Onzekerheid over heli's Soesterberg I Opening van feestweek Carolusschool Nieuwe krachten in bestuur van VSB Kapitein Evert Blaauwendraat nieuwe brigadecommandant Kon. Marechaussee Huzaren Dumoulinkazerene eruggekeerd uit Bosnië Tour de France in De 3 Eiken Discussie over verplaatsing; Alouettes naar vliegbasis Kerkberichten 'Meehelpen ten behoeve van Soesterbergs belang Medische dienst Hulpverlening SP in actie tegen huurverhoging Medaille-uitreiking SFOR-militairen 'De juiste man op de juiste plaats!' Schoorsteenbrand Meningen I van lezers I Inbreker door hond woning uit gejaagd Meneer Blokzijl, een vriendelijke groet van de PvdA Agenda WOENSDAG 25 JUNI 1997 waardoor de rentabiliteit nog groter Jodi dt. Gezien mijn beroep in de ge- Rijthov ;nte Zeist, heb ik direct al een stuk De helikopters op de vliegbasis Soesterberg zijn weer onderwerp van gesprek. Enerzijds wordt de mogelijkheid tot verplaatsing naar het noorden genoemd en anderzijds de plaatsing van negen Alouette-III helikopters. Nog steeds is in studie of de heli's op termijn naar een nieuw aan te leggen heli-veld in Oost-Groningen worden verplaatst. Op verzoek van de Tweede Kamer werd een studiecommissie ge vormd, die het voor en het tegen van die verplaatsing duidelijk moet maken. Le den van de commissie hebben gesteld dat er voldoende redenen zijn de heli's naar het noorden te verplaatsen. Aan gezien de overige taken van de vliegba sis dan nagenoeg nihil zijn, wordt voor gesteld de vliegbasis helemaal voor vliegverkeer te sluiten. Eventuele ande re taken kunnen door de overige bases in Nederland worden overgenomen. Dat wil niet zeggen dat dan alle huidige 570 banen in Soesterberg op de tocht komen te staan. De infrastructuur is van dien aard dat zonder vliegverkeer er nog veel op de vliegbasis te doen is. In het ver leden zijn vele onderdelen van de lucht macht en andere delen van de krijgs macht hier naar toe verplaatst. Van de zijde van de vliegbasis ervaart men deze gegevens als de zoveelste donderbui met de opmerking: na regen komt zonne schijn. Voordat de Chinook en Cougar heli kopters nog maar een wiel op de grond van de vliegbasis Soesterberg hadden gezet, schreeuwde men moord en brand over deze verschrikkelijke herrieschop pers. De meeste Soesterbergers reageer den niet en nu de meeste Chinooks en Cougars zijn gearriveerd, blijkt het best mee te vallen. Wat destijds werd gezegd, is uitgekomen, beide partijen moesten even aan elkaar wennen. Natuurlijk maken de toestellen lawaai als ze opstij gen en landen, maar dat is inherent aan elk motorisch vermogen. Een ieder die de vluchten van de zware transportheli's volgt, zal tot de conclu sie komen dat de toestellen zoveel mo gelijk gebruik maken van de vaste rou te, via de Vlasakkers, Dumoulinkazer- ne en Leusderheide naar het doel. Ook mijden de piloten zoveel mogelijk de bebouwde kom en weten zij hun toestel len zodanig te bedienen dat geluidsover last tot een minimum wordt beperkt. Alouettes Ondanks vele protesten heeft staatsse cretaris Gmelich Meyling van Defensie toestemming gegeven om negen oude Alouette-III heli's naar Soesterberg te verplaatsen. Volgens de vliegbasis Soesterberg zijn ze nodig om bepaalde vluchten uit te voeren die niet met een Chinook en Cougar kunnen worden verricht. Het is niet de bedoeling om zoals in het verleden, eindeloos rondjes boven en om de vliegbasis te vliegen. Tevens zullen de piloten van deze toe stellen gebruik maken van de minst hin derlijke vliegroutes en ook de bebouw de kom vermijden. De Vereniging Over last Vliegbasis Soesterberg (VOVS) heeft bij monde van hun voorzitter S. Benard duidelijk te kennen gegeven fa liekant tegen deze plaatsing te zijn. An deren vinden dit kermen voordat men geslagen is en wijzen op de discipline binnen de Koninklijke Luchtmacht, om de directe omwonenden niet tegen zich in het harnas te jagen. Mochten de vluchten toch hinderlijk zijn, dan is men van mening dat met de commandant van de vliegbasis, kolonel Jansen, altijd te praten is om zulks te voorkomen. Zondag 29 juni ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: zr. M.A. van Erven Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 herenkoor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK Kerkelijk centrum Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn; H.A. De Hoeksteen, Biiys Ballotlaan 2 10.00 ds. C.M. Graafstal, Ermelo; H.A. STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Met Jody van Seumeren (30) en Peter van Rijthoven (47) heeft de Vereniging Soesterbergs Belang twee goede krachten binnen het be stuur gekregen met de nodige per spectieven. Een oriënterend ge sprek met hen beiden geeft meer duidelijkheid in hun beweegrede nen en mogelijkheden. Jody van Seumeren woont bijna vier jaar in Soesterberg en is als controller werkzaam aan de Universiteit van Nijenrode. Peter van Rijthoven kan men rekenen als een bijna geboren en geto gen Soesterberger en werkzaam bij de afdeling weg- en waterbouwkunde van de gemeente Zeist. Waarom lid worden van de VSB? Van Seumeren: 'In de paar jaren dat ik hier woon heb ik gemerkt dat het meer dan zinvol is als een groepering het plaatselijk belang behartigt. Samen vor men we met ongeveer zevenduizend mensen het dorp Soesterberg, maar wie komt voor haar belangen op? Via bro chures, kranten en gesprekken werd mijn aandacht getrokken naar de VSB. In september 1996 maakte ik de eerste bestuursvergadering mee en was ver baasd "dat zoveel verschillende zaken daar werden besproken en met kennis van zaken werden behandeld. Op ter mijn zou ik ook graag iets in het kader van welzijnswerk willen doen. Vervol gens ben ik lid van een club die zich ver diept op het gebied van fotografie. Het deelnemen als bestuurslid van de VSB past goed in mijn huidig systeem van gezin, arbeid en ontspanning. Ik heb geen vooroordeel of iets in die zin, om dat alles voor mij vrij nieuw is. Mijn kennis en ervaring wil ik graag binnen de VSB profileren'. Van Rijthoven: 'Voor mij ligt dat iets anders, omdat ik de VSB al van het be gin van haar ontstaan ken. Je volgt het op afstand omdat op dat moment meer persoonlijke zaken de nodige aandacht vereisen. Net zoals Jodi kreeg ik enkele brochures van de VSB in handen, waar uit duidelijk een brede maatschappelij ke interesse straalde. Tijdens de leden vergadering in april 1997 werd gesteld dat men bestuursleden zocht en heb ik mij hiervoor opgegeven. Op grond van mijn beroep en plaatselijke bekendheid ben ik van mening van enig nut voor de VSB te kunnen zijn. Door de jaren heen heb ik gezien dat de VSB overal induikt waar haar medewerking wordt ge vraagd. Tijdens de paar vergaderingen die ik nu heb meegemaakt, ontdek je dat er veel kennis en ervaring in de VSB zit. Persoonlijk zie ik meer in een stuk specialisme, een verdere kennis van za- Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P.L. Galjart, Prof. Lorentzlaan 21, tel. 351200. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino én P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. Een volle Caroluskerk was zondag morgen het decor van de feestelijke opening van de festiviteiten rond het 75-jarig bestaan van de Carolus school. Muzikale klanken werden deze keer niet alleen gehoord van het orgel en koor, maar ook van een muziekensemble van Odeon en een spontaan kinderkoor. De reeds met emeritaat zijnde oud-Soester- bergse pater Van Burgsteden ging in deze kerkdienst voor, geassisteerd door Zuster Marie-Anne. Daardoor kreeg het geheel een heel eigen sfeer waaruit warmte straalde en herkenning. De an derhalf uur durende kerkdienst werd geen lange zit, maar een intens genieten van zang, muziek en woorden. Na de dienst ging men naar het plein van de Carolusschool waar een enorme tent aan alle gasten onderdak gaf. Bijzonder fraai is de poort van de tent, te verge lijken met b.v. de Koppelpoort in Amersfoort. Nadat pater Van Burgste den het lint had losgeknoopt, kon men luisteren naar en meezingen met het Caroluskoor, het Carolusherenkoor en het Carolusdameskoor. De opening van de feestweek was bijzonder geslaagd. Pater v.d. burgsteden opent de feest week van de