n Opening nieuw complex Gebr. Beijer ItJIJll Provincie Utrecht wil komende jaren groei werkgelegenheid handhaven Trema '87 'letterlijk' de lucht in Zoveelste hoogtepunt op PWA-school St. Theresiaschool nog driftig op zoek naar oud-leerlingen voor reünie Bel: (035) 609 63 19 1 HANDEL WANDEL 1 -sgg-gss» Succes met nieuwbouw in Soest Daag ons uit en bel voor een op maat gesneden hypotheekadvies Rabobank Soest-Baarn PAGINA; WOENSDAG 25 JUNI 1997 SOESTER COURANT PAGINA 9 'Old Timerdag' in centrum van Baarn Uitzendkrachten krijgen zomerfeest van Randstad Nieuw economisch beleidsplan Nieuwe naam: ROC de Amerlanden Zaterdag 30 augustus in de Driesprong £1 oor actie-artikelen '97 Onder grote belangstelling is zaterdag het nieuwe complex geopend van Gebr. Beijer, één van de oudste bedrijven uit Soest. In vier maanden tijd is de sorteerinrichting aan de Zui dergracht gerealiseerd. Ook heeft het bedrijf de beschikking over een kantoor, een stallingsruimte en een weegbrug. Het complex van het familiebedrijf, dat al ruim 110 jaar is gespe cialiseerd in het sorteren en transporteren van bouw- en sloop afval, beslaat ongeveer zesduizend vierkante meter en is gerea liseerd door bouwbedrijf G. W. van de Grift en ontworpen door Astrid Rasch en Henk Lotze. Aan het tijdperk aan de Beukenlaan is een einde gekomen. Gebr. Beijer kon op het voormalige adres niet voldoen aan de steeds strengere milieu-eisen. Aan de Zuidergracht wel. Foto: Goos van der Wilt Wil maken «r m««v fotowerk van... /illem Van Oosten 1 fotoservice tMAGf MACilC Foto van foio rtn NIEUWE VE80RÖIIHGEN PORTRET- EN Komende zaterdag (28 juni) vindt in het centrum van Baarn de 3e "Baarnsche Old Timerdag" plaats, met unieke, zelfs zeldzame voertuigen uit diverse jaartal len en windstreken. De Baarnse winke liers haken op het evenement in met diverse acties, muziek en terrasjes. De Old Timerdag duur van ca. 08.30 tot 17.00 uur. Op vrijdag 4 juli houdt Randstad Uit zendbureau in Soest een feestelijke zo- merbijeenkomst voor zijn uitzendkrach ten. De zomer en de vakantie zijn een leuke aanleiding om de uitzendkrachten een cadeau te geven als blijk van waar dering voor hun enorme inzet en flexi biliteit. De zomerbijeenkomst staat niet op zich zelf. Voor Randstad zijn de uitzend krachten zeer belangrijke klanten en de centrale schakel in de dienstverlening. Daarom wordt iedere gelegenheid aan gegrepen om de relatie met de uitzend kracht te verstevigen. De normale druk te moet deze middag wijken voor de ge zelligheid op de vestiging. Uitzend kracht en intercedent kunnen dan onge stoord bijpraten onder het genot van een hapje en een drankje. Het zomercadeau voor uitzendkrachten is inmiddels een traditie geworden bij Randstad Uitzendbureau. Ieder jaar wordt er hard gewerkt om weer een ori gineel en zomers cadeau te ontwerpen. De afgelopen jaren is het steeds een T- shirt geweest met een zeer bijzondere afbeelding die speciaal voor Randstad ontworpen werd door een kunstenaar. Ook dit jaar zal deze trend voortgezet worden. Ook de komende vier jaar wil de provincie Utrecht een belangrijke banenmotor blijven. Gedeputeerde Staten willen dat bereiken door het stimuleren van vernieuwen ruimte gebruik en de aanpak van de groeiende congestie. Dit zijn twee van de elf actiepunten uit het econo misch beleidsplan van de provincie Utrecht. In dit beleidsplan - dat loopt voor de periode 1998-2002 - worden de hoofd lijnen van het economisch beleid van de provincie Utrecht uitgezet. Hoofddoel stelling is een verdere groei van de werk gelegenheid om de nog steeds te hoge werkloosheid te bestrijden. De provin cie heeft de afgelopen jaren een sterke economische groei gekend. De werkge legenheid groeide gemiddeld sterker dan in Nederland