Jarig? CAFE klinkhamer Wat vindt u van de Soester Courant? 'Coöperatieve1 SWS ontkent schuld aan vertraging welzijnsfusie UITVERKOOP TOT 50% KORTING Veel omleidingen vanaf 11 augustus Soest wil gevaarlijke overwegen opheffen of ondertunnelen t 1 ACTUEEL! Soester Courant-korting op kindervoorstelling Cabrio Voorwaardelijke straf voor Soester na misbruik meisje '3pecialis% WOENSDAG 18 JUNI 1997 SOESTER COURANT PAGINA 3 m nieuws Wasbak 'Isabell' CHROOM ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN 'Het circusspook' (2 juli) kwaliteits kleurenfol Bestuur kaatst bal terug naar Ten Hove op de gehele zomercollectie Ladtf 3pringfield The Outpost Hil-ton herenmode Vier uw feest in een originele Amsterdamse entourage! Werkzaamheden op Koningsweg, in Soestdijk en aan spoorviaduct Plan van NS en gemeente verhoogt veiligheid Portemonnee uit tas Hardrijders bekeurd Collectebus weg DE TROMSLAGER Het blijft genieten! SOEST Ook voor service moet u bij ons zijn jl 4 75 Jaar in het nieuws! Dat staat de Soester Courant op 24 augustus. Al bijna driekwart eeuw staat deze zelfstandige, lokale krant midden in de Soester sa menleving. Het bijzondere jubileum is aanleiding voor een spe ciale editie, die eind augustus verschijnt, en een reeks van activiteiten die zich over de komende maanden zullen uitstrekken en waarbij de inwoners van Soest en Soesterberg in het algemeen en de le zers in het bijzonder zullen worden betrokken. In deze rubriek wekelijks aandacht voor de festivi teiten, wedstrijden, prijsvragen en activiteiten die de Soester Courant in petto heeft. Wat vindt u eigenlijk van de Soester Courant? En kunt u dat in maxi maal 25 woorden op papier zetten? De redactie van de Soester Courant is bijzonder benieuwd naar uw me ning. Een aantal Soesters die op onder meer politieke, geestelijke, culturele en spor tieve kruispunten actief zijn, hebben we al persoonlijk benaderd. Via deze ru briek roept de redactie alle lezers van de Soester Courant te reageren. Ongetwijfeld hebben veel Soesters een uitgesproken mening over onze/hun Soester Courant en over de rol die deze Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum krant in de loop der jaren in het plaat selijke leven heeft gespeeld. Het lijkt ons aardig die - vermoedelijk nogal uiteen lopende - opinies te verzamelen en af te drukken in de jubileumuitgave van de Soester Courant. Deze valt op zaterdag 30 augustus bij de abonnees in de bus. In de formulering bent u uiteraard vrij; het mag best vleiend zijn, maar voor kritiek gaan we ook niet opzij. Wel be houden we ons het recht voor om zelf een selectie te maken als er (te) veel reacties binnenkomen. We rekenen graag op uw medewerking. Dit zijn de 'spelregels': Formuleer uw mening zo kernachtig mogelijk in maximaal 25 woorden. Zet uw naam en eventuele functie erbij en stuur vóór 1 juli a.s. uw mening in een enveloppe naar: Redactie Soester Courant Antwoordnummer 136 3760 VB Soest (Een postzegel is niet nodig) Desgewenst kan u de reactie ook faxen, tel. (035) 6024904. van d«8 «mK Indien uw mening over de Soester Courant wordt geplaatst, publiceren we daarbij tevens uw naam en eventuele functie. De jeugd van Soest krijgt de kans om het jubileum van de Soester Courant mee te vieren. Op woens dag 2 juli (14.30 uur) is er een spe ciale kindervoorstelling in het Ca- brio-openluchttheater en met de bon die volgende week in de krant wordt afgedrukt is een kaartje f 2,50 goedkoper! De entreeprijs voor de voorstelling in Cabrio is f 7,50, maar wie de bon uit de Soester Courant (van