Aad Zwingelaars laatste vaandelwacht Soesterberg drie uur zonder stroom school Carolusschool viert 75-jarig bestaan Burgerlijke Standfr De tuin van Ome Jan Start buurtpreventieproject Herdenking op vliegbasis si CaROLUSSCWOö^i" 1MHIP19M& Agenda WOENSDAG 2 JULI 1997 Medische dienst Kerkdiensten Uitslag loterij Carolusschool Geslaagd Amerikaanse avond in de Gouden Leeuw PAGINA 10 'Het was nogal geinig' Docent wint prijs Drie straten slaan handen ineen Jaarlijkse traditie op 'bakermat' Museum zoekt vrijwilligers Verenigingsagenda van Soesterberg Auto gestolen ÏII opvolger van Zwingelaar. Drie jaar lang was hij de hoogste adju dant van het onderdeel, met een bijzon dere taak: brug tussen officieren en on derofficieren, vertrouwensman van de commandant en vraagbaak voor het hele onderdeel; de man die aanwezig is bij elke uitreiking, beëdiging, huwelijk maar ook overlijden; zitting heeft in di verse Korpsraden, inbreng in sportda gen en ouderdagen en een soort om budsman is in het onderdeel, maar ook verantwoordelijk voor goede contacten met andere militaire onderdelen, met recht zowel letterlijk als figuurlijk 'de vaandeldrager van het onderdeel'. Vol gens wet en regel word je daarvoor aan gewezen voor een periode van drie jaar en dat is een hele eer. Aad Zwingelaar, in Soesterberg onder meer bekend als de laatste Prins Zotte klap, was zichtbaar ontroerd toen hij weer als gewoon adjudant terugliep naar zijn eenheid. Maar kort daarop in de mess was hij weer de joviale man die blij was dat hij deze zware functie aan een collega mocht overdragen. Uitbundig werd hij door officieren en onderofficie ren geroemd en met een stevige hand druk mocht hij onder andere vele fles sen met edel vocht ontvangen. Vrijdag 4 juli 18.00-21.00 Chemokar, Buijs Ballotlaan Zaterdag 5 juli 09.00-12.00 oud papier thv Rabobank Maandag 7 juli 11.15 zitting Rabobank, Drie Eiken Opgaven: tel. 351252. OURANT Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. OVERLEDEN ^ondag 6 juli ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: aalm. F. Duivenvoorde Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. A.C. Barnhoorn, Utrecht STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 mevr. J. Woets Op 26 juni heeft notaris mr. A. de Vis ser in Soest de trekking verricht van de loterij ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de St. Carolusschool. De uitslag is op 28 juni gepubliceerd. De prijzen kunnen tot vrijdag 4 juli worden opgehaald bij de school. Daarna op Wostok 24, tel. 353086. Meer berichten over Soesterberg op pagina 9 Katholieke Scholengemeenschap 'de Breul' Zeist, HAVO: Bastiaan Schouten. Café de Gouden Leeuw organiseert op vrijdag 4 juli vanaf 19.00 uur een avond die in het teken staat van de "4e juli", de Amerikaanse feestdag. Er is volop Amerikaans eten en drinken; de barbe cue staat klaar met o.a. hotdogs, spare ribs en popcorn. Iedereen is welkom. Koophandel: troomstoring jij Remu antoonbaar schade heb- a de langdurige stroom- ni doen er goed aan een ïn bij het Remu-kantoor allen. Dat kan tot uiter- adviseren de Samenwer- van Koophandel in de :ht. Wie niet in staat is ive te doen, kan het bes- condiging sturen waarin at de specificatie volgt. lepaalde de Hoge Raad ten die schade hebben :en stroomonderbreking ian het energiebedrijf, in nen voor een schadever- /K's vinden dat deze uit gaan voor alle bedrijven, ter het laatste woord niet verbruikers hebben spe- 'oorwaarden. In hoever- kheden liggen, hangt af et dat het bedrijf heeft ïbedrijf. ikopleiding genoten. Zo agwerker van "Nebbisj un het conservatorium van is verantwoordelijk voor I van de arrangementen, liteenlopende stijlen