en de werkloosheid is flink gedaald. Gedeputeerde Staten vin den dat deze gunstige ontwikkelingen zich ook de komende jaren moeten voortzetten, aldus de heer C.G.J. van den Oosten, gedeputeerde voor econo mische zaken, bij de presentatie van het nieuwe beleidsplan. Om dat doel te bereiken zijn door Buck Consultants International de sterke en zwakke punten van de provincie Utrecht geanalyseerd. Sterke punten zijn o.a. de ligging in het midden van Nederland, het grote kennispotentieel en hoge kwa liteit woon- en werkomgeving. Zwakke punten zijn o.a. de sterk toegenomen filevorming op het Utrechtse wegennet, het gebrek aan uitbreidingsruimte voor het bedrijfsleven en de zwakke indus triële structuur. Bedrijfsomgeving Onder deze benaming wil de provincie de vestigingsomstandigheden voor het bedrijfsleven verbeteren. Het gaat om vernieuwend ruimtegebruik op bedrij ven- en kantoorterreinen door hoger en ondergronds te bouwen, zodat een be tere benutting van de beschikbare ruim te voor bedrijvigheid wordt gerealiseerd. Samen met rijk, gemeenten en bedrijfs leven wil de provincie haalbaarheidsstu dies en proefprojecten opzetten. Ook wil Gedeputeerde Staten de bereikbaar- Voor de cursisten en de medewer kers van Trema '87, het gemeente lijk centrum voor basiseducatie, zal het even wennen zijn, maar in feite verandert er niet zo veel. In elk ge val blijft het accent liggen op de vol wassenen-educatie. Volgens Leonie Holl, de directeur van de "unit educatie" van het Regionaal Opleidingen Centrum (ROC) de Amer landen is Trema '87 dan ook niet zo maar "verdwenen". Ze logenstrafte daarmee eigenlijk de woorden van Tre- ma-adjunct-directeur Nelleke Streef kerk, die tevoren na een korte terugblik op de tienjarige historie van het centrum had vastgesteld dat het tijd werd dat de naam Trema '87 van de aardbodem ver dween. Dat was dan ook het sein om de letters van Trema '87 vanaf het plein voor het Orlando-gebouw één voor één aan tros jes blauwe ballonnen het luchtruim te laten kiezen, waar ze op het straffe wes tenwindje al spoedig uit het zicht ver dwenen. De Trema-populatie, in groten getale aanwezig, hief vervolgens een aan het voetbal ontleende versie van het "Olé, Olé" aan, waarmee de naamswij ziging werd ingeluid. Officieel gebeurde dat pas toen me vrouw Holl de vlag voor het nieuwe naambord wegtrok. In haar toespraak je wees ze erop dat kennis in de maat schappij steeds belangrijker wordt. Het ROC speelt daarop in met een geva rieerd aanbod aan cursussen, speciaal bedoeld voor mensen in achterstandssi tuaties, waardoor ze een redelijke(r) kans krijgen op werk of een vervolgop leiding en in elk geval beter kunnen functioneren in de samenleving. Exposities Het gezelschap begaf zich vervolgens naar binnen voor koffie en gebak, waar na wethouder Neks Blommers in gezel schap van twee cursisten maar liefst twee exposities tegelijk opende. De ene geeft een beeld - in foto's en knipsels - van de tienjarige geschiedenis van Tre ma '87 in Soest; de ander is gewijd aan "dierbare voorwerpen" uit het privébe- zit van cursisten en medewerkers. heid van bedrijventerreinen verbeteren door zelf meer te investeren in het pro vinciale wegennet en versnelling van rijksinvesteringen in het hoofdwegennet (A12, A27, A28) te bevorderen. Naast "meer" wil de provincie opk "beter". Belangrijke actiepunten zijn de aanleg van weg-waterterminals voor het goede renvervoer en andere maatregelen voor een beter benutting van het bestaande wegenstelsel. Economische activiteiten De groei van de werkgelegenheid vindt vooral plaats in de bestaande bedrijvig heid. Een essentieel onderdeel van het provinciaal economisch beleid is de ver sterking van de innovatie en concurren tiekracht van het reeds