Carolusschool. De Socialistische Partij voert onder het motto 'Nul is genoeg' actie tegen de huurverhoging per 1 juli van dit jaar. Bij huurwoningen worden huis-aan-huts kranten verspreid met de oproep deel te nemen aan deze protest-actie, gericht naar de verhuurder én de regering. De actie is tegen het automatisme van de jaarlijkse huurverhogingen, als ge volg van de beslissing van de regering zich uit de sociale volkshuisvesting terug te trekken en geen geld daarvoor meer ter beschikking te stellen. Het Nul-is- Genoeg-comité stelt als verweer dan ook maar het automatisch betalen van de huur te doorbreken. Zij stelt de huur ders voor om b.v. de incasso-machtiging te beperken tot alleen de 'oude' huur. Via een formulier kan men bezwaar maken tegen de huurverhoging en daar op de oude huur te betalen tot de Huur- commissie op het bezwaar heeft beslist. Uit de eerste reactie blijkt dat in Soesterberg veel huurders van deze mogelijkheid tot protest hebben gebruik gemaakt door het inleveren van hun in gevulde formulier. Meer berichten over Soesterberg op pagina 11 ken wordt. Gezien mijn beroep in de ge meente Zeist, heb ik direct al een stuk specialisme als we spreken over de gren zen met de gemeente Zeist. Dat kan ik binnen de VSB en ten behoeve van het dorp Soesterberg goed gebruiken'. Heeft men bepaalde plannen of een vi sie die men binnen de VSB naar voren wil brengen? Van Rijthoven: 'Op gebied van weg- en waterbouwkunde kan ik mijn kennis en ervaring gebruiken ten dienste van be paalde plannen. Als inwoner van Soesterberg ben ik van mening dat juist op dat gebied het veel beter kan. Kijk bijvoorbeeld eens naar de Rademaker straat, in feite de hoofdstraat van het dorp. Dat is jaar en dag kennelijk een probleem, terwijl er best goede moge lijkheden zijn. Neem alleen het wegdek van deze straat. Waarom kan dat niet hetzelfde als in de gemeente Soest (1). Soesterberg zal meer van zich moeten afbijten, duidelijker zijn en dat kan vol gens mij heel goed via de VSB'. Soesterberg is de bakermat van de luchtvaart. Wat is jullie mening bijvoor beeld over de vliegbasis? Van Rijthoven: 'Laat ik duidelijk zijn, ik ben helemaal geen tegenstander van de vliegbasis. Ik ben in dit vliegdorp opge groeid en heb de verbondenheid met de luchtvaart en luchtmacht ook als het mijne geleerd. Dat wil niet zeggen dat ik op dit punt niet kritisch ben. Bij een vliegveld horen vliegtuigen of in het huidige geval helikopters. Vanaf 1913 is dit hier zo en het hoort bij Soesterberg. v. oz. i Unnk opWlaarri. maar vraat -hef Defensiestaf, generaal Henk •an den Breemen en Bevelhebber er Landstrijdkrachten, luitenant- eneraal Maarten Schouten, zullen op zaterdag 28 juni in het Diekman- tadion te Enschede, aan 870 mili- airen van het 101 (NL) Gemecha- iseerde Bataljon en 1 (NL) Con- ingentscommando SFOR, de Her- inneringsmedaille Multinationale Vredesoperaties uitreiken. Daarnaast ontvangen drie militairen het draaginsigne gewonden en worden twee in Bosnië overleden militairen tijdens een korte herdenkingsceremonie (een zogenaamde bijzondere vlaggenparade) herdacht. De plechtigheid zal worden bijgewoond door de bevelhebbers van de krijgsmachtdelen, de Commandant Koninklijke Marechaussee en familiele den en vrienden van de te decoreren mi litairen. Onder deze 870 militairen zijn de huza ren van 101 TankBataljon, gelegerd in de Dumoulinkazerne, die van december 1996 tot nu werden uitgezonden naar het voormalig Joegoslavië en in zuid- west-Bosnië werden gelegerd. Aan een half jaar bijzonder en zeer waardevol werk, is een einde gekomen. Onder lei ding van brigadegeneraal Miel Termont hebben onder anderen de huzaren het geklaard, maar vraag niet hoe. Nog schril staat het pijnlijk verlies van twee collega's voor ogen, die met hun pant servoertuig verongelukten. Elke dag werden ze erop uitgestuurd om te obser veren en zo nodig in gesprek te komen met de zo scherp onderling verdeelde bevolking. Juist dat optreden heeft ge resulteerd dat de vrede werd gehand haafd en het rustig bleef in een zo ver scheurd gebied. Moslims, Serviërs en Kroaten leren onder beveiliging van on der andere de Nederlandse huzaren, weer met elkaar om te gaan. Voor de mannen en vrouwen van luitenant-kolo nel Frank de Wit, zit een spannende tijd er weer op. Spannend omdat het elke dag scherp opletten was geblazen. 