volgende week scheurt en meeneemt krijgt op vertoon daarvan een korting van een rijksdaal der bij de kassa van het theater en be taalt dus maar vijf gulden. En dat alle maal omdat de Soester Courant binnen kort 75 jaar bestaat. De voorstelling heet "Het Circusspook" en wordt gespeeld door de bekende to neel- en poppenspeler Rob Numan, die daarbij gebruikt maakt van oude en nieuwe knuffels. Het is een sprookje voor mensen en spoken vanaf 4 jaar en het publiek heeft óók een rol. "Het Cir cusspook" komt in de plaats van het eerder aangekondigde sprookje "Rot- kopje", dat niet door kan gaan omdat de hoofdrolspeelster plotseling aan haar blindedarm geopereerd moest worden. Let dus goed op de Soester Courant van vólgende week (25 juni), scheur de kor tingbon voor "Het Circusspook" eruit, bewaar 'm goed en neem hem op 2 juli mee naar het openluchttheater aan de Soesterbergsestraat. Dat wordt genieten voor groot en klein! COMBI VAN ESSEN FANTASTISCH IN FOTO EN VIDEO Zuldpromenada 15, Soest .Tel.: 601 28 74 De uitspraak dat de SWS de op sta pel staande fusie in het Soester wel zijnswerk heeft vertraagd is wethou der Pieter ten Hove niet overal in dank afgenomen, en zeker niet door het SWS bestuur. In een brief-op- poten aan de PvdA-wethouder heeft SWS-voorzitter Pieter Beinte- ma de zaken even rechtgezet. Beintema wijst de wethouder er - na diens uitlatingen in "Soestand" (geci teerd in de Soester Courant van vorige week) - op dat de SWS best te spreken is over het "innovatietraject", bedacht door adviesbureau Rycken, en er zelfs graag aan wil meewerken. Dat de SWS de financiering voor de zgn. facilitaire unit niet uit eigen zak kan en wil beta len kan voor de wethouder geen nieuws zijn geweest, zoals hij in "Soestand" deed voorkomen. De SWS heeft zich juist "zeer coöpera tief' opgesteld, klinkt Beintema's ver wijt. Met de juridische samensmelting tussen de SWS en de SJS (uit Soester berg) is zelfs - op verzoek van Ten Hove - gewacht om een en ander mee te ne men in het innovatietraject volgens Rycken en de SWS heeft ook verschei dene suggesties gedaan voor een effec tieve realisering van de plannen voor een zo breed mogelijke welzijnsorgani satie in Soest. En dat ging wel wat ver der dan alleen de facilitaire unit, "zoals u heel goed weet", schrijft de SWS. Terechte stellingname De SWS heeft geen ruimte voor de fi nanciering van de administratieve on dersteuning, en heeft dat de wethouder ook al in januari en februari uitvoerig laten weten. Dat hield in dat de SWS van harte zou meewerken aan de plan nen, maar dat er pas sprake zou kunnen zijn van een "bestuurlijke en materiële overdracht" na een heldere en aanvaard bare eindstructuur. De SWS stelde wel haar administratie en haar kennis ter be schikking, maar zou de boel pas over dragen zodra de financiering rond was en zeker was dat dit niet ten koste zou gaan van haar eigen budget en activitei ten. "Een terechte bestuurlijke stelling- name, zo lijkt ons." Volgens Beintema heeft Ten Hove zelf zich daarover begripvol uitgelaten, en in elk geval "nooit gewag gemaakt van een raadsbesluit waarin gesteld zou zijn dat efficiencymaatregelen onzerzijds voor financiering zouden moeten zorgen, zo- Van Weedestraat 8 A-B - Soest Telefoon: 035 - 60 23 324 als wij nu uit de krant moesten verne men." Dat het IVC intussen haar boekhouding al heeft overgedragen (aan de partner van Rycken) is alleen maar ingegeven door een gebrek aan administratieve ca paciteit bij het IVC, aldus Beintema. Van het opstarten van de facilitaire unit kan pas