Drie overwegen in Soest dicht, andere allemaal beveiligd ËSSaSsiËSs ssssess ïsissssr-' SSf Autogordels Essssss- Laat vee niet uit de sloot drinken! Inspraakavond over voorstellen op 26 juni «SSSSSSBt"" Verkeersregels voorgesteld WOENSDAG 18 JUNI 1997 PAGINA 4 OP 'T HOOGT Vraag en aanbod bepalen waarde onroerende zaak S5SÏ?» S» spooruin den dolder-amersfoort Nog geen resultaat onderhandelingen Rinke Tolmanpad Geen klachten kermislawaai Foutparkeerders die 'belemmeren' gaan op de bon Verzoek om aanleg oversteekplaats op de Rademakerstraat L De overwegen in Soest worden na ^^ele (b.,na-)ongelukken ved ge ten er -als aan enkele voorwaarden wordt voldaan- d"e van de 25 ge ^o.en wor den. De voorgenomen sluiting betreft op de l.jn Den Do der-Baani de ou waakte overweeen in het ruiterpad De Zoom, bij de Gouden g J gemeentebestuur en NS Railinfrabeheer van de Nederlandse Spoorwegen J het hierover in grote lijnen eens geworden. gemeentehuis. passing van de openbare verlichting. Per overweg wordt hieronder het NS-voorstel en de mogelijke gemeentelij ke reactie weergegeven. NS-voorstel: concept-voorlopig standpunt: SPOORLIJN DEN DOLDER-BAARN 1. Overweg Berkenlaantje - beveiligd met automatische knipperlicht-installa- <3eenwijzigingen Hiermee kan worden ingestemd. 2. Overweg (ruiter)pad de Zoom van de °Pheöen overweg Berkenlaantje het talud zo danig wordt aangepast dat brand weerauto's dit bosgebied kunnen ver- laten. nel met fietsgoot langs de trappen niet aanvaardbaar. Met het voorstel van een fietsers-AHOB kan worden ingestemd. 4. Overweg Foekenlaan/den Blieklaan - beveiligd met automatische knip- perlicht-installatie AKI - 13. Overweg Molenstraat - beveiligd met automatische halve overweg-bomen Geen°w1jziging noodzakelijk Hiermee kan worden ingestemd. 14. Overweg Dalweg - beveiligd met automatische halve overweg-bomen GeSiging noodzakelijk Hiermee kan worden ingestemd. 15. Overweg Talmalaan - beveiligd met automatische halve overweg-bomen ^eenrichtingverkeer voor auto's Hiermee kan worden ingestemd mits ZSZSSSSÏÏSZ* keerebewe Jngèn niet onmogelijk ma- waarschuwingslichten dient onmo- ken. gelijk te zijn. 16 Overweg Steenhoffstraat/vanWeedestraat - beveiligd met automatische Hiermee kan worden ingeslemd. SPOORLIJN BAARN-AMERSFOORT 17. Overweg Grote Melmweg - beveiligd met automatische knipperlicht- i"S nmhouwen tot beveiliging met Ombouwen tot beveiliging met auto- 1 ^omadsche ha^ve ovcrweg-Bo- madsche halve overweg Bomen men (AHOB) (AHOB) 2. Aanbrengen van een tunnel, waarbij het aantal overwegen in de Eempolder met twee wordt verminderd. In dat geval is het laten vervallen van de overwegen Wetde- weg en Spiekerweg denkbaar. Uitsluitend voor een tunnel met opheffing kiezen in het geval zou blijken, dat een tunnel door de ge- bruikers als een duidelijk voordeel wordt gezien. Een bewoner van de Dr. Schoonen- beeklaan heeft door het inleveren van de bon op de voorpagina van Op 't Hoogt de vraag gesteld of bij de on roerende- zaakbelasting ook rekening is gehouden met waardevermindering van zijn woning 'door het per uur overkomen van ongeveer 60 vliegtui gen die brullend van Schiphol over paleis Soestdijk onze omgeving met geluidhinder het milieu vervuilen'. B. en w. antwoorden, dat de waarde in het economische verkeer van een onroerende zaak tot stand komt door middel van het marktmechanisme, vraag en aanbod. Van invloed op de waarde is onder meer de ligging, de grootte van het perceel, de opper vlakte ervan enzovoort. Dat de vraagsteller hinder ondervindt van overkomende vliegtuigen, is vol gens burgemeester en wethouders een subjectieve belevingsvorm, wat overigens niet wegneemt dat dit van invloed kan zijn op de waarde in het economische verkeer van de onroe rende zaak. Voor de onroerende za ken in de gemeente Soest valt naar de mening van b. en w. te betwijfelen of dit het geval is. De regio Eemland behoort op dit moment immers tot de duurste regio van Nederland. Wanneer men klachten heeft over geluidsoverlast van vliegtuigen, kan men dit melden bij de luchthaven Schiphol, aldus burgemeester en wet