Ondanks onderzoek verplaatsing is kinderparadijs wel opgenomen in 't nieuwe bestemmingsplan s 8 Project'Veilig wonen' ook in Soestduinen en Soesterberg 1-1-2 Rai Na bouwvakantie drie ingrijpende (tijdelijke) afsluitingen Verhogen van belasting onroerende zaken is geen 'natte vingerwerk' De parkeerschijfzone Geen belangrijke wijzigingen in nieuw voorontwerp-bestemmingsplan Overhees Van 21 juli tot 19 september Alle kinderen hebben recht op gelijke kansen! DAAR RED JE LEVENS MEE Verkeersregels voorgesteld St WOENSDAG 18 JUNI 1997 OP 'T HOOGT PAGINA 2 T WOENSDAG Uitbouwen mogen niet dieper dan twee meter Behandeling van voorontwerp bestemmings plan Overhees ligging plangebied Geen avondopenstelling in juli en augustus Alle glas hoort in de glasbak Keuze uit ui ofeenmin-j Met een nieuw bestemmingsplan voor de wijk Overhees wil het ge meentebestuur een moderne planolo gische regeling voor deze wijk realise ren. Deze vervangt vijf andere be stemmingsplannen. Met het nieuwe bestemmingsplan wil het gemeente bestuur een duidelijke beheersvisie voor de wijk ontwikkelen en afstap pen van de huidige versnipperde pla nologische regeling. Voor de wijk worden geen belangrijke wijzigingen voorgesteld. Het plangebied wordt begrensd door de Koningsweg, de nieuwe woonwijk Boerenstreek, het open gebied Soesterveen en de Insingerstraat-Den Blieklaan-Eigendomweg. Binnen het gebied bevindt zich onder meer het kinderparadijs De Vrije Teugel aan het Vedelaarpad. Hoewel er momenteel een onderzoek gaande is naar de financiële haalbaar heid om het kinderparadijs De Vrije Teugel te verplaatsen, heeft het ge meentebestuur in het kader van dit bestemmingsplan er vooralsnog voor gekozen de bestaande toestand in het nieuwe plan te handhaven. Wat betreft de woonfunctie is ervoor gekozen de woningen in het gebied op de huidige plaats en in de bestaan de omvang te handhaven, net zoals in het bestemmingsplan Soèst-Zuid het geval is. Overigens geven de ge- bruiksbepalingen ten aanzien van uit bouwen en bijgebouwen aan dat rea lisering hiervan, zij het beperkt, tot de mogelijkheden behoort. Er is echter een verschil met andere plannen. Voor wat betreft de uitbou wen is in dit bestemmingsplan gere geld dat deze geen grotere diepte mogen hebben dan twee meter. Ge bruikelijk is drie meter. Dat hier ge kozen is voor een mindere diepte vloeit voort uit l?et feit dat, in tegen stelling tot bijvborbeeld de wijken Soestdijk en Soest-Zuid, in dit gebied sprake is van kleinere percelen. Ook voor het centrumgebied (het winkelcentrum, de kinderboerderij, C drie met de centrale bibliotheek en de Joanneskerk, alsmede de scholen) van de wijk Overhees geldt in het nieuwe plan dat eventuele uitbreidin gen slechts beperkt van omvang zul len kunnen zijn. Omdat daartoe al eerder was besloten, is in het nieuwe plan wel de uitbreiding en verbouwing van C drie vastgelegd. Belangstellenden kunnen met in gang van morgen, donderdag 19 juni, kennis nemen van het voor ontwerp-bestemmingsplan Over hees op donderdag 26 juni en dinsdag 1 juli. Het ligt dan ter in zage in C drie, het dienstencen trum De Vijverhof, de openbare bibliotheek aan de Albert Cuyp- laan en in het gemeentehuis. Op donderdag 26 juni bestaat er in C drie 's middags van 14.30 tot 17.00 uur en 's avonds van 19.30 tot 21.30 uur gelegenheid tot het stellen van vragen en het maken van opmerkingen. Verder kan men ook nog een nadere toelich ting krijgen. Op dinsdag 1 juli wordt in het kader van dit bestem mingsplan een tweede bijeenkomst