sprake zijn als het "concern" is opgestart, en dat is nog niet het geval. Motie De vertraging daarvan is - zoals de wet houder volgens Beintema zélf heeft toe gegeven tijdens het voorzittersoverleg op 2 juni - te wijten aan de in de ge meenteraad aanvaarde motie over de mogelijke aankoop van de Witte Boer derij en het betrekken van het Kinder paradijs bij het innovatieproject, en aan "enige strubbelingen bij lopende ge sprekken met de SWOS (Stichting Wel zijn Ouderen Soest), om ook hen te la ten deelnemen aan de facilitaire unit. "De SWS/SJS heeft zich daarop zeer coöperatief opgesteld," kaatst Beintema de bal terug naar Ten Hove, "en begrip getoond voor de vertraging, omdat deze uitbreiding geheel in de stijl is van onze aanbevelingen over het rapport- Rycken". 'Negafief daglicht' De wethouder zal nu wel begrijpen dat de SWS verwonderd is over de voorstel ling van zaken die hij in "Soestand" heeft gegeven, "die afwijkt van de rea liteit". "Wij vragen ons af wat u voor- hebt om ons in zo negatief daglicht te plaatsen. Het gaat ons om de effectie ve besteding van gemeenschapsgelden voor het welzijnswerk in Soest, en wij willen en zullen alles doen om dit doel te bereiken." Volgens Beintema kan de SWS zich niet nog méér meegaand opstellen dan zij reeds heeft gedaan en zij betreurt het dat Ten Hove een verkeerde voorstelling van zaken over de houding van de stich ting heeft gegeven, waardoor de SWS haar visie nu publiekelijk bekend moet maken. "Wij gaan ervan uit dat negatie ve uitlatingen uwerzijds over de SWS/ SJS buiten ons om in het vervolg niet meer zullen voorkomen," klinkt het ten slotte bestraffend, en Beintema belooft de wethouder nog eens "oprechte mede werking bij de naar ons gevoel tot nu toe constructieve samenwerking" over de fusie. 7 dagen per week geopend. 035-60127 39 Soesterbergsestraat 188 - Soest iedere vrijdag vanaf 174)0 uur open hute. Nu ook mogelijkheden om prijsgunstig te eten. Vanaf II augustus moet het verkeer wekenlang rekening houden met omleidingen en vertragingen. Dat is het gevolg van ingrijpende werk zaamheden op de Koningsweg, de Dorresteinweg, de Koninginnelaan, de Nieuwstraat en de vervanging van het brugdek van de tunnel tus sen de Korte en de Lange Brinkweg. Op de kruising van de Koningsweg en de Dorresteinweg wordt op 11 augustus begonnen met de'aanleg van een roton de. Het verkeer op de Koningsweg zal daardoor gebruik moeten maken van de ventweg. Wie naar de Boerenstreek moet of naar het westelijke deel van de Dorresteinweg, wordt omgeleid via de Zuidergracht en de Nieuwegracht. De verwachting is dat de werkzaamheden zes weken in beslag zullen nemen. Riolering In de wijk Soestdijk/'t Hart wordt op grote schaal de riolering vernieuwd. Hiervoor is twee maanden uitgetrokken. Gestart wordt met de aansluiting van de Nieuwstraat op de Koninginnelaan, waarbij bepaalde delen van het riool worden vervangen. Als gevolg van de werkzaamheden wordt de Nieuwstraat tussen de Konin ginnelaan en de Hartweg afgesloten. Hetzelfde geldt voor de Koninginnelaan tussen de Nieuwstraat en de Meent. Het verkeer wordt dan omgeleid via de Van Straelenlaan, de Hellingweg, de Nach- tegaalweg en de Schrikslaan. Ook de lijnbussen van Midnet moeten deze omleidingsroute volgen. Het busover stappunt Soestdijk-Noord wordt gedu rende de werkzaamheden verplaatst naar het plantsoentje op de kruising van de Beetziaan en de Hellingweg. Spoorviaduct In augustus vervangen de NS Railinfra het brugdek van het spoorviaduct tus- De gemeente Soest en de NS willen de gevaarlijke