houders. Met betrekking tot de verplichting tot ^og^eendriepuntsgordel gebrui- het dragen van autogordels geldt voor de voorstoelen: - bestuurders van een motorvoertuig en de passagiers die naast hen zit ten, moeten gebruik maken van de voor hen beschikbare autogordel; - passagiers die naast de bestuurder zitten, jonger zijn dan 12 jaar en korter dan 1.50 meter moeten ge bruik maken van een voor hen ge schikt en goedgekeurd kinderbe- veiligingsmiddel, bijvoorbeeld een kinderzitje of een verhoging van de zitting. Hiervoor geldt dat deze wel steeds beveiligd moeten zijn door middel van bevestiging van de vei ligheidsgordel. Voor de andere zitplaatsen geldt: - passagiers moeten gebruik maken van de voor hen beschikbare auto gordel; - passagiers jonger dan 12 jaar en korter dan 1.50 meter moeten ge bruik maken van een voor hen ge schikt kinderbeveiligingsmiddel (zie boven), indien dit aanwezig is; - indien zo'n kinderbeveiligingsmiddel ontbreekt, behoeven passagiers van 0 tot 3 jaar geen beveiligingsmiddel te gebruiken; - bestuurders en passagiers die korter zijn dan 1.50 meter en die gebruik Vragen hierover kunt u irichten1ian. Politie Regio Utrecht, District Eem land noord, afdeling verkeer postbus 1002 3740 BA in Baam, of teleto nisch: (035) 54 87 411. 18. Overweg Weideweg - beveiligd met automatische knipperlicht-installa tie (AKI) nci aauui&ngv.ii AHOB met passagemogelijkheid voor brandweer en houttranporten. pvruwh uw**""*" -« Ombouwen tot beveiliging met auto matische halve overweg-bomen (AHOB) Ombouwen tot beveiliging met auto matische halve overweg-bomen (AHOB) In samenhang met de overweg Veldweg is de voor berei ding van minimaal één jaar al in procedure gebracht. 5. Overweg Tennispark Bosstraat - geen beveiliging - maatregel. 6. Overweg bij Soest-Zuid NS (Ossendamweg/Nieuweweg) beveiligd met automatische halve Overweg-bomen (AHOB) Geen wijziging noodzakelijk H.ermee kan worden ingestemd. 7. Overweg Kolonieweg - beveiligd met automatische halve Overweg-bomen Geen^jriging noodzakelijk Hiermee kan worden ingestemd. (/IAIJ 1. Ombouwen tot beveiliging met Automatische halve overweg- bomen (AHOB) 2. Aanbrengen van een tunnel bij de Grote Melmweg, waarbij het aantal overwegen in de Eempol der met twee wordt verminderd. In dat geval is het laten vervallen van de overwegen Weideweg en Spiekerweg denkbaar. 19. Overweg Eemweg - beveiligd met automatische knipperlicht-installatie (AHOB) (AHOB) Ombouwen tot beveiliging met Automatische halve overweg bomen (AHOB) Uitsluitend voor een tunnel met op heffing kiezen in het geval zou blij ken, dat dit voor de gebruikers als een tunnel als een duidelijk voordeel wordt gezien. - beveiligd met automatische knipperlicht-installa- 20. Overweg Spiekerweg L Ombouwen tot beveiliging met Ombouwen tot beveiliging met automatische halve overweg bomen (AHOB) 2. Aanbrengen van een tunnel bij de Grote Melmweg, waarbij het aantal overwegen in de Eempol der met twee wordt verminderd. In dat geval is het laten vervallen van de overwegen Weideweg en Spiekerweg denkbaar. Ombouwen toi dcvciiib>"b automatische halve overweg-bomen (AHOB) Uitsluitend voor een tunnel met opheffing kiezen in het geval zou blijken, dat dit voor de gebruikers als een tunnel als een duidelijk voor- deel wordt gezien. In het geval van opheffing zou de Spiekerweg kunnen vervallen, omdat hieraan geen percelen worden ontsloten. 21. Overweg Peter v.d. Breemerweg - beveiligd met automatische halve over- Gfen^gSkelijk Hiermee kan worden ingestemd. S Heerwee "De Ridder" (autosloperij) - geen beveiliging - stallatie landelijke overwegen (wtlo) worden met opheffing. 9 Overweg Veldweg - beveiligd met automatische knipperlicht-installatie AKI Ombouwen tot beveiliging met auto- Ombouwen tot bev^mgautomah- matische halve overweg-bomen (AHOB) sche halve overweg-bomen (AHOB) In samenhang met de overweg Foe- kelaan is de voorbereiding van mini maal één jaar al in procedure ge bracht. 10. Overpad station Soest P.M. 11. Overweg "Gouden Ploeg" Opheffen - geen beveiliging - Mits het Chris Uiterwijkpad wordt doorgetrokken naar de overweg Kaas fabriek en de toegang tot particu liere terreinen is verzekerd, kan inge stemd worden met opheffing. 