bij de Rabobank Eerst even inchecken Sumo-worstelen en polsstokspringen Softballers pakken zege pas in laatste slagbeurt GROENEVELD Jeugdkamp van Smeeing/BDC Soester parkeert auto tegen bankje Voordeliger op vakantie met het Rabo Totaalpakket Rabobank Soest-Baarn Expo 'Kwartet 7' Basic Fuli Color vanavond te horen in Amersfoortse kerk Voor meer betaalgemak en zekerheid op vakantie: SOESTER COURANT PAGINA 13 PAGINA 12 WOENSDAG 2 JULI 1997 ATLETIEK Tweede Oostenrijkse overwinning voor Dick van den Broek Improvisatie tijdens jaarlijkse sportdag van RKJS TRIATHLON Persoonlijk record voor triathleet Fred ter Horst Mart van Hal blijft alle dames voor in Domstad-trofee Duivenberichtenl HONK-/ SOFTBAL Geen prijzen voor Jurgen van Nimwegen op NK zwemmen Kunstuitleen in juli gesloten Koelkast vernield Boompje gestolen Heren en dames houden het spannend Veertig jonge handballers in Amerongen Controle Birkstraat Het sumo-worstelen bleek een PORTOBELtOS DE ZWALUW DE ZWALUW In concours: 372 duiven; Winnende duif: H. Toonen; Gemiddelde snelheid: 1.716 meter per minuut. DE VRIENDSCHAP In concours: 225 duiven: Winnende duif: Vaessen/Veenendaal; Gemiddel de snelheid: 1.714 meter per minuut. Toen de politie donderdagnacht om kwart voor één op de Wieksloterweg een auto tegen een bankje zag staan, was de bestuurder al met de noorderzon vertrokken. Even later bezocht de poli tie hem thuis. De 49-jarige man beken de dat hij de eenzijdige aanrijding had veroorzaakt en dat hij had gedronken. Na de ademanalysetest in het Baarnse politiebureau kreeg de Soester een rij verbod van zes uur, een proces-verbaal voor de aanrijding en één omdat hij te diep in het glaasje had gekeken en toch was gaan rijden. 'Eerst even inchecken bij de Rabobank'. Met dit motto wijst de Rabobank reislustige Nederlanders op het belang van een goede vakantievoorbereiding. De bank kan u helpen met 'meer betaal- gemak in het buitenland' en 'meer zekerheid onderweg'. Deze onderwerpen spelen natuurlijk elk jaar aan het begin van het vakantieseizoen. Maar dit jaar kan het voordeliger. Want nu is er het Rabo TotaalPakket. Hiermee krijgen klanten van de Rabobank een aanzienlijke korting op moderne betaalmiddelen en verzekeringsproducten die juist in de vakantieperiode actueel zijn. En ze kunnen straks, bij thuiskomst, profiteren van de overige voordelen van het pakket. een reisverzekering hoeft af te sluiten. Nóg een nuttige service is Rabo Interhelp Extra (jaar abonnement: 29,50). Bij verlies of diefstal van geld, pasjes of credit card en opsporing van zoekgeraakte bagage is één telefoontje genoeg voor snelle hulp. Gemakkelijker betalen in het buitenland De Europas is in en buiten Europa ideaal voor het opnemen van contant geld bij geldautomaten of betalen via betaalautomaten. Achterop uw Europas staat een aantal vignetten: EC en Cirrus voor geldautomaten én EDC en MAESTRO voor betaalautomaten. Geld opnemen of betalen in het buitenland kan tot 600,- per dag. Voor veel mensen is de vakantie aanleiding om een creditcard te nemen. Handig om bijvoorbeeld onderweg benzine, een hotelover nachting of de Franse 'péage' mee te betalen. De Gouden Rabocard van de Rabobank wordt wereldwijd geaccepteerd. Door de betaling achteraf is er altijd een rente voordeel. Ook handig op vakantie: je hebt altijd geld achter de hand. De Europas en met name de Gouden Rabocard bieden bovendien het voordeel van een gunstige wissel koers. Voor de Gouden Rabocard met bijbehorende Europas met Chipknip betaalt u slechts 55,- per jaar. l Voor kleine uitgaven tijdens de reis en voor de eerste dagen op de vakantiebestemming blijft contant buitenlands geld handig. Beperk het risico van verlies of diefstal en neem dus niet te veel mee. Travellers cheques zijn gedekt tegen verlies of diefstal. U kunt meestal binnen 24 uur over nieuwe Travellers cheques beschikken. Ze zijn bij vrijwel alle banken en hotels in de wereld inwisselbaar tegen contant geld. In de Verenigde Staten kunt u ermee betalen. Meer zekerheid op vakantie