abonnementsgeld wordt gevraagd. De boetes gaan alle maal omhoog, zowel de boete per dag als het maximum. Het boetegeld .was al vele jaren bevroren. De bibliotheek in Soest loopt met deze verhogingen meer in de pas met de prijzen van de omrin gende bibliotheken. Het Soester Muziek Gezelschap sluit op zaterdag 28 juni het muzi kale seizoen af met het jaarlijkse Benefietconcert in Cultureel Cen trum C-drie. Het is een lustrum voor het orkest: voor de vijfde maal zal hef orkest zo'n vijftienhonderd gulden bijeenblazen voor een goed doel. Net als vorig jaar gaat het geld naar de Derde Wereldgroep Soest, voor een project in Irian Jaya in In donesië. De opbrengst van vorig jaar heeft zijn doel uiteraard bereikt: het gezondheids centrum in Thanarbaid (Noord-Bangla- desh) was erg geholpen met het bijeen gebrachte geld. Omdat de samenwer king toen goed bevallen is, hebben de Derde Wereldgroep en het Soester Mu ziek Gezelschap besloten dit jaar weer samen te werken. Het project dat de Derde Wereldgroep dit jaar wil ondersteunen bevindt zich in de kustplaats Sorong. Er liggen verge vorderde plannen voor de bouw van een opleidingscentrum voor de inheemse bevolking, de Papoea's. In dit centrum zullen diverse beroepsopleidingen gege ven worden, onder andere op;het gebied van landbouw, houtbewerking en naai lessen. Ook wordt er voorlichting gege ven bij het opzetten van een eigen be drijfje. De hulp aan de Papoea's is hard nodig, omdat zij in hun eigen land ach tergesteld worden ten opzichte van de Indonesische transmigranten, die het culturele, sociale en economische leven zijn gaan beheersen. Voor de Papoea's is er nauwelijks toegang tot het onder wijs en de arbeidsmarkt. Ondermeer met hulp van de Derde Wereldgroep is de grond voor het cen trum reeds aangekocht. De mensen ter plaatse dragen zelf bij in de voorziening van materialen en arbeidskracht. Voor de bouw is nog een bedrag van zestig duizend gulden nodig. Het SMG speelt mee onder het motto: alle beetjes hel pen. Swingende stukken Naast de loterij met leuke prijzen wordt er natuurlijk muziek gemaakt. Het Soes ter Muziek Gezelschap onder leiding van Peter Schoenmakers brengt een avond met vooral swingende stukken. Eentonig wordt het allerminst. De be zoeker wordt meegevoerd naar warmer oorden met het Caribean Concerto van Kees Vlak, beleeft een zomermiddag met het lome, broeierige Summertime van Gershwin en wordt wakkergeschud met Speed it up (Johan Nijs). Spaanse swing hoort men met Cuartro Bosque- jos Espanoles (Rob Goorhuis), overge nomen door de strakke beat van Pops in the Spots. Daarnaast wordt het klassie ke werk Andalusia van Legona ge speeld, speciaal gearrangeerd voor het Soester Muziek Gezelschap. Kortom, een leuke muziekavond voor hulp aan de Papoea-bevolking van Irian Jaya. Zaterdag 28 juni, aanvang 20.00 uur in Cultureel Centrum C-drie (Wil laertstraat 49). Toegang f 10,- voor vol wassen, f 5,- voor kinderen (tot 12 jaar). Voor informatie en kaarten kan men bellen met Nel van der Eijk (035) 6022731.

Soester Courant | 1997 | | pagina 23