'Vergeet niet dat wij niet als hun vrien den werden gezien en nagenoeg elke inwoner in het bezit is van vuurwapens en zelfs handgranaten. Onze mensen konden daarom hun vrije tijd niet bui ten het onderdeel doorbrengen. Dan ben je wel een half jaar lang op elkaar aangewezen', aldus een woordvoerder van het tankonderdeel. Ze zijn weer te rug op vaderlandse bodem en krijgen een paar weken de tijd om weer te wen nen aan het begrip 'vrijheid'. Op zater dag 28 juni worden ze geëerd, omdat zij geen oorlog hebben gevoerd, maar heb ben meegeholpen om de fragiele vrede in Bosnië te consolideren. van Seumeren (l.) en Peter van Rijthoven. Zo hoort ook een dosis geluid van deze toestellen daarbij en elk onnodig reage ren op geluidsoverlast vind ik onjuist. Zo zal ik ook reageren op elk onnodig geluid van vliegtuigen. Bijvoorbeeld moeten ze niet over de bebouwde kom van het dorp vliegen en op momenten dat kleine kinderen slapen. Maar daar over is met de leiding van de vliegbasis te praten en ik weet dat ze daar ook naar willen luisteren. Wat mij veel meer ergert is de laksheid van de gemeente Soest met betrekking tot de geluidsover last van de autosnelweg A-28. Zeist heeft een duidelijke betonnen geluids scherm laten bouwen. Wat heeft de ge meente Soest voor Soesterberg gedaan? En nog blijft men nee zeggen terwijl er best mogelijkheden zijn'. Van Seumeren: 'Ik deel de mening van Peter. Voor wat betreft de helivluchten vliegen, ze nog teveel over de bebouw de kom en dat geeft vooral 's avonds veel overlast. In de afgelopen vier jaren dat ik hier woon heb ik mij leren inte greren als bewoner van een vliegdorp. De basis is er altijd al geweest en dat hoort volgens mij bij het beeld van Soesterberg'. Beiden zijn van mening dat de overheid best iets kan doen aan de markering van de geluidszone. Die is volgens hen vanuit de tijd dat de Ame rikanen hier nog waren met hun straal jagers. Inperking van die zone geeft meer ruimte voor woningbouw. Door de afname van de vroegere oorlogsgedach te in de oost-west verhouding, moet tot gevolg hebben dat bepaalde zaken her zien moeten worden ten gunste van de plaatselijke bevolking. Beiden staan voor een affiniteit met de luchtvaart en de luchtmacht en zien het Militaire Luchtvaart Museum als een pijler hier in. Ook de plannen tot de oprichting van een Luchtvaart Herinnerings Mo nument steunen zij. Ze zien zich niet direct personen die de VSB eens willen reorganiseren. Wel zijn ze voor het bundelen van soortgelijke onderwerpen met een adequate begelei ding daarvan. Niet alles onvoorbewerkt op de bestuurstafel gooien, dat kost veel te veel tijd en onnodige energie. Binnen het bestuur en de leden van de VSB zit een dosis intelligentie die dat volgens hen best kan verrichten. De VSB moet volgens hen een slagvaardige vereniging blijven ten dienste van de belangen van de inwoners van Soesterberg. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 0900-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: tel. 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grof vuil Tel. 035-6093666. TJ„ rnnn marPphflllKSPe Omwonenden van een huis. aan het Zwarte Wegje zagen zaterdagavond dat er vlammen uit de schoorsteen kwamen. Ze alarmeerden de brandweer, die de schoorsteen veegde en daarbij ontdek te dat de pijp verstopt was door een vogelnest. De bewoners hadden de kil te willen verdrijven met het aansteken van de open haard. In de jongste rang, marechaussee der 2e klasse, betrad hij in 1966 de Brigade Soesterberg van de Ko ninklijke Marechaussee en met in gang van 1 juli doet hij dat in de voor hem hoogste rang, kapitein der Koninklijke Marechaussee. De niet geboren maar wel getogen Soester berger Evert Blaauwendraat (52) hoopt de laatste drie jaren van zijn arbeid in de zo voor hem bekende