1? Overwee "Kaasfabriek" - geen beveiliging - 22. Overweg Paltzerweg - beveiligd met automatische knipperlicht-installa- Geen wijziging noodzakelijk Hiermee kan worden ingestemd. 23. Overpad station Soestduinen P.M. 24 OverwegSoesterbergsestraat/van WeerdenPoelmanweg - beveiligd met I:\iguig - 1. Met het aanbrengen van een Fiets-AKI kan worden inge stemd, mits de doorgang voor hulpdiensten en overig nood zakelijk verkeer is verzekerd. 2. Voor de tunneloplossing is de afstand tussen de spoorlijn en de Monnikenboschweg mogelijk tekort voor voldoende zicht lijnen in de tunnel met oog op de sociale veiligheid. Het gemeentebestuur lieeft een aan tal veehouders in Soest aangeraden het vee niet uit de sloot te laten drin ken maar hiervoor een alternatieve watervoorziening aan te brengen. Dit om eventuele gezondheidsproblemen bij het vee te voorkomen. Het vee van een aantal veehouders elders in Nederland heeft te kampen met gezondheidsproblemen. Daarbij wordt als oorzaak onder meer ge dacht aan het drinken van oppervlak tewater dat vanuit een overstortput met rioolwater is vervuild. Daarom hebben zowel het waterschap Vallei en Eem waartoe de gemeente Soest behoort, als het gemeentebestuur zelf veehouders die met dit probleem te maken kunnen krijgen hierover schriftelijk geïnformeerd. Het gaat in Soest om twee mogelijke risico-loca ties: de Kloostergracht (van het bie zenveld aan de Peter van den Bree- merweg naar de Eem) en het Oude Grachtje (langs de Jachthuislaan en Colenso). dit mogelijk leiden tot risico's voor de dieren. Bij de brief van de gemeente aan de betrokken veehouders is de folder 'Riooloverstorten en veedrenking' gevoegd. Daarin staan onder meer enkele suggesties hoe men met de overstorten rekening kan houden en daardoor mogelijke risico's kan ver mijden. Een bewoner van de Parklaan vraagt het gemeentebestuur waarom het Rinke Tolmanpad, dat over de Eng vanaf de Kolonieweg naar de Park- laan loopt, niet begaanbaar wordt ge maakt. Slechts tot halverwege is het pad begaanbaar. Burgemeester en wethouders ant woorden, dat het niet opgeknapte gedeelte van het pad geen eigendom van de gemeente is. Daardoor kan de gemeente het voet/fietspad niet af maken. Weliswaar is het gemeentebe stuur in onderhandeling over eventue le overdracht van de grond, maar dit heeft nog niet het gewenste resultaat opgeleverd, aldus burgemeester en wethouders. Bij de gemeente noch bij de regiopo litie Eemland noord zijn de laatste jaren klachten binnengekomen over geluidsoverlast door de aanwezigheid van de kermis op de speelwei op de Eng. Burgemeester en wethouders ant woorden dit op het verzoek van een bewoner van de Prins Hendriklaan om voortaan iets aan de geluidsover last te doen. De briefschrijver, die zegt dat veel inwoners van Soest overlast van de kermis ondervinden, heeft op 9 mei bij de gemeente ge klaagd over het kermislawaai. Hij was de enige klager. Overigens heeft een controle op 9 mei uitgewezen dat de door de ge meente gestelde geluidsnormen ter plaatse van de woningen die het dichtst bij het kermisterrein staan niet werden overschreden. 25. Overweg Heezerspoor - geen beveiliging - *rr_iU,„„r,ar. vron 1. Me Sloperijvervoeging: voorschieten, voorschoten, voorschut. 1. %Het aanbrengen van een fietsers-AKI met passage mogelijkheid voor brandweer, NS-verkeer en houttransporten. 2. Vervangen door voetgangers tunnel met fietsgoot langs de trappen. Voor het bereiken van het NS- onderstation (transformator huis) en de brandweer blijft de bestaande overgang dan in stand. Gelezen: Twee Amersfoorters ko men niet aan joy-riding toe. - Dus al die andere Amersfoorters..... Soest-Zuid: Nationale Laanspeel- Mogelijk risico's Onder normale omstandigheden voert het rioolstelsel van Soest afval- water en regenwater af naar de riool waterzuiveringsinstallatie aan de Maatweg. Bij hevige regenval is daar- voor de capaciteit van de riolering niet voldoende. Daardoor stroomt een deel van het afvalwater, verdund