voor sembles, waarbij hij bij renzen van de betreffen- •ekt. tting is als volgt: fluit/pic- alt- en tenorsax, trombo- >orn, trompet/flügelhorn, Jas, slagwerk, accordeon jaar is de eerste cd, met muziek, onder de naam cht. g begint a.s. zondagmid- uur. Entree: 10,-. est "Nebbisj un Rebbisj". Niet snel zal men maandag 23 juni vergeten, de dag van de grote stroomstoring. Ook het vliegdorp lag op elektrisch gebied plat. Een kleine ronde door het dorp gaf on geveer het navolgende beeld. Tandarts Lubbers Molenaar had ge luk. Een flinke kiesbehandeling zat er net op toen de boor zweeg. Iemand met spontane pijnklachten kon met kunst en vliegwerk nog worden geholpen. 'Het ergste was dat we net aan onze koffie pauze toe waren en dus was er geen kof fie. Alle afspraken hebben we toen maar afgezegd en opgeschoven'. Door de storing werd vermoedelijk een scha de geleden van duizend gulden. De Ra bobank had geluk, omdat zij op die maandag pas 's middags voor klanten openging. Zelf konden ze 's morgens niets doen. 'We hebben de tijd doorge bracht met lezen en puzzelen'. In de CornerShop aan de Buijs Ballot laan was het wat improviseren. Vanwe ge het slechte weer was er weinig pu bliek. 'Het was nu weer als vroeger, al les met potlood en papier optellen en aftrekken. Nee, geen schade'. Kapper Ben Langkamp had het meeste geluk. 'We zijn elke maandag de hele dag ge sloten'. Slager Voskuilen was wel open. Hij heeft de koelruimtes zo weinig mogelijk gebruikt waardoor geen schade ont stond. 'Vergeet niet dat een koelcel dan slechts één graad per uur terugloopt. En bij ruim min twintig graden kun je het lang volhouden', 't Stekkie kon niet zo plezierig op die morgen terugkijken. 'Ik had net een flinke partij ijs gemaakt die klaarstond voor de koeling toen alles uitviel. Ja, dan praat je wel over een schade van ruim honderd gulden'. Ook bestellingen van bedrijven konden niet doorgaan, waardoor alles nogal moeilijk verliep. De E-Markt was de hele dag open. We hebben ons direct aan de omstandigheden aangepast. De vriesbakken gesloten houden en de rest goed afdekken, waardoor de schade tot een minimum beperkt bleef. Nee, we hebben niet met kaarsjes moeten wer ken, er was redelijk voldoende licht. Uiteraard gaat het wat moeilijker en mis je wat klanten, maar over schade te spreken, nee'. Het duurde zeker een kwartier voordat iemand van TNO werd gevonden die iets over dat grote 'technische' gebouw kon vertellen. 'U wilt iets over de stroomstoring weten? Dat hebben wij niet veroorzaakt. O ja, ik begrijp het. Ja, ook bij ons viel alles uit en dan valt er heel veel uit. We hebben tijd gevonden voor het opruimen of het doorlezen van stukken die daar nog lagen. Verder was er eindelijk eens tijd om die vergadering eens te beleggen die altijd moest gebeu ren. Ja, het was lastig maar niet onover komelijk te noemen. Wel heeft het lang geduurd voordat alle verbindingen er weer waren; vooral Internet gaf en geeft nog de nodige problemen. Uiteraard is er schade, maar die ligt meer op het per soonlijke vlak. Zo konden onze werkne mers hun warme soep en hete koffie en thee 's middags niet nuttigen'. The Oriental Swan begon pas na de stroomstoornis op toeren te draaien, dus die hadden geen problemen. Voor de koeling zijn er noodaggregaten die het onmiddellijk overnemen als de stroom uitvalt; de enige in Soesterberg in het bezochte rijtje. Bakker Bouman was de hele dag open en had opvallend veel klanten omdat de PlusMarkt niet open was. In de winkel was het echt ouder wets en werd veel met de hand gedaan. 