overwegen in Soest gezamenlijk gaan aanpakken. Dat moet in een aantal gevallen leiden tot opheffing. Bij andere kan met speciale voorzieningen - zoals tun nels - bereikt worden dat de veilig heid wordt verbeterd. In enkele ge vallen kunnen de knipperlichten (AKI) worden vervangen door de - veiliger - halve spoorbomen (AHOB). In het afgelopen jaar is er in Soest nog al wat te doen geweest over de (on)veiligheid van de overwegen, waar van Soest er maar liefst 25 telt. Er wa ren verschillende incidenten, zoals een bijna-ongeluk bij de Wieksloterweg en twee aanrijdingen op de Veldweg. Er zijn nu mogelijkheden om de onveilig heid van sommige overwegen rigoureus aan te pakken, zo blijkt uit de adviesno ta van de afdeling Verkeer aan B. en W. Uit het recente overleg tussen NS Rai- linfrabeheer en de gemeente is een aan tal voorstellen gerold, die al met al mi nimaal 3 miljoen en maximaal ruim 10 miljoen gulden gaan kosten. Het leeu wendeel kan betaald worden door het ministerie van Verkeer en Waterstaat, dat met een extra (landelijke) rijksbij drageregeling een nieuwe impuls heeft gegeven. "De onbewaakte overweg lijkt voor het publiek een onbekend verschijnsel te worden," verzucht verkeersambtenaar Marcel Vossestein in zijn advies aan het College van B. en W. "Op de drukke lij nen van en naar Amersfoort bestaat de hoge kans dat treinen elkaar ter hoogte van Soest kruisen. Op de overwegen is de kans groot dat er nog een trein komt. Toch blijkt in de praktijk dat de rustige lijn door Soest het gevaarlijkst is." Het publiek krijgt ruimschoots de tijd om mee te denken over de plannen. Volgende week - donderdag 26 juni - is In een winkel aan de Smitsweg is de portemonnee van een 48-jarige vrouw uit Soest gestolen. Ze raakte hierdoor enkele honderden guldens, pasjes en cheques kwijt. De dader verwisselde in de winkel de boodschappenkarretjes en nam de tas van de vrouw mee. er een inspraakavond in het gemeente huis (20.00 uur). De inspraakperiode begint op 11 juni en eindigt op 12 au gustus. Daarna zal de raadscommissie Ruimtelijke Ordening en Verkeer het groene licht moeten geven. In de ge meentelijke voorlichtingskrant Op 't Hoogt van deze week (bijlage van deze krant) worden de plannen per overweg gepresenteerd. Alleen de overwegen bij de stations "Soest" en "Soestduinen" zijn buiten beschouwing gelaten. Tunneltjes Bij de resterende 23 overwegen vallen vooral de tunneltjes op die bij onbe waakte overwegen achter de Bosstraat (bij het tennispark) en in de Eempolder (Grote Melmweg en Weideweg) zouden moeten komen. Bij het tennispark gaat het om een voetgangerstunnel (met fietsgoot). Bij de beide overwegen in de polder - nu alleen maar beveiligd met automatische knipperlichten (AKI) - worden automatische halve overeweg- bomen (AHOB) aanbevolen, maar als de gebruikers een tunnel als een duide lijk voordeel zien kan daarvoor ook ge kozen worden. Eventueel valt, als alter natief voor een fietsers-AKI, ook een tunneltje te overwegen bij het Heezer- spoor, maar daar is de afstand tussen de spoorlijn en de Monnikenboschweg misschien te kort voor voldoende zicht in de tunnel (sociale veiligheid!). De overwegen bij de Zoom (ruiterpad), bij autosloperij de Ridder en bij de Gouden Ploeg kunnen volgens de plan nen worden opgeheven. Bij het Berken laantje (AKI) kan de situatie blijven zoals ze is, evenals bij Soest-Zuid NS - over de tunnelplannen tussen Ossen- damweg en Nieuweweg wordt in dit ver band niet gerept - en bij de Kolonieweg (AHOB), de Molenstraat (AHOB) en Steenhoffstraat/Van