gehouden met hetzelfde doel als in C drie. Op donderdag 28 augustus is er 's avonds om half acht in het ge meentehuis een inspraakavond. Op alle plaatsen waar het plan ter inzage ligt, is een inspraakformu lier verkrijgbaar. Overigens staat het iedereen die daaraan de voor keur geeft vrij om een meer per soonlijke reactie op het plan te ge ven. De inspraakbijeenkomst waarin het plan ter discussie staat, is vast gesteld voor donderdag 28 augus tus, 's avonds om half acht in het gemeentehuis aan het Raadhuis plein. De uiterste datum waarop de in spraakreacties bij het gemeentebe stuur binnen moeten zijn, is vrij dag 19 september. Voor het be handelen hiervan is volgens plan ning de periode tot 31 oktober beschikbaar. Burgemeester en wethouders be handelen het plan en de reacties vervolgens in november. Daarna krijgt de raadscommissie ruimtelij ke ordening, verkeer en welzijn het plan ter beoordeling voorge legd, waarna het op 16 december de Provinciale Planologische Com missie wordt toegezonden. Stelt u zich eens voor: een onbekende dringt uw woning binnen. Hij snuffelt in uw spullen, neemt dierbare dingen van u weg. Alsof de ergernis daarover nog niet groot genoeg is, wordt er ook één en ander vernield en bevuild. Dan volgt de weg van aangifte doen, de verzekering inschakelen, ontdekken dat spullen met emotionele waarde vaak niet terugkomen, de schade laten her stellen. Kortom: naast het verlies van dierbare spullen is de materiële scha de vaak groot. De meestal langdurige nasleep richt nog eens extra psychische schade aan. Slachtoffers van eerdere inbraken voelen zich vaak niet meer vei lig in hun woning. Toch kan men veel doen om al die ellende te vermijden, althans de kans erop te verkleinen. Veel inbraken zijn te voorkomen, zegt inspecteur Ad Ophorst, coördinator criminaliteits preventie bij de politie district Eem land noord. De regiopolitie Utrecht, waartoe het district Eemland noord behoort, heeft het project 'veilig wo nen' ontwikkeld. Met succes, want De gemeente Soest voert een beleid dat erop gericht is zoveel mogelijk te voorkomen dat buitenlandse kinde ren met een achterstand aan hun schoolloopbaan beginnen. Uit erva ring blijkt dat die achterstand niet of zeer moeilijk weer in te halen is. Dui delijk is geworden dat de start op de basisschool gemakkelijker is als de kinderen op een zo vroeg mogelijk leeftijd Nederlands leren. Dit antwoord geven burgemeester en wethouders aan een bewoner van de Dokter Schoonenbeeklaan op diens vraag over de opvang van anderstalige peuters. Hij vraagt zich af of hiervoor 60.000 gulden uitgetrokken moet worden en vreest dat dit weggegooid geld is als het kind thuis gewoon de moedertaal leert. Burgemeester en wethouders zeggen dat geconstateerd is dat sommige an derstalige kleuters met een achter stand op het gebied van taal en socia le vaardigheden op de basisschool komen. Omdat alle kinderen recht hebben op gelijke kansen, is voor die groep anderstalige kleuters (soms) een extra inzet nodig. In dit geval gaat het om een aantal anderstalige kinderen, maar het geldt ook voor andere kinderen die extra aandacht nodig hebben. Ouders kunnen deze niet altijd alleen geven; soms hebben ze daarbij extra ondersteuning nodig. De rijksoverheid stelt de onderwijs- gelden beschikbaar voor kinderen vanaf 4 jaar. De gemeente moet voor de financiering van de voorschoolse opvang zorgen, aldus burgemeester en wethouders. het percentage doelmatig beveiligde woningen is sinds de eerste (proef)- actie fors toegenomen. Het