gevestigde mid den- en kleinbedrijf in samenwerking met de in Utrecht gevestigde kennisin stellingen. Actiepunten zijn het bevor deren van samenwerkingsverbanden tussen MKB-bedrijven, het stimuleren van nieuwe elektronische diensten en oplossen van knelpunten van bedrijven in de sfeer van vergunningen en ver plaatsingen. Daarbij wordt bijzondere aandacht geschonken aan kansrijke ac tiviteiten zoals de informatie- en de medische technologie. Stimulering Het aantrekken van nieuwe buitenland se en uitbreiding van bestaande vestigin gen blijft een speerpunt in het provin ciaal beleid door het relatief grote aan tal nieuwe arbeidsplaatsen dat wordt gecreëerd. Maar ook het bevorderen van startersactiviteiten biedt perspectief op nieuwe werkgelegenheid en versterking van de Utrechtse productiestructuur. Daarbij wordt vooral gemikt op spin- offs van de vele in Utrecht gevestigde kennis- en opleidingsinstellingen door middel van financiële ondersteuning (Buys Ballot Fonds), begeleiding (Stich ting Nieuwe Bedrijvigheid) en huisves ting. Arbeidsmarkt Evenwicht tussen vraag en aanbod op de arbeidsmarkt blijft een van de doel stellingen van de provincie. Ook al be hoort Utrecht tot de regio's met de laag ste werkloosheid in heel Europa, de werkloosheid is nog altijd te hoog. Bij de bestrijding van de werkloosheid wil de provincie Utrecht zich richten op bestaande en toekomstige knelpunten in de vraagzijde van de arbeidsmarkt, d.w.z. de Utrechtse bedrijven en instel ling. Een betere afstemming tussen on derwijs en arbeidsmarkt speelt daarbij een belangrijke rol. Eén voor één gaan de letters van Trema '87 de lucht in. l Na alle festiviteiten rond het 75-jarig bestaan heeft de Prins Willem Alexanderschool een nieuw hoogtepunt bereikt. Zo wel letterlijk als figuurlijk. De vaklui die op de zolder van het schoolgebouw aan de Beetzlaan twee nieuwe lokalen realise ren, bereikten donderdagmiddag het hoogste punt. En zoiets wordt in bouwkripgen altijd even gevierd. En dus was het weer feest op de openbare basisschool, waar na de zomervakantie nog een nieuw lokaal zal worden gebouwd. In Soestdijk stond voor 1957 de Mariaschool voor jongens en meis jes. In 1957 werd de St. There siaschool gesticht als meisjesschool. De Mariaschool werd op dat mo ment de jongensschool. De eerste vier jaren werd de St. There siaschool geleid door de zusters van Amersfoort onder leiding van Zr. Au- gustina. Zij werd opgevolgd door de heer Hollander, die de leiding van de school had tot 1 augustus 1966. Daar op werd Henk Krops benoemd tot hoofd der school. Aanvankelijk was het de bedoeling van mgr. Smit (pastoor van de parochie Soestdijk en voorzitter van het school bestuur) dat het nieuwe hoofd tevens koordirigent en organist van de kerk zou zijn. Dankzij de voortvarendheid van de heer Nijhuis (oud-hoofd van de Ma riaschool) werd de benoeming beperkt tot hoofd van de school. In 1966 was de St. Theresiaschool nog steeds een meisjesschool. Een bemidde lingscommissie van de Maria- en de St. Theresiaschool, waarin o.a. de familie Butzelaar van de Van Straelenlaan zit ting had, bewerkstelligde dat op 1 au gustus 1967 er weer twee gemengde scholen in Soestdijk waren. Klas 1 t/m 3 werden dat jaar gemixt en de klassen 4 t/m 6 maakten hun eigen school af. De school was op de eerste plaats een "leer-instituut", maar om de leerlingen te stimuleren en te motiveren werden er op de St. Theresiaschool velerlei activi teiten ontplooid om de leerlingen een leerzame, maar ook vooral een plezie rige schooltijd te laten beleven. In 1967 vond het eerste schoolkamp in Bennekom plaats. Een gewaagd experi ment destijds om als hoofd met 40 meis jes op kamp te gaan... De schooltelevi sie deed zijn intrede. De Erikbaan (ijs