sw En dit zijn de knallers van deze week: Constanze Soest zwicht voor 'grote zak geld' in ruil voor 96 Royal Parc-flats Soester vlakbij huis doodgeschoten Fusie basisonderwijs op de rails 1498 595 279 99 398 1. Opniunuig bij Van Breukden 5 Vast-goed Kamer van Koophandel: rondweg niet schrappen! Witte: 'Politiek maakt zich ongeloofwaardig' Recherche Bijstands Team onderzoekt misdaad met twintig man Vrouw krijgt paard van 600 kilo op haar enkel Fietser ziet auto over hoofd TOT 50% KORTING OP VELE GESELEKTEERDE ARTIKELEN. Uw adres voor de betere merken met de ruimste sortering. Sucadelappen 3 Actueel 5 Actueel mMm 7 Actueel Soesterberg 10 Cultuur Overvallers drie jaar gevangenis in gestuurd Vijf openbare scholen verder als één school op vijf locaties 'Niet wachten op Koningsweg' Gevraagd VAKANTIE- BEZORGERS Soester Courant kwaliteits kleurenfoto's nu A. van der Lee Haasfilet rollade Ariel waspoeder navulzak 1998 Palingfilet Kattebakvulling Wortelen Beerenburg bonbons VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest 3 Vanaf vandaag gaan onze prijzen drastisch omlaag! "U kunt kiezen uit talloze toppers van de betere merken" Het College van B. en W. lijkt bereid te zijn om op het terrein van het Ho- liday Inn Royal Parc-hotel in Soest- duinen - het voormalige Soester Natuurbad - alsnog permanente be woning toe te staan in de 96 luxe ap partementen die daar gepland zijn. Dat valt op te maken uit de schrifte lijke vragen die Harry Witte (GGS) deze week bij B. en W. heeft inge diend. Ze komen morgenavond in de gemeenteraadsvergadering aan de orde. Tot dusver heeft het gemeentebestuur van Soest zich, na de omstreden ver koop van het Natuurbad, met hand en tand verzet tegen permanente bewoning van de appartementen. In het verkoop contract van destijds is uitdrukkelijk bedongen dat de luxe flats niet als zelf standige woningen gebruikt mogen wor den. Het zou zich immers niet verdragen met het gemeentelijk volkshuisvestings beleid dat "arme" mensen vaak jaren op een woning moeten wachten en "rijke" mensen zich zomaar in Soest zouden kunnen vestigen. De riante flats zouden dan ook uitsluitend als vakantiewonin gen - dus voor een kort verblijf - ge bruikt mogen worden. Uit de schriftelijke vragen van Witte valt op te maken dat het College de fracties in de gemeenteraad in het diepste ge heim heeft gepolst over hun standpunt ten opzichte van een ingrijpende koers wijziging in het beleid: alsnog toestem ming verlenen voor permanente bewo ning. Witte ziet een rechtstreeks verband tussen dat verzoek en de wens van B. en W. dat de fracties groen licht geven voor de "teruggave aan de natuur" van een groot deel van het Zonnegloren-terrein, ter compensatie van het verlies aan "na tuur" door de bouw van de 96 apparte menten bij het hotel. Overigens wil Sinaï, de huidige eigenaar van het Zonnegloren-terrein, de ge meente wel het "recht van eerste koop" geven, maar dan alleen als Soest bereid is een vastgesteld bedrag op tafel te leg gen. Witte noemt geen concrete cijfers, maar hij vindt het bedrag wel "aan de hoge kant" en wil van B. en W. horen op basis waarvan die prijs dan wel is be paald. Verbod Witte vindt de gang van zaken rondom de Royal Parc-appartementen bijzonder vreemd, omdat Soest altijd heeft ge dreigd streng op te treden als er sprake zou zijn van permanente bewoning. Zolang dat "verbod" geldt kunnen de appartementen niet zomaar worden ver- kocht; ze zijn daardoor nauwelijks inte ressant als investeringsobject. Tot dus ver is de bouw van de flats om die re den ook nog steeds niet van de grond gekomen. Volgens Witte heeft het er nu de schijn van dat het College door de knieën is gegaan en de bouw van 96 woningen wél acceptabel vindt. Dat is des te merkwaardiger, vindt hij, omdat B. en W. zich onlangs nog ferm hebben verzet tegen de bouw van slechts twéé wonin gen op het terrein van Van der Eist aan het Heezerspoor Oost. Het argument - geen uitbreiding van de woonfunctie in het bos - moet volgens hem dan óók gelden voor de