aantal inbraken in het district Eemland noord is van 831 in 1995 teruggebracht tot 558 vorig jaar, dus bijna 250 minder in jaar tijd. Dit is volgens Ophorst mede te danken aan goed hang- en sluitwerk aan de wo ningen. Daardoor loopt het aantal daadwerkelijk uitgevoerde inbraken terug. Min of meer logisch is het dan dat het aantal pogingen stijgt. Want waar vroeger een inbreker 'gewoon' naar binnen liep, moet hij nu door de toepassing van goed hang- en sluitwerk meer woningen 'proberen' om ergens binnen te komen. Dat staat hem helemaal niet aan, want een inbreker wil het liefst zo snel moge lijk naar binnen toe. In het kader van dit project zijn in middels in Soest acties gevoerd in de wijken Overhees, Klaarwater en 't Hart. Dit jaar zijn Soestduinen en Soesterberg aan de beurt. Met ingang van 21 juli staafde preventiemobiel tot 19 september op het Dorpsplein in Soesterberg. Van hieruit bezoeken de preventie-adviseurs die bewoners die positief hebben gereageerd op de hun in een eerder stadium per brief geboden mogelijkheid tot deelname. Volgens Ophorst is het niet nodig ook de bewoners van huurwoningen afzonderlijk aan te schrijven omdat de woningstichtingen (Achtgoed Wo nen en Bouwen en Sint Joseph, sinds kort opgegaan in de Stichting Centra le Woningzorg, SCW, in Amers foort) bij renovatie van woningen te gelijk het hang- en sluitwerk 'meene men'. Het terugdringen van het aantal in braken is één van de belangrijkste speerpunten van de politie Eemland noord. De adviseurs, die geünifor meerd zijn en zich desgevraagd kun nen legitimeren, hebben een specia le opleiding gevolgd om te kunnen bepalen welk hang- en sluitwerk no dig is om tot een doelmatig beveilig de woning te komen. De adviseur maakt eerst een afspraak -eventueel zelfs voor de avonduren- met de be woner voordat ze samen de woning door lopen en de beveiliging van alle deuren en ramen bekijken. De bewo ner krijgt dan het advies welke maat regelen hij eventueel zou moeten treffen om tot een doelmatig beveilig de woning te komen. Ophorst legt er overigens de nadruk op dat het om een vrijblijvend advies gaat: het hangt van de bewoner zelf af of hij erop in gaat of niet. Doet hij dit, dan is het van belang om te we ten dat de kosten van de aanpassin gen helemaal voor zijn rekening ko men. De gemeente geeft hiervoor geen subsidie. Wel draagt de gemeen te, samen met verzekeraars en de politie, bij in de kosten van de actie, waardoor de adviezen gratis zijn. Overigens komen degenen die het certificaat 'doelmatig beveiligde wo ning' krijgen, bij de meeste verzeke raars in aanmerking voor een korting op de inboedelverzekering. De aan passingen die noodzakelijk zijn om het certificaat te verkrijgen, moet men zelf (laten) uitvoeren. Nadat de aan passingen zijn uitgevoerd, moet men de gereedmeldingskaart insturen, waarna een controle volgt. Als er geen aanmerkingen zijn, krijgt de be woner tenslotte het certificaat 'doel matig beveiligde woning'. Overigens kan iedereen individueel de politie bellen en om gratis preven tie-advies vragen. Vanaf maandag 11 augustus zullen op drie plaatsen in Soest werkzaam heden starten, waarvoor wegen wor den afgesloten. Het gaat om de Ko ningsweg nabij de Dorresteinweg, de Koninginnelaan en de Nieuwstraat en de Korte en Lange Brinkweg. De rotonde Dorresteinweg Op de kruising van de Koningsweg met de Dorresteinweg wordt de ro tonde aangelegd. Het verkeer op de Koningsweg zal van de Ventweg ge bruik moeten maken. Het verkeer naar de Boerenstreek en het