baan) werd geopend en een springbak werd in gebruik genomen dankzij de enthousiaste inzet van onderwijzer Ben van de Biggelaar. Ook vele excursies werden georganiseerd en op vrijdagmid dag was er de z.g. expressie-middag. Door de inzet van vele creatieve ouders werden vele expressie-activiteiten ont plooid, zoals breien, werken met gips en wol (hondjes maken), hout, metaal, leer, fotografie enz. Ook zijn er diverse expo sities gehouden. TV-programma's Daarnaast heeft de school in de loop der jaren aan verschillende tv-programma's meegewerkt zoals kinderzangfestivals, Ren-je-rot en Klassewerk (3x). Sport was zeer geliefd en in Baarn hebben de leerlingen flink hun best gedaan tot er in Soest ook sportactiviteiten werden ontplooid. Schoolzwemmen vond plaats in Bunschoten, waar de leerlingen met de bus heengingen op kosten van de ouders zelf. Subsidie van de gemeente zat er destijds nog niet bij. En tenslotte de musicals onder de bezielende leiding van juffrouw Truus Gemke en mijnheer De school heet nu Daltonschool De Driesprong. de Bruin, en volksdansen o.I.v. een moeder mevr. te Hasseloo. Om een en ander te financieren werd er jaarlijks een rommelmarkt gehouden. Vanaf 1972 werd er binnenshuis al van gedachten gewisseld over eventuele fu sieplannen van de Maria- en de St. The resiaschool. Deze "strijd" kreeg zijn be slag in 1982. De fusie was een feit. De school ging verder als KBS "Soestdijk" (Katholieke Basisschool "Soestdijk"). Daarop volgde de integratie van het kleuter- en lager onderwijs: de basis school. De KBS "Soestdijk" moest ver bouwd worden om ook de leerlingen van het kleuterhuis te kunnen huisves ten. 11 januari 1986 kwamen de kleu ters officieel over naar de nieuwe huis vesting aan de St. Theresiastraat. Naast nieuwe leerlingen bezochten ook bok torren de school. Dak en zolder moeten met spoed worden vernieuwd. Daltonschool Door fusie-perikelen, magere geboorte jaren en de bouw van nieuwe wijken in Soest daalt het leerlingenaantal tot 82 in 1992. Om de school in stand te houden moest de school volgens de nieuwe rijksnorm 133 leerlingen tellen. Na rijp beraad werd besloten om de school te reorganiseren en over te stappen op het Dalton-onderwijs. In 1994 werd de school "omgedoopt" in Daltonschool "De Driesprong". Tevens werd het con- tinu-rooster ingevoerd (alle kinderen blijven tussen de middag op school en gebruiken de lunch o.I.v. de groepsleid(st)er). Sinds 1 augustus 1996 staat de school onder de bezielende lei ding van de heer Pieter Wilhelmus en telt ruim 180 leerlingen. Reünie In de afgelopen jaren zijn diverse pogin gen ondernomen om een reünie té or ganiseren. Thans staat vast dat op zater dag 30 augustus een reünie wordt ge houden op de Daltonschool "De Drie sprong". Na veel speurwerk heeft de reünie-commissie de adressen opge spoord van de zesde klassers (groep 8) van de jaren 1967 t/m 1990. 1967 was het jaar dat de school weer een gemeng de school werd en de lichting 1990 heeft nu de volwassen leeftijd bereikt. Toch blijken veel leerlingen niet te "vin den" of de info-brief is te laat ontvan gen. Iedereen van de jaren 1967 t/m 1990 is welkom op 30 augustus. Om de kosten te dekken wordt een bijdrage gevraagd van f 20,- (storten op giro 528521 t.n.v. Henk Krops, Hilversum). Vermeld op de giro-overschrijving (meisjes)naam, jaar, adres en telefoon. Dat bespaart de reünie-commissie veel speurwerk. De commissie houdt zich aanbevolen voor alle reacties en hoopt dat velen gehoor zullen geven aan deze oproep. De inschrijfdatum is verlengd tot vrijdag 25 juli 1997. Wacht niet en schrijf zo spoedig mogelijk in. Een foto uit 1978: leerlingen van de St. Theresiaschool verdiepen zich in de Soester Courant.

Soester Courant | 1997 | | pagina 9