maar liefst 96 woningen die bij het hotel zijn gepland. Hij wil dan ook weten tot welke "veranderde inzich ten" het College gekomen is nu het zo'n groot aantal woningen wél lijkt te willen accepteren. Grote geldbedragen Witte vermoedt kennelijk in welke rich ting het antwoord gezocht moet worden, want hij maakt in zijn vragen ook mel ding van "grote geldbedragen" die pro jectontwikkelaars graag willen bijbetalen als de gemeente de bestemming zodanig zou wijzigen dat permanente bewoning tot de mogelijkheden gaat behoren. Wit te noemt ook hier geen cijfers, maar er is kennelijk een concreet bedrag be kend, want hij wil van B. en W. precies horen of dat wel in een redelijke verhou ding staat tot de winst die de projectont wikkelaar aan het project overhoudt, en tot de grondprijs die de gemeente han teert voor bouwkavels in de vrije sector. Witte is uiterst verontwaardigd over de hele gang van zaken, zo blijkt met name aan het slot van zijn brief aan het Col lege. "Bent u niet met ons van mening dat de politiek zich volledig ongeloof waardig maakt en elementaire beginse len van behoorlijk bestuur aan haar laars lapt door nu opeens, vanwege een grote zak geld, alsnog toestemming te geven tot permanente bewoning van de luxe appartementen?" Op een parkeerplaats aan het Cho- ristenpad is zondagavond een 52- jarige Soester om het leven ge bracht. Uit sectie op het stoffelijk overschot is komen vast te staan dat hij met een vuurwapen is vermoord. Vermoedelijk was de man, die van Marokkaanse afkomst was, op slag dood. Het slachtoffer had zijn auto zondag avond om ongeveer elf uur in de direc te nabijheid van zijn woning geparkeerd. Toen hij uitstapte, met de bedoeling naar hu is te lopen, werd hij door een onbekende neergeschoten. Het Recher che Bijstands Team (RBT) dat twintig man op de moordzaak heeft gezet, sluit niet uit dat er meerdere daders zijn. Het speciaal geformeerde team van het RBT is nog volop bezig met het onder zoek. Het RBT tastte gistermorgen nog in het duister over wat het slachtoffer de bewuste dag en avond heeft gedaan. Over het motief en de toedracht van de moord zijn geen mededelingen gedaan. In het belang van het lopende onder zoek naar de onopgeloste zaak is justi tie overigens karig met het verstrekken van informatie. Buurtbewoners hebben tegen een jour nalist van dagblad de Gooi- en Eemlan- der het vermoeden uitgesproken dat de misdaad het gevolg is van een uit de hand gelopen familieruzie. Sommige omwonenden hebben zondag avond laat een knal gehoord, wat waar schijnlijk het fatale schot is geweest. De overleden Soester werd korte tijd later naast zijn wagen gevonden door een voorbijganger die meteen de politie in schakelde. Tot ongeveer half zeven de volgende ochtend werd buurtonderzoek verricht. Buurtbewoners zijn ook onder vraagd. Passanten die zondagavond rond elf uur iets vreemds hebben gezien of gehoord, wordt verzocht zich in ver binding te stellen met het Recherche Bijstands Team dat is belast met de moordzaak, tel. 5487411. In november vorig jaar werd in de wijk Overhees een vijftigjarige Soester neer geschoten. De dader, een jongere broer van het slachtoffer, gaf zichzelf nog de zelfde dag aan op het politiebureau en bekende de Soester met vier pistool schoten van het leven te hebben be roofd. De dader is een ex-psychiatrische patiënt. Hij verklaarde dat hij zijn broer voor een bepaalde datum moest ver moorden. Als hij dat niet zou doen, zou het onheil over de familie worden afge roepen. De man is inmiddels veroor deeld tot tbs en dwangverpleging. In manege Black Ranch aan de Bos straat is maandagavond rond negen uur een vrouw gewond geraakt. Ze reed in de binnenbak op een paard en viel. Daarbij kwam het 600 kilo zware paard op haar enkel terecht. De vrouw werd naar het ziekenhuis gebracht voor on derzoek. Bij de politie was niets bekend over de aard van het letsel. Omdat haar gezichtsveld enigszins werd belemmerd door een vrachtwagen, zag een zeventienjarig meisje een auto over het hoofd op het