'Nee, we hebben de broden niet voor de klanten met een mes gesneden, dat moesten ze deze keer zelf doen. Scha de was er aan de vitrine met gebakjes die maar een paar uur zonder koeling kunnen. Dus die hebben we moeten weggooien; een schadepost van een paar honderd gulden'. De PlusMarkt had het even moeilijk. Om tien uur gingen ze open en een kwartier later was alles ineens duister. 'De schuifdeuren werkten niet meer en heel veel zaken liepen anders. We heb ben direct alles afgesloten en de klanten die binnen waren nog kunnen helpen. Toen we hoorden dat het wel een poosje kon duren hebben we alle koelvakken afgesloten en toegedekt. Via de nood verlichting konden we nog wat zien. De tijd hebben we besteed aan het oprui men en het aanvullen van vakken. Re gelmatig hebben we de temperatuur bij gehouden van bijvoorbeeld melk en vlees. Toen we weer stroom hadden, konden we alles langzaam maar zeker weer op peil brengen. De melkproduc ten en diverse vleesartikelen die vooraan stonden waren niet meer goed voor de verkoop. In totaliteit is er een schade van ongeveer vijfduizend gulden gele den'. Ton de Groenteman ging terug in de tijd met een huishoudweegschaal en ging zelf de bedragen weer optellen. 'We hebben ons rekenen weer wat opge haald. Ondanks de hindernis hebben we het nogal laconiek opgevat. Ook de klanten waren best te spreken. Wel moesten we de pasgesneden groente na een paar uur vernietigen. Ik denk dat ik een schade van ongeveer duizend gul den heb'. In de Caroluskerk moest om elf uur een uitvaart beginnen. Het orgel en de ge luidsversterker lieten het afweten, als mede het lamplicht. Een oud traporgel- tje werd bij het altaar gezet en verder werd de kerk voorzien van veel kaarsen. 'Het was daardoor een heel bijzondere dienst met veel sfeer. Zuster Marie- Anne moest met stemverheffing spre ken.' In de Heijbergh was even paniek. 'Je staat ineens voor zoveel dingen tegelijk. De lift viel uit en mensen moesten naar boven, dus dat was tillen. Het warme eten voor de middag ging niet door. Gelukkig konden we nog voldoende brood krijgen, maar waar haal je zoveel beleg vandaan?. Bellen hielp niet want er was geen verbinding. Ja, dan zit je even in een soort angst van ik hoop dat er nu niets gaat gebeuren. De bewoners hebben alles heel goed opgepakt, al vonden enkelen het wel eng. Hun tijd verdrijf via de televisie viel ook weg en dat vernemen ze wel. Ze kwamen nu vaker naar beneden met de vraag of het nog goed met ons ging. Ze waren erg bezorgd over ons of we het wel konden klaren. Spontaan bood iemand van de Carolusschool ons ham en kaas aan die zij in voorraad hadden liggen voor het feest van a.s. zaterdag. Dan zie je hoe zo'n dorp toch met elkaar meeleeft. Ver der ging het uitstekend, maar je staat wel ineens voor een groot dilemma als alles watje hebt afhankelijk is van elek triciteit. De tv was pas een dag daarna weer klaar, een zaak die een volgende keer iets sneller moet, vooral voor onze bewoners. Het ging allemaal prima, al leen waren wij als leiding even uitgepro- grammeerd'. Ekris zou het wel helemaal zwaar hebben gehad. 'Het was gezellig, iedereen kwam even langs om het stroompraatje. Ik heb de borden 'geslo ten' op de weg gezet, want met de hand gaat dat niet meer. De ijskast goed af gedekt en de zaak verder gesloten. Het is een hele tijd geleden dat ik zo op de dag alle tijd had voor het eten en zelfs daarna nog een tukkie te kunnen doen. Natuurlijk heb ik heel wat klanten ge mist, maar velen kwamen na de stroom storing, dus valt ook dat best mee. Nou, laat ik een schade hebben van ongeveer duizend liter. Nee, als je gaat claimen kost dat je nog meer aan tijd en energie'. Garage Remos stond voor het probleem dat de auto's die op de brug stonden, eraf moesten en andere moesten er weer op. 