Weedestraat (AHOB). Hetzelfde geldt voor de Peter van den Breemerweg (AHOB), de Palt- zerweg (AHOB) en de Soesterberg- sestraat/Van Weerden Poelmanweg (AHOB). AKI wordt AHOB Een fietsers-AHOB is voorzien bij de nu nog onbeveiligde overweg bij Wiek sloterweg en die bij de Kaasfabriek (achter de Steenhoffstraat), en waar nu de beveiliging alleen bestaat uit een Mede naar aanleiding van dit ongeval op de Veldwegvorig jaar juli, worden veiligheidsmaatregelen toegepast op on bewaakte spoorwegovergangen. Foto: Atdo Allessie AKI (Foekenlaan/Den Blieklaan en Veldweg) zou een AHOB moeten ko men. De overwegen van de Grote Melmweg, Weideweg en Spiekerweg - nu alledrie voorzien van een AKI - krij gen een AHOB, tenzij er gekozen wordt voor een tunnel bij de Grote Melmweg; dan kunnen de overwegen Weideweg en Spiekerweg helemaal vervallen. De overweg Eemweg (nu een AKI) zou een AHOB kunnen krijgen. sen de Lange en de Korte Brinkweg. Gedurende drie weken is er geen ver keer mogelijk door de tunnel. De voor bereidingen beginnen op 11 augustus. Twee weken zijn nodig om de brughoof- den aan te passen. De feitelijke vervan ging vindt plaats op zondag 24 augus tus. Op deze dag zal er geen trein rijden tussen Soest en Baarn. Na middernacht worden de bovenlei dingen verwijderd. Tussen 6.00 en 9.00 uur begint de sloop van de landhoofden. Dat werk zal geluidshinder veroorzaken, waarover de omwonenden van te voren worden ingelicht. Na het vernieuwen van de landhoofden, worden de nieuwe brugdelen aangebracht. Hiervoor wor den 120- en 160-tons kranen ingezet. Vanwege de aanwezigheid van de gro te, mobiele kranen en de voertuigen die de brugdelen aanvoeren, worden de Korte en de Lange Brinkweg op 24 au gustus gedeeltelijk afgesloten. Op 25 augustus rijden er weer treinen, maar in verband met het afwerken van de nieuwe spoorbrug moet verkeer moet nog een week wachten, voordat het weer door de tunnel kan rijden. De tunnel behoudt dezelfde breedte en doorrijhoogte (3.90 meter), het grote voordeel van de nieuwe spoorbrug is de nieuwe constructie. Hierdoor zal de ge luidhinder van passerende treinen aan zienlijk minder zijn dan nu het geval is. De nieuwe spoorbrug krijgt een con structie die nog niet eerder is toegepast in ons land. De rails komen niet alleen op het brugdek, maar ook op grind te liggen. Niet minder dan 119 hardrijders zijn donderdagmiddag bekeurd. Ze werden betrapt op de Birkstraat, waar de poli tie tussen kwart voor één en kwart voor twee opnieuw controleerde. Zoals in ja nuari werd aangekondigd door de poli tie, zullen tot en met december met gro te regelmaat controles worden uitge voerd. In de eerste vijf maanden van dit jaar werden al zeker tweeduizend be keuringen uitgeschreven. Donderdag passeerden 584 voertuigen tijdens de controle. De topsnelheid bedroeg 77 kilometer per uur. Op de Johannes Poststraat is vrijdag een collectebus en een legitimatiekaart van de maag-, lever- en darmstichting gesto len. De bus en de kaart waren aan een deurknop gehangen van één van de col lectanten die deze week aanbellen voor een bijdrage. In de bus zat nog geen geld. De kans bestaat dat de dief een slaatje probeert te slaan uit de collectebus en langs de deuren gaat. Daarom adviseert de politie iedereen te vragen naar de legitimatie van de collectanten. De salade- en koud buffet specialist voor particulieren en bedrijven 035-6022871 Steenhoffstraat 58 Kua 6AR, GRILL RESTAURANT Onze fondue- en qourmet- mogelijkheden? Onze alom bekende Luykje-a-la-carte gerechten? onze gezellige en informele