met regenwater, uit de overstortput- ten weg naar het oppervlaktewater. Als het vee dan hiervan drinkt, kan Heeft Wiegers weer eens een proef ballonnetje opgelaten? Een bewoner van de Kerkstraat heeft burgemeester en wethouders ge vraagd waarom het parkeren op de stoep wordt gedoogd, terwijl aan de overkant (Stationsweg) paaltjes zijn geplaatst. B en w. antwoorden dat het parke ren op de stoep een algemene ge woonte is geworden, hoewel het vol gens de letter van de wet verboden is. De politie treedt er wel tegen op, maar ze beperkt zich daarbij tot die lokaties waar werkelijk een verkeers- veiligheidsprobleem ontstaat, bijvoor beeld doordat de doorgang voor voetgangers belemmerd wordt. De Kerkstraat is zo'n plaats waar de po litie regelmatig bekeuringen uitdeelt. Het plaatsen van paaltjes bij de Sta tionsweg, wat overigens al drie jaar geleden is gebeurd, heeft te maken met het feit dat destijds een gara8f" bedrijf daar auto's neerzette, aldus b. en w. Aanleg van een goede oversteek plaats op de Rademakerstraat ter hoogte van het doorgangspad naar het Dorpsplein. Dit verzoek heeft een bewoonster van de Generaal Winkel manstraat in Soesterberg aan burge meester en wethouders voorgelegd. Zij is niet de enige, zeggen b. en w„ want meer inwoners van Soesterberg en ook instanties hebben bij het col lege aangedrongen op dezelfde maat- regel. Burgemeester en wethouders zeggen dat bij het instellen van de parkeer- proef in de Rademakerstraat is afge sproken het resultaat hiervan na een halfjaar te evalueren. Na afloop van deze proef zal dan ook worden beke ken op welke wijze de Rademaker straat structureel verbeterd kan wor den. Daarbij wordt ook de verbete ring van de oversteekbaarheid van de Rademakerstraat betrokken op de door de briefschrijfster voorgestelde plek. Aan de Peter van den Breemerweg bloeien kennelijk Popla-biezen. Straks worden automobilisten nog draaierig van al die rotondes. Gelezen: Soester Gilde breidt zilver verzameling uit. - Toch niet met z'n allen in een duur restaurant gegeten?! Verkeer Van Weedestraat omgeleid; GGD misleid. Onthutsend onthullend krantenbe richt: Dief neemt geld mee. - Ja, hij zal het niet komen brengen. René Moraal van de brandweer in de Amersfoortse Courant: "We hopen nu naar een gebouw te gaan waarvan we zeggen: wat is het hier lekker werken". Hoe zou een brandweerman zo'n uit spraak nou precies bedoelen? H= Zijn er al Soesters die een rem op de snelheidsremmers willen? Directeur R. Thoomes van de Van der Huclitschool in de Gooi- en Eemlander: "Wegens ruimtegebrek moesten we kerstmis buiten vieren. Als het sneeuwt, is dat idyllisch, maar door de regen kwam er weinig van kerst liedjeszingen". Hotel Holiday Shell Royal Pare. PvdA: waar een Wil is, is een rond- Een wrak? Da's natuurlijk de auto van je buurman. Botsende wandelaars. Volgende keer toch maar wat gas terugnemen. Vijvers Overhees: oeverloos discus siëren. Beste snelheidsremmers voor ver keer in Soestdijk: de fiets. Als je het goed bekijkt, is een win keldief in feite een waar-nemer. Koffiestop Hacas. De Ballade van Apollo. Gelezen: Mannen genieten van drank bij kampvuur. - Best mogelijk, maar bij de open haard lukt het ook wel. ROC De Tremalanden. Telefoon uit achtertuin gestolen: het mobiele onnetwerk. S.O.S.E.C.V.V.Z. Soest. De Rollade van Soest. Aangelijnd tackeltje: "Heb jij al vakantie?". Loslopende bouvier: "Nee, de gemeente heeft onze school gesloten!". Stedenband. Visser hijst vlaeg op Visserstaete. Burgemeester De Widt bij zestigjarig huwelijksfeest in Soest: "Wat is het geheim van een lang hu welijk?". Bruidegom Vaessen: "Veel ruzie zoeken, dan heb je altijd iets om goed te maken". Een golfbaan realiseren in Soest? Monnickenwerk! Citaat: 'Na kantoortijd en in de weekeinden staan er zielloze panden aan de Vredehofstraat, wachtend op snelkrakers en vandalen. Dit straalt geen warm welkom in Soest uit'. Dat is natuurlijk maar een kwestie van interpretatie. Gekke koeien, pestvarkens, rotte schapen, batterijkippen, zwaarmeta- len vissen: verstandige vegetariërs.

Soester Courant | 1997 | | pagina 32