'Dus dat was net zoals vroeger: de auto op een bok zetten en met de rug eronder liggen. En dan moetje alles met de hand doen, want lucht heb je niet en alle elektrisch aangedreven apparatuur is buiten gebruik. Ja, je lijdt omzetscha- de, maar om dat te verhalen is denk ik niet de moeite waard'. Een klant in de winkel: 'Dan Ieren we eens na te denken en komt het zelf im proviseren weer naar boven. Ja, ik vind dit voor een keer best geinig'. 24 juni: Albert Lenten (86), Dorpsplein 102. Opgaven: tel. 351252. Docent fijnmechanische techniek van de OSG Schoonoord te Zeist, Henk de Kruijff, heeft de prijs voor metaaltech niek van uitgever EPN (Educapartners Nederland) gewonnen, bestaande uit 20 boekenpakketten voor de school ter waarde van 5000 gulden. De prijs werd hem op 27 juni uitgereikt door dhr. Heijboer, consulent docentenservice EPN, op de school aan de Driebergse- weg te Zeist. 'Het is hartstikke mooi werk en ik doe dat met plezier. Als het aan mij ligt, doe ik dat nog vele jaren'. Offi cieel is het dhr. J.H. van den Bree- mer, oud 88 jaar, maar bij velen en vooral de schoolkinderen van de Carolusschool is hij beter bekend als 'Ome Jan'. Het was door velen al genoemd: 'Heb je de tuin van Ome Jan al gezien?' Naast de jarige Carolusschool ligt, verscholen voor het oog, een vrij groot stuk grond. Via een zijpoortje komt men voor een stalen hek, maar als dat openstaat wordt men begroet door een pracht aan bloe men in alle kleuren. Een buxus als huis je geknipt staat centraal als een kabou terhuisje, compleet met vijver en goud visjes. Bloemen, planten, groenten, een hok met zeven kippen. 'Als ze niet broeds zijn leggen ze elke dag een ei'. Het is een paradijs waarin duidelijk een hand is te vinden die hiervan moet ge nieten. Tussen hoog opgroeiend groen zijn snel de glinsterende grijze haren van dhr. v.d. Breemer te ontdekken. Een brede lach en een armzwaai ter begroeting is de eerste reactie. Via diverse kronkelpaad jes komt een zeer energieke oudere man uit het groene lover te voorschijn. De ogen stralen bij al die belangstelling. 'Vind je het mooi?' Kort daarop volgt het gesprek in de school aan een tafel tje met een kop koffie. 'Het is denk ik al meer dan twintig jaar geleden dat ik door meneer Luijff werd gevraagd of ik wat aan deze tuin wilde doen. Het was één grote bende. Ik heb toen tegen hem gezegd dat het eerst goed onderhanden moest worden geno men, anders deed ik het niet. De Rid der heeft het met zijn machines omge ploegd en toen ben ik begonnen. Samen met de kinderen van de school heb ik de grond zo'n vijftien jaar lang onderhou den. Elk kind had zijn stukje grond en mocht dat bebouwen. Ik zorgde dat het keurig en netjes werd bijgehouden. Maar dat is komen te vervallen. Weet je, de kinderen hebben nu interesse voor andere zaken. Dat zal denk ik wel aan de tijd liggen. Ik heb het daarna zelf on derhouden en vooral voor de 75-jarige Carolusschool moest er iets meer gebeu ren. Ik heb toen een soort ontwerp en tekening gemaakt en samen met Paula en Thea van de Berg en Jan van Stave ren hebben we dit uitgevoerd. Och, je loopt hier en daar eens binnen en dan krijg je nogal wat en zo kregen we ste nen, het rooie grint en al dat spul dat we nodig hadden. Ik had grond nodig en van Tammer kreeg ik twee kuub beste modder. Via bonnen van de PlusMarkt kon je bakken met planten krijgen. Ik heb toen heel wat mensen gevraagd die bonnen voor mij, te sparen en zo kon ik veertien bakken met elk 40 planten krij gen. Zelf heb ik nog zo'n 500 planten gekweekt en kijk, dit is het geworden. Natuurlijk was ik elke dag in de tuin. Vergeet niet dat het een hele klus was al die steentjes in ronde