sfeer? AT 47 SOEST ■601 82 52 "U hebt haar geWoon laten ploffen", zei de anders zo vriendelijke poli tierechter mr. H. Koksma vrijdag in Utrecht tegen een 25-jarige Soester die vorig jaar november ontucht pleegde met een meisje van dertien en haar daarna aan haar lot overliet. Koksma legde de verdachte over eenkomstig de eis vier maanden voorwaardelijke celstraf op. Koksma aarzelde even of hij de Soester geen onvoorwaardelijke celstraf zou ge ven. "Dat meisje voelde zich toch wel erg misbruikt door u." Eerst had ze hem nog leuk gevonden. Ze ontmoetten el kaar steeds in Utrecht bij het stadhuis, waar ze een beetje met elkaar zoenden. Ze wilde daarom op 15 november best komen slapen op de kamer die haar vriend toen in Nieuwegein had. Maar toen de Soester haar in de snelt ram een condoom liet zien, maakte ze duidelijk dat ze daar nog niet aan toe was. In plaats van uit te stappen in Nieuwegein, zei hij dat ze moest blijven zitten tot in IJsselstein. Daar had hij volgens het meisje een hotelkamer ge reserveerd. In het gastenboek schreef hij als haar geboortejaar 1978 op. Op de kamer probeerde hij gemeenschap met haar te hebben, toen dat niet lukte, omdat ze pijn kreeg, werd hij kwaad. Het meisje vertelde later dat ze zich niet goed voelde omdat ze iets tegen haar zin had gedaan. Toen ze 's nachts weg wil de, weigerde hij mee te gaan of haar geld te geven voor de tram. De Soester: "Dan had ze vantevoren maar moeten bedenken dat ze naar haar moeder zou gaan verlangen." 's Ochtends vroeg vond hij dat ze lang genoeg had "ge zeurd". "Je zoekt het zelf maar uit", snauwde hij en liet haar alleen vertrek ken. Tegenover de politie verklaarde de Soester te weten dat het meisje pas der tien jaar was. Vrijdag deed hij of zijn neus bloedde. Met grote tegenzin kwam hij naar voren om een foto van haar te bekijken. "Een erg jong ding hè", con stateerde rechter Koksma. Maar volgens de verdachte ziet ze er in het echt wat ouder uit. Tegen hem zou ze gezegd hebben dat ze al zestien was. Officier van Justitie mr. J. Plooy zei het buitengewoon ernstig te vinden dat de Soester zijn overwicht heeft gebruikt bij zo'n jong en volgens haar ouders nog naïef meisje. Maar Plooy vond het te ver gaan om een onvoorwaardelijke celstraf te eisen. Zij had immers eerst vrijwillig met hem gezoend. Plooy zei de indruk te hebben dat de aangifte vooral het idee van haar ouders was. Bovendien was het maar bij één vervelende nacht gebleven. i Koksma zei meer moeite te hebben met de manier waarop de Soester het meis je heeft behandeld na zijn mislukte vrij partij. Maar hij besloot na "het goed gefundeerde betoog van de officier" niet van de geëiste voorwaardelijke straf af te wijken. Ook overeenkomstig de eis was de 750 gulden boete die Koksma de Soester daarnaast oplegde voor bedrei ging van de medewerker van een Utrechts opvanghuis. De Soester had daar gezeten na een stukgelopen relatie. De man had hem de toegang ontzegd, toen de Soester zijn bezittingen kwam halen, omdat hij binnen al meer dan eens problemen had veroorzaakt. De Soester werd nu zo kwaad dat hij op het dak klom en de man dreigde te doden. Vrijdag gaf hij toe dat overmatig gebruik van XTC hem buiten zinnen had ge bracht. Maar hij zou weer helemaal van de pillen af zijn en het rechte pad be wandelen nu hij weer bij zijn ouders woont en werk heeft. Op zijn strafblad stonden al een bedreiging en een aan tal diefstallen. Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a rel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 1997 | | pagina 3