moment dat ze de Koningsweg overstak. Bij de botsing die volgde liep ze verwondingen aan haar gezicht op en raakte een tand los. De achtervork van haar fiets kon evenmin de klap aan met de auto die werd be stuurd door een 47-jarige Soester. HERENMODE SOESTERBERGSESTRAAT 51, SOEST; TEL035-6012400 Uw Herenmode specialist. VAN DER GOEN ADVOCATEN Claims stroomstoring dienen wij kosteloos in voor onze cliënten en relaties. Birkstraat 108,3768 HL Soest Tel. 035-6015080 Fax 035-6024345 zie pagina HET VLEESCENTRUM Birkstraat 49 - Soest - Tel. 6012477 per kilo9? Verse worst £50 per kilot.. O» Filetrollades per kilo13?° Zie onze adv. op pag. 2 Altijd kwaliteit en betaalbaar Rubriek Soester Courant 75 jaar. Coalitie helpt plan Soestdijk door stroom bezwaren. 'Hoogteverschillen' in discussie over Lindenhot. Boeren voelen niets voor opheffing overwegen. Plan voor ruimere VVV en kiosk Wereldwinkel. De kogel is door de (Emma)kerk. Carolusschool viert 75-jarig bestaan. Start buurtpreventie project. Musical op de Desmond Tutuschool. 134 Certificaten in ROC de Amerlanden. Klezmerorkest in Cabrio. Geslaagden (Griftland College). Het Amsterdamse gerechtshof heeft twee mannen, die in juli vorig jaar betrokken waren bij geweldda dige overvallen in Soest, in hoger beroep veroordeeld tot drie jaar ge vangenisstraf en drie jaar cel, waar van één jaar voorwaardelijk. Het betreft een 22-jarige Utrechter, res pectievelijk een 34-jarige man uit Nieuwegein. Op 3 juli vorig jaar maakte een groep mannen, onder wie het tweetal, tiendui zend gulden buit, nadat zij een huis van een Soester autohandelaar waren bin nengedrongen. Het slachtoffer werd met een mes in het gezicht gestoken. Vijf dagen later mislukte een overval in een ander woonhuis in Soest, doordat de bewoners de overvallers op de vlucht jaagden. Hierbij werd overigens één van de bewoners in zijn borst geschoten. Bij deze laatste overval was de Utrechter aanwezig, de Nieuwegeiner niet. De twee mannen maakten deel uit van een groep die ook verantwoordelijk was voor overvallen in Hoogland en Volkel. De 21-jarige leider van de bende is eer der door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijftien jaar. In hoger beroep waren tegen de Utrech ter en de Nieuwegeiner celstraffen van zes en vier jaar geëist. Deze waren ge lijk aan de vonnissen die de Utrechtse rechtbank hen had opgelegd, maar het Amsterdamse gerechtshof was milder. De OBS Overhees aan de Willaert- straat is één van de vijf scholen die be trokken is bij de fusie van de openbare basisscholen in Soest. De Kamer van Koophandel heeft de fractievoorzitters in de ge meenteraad van Soest dringend opgeroepen het plan voor een rondweg (Buitenbrink) niet op de lange baan te schuiven. Zij vindt dat alles in het werk gesteld moet worden om het plan te handhaven. De Kamer doet haar oproep aan de vooravond van de gemeenteraadsver gadering (morgenavond) waarin het voorstel van B. en W. wordt bespro ken om het plan-Buitenbrink voorlo pig maar ic vergeten. Dat gebeurt vooral omdat de provincie zich tegen het plan heeft gekeerd. Volgens Kamer-secretaris Voortman vindt het bedrijfsleven dat de plan nen voor een "verkorte rondweg" ten noorden van de Van Weedestraat ge handhaafd moeten worden en dat het budget daarvoor gereserveerd moet blijven. Anders komt het er mis schien nooit meer van, vreest de Ka mer. Dat de provincie pas wil meewerken aan een rondweg als vaststaat dat het vernieuwde Koningswegtracé géén oplossing is voor de verkeersproble men, heeft op de Kamer geen indruk gemaakt. Zij vindt het zelfs "niet ver antwoord" om dat moment af te wachten: "U hebt niet voor niets zo wel tot de aanleg van de Konings wegroute als van de rondweg Van Weedestraat besloten." Modelsimulatie Volgens de Kamer kan de gemeente raad morgenavond best besluiten tot een extra onderbouwing van het rondwegplan. Via "modelsimulatie" kan de provincie het bewijs geleverd worden dat de weg nodig is, zonder dat eerst de fysieke aanleg van de Koningswegroute hoeft