Een goede reisverzekering is onmisbaar op vakantie. Bij de kortlopende reisverzekering wordt de premie berekend aan de hand van het aantal personen en reisdagen en de gewenste dekking. Wie vaker per jaar op reis gaat, weekendjes buitenland en geboekte vakanties in Nederland meege rekend, is meestal goedkoper uit met de Doorlopende Reis verzekering van de Rabobank. Het is ook veel gemakkelijker omdat u nooit meer op het laatste moment t Een aantal producten is gratis of goedkoper voor klanten van de Rabobank met een Rabo TotaalPakket. In dit pakket zit standaard een Gouden Rabocard met bijbehorende Europas met Chipknip. Daarnaast kan er gekozen worden uit allerlei gratis mogelijkheden en voordelen. Het Rabo TotaalPakket geeft o.a. recht op: Gratis Rabo Interhelp Extra; 35% korting op de jaarpremie voor de Doorlopettde Reisverzekering; 25,- korting op een Gouden Rabocard met bijbehorende Europas met Chipknip voor uw partner. En als u na de vakantie weer thuis bentkunt u profiteren van tal van andere aantrekkelijke voordelen zoals een gratis abonnement op Rabo Telebankieren (waarde: f 48,-) en Varié, de nieuwsbrief vol aanbiedingen en kortingen. Het Rabo TotaalPakket kost slechts f 60,- per jaar. De nortnale jaarbijdrage voor een Gouden Rabocard met bijbehorende Europas met Chipknip is f 55,-. Voor de vele extra's van het Rabo TotaalPakket betaalt u dus maar f 5,- per jaar meer. Voor meer informatie over betaalmiddelen en verzekeringsproducten voor de vakantie én het Rabo TotaalPakket is er een gratis telefoonnummer: de Rabobank Vakantie Bestellijn, 0800 - 0584. De Rabobank is ook bereikbaar op Internet: http://www.rabobank.nl. U bent natuurlijk ook welkom bij uw eigen Rabobank. KASTEEL NATIONAAL CENTRUM ni n\T VOOR BOS. NATUUR D/VTIVn EN LANDSCHAP Tel. 035 - 542 04 46 L T°t 7 september is in kasteel Groene- f. veld de expositie "Kwartet 7 - bloemen" te zien. Nederlandse schilders hebben altijd veel aandacht gehad voor bloemen en bloemstillevens. In de werken van vier kunstenaars - Irma Sier, Marise de Jong, Hilligje Geijtenbeek en Riet l.Vroon - ziet men de liefde voor bloe men terug. Openingstijden: dinsdag- 'ijtnjdag 10.00-17.00 uur; zaterdag en zondag 12.00-17.00 uur. Basic Full Color treedt vanavond om acht uur op in de lohanneskerk aan de Westsingel in Amersfoort. Met het concert sluiten de koren, waarvan ook Soesters lid zijn, een succesvol seizoen af. Het grotere popkoor Basic Color brengt eigentijdse muziek van onder anderen Marco Borsato, Queen en Mariah Ca- rey ten gehore. Full Color, de kleinere tak van het gezelschap, vult het pro- gramma aan met a capella en jazz. Bei de koren, die ook gezamenlijk optreden, worden begeleid door een combo. Het geheel wordt met veel enthousiasme jgeleid door dirigent Paul-Michèl Tijssen uit Soesterberg. [In het afgelopen jaar hebben Basic Full Color hard gewerkt aan een nieuw repertoire en werden concerten gegeven -J in Naarden en Amersfoort. Het belooft I daarom een swingende avond te worden in de Johanneskerk. De deuren van het kerkgebouw gaan om 19.30 uur open. Een plaatsbewijs kost 7,50 gulden. afwerking tpleisters. 5 - 601 59 76 In Terheijden werden triathleten zondag geteisterd door een wolk- breuk. Desondanks verpulverde Fred ter Horst zijn persoonlijke re cord op de kwart triathlon. Hij bleef met 2.13.35 negen minuten onder zijn vorige snelste tijd. Triathlonvereniging De Schieter werd zaterdag in Driebruggen vertegenwoor digd door Gerda en Alda van der Veen. Ze deden mee aan de kwart triathlon over 1 kilometer zwemmen, 40 kilome ter fietsen en 10 kilometer lopen. On danks de lage temperatuur van het bui tenwater zetten ze respectabele tijden neer (2.36.24 en 2.57.24). I i Het talent Christiaan Rietveld van De j Schieter blijft goed meedraaien in het nationale jeugdcircuit. In een wedstrijd over 750 meter zwemmen en 20 kilo- meter fietsen was hij in een felle strijd 1 om de achtste plaats verwikkeld, die onbeslist eindigde. Evenals zijn naaste B concurrent werd de vijftienjarige