cirkels te leg gen. Weet je, het is hartstikke mooi werk en ik doe het met veel plezier. Ja, je wordt elk jaar een jaartje ouder, dit jaar 88. Maar ik voel me nog zo gezond als een vis. Bloeddruk als een jonge meid, nou wat wil je nog meer. Het eten smaakt me heerlijk en 's middags voor het slaapuurtje een neut, dan blijf je ge zond. Kijk maar eens naar mijn neus. Vorig jaar in Spanje op vakantie reed een jongen op een brommer tegen me aan. Neus gebroken en bloeden dat het deed. Maar zo snel mogelijk uit het zie kenhuis terug naar Nederland. Nou, je ziet er niets meer van; en dan te denken dat er heel wat hechtingen in m'n neus zaten. Och, ik heb in die 88 jaren al heel wat meegemaakt. Vroeger ben ik onder andere chef-kok geweest bij de KLM en daar heb ik goed leren koken. Dat we ten ze hier ook best, vraag maar eens naar de soep van Ome Jan. Morgen maak ik 200 gevulde eieren voor het Carolusfeest. In de kleuterschool heb ik prachtig de ruimte en in een paar uur is het klaar, dan zijn ze nog heerlijk vers. Ja, als ik het beleven mag dan hoop ik hier en vooral in de tuin nog een poos je te mogen werken. Maar kom, ik moet weer eens wat doen. Bedankt voor het praatje en ik hoop dat de foto gelukt is'. Ome Jan, bedankt! Bewoners en bedrijven aan de Kop penlaan, Veldmaarschalk Montgo- meryweg en aan de Van der Griendtlaan zijn in 1996 begonnen met een buurtpreventieproject. In het begin van dat jaar ontstond dit initiatief vanuit bewoners aan de Kop penlaan, waaraan bewoners van de Van der Griendtlaan en de Veldmaarschalk Montgomeryweg zich aansloten. Onder circa zestig bewoners en een aantal be drijven werd een enquête gehouden, waarop 48 positief reageerden. Het doel van het project is om het woon- en leef klimaat te optimaliseren. Namens de bewoners reageerde Ab Blokzijl desgevraagd: "Niet omdat het nu slecht zou zijn, maar het kan beter en tevens willen we ongewenste zaken voorkomen. Samen met de politie, brandweer en gemeente Soest willen we werken aan een betere, veiligere en prettigere buurt. Belangrijk is dat we attent zijn op elkaar, waardoor er wat meer sfeer komt en daardoor meer ge zelligheid en hulpvaardigheid." De bewoners hebben vier werkgroepen geformeerd. Deze richten zich op crimi naliteit en inbraakpreventie, verkeers veiligheid, openbare werken en groen voorziening en de vorming van een so ciaal buurtklimaat. Deze groepen zullen hun ideeën en voorstellen uitwerken en aan de bewoners voorleggen. Volgens de politie is het van belang om op het gebied van criminaliteit en verkeersvei ligheid goede banden met de buurt te hebben. Het begin van dit project werd medio juni afgerond en bestond uit een onderzoek naar de veiligheid van de woningen. Het werd verricht door des betreffende deskundigen van de politie en gemeente, onder leiding van de wijk agent Evert Oosterman. In nauw over leg met de betrokken werkgroep worden de geconstateerde opmerkingen ver werkt en de gebreken aan de normen aangepast. Als aan alle regels wordt vol daan, zal de buurt binnenkort de borden 'buurtpreventie' mogen voeren. Het Militair Luchtvaart Museum is 'het' nationale museum voor de geschiedenis van de Koninklijke Luchtmacht, de Marineluchtvaartdienst en de Militaire Luchtvaart van het Koninklijk Neder lands-Indisch Leger. Jaarlijks bezoeken ongeveer 120.000 mensen dit museum en om dit in goede banen te leiden, zijn er vrijwilligers nodig. Hun werk bestaat uit onder andere de ontvangst van be zoekers aan de receptie, toezicht in de hangars, rondleidingen geven, verkoop in de luchtvaartwinkel of het begeleiden van verjaardagsfeestjes. Heeft men inte resse, dan tijdens kantooruren bellen: (0346)338110. De