westelijk gedeelte van de Dorresteinweg zal via de Nieuwegracht en de Zuidergracht moeten rijden. Het werk en dus ook de omleidingen zullen ca. zes weken duren. Rioolwerkzaamheden wijk Soestdijk/'tHart Het grootschalig vernieuwen van de riolering in deze wijk start met de aansluiting van de Nieuwstraat op de Koninginnelaan. Men vervangt be paalde gedeelten van de riolen in de Nieuwstraat en de Koninginnelaan. Voor het werk wordt de Nieuwstraat afgesloten tussen de Koninginnelaan en de Hartweg en de Koninginnelaan tussen de Nieuwstraat en de Meent. Het verkeer en ook de lijnbussen rij den om via de Van Strdelenlaan, Hel- lingweg, Nachtegaalweg en Schrik- slaan. Het plantsoentje op de aansluiting van de Hellingweg op de Beetzlaan zal het overstappunt Soestdijk-Noord vervangen. Deze werkzaamheden nemen naar verwachting twee maanden in beslag. Vervanging spoorviaduct Brinkwegen Op 11 augustus start de voorberei ding van het vervangen van het brug dek van het viaduct. Gedurende twee weken past men de zogenaamde landhoofden aan. Tijdens dit werk is via het viaduct geen verkeer mogelijk. Op zondag 24 augustus vindt de fei telijke vervanging plaats. Na midder nacht verwijdert men de bovenleiding en het spoor. Tussen 6.00 en 9.00 uur sloopt men gedeelten van de landhoofden. Dit kan enige geluids hinder betekenen. Omwonenden ont vangen bericht van de uitvoerders van het project. Na het sloopwerk brengt men de vernieuwing van de landhoof den aan. Vervolgens brengt men met 160- en 120-tons-kranen de brugde- len aan. Op zondag 24 augustus zal de gehele dag geen treinverkeer mo gelijk zijn. De Korte en Lange Brink- weg zijn over grotere lengten afgeslo ten, vanwege het opstellen van de mobiele kranen en de auto's die de brugdelen aanvoeren. In verband met het afwerken van het vernieuwde via duct houdt ook na de vernieuwing dezelfde doorrijhoogte en -breedte. Wel zal de geluidshinder van de trei nen bij de passeren van het vernieuw de viaduct aanzienlijk verminderd zijn. Dit in verband met de nieuwe constructie, die voor het eerst in Ne derland wordt toegepast. Na de ver nieuwing ligt de rails niet langer op het brugdek, maar ook op grind. Het beeld dat kennelijk bij een bewoner van de Dokter Schoonenbeeklaan is ontstaan dat de gemeente Soest de onroerende-zaakbelasting (OZB) 'ge makshalve' verhoogt zodat bezuinigingen achterwege kunnen blijven, is on juist. Dit zeggen burgemeester en wethouders in hun antwoord aan de brief schrijver. Deze veronderstelde bij het bepalen van de verhoging 'natte vinger werk'. Burgemeester en wethouders zeggen dat de gemeente Soest de OZB jaren lang niet heeft verhoogd. Kortingen van het rijk konden worden opge vangen door bezuinigingen. In dit ver band brengen b. en w. de kerntaken discussie in herinnering die de ge meenteraad heeft gevoerd. Daarin viel het besluit tot een aantal ingrij pende bezuinigingen, zoals: taakstelling op personeel - sport - onderhoud wegen - schoolzwemmen - bibliotheek/C drie - muziekonderwijs 100.000,- 200.000,- 400.000,- 260.000,-- 300.000,- 250.000,-- Nu de gemeente weer wordt gecon fronteerd met nieuwe kortingen op de uitkering door het rijk is een verho ging van de OZB-tarieven niet langer te voorkomen, aldus burgemeester en wethouders. Naast de verhoging van de OZB heeft de gemeente ech ter ook besloten tot een aantal nieu we bezuinigingen, zoals: -jaarlijkse verhoging van de taakstel ling op personeel, vanaf het jaar 2000 150.000,—per jaar - schrappen Soester Innovatieregeling en nieuw