Soes- 1 terberger geklokt in 1.06.52. Voor de tweede keer binnen een week heeft Dick van den Broek een overwinning geboekt in Oostenrijk. Hij sloot zijn trainingsstage in Bad Hofgastein af met de zege in een wegwedstrijd over 10,3 kilometer. In de tien voorafgaande dagen trainde hij dagelijks tweemaal onder leiding van de voormalige Soester René van Zee. Vanwege het aantal trainingskilometers begon Van den Broek behoedzaam aan de wedstrijd, maar op het heuvelachtige parkoers kwam hij meteen in een kop groep van drie terecht. De Pijnenburger controleerde de wedstrijd en pakte in 34 minuten rond de overwinning. De eind tijd is, gezien de temperatuur van 30 graden Celsius, goed te noemen. Trainer Van Zee komt deze week naar Soest om zijn pupil te begeleiden tijdens enkele wegwedstrijden in Nederland. I Op overfuigende wijze heeft vetera- I ne Mart van Hal de Domstad-trofee gewonnen bij de dames. Na haar 1 tweede plek op de 3 kilometer en de zege op de 10 kilometer, won ze vo- B rige week ook de 5 kilometer. De laatste wedstrijd legde ze af in een persoonlijk record van 19 minuten en I twee seconden. Haar vorige record 1'. (19.09) dateerde van 1992. I Aanvankelijk lag Van Hal op de vijfde positie, maar twee ronden voor het ein de schoof ze op naar de tweede plaats en 600 meter voor de finish kwam Van Hal op kop. Vierhonderd meter voor de finish versnelde ze en liet ze iedereen, en dus ook de senioren, haar hielen zien. Bert Staal (1.02.30), Arjan Mout (1.02.54) en Gerard Klifman (59.33) verbeterden hun persoonlijke records op de 15 kilometer. Dit gebeurde vrijdag tijdens de zesde Witte Molenloop in Meeuwen. Het venijn zat 'em in de staart bij de thuiswedstrijd van de Knicker bockers tegen Blue Devils. In de zesde slagbeurt maakten de Soes ters een 5-7-achterstand goed (8-7), waarna het veld in de laatste inning de nul hield en de gelijkmakende slagbeurt van de thuisclub niet meer nodig was. Jurgen van Nimwegen heeft in het weekeinde meegedaan aan de Ne derlandse zwemkampioenschap- pen voor junioren. Het lid van De Duinkikkers viel niet in de prijzen, maar vond meedoen belangrijker dan winnen. Hij had voor drie afstanden de limiet gehaald. Vrijdagavond was Van Nimwe gen al in Breda voor de 100 meter vrije slag die hij afwerkte in 1.02.31. De vol gende morgen zat hij alweer vroeg in de auto om vervolgens de 100 meter rug slag in 1.11.73 in de boeken te laten bij schrijven. Voor de 200 meter was de fut er enigszins uit. Hoewel hij al eens on der de limiet (2.18.0) was gedoken, kwam Van Nimwegen ditmaal binnen in 2.20.21. Tot tweemaal toe verwerkten de Knickerbockers een nadelige marge. Op 1-5 begon een succesvolle serie. Oene Huizenga bereikte het eerste honk en kon daarna een stuk verder lopen dank zij een twee-honkslag van Martijn Strij ker. Rick Waddel sloeg vervolgens Gui- zenga binnen. De homerun van Paul John Vunderink kwam precies op tijd, want daardoor zorgde hij met Strijker en Waddel voor 5-5. Nadat het 5-7 was geworden, speelde playing coach Gerard de Clippelaar een belangrijke rol. Op zijn infïeld-hit kwam Leo van Laar binnen en zelf bereikte hij kort daarna de thuisplaat nadat de catcher van Blue Devils de fout was in gegaan. Even later maakte de derde honkman van de gasten een fout, waar van Paul John Vunderink profiteerde. Dames Het damesteam was binnen een week tweemaal te sterk voor Red Caps. Vo rige week dinsdag hadden de vrouwen een 'makkie', omdat de pitcher van de gasten al voor aanvang van de wedstrijd geblesseerd afhaakte. Pas in de laatste inning bereikte een tegenstandster het eerste honk, maar door een prachtig dubbelspel op het tweede honk werd ze uitgetikt. De zege was ruim: 19-0. Vijf dagen later had de Knickerbockers meer moeite met dezelfde tegenstander. De Soesters dreigden tegen hun eerste nederlaag aan te lopen, toen ze in de laatste inning aan de gelijkmakende slagbeurt begonnen (5-8). Pas in deze fase kwamen de Knickerbockers in nor male doen en werd zesmaal de plaat bereikt: 11-8. Veertig