te worden afgewacht. Zij geeft de fractievoor zitters dan ook in overweging een "ultieme poging" te doen om de noodzaak van de rondweg te onder bouwen en die in elk geval niet uit het oorspronkelijke raadsbesluit te schrappen. in Soest voor de voorde maand augustus. EXTRA BELONING! Aanmelden: tel. 601 41 52 COMBI VAN ESSEN FANTASTISCH IN FOTO MN VIDIO Zuidpromenade 15, Soest ,Tel.. 601 28 74 De fusie tussen de vijf openbare ba sisscholen in Soest gaat, zoals eer der beoogd, in op 1 augustus a.s. Per die datum wordt een (bovenschool se) algemeen directeur aangesteld en zal een projectgroep zich gaan bezighouden met de uitwerking van de managements en organisaties tructuur. Alle 65 personeelsleden behouden vooralsnog hun huidige functie. Het enige verschil is dat de directeuren van de vijf basisscholen schoolleider en de adjunct-directeuren plaatsvervan gend schoolleider zullen worden ge noemd. Zij blijven belast met de leiding van hun locatie, zodat de vertrouwde omgeving voor kinderen en ouders be houden blijft. Inge Verresen, sinds het ontslag van Aafke Broertjes interim-directeur van de Klimop, wordt tijdelijk schoolleider. Ans Mann, directeur van de Desmond Tutuschool, gaat vanaf 1 augustus 21 in plaats van 37 uur werken, hetgeen ove rigens niet het gevolg is van de fusie. 'Bovenschools' Het wervingsproces voor een algemeen directeur is al in gang gezet. In aanmer king voor deze functie komen alleen mensen die op dit moment niets met het openbaar basisonderwijs in Soest te maken hebben. In het eerste jaar zal de algemeen directeur vooral de samenwer king vorm moeten geven. "Boven schools beleid vraagt om bovenschools management," aldus het gemeentebe stuur van Soest dat nu nog tevens het bestuur van de openbare scholen vormt, maar deze taak zal afstoten zodra een zelfstandige stichting is opgericht. Bij de fusie zijn betrokken de Desmond Tütuschool (Molenstraat), de Prins Wil lem Alexanderschool (Beetzlaan), de Klimop (Weegbreestraat), Overhees (Willaertstraat) en de Wethouder de Haanschool (Soesterberg). Volgens de gemeente onderschrijven alle directies, de afzonderlijke medezeg genschapsraden en de gemeenschappe lijke medezeggenschapsraad de aanbe velingen uit het rapport van Algemeen Pedagogisch Studiecentrum Edukern. Nadat de gemeente de fusieplannen in maart van dit jaar had ontvouwd, ver richtte dit centrum onderzoek naar de fusie. Efficiënter De grote voordelen zijn dat er efficiën ter kan worden gewerkt, het manage ment wordt versterkt, de vijf scholen hun deskundigheid nog beter kunnen uitwisselen en er op den duur geld wordt bespaard op de totale uitgaven. Dat is ook nodig, omdat de gemeente als gevolg van nieuw rijksbeleid reke ning moet houden met jaarlijks 146.000 gulden minder subsidie voor het onder wijs. Fusies tussen openbare basisscholen, zoals nu in Soest wordt voorbereid, heb ben al in verschillende gemeenten plaatsgevonden, ook in het bijzonder basisonderwijs. Het schoolbestuur zegt ervan overtuigd te zijn dat het draagvlak voor de besluit vorming omtrent het samengaan van de vijf scholen zo groot is, dat met succes aan de verdere opbouw en uitbouw van het openbaar basisonderwijs kan wor den gewerkt. In een perbericht schrijft het bestuur: "Hoewel vanzelfsprekend bij een proces van reorganisatie gevoelens van onze kerheid voorkomen, zal met name door gerichte ondersteuning en professiona lisering in kwalitatieve zin de profilering van de ene school op vijf locaties wor den versterkt." (zie pag. 2 in dit blad) Autobedrijf Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. 16 kilo 5 kilo 100 gram W 10 liter per bos doos 250 gram SCHOONHEIDSSALON OPENINGSTIJDEN: Maandag 09.00 - 1 2.00 Dinsdag Woensdag Donderdag Zaterdag oa.oo - 1 5.00 19.0Q - 22.00 09.00 - 1 2.00 19.00 - 52.00 09.00- 1 5.00 19.00 - 22.00 1 O.OO - 1 4.DO v. Weedestraat 21 1A Soest Tel: 601 O7 1 "7 Exclusieve damesmode, Byoux, Beenmode, Lederaccessoires, Schoenen ZUID PROMENADE 5 SOEST•TEL 6024314

Soester Courant | 1997 | | pagina 1