beleid 1998 350.000,— - subsidie kinderopvang 70.000,— vanaf het jaar 2000 - schrappen prijscompensatie 1998 200.000,- - afstoten eigendommen 100.000,- vanaf 1999. Hieruit blijkt volgens burgemeester en wethouders dat de gemeente Soest zeer terughoudend is met het verhogen van de OZB en allerminst bezuinigingen uit de weg gaat. Het begin en het einde van een zone waarin het gebruik van de parkeer- schijf verplicht is, wordt met de vol gende verkeersborden aangeduid: Vragen hierover kunt u richten aan: Politie Regio Utrecht, district Eem land noord, afdeling verkeer, postbus 1002, 3740 BA in Baarn, of telefo nisch (035) 54 87 411. ZONE B ma* 2h max 2h In een parkeerschijfzone is parkeren verboden. Uitzonderingen: - op als zodanig aangeduide parkeer plaatsen (bord P of P tegel in het wegdek aangebracht); - op plaatsen die zijn voorzien van een blauwe streep. Op plaatsen waar een blauwe streep is aangebracht, mogen motorvoertui gen op meer dan twee wielen slechts parkeren als - dit motorvoertuig is voorzien van een duidelijk zichtbare en op de juis te wijze ingestelde parkeerschijf - de toegestane parkeertijd niet is ver streken. Motorfietsen met of zonder zijspan worden beschouwd als tweewielige motorvoertuigen. In verband met de vakanties is er in de maanden juli en augustus geen avondopenstelling van de afdeling Publiekszaken. Vanaf donderdag 4 september kan men op de donderdagavond tussen 19 en 20 uur weer terecht bij de afdeling Publiekszaken in de hal van het ge meentehuis. Op de werkdagen kunt u tussen 8.30 en 16.30 uur terecht bij deze afdeling voor onder meer paspoort, rijbewijs, geboorteaangifte en identiteitskaart. De Regionale Ener dynamisch bedrijf, nel. Binnenkort wo; beperkte mogelijkl: van het pakket tele was om de vernieur maar vooral door d giomanagerP.Jon! Begin 1996 heeft R. van gemeente Soe< Het was vroeger in I meentelijk gasbedi Regionaal Nutsbt (RNE) en nog wee al was het nog wel e gemeente. Jonkman: "Bij de vorig jaar zijn er afs om te investeren in capaciteit zou toen Soest voortaan hetze vangen als we al in Bunschoten leveren de gemeente Soest h gebruiken om de nie de-toekomst te gaan dit verband valt ook stadhuis'. Kortom, de gemeer best verkopen, mi Remu de garantie g( in de toekomst goe< zijn. Dat heeft Remi bedrijf heeft daarvoo zet inclusief een inves ma. De uitvoering va van is overal in de g baar geweest. "Onge\ open geweest, dus ie< merkt dat Remu be Jonkman. Die werkzaamheden kelijk. "We hebben deel van het hoofde hele transportnet, du bels, vervangen door Dit net heeft nu een g citeit voor informatie- is onvoorstelbaar hoe glasvezel heen kan in het koper van de ouc Bij de vervanging van bels is tegelijk de trar van het net fors verf nodig om onze kabel diensten te kunnen 1 wikkeld zijn, zoals doen, internetten en het kabel-tv-net. Daa dig dat signalen heen worden gestuurd (zo/ actief'). De basis daa legd. In ons gebied is gemeente waar we dit gaan brengen", aldus In de volgende fase vraag aan: wat gebeu iedereen zijn pakket h "Wij hopen nog voor jaar, zeker in een dee temet via de kabel Hiermee zijn we dar van de eerste in Nedc Na de zomervaks Door de vertraging ir de werkzaamheden 1 een beetje in de knoo] in een tijd dat de vak? We hebben ruim anc nodig om de hele zaa teren. We hadden di om de mensen te i overleg met de geme besloten meer tijd tf inwoners goed inform aan de hand is. Dat ineens alles op harer ten en implementerei dat er fouten gemaa dat er mensen van va

Soester Courant | 1997 | | pagina 30