jonge leden van Smeeing/BDC hebben het weekeinde doorgebracht in Amerongen. Daar werd van vrijdagavond tot zondagmiddag het jeugdkamp gehou den. De handbalvereniging had een programma in elkaar gzet, waarin weinig hand bal voorkwam. "Om te laten zien dat we meer doen dan alleen handbal,aldus één van de begeleiders. Het ging in Amerongen vooral om de leut en gein en dat lukte uitstekend tijdens de diverse activiteiten, waaronder een bosspel en het vier-op-een- rij De Kunstuitleen Soest is in de maand juli gesloten. Gewijzigde openingstijden per 1 augus- tus: maandag-, woensdag- en vrijdag middag van 14.00 tot 17.00 en vrijdag avond van 18.30 lot 20.30 uur. Dit be tekent dat de Kunstuitleen in plaats van op maandagavond op maandagmiddag open gaat. De Kunstuitleen Soest is gevstigd in bi bliotheek Overhees aan de Willaert- straat 49, telefoon: 035 - 6012468. In het clubgebouw van een postduiven vereniging aan de Nachtegaalweg heb ben inbrekers niets van hun gading aan getroffen. Ze doorzochten het pand in het weekeinde, maar gingen met lege handen weg, niet nadat ze het slot van de koelkast hadden geforceerd. Uit een tuin aan de Soester Engweg is zaterdagnacht een gele taxus gestolen. Het boompje, dat volgens de 49-jarige eigenaresse zeldzaam is, heeft een win kelwaarde van honderd gulden. Wedvlucht: Brive; Datum: Vrijdag 27 juni; Afstand: 830 kilometer; Wind: zuid. In concours: 147 duiven; Winnende duif: Gebr. De Lange; Gemiddelde snelheid: 1.265 meter per minuut. Het juniorenteam van de Soester Schaakclub heeft de regionale titel geprolongeerd en mag daardoor meedoen aan de landelijke jeugdcompetitie. Het succesvolle denk sportteam werden vrijdagavond gehuldigd in de EHBO-zaal aan de Parallelweg. Bij die gelegenheid werd tevens ongeveer dertig pionnen- en torendiploma's uitgereikt aan kinderen die bij de Soester Schaakclub schaakexamens aflegden. Wedvlucht: Pont St. Maxence; Da tum: Zaterdag 28 juni; Afstand: 371 kilometer; Wind: zuid. Menig polsstokspringer weet wat het is om een nat pak te halen. Dit keer viel bijna het Soester kam pioenschap zelf in het water. Juist toen de oefensprongen waren ge maakt, begon het te hozen. Ook aan de Eemweg, waar de jaarlijkse sportdag van de Rooms Katholieke Jongeren Soest (RKJS) plaatshad. Net nadat de zeskamp was afgesloten en de daarin gescoorde punten werden op geteld, besloten de organisatoren nood gedwongen onderdak te zoeken in de kantine van de Peters Baan, waar de avond daarvoor al een knalfeest was gehouden en De Koffers hun afscheids concert hadden gegeven. Spontaan ontstond in de kantine - waar het 's winters naar snert, warme choco la en vet ruikt - het idee om de open Soester Sumo-worstelkampioenschap- pen te houden. Het ingelaste alternatief kon Frans van den Berg wel op prijs stellen. Hij won bij de heren in de leef tijd tot 25 jaar. Bij de oudere heren won Pieter Kuyer en dameskampioen werd Louise Hilhorst. De RKJS-ers konden hun lol niet op, toen om half vijf alsnog het polsstok- springen kon worden gehouden. Even als vorig jaar won Richard van Hofslot in de leeftijdsklasse tot 30 jaar. Met een Bij een controle op de Birkstraat zijn donderdag vijftien automobilisten be keurd, omdat ze de toegestane snelheid van 50 kilometer per uur overschreden. Eén bestuurder werd betrapt toen hij inhaalde en daarbij over de doorgetrok ken middenstreep reed. De controle werd uitgevoerd tussen twee en drie uur 's middags. In dit tijdsbestek passeerden 205 voertuigen. slaagd alternatief voor het officieuze polsstokspringen dat later overigens als nog kon doorgaan. Foto: Goos van der Wilt sprong van 10 meter en vier centimeters hield hij onder anderen Ton Butzelaar (tweede met 8.10 meter) en Hans Boel houwer (derde met 7.30 meter) achter zich. Pieter Kuyer (8.64 meter) werd onbedreigd eerste bij de 30-plussers, omdat hij in deze categorie de enige deelnemer was. Het thema van de jaarlijkse sportdag was dit jaar 'Sport7 op de fles, nu Sportö bij de RKJS'.

Soester Courant | 1997 | | pagina 13