bekende jaarlijkse 'verenigingsagen da Soesterberg' wordt op woensdag 1 september in deze krant opgenomen. Opgaven dienen vóór 24 augustus te worden ingeleverd op het adres Van Maarenplein 1. Faxen kan ook: (0346)351252. Alle verenigingen of instanties die daar in genoemd willen worden, geven hun juiste naam en adres op, met de opga ve van hun activiteiten per dag, week, maand of jaar. Vanaf de Banningstraat is vorige week een rode Mitsubishi Space Runner ter waarde van ongeveer 45.000 gulden gestolen. De eigenaar, een 53-jarige Soesterberger, deed hiervan donderdag aangifte bij de politie. Het kenteken- nummer van de auto is PR-FR-37. Op 1 juli 1913 werd op de vlieghei- de ten noorden van Soesterberg, de Koninklijke Luchtmacht opgericht. Soesterberg werd hierdoor het oudste militaire vliegveld van Ne derland en zelfs één van de oudste velden ter wereld. Het is een jaarlijkse traditie dat op de 'bakermat' overleden luchtmachtperso- neel wordt herdacht, en zo gebeurde dat ook op dinsdag 1 juli. De herdenking begon met een bezinningsbijeenkomst in de kapel van de basis met daarna een plechtigheid bij het uit 1923 daterende monument. Hierbij waren aanwezig di verse autoriteiten, gewapende troepen en deputaties van alle luchtmachtonder delen. Eén krans werd gelegd door de Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten, luitenant-generaal B.A.C. Droste. Na zijn toespraak werden de Nederlandse vlag, de luchtmachtvlag en de onder- deelsvlag halfstok gehesen, direct ge volgd door een toespraak van de hoofd- luchtmachtpredikant en een gebed door de hoofdluchtmachtaalmoezenier. Na de één minuut stilte speelde de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht het Wil helmus. De plechtigheid werd besloten met een fly-pass van vier F-16 straalja gers en een défilé langs het monument. 'Hierbij draag ik het vaandel over aan de commandant van het Regi ment Technische TYoepen en beëin dig daarmee mijn functie van Regi mentsadjudant'. Zo klonk onlangs de stem van adjudant Aad Zwinge laar over het exercitieterrein van de nog steeds stille en verlaten Du- moulinkazerne. De huzaren van het 101 TankBataljon waren nog in het voormalig Joegoslavië, toen militairen van het Dienstvak Aan- en Afvoer Troepen, Intendance en Technische Dienst van hun ruimte ge bruikmaakten voor beëdiging en over dracht Regimentsadjudant. Om ruim twee uur deden de vaandelwacht en de Militaire Kapel hun intrede. In 'slow pass' werden allen begroet, in het bij zonder de nerveuze twaalf te beëdigen militairen. De drie vaandels in het mid den van de vaandelwacht, met één daar van Aad Zwingelaar, tot op dat moment Regimentsadjudant Technische Troe pen. Opeens kwam de man midden op het plein tot leven en bracht luid en duide lijk de militairen in de houding. In snel tempo werden de verplichte ceremoni ën verricht, met als hoogtepunt de beë diging van elf mannen en één vrouw. En weer klonk het: 'Ik beloof trouw aan de Koningin, gehoorzaamheid aan de wet ten, onderwerping aan de krijgstucht'. Per onderdeel kwam de Regimentsadju dant naar voren met het vaandel, het hoogste dundoek van de eenheid waar voor iedere militair halt en front maakt. Eén van hen was adjudant Aad Zwin gelaar, die voor de laatste keer deze bij zondere taak mocht verrichten. Drie militairen van zijn onderdeel mochten voor die ene keer de vaandelstok voe len om daarna de belofte of eed uit te spreken. In korte bewoordingen deelde daarop de luitenant-kolonel A.A. Schoenmakers, Commandant Regiment Technische Troepen, de in houd van de eed of belofte mee, waar na het Wilhelmus volgde. Regimentsadjudant 'Adjudant Zwingelaar, uittreden!', schalde vervolgens het commando. En zoals het hoorde kwam Zwingelaar in rustige pas met zijn vaandel naar voren tot hij vlak voor zijn commandant stond. Luid en duidelijk klonk toen: 'Hierbij draag ik het vaandel over aan de Com mandant Regiment Technische Troepen en beëindig daarmee mijn functie als Regimentsadjudant'. De commandant gaf het vaandel aan de reeds aanwezige iniek tot actie. De kin- f een politieke partij op, aandacht trekt en zelfs iaalt. Ook de andere n van Soest blazen hun de actie voert de scho- 3innenhof, waar de mi- r onvermurwbaar toont, n ten slotte een echte 'Or techniek. was dat ze daarvoor de ten vallen op directeur na de zomer gedeeltelijk aat". De musical werd ilijk al een klein af- )or haar, temeer daar de de school - bisschop - per video uit Zuid- hartelijke groeten deed. Ze kunnen nu terugkijken via video beelden en foto's en wie weet zullen en kelen het honderdjarig feest nog mee helpen vieren. Maar daar willen ze nu helemaal niet aan denken. De grote gele gestreepte tent op het plein zal nog lang bij velen in gedachten zijn. 'Moet dat nou, is dat niet veel te groots, stel dat we i mooi weer hebben', was er vóór die tijd gezegd. Nu zijn ze dankbaar dat-ie er was, in een week waarin het hemelwa- ter rijkelijk naar beneden kwam. Dan de T rectificatie van de Koppelpoort: Het had niets met een poort te maken maar het was de hoofdingang van de oude Carolusschool, heel precies nagemaakt. En via die oude hoofdingang gierden en brulden maandag 23 juni bijna vijfhon derd kinderen om Clown Snabbel en gaf Odeon die avond een heerlijk koffie concert. Dinsdag 24 juni een halve dag met mooi weer en dat kwam goed uit voor de speurtocht. 'Het was heerlijk om te doen. Na zoveel maanden van voorbereiding eindelijk de uitvoering. Met z'n allen hebben we genoten van een week lang feest, maar wat ben ik blij dat het nu voorbij is. Ik kan wel een week lang slapen, we zijn allemaal echt kapot'. H Zo was ongeveer de mening van de vele 1 vrijwilligers die de viering van 75 jaar Carolusschool tot een enorm feest heb- I ben gemaakt. Daarom terecht een groot compliment aan de leiding, de mannen en vrouwen die het allemaal hebben I opgezet. Maar direct in hun kielzog de vele vrijwilligers die spontaan hebben meegeholpen en dan het onderwijzend personeel. Ze stonden niet langs de zij lijn maar deden voor de volle honderd procent mee, al stonden ze veel liever i t voor de klas. Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: W. Brandt (Den DoJder), Dolderseweg 57A, tel. 030-2293100. Woensdagmorgen prachtig weer en 's middags regen, maar de Zwarte Markt en het poppenspektakel zaten heerlijk droog in de tent. Donderdag de Zes kamp; heerlijk onderdak en geen last van de regen. En dan de gezamenlijke broodmaaltijd met dat 'gezellig samen zijn' met ouders. Je broeide bijna de tent uit maar een lol dat ze hadden! Vrijdag, heerlijk, even een hele dag niets doen. Niets doen? Het was de hele dag ploeteren en sjouwen om alles voor de laatste dag klaar te krijgen. En eindelijk kwam dan die zaterdag 28 juni met 's middags om drie uur de start met een heel bijzondere reünie. Vanuit Amerika Een klas van de Carolusschool anno 1932. en Australië waren ze gekomen, de vele honderden oud leerlingen van de Caro lusschool. 'Weetje nog wel dat jij...' een opmerking die veel werd gehoord. Toen samen aan de broodmaaltijd met daar na de feestavond met revue en muziek. Het was laat toen de laatste gasten ver trokken en John Marijnen, de voorzit ter van de feestcommissie, voor de laat ste keer de lichten doofde. De Carolus school kan terugzien op een groots 75- jarig bestaan.

Soester Courant | 1997 | | pagina 11