plaats in gezondheid en nog met volle energie te volbrengen. Donderdag 19 juni was 's middags in het Casino aan de Kampweg de hoofdkleur 'marechausseeblauw'. Afscheid werd ge nomen van de scheidende brigadecom mandant, kapitein Hemmy Manus, en welkom aan Evert Blaauwendraat. Na dat om precies half drie de handtekeninJ gen in het proces-verbaal van over dracht waren gezet memoreerde kolonel Kleinhout, districtscommandant van de Koninklijke Marechaussee in Amster dam, de scheidende Manus. In het kort werden de diverse standplaatsen ge noemd waar betrokkene dienst had ver richt; bij de marechaussee zijn vrij veel wisselingen een normale gewoonte. Voorts werd hem dank gebracht voor zijn inbreng en goede pensioentijd toe gewenst. De nieuwe baas Aangezien de schijnwerpers die middag centraal op de scheidende functionaris werden gericht, werd zijn opvolger Evert Blaauwendraat maar even ge noemd. Toch waren die paar woorden voldoende om de waarde te bepalen die men hem toekent. 'De juiste man op de juiste plaats', aldus kolonel Kleinhout, een groot compliment aan Blaauwen draat die voor de laatste drie jaren van zijn werkzaamheid binnen de mare chaussee staat. Een goedlachse en op timistische man, die niet graag over zichzelf praat. Toch gelukte het om hem even aan de praat te krijgen. Blaauwendraat: 'Bij de aanvaarding van het commando over de brigade Soester berg gaat mijn derde periode in dat ik hier werkzaam ben. Als marechaussee 2e klas kwam ik in juli 1966 voor het eerst bij deze brigade. Ik had geluk hier zeventien jaar te mogen werken tot de rang van opperwachtmeester. Ook toen al bestonden de werkzaamheden uit al gemene politiedienst, verkeersdiensten en recherche. Ik voelde mij direct al aangetrokken tot het recherchewerk en volgde in 1970 de eerste cursus in dit vakgebied, waarna er nog vele volgden. Van 1 maart 1983 tot 1 november 1990 was ik hoofd recherchegroep van de marechaussee in het toenmalige District Utrecht. Veel grootschalige onderzoe ken waren toen aan de orde alsmede in die van de Recherche Bijstands Teams van de reguliere politie. Op 1 november 1990 kwam ik als eerste-luitenant even terug op de brigade Soesterberg, in de functie van commandant Algemene Politie Dienst. Een nogal hectische tijd, omdat door het opheffen van de briga- Bewoners van een woning aan de Veld maarschalk Montgomeryweg waren 's avonds even elders, terwijl hun grote zwarte bouvier thuis bleef. Na terugkeer ontdekte men dat er kennelijk bezoek was geweest, want diverse spulletjes waren verplaatst. Een insluiper was de woning binnengedrongen tot hij kenne lijk op de grote zwarte hond stuitte. Vermoedelijk heeft deze even zijn tan den laten zien, waarop de insluiper ver dween. Nadat alles goed was gecontro leerd, bleek dat er niets was ontvreemd. De hond kreeg een schouderklopje. Pronken met andersmans veren? Neen. Ik betreur het bijzonder dat dhr. Blok zijl met een ingezonden brief heeft ge reageerd op een foutief bericht in deze krant. De betrokken journalist heeft dit trouwens al gerectificeerd. De heer Blokzijl had zich de moeite kunnen be sparen als hij zich eerst bij ons op de hoogte had gesteld (ik sta gewoon in het telefoonboek). Gelukkig stond er in andere kranten een juiste weergave. Hieruit blijkt duidelijk dat alle eer van het voorstel naar de ijsvereniging gaat. Door enige toevoegingen heeft de PvdA het willen steunen c.q. versterken. Met adhesie aan uw plan willen wij als PvdA juist een positieve bijdrage leveren aan het Soesterbergse verenigingsleven. Bovendien willen wij als politieke par tij, niet eenzijdig gericht op één activi teit, meedenken over het wel en wee van Soesterberg. Het voorstel van de vere niging biedt met onze toevoeging tevens de mogelijkheid tot verbetering van de Rademakerstraat en busvervoer (busje voor Soesterberg). Ik hoop dat het de Soesterbergers dui delijk is dat wij graag goede ideeën on dersteunen. Het is dan ook jammer dat dit soort brieven in de pers de zaak waar het om gaat vertroebelen. Immers kri tiek is welkom, daar kunnen wij tegen. Maar onjuiste kritiek weerleggen wij. Het was sympathieker en sportiever ge weest als dhr. Blokzijl na mijn uitleg aan hem j.1. woensdag dat zelf had gedaan. Maar helaas, hij liet het na overleg met zijn achterban aan ons over. Binnenkort praat de politiek over de skeelerbaan. Wij zullen ons best blijven doen. Namens de PvdA, Kees Boerkoel Wil Stekelenburg Kapitein Blaauwendraat (l.) wordt ge feliciteerd met zijn benoeming. de Amersfoort onze brigade ineens ver dubbeld werd. Op verzoek van de Staf van de marechaussee in Den Haag ver trok ik met mijn echtgenote op 1 maart 1992 naar het tropisch eiland St. Maar ten. Ik heb daar met nog twintig colle ga's de lokale criminaliteit helpen te be strijden en niet, zoals wel eens wordt gesuggereerd, alleen maar onder de pal men liggen dromen. In 1994 werd ik hoofd Tactische Recherche van het Dis trict KMar Luchtvaart op Schiphol. Kort daarvoor had de marechaussee daar alle taken van de toenmalige Rijks politie overgenomen. Ik heb daar drie prachtige jaren gehad in het internatio nale recherchewerk van het boeiend be drijf Schiphol. Ik ben echter blij dat ik kapitein Manus hier in Soesterberg als brigadecommandant mag opvolgen. Uiteraard omdat ik hier ook woon, maar het is altijd mijn grote wens ge weest'om hier mijn loopbaan bij de ma rechaussee af te mogen sluiten. Ik hoop vooral, daar waar het gaat over uitstra ling van de marechaussee in Soesterberg en op het gebied van samenwerking met andere (overheids)diensten, nog een boeiende periode tegemoet te gaan'. Evert Blaauwendraat woont sinds 1967 in het vliegdorp, waar ook zijn beide dochters zijn geboren. Beiden hebben het ouderlijk huis reeds verlaten en ze zijn nu echt in 'herhalingstijd' van 1967 gekomen. Binnen het dorp Soesterberg is Blaauwendraat geen onbekende en vooral niet bij de Korfbal Vereniging Oranje (KVO). Vanaf 1974 tot heden heeft hij diverse functies bij KVO ver richt, waaronder het voorzitterschap van 1987-1992. Tijdens de zaalcompetitie is hij nu één keer per maand zaalcommis saris. Schiphol heeft met spijt hem moeten laten gaan, maar zijn naam zal daar in ere worden gehouden. Want het grote complex Schiphol kent sinds kort een plein met de naam E. Blaauwendraat- plein. Als commandant van een briga de bestaande uit 48 personen zal het zelfs voor Blaauwendraat even wennen worden, maar dat hij zijn draai hier weer zal vinden staat als een paal boven wa ter. Niet voor niets sprak zijn districts commandant de woorden: De juiste man op de juiste plaats. Op vrijdag 20 juni klonk 's middags om twee uur het startschot voor de ingekorte versie van de Tour de France in dienstencentrum De Drie Eiken. Evenals bij de in februari ge reden Elfstedentocht, waren er kop pels gevormd, die in een zo snel mogelijke tijd acht ritten moesten uitrijden. Onderweg zag men verschillende moei lijk te nemen cols, zoals de Jan Jansen berg, de Kneteman dagetappe, Alpen rit van der Poel, alles compleet met tijd ritten, de scherpe afdaling Ravijn en zelfs een rustdag. De winnaar werd na afloop in de gele trui gehesen en kreeg een lauwerkrans om, bestaande uit een fietsband voor zien van groen en bloemen. Het gou den, zilveren en bronzen koppel werd ook nog omgehangen met eremetaal. Deze bijzondere sportieve tour-rijders waren de heren Kaspers en Ketelaar (goud), mevrouw Ketelaar en de heer Van Dijk (zilver) en de dames Los en Bakker (brons). De laatsten die over de streep kwamen, waren de dames Van Basten en De Rijk. Nadat de winnaars waren gehuldigd en iedereen de laatste etappe naar Parijs had gehaald, werd gezamenlijk een Franse maaltijd genut tigd met uiteraard wijn en stokbrood. Woensdag 25 juni 10.00 zwarte markt, Carolusschool 10.00 poppenspektakel, Carolusschool Donderdag 26 juni 13.15 zeskamp, Carolusschool Vrijdag 27 juni 20.00 bingo, Drie Eiken Zaterdag 28 juni 15.00 reünie, Carolusschool 20.00 slotfeest, Carolusschool Dinsdag 1 juli 20.00 wijnproeven, de Wijndoos Opgaven: tel. 